Waalwijkse en Langsiraatse Courani BRILLEN! Gemeenteraad Waalwijk. BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN Raadsel in Nijmegen Brabantse Produktiviteitsdag. PRISMAKIJKERS - ZONNEBRILLEN DINSDAG 11 JUNI 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN -f- Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 46 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprij s 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Diverse aan- en verkopen van onroerende goederen Onteigening van percelen onder Baardwijk De centrale administratie der Gemeentebedrijven zal naar het pand Grotestraat 249 verhuizen. KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO" De raad dezer gemeente, die donderdagavond onder voorzit terschap van burgemeester Teijs- sen in voltallige zitting bijeen was, heeft zich in een zeer vlot tempo door een agenda van 26 pünj;en heengewerkt. Punt 3 voorstel tot vaststel ling van een uitbreidingsplan in onderdelen voor Besoijen-West, werd op voorstel van de voorzit ter aangehouden tot de volgende vergadering, aangezien nog na dere besprekingen nodig waren gebleken, De wijziging begroting 195b voor Maatschappelijke Zorg en de aanschaffing van meubilair voor de Mariaschool gaven geen aanleiding tot opmerkingen. Bij het voorstel tot aankoop van grond aan het Westeinde in formeert de heer Brouwer of de eigenaar elders in de gemeente bouwgrond van de gemeente te rug krijgt. De voorzitter zegt verwonderd te zijn over deze vraag. Bij de on derhandelingen met de eigenaar over de verkoop van deze 3 wo ningen heeft deze nooit te ken nen gegeven dat hij op een an dere plaats hiervoor bouwgrond van de gemeente wilde kopen of dit als voorwaarde voor 'n even tuele overdracht bedong. Er is uitsluitend onderhandeld op ba sis van een koopprijs, zonder meer, en daaromtrent was over eenstemming bereikt. De heer Brouwer meent dat de betrokken eigenaar serieuze plannen heeft elders in de ge meente een dubbele woning te bouwen en daarom meer gebaat zou zijn met een ruiling. De voorzitter vindt het zeer vreemd dat de eigenaar-verkoper tegenover B. en W. met geen woord hierover gerept heeft. De betrokkene kan, zoals iedereen, die een woning wil bouwen, die past in het uitbreidingsplan, zich om bouwterrein tot het gemeen tebestuur wenden. Er is nog vol doende beschikbaar. De heer Brouwer kan zich met dit standpunt verenigen, waarna z. h. st. dit voorstel wordt goed gekeurd. Eveneens zonder hoofdelijke stemming worden hierna de vol gende aankopen goedgekeurd Onroerend goed aan de Burg. Smeelelaan onroerend goed aan het Hoog- einde onroerend goed a. d. Meerdijk; grond in de Buitenpolder van Besóijen grond a.d. Zuider Parallelweg; grond in de Buitenpolder van Besoijen grondstrook aan de Baard- wijksestraat. Voorts een ruiling van grond en een verkoop van bouwterrein aan de Eerste Zeine. Over de onteigening in het be lang van de volkshuisvesting van enkele percelen aan het Laagein de te Baardwijk, eigendom van de heer J. v. d. Water (zie het pre-advies, afgedrukt in ons vo rig nummer) zegt de voorzitter dat er die dag nog met de eige naar besprekingen zijn gevoerd om alsnog tot een accoord te ko men, doch zonder resultaat. De heer Brouwer vindt het al tijd een pijnlijke geschiedenis als tot onteigening moet worden overgegaan. Het betreft hier een dubbele woning en hij meent te weten dat de gemeente heeft aan geboden deze te ruilen met twee panden ten Oosten van de Put straat, die de gemeente destijds van de familie Mombers heeft aangekocht. De heer v. d. Water zou hierop echter niet zijn inge gaan en zou wel met twee wonin gen aan de Westzijde van de Putstraat genoegen hebben wil len nemen. Spr. vraagt nadere inlichtingen hierover. Is mogelijk de prijs die de gemeente voor de ze laatste panden vroeg, te hoog geweest en meer dan die 11.000 die betrokkene voor zijn panden kreeg De voorzitter zegt dat er her haaldelijk geprobeerd is met de eigenaar tot een accoord te ko men op de een of andere manier. Een van de voorstellen van het gemeentebestuur was te ruilen met twee woningen aan de Oost zijde van de Putstraat, maar die wenste hij niet te accepteren. Er is nog wel terloops door hem ge zinspeeld op twee woningen aan de Westzijde van de Putstraat, maar aangezien dit woningwet woningen zijn en deze slechts bij uitzondering aan bewoners ver kocht mogen worden, was deze transactie niet wettelijk te rege len en moest er dus een oplos sing gezocht worden door aan koop van het dubbel woonhuis in Baardwijk tegen een redelijke prijs. Het bedrag van 11.000, dat de gemeente hem geboden heeft, is wel aan de zeer hoge kant. De heer Brouwer meent dat des tijds ook gemeentewoningen aan particulieren waren verkocht. Als echter ruiling met woningen aan de Westzijde van de Put straat niet mogelijk is, zou de be trokkene de woningen aan de Oostzijde wel willen accepteren als de gemeente deze eerst voor haar rekening laat opknappen. De voorzitter acht het niet wenselijk dat de gemeente onder dergelijke restricties gaat ruilen. Dan is het beter over een koop prijs tot accoord te komen. Als met een alleszins redelijk aanbod van de gemeente geen succes te bereiken is, dan is het beter de ze zaak door te zetten, want men is daar in de buurt reeds druk bezig met straten- en rioolaan- leg en volgens de plannen zou met 1 september begonnen wor den met het bouwen van com plexen nieuwe woningen in het uitbreidingsplan Baardwijk. De heer Brouwer acht het mo gelijk dat de eigenaar misschien tot andere gedachten is te bren gen als hij weet dat verkoop van de woningen aan de Westzijde van de Putstraat wettelijk niet mogelijk is. De voorzitter zegt dat betrok kene volledig over een en ander is ingelicht. Mocht hij alsnog een onzer voorstellen willen aan vaarden, dan belet hem niets dit aan het gemeentebestuur te la ten weten. De heer v. Seters meent dat de eigenaar tijdens de onderhande lingen voldoende is ingelicht en dat hem van gemeentewege zeer redelijke voorstellen zijn gedaan. De kous is daarmee z.i. af en voor FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door G. PLANTEMA. 5). „Dat is dus de heer Van der Zuyden" merkte inspekteur Sven Ohlquist op. „Je geeft geen bui tengewoon aantrekkelijke be schrijving van de man, maar dat hoeft voor mij nog niets te be tekenen. Hoe is zijn vrouw Ernst Verhagen haalde de schouders op. „Daaruit kunnen we belemaal niet wijs worden", antwoordde hij. „Nu ja, we zijn hier in Nij megen niet gewend aan de op- maakmethoden, die de dames in de grotere steden er op na hou den. Maar ik moet zeggen, dat mevrouw Van der Zuyden naar mijn smaak er wel eens erg bij gewerkt uitziet." „Haha!" brulde de inspekteur. „Jij bent wel echt een inwoner van een kleinere stad geworden, zwager. Ik geloof, dat je vroeger in Amsterdam en Den Haag toch wel opgemaakte dames zult heb ben gezien. En ik meen me te het prestige van de raad en van B. en W. acht spr. het niet wen selijk dat de raad het gemeente bestuur vraagt opnieuw te gaan onderhandelen. De voorzitter verzekert dat de gemeente bij haar voorstellen de belangen van betrokkene goed in het oog heeft gehouden. De be trokken huizen brengen maar 7.80 huur per week op en de aangeboden woningen in de Put straat 12.Ook de aangebo den koopsom van 11.000.is zeer 'gunstig te noemen. Het is dus wel duidelijk dat de gemeen te niemand wil duperen. De heer Brouwer vindt het vreemd dat de heer van Seters thans zo'n standpunt inneemt van „basta" en „doorzetten". On langs bij het voorstel tot aan koop van grond aan de Zuider Parallelweg heeft hij wel gepleit voor een hogere prijs voor de be trokken Vughtse familie. De heer v. Seters merkt op dat er hier een punt in discussie ge bracht wordt dat niet aan de or de is en waarop hij dan ook niet nader ingaat. Zonder hoofdelijke stemming worden B. en W. gemachtigd de onteigeningsprocedure door te zetten. Het voorstel tot verpachting van gronden wordt vervolgens zonder opmerking goedgekeurd. Bij punt 20 bieden B. en W. de gemeente- en bedrijfsrekeningen over 1954 aan. Tot leden van de commissie van onderzoek worden met grote meerderheid van stemmen her kozen de heren Duijvelaar, v. d. Hoven en Meijs, die in de volgen de vergadering over hun bevin dingen zullen rapporteren. 21. Voorstel tot het treffen van voorzieningen aan het pand Gro- testr. 249 voor huisvesting van de centrale administratie der ge meentebedrijven. De heer Duijvelaar meent dat bij de vaststelling van de huur voor de centrale administratie niet voldoende met alle kosten van aankoop en verbetering is rekening gehouden. Ook vindt hij de aangenomen levensduur van 10 jaar voor de inventaris erg kort. Deze mocht gerust lan ger gesteld worden. De heer Meijs vraagt wanneer dit pand geheel te aanvaarden is. Het zou misschien economischer zijn tot zo lang te wachten met het aanbrengen van verbeterin gen en het dan ineens definitief te laten verbouwen. De heer Mombers heeft tever geefs bij het rapport naar een te kening of situatieschets gezocht om te zien hoe de verbinding van dit pand met het gemeentehuis is gedacht. Wordt deze via de tuin tot stand gebracht De voorzitter beantwoordt de sprekers en zegt dat de huurvast- stelling maar voorlopig is en trouwens slechts een interne ad ministratieve aangelegenheid tus sen de centrale administratie, en de algemene dienst. Het moet tenslotte toch ten laste van de gemeente komen. Om bepaalde redenen is het huurbedrag voor lopig aldus berekend. Bij de be groting 1958 is dit punt nader te bekijken. Afschrijving van de in ventaris in 10 jaar is een gebrui kelijke termijn en met een lan gere zullen Ged. Staten zeker geen genoegen nemen. Het pand moet 1 oktober 1958 door de bewoners ontruimd zijn. In verband met de bestedingsbe perking en schaarste aan kasgeld achten' B. en W. het beter om thans slechts de noodzakelijke verbeteringen te laten aanbren gen om er de kantoren der cen trale administratie der gemeen tebedrijven in onder te brengen. Verbinding met het gemeente huis is dus ook voorlopig alleen mogelijk via de, open lucht, doch dit contact blijft toch slechts be perkt tot het hoofd van de cen trale administratie. De raad kan zich hierna met het voorstel van B. en W. vere nigen. Zonder enige op- of aanmer king worden daarna nog de vol gende voorstellen van B. en W. goedgekeurd 22. Voorstel tot wijziging in de voorwaarden van een geldlening. 23. Voorstel tot verhoging van het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten. 24. Voorstel tot vaststelling van een verordening inzake be perking van de uitbetaling van pensioenen aan gewezen wethou ders van de gemeente Waalwijk. 25. Wijziging begrotingen 1956 en 1957. 26. Wijziging rekening-cou- rantovereénkomst met de Nijver heidsschool. Hierna sluiting op de gebrui kelijke wijze met gebed. herinneren, dat je ook wel eens in Parijs, Brussel en andere we reldsteden bent geweest. Wat 'n degelijkheid ineens." „Och", zei Ernst, „ik geef graag toe dat ik in de grote ste den meer heb gezien dan hier. Maar ook daar zou mevrouw Van der Zuyden een opvallende ver schijning geweest zijn. Het is trouwens helemaal een eigenaar dig echtpaar. Hij is over de vijf tig en zij vermoedelijk twintig jaar jonger. Zij ziet er nog jong genoeg uit en juist daarom heeft ze geen overdadige opmaak no dig. En ze is bovendien niet on knap, al is ze wat grof van trek ken. Het merkwaardige is wel, dat de mensen die met haar man hebben gesproken, hem weinig beschaafd en soms zelfs onbe schoft plegen te noemen, terwijl men dat van haar nooit zegt. Goed, men weet niet wat men aan haar heeft, maar ze is altijd be leefd". „In elk geval is dat dus een echtpaar, dat een beetje buiten het kader van deze deftige om geving valt", was de slotsom, waartoe de inspekteur kwam. „En toch krijgen zij vaak bui tenlandse bezoekers. Wat zijn dat over het algemeen voor men- ProvinciaaS Nieuws DEN BOSCH BOUWT NIEUW STADSDEEL AAN DE AA EN HEEFT EEN NIEUWE INDUSTRIE. De gemeenteraad van 's-Bosch heeft reeds belangrijke kredieten gevoteerd voor de aankoop en de ophoging van gronden, gelegen aan beide kanten van de Aa, aan sluitend aan de stadsuitbreidin gen in het zuiden en noorden. Voor dat gebied was nog van kracht het reeds in 1945 vastge stelde plan-Oost. In verband met gewijzigde inzichten ten aanzien van de" onderlinge verbinding van de zuidelijke en noordelijke wijken aan deze zijde van de ge meente, alsmede van de verka veling en de daarmee samenhan gende verbouwingsmogelijkheden moest dit uitbreidingsplan nood zakelijk worden herzien. Voor het gedeelte ten noorden van de ri vier de Aa werd door de Dienst van Gemeentewerken in samen werking met de stedebouwkun- dige hdviseurs, de heren Kuiper c.s. te Rotterdam, een nieuw uit breidingsplan in onderdelen ont worpen, waaraan B. en W. de naam van de „Aa-wijk" gaven. Het is een project met winkels, bedrijfjes en eén garage; ruimte is gelaten voor de bouw van openbare en/of bijzondere ge bouwen, met een reserve voor stedelijke voorzieningen, als bij voorbeeld een streekschool en recreatie-terreinen, waaraan in de Graafsewijk dringend behoef te bestaat. Het overige deel van het ülan is bestemd voor een om vangrijke woningbouw. Van het totaal aantal geprojecteerde wo ningen van rond 700, zijn er 525 of 75 pet. eensgezinswoningen. Op enkele plaatsen zijn deze te combineren met buurtwinkels, - terwijl ook de bouw van wonin gen voor bejaarden of onvolko men gezinnen en van garage boxen is aangegeven. De meergezinswoningen zijn geprojecteerd in zes blokken van drie lagen en een blok van zes_ of meer lagen. Deze bevinden zich in een grote groenstrook, die aansluit op de rivier de Aa. Door uitvoering van dit plan zal Den Bosch met een fris en modern geoutilleerd stadsdeel verrijkt worden. Het werk wordt spoedig geëntameerd, omdat het woning contingent voor het volgend jaar in dit complex grotendeels moet worden gerealiseerd. Donderdagmiddag heelj de burgemeester van 's-Hertogen- I bosch, mr. H. Loeff, het nieuwe 1 fabrieksgebouw van Nicholson j Files Nederland N.V. namens het j gemeentebestuur officieel in j huurkoop aan dit bedrijf over- j gedragen. Zowel de burgemees- ter als de directeur, de heer E. B. Ie Fièvre, spraken daarbij woor den van waardering en weder zijds vertrouwen. Van deze gelegenheid maakte de burgemeester tevens gebruik om aan da Nederlandse pers een en ander mee te delen en te to nen omtrent de na-oorlogse in dustrie-vestiging en de uitbrei ding van zijn stad. Er hebben zich in 's-Hertogen- bosch sinds de oorlog 25 nieuwe industrieën gevestigd, die in to taal voor een bedrag van 35 mil joen gulden gebouwd hebben. Donderdag j.l. werd in de Phi- Iips-schouwburg te Eindhoven de aangekondigde produktiviteits dag gehouden, die door ruim 400 personen werd bezocht en onder voorzitterschap stond van de heer M. Lips, directeur der N.V. Lips' Schroevenfabrieken te Dru- nen. Deze sprak een openings- en welkomstwoord en zeide o.m. dat circa 30 der werknemers in de provincie Noord-Brabant hun brood verdienen in de kleinere bedrijven. De Brabantse produktiviteits dag is voor de ondernemers van kleine en middelgrote bedrijven een produktieve dag geworden. Dit is mede te danken aan de deskundige inleidingen van ir. v. Ginneken en prof. Oldendorff, die de grote moeilijkheden van het kleine bedrijf schetsten. Op verschillende gebieden is 't klei ne bedrijf achtergebleven, meen de de heer v. Ginneken. Dat is geen tekort aan intellect bij de ondernemer of een verwijt, maar wel vaak een gevolg van het te kort aan financiële middelen en een overbelasting van de top. Specialisering in de top van het bedrijf is vaak moeilijk, zo niet onmogelijk. De directeur die dik wijls ook eigenaar is, wordt zwaar overbelast. Van overleg in het kleinere bedrijf, dat veel ge makkelijker zou moeten zijn van wege het kleine aantal bedrijfs- genoten, is dan ook meestal geen snrake, waar er nog veel patriar chale toestanden heersen. Tijdens de lunch gaf drs. Th. Coppens als de mening van de K.A.B., dat verbetering van de produktiviteit de werkloosheid niet in de hand werkt, maar een voorwaarde is voor volledige werkgelegenheid. Hij vroeg zich daarom af, of de automatisering niet te lang zaam gaat in plaats van te vlug. In de bedrijven bespeurde hij achter de schone schijn van de arbeidsvrede nog te veel 'n muur van wantrouwen tussen werkge vers en werknemers, die maar moeilijk te doorbreken is. Prof. dr. Oldendorff behandel de vooral de menselijke proble men bij het overleg in het bedrijf. Het moreel van de groep in het bedrijf wordt vooral bepaald door de wijze w7aarop leiding ge geven wordt. Het leiding geven in de overlegsfeer met het personeel van hoolg tot laag geeft bijzonder goede resultaten, ook voor de produktie. Dat is in Amerika al lang gebleken. Dit overleg houdt namelijk in dat men zijn mede werkers erkent als personen op wier ideeën prijs wordt gesteld. Prof. dr. J. de Quay, commis saris van de Koningin in Noord- Brabant, sprak een kernachtig slotwoord. Snelle opvoering van de produktie is volgens de provincie-commissaris dringend noodzakelijk om zelfs de huidige nationale welvaart te behouden. De internationale marktpositie van Nederland in de komende Euromarkt dringt om efficiënt te leren werken. Deze opvoering van de produktiviteit is voor een belangrijk deel afhankelijk van gezonde menselijke verhoudingen in het bedrijf, waarin naar de me ning van prof. de Quay de onder nemer meer vertrouwen moet geven aan het uersoneel. Als bijzonderheid van dit con gres mogen we tenslotte nog ver melden, dat hieraan medewer king verleende „Drunens Toneel" uit Drunen, die onder regie van Jacq. Didden uit Waalwijk in de voormiddag en in de namiddag twee toepasselijke en hogelijk gewaardeerde sketches opvoerde. Hoe deze insloegen blijkt wel uit hetgeen de verslaggever van „de Volkskrant" daarover in z'n ver slag zegt „Op dit leerzame congres vormden twee eenvoudige sket ches, opgevoerd door de toneel groep uit Drunen. een kostelijk hoogtepunt. In deze toneelstuk jes werd namelijk de praktijk van de meer academische beschou wingen over het overleg in het bedrijf door ir. Van Ginneken en prof. dr. Al. Oldendorff in beeld gebracht. De grote verdienste van dit gespeelde „college" over menselijke problemen bij het overleg in het bedrijf was, dat zonneklaar werd aangetoond hoe het niet en hoe het wel moest, en daar kan bij alle verbeterde be- drijfsverhoudingen van de laat ste jaren nog menig klein patri archaal Brabants fabrikantje, die zich kapitein op een roeiboot waant, lering uit trekken. Secuur en niet duur I Maar dan van de meest bekende opticien Den Bosch, Vughterstr. 25, Tilburg, Markt 82, sen? Kun je mij een indruk ge- ven?" „Nu vraag je een beetje veel" j vond mr. Ernst Verhagen. „Ik heb die bezoekers alleen maar gezien, dikwijls zelfs niet anders dan wanneer ze mij in de auto voorbij kwamen. Bij vreemdelin gen kun je toch heel lastig op 't uiterlijk afgaan. Maar het Duit se echtpaar, dat er het laatst was maakte een nette indruk, ik kan niet anders zeggen. Het waren bepaald gegoede mensen, te oor delen naar hun kleding. Dat zij met Van der Zuyden overweg konden, verbaasde mij wel even. Over de Fransen, die er voor hen waren, kan ik helemaal niets vertellen. Maar nog eerder was er een Spanjaard en ik moet je eerlijk zeggen, dat die meneer er beslist ongunstig uitzag. Maar in Spanje was zijn type misschien toch niet bijzonder. Daar kan ik moeilijk over oordelen. En ik weet zeker, dat hij genoeg geld ter beschikking had, want hij heeft het in de, stad in verschil lende café's flink laten rollen. Hij placht nogal eens met zijn gastheer aan de zwier te gaan, maar mevrouw Van der Zuyden vertoonde zich bijna nooit met hem." „Wel, wel", zei de inspekteur. „Dat is nog een heel verhaal ge worden over de eigenaardige Van der Zuyden's. Meer mensen van vreemde nationaliteit wonen hier dus niet meer in de omge ving." „Nee", stemde de advokaat toe, tenzij je nog rekening houdt met de Indonesische huisknecht bij de familie Verpoort. Maar de ou de Achmat is al jaren een van de buurtbewoners. Hij is'met de fa milie meegekomen uit Indonesië. Als je soms op zoek bent naar geheimzinnige Oosterlingen, dan kan ik je alleen naar hem ver wijzen, maar ik geloof niet, dat hij daarvoor in aanmerking zou komen." 'i „Voor de volledigheid zal ik hem noteren", antwoordde in spekteur Sven Ohlquist, „maar ik geef toe, dat hij in de zaak die ik onderhanden heb, hoogst waarschijnlijk buiten schot zal blijven. „Ik begin belang te stellen in je zaakbegon Ernst Ver hagen, wiens nieuwsgierigheid was geprikkeld door het vragen naar de vreemdelingen. „Ik wil jullie niet storen", zei ineens zijn vrouw, die haar blon de hoofd om de deur liet komen, „maar ik heb gedekt". „Aha!" riep inspekteur Sven Ohlquist, „we zullen je niet la ten wachten. En jij, Ernst, oefen een beetje geduld. Wachten op antwoord is heel geschikt om de belangstelling aan te wakkeren". „Filosofie van de koude grond" meende de advokaat. ,;Maar ik vergat je nog te vertellen, dat El- se ook al een buitenlandse is, die hier nog maar kort in de buurt woont." „Het doet me genoegen dat je nog aan je vrouw denkt ook", spotte Sven. „Zij blijft overigens geheel buiten schot, want het is te gek, dat een politieman zelfs zijn eigen zuster als verdachte zou moeten beschouwen." In de andere kamer gingen ze aan tafel en terwijl zij aten met een smaak, die de gastvrouw be wees, hoezeer haar kookkunst werd gewaardeerd, voerden zij 'n gesprek over wederzijdse kennis sen in Kopenhagen. Na de maal tijd gingen zij, genietend van het zoele weer, in de tuin zitten, die uitzicht bood op de rustige bui tenweg. Traag kringelden de blauwe rookwolkjes van de siga ren omhoog. Er heerste een ui terst vredige stemming, die werd onderstreept door een zacht pia nospel uit een der nabijstaande huizen. „Je buren spelen Mozart", merkte Sven op. „Dat zal mevrouw Voerendael zijn", veronderstelde zijn zuster. „Ah, de Hongaarse", merkte de inspekteur op. „Ja", gaf Else Verhagen ver baasd toe. „Hebben jullie soms in je gewichtig gesprek de buurt bewoners onder de loupe geno men „Een paar er van", gaf haar broer toe, terwijl hij aandachtig 'n kringetje gadesloeg dat hij met kunstvaardigheid had geblazen. „Wat zou je zeggen van een wandelingetje door de buurt stelde Ernst voor. „We kunnen je dan laten zien hoe het er uit ziet en als je er belang in stelt, kun je meteen horen, wie hier wonen." „Een luisterrijk idee" gaf Sven te kennen. „Trouwens, een klei ne wandeling na het eten is be vorderlijk voor de gezondheid". „Dat is wat nieuws", riep Else Verhagen uit. „Vroeger was je na het eten nooit uit een gemak kelijke stoel weg te krijgen. Je bent wel veranderd sinds ik niet meer voor je zorg." (Wordt vervolgd) Breda, Nw.Glnnekenstr. 23. Alle kortingen worden direct afgetrokken.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 3