SPORTSPIEGEL WIELRENNEN Indrukwekkende hulde van Katholiek Waalwijk aan H. Sacrament. Felle brand verwoestte opslagplaats Van Helvoirt-De Nijs. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JUNI 1957 2 Klasse A: 1. l'Union, Liempde, 521 pnt. 2. Recht door Zee, Gemende, 514 p. 3. l'Union, Boxtel, 487 pnt. Ereteken: C. v. Eindhoven, Recht door Zee, 102 pnt. Klasse B 1. Eendracht maakt Macht, Waal wijk, 497 pnt. 2. Princes Marijke, 488 pnt. 3. Unie I, Gestel, 478 pnt. Ereteken: J. v. Dinther, Princes Marijke, 99 pnt. Klasse C 1. De Boog 2, 414 pnt. 2. Ons Genoegen 2, Vught, 403 pnt. 3. Ons Genoegen, Herpt, 367 pnt. Personeelsprijzen 1. G. v. Rooy, l'Union, Boxtel, 48 p. 2. F. v. Liempt, Haarsteeg, 47 pnt. 3. K. v. Hern, Liempde, 46 pnt. 4. A. v. Eindhoven, Recht door Zee, 45 pnt. GILDE ST. CRISPINUS EN CRISPINIANUS TE BESOIJEN. Om in de sfeer van de feeste lijkheden te komen voor de a.s. Gildedag alhier, is het Gilde St. Crispinus en Crispinianus van Besoiien bezig zich hiervoor op +e maken. Zaterdagavond arriveerde het costuum voor de standaardrijder voor haar Gilde. Het is uitge voerd naar de uniformen, die ge dragen werden door de militai ren der Bataafse Republiek, uit welke tijd dit gilde stamt. De kleuren rood, groen en wit zijn de kleuren van het gilde. Zij zijn in het uniform verwerkt. De lan ge jas is vroen, de revers rood met witte strepen, terwijl de broek geheel wit is. De standaardrijder draagt een zwarte steek, waarop een witte pluim van struisveren. Op de schouders, zijn zware epauletten aangebracht. De laarzen zijn zwart met een gele omslag. Het gilde zal zich mogen ver heugen, wanneer straks de stan daardrijder voorop rijdt met de oude standaard (wimpel) van 't gilde in dit kleurige en keurige uniform, dat zich zeer goed aan het gilde aanpast om de weg vrij te maken voor het gilde, door zig-zag over de straat te rijden. Dit plan is zeer goed geslaagd on een verantwoorde wijze. Als straks nog meerdere uniformen zullen volgen om het geheel te completeren, mag St. Crispijn met fierheid zich scharen in de rijen der Brabantse gilden. Vermeld zij nog dat dit prach tige uniform vervaardigd is door de bekende firma Pisa uit Eind hoven, die naam heeft gemaakt in de uniformenkleermakerij. In een volgend nummer willen wij de .ruiste betekenis van de diverse uitmonsteringen en bij zonderheden van dit costuum geven. St. Crispijn wensen wii veel succes met deze prachtige aanwinst. HET PROTESTANTS ZIEKEN HUIS TE 's-HERTOGENBOSCH. Door een tot op heden nog on verklaarbare wijze is geen mel ding gemaakt, althans niet in te Besoijen verschijnende bladen, van een collecte onder de inwo ners van Besoijen ten behoeve van het Protestants Ziekenhuis te 's-Hertogenbosch. Deze collecte heeft niet minder opgebracht dan 395.welk bedrag een dezer dagen nog werd aangevuld met nakomende giften van' 12.totaal dus 407. Een prachtig resultaat, waar voor het bestuur zeer dankbaar is. De inwoners van; Besoijen hebben hiermede andermaal hun grote liefde voor het ziekenhuis tot uitdrukking gebracht. De da mes mevr. Janson en mej. van Heijst hebben een groots werk verricht en het bestuur is hier voor zeer erkentelijk. Juist nu, nu met de uitbreiding van het ziekenhuis is begonnen en de uit gaven zich hoog opstapelen, stemmen dergelijke bewijzen van hartelijk medeleven en hulp tot grote dankbaarheid. Het bestuur van het Protestants Ziekenhuis. TRAINING WAALWIJKSE ZWEMVERENIGING EN REDDINGSBRIGADE. Vanaf heden heeft de WZV en RB haar training op zondag van 12 tot 13.15 uur. Alle leden wor den verzocht om vóór 12 uur op het zwembad te zijn, omdat de poort om 12 uur gesloten wordt en niemand meer toegelaten kan worden. Laat iedereen komen en goed trainen, dan krijgt onze jonge club zeker een succesvol seizoen. VERERENDE UITNODIGING. De sopraan mej. Bertha v. d. Hoven, heeft van Radio Brussel een uitnodiging gekregen om al daar woensdag a.s. in een auditie enkele liederen te zingen. Zij heeft drie jaar opleiding gehad van de altzangeres Antoinette Blom alhier en enige tijd conser vatorium te Tilburg. Wij wensen haar veel succes. MAAND MA RKT VERKEERSONGEVALLEN. Vrijdag had op het kruispunt KerkstraatFloris V-laan een aanrijding plaats luose;: cc t bus van de BBA, die van westelijke in oostelijke richting over de Onder voortreffelijke weers omstandigheden had gisteren de jaarlijkse Sacramentsprocessie plaats of beter, omdat het woord Sacramentsprocessie te weinig zegt, de jaarlijkse hulde van ge heel katholiek Waalwijk aan Christus in de Eucharistie. Dit maal vertrok de grote kleurige stoet vanaf het Hoogeinde, nam zijn route door v.m. Baardwijk en kwam aldus op het Raadhuis plein, alwaar deze grootse en in drukwekkende manifestatie van katholiek leven werd besloten met een plechtig sluitingslof. Dank zij de grote medewerking en de voorbeeldige ijver van Zeer vele ingezetenen is ook ditmaal deze processie een zeer bijzonde re gebeurtenis geworden, 'n daad van eerbiedige hulde aan Chris tus in de Eucharistie, maar ook ongetwijfeld een daad die ons de bezinning heeft gebracht op dit ontzagwekkende geheim, dat Christus ons heeft geschonken als een sterkend middel op onze tocht door het leven. Voortref felijk was ook ditmaal weer de organisatie van deze vrome om gang. Alles verliep zonder enige stagnatie binnen het vastge stelde tijdschema. Te circa half vier vertrok de stoet van het Hoogeinde. Bereidwillige auto bezitters hadden voor 't vervoer van vele deelnemers aan de pro cessie naar dit punt zorg gedra gen. Gedurende de eerste helft werd het Allerheiligste gedragen door prof. de Kort uit Gent, oud parochiaan van St. Clemens: ge durende de tweede helft werd het H. Sacrament gedragen door pas toor-deken dr. B. van den Hurk. Vele duizenden belangstellen den hadden zich langs de zonni ge en feesteliik versierde straten ongesteld om de stoet gade te slaan. Om goed viif uur arri veerde de stoet on het Raadhuis- nlein, alwaar door pastoor v. d. Brekel het plechtig sluitingslof werd opgedragen. Tijdens dit Lof hield pastoor D. Lam een korte predikatie. De betekenis van deze processie, zo zei pastoor Lam, is niet gelegen in het uiterlijk ver toon, maar in de intentie waar mee men haar beleeft. Het betui gen van onze aanhankelijkheid, onze liefde jegens Christus in de Eucharistie. Deze liefde kan al leen dan oprecht zijn wanneer we Christus' voornaamste gebod naleven: heb uw naaste lief als u zelf. Wij zijn leugenaars en hui chelaars wanneer wij bij alles wat wij doen ons zelf op de voorgrond stellen, wTant dan heb ben wij Christus niet lief, dan be grijpen wij niets van de Eucha ristie. Door de Eucharistie ko men wij dichter bii Christus en daarom dan ook is Zij niet in de eerste plaats bestemd voor de vromen en de sterken, maar voor de zwakken, voor hen die 't moei lijk hebben op de weg door het léven, voor hen met de angst in het hart, voor hen die geen raad weten in deze tijd. En daarom is het zo noodzakelijk dat wij dik wijls en goed communiceren. Tenslotte is een woord van dankbaarheid op zijn plaats je gens hen die op welke wijze ook deze indrukwekkende processie hebben mogelijk gemaakt. Gaar ne hopen wij dat katholiek Waal wijk op ruime schaal de midde len zal blijven ter beschikking stellen om van deze devote hulde aan Christus in de Eucharistie een luisterrijke traditie te ma ken. Gaarne willen wij nog gevolg geven aan een verzoek van 't or ganisatiecomité, n.l. of allen die foto's hebben gemaakt van de processie, deze voor inzage ter Beschikking willen stellen van het secretariaat, Grotestr. 318. Aan de hand van deze foto's wil het comité vaststellen welke on derdelen van de stoet eventueel nog verbetering behoeven. Daar voor in aanmerking komende fo to's zullen worden aangekocht. Atelier en vele kunstschatten van Theo van Delft eveneens een prooi der vlammen. Timtur voortdurend in gevaar- Door onbekende oorzaak is vrijdagmiddag tegen kwart voor vier brand uitgebroken in een opslagplaats van lijmstoffen, rubber en leder in gebruik bij de fa. van Helvoirt-de Nijs aan de Grotestraat en eigendom van de heer Theo van Delft. Een der personeelsleden, die toevallig in het magazijn moest zijn, ontdek te de brand, maar toen was het al te laat om het vuur in de kiem te smoren. De vlammen vonden gretig voedsel in de vele zeer brandbare stoffen en binnen en kele ogenblikken was 't gebouw dan ook één grote vlammenzee, een vuurzee zoals we zelden za gen. De gealarmeerde Waalwijkse brandweer was terstond met groot materieel ter plaatse, waar bij zich later ook de brandweer van Drunen voegde. De gewaar schuwde Tilburgse brandweer behoefde niet meer in actie te komen. Bijzonder groot is het verlies voor de Waalwijkse kunstschil der Theo van Deift, wiens atelier eveneens in een deel van het ge bouw was ondergebracht. Talloze bijzondere en met grote zorg bij eengebrachte kunstvoorwerpen, schilderijen van bekende mees ters en portretten, een aantal voor de heer v. Delft zeer waar devolle en onvervangbare boek werken, schetsboeken enz. wer den een prooi der vlammen. Slechts een aantal schilderijen kon uit de vlammenzee worden gered. Hoewel de brandweren van Waalwijk en Drunen het vuur met talrijke stralen te lijf gingen, waarbij de Waalwijkse brand weer nog de onlangs aangekoch te nevelspuit voegde, kon toch niet worden voorkomen dat het gehele gebouw in korte tijd een prooi der vlammen werd. Onop houdelijk klonken de doffe ont ploffingen der vaten, gevuld met brandbare lijmstoffen, waarop telkenmale een zware vonkenre gen volgde. Dik en zwart waren de rookwolken die boven de plaats van de ramp hingen. Ten slotte arriveerde ook nog de Til burgse brandweer die echter niet meer in actie behoefde te komen omdat men 't vuur toen zo goed als meester was, dank zij 't snel le en doortastende optreden van onderbrandweercommandant de heer Pot, later van de comman dant, de heer Kobben, die tevo ren afwezig was. Ook de Dru- nense brandweer heeft een groot aandeel gehad in het meester worden van het vuur en vooral door het gezamenlijk optreden der beide brandweren is erger kunnen voorkomen worden. Maar ook het Timtur-perso- neel komt een woord van lof toe voor z'n hulp en krachtig optre den, ook in de voorbereiding der bestrijding bij het grote ge vaar voor dit gebouw, dat meer malen langs goten, ramen en dak vuur vatte, wat direct weer werd bestreden. De glas- en waterschade bij Timtur is ook groot. Er was uiteraard een grote pu blieke belangstelling en de Waalwijkse politie had onder leiding van inspecteur Hoog An- tink dan ook de handen vol met het regelen van het verkeer ter plaatse, hetgeen uitstekend ver liep. Wegens uitstedigheid van burgemeester Teijssen en ziekte van loco-burgemeester Smolders was ook wethouder van Heeswijk aanwezig om zich van de situatie op de hoogte te stellen. Later kwam ook de burgemeester ter plaatse. Toen men de brand tenslotte meester was, stonden er van de opslagplaats niet meer dan wat trieste geblakerde resten. De schade voor de fa. van Helvoirt- de Nijs wordt geraamd op meer dan enkele tonnen. De verzeker de schade voor de kunstschilder Theo van Delft is moeilijk in geld uit te drukken en zij is. ook door verzekering niet te realiseren; het is voor hem een gevoelige slag. Floris V-laan reed en een perso nenauto, die uit de Kerkstraat kwam en naar rechts de Floris V-laan opreed. Er was wat mate riële schade. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Gisteren verleende de uit de Stationsstraat komende brom fietser L. R. bij de overweg geen voorrang aan een van de N. Pa rallelweg komende personenau to, bestuurd door P. 't L. De bromfiets werd ernstig, de auto licht beschadigd. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Regenbroek; vulpenset; regen jas; badtas met inhoud; porte monnee met inhoud; broodmes; kantoorjas; wit handpompje; zwembroek; groene step; zwart ren ringetje; heoBRAHTSESEE damesvest; jongensvestje; shawl damesvest; jongensvestje; shawl. Verloren; Portemonnee met inhoud; bad muts; zwembroek; boxer; da- tnespolshorloge; pakje; zwem broek met handdoek; kantoor jas; kinderrijwiel; zwart dames vest; badtas met inhoud; dames vest; herenpolshorloge; porte feuille met inhoud; zilveren rin getje; herenhorloge; lederen ac- tetas. JAARVERGADERING WSC. Hedenavond te 8 uur houdt WSC in Hotel De Twee Kolom men haar jaarvergadering. Op de ze algemene ledenvergadering zullen o.m. aan de orde komen: jaarverslagen, verkiezing be stuursleden (aftredend zijn Chr. Aarts, P. v. Engelen en B. van Loon, die zich, uitgezonderd de heer Aarts, herkiesbaar stellen) verkiezing elftalcommissie, aan vragen koninklijke goedkeuring. AGENDA. Maandag 24 en woensdag 26 juni. Musis Sacrum 8 u.: „De vrouw in het venster", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Bloedige ver gelding", 14 jaar. Maandag 24 juni. De Twee Kolommen 8 uur: Jaarvergadering WSC. Woensdag 26 juni. Parochiekerk O. L. Vrouw 8.15 uur: Kerkconcert door het Sacramentskoor uit Breda o.l.v. Louis Toebosch. Zaal F. van Helvoirt 7.45 uur: repetitie violen Waalw. Orkest. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie dames en heren Oefening en Vermaak in zaal Thalia. WAALWIJK. WSC-VeteranenFord (Am sterdam) 22. De WSC-veteranen hebben za terdagmiddag de laatste wapen schouw gehouden voor het grote tournooi van zaterdag a.s. De oude glorie bond de strijd aan met de Fordfabrieken te Amster dam. De wedstrijd eindigde in 'n gelijk spel 22. De Waalwijkse ploeg maakte een zeer frissie in druk en het zal ons dan ook niet verbazen wanneer de WSC-ers hoge ogen gaan gooien in 't sterk bezette Klokkenberg-tournooi. Zomeravond Bedrijfsvoetbal- competitie- Uitslagen der op 21-6-'57 ge speelde wedstrijden. Afdeling I. V. Bladel-Landis en Gyr 25 Bloch Stibbe- Pulles-v. Gerwen 00 Blok-v. Heijst- Schuwer Zn. 21 Afdeling II. Holland N.V.- De Kroon/Levenbach 25 van der Hammen- j van Wees Zn. 06 Waveem/Langstraat- Fa. Zeegers 22 Fa. v. d. Hammen-v. Wees Zn. Vrijdagavond werd voor de Waalwijkse bedrijfsvoetbalcom petitie bovengenoemde wedstrijd gespeeld, welke door de mannen yan v. Wees met korfbalcijfers (60) werd gewonnen. Ofschoon het geenszins in de verwachtingen lag dat de man- ijen van v. Wees met zo'n grote overwinning uit de bus zouden komen, kunnen we deze over winning toch niet geflatteerd noemen. Het spel van v. Wees was veel beter, zowel individueel als de combinatie. Reeds direct na de aftrap zien we een snel en agressief SVW, dat met man en macht ten aan val trekt om een doelpunt te for ceren. Na een kwartier spelen is het de middenvoor die een solo- rush met een prachtig doelpunt hpsluit, 10. Hierdoor gestimu leerd, blijft y. Wees doorvechten ep na 25 minuten is het de links buiten die vanaf de vleugel een projetciel afvuurt, waarnaar de doelman geen schijn van kans heeft, 20. Direct hierna denken we de linksbinnen het derde doel punt te zien scoren, doch zijn schot wordt door de staander ge keerd. Dit is echter uitstel van ekecutie, want 10 minuten voor rüst weet de rechtsbinnen een goede combinatie met z'n rechts buiten met een doelpunt te be sluiten, 30. Vijf minuten later is, het weer dezeifde speler, die met 'n hard en onhoudbaar schot de goalie van v. d. Hammen verrast en de stand hierdoor op 40 brengt, met welke stand de rust ingaat. Na de rust zien we een fel en strijdlustig v. d. Hammen, dat 'n hevig offensief inzet, maar de verdediging van SVW weet dit gevaar steeds te keren. Succes komt aan de andere kant, als de linksbuiten een goede voorzet van rechts met een onhoudbaar schot afwerkt, 50. Na 35 minuten in de tweede helft zien we eindelijk het lang verwachte doelpunt van de links binnen, die met zijn overige schoten steeds pech had, daar deze telkens door paal of lat ge keerd werden, v. Wees gaat het nu wat kalmer aan doen, waar door v. d. Hammen de kans krijgt enige mooie aanvallen op te bouwen, welke echter tegen de sterke verdediging van v. Wees bij voorbaat kansloos zijn, te meer daar deze aanvallen mees tentijds veel te ver werden door gevoerd, waar Schapendonk en zijn mannen wel raad op wisten. Hiermee kwam het einde van deze uiterst sportieve wedstrijd, die door scheidsrechter Kruiff god werd geleid, met een 60 overwinning voor v. Wees. Maandag A. v. Hilst-v. Wees. Kroon/LevenbachHolland 52 Boeiend en enerverend is 't duel voor de rust geweest. De Kroon/ Levenbach ging bepaald zenuwach tig en ondoordacht van start en hun aanvallen waren in het begin on nauwkeurig van opzet. Nee, dan lukte die Holland-combinatie heel wat beter. Schilders en Klaasens jongleerden handig op het midden veld en de eerste zond een vlijm scherpe pass naar links, waar v. d. Water was vrijgekomen. Een zuiver schot van Holland maakte er 01 van. Toen een, snelle uitval van De Kroon/Levenbach tot vlak naast 't Holland-doel bracht, liepen Tho en Klerks elkaar in de weg; laatst genoemde kreeg de bal wat onge lukkig op zijn schoen, die, onhoud baar voor v. d. Zanden, in het doel belandde; 11. Na ruim een kwar tier, nadat Holland over rechts was doorgestoten, kwam de bal uit een opeenhoping van spelers voor doel en de Bruijn wist niet anders te doen dan de bal met de hand uit het doel te slaan. Jan kwam naar voren om het vonnis te voltrekken, maar hij richtte te hoog en de bal ging over. Geleidelijk aan kwam er in het veld meer evenwicht, maar in de 20ste minuut werd het door G. v. Heivoort toch 21. Holland wist spoedig gelijk te maken; 22. Twee minuten voor rust maakte De Kr./ Levenbach 32. Het zijn vaak on benullige voorvallen die de loop der historie wijzigen, en het zijn even vaak onbenullige voetballers die 'n wedstrijd beslissen. Na de rust werd v. d. Zanden nog tweemaal gepasseerd, maar dat kwam enkel omdat Pulles meer deed dan voetballen. KAATSHEUVEL. DESK winnaar in de na-compe titie tussen RAC, Dongen, DESK, Zaterdagavond werd in Rijen de laatste wedstrijd voor de na- competitie gespeeld tussen RAC 1 en DESK 1. De volgende elftal len treden aan: RAC. Doel: Jos Raijmakers. Achter: J. v. Geel, L. van der Steen. Midden: G. v. Dongen, J. v. d. Steen, A. Verhees. Voor: Th. Lambrechts, Jac. Maas, N. v. d. Steen, C. van Lis donk, Th. v. d. Steen. DESK. Doel: G. de Nijs. Achter: G. Wagemakers, Jo Damen. Midden: H. Voogd, LI. Vlak, P. van Boxtel. Voor: A. van Gooi, H. Lugters, W. Damen, M. Roeien, J. Roes- tenberg. Daar bij DESK verschillende spelers verhinderd waren, moest met deze gewijzigde opstelling gespeeld worden. Dat deze wedstrijd met be zorgdheid werd tegemoet gezien, kan men begrijpen, vooral om dat men verschillende junioren moest proberen. De eerste wed strijd was door RAC reeds ge wonnen met 41 en indien. RXC ook deze wedstrijd won, kwam zij in het bezit van de beschik baar gestelde shirts met keepers trui. DESK daarentegen had aan een gelijk spel reeds voldoende. De eerste aanvallen zijn voor RAC, dat geleidelijk een over wicht neemt, maar geen kans ziet om te doelpunten, vooral omdat de Dessers geen gelegenheid ge ven om RAC haar normale spel te laten spelen. De grote techni cus bij RAC, Nico van der Steen, vindt in P. van Boxtel een grote struikelblok. Toch ziet RAC na een half uur kans de score te openen door een keihard van de paal terugsprin gende bal laag in te schieten. We denken dat RAC nu op toeren zal gaan komen, want zij gooien er een schepje op, maar ook de Dessers herstellen zich en komen verschillende keren voor de RAC veste. Met de stand 1-—0 breekt de rust aan. Na de rust komt er meer even wicht in de aanvallen en komen de Dessers ook verschillende ke ren gevaarlijk voor doel. In de verdediging moet Wagemakeirs vervangen worden door Ad Vloe mans. Bij een der DESK aanvallen ziet Roeien met flink doorzetten kans de gelijkmaker te scoren, al wilde de achterhoede van RAC wel beweren dat de bal de doel lijn niet gepasseerd was. De ar biter bleef, ook na overleg met de grensrechter, bij zijn beslis sing, zodat de stand gelijk was. Er ontstaat nu een stevige strijd om de punten en voor bei de doelen komen enige gevaar lijke situaties; beide keepers krijgen nog gelegenheid hun kunnen te tonen, maar in de stand komt geen verandering meer. Als scheidsrechter Kanters uit Waspik, die deze harde maar zeer sportieve wedstrijd goed leidde, het eindsignaal geeft, ver laten elf gelukkige Dessers het veld. Er is in deze wedstrijd door de Dessers zeer hard en met over leg gewerkt. De eindstand is geworden: gesD. pnt. DESK 4 5 11— 9 RAC 4 4 8—6 Dongen 4 3 812 HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd bij de heer C. v. Tilborgh op de Julianalaan hield zaterdag 'n wedvlucht vanaf St. Quentin, af stand 238 km. Gelost om 12.35 uur, eerste duif werd geconsta teerd om 4.05 uur, laatste duif om 4.19 uur. De prijzen werden als volgt behaald: H. v. Zeist 1 22; F. Tactor 2 21 23; W. Nieuwenhuizen 3; A Spuibroek 4 12 24; M. Blok 5; C. Broeks 6 19; A. Snaphaan 7; £-„Y' Thborgh 8 25; C. Verhagen 9 17; M. Netten 10 16; J. Pols 11 26; G. Geenen 13; A. Brouwers 14; G. Rozenbrand 15; J. Rozen- brand 18; P. Verhagen 20; J. Paans 27. A.s. dinsdagavond inkorven voor Limoges tussen 7.30-9 uur. A.s. donderdagavond inkorven voor St. Denis tussen 7.30-9 uur. VLIJMEN. Voorlopige uitslag wedvlucht Pont St. Maxence op zondag 23 juni; los 7 uur, wind Noordoost; eerste duif 12.31.16; laatste prijs- duif 13.13.48. Uitslag als volgt: H. Pelders 1; H. Oosterwaal 2 10 15; Th. Stupers 3; Jos Kuijs 4; L. van Esch-Pariis 5; Th. van Esdonk 6 16; M. Nicols 7; C. Dienstraten 8; A. L. v. Heivoort 9; H. Mommersteeg 11; L. v. d. Wiel 12; J. Oosterwaal 13: K. Kiviet 14; M. Libregts 17; W. v. Vugt 18; N. van Esdonk 19; J. v. d. Wiel 20. Wedvlucht Chateauroux. Deze vlucht, welke zaterdag zou worden gevlogen, werd zon dagmorgen om 7.30 uur gelost. InVlijmen arriveerde de eerste duif om 19.45 van Th. v. Esdonk. In Drunen werd gedraaid om 19.23. In Nieuwkuijk draaide Kniotek de eerste duif om 18.40, tijd tweede om 21 uur; de eerste is een vroege duif voor de BBC en zal vermoedelijk de tweede prijs behalen. VLIJMEN. Wielerkampioenschappen te Zandvoort. Zondag 23 juni werden in Zandvoort de wielerkampioen schappen voor amateurs, profs en onafhankelijken verreden. Door de wielerclub De Zwaluw werd deelgenomen met verschil lende renners. Bij de amateurs nam Wolfs deel en bij de onaf hankelijken was De Zwaluw ook vertegenwoordigd, maar er werd weinig succes behaald. Kampioen bij de amateurs werd Piet Steen voorden, bij de profs en onaf hankelijken werd Frans Malin kampioen. r te Waalwijk op donderdag 27 juni a.s. VOETBALUITSLAGEN Landskampioen amateurs Maurits—-Be Quick 40 Promotie naar le klasse Taxandr iaHeer BoxtelSC Irene 2—1 4—2 (Boxtel promoveert) t GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD BOUWNIJVERHEID Timmerlieden L.l. schildersknecht KLEDING - REINIGING: Naaisters Stiksters Strijksters HOUT - KURK - STRO Machinale houtbewerker Meubelmakers L.l. meubelmakers L.l. stoffeerder SCHOEN EN LEDER Stikkers - stiksters Bijtuigers Overleersnijders Machinezwikkers Handzwikkers Doorzetters Overhalers Aankloppers Afmakers Zoolleerstanzers Ophalers Hulparbeiders voor de gehele onderwerkafdeling Jeugdige schoenfabrieksarbeiders voor alle afdelingen Handschoenstiksters Stoller Spuiter Looierij-sjouwers LANDBOUW Jeugdige landbouwknecht Jeugdige tuindersknecht METAALNIJVERHEID Machine -bankwerker, Stempelmakers Halfwas-monteur

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2