KAATSHEUVEL Goed tehuis gezocht APOLLO promoveert naar de Vaandel-afdeling kapper of kapster WONINGRUIL Trapnaaimachine Biljart-evenement 150 jonge hennen KERSEN TE KOOP HUISMOEDERS OPGELET 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JUNI 1957 Loonopzand 3 GEVRAAGD W. C. HEESTERS Wie wil hele woning rui len tegen kleine beneden woning. TE KOOP: WIJ HEBBEN: TE KOOP Café „De Sportwereld" Kees de Ruyter Koke de Nijs JOS ZIJLMANS-K OOLS blauw Keeshondje v/h. C. SCHOP in het betere genre HALLO HALLO Speciale woensdagreclame van „HET VLEESPALEIS" 1 kg. runderrollade voor f 3.75 per kg. 1 kg. prima gehakt f 2.60 per kg. 1/2 pond gekookte ham f 1.15 t H. Sacramentsprocessie. Gisteren werd in onze parochie wederom de grote H. Sacraments processie gehouden. Na een plechtig Lof werd de stoet in de kerk opge steld, die langs de Tuinstraat en Weteringstraat trok naar de mu- zieknis, alwaar een mooi versierd rustaltaar was opgesteld. De Kon. Erk. Harmonie Concor dia met drumband opende de bid- stoet, terwijl de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging, eveneens met drumband, sloot. In de processie merkten we op, naast de sociale verenigingen, de gilden St. Ambro- sius, St. Crispijn en St. Hubertus met hun vaandels en gilde-zilver, besturen en vendeliers, de R.K. E.H.B.O., de R.K. Jonge Boeren stand, de R.K. Boerinnenbond met hun vaandel. Bij het uitgestelde Allerheiligste werden enkele H. Sacramentsliede ren gezongen, waarna de Zeereerw. Heer Pastoor acte van eerherstel bad. Na de zegen met het Allerhei ligste trok men in dezelfde volgorde langs de Kerkstraat naar de kerk terug, waar de plechtigheid werd besloten. Door de activiteit en toe wijding van het H. Sacramentsco mité en de gulle medewerking van de gehele bevolking, was het mo gelijk dit jaar in de Tuinstraat en Weteringstraat een wel eenvoudige, doch zeer stemmige versiering aan te brengen. Het aanbrengen van een versie ring voor ieder raam waarlangs de bidstoet trekt, is jammer genoeg in onze parochie nog lang niet alge meen, hoewel men in de Tuinstraat en Weteringstraat reeds prachtig begint mee te werken. Zeer tot onze spijt merkten we echter op dat de eerbied van velen, die zich als toeschouwer langs de weg bevonden, nogal te wensen over liet, wat waarschijnlijk zijn oorzaak vindt in het feit dat men in onze streek nog enigszins onwen nig staat tegenover de processie langs de publieke weg. Laten we hopen dat een volgend jaar de H. Sacramentsprocessie een bedetocht wordt, waaraan de ganse bevolking daadwerkelijk meedoet. tie" waarschijnlijk vermeden kon worden door de kracht van de ge wone NATO-strijdkrachten zodanig op te voeren, dat het de communis ten duidelijk zou zijn dat wanneer zij op wekl punt dan ook de NATO- linie zouden aanvallen, zij een oor log zouden ontketenen. een volslagen of gevorderde Tel. 425 Plantsoen 1 Geert ruldenberg Brieven onder nummer 112 aan het bureau van dit blad. In goede staat zijnde (inklapbaar) Grotestraat 210 WAALWIJK voor het verdelgen van vlie gen, motten, mieren, etc. OMYL in poeder, flessen, en spuitvloeistof en verstuiver. Drogisterij Van Amelsvoort op de Markt - Kaatsheuvel Tel. 2286 L.l. constructie-bankwerker Metaaldraaiers L.l. automonteur L.l. plaatwerker L.L loodgieter Electriciëns Lood- en zinkwerker Metaalsjouwers Zandvormers Smidsknecht Motor- en Bromfietsmonteur VOEDINGS- EN GENOTMIDDELEN Leerling of halfwas bakkersknecht Leerling Banketbakkers HANDEL Winkeljuffrouw (Levensmiddelen) VRIJE BEROEPEN Vr. kantoorbedienden Jeugdige mannel. kantoorbedienden PERSONEEL IN ALGEMENE DIENST Loopjongen L.l. magazijnbediende i En „Apollo" heeft zijn doel bereikt, al dus de voorzitter van het V.V.V. Kaats heuvel bij de huldiging, die zaterdagavond in de kleine Apollo-zaal plaats vond, na dat de Kon. Erk. Harmonie „Apollo" voor de tweede maal bekroond met een eerste prijs in de Ere-Afdeling triomfantelijk te rugkeerde van het Nationaal Federatief Muziekconcours, dat ter herdenking van het 70-jarig bestaan van de Kon. Fanfare „Echo der Kempen", zaterdag in Bergeijk gegeven werd. Er zijn maanden van inten se studie onder energieke leiding van di recteur A. Molenschot uit Tilburg, krachtig bijgestaan door, zijn onderdirecteur dhr. P. van Dijk aan voorafgegaan om dit succes te behalen. Maar de: door dit tweetal ge geven leiding, waaraan de Apollo-leden met volle overgave zich aan gegeven hebben is nu beloond en yat reeds jaren als hoop in het corps leefde, een hoop, die tot het ge ven van. offers stimuleerde, is wezenlijkheid geworden Apollo heëft de Vaandel-afde ling in de Nationale Federatie bereikt. Met twee grote autocars van "an Dijk's Reisbureau werd om 2 uur de reis aan vaard. Als jury zetelden de heren G. Boe- dijn, P. v. Meve en Ogier, die heus niet vrijgevig waren met het toekennen van prijzen, wat op de eerste concoursdag ge bleken was, toen van de zes deelnemende corpsen er slechts een met een eerste prijs bekroond was. Directeur Molenschot had echter veel vertrouwen, want er was dege lijk geoefend en zijn mening, dat Apollo klaar was, werd door de uitslag bewezen. Als verplicht nummer werd gegeven „La dingen", een fantasieschets gebaseerd op het gedicht „Cargoes" van de Engelse dich ter Dr. John Masefield. Dq. cojpponist koos voor de verklanking hiervan een beknopte muzikale schetsvorm gelijk aan het gedicht, maar heeft de gang hiervan niet opde voet gevolgd. De eerste lading, want hiér zijn scheepsladingen bedoeld, is die van een slavengalei uit het verre Oosten. De muziek weerspiegelt ook het mysterieuze van het verre Oosten. De tweede lading is die van een vuile Britse kustvaarder. Het gestage gebonk wordt hier door de componist naar voren gebracht. De derde lading is die van een statig Spaans galjoen. Hiervan heeft de componist speciaal de rijke en schone inhoud uitgebeeld. Deze drie verschillende indrukken heeft hij contrasterend als melo dische, ritmische en* harmonische com plexen tegenovèr elkaar gesteld, tenslotte gezamenlijk culminerend in een klankrijk slot, dat verglijdt naar de krachtige lang aangehouden slottoon van midden- en lage stemmen. Als keuzenummer volgde het „Unaine ballet" van Alb. Lortzing in een arrangement van P. Stalmeier. Deze ro mantische sprookjes-opera is van meer be kendheid en er valt een rijke melodievoe ring in te beluisteren, die de heer Stal meier zeer vakkundig voor harmonie wist te arrangeren. Toen het corps zijn nummers gespeeld had, twijfelden we niet meer of Apollo had met succes gewerkt. Ook directeur Molen schot was over het gepresteerde tevreden en wachtte met vertrouwen de uitslag af. Zou deze aanvankelijk nog een paar uren op zich laten wachten, door bemiddeling van Pastoor v. d. Spijker, die de reis naar Bergeijk meemaakte en als oud-kapelaan van Bergeijk nog wel enige invloed scheen te hebben, werd de uitslag vervroegd en mocht Apollo vernemen, dat met 100 pun ten een 1ste prijs in de Ere-dfdeling be haald was, n.l. 52 punten voor het ver plichte werk en 48 punten voor het keuze werk. De puntenlijst vermeldde voor het eerste nummer zuiverheid 9, klankgehal te 9, dynamiek 9, techniek 8, samenspel 8 en opvatting 9; voor het tweede nummer lii dezelfde volgorde 8-8-9-7-7-9. Dat er een enthousiasme losbrak Iaat zich Verklaren. Directeur, bestuur en leden had den geen handen genoeg om alle felicita ties in Ontvangst te nemen. Burgemeester Mr. V. d. Heijden, die met zijn echtgenote ook aanwezig was, had wegens ambtsbezig heden niet meer op de uitslag kunnen GESLAAGD. Voor het Middenstandsexamen van de St. Dioüysius Handelsschool te Tilburg slaagden o.m. de jongeheren P. Dekkers en P. van Mierlo te Kaatsheuvel. H. SACRAMENTSPROCESSIE. Donderdag j.l. hielden de parochies St. Jozef en de H.H. Martelaren van Gorkum en zondag de parochie St. Jan hun open luchtprocessies onder een groot medeleven van de parochianen. De harmonie van het Kon. Muz. Gezelschap Euphonia bood zijn medewerking bij St. Jozef, de harmonie St. HUISH. DIENSTEN Dagmeisjes Werkster (hotel) Werksters (seizoenbedrijf) BIEDEN ZICH AAN BOUWNIJVERHEID Grondwerkers SCHOEN- EN LEDER Werkmeester onderwerkafdeling HANDEL Verkoopster VERKEER Chauffeur VRIJE BEROEPEN Vr. kantoorbediende (gehuwd) HUISH. DIENSTEN Dienstbode (dag en nacht) Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau Waalwijk, Gro testraat 339. Deze opgave is geldig vanaf maandag 24 juni tot en met zaterdag 29 juni 1957. wachten, doch de felicitaties van het ge meentebestuur waren al in de Apollozaal aanwezig toen het corps in Kaatsheuvel arriveerde. Ook de ere-voorzitter van „Apollo", burgemeester van Woensel uit Hapert, maakte het succes van zijn oud corps mede en was de eerste, die zijn fe licitaties aanbood. Er werd nog even in Bergeijk gepauseerd om dan de terugtocht te aanvaarden. Kaatsheuvel had zich intussen al opge maakt om het bekroonde corps een joyeuse entree te bereiden. Bij 't Hoventje s(pnd een mensenmassa te wachten, die met te over zien was en met de Apollo Drumband, de drumband en harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia en de harmonie St. Jan voorop, trok hét jubelend naar de Apollo zaal, waar de huldiging van het corps plaats vond. Als eerste spreker trad de heer W. van Nieuwstad, voorzitter van het Kon. Muz. Gzelschap Euphonia, die hartelijke woorden sprak, de hoop er aan toevoegend, .dat het corps op zijn zegenrijke weg voort zou gaan en ook in de Vaandelafdeling dezelfde successen zou weten te behalen. Voor de harmonie St. Jan sprak voorzitter P. Soethout, die zich gelukkig prees Apollo's bestuur, directeur en leden met dit succes te mogen compli menteren. De heer Tuerlings sprak als voor zitter van het V.V.V. Kaatsheuvel, eerst de directeur, dan het bestuur en daarna de leden gelukwensend met het bereiken van de trap waarnaar reeds jaren gehunkerd en die nu succesvol bereikt is. Hij zal namens het VVV een blijvend aandenken aan dit feit aanbieden in de vorm van een plaquette met opschrift „Aan Apollo bij zijn promotie in de Vaandel-afdeling 22-6-'57." De heer Mekes feliciteerde namens Sem per Vivens en bood mede bloemen aan, die ook van het Gemeentebestuur, van Eupho nia en St. Jan, van Bel Canto en meerdere particulieren en verenigingen de sympathie voor Apollo uitdrukten. De heer A. Schal ken nam daarna het woord om de sprekers voor hun woorden hartelijk dank te bren gen. Hij sloot daarbij ook pastoor van de Spijker, burgemeester v. d. Heijden en bur gemeester van Woensel in. Hij richtte zich bijzonder tot de directeur en de onder-di recteur P. v. Dijk, die hij als dank een cou vert met inhoud aanbood. Ook de beide in vallers, de heren van Gooi en Dielen wer den niet vergeten en ontvingen een kleine vergoeding in de vorm van een geschenk voor hunne medewerking. Namens de werkcommissie nam de heer van Dijk dan het woord. Op de eerste plaats richtte hij zich tot het bestuur en de energieke voorzitter Schalken, die Apollo niet meer missen wil en dan tot directeur Molenschot, die het gepresteerd heeft het corps in zo korte tijd van de afd. Uitmun tendheid tot de Vaandelafdeling op te lei den en die hij voor 95 het succes, dat nu behaald is, toekent. Hij biedt hem na mens de werkende leden een mooie hor logeband met een kist sigaren aan, met de uitgesproken overtuiging, dat de heer M. Apollo ook tot verdere successen zal weten te voeren, als dezelfde medewerking gebo den wordt, die de leden bij dit concours betoond hebben. Voor de volgzaamheid ook hem betoond bij het geven van de re petities, dankt hij de leden, vertrouwend hierop ook in de toekomst te mogen reke nen. De heer Molenschot spreekt daarna zijn jongens toe. Het bereikte succes is het gevolg van de offervaardigheid, waarmede de leden hem ën de onderdirecteur in de vele repetities gevolg hebben. Hij dankt daarvoor. Maar, zegt hij, we zijn er nog niet. We moeten nog verder en dit zal in de toekomst van de leden nog zeer veel eisen. Hij vertrouwt er op dat dit succes een stimulans zal zijn voor een verder een drachtig samenwerken als echte en ware Apollonisten. Dan zullen in de toekomst nog meerdere successen gegarandeerd zijn. Tot het late sluitingsuur bleef het ge zellig in het Apollo-tehuis onder belang stelling van velen. Jan in Berndijk en de harmonie Apollo in de parochie St. Jan. Na afloop werd de gebruikelijke serenade aan de pastorie ge bracht, waarbij de corpsen de dank van de heren Pastoors mochten ontvangen. Het was zowel donderdag als zondag uitstekend processieweer. BILJARTDEMONSTRATIE. Heden-avond geeft de bekende biljart matador de heer Kees de Ruijter die uit gezonden zal worden om mede te dingen naar het Wereldkampioenschap voor de N.N.B.B. te Barcelona, een biljartdemon stratie in de nieuwe zaak van De Sportwe reld in de Marktstraat tegen de Ooster- houtse jeugdige biljartphenomeen Koke de Nijs. Er worden drie partijen gespeeld, libre, kader en driebanden. Het zal1 er ze ker weer niet aan belangstelling ontbreken. EEN MODERNISERING. De heer Hub. Musters heeft goed werk geleverd met de modernisering van zijn pand Markt 1. De Patates Friteskraam, wel een typisch Brabants trefpunt, is verdwe nen en ondergebracht in het linkerdeel van het geheel verbouwd oud-Hollandse pand, dat in de staat waarin het verkeerde geen sieraad meer was voor het centrum van Kaatsheuvel. Nu heeft er de heer H. Boot, die als architect zijn diensten gegeven heeft er weer iets van gemaakt, dat we een sieraad mogen noemen van de Markt. De oud-Hollandse stijl is behouden en de uitvoering heeft aan het geheel1 weer een aanblik van oud-Hollandse degelijkheid gegeven. Aan de linkerzijde heeft de heer M. zijn snelbuffet en, cafetaria ingericht, dat door uitvoering 'n indruk van helder heid en frisheid geeft.. Voor de liefhebbers wordt .de aantrekke lijkheid nog verhoogd door de opgewekte muziek van een moderne Juke Box, die zijn schlagers in grote variatie laat klinken. De rechterzijde van het pand is inge richt als banketwinkel, waar in keurige opstand en etalageruimte lekkernijen, cho colaterie en suikerwerken, naast heerlijk banket liggen tentoongesteld ten verkoop. Bouwer was de heer Snoeren uit Tilburg, terwijl de heer Dekkers hét sanitair, de heer Biemans de verlichting en de firma Stappershoef uit Tilburg het schilderwerk keurig, verzorgden. Er was donderdag bij de opening zeer grote belangstelling, die te vens met veel bloemen werd uitgedrukt. Ongetwijfeld moeten we deze modernise ring als een grote aanwinst voor het cen trum van Kaatsheuvel beschouwen. Tentoonstelling en Modeshow R.K. Huishoudschool „St. Angela". De afgelopen dinsdag en woens dag waren weer grootse en drukke dagen voor onze Huishoudschool. Met de jaarlijkse tentoonstelling van de produkten van de leerlingen op elk gebied, koken, naaien, hand werken, stofversieren, muziekleer, huishoudelijk werk enz. en meer speciaal met de sedert enkele jaren daar aan toegevoegde show, is de school weer eens voor het voetlicht getreden om de Kaatsheuvelse be volking, de Kaatsheuvelse moeders in het bijzonder, een indruk te ge ven van de omvang en de inhoud van het onderwijs. KAATSHEUVEL MAANDAG 24-6 '57 BILJART - DEMONSTRATIE Libre - Kader en Driebanden Vrij toegankelijk Zoals reeds gezegd, gaf de ten toonstelling een volledig beeld van al de vakken die op de school wor den onderwezen. De produkten van de kook- en bakkunst van de leer lingen waren in grote verscheiden heid uitgestald, een ander lokaal gaf een overzicht van vele fraaie handwerken van door de leerlingen vervaardigde badtassen, middels 'n bandrecorder kon men luisteren naar opnamen van het schoolkoor- tje, het eigen schoolpostkantoor toont op welke moderne wijze de kinderen eigen worden gemaakt met verschillende handelingen op 't gebied van giro en postwissels, die zij in het latere leven nodig zullen hebben en we zien de schriften die van alle leerlingen ter inzage liggen en die ons eveneens een indruk ge ven van de moderne methoden die bij dit onderwijs worden gebruikt. Iets langer moeten wij stil staan bij de zogenaamde modeshow, een schouw van door de leerlingen en cursisten vervaardigde kledingstuk ken die, voor zover mogelijk, ook door de maaksters zelf aan het pu bliek worden getoond. Ook dit jaar weer was de belangstelling v.oor de shows overweldigend en verschil lende malen moesten kijklustigen worden teleurgesteld omdat er wer kelijk niemand meer bij kon. Het zou teveel ruimte vergen om al het vertoonde aan een bespreking te onderwerpen, afgezien nog van de ondeskundigheid van uw ver slaggever op dit terrein. Maar en kele werkstukken willen wij toch nader aanduiden. De show werd geopend door een groep le-jaars leerlingen in school uniform; later zagen wij dezelfde meisjes in civiele rok en blouse. Ansje, een kleuter van 2% jaar, die drie maal opkwam, -oogstte al gemene bijval. Antoinette v. d. Vel den blonk uit door de grootste pro- duktie, want naast een jurk, een rok en blouse vóór zichzelf, ver vaardigde zij bovendien nog twee kleine jurkjes. Andere namen die wij nog willen noemen zijn: Joke v. d. Velden met haar zelfgemaak te nylonjurk, Ria Brok die een jurk met een los jasje maakte en Ria Hamers die ons een aardige streep- verwerking liet zien. Bij de middag- kursus vielen vooral de moderne brede banden op. E'en prettige afwisseling vormden de balletjes, ingestudeerd door Mej. Elly de Jong uit Einddoven en de eerste maal uitgevoerd door 't zeer jeugdige duo Luypen-de Jong, met balletpakjes, gemaakt door de mid- dagkursus. Daarna deed Riki Creutz ons met een zelfgemaakt tenniscostuum een ogenblik bij de zomersporten ver wijlen, doch niet lang, want onmid dellijk daarop brachten de 2e-j aars primaire leerlingen ons met hun pyama-groep tot andere gedachten. De dames Beerens en Vloemans van de avondschool hadden met hun dubbele rok en blouse een uitste kende kleurencombinatie gevonden. Andere leerlingen van de avond school toonden ons rokken en blou ses met afneembare cape's, terwijl daarnaast zeer muzikale rokken vie len te bewonderen. Wederom mochten wij daarna ge nieten van een ballet-je, thans door de dames Steenbergen en de Jong uitgevoerd, terwijl de middagkur- sus wederom voor de jurkjes had gezorgd. Floortje Luijpen showde ons vervolgens erg leuk een jurkje, door haar moeder op de middag- kursus gemaakt. Cocky Schellekens, Josien Witlox, Mietje de Jong en Joke Reijnen, allen avondcursisten, brachten ons verschillende zomer jurken en zomerse combinaties, die erg in de smaak vielen. Mej. Ver hoeven bracht een doorgeknoopt jurkje met bijpassende schoentjes, een combinatie die het zeer goed deed. Er vielen ook een aantal mantels en jassen, waaronder winterjassen, te bewonderen, waarbij, gezien de werkelijk zomerse temperaturen, ook de moed van de draagster res pect afdwong. Vin Steenbergen, die wij meer malen op het plankier zagen, bracht als een van de laatste de creatie van een zomerbruid, die veel bijval oogstte. Alle lof tenslotte voor de werk stukken die immers niet van vol leerde naaisters, doch van leerlin gen afkomstig zijn; niet minder lof tenslotte voor Mej. Gedden en haar leraressen, die door hun onver moeid werken hebben bereikt dat de Huishoudschool meer dan ooit in het middelpunt der belangstelling is komen staan. Ziekentriduum. Deze week wordt weer het jaar lijks Ziekentriduum in Kaatsheuvel gehouden. De parochianen, die door ziekte of andere beletselen de gere gelde kerkdiensten niet kunnen bij wonen, krijgen in die dagen de ge legenheid eens meer bijzondere aandacht aan him geestelijk leven té schenken. De Zeereerw. Pater Capucijn Laurianus leidt de oefenin gen die in de parochiekerk van St. Jan dinsdag, woensdag en donder dag worden gehouden. De deelne mende parochianen van de drie pa rochies worden met beschikbaar gestelde auto's dagelij k 's morgens aan huis afgehaald en na beëindi ging van de namiddag-oefening naar huis gebracht. Voor de lichamelijke Verzorging wordt, evenals andere jaren, met medewerking van 't per soneel en leerlingen van de R.K. I^uishoud- en Industrieschool Sint Angela liefderijk gezorgd. Weer een nieuwe zaak. In het pand hoek Hoofdstraat-Dr. v. Beurdenstraat opent a.s. woens dag de heer A. J. Tuijp uit Volen- dam een speciale viszaak. Belang stelling ging allerzijds reeds uit naar de verandering, die dit pand, waar in destijds de „Goedkope Bazar" ge vestigd was, onderging. Als we mee delen dat hier een speciale viszaak gevestigd wordt door een geboren en getogen Volendammer, die in de visbranche geleefd en opgegroeid is, dan geloven we dat we Kaatsheuvel mogen feliciteren met de vestiging van een zaak, waaraan de plaats be hoefte heeft. De heer Tuijp heeft geen kosten gespaard om dit schit- térend gelegen pand om te laten bouwen tot een vishal, die in de verre omtrek zijn gelijke niet vindt. Vakman van afkomst, zal hij ook ongetwijfeld de behoefte aanvoelen die Kaatsheuvel en omgeving in deze branche heeft. Woensdag a.s. om 10 uur voormiddag opent de Vo- lëndammer Vishandel, die wij alle sukses toewensen. De Tirolers van St. Bernard. De jeugddrumband van de paro chie St. Jozef, de Tirolers van Sint Bernard, hebben zondag op spreken de en overtuigende wijze revanche genomen op de teleurstelling die de deelname aan het Drumbandcon cours te Waalwijk, waar een ver keerde klassificering hen een 2de prijs bezorgde, hen bereid heeft. Deelnemend aan het Jeugddrum bandconcours van de „Jantjes" in Tilburg, wisten de Tirolers niet al leen de eerste prijs te behalen in de iharswedstrijd, doch eveneens in 't concours, en daarbij beslag te leg gen op de grote wisselbeker, het vo rig jaar behaald door de gerenom meerde Schotjes uit Tilburg. De terugkomst van de Tirolers \fras een zegetocht. De Euphonia- drumband stond bij „De Steenbak ker" klaar om het bekroonde korps af te halen en onder grote belang stelling werd gemarcheerd naar het Wilhelminaplein, waar pastoor de Klijn en burgemeester Mr. v. d. Heijden de kranige jongens met hun eminente instructeur, de heer v. Best, hun felicitaties aanboden. Agenda. Maandag repetitie harmonie Sint Jan, zaal P. v. Dun, 8 uur n.m.; 8 uur n.m. repetitie harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia; 7.30 uur n.m. biljartdemonstratie „De Sportwereld". Dinsdag 8 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan; 8 uur n.m. repetitie Mannenkoor Semper Vivens, in ,,'t Hoventje". Woensdag 8 uur n.m. Apollo- Theater „De duivel van Oklahoma en Juwelenroof", toegang 14 jaar; 8 uur n.m. repetitie harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 8 uur n.m. repetitie zangvereniging Bel Canto, zaal P. v. Dun. R.K. E.H.B.O. „St. Rafaël". In verband met diverse acties die de laatste tijd in Loon op Zand zijn opgezet en waarvoor de collectes lopende zijn geweest, heeft het be stuur van de R.K. E.H.B.O. „Sint Rafaël" gemeend haar jaarlijkse donateursactie te moeten verschui ven. Het ligt in de bedoeling de do nateurs in de loop van deze week de kwitantie aan te bieden. Het werk en doel van de „Eerste Hulp" is iedereen bekend. Het is niet de bedoeling hierover uit te wijden, doch wij willen wel ieder een aansporen, als zij nog geen do nateur zijn, het nu te worden, want zoals alles, kost ook dit werk veel geld. De leden van de vereniging zul len daarom huis aan huis bezoeken. Steunt dit mooie werk, dat onmis baar is geworden. Duivensport. De Postduivenvereniging „de Luchtbode" alhier, hield zondag een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, 312 km.; deelgenomen werd met 65 duiven; de uitslag was als volgt: P. v. Noije 1, 4; M. Maas 2; A. v. Gompel 3; A. Spapens 5, 6, 9; C. Maas 7; Gebr. IJpelaar 8, 16; IL Leermakers 10; C. v. Dongen 11, 13; P .v. d. Velden 12; N. Damen 14, 17; Schoenmakers 15. P. v. d. Velden: overduif. NORSTAD VERWACHT GEEN GROTE SOVJET-A AN VAL. Generaal Norstad, opperbevelheb ber van de NATO, acht het „hoogst onwaarschijnlijk zo niet onmoge lijk" dat de Russen vrij Europa aan zullen vallen. Norstad zei dit in een pleidooi voor voortzetting van de Ameri kaanse hulp aan West-Europa bij de commissie van buitenlandse aange legenheden van het Huis van Afge vaardigden. „Als de Russen opzet telijk van plan zijn een oorlog te beginnen, dan moeten zij bedenken dat zij vernietigd zullen worden. Ik denk daarom ook, dat een be sluit van Rusland om een oorlog te beginnen, hoogst onwaarschijnlijk, zo niet onmogelijk is". Norstad maakt zich er eerder zor gen over, dat de Russen op beperk te schaal het NATO-gebied zullen binnendringen, waarna de NATO- mogendheden een grote oorlog zou den moeten beginnen om de com munisten er uit te krijgen. Norstad zei dat „deze zeer gevaarlijke situa- 10 weken oud Pannehoefseweg 1 KAATSHEUVEL voor zeer mooi reu, van bekroonde afstam ming. Goed waaks .Pr(js billijk Keeshondenkennel „SIGELINKSK1" Julianastraat 31 Kaatsheuvel Vanaf dinsdag 25 juni a.s. is de kerseaboomgaard geopend van te Drongelen FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK VERENIGINGSDRUKWERK ANTOON TIELEN Waaldijk Waalwdjkse Stoomdrukkerij Oosteinde 61 Sprang-Capelle Uitsluitend woensdag, afgehaald aan de zaak Extra reclame voor de boterham Aanbevelend, DE WORSTSPECIALIST 1

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 3