KAATSHEUVEL JAN DE COCK Aan de jongelui en nun ouders J. A. BRAAT Assurantiekantoor Chr. C. Robben PRISMAKIJKERS STASSAR GRAFISCH BEDRIJF 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 JULI 1957 10 PRETTIGE KERMISDAGEN KOESTRAAT 151 - TILBURG b/d Overweg DAMES- en H E R E N R E G E N J A S S E N Grote keuze, speciale zomerkleding Lange en korte katoenen broeken Jongensshirts Anoraks Weekendshirts - Jackets Sprang Voor 'n RIJBEWIJS AUTORIJSCHOOL Raamsdonk HYPOTHEKEN vanaf 4'^ #/0 KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstraat 26 Loonopzand LAND- EN TUINBOUW NIEUWS Bittere komkommers. Een Duits onderzoek naar de bitterheid van komkommers, waarvan lange tijd verondersteld werd dat deze optrad tengevolge van beschadigingen van de sten gel, heeft uitgewezen dat 't hier onder meer de bemesting van de Elanten en de watervoorziening etreft. Hoe rijker de bemesting zowel van organische als van kunstmesten hoe groter het ebrek aan water .is, des te meer ittere komkommers worden ge oogst. Lage nachttemperaturen, rasverschillen en de luchtvoch tigheid spelen eveneens een rol bij het optreden van dit smaak- hederf. Het Produktschap voor Groente en Fruit heeft er bij de veilingen op aangedrongen bit- terèkomkommers vóór de vei ling te keuren en de afgekeurde komkommers in te nemen en te vernietigen. Corrigerende bjjen. Met behulp van de zon blijken bijen hun richting te bepalen, al dus een Amerikaanse publika- tie. Braziliaanse bijen in Ame rika zijn bijen niet inheems blijken op het zuidelijk halfrond een tegengestelde correctie op hun richting aan te brengen dan bijen op het noordelijk halfrond. Pas van het noordelijk halfrond afkomstige bijen hielden echter hun oude verbetering op de zon- "nestand aan en weken daardoor per uur 30 graden van hun oor spronkelijke richting af. Kali en kalk. Om iets meer te weten te ko men over de verhouding tussen kali en kalk in zandgronden in verband met de teelt van aardap pelen, is een onderzoek uitge voerd. Gebleken is dat kali en magnesia elkaar tegenwerken, terwijl de opneembaarheid van magnesia weer afhankelijk is van de zuurgraad van de grond. Een te lage zuurgraad doet de op brengst van de aardappelen da len. Het juiste evenwicht kan slechts bekend worden door goed grondonderzoek, gebaseerd op de noodzakelijke proefveldresulta ten. Asperges. Van de totale Nederlandse as- pergeoogst van ongeveer 4500 ton wordt ongeveer 70 uitge voerd. Vooral in West-Duitsland wordt de vraag naar asperges steeds groter. De totale West Duitse invoer van verse asperges bedraagt ongeveer 6700 ton, waarvan 3200 ton uit Nederland. Daarnaast worden echter regel matig ingeblikte asperges inge voerd, waarvan Amerika met 9600 ton de grootste importeur is en Nederland met 220 ton tot de middelklasse behoort. Frank rijk wordt voor onze verse as perges-uitvoer naar West-Duits land een geduchte concurrent. voor Uw vakantie WAALWIJK Waalwijk Weldra breekt de tijd aan dat de jongelui de school gaan verlaten en voor de keus staan, welk vak zij zullen kiezen en in welke richting zij hun levenstaak zullen zoeken. Mogen wij uwe aandacht vestigen op het PROFITEERT VOLOP, MAAR PROFITEERT ZEKER VAN ONZE EXTRA AANBIEDING ZUIVER KAMGAREN COSTUUMS vanaf f 98.- en hoger Voor het Kandidaatsexamen medicijnen slaagde te Utrecht onze stadgenote mej. J. Knoop. SLUITINGSUUR CAFÉ'S VERLENGD. Vanaf heden tot en met 31 augustus a.s. i zullen de café's in deze gemeente op zater dag en zondag tot 24 uur open mogen zijn. Aanvankelijk was dit 23 uur. GESLAAGD. Onze dorpsgenote Mej. Hetty van Wil- ligenburg, slaagde een dezer dagen voor het te 's-Bosch gehouden examen Kleuteronder wijzeres akte A. BEROEPEN. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen (toez.) Kandidaat P. J. Bos te, Veenendaal. naar Heistraat 86 Sprang-Capelle KERKDIENSTEN ZONDAG 7 JULI 1937 Ned. Herv. Kerk V.m. half tien Ds. Griethuizen, em. pre dikant te Waspik. DUIVENSPORT. WEDVLUCHT ST. VINCENT. De K.P.V. nam met 91 duiven deel aan de grote St. Vincentvlucht, waarvan de duiven op vrijdag 28 juni om 1 uur nam. gelost werden. De heer Jan van Riel' con stateerde de eerste vogel op zaterdagna middag om 16-41-02 uur, zeker ook natio naal een der kopvliegers. De tweede duif werd zondagmorgen om 5.50.31 uur ge draaid door G. v. d. Linden, die achtereen volgens nog dezelfde dag vijf vogels draai de. De uitslag van zondag was: 1 Jan van Riel; 2, 4, 5, 6, 8, 19 G. v. d. Linden; 3 P. v. d. Velden; 7, 13 W. Oomes; 9 A. de Bie; 10 C. Labee; 11 L. Ververs; 12 H. van Helvoirt; 14 B. van Heesch; 15 Th Netten; 16 H. van Nieuwstadt; 17 M. Ver vers; 18 J. van Heeswijk. Wedvlucht St. Denis. Ingemand 118 dui ven. Lostijd 8.30 uur v.m. Eerste duif 1-31-22 uur n.m. Uitslag: 1 M v d Velden; 2 M Brokx; 3, 20 M C Damen; 4, 15, 16 Fr Damen; 5, 7. 24 A de Bie; 6, 12 H Pul lens; 8, 29, 33 J. v. Heeswijk; 9, 19 L de Bondt; 10 J v d Linden; 11 J v Riel; 13, 37 D Mateijsen; 14, 22 C de Bondt; 17 M Ververs; 18 M Soeterboek; 21 Fr v d As sem; 23 P v d Velden; 25 H v Nieuwstadt; 26 P Schoenmakers; 27 Jac Vloemans; 28 L van Geel; 30, 31 P. Grootswagers; 32 H v Helvoirt; 34, 35 Jos v. Dongen; 36 A Snoeren; 38 W. Sulsters. Kampioenschappen 1 M Brokx 3931.05; 2 Jac. Vloemans 3597.64; 3 J v Dongen 3502.61; 4 J. Voogd 3110.28; 5 J v Hees wijk 3007.44; 6 M. van Boxtel 2995.19; 7 Fr. Damen 2949.98; 8 B. van Heesch 2798.07; 9 W. van Heijst 2740.39; 10 P. Zijlmans 2724.74. PRETTIGE KERMIS. Toch geen onaardig idee van drukkerij v. Boxtel, waarvan bij verscheidene zaken de opvallend kleine affiche voor de etalage hing: „Prettige Kermis", de wens, die men zo vanzelf tegen vriend en kennis uit, wan neer de vier vrije kermisdagen aanvangen. Als dit nummer verschijnt is de kermis reeds in volle gang en als we afgaan op wat de ouverture woensdagavond in de ver schillende zaken was, dan mogen we gerust zeggen, dat deze inleiding de belofte in houdt, dat het feest zal slagen. Nu, we ho pen het voor de zakenmensen van harte, want nogmaals gezegd, er zijn kosten noch moeiten gespaard. We moeten onze rondgang van ons vo rig nummer nog aanvullen met een ver melding van wat „De Drie Kabouters" aan de Horst presenteren, waar „De varianten" o.l.v. de heer van Oers in Cabaret en Dans muziek, daar gedurende de kermisdagen gaan bieden: Cabaret en dans, een gezellig zitje op een uitzichtrijk terras en een frisse consumptie, die bij het zomerse weer tot drinken nodigt. Het kermisterrein staat overvol en de jeugd heeft al met volle teugen van de sen satie genoten tijdens de opbouw en 't proef draaien. Als dit nummer verschijnt hebben drie scholen hun grote kermisreis gemaakt. Twee scholen bezochten het Zuiden en een trok naar het Noorden. Wij hebben de gelegen heid geboden in ons volgend nummer het beste opstel over deze reizen te plaatsen. We weten zeker dat deze reizen een „pret tige kermis" zijn voor de jeugd. We wen sen dat ook aan de echte kermisvierders in Kaatsheuvel. ZONDAG-DOKTERSDIENST. De praktijk van Dokter Wijtenburg te Kaatsheuvel en dokter de Vries te Loonop- zand wordt waargenomen door dokter Raaijmaakers, Hoofdstraat 68 a, Kaatsheu vel, tel. 04167 - 2050. HARMONIE ST. JAN. In de maandag j.l. gehouden ledenver- j gadering van de Harmonie St. Jan werd het bestuur aangevuld met de heren A. G. Artz van de Gem. Lichtbedrijven en de heer v. Dijk van de afd. Maatschappelijke Zorg. VIERING 27-JARIG BESTAAN R.K.V.V. „D.E.S.K." Zondag j.l. werd het 27-jarig bestaan van de RKVV DESK gevierd. De dag werd begonnen met een H. Mis, waaronder Al gemene H. Communie van de leden, voor de overleden leden van de vereniging. De ze H. Mis werd opgedragen door de Gees- N.m. half drie: Ds. Klootwijk van Raams- donk. Geref. Kerk V.m. half tien en n.m. vijf uur: Ds. Vis ser van Tilburg. GESLAAGD. Aan de kweekschool te Dongen slaagde voor onderwijzer de heer P. Verschure al hier. BENOEMD. De heer C. van Dongen uit Waspik werd benoemd tot leraar aan de ULO-school te Raamsdonksveer. SCHOOLREISJE. De beide scholen van ons dorp maken op 19 juli een schoolreis met de hoogste klassen. Men wil deze keer naar Rhenen, Utrechtse heuvelrij naar Muiderslot. De terugreis zal gaan door 't Gooi. KERMIS. De Raamsdonkse kermis behoort weer tot het verleden en het leven hernam zijn gewone gang. Dank zij het stralende zomer weer kon jong en oud volop genieten van alles wat de kermis bood. Er is volop kermis gehouden en ieder een kan prettig terugdenken aan een paar dagen van enkel vreugd en jolijt. NIEUWE ZAAK GEOPEND. Dezer dagen werd in het voormalig pand van de heer van Leeuwen in de Molenstraat een nieuwe zaak geopend: de rijwielhandel van F. van der Sande. telijke Adviseur Kapelaan Verheijen, ter wijl twee Desk-leden als misdienaar fun geerden. Onder de H. Mis werden de lie deren door de leden meegezongen. Om tien uur zaten de afd. Voetbal en de afd. Handbal aan het gezamenlijk ontbijt, dat door de warmte in de openlucht werd gehouden onder de hoge homen van Café L. van Berkel. Om kwart voor elf, nadat alle leden nog van een consumptie voorzien waren en de junioren beneden de 16 jaar vertrokken waren, opende de voorzitter de heer A. van Es de jaarvergadering met de Chr. Groet. Het verheugde de voorzitter, dat de opkomst zo geweldig was en dit toonde volgens hem aan, dat bij de leden de dag van de jaarvergadering, als de voornaam ste dag van het jaar staat aangeschreven. Hij vond het bijzonder, dat het ledental van de vereniging nog steeds stijgende is, omdat dit aantal momenteel om de 300 draait, dit is de afd. Voetbal en Handbal incl. de junioren en van de afd. Voetbal de pupillen. Hij heette alle leden hartelijk welkom en gaf vervolgens het woord aan de 2e seer. J. Verhiel voor het voorlezen van het jaarverslag. Het jaarverslag gaf een keurig overzicht van het afgelopen jaar, alsmede van de prestaties van senioren en junioren. Als bij zonderheid werd nog vermeld, dat bij de 4 seniorenelftallen geen enkele schorsing of officiële waarschuwing was voorgekomen. De voorzitter dankte voor het verslag en bemerkte in zijn welkom verzuimd te hebben het bestuur van de afd. Supporters, alsmede de trainer de heer P. v. d. Sluijs te begroeten, hetgeen hij alsnog doet, waar na hij het woord geeft aan de heer v. d. Ven voor het voorlezen van het jaarverslag van de afd. Handbal'. Een van de hoogte punten van de afd. Handbal is de fusie tus sen de R.K. Handbalbond en de Neutrale Handbalbond, waardoor het mogelijk wordt het spelpeil te toetsen met verenigingen die voorheen in de andere hond speelden. Na ook de heer de Kort bedankt te heb ben vraagt de voorzitter om aandacht voor het verslag van de heer Theo Soeterboek voor het finantieel verslag over '56-'57. De heer Soeterboek gaf een duidelijk overzicht van de inkomsten en uitgaven van de vereniging, gespecificeerd per afdeling voetbal en handbal, waaruit bleek, dat de vereniging het jaar met een mooi batig sal do kon afsluiten, waaraan vooral de Alk maar Voetbalpool heeft bijgedragen. Te vens overlegde hij de begroting voor '57 - '58. De voorzitter dankt de heer Soeter boek voor zijn finantieel beleid en roept de leden op om bij het begin van het nieuwe seizoen alle mede te werken om ook de KNVB-Pool voor onze vereniging goed te laten lopen,, zodat volgend jaar met hetzelf de batige kassaldo afgesloten zal kunnen worden. De voorzitter verzoekt de leden de trai ning nog beter te bezoeken, omdat bij in tensievere training ook de resultaten mooier zullen worden. Bij de verkiezingen van be stuursleden wordt Jan Verhiel voor de afd. Voetbal en Mej. A. Klis voor de afd. Handbal herkozen, terwijl het handbalbe- stuur uitgebreid wordt met Mej. de Kort, nu mej. Reinders niet herkiesbaar is. In de elftalcommissie worden voor de afd. Voetbal gekozen C. Vrinten, J. Dinge- mans en H. van Es, terwijl de commissie voor de afd. Handbal op de eerstvolgende jaarvergadering wordt samengesteld. In de kas-controle-commissie worden be noemd de heren J. Pooters, G. Wagema- kers en Elshout. Aan het slot van de vergadering neemt de Geestelijk Adviseur kapelaan Verheijen nog even het woord en dankt het bestuur, de leiders en leden voor de goede en prettige samenwerking die steeds aanwezig is en hij roept de leden op om op het sportveld de sportiviteit verder uit te dragen. Op de rondvraag komen slechts enkele punten van de afd. Handbal aan de orde, waarna de voorzitter deze jaarvergadering met de Christelijke. Groet besluit. ONZE K. G. V. De K. G. V. zond een circulaire dezer naar verschillende adressen uit. Gaar ne ruimen wij een plaats in ons blad in voor deze zo sympathieke vereniging, die aller medewerking verdient en niet kan ontberen. Aan de Burgerij van Kaatsheuvel Er was eens Zo begint elk sprookje. Dit wordt geen sproakje, maar het vraagt Uw aller belang stelling. Er was eens een bloeiende K.G.V. in Kaatsheuvel. Een Gymnastiekvereniging waarop we al len trots waren. In september 1932 werd deze opgericht door een groep pittige jongelui, die besef ten, dat een gezonde ziel in een gezond lichaam moet huizen en dat lichaam alleen gezond kan blijven, als het getraind en ge hard wordt. En geen sport, hoe sympathiek ook, kan het halen bij de training, die de gymnas tiek brengt, die haar aandacht schenkt aan elke spier van het gehele lichaam. En de K.G.V. bloeide en werd groot. En Kaatsheuvel mocht met recht trots zijn op zijn K.G.V., die als een der beste verenigingen gold uit het Bisdom. De oorlog kwam en de K.G.V. kreeg met zovele andere verenigingen een gevoelige slag. Doch deze slag heeft de KGV niet neer geveld. De leden van de bloeitijd zijn man nen geworden, wier aandacht voor andere activiteiten gevraagd wordt, doch de jeugd blijft hunkeren naar de sport, die hen ma ken kan tot krachtige, flinke gespierde en geharde jongens en meisjes. Een groep overtuigde mannen heeft dat begrepen en spant zich in om de K.G.V. weer te maken tot wat zij eens was: „de trots van Kaatsheuvel". Deze mannen kunnen dat echter niet alleen. Weer moet geheel Kaatsheuvel dit wil len begrijpen. Weer moet Kaatsheuvel daar geheel achter staan. Een mooie gelegenheid biedt zich daar voor aan. De K.G.V. gaat haar 35-jarig bestaan vieren. Het bestuur doet een beroep op U allen. Uw gift tot steun, hetzij ineens, hetzij als blijvend donateur, zal een bewijs zijn, dat Kaatsheuvel er nog prijs op stelt weer een bloeiende K.G.V. te krijgen. Een honderdtal jongens en meisjes oefenen en trainen wekelijks onder deskundige lei ding en zij verwachten, dat Kaatsheuvel hen in staat zal stellen dit te blijven doen. Doch dit brengt grote kosten mee en daaromkan de K.G.V. deze steun niet missen. De K.G.V. rekent op U en dankt U voor uwe medewerking. Het Bestuur M. P. Nouwens, Voorzitter, giro 639677 Chr. Vinke, Secretaris A. Dekkers, Penningmeester, giro 320374 W. Klijsen, Comm. Materialen. Kapelaan van Oort, Geest. Adv. Drs. P. Weiftenburg, Best.-lid, Medisch adviseur. ZIEKENTRIDUUM in de parochies Loonopzand en St. Joachimmoer. De volgende week dinsdag woensdag en donderdag 9 t.m. 11 juli, zal het aangekon digde jaarlijkse ziekentriduum worden ge houden. Het staat dit jaar onder leiding van de Zeereerw. Pater A. Blocks van het Missiehuis te Kaatsheuvel. Dinsdag is om 9 uur de H. Mis, waarna het Triduum wordt geopend. Het pro gramma vermeldt dan: Gezamenlijke aan biddingsoefening, zegen der zieken en preek; om 2.30 uur kruisweg met zegen en verering der relikwie van het H. Kruis; om 4 uur plechtig lof met preek, waarna afzonderlijke zegen met het Allerheiligste. Woensdag is ongeveer dezelfde daginde ling met na 't lof de handoplegging der zieken. De H. Mis is 's morgens om 9 uur, waaronder de H. Communie wordt uitge reikt. Donderdag eveneens om 9 uur H. Mis, waaronder H. Communie der zieken. Om 4 uur is 't plechtig Lof met sluiting, waar onder preek en toewijding van de zieken aan O. L. Vrouw. Alle zieken hebben een bloemenruikertje die door de bruidjes worden opgehaald en neergelegd voor het beeld van L. Vrouw van Loonopzand. Hierna zal de generale absolutie worden gegeven. Dit lof zal plaats hebben in de parochiekerk. Dit Triduum zal ongetwijfeld weer bij dragen tot het sterken van de zieken en hun genezing bevorderen. Zo bidden zij dagelijks in dit Triduum voor de belangen van de Paus, de Kerk, voor de mede-pa rochianen en voor ons vaderland. Onder Maria's machtige voorspraak bidden zij, opdat Christus steeds meer in hen moge worden gevormd en voor allen die op eni gerlei wijze meehielpen aan het welslagen van dit Triduum. JUBILÉ BIJ N.V. NEERLANDIA. Een dienstjubileum is bij de N.V. Neer- landia hier ter plaatse geen zeldzaamheid en er gaat bijna geen jaar voorbij of een of meerdere personeelsleden worden des wege met hun familie gehuldigd. Dit jaar betrof de huldiging echter niet alleen een ondergeschikte, doch tevens een der directieleden, die nu als zodanig ds zaak gaat verlaten om voortaan een wel verdiende rust te genieten ,n.l. de heer Corn, de Jong. Te ongeveer 4 uur in de namiddag ver zamelden directie en personeel zich in de ruime fabriekshal, alwaar de heer Walth. van Dongen namens de directie de heer de Jong woorden toesprak van hulde en waar dering voor het werk dat de heer de Jong met de grootste opoffering en accuratesse in het belang der N.V. Neerlandit heeft verricht. Ook het personeel het zich niet onbe tuigd en offreerde z'n patroon een fraaie vulpen en vulpotlood met inscriptie. Zichtbaar bewogen dankte de heer C. de Jong allen die hem hier op zo spontane wijze huldigden. Een welverdiende huldiging mocht ver volgens de heer Jan v. d. Velden in ont vangst nemen, die gedurende niet minder dan 40 jaren aan de zaak verbonden is als ontwerper-modelleur en begrijpelijkerwijze grote verdiensten heeft voor de N.V. Behalve dat de heer v. d. Velden van de directie benevens een kostbare gouden polshorloge en bloemen in ontvangst mocht nemen, werd hem vanwege de N.V. Neer- landia met zijn vrouw een 11-daagse reis naar Rome aangeboden. Dat Jan v. d. Velden ook de volle ach ting van het personeel geniet, bewees het feit dat hem vanwege het personeel prach tige bloemen en een mooi schilderstuk wer den aangeboden. Ook de vertegenwoordigers lieten zich niet onbetuigd en bij monde van een van hen werd de jubilaris, vergezeld van een geestig woordje, waarin spreker van het kunnen van de jubilaris gewaagde, een prachtige plant geoffreerd. Dat een en ander gepaard ging met het drinken van een lekker glaasje spreekt van zelf, terwijl een welvoorziene koffietafel alle eer werd aangedaan. Onnodig te memoreren dat de verstand houding directie - personeel bij de N.V. Neerlandia van uitstekende kwaliteit is. Uit de saamhorigheid blijkt dit dan ook telkens weer. KERMIS. De kermis in Loon is weer op volle gang en al moge het waar zijn dat men op het kermisterrein niet de fijnste snufjes aan attracties aantreft, de echte feestelijke kermisstemming is er niet minder om. Donderdagmorgen te 10 uur gaf tradi tiegetrouw de Kon. Harm. Sophia's Ver eniging haar kermismatinee, waaraan dit jaar medewerkte 't cabaretgezelschap Ten en Joop v. Engelen, onder de titel ,,'e Zal je gebeuren". Te 7 uur in de namiddag bood de vereniging haar leden en begunstigers een bal aan. Concordia vergaste donderdagavond haar leden en donateurs op een avondvoorstel ling, die verzorgd werd door „Klaveren Vijf" uit Roosendaal, onder het motto „Tempo". Na afloop eveneens groot bal. De liedertafel1 Echo der Duinen geeft vrijdagavond te 6 uur een groot Soirée Dansante in café Echo der Duinen bij de heer de Leeuw. De muziek wordt verzorgd J door „The Lucky Stars". Over belangstelling in de verschillende gelegenheden was niet te klagen en de stemming was uiterst goed. SCHOOLREISJE. De jongens van de Fraterschool onder leiding van het onderwijzend personeel maakten woensdag een reisje naar Zuid- j Limburg. Te ongeveer 8 uur in de morgen werd gestart. Er heerste onder de jonge lui een vrolijke stemming, die hen de bijna tropische hitte deed vergeten. Behalve de Limburgse hoofdstad werden ook Vaals en Valkenburg bezocht, waar de knapen een overvloed aan moois te genieten kregen. Uiterst voldaan arriveerde het gezelschap 's avonds in het dorp. LANDBOUW EN VEETEELT. OVERWEGINGEN IN DE LEGE STAL. De zomermaanden zou men de „schoon maaktijd" van de stal kunnen noemen. Ver beteringen, aanvullingen, tijdens de winter nodig gebleken, kunnen dan worden uitge voerd. Vaak valt dan ook opnieuw de aandacht op de hoge eisen, die aan de moderne stal worden gesteld. De ligplaats van de dieren i bijvoorbeeld vormt een groot probleem. Het vee vertoeft immers zijn halve leven op stal, daarom is een warme, niet te harde ligging vereist. Veelal heeft men wel eens gelezen of gehoord over de voordelen van de moderne rubber stalvloer en zo is men tot de ont dekking gekomen, dat stro - voordien de enige mogelijkheid - niet geheel voldoet. Indien deze overwegingen in de lege stal de inleiding vormen voor een modernise ring, doet men er goed aan eens aandacht te schenken aan de mogelijkheden van de rubber stalvloer. De zachtheid van het materiaal voorkomt stalbenen; rubber beschut het vee tegen op trekkende kou van de vloer en voorts zal minder lichaamswarmte aan de dieren ont trokken worden, wat een verhoogde melk en vetproduktie meebrengt. Een verbeterde ligplaats schenkt een grotere hygiëne, met als resultaten zuiver der melk van gezonder vee. Voorts heeft een dergelijke vloer het voordeel, dat men geen stro nodig heeft of als men wil met weinig stro kan volstaan, waardoor men de aanschaffingskosten er snel uit heeft. Van groot belang is de dikte van het ma teriaal (min. 15 mm) en het profiel van de rubberstalvloeren. Het beste is een profiel met ronde rechtbanige groeven, waardoor reiniging gemakkelijk kan geschieden. Hoekprofilering is minder geschikt, om dat het vuil zich hierin vastzet en moeilijk is te verwijderen. Een zeer vaste ligging wordt mede bevorderd indien ook de on derzijde van de rubberstalvloer van enige profilering is voorzien. Slechts enkele gegevens over deze stal vloer werden hier genoemd. Vele veehou ders en deskundigen hebben zich over de voordelen uitgesproken en dit ideaal van zorg voor het veel omschreven. Vaak is al1 gebleken, dat het een ideaal is, waard om nagestreefd te worden. GROOT ZWEMFESTIJN IN HET ZWEMBAD ,,'T HOEFSVEN". Zondag 7 juli a.s. zal Waalwijk weer ge tuige zijn van een zeer interessant zwem feest, Op deze dag organiseert namelijk de Waalwijkse Zwemvereniging en Reddings brigade de Waalwijkse zwemkampioen- schappen. In 1955 zijn deze wedstrijden een groot succes gebleken en het. was dan ook bijzonder jammer, dat in 1956 de wedstrijden geen doorgang konden vinden in verband met de toen heersende polio epidemie. Dit jaar echter werkt alles mee om het zwemfeest te doen slagen. De vele kanshebbers op de plaatselijke kampioenstitel zijn reeds enige tijd druk aan het trainen om de prachtige wisselbe ker, beschikbaar gesteld door de Ned. Hei- de-mij., te bemachtigen. Deze beker is thans in het bezit van de heer Joost Tim mermans. De titelhoudster bij de dames is mej. Ant. v. d. Broek. Er worden wedstrijden gezwommen in verschillende groepen jongens t.m. 12 jaar zwemmen 25 meter schoolslag en rugslag, evenals de meisjes van deze leeftijdsgroep; jongens van 13 t.m. 15 zwemmen 50 meter vrije slag en 50 meter schoolslag; meisjes van 13 t.m. 15 komen uit op de nummers 50 meter schoolslag en 50 meter rugslag! voor dames en heren boven de 16 zijn er drie nummers: 100 meter schoolslag, 50 meter rugslag en 50 meter vrije slag. Waalwijks kampioen bij de dames of he ren wordt nu zij of hij welke over deze drie afstanden de kortste tijd noteert. Natuurlijk geldt voor de dames een vergelijkingscijfer. Zwemliefhebbers die graag aan deze wedstrijden deelnemen, kunnen zich - in tegenstelling tot eerdere berichten - op geven hij oud-badmeester Jansen, Hoefs- venlaan 1 (dit is nabij het zwembad). Zwemliefhebbers die zelf niet mee kun nen of willen zwemmen kunnen toch hun hart ophalen aan de prestaties van hun stad genoten, als zij zondagmiddag om 14.30 u. aan het bad zijn om de Waalwijkse kam pioenschappen te gaan zien. DR. MOLLER-COLLEGE Namen van geslaagden eind examen HBS A: H. Baaijens en F. Schreuder uit Heusden: A v. d. Velden, Kaatsheuvel; J. Brent, Sprang-Capelle; G. Brok, Waalwijk; J. v. d. Reyt, Wagenberg. GESLAAGD. Woensdag 3 juli slaagde te Haarlem in de Nederlandse Mode vakschool voor het praktijkdiplo ma Coupeuse-lerares mej. Corrie Kooien en mej. Corrie de Goeij beiden te Waalwijk. waarin zij als zetter, drukker of binder, een goede toekomst kunnen vinden? Voor jongelui met een goed of normaal rapport, voor jon gelui jpet ambitie, ligt hier een interessante en variërende werkU^ng, met goede lonen en arbeidsvoorwaarden volgens de C.A.O., die een der beste in de lande is. Niet alleen jongens, maar ook MEISJES, vanaf 16 jaar, kunnen er een prettige en goed betaalde werkkring vinden. Wij raden U aan eens tijdig met ons te komen praten, al is uw zoon nog op school, dan kunnen de voorbereidende maat regelen, als leerlingen-contract, reeds thans genomen worden. Op ons bedrijf is thans plaats voor EEN BEKWAAM DRUKKER, EEN BEKWAAM ZETTER. Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen, Grotestraat 205 - Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 10