WAALWIJK 1 l&eL Waalwijkse en Langsiraatse Courant Wij mogen ons eigen graf niet graven '''l/lJaalwul.ï PRISMA hét examencadeau ff: r f D. v. d. HOUT AVOND-MARKT 80e JAARGANG No. 53 Uitgever: Wa&lwükse Stoomdrukkerij Au toon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. VRIJDAG 5 JULI 1957 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 ƒ3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205. W AALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO'1 ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 6 en zondag 7 juli 1957. Arts Dr. v. Daal. Apotheek Geers. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 7 juli 1957. 10 uur Ds. J. v. Vessem van 's-Hertogenbosch. N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 7 juli 1957. Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur Ds. J. Vink. N. H. KERK BAARDWIJK. Minister Loeffstr. 65. Zondag 7 juli 1957. 9 u. v.m. Ds. C. B. Schuurman. GESLAAGD. Dinsdag 2 juli slaagde onze stadgenoot Kees van Gurp voor het eerste deel notariaat. INTERPAROCHIEEL SOCIAAL CARITATIEF CENTRUM- Het Interparochieel Sociaal j Caritatief Centrum is het coör dinatie-orgaan voor alle binnen de parochies St. Jan en St. Cle mens werkzaam zijnde katholie ke soc. car. verenigingen en in stellingen. Het Centrum stelt zich ten doel a. het uitbouwen van, het soci aal-caritatieve werk door de pa rochianen, hetzij in instellings- verband, hetzij in parochiege meenschap; b. in verband hiermede het vormen van vrijwilligers, door voorlichting t.a.v. de uitvoering; c. de sociaal-behoeftigen in de parochies opvangen, advies ge ven en verwijzen naar de diverse instanties; d. Registratie van de hulpver lening. Het kantoor van het I.S.C.C. is gevestigd Huize Ancilla, Grote straat 240. Aan het Centrum is een maat schappelijk werkster verbonden, die spreekuur heeft Dinsdag, woensdag, donder dag en vrijdag v.m. 910 uur. Maandag n.m. 1415 uur. Woensdag n.m. 2020.30 uur. De maatschappelijk werkster kan geraadpleegd worden in tal van aangelegenheden, zowel op moreel als op materieel gebied. Zij zal trachten met haar advie zen iedereen zoveel mogelijk van dienst te zijn. Zij heeft haar be roepsgeheim en zal dus met an deren niet spreken over hetgeen haar in vertrouwen wordt mede gedeeld. De officiële opening van het kantoor van 't I.S.C.C. zal plaats vinden op zaterdag 6 juli a.s.n. m. 3 uur door de HoogEerw. Heer Deken v. d. Hurk. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. De aangiften voor de nieuwe cursus 1957-'58, die in september begint, zijn ditmaal zeer groot, het hoogste aantal dat tot dus verre werd hereikt, n.l. tot op dit ogenblik 208 nieuwe leerlingen. Zij zijn verdeeld over de volgen de vakken Smeden-bankwerkers 66 Metselaars 44 Timmerlieden 38 Schoenmakers 31 Elektriciëns 20 Schilders 9 Totaal 208 Jammer dat van dit groot aan tal thans nog verschillenden zul len moeten worden afgewezen, maar gelukkig zal dit wel voor de laatste maal zijn en zullen hopelijk het volgend jaar de nieuwe en vernieuwde gebouwen in gebruik kunnen worden geno men, met een capaciteit tot 700 leerlingen. WAALWIJKSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Zondag a.s. zullen in 't zwem bad „Het Hoefsven" de Waal wijkse Zwemkampioenschappen gehouden worden, georganiseerd door de Waalwijkse Zwemvere niging en Reddingsbrigade. De aanvang is bepaald op 14.30 uur. De volgende nummers zullen worden gezwommen 1. 25 m. schoolslag jongens t.m. 12 jaar. 2. 25 m. schoolslag meisjes t.m. 12 jaar. 3. 100 m. schoolslag dames vanaf 16 jaar 4. 100 m. schoolslag heren vanaf 16 jaar 5. 50 in. schoolslag jongens 13 t.m. 15 jaar. 6. 50 m. schoolslag meisjes 13 t.m. 15 jaar. 7. 25 m. rugslag jongens t.m. 12 jaar. 8. 25 m. rugslag meisjes t.m. 12 jaar. 9. 50 meter rugslag dames vanaf 16 jaar. 10. 50 m. rugslag heren vanaf 16 jaar. 11. 50 m. vrije slag jongens 13 t.m. 15 jaar. 12. 50 m. rugslag meisjes 13 t.m. 15 jaar. 13. 50 m. vrije slag dames vanaf 16 jaar. 14. 50 m. vrije slag heren vanaf 16 jaar. 15. Polowedstrijd tussen combi natie WZV 1 en WZV 2. Dit programma zal nog wor den verlucht met enkele schoon- springnummers. Voor de dames en heren wordt de titel toegewezen aan haar en hem welke de kortste tijd maakt over de nummers 100 m. school slag, 50 meter vrije slag, 50 me ter rugslag. Deelname staat open voor ie dere ingezetene van de gemeente Waalwijk. EEN JAAR VOOR DIEFSTAL De Officier van Justitie bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft een jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikking stelling van de regering geëist tegen een Waalwijkse monteur, die op 28 jan. en 26 febr. van dit iaar in Den Bosch en in Waal- j Wijk een auto had gestolen, waar- mee hij een ritje had gemaakt en elders weer had achtergela- j ten. Verder had hij ingebroken in de kruidenierszaak van A. v. H. en daar levensmiddelen ont vreemd. Op grond van zijn straf blad eiste het O. M. bovenge noemde straf. De verdediger, mr. W. Bosselaers uit Eindhoven, bepleitte clementie en wees er op dat verdachte de auto's niet had gestolen met de opzet zich te ver rijken. Hij vroeg een straf gelijk aan het voorarrest, waarna ver dachte z.i. onder medische be handeling moest worden gesteld, hetgeen zou kunnen leiden tot verbetering van zijn persoon. Uitspraak 9 juli. BILJARTBOND WAALWIJK EN OMSTREKEN. Eindstand persoonlijke kampioenschappen. In de eerste klasse was het de laatste avond nogal spannend. De gebr. Kuijs moesten ieder nog een partij spelen en als zij deze wonnen, zouden zij een barrage partij moeten spelen. M. Kuis won van A. v. d. Wiel in 34 beurten. L. Kuis won van J. van Delft in 22 beurten on danks zijn slechte wedstrijd. Het is M. Kuis in de barragepartij gelukt van zi;n broer te winnen en wel in 21 beurten. In de tweede klasse was het al evenzo. Met nog drie wedstrijden te spelen stonden nog 3 spelers op de kanslijst, maar het is M. Knuist toch gelukt zich de meer dere te tonen van zijn twee ri valen. In de derde klasse A was het ook een clubaangelegenheid ge worden tussen J. Kerkhof en C. NATUURBAD „HET HOEFSVEN". De hoofdbadmeester, de heer Valentijn, heeft ons enige inte ressante cijfers verstrekt om trent het bezoek aan ons natuur bad „Het Hoefsven". De bezoekers komen, behalve natuurlijk uit Waalwijk en om geving, uit alle streken des lands per auto, per fiets, enz. Zondag werden er meer dan 3000 fietsen gestald. De temperatuur van het water was pl.m. 25°. Het aantal bezoekers vanaf za terdag tot woensdag bedroeg het respectabele getal van 20808, n.l. zaterdag 4300, zondag 6754, maandag 3400, dinsdag 3100 en woensdag 3254. R.K. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Wij vestigen de aandacht op de aankondiging van de directie der r.k. Huishoud- en Industrie school te Waalwijk, omtrent de inschrijving van nieuwe leerlin gen voor de verschillende oplei dingen en cursussen. En de keuze is niet gering. Wij noemen o.m. Vormingsklas, opleiding tot hulp in de huishou ding, tweejarige dagschool, op leiding voor naaister, opleiding tot scboenstikster, middagoplei ding, cursussen in koken en in naaien. Men ziet het, een uitvoerig leerprogramma, waaruit elk jong meisje een keuze zal kunnen doen, dat haar in haar latere le ven zeer te stade zal komen. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt. FOLDERS VAN WAALWIJK. De voorraad van de folders van Waalwijk is weer aangevuld. Belanghebbenden of belangstel lenden, die deze in hun zaken willen verspreiden, kunnen dit aardige foldertje, van belang voor elke vreemdeling, verkrij gen bii 't secretariaat van Waal- wij ks Belang, Grotestraat 205 te Waalwijk. AGENDA. Zondag 12 uur repetitie dames en heren van Oefening en Ver maak in Musis Sacrum. van Engelen. Kerkhof heeft zich in deze barragepartij de meerde re getoond. In 3 B is het ook een nek aan nek race geworden tussen Pulles MARATHON MARATHON en Pelders. Op de laatste avond kwamen zij ieder op twee verlies- punten te staan. In de barrage partij was Pelders de sterkste. Op een nader te bepalen da tum zal tussen Pelders en Kerk hof een beslissingswedstrijd ge speeld worden, waarvan per soonlijk bericht gegeven wordt. Wij kunnen wel zeggen dat deze competitie en de persoon lijke kampioenschappen tot vol le tevredenheid van onze leden is verlopen, vooral de laatste avonden, waarop menig lid met vreugde kan terugzien, zeker op de gezellige sfeer en de sportieve wedstrijden. Wij hopen dat met de a.s. drie bandenwedstrijden de avonden eenzelfde verloop mogen hebben. Verder wil ik als competitie leider het bestuur en al onze le den hartelijk danken voor het in mij gestelde vertrouwen en voor de prettige en sportieve samen werking, die ik in deze competi tie heb mogen ondervinden. U veel succes toewensend in de komende wedstriiden, verblijf ik met sportgroeten, A. Muskens, P. Vreedestr. 65 TE WAALWIJK op vrijdag 5 juli. Morgen zal in Huize St. Agnitia, Grotestraat 240, officieel worden ge opend het bureau van het Interparo chieel Sociaal-Caritatief Centrum, dat werkzaam zal zijn voor de pa rochies van St. Jan en St. Clemens. Hannibal meent dat dit feit onze bij zondere aandacht verdient, omdat het hier een instelling betreft die onmis baar en van uitzonderlijke grote bete kenis is in de moderne katholieke samenleving. Het caritatieve werk is niets nieuws, want de caritas - de zorg voor de evenmens in nood - is het wezen van het christendom. Een christendom zonder caritas is on denkbaar, omdat het christendom liefde is. Het sociaal-caritateve werk is dus de zorg voor de evenmens in zijn geestelijke en stoffelijke noden. Er bestaan in ons land vele instellin gen, die zich met het sociaal-carita tieve werk bezighouden en zij ver richten op dit terrein veel en prach tig werk. Waarom dan nog eens een sociaal-caritatief centrum er boven op, zult u misschien vragen. Een veelheid van instellingen kan toch immers alleen maar verwarrend en desorganiserend werken. Juist, en daarom is een sociaal-caritatief cen trum ook geen nieuwe caritatieve in stelling. Het beoogt niet de centra lisatie van het caritatieve werk en het heeft geen uitvoerende taak. De taak van het centrum is zuiver stimulerend en coördinerend en het laat de zelf standigheid en de zelfwerkzaamheid der verenigingen en instellingen vol komen intact. De belangrijkste taak van het sociaal-caritatieve centrum is echter wel deze de spreiding van de caritas onder zoveel mogelijk pa rochianen. Men wil dus de werk zaamheid van de parochianen in het caritatieve werk zoveel mogelijk be vorderen. De functie van de priester in het centrum is dan ook niet die van directeur of adviseur, hij is bis schoppelijk commissaris. Het eigen lijke bestuur en de feitelijke leiding zijn in handen van leken om daardoor zoveel mogelijk parochianen actief in het caritatieve werk te betrekken. Een daadwerkelijke en intensieve beleving van de caritas gedachte in de parochiële en interparochiële ge meenschap is dus het doel van het sociaal-caritatieve centrum. Waalwijk kent momenteel twee van deze centra het parochieel centrum in de St. Antoniusparochie en het in terparochieel centrum voor de pa rochies van St. Jan en St. Clemens. Beide centra hebben een maatschap pelijk werkster. Hannibal gelooft dat de tijd niet ver meer af is dat deze beide centra zich zullen verenigen tot een stedelijk centrum. De problemen op maatschappelijk terrein in het snel groeiende Waalwijk zijn er groot ge noeg voor. En dan tot slot wil Hannibal de aandacht vragen voor de collecte van a.s. zondag ten bate van de Zonne bloem-actie, waaraan door alle vier de parochies wordt deelgenomen. Het doel, dat de Zonnebloem-actie zich stelt, behoeft geen nadere uitsleg: het brengen van vreugde en ontspanning in het dikwijls zo moeilijke leven van onze zieken. Wij, gezonden, die in dat opzicht van niemand afhankelijk zijn en kunnen gaan en staan waar wij willen, kunnen niet ten volle be seffen wat de Zonnebloem voor de zieken betekent. Enorm veel, laat u dat gezegd zijn. Kleine dingen, waar aan wij in ons drukke en afwisselen de leven zonder meer voorbijgaan, betekenen voor de zieken een grote vreugde. Een bezoek, een praatje, een stukje voorlezen uit een boek, wat bloemen, een kleine verrassing bij bijzondere gelegenheden, het zijn onbetaalbare vreugden voor hen, die gebonden zijn aan één plaats het bed. De Zonnebloem doet een cari- taswerk van de allereerste orde en mag daarom ook aanspraak maken op onze steun. We moeten allemaal in geschakeld zijn in het caritaswerk, we moeten ons christendom beleven in zijn essentie de liefde. Portefeuilles en beursjes open dus zondag. En wat beter dan het vorig jaar, want toen hebben we ons lelijk in de kaart laten kijken. Er zijn toen meer speldjes verkocht dan in 1955, maar de opbrengst was minder. Scheep de Zonnebloem dus niet af met een dubbeltje, want nu alles duurder is geworden, heb je voor een dubbeltje niet zo bar veel vreug de. Vier de opening van het Interpa rochieel Caritatief Centrum met een klinkende gift in het hart van de Zonnebloem! HANNIBAL. EXPOSITIE TREKT DE SCHOEN U AAN. In het gemeentelijk museum Willet Holthuysen te Amsterdam heeft de Zwitserse ambassadeur de heer Edouard de Halier, de expositie „Trekt de schoen u aan" geopend. Deze tot 30 sep tember durende internationale tentoonstelling is gewijd aan de geschiedenis van het schoeisel vanaf de vroegste tijd tot 1910. Een zeer groot deel van het geëxposeerde schoeisel, alsmede litteratuur, oorkonden e.d. is af komstig uit het Bally-museum te Schönenwerd (Zwitserland). Ook uit het bezit van Neder landse musea en enkele particu lieren is materiaal bijeengebracht door de conservator der gemeen te-musea, de heer O. Meyer, die de expositie heeft ingericht. Niet alleen de ontwikkeling van de schoen door de eeuwen heen wordt getoond, maar ook zoals de schoen, in glas, porcelein, goud en zilver door kunstenaars is nagebootst en veredeld, en als drinkschoen, snuifdoos, parfum- fireon, peper- of zoutvaatje is ge bruikt. Ook zijn er allerlei attri buten van de gilden der schoen makers, schilderijen, boeken, fo to's e.d. te zien. Naast dë Euro pese voetbekleding wordt schoei sel geëxposeerd uit de Poolstre ken, de Balkan, het Midden-Oos- Indonesië en van de Indianen. De catalogus omvat 478 num mers. HISTORISCHE LANDING VAN DE RUYTER IN VLISSINGEN. De opening van de De Ruyter- feesten in Vlissingen is dinsdag begonnen met een historische landing van de Ruvter op de re de van Vlissingen. Het was een getrouwe herhaling uit 1666 toen de Ruyter terugkwam van de vierdaagse zeeslag, waarin hij de Engelsen een verpletterende ne derlaag toegebracht had. Heel Vlissingen was uitgelopen om de kruiser de Zeven Provinciën te zien, die de plaats innam van 't gelijknamige admiraalsschip. Na de landing volgde er een onthaal door de „vroede vade ren" van de stad, zoals dat ook in 1666 gebeurd was. Na afloop van de plechtigheid werd er op het stadhuis een reünie gehou den van de nazaten van de Ruy ter (74 in getal). Tevoren waren op de Zeven Provinciën de eer ste de Ruyter-zegels verkocht, die gedurende twee weken in ons land verkrijgbaar zullen zijn. Een van de hoogteounten uit het verdere feestprogramma, dat tot 7 juli duurt, is de vloot- schouw van de Koninklijke Ma rine, die voor deze gelegenheid op de rede van Vlissingen wordt gehouden. Z. K. H. Prins Bernhard is op de Spaanse ambassade te Den Haag geïnstalleerd als lid van de Koninklijke Spaanse Academie. Uit handen van de hertog van Baena ontving de Prins zijn in signe en zijn geloofsbrief. aardbevingen zijn tegen woordig aan de orde van de dag. Nu weer een op Nieuw-Guinea en een in Noord-Perzië. In het eer ste geval was de materiële scha de chaotisch door het instorten van een zeer groot aantal wonin gen. Het tweede geval kostte aan 60 mensen het leven, terwijl er honderden werden gewond. er is een en ander niet in orde op onze goede aarde, zo be togen wij herhaaldelijk. Zo heerst cr momenteel in Zuid-Af- rika een barre winter. In enkele delen van Natal ligt de sneeuw 5 meter hoog. Honderden auto mobilisten zijn vastgelopen en 't treinverkeer is volkomen ont wricht. dan is het in Rusland toch maar heel wat beter. In Moskou is onlangs Ljoebof Poezjak 154 iaar oud geworden. Ze heeft twee broers van resp. 121 en 118 jaar en een zuster van 112 jaar. Wat je noemt een taaie familie. DE ECHO W HT Het vraagstuk der bestedingsbeperkin gen staat in het middelpunt van de belang stelling. Maar moeten wij er niet even in- 1 dachtig op zijn veel te verdienen, als veel te besparen? Onze export, waarvan wij het hebben moeten, is op het ogenblik in een slechte conditie. Wij hebben nieuwe bron nen aan te boren, wij hebben goedkoop en goed te leveren en reclameveldtochten te ondernemen ten bate van de Nederlandse industrie. Maar waar wij zeker voor heb ben te zorgen is, dat wij niet verliezen, wat wij in handen hebben, dat wij onze bestaan de bronnen van inkomen niet laten verzan den. Een van die bronnen is het toerisme. Het is niet lang gèleden, dat Nederland een der door vreemdelingen meest bezochte landen was. In die toestand dreigt een belangrijke kentering te komen. De vreemdelingen stroom wendt zich weer van Nederland af. En weldoor onze eigen schuld. - o - Een van de motieven, die de buitenlan ders hierheen lokten was, dat ons land be kend stond als een goedkoopte-eiland in Europa. En nu heeft men, zelfs ten aanzien van leden van een pers-congres, de prijzen opgejaagd en de mensen laten betalen voor maaltijden die zij niet hadden genoten. Dit is het meest kortzichtige beleid, dat men zich denken kan. Onder de mensen die men aldus mishan delde, waren de aangewezenen om het vreemdelingenverkeer te stimuleren. Een congres van hoofdredacteuren van buiten landse bladen was van de begane fout me de de dupe. Een extra gelegenheid om voor ons land welwillende belangstelling te wek ken, werd verzuimd, neen, sterker weer streefd; de goede kans die wij hadden, werd teniet gedaan. Hetgeen men aan deze belangrijke vreem delingen heeft berokkend, wordt niet ver geten. Er behoeft maar een drieregelig be richtje in een buitenlands blad te verschij nen of de buitenlandse gasten wenden zich af. - o - Indien ook op andere gebieden van de- viezenverwerving dergelijke ontstellende blunders worden begaan, dan zijn wij be zig met het graven van ons eigen graf. Alle krachten moeten in de tijden van nood, die wij beleven, worden aangewend om te ver dienen en alle denkende hoofden moeten beletten, dat hetgeen wij verwierven, te niet gaat. Ons land is gebleken een aantrekkelijk toeristenland te zijn. Ondanks het feit, dat het ons aan voldoende hotelruimte ont breekt om overstelpende massa's op te vangen, ondanks zijn gemis van grootse natuur, is het in het buitenland in trek gekomen. Het weet, niettegenstaande zijn manco aan huisvestingsruimte, de vreem delingen te bergen. De particulieren helpen mee. Er is een dienst- en hulpvaardigheid 1 en een organisatorisch vermogen in ons 1 volk, een internationale gezindheid, een talenkennis, die de vreemdeling gerieven, j Met diepe bewondering hebben wij het werk van onze V.V.V.'s, van onze reisbu reaus en andere verzorgende instanties aan schouwd, toen die de bloembollenbezoekers, die van verre kwamen, uitmuntend wisten te herbergen en te bedienen. Het was „in orde". In ons restaurant-wezen is er meer ge zelligheid en behagelijkheid, meer comfort dan in dat van welk land ter wereld. Ons land heeft een vriendelijkheid, een schilder achtigheid, een beknoptheid van afmetin gen, die de vreemdeling boeien. Het maakt een zindelijke, verzorgde indruk. Wij be schikken over goede autowegen, over spoorwegen die tot de beste van de wereld kunnen worden gerekend. - o - Maar nu de buitenlander Nederland „ontdekt" heeft, gaan wij het meteen ver spelen, door dingen als er in Amsterdam zijn gebeurd. Wij beseffen, dat het hotel wezen, op zichzelf al een riskant bedrijf, door de algemene prijsstijging gefolterd wordt. Wij begrijpen zijn moeilijkheden. Maar niets wettigt, dat men zich tegenover vreemdelingen vastklampt aan formele ta riefsbepalingen, dat men alle rekkelijkheid en inschikkelijkheid prijsgeeft. De bediening van de toeristen mag geen bedrijf worden waaruit men machtige win sten trekt. De ondernemingen moeten uit komen, maar zij mogen haar gasten niet uitmergelen. Waarom niet? Omdat het toe risme een potentiëel object is (matige prij zen verhogen de kwantiteit der bezoekers) èn... omdat men door de prijzen te hoog te stellen, de prikkel wegneemt, waardoor de mensen hierheen komen. Over de actuele afneming van het aan tal vreemde bezoekers van Nederland kan men zijn droefheid betuigen, maar over de reeks van problemen, die het toerisme om ringen, is nog het laatste woord niet ge zegd. - o - Er zullen nieuwe hotels moeten worden gebouwd en nieuwe typen van hotels. Dat kost wel geld. Wie investeert? De zorg voor de toeristen wordt doorkruist door de neteligste kwestie, waaraan Nederland lijdt: mag men hotels gaan bouwen als er zoveel landgenoten zonder woning zijn? Wij be grijpen de zorgen van de Horeca-wereld. Maar tegenover dit alles handhaaft zich het ontzaglijke belang dat Nederland als producerende natie bij vreemde bezoekers en vreemde relaties heeft. Event, subsidies voor het toerisme dienende doeleinden moe ten op de allerlaatste plaats komen op de lijst der bestedingsbeperkingen. Men mene niet, dat men de stroom van buitenlandse gasten alleen maar moet aan wakkeren door het geven van „festivals" (wie weet er een goede nederlandse ver taling van dit afgrijselijke woord?). De lust om ons land te bezoeken wordt volstrekt niet louter door deze feestelijkheden opge wekt. Men biede de buitenlander een be hoorlijke, billijke verzorging. En men hand- have de ongereptheid van ons vriendelijk landschap, welke reine stilte thans over donderd wordt door razende straaljagers. (Nadruk verboden) huidklachten meer in het gehele gezin. Mljnhardt GezInszaU. Tube 90 d. Doos 95 en 59 d 55 jongens T.a. f 49.75 m meisjes *.a. f 57.50 SST *1 fjS //Op vacantia met J" een Prisma" meisjes- en damesshorts vanaf f 2.90 meisjes 3/4 broeken vanaf f S.70 St. Antoniusstr .14 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5