Waalwijkse en Langst Courant BINNEN- EN3UITENLAND STASSAR BRILLEN WAALWIJK Formulering van pre-advies bracht ontstemming MAANDAG 8 JULI 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 54 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, W AALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Buitenland UITGESLOTEN KREMLIN- LEIDERS IN HUISARREST. „Strengste straffen" geëist. Molotof, Malenkof en Kagano- witsj zijn in huisarrest gesteld, zo is uit Moskou in Warschau vernomen. Sjepilof zou nog op vrije voeten zijn. Tevoren had Radio Moskou bekend gemaakt, dat dei uit het presidium gesto ten leiders ook uit hun regerings functies zijn ontzet. Het besluit trof niet Sjepilof, die sedert lang geen regeringsfunctie meer be kleedt. Radio Moskou heeft tegen de vier uitgestoten leiders^ „de strengst mogelijke straffen" ge- eist. In Sovjet-termen betekent dit de doodstraf. De radio bleet de mannen echter „kameraden noemen, hetgeen er op wijst dat zij nog steeds lid van de partij zijn. Tot opvolger van Malenkof als minister voor de elektrische centrales heeft het centraal co mité benoemd Alexei Paflenko, die deze functie al eerder heeft Bekleed. Voor Molotof, tot nu toe minister van staatscontrole, en Kaganowitsj, minister van bouw materialen, zijn nog geen opvol gers aangewezen. Radio Moskou maakte verder bekend, dat de verplichte levering van land- bouwprodukten voor bepaalde groepen is afgeschaft, en dat premier Boelganin en partijse cretaris Kroesjef maandag naar Praag, de hoofdstad van Tsjecho- slowakije zullen vertrekken voor een officieel bezoek. Donderdagochtend, uren nadat het buitenland door Moskou op de hoogte was gesteld van de machtsverschuiving in 't Krem lin, heeft het Russische volk via de radio het nieuws vernomen. De Prawda kwam gisteren enke le uren later uit dan gewoonlijk. Op de frontpagina prijkten de foto's van alle vijftien leden van het nieuwe presidium met daar bij bijzonderheden over de wij zigingen in de partij. MOSKOU ZUIVERT VERDER. De partijzuiveringen in Rus land gaan met onverminderde hevigheid voort. Thans zijn ook uit hun regeringsfunctie ontsla gen Mikhail Pervoehkin, minis ter voor de middelzware indus trie, en Maxim Saboerof, belast met de staatsplanning. Zij zijn tevens ontslagen als vice-pre mier. Van de zes eerste vice-pre miers uit het kabinet Boelganin zijn er nu nog maar 2 overge bleven: Mikojan en Koezmin. Tot vicevoorzitter van de minis terraad is benoemd Alexej Kosy- gin, een hoge ambtenaar in het ministerie voor de lichte indus trie. Intussen regent het klach ten tegen de uitgestoten leiders en is 'op talrijke partij-bijeen komsten nog weer eens trouw aan de partij betuigd. Maarschalk Zjoekof heeft iedereen bedreigd die zich tegen Kroesjef wil ver zetten. Molotof heeft intussen al „bekend" Kroesjef opzij te heb ben willen schuiven. AARDBEVING IN PERZIË EIST 5000 DODEN. In het Iraanse parlement is donderdag meegedeeld, dat meer dan 5000 mensen om het leven gekomen zijn tijdens de aardbe ving van dinsdag. De afgevaar digde Amidi Noeri, vertegen woordiger van het getroffen dis trict, verklaarde in 't parlement, dat tengevolge van de afgelegen heid van het gebied de regering niet weet hoe hoog het werkelij ke aantal slachtoffers precies is. De meeste dorpen hebben geen behoorlijke wegen, zo zei hij. Eerder had de regering officieel bekend gemaakt, dat meer dan 1500 personen bij de aardbeving oin het leven gekomen waren. NEHROE OP BEZOEK IN NEDERLAND. Maandag zal premier Nehroe van India om kwart voor elf op het vliegveld Valkenburg aanko men voor zijn officiële bezoek aan Nederland. Hij wordt verge: zeld door zijn zuster Shrimati Vijayalakshmi Pandit, hoge com missaris van India in Londen, de heer N. R. Pillai, secretaris-ge neraal van het ministerie van buitenlandse zaken van India, de heer M. O. Mathai, speciale as sistent van de premier en twee particuliere secretarissen. Na een bezoek bij minister president Drees en minister Luns begeeft Nehroe zich met zijn ge zelschap naar Rotterdam voor n rondvaart door de haven als gast van het gemeentebestuur. In Den Haag biedt de Neder landse regering een receptie aan in hotel „Kasteel Oud-Wasse naar", waarna om kwart voor 9 het diner begint, dat de regering de heer Nehroe aanbiedt in de Trèves-zaal. Dinsdag wordt in de ochtend een vliegtocht gemaakt boven 't Delta-project en de Zuiderzee werken. Om 1 uur wordt de lunch ge bruikt op paleis Soestdijk. In de namiddag zal de heer Nehroe in de Rolzaal in Den Haag de pers te woord staan, waarna om 6 uur de ambassa deur van India een receptie aan biedt in hotel „De Witte Brug". .Woensdag om tien minuten over acht in de ochtend vertrekt de premier met zijn gezelschap weer van het vliegveld Valken burg naar Cairo. VORSTELIJK HUWELIJK. Met veel pracht en praal is vrijdag te Dreux in Norinandië het huwelijk voltrokken tussen Prins Henri van Orleans, de dauohin van Frankrijk, en Ma- rie-Therèse van Württenberg. Kardinaal Feltin, aartsbisschop van Parijs, zegende dit vorstelij ke huwelijk in, dat van Neder landse zijde werd bijgewoond door de prinsessen Beatrix en Irene. Binnenland BELASTINGONTWERPEN AANGENOMEN. Donderdagmiddag heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp tot verhoging van de vennoot schapsbelasting zonder hoofde lijke stemming aangenomen met de aantekening dat de heren Welter, Duynstee, Van Dis en Kodde te»en waren. Het ontwerp tot wijziging van de omzetbelasting werd eveneens aangenomen. Hierbij waren al leen de communisten tegen. NOG GEEN ACCOORD MET TANDARTSEN. Tijdens de besprekingen tus sen minister Suurhoff, vertegen woordigers van de ziekenfonds^ organisaties en de maatschappij tot bevordering van de tandheel kunde is nog geen overeenstem ming bereikt over de gerezen ge schilpunten. De besprekingen zullen worden voortgezet. REGERING EN MEDISCHE INSTANTIES BOYCOTTEN MEDISCH CONGRES. Stijlloos gedrag. Van 24 t.m. 29 juni j.l. is te Wassenaar een internationaal medisch congres gehouden waar aan door een groot aantal medici uit de gehele wereld werd deel genomen. Een gebeuren dus van 'de allereerste orde voor Neder land en voor Wassenaar. Er is op dit congres o.m. gesproken over maatregelen tegen „atoom- ziekten", sportziekten, voorbe- hoedingsmaatregelen t.a.v. kin derverlamming, de nieuwste in zichten betreffende reuma en kanker, etc. etc. Het ere-presidi- um werd gevormd door voor aanstaande medici uit New York, Stockholm, New Dehli, Zurich, Montpellier, Helsinki, Parijs, Berlijn en Californië. Een con gres dus dat de internationale medische wereld een wel unieke gelegenheid bood om van ge dachten te wisselen over 'n veel heid van onderwerpen en waar men kon kennis nemen van de jongste onderzoekingen en resul taten op het gebied der voorbe hoedende geneeskunde. Des te opmerkelijker is het daarom dat het optreden van de regering en de officiële Nederlandse medi sche instanties zich heeft geken merkt door een ergerlijke stijl loosheid. Zij hebben dit congres geboycot op een wijze die met onbeleefd" zacht is gekarakteri seerd. Geen regeringsautoriteit en geen medische autoriteit heelt zich op dit congres laten zien. Zelfs de burgemeester van het o zo kleine Wassenaar had „ande-, re'' bezigheden. „Medisch Con tact", het officiële orgaan van de Mij. tot Bevordering der Genees kunst, vermeldde alleen dat de Nederlandse deskundigen op het gebied der preventieve genees kunde zich principieel hadden gedistancieerd, zonder nadere omschrijving waarom men dat dan wel deed. Blijkbaar hebben deze Nederlandse deskundigen de wijsheid in pacht. Drie Neder landse artsen, die op het congres zouden spreken, lieten de voor zitter,«nrof. dr. E. Gerfeldt uit Düsseldorf, ter elfder ure weten dat zij er van af zagen. Zo bleef de Nederlandse deelneming be perkt tot enkele Nederlandse art sen, waardoor de blamage weer enigszins werd vergoed. ^Officieel" hebben we weer eens een beste beurt gemaakt. SUCCES IN VENETIË. Het AVRO-team, o.m. bestaan de uit Greetje Kauffeld, Mieke Telkamp, Bert Robben, concert meester W. Stevens en Jos Cle- ber, die de leiding had van het ensemble De Zaaiers, behaalde op het internationaal zangfesti val in Venetië de eerste prijs, n.l. de gouden gondel. Zij werden bij hun terugkomst in Utrecht en Amsterdam zeer feestelijk ont vangen. TH. BATA VERONGELUKTE 25 JAAR GELEDEN. Volgende week, om precies te zijn op 12 juli, is het 25 jaar ge leden, dat het privé-vliegtuig van Thomas Bat'a, de stichter van 't Bat'a-schoenenconcern te Zlin, (Moravië), op weg naar Zwitser land (waar Thomas' halfbroer Jan bezig was een nieuwe fabriek te stichten) tegen een schoor steen van een Bat'a-fabriek te Otrokovice botste en neerstortte waarbij Thomas Bat'a om het le ven kwam, nalatend 45.000.000 dollar, vierendertig schoenfabrie ken en meer dan vijfduizend win kels (in totaal meer dan twintig duizend man jiersoneel tellend). Om dit bezit werd een nog niet geëindigde reeks processen ge voerd, omdat Thomas Bat'a zijn gehele concern volgens een ge heim, doch slechts door Thomas ondertekend document voor het bedrag van slechts 2.500.000 dol lar bleek te hebben verkocht aan zijn halfbroer Jan, die toen on middellijk 't document eveneens tekende. Hij deed het bedrag uit betalen aan Thomas' (in 1954 overleden) weduwe en hun toen 18-jarige zoon Tom. Deze week met zijn moeder bij het uitbreken van de tweede wereldoorlog naar Canada uit om daar een nieuwe fabriek te sttchten, terwijl Jan evenzo deed in Brazilië (na in de Ver. Staten, waarheen hij was uitgeweken, wegens fascistische sympathieën op de zwarte lijst te zijn geplaatst). De juridische puzzels werden nog vermeerderd omdat de Duitsers tijdens de be zetting vijftienhonderd nieuwe aandelen van Bat'a te Best uit gaven. De fabrieken en winkels, van het concern achter 't ijzeren gordijn werden na de oorlog Zon der enige vergoeding genationa liseerd. Hsgz. „DE SPAR" IN HET ZILVER. Op 3 juli vierde de grossiers winkeliers-combinatie „De Sp^r" haar zilveren jubileum. Ter ge legenheid hiervan werd in de lounge van het Kurhaus te Scne- veningen een persconferentie ge-, houden en in de grote concert zaal een feestelijke bijeenkomst, waar o.m. sprak dr. W. L. Groe- neveld-Meijer, directeur-generaal van de middenstand, namens de overheid. De Spar, werd opgericht op 1 juli 1932 door de heer A. J. M. v. Well,, zoon van een grossier uit Zoetermeer, in navolging van 'n Amerikaans verkoopsysteem. Het was een vrijwillig filiaalbedrijf met zestien grossiers in de krui deniersbranche. Het systeem is gebaseerd op vrijwillige samenwerking tussen grossiers en winkeliers. De win kelier zegt de grossier toe zijn in kopen zo veel en zo goed moge lijk bij hem te concentreren, ter- wiil de laatstgenoemde de win kelier belooft uitsluitend aan hen goederen te leveren. Dit al les zonder ingewikkelde papie ren en contracten. Het povere begin van oprichting van v. Well is nu, een kwarteeuw later, uit gegroeid tot een combinatie van 2100 Spar-winkels in Nederland, met een omzet van omstreeks 220 miljoen gulden. De gemiddelde ordergrootte per week bij de Spar-grossier is van 16 gulden in 1932 gestegen tot biina 1300 gulden in 1956. De Spar heeft zich inmiddels vertakt over winkels in West-Europa, verenigd in de N.V. Internatio nale Spar, nu reeds bestaande uit 22.000 winkeliers. Tijdens de feestelijke bijeen komst richtte Dr. W. L. Groene- veld Meiier. directeur-generaal van de Middenstand, namens de overheid het woord tot de direc tie. Teruggrijpend on de depres sie in 1931, zei de heer Groene- veld: „Ik weet niet of de Snar- organisatie ook zonder economi sche depressie zou zijn ontstaan, maar ik durf wel de stelling uit te spreken dat er een samenhang bestaat tussen ontwikkeling van het vrüwillige filiaalbedrijf en bepaalde concentratie- en com- Binatieverschiinselen. Er is een onmisbare groei naar grotere be- drb'fseenheden. Het filiaalbedrijf had volgens de snreker betekenis voor onze gehele samenleving en het is in teressant dat juist, in deze bran che het eerste hiizondere waar borgfonds in het leven werd ge roepen. waarbij de hedriifsgeno- ten zelf zo actief deelnamen. SNIJBRANDERS OPVARENDEN VERLOSTEN VAN SCHIP. In de nacht van donderdag op vrijdag is op het Hollands Diep nabij Moerdijk een door twee sleepboten getrokken zandbak gekapseisd. Dank zij snel gebo den hulp van de rijkspolitie slaagde men er in vier van de zes opvarenden met behulp van snij branders te redden. Het waren schipper Ruiter, zijn vrouw en 2-jarig dochtertje en de 15-jarige Ursula van Dijk. De ouders van het laatstgenoemde meisje wor den nog vermist. NEDERLAND ZAL PAKISTAN HELPEN. Ten behoeve van de verbete ring van de landbouw, de water huishouding en de uitbreiding en de verbetering van de industrie zal Nederland voor Pakistan een plan opstellen, waarmee men dit land op snelle en doeltreffende wijze wil helpen in zijn moeilijk heden. Dit deelde de ambassa drice van Pakistan, de Begum Liat Ali Khan, mee tijdens een bijeenkomst waar zij een verslag uitbracht van haar recente rei zen door Nederland. In haar weergegeven indrukken toonde de Begum zich bijzonder enthou siast over Nederland; en het Ne derlandse volk. GRIEP IN NEDERLAND NIETS BIJZONDERS. Er is met de griep in Neder land niets bijzonders aan de hand, zo verklaarde prof. Mun tendam vrijdagavond voor de ra dio. Dit naar aanleiding van een bericht van de Wereld Gezond heids Organisatie als zou in Ne derland een epidemie van de Aziatische griep zijn uitgebro ken. Wij hebben hier te maken met een goedaardige ziekte, die een normaal verloop heeft, aldus de directeur-generaal der Volks gezondheid. Hij waarschuwde verder tegen alarmerende berich ten die het publiek nodeloos on gerust maken waardoor de minst gunstige omstandigheid voor ziekte wordt geschapende angst voor ziekte. GEMEENTERAAD SPRANG-CAPELLE Onder voorzitterschap van loco burgemeester Winkelman kwam de raad der gemeente Sprang-Ca- pelle vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Goedgekeurd werden allereerst een tweetal voorstellen houden de wijziging in de rechtspositie regeling van het gemeenteper- soneel en van het Rangen- en Be zoldigingsbesluit 1955. Het voorstel tot benoeming van een maatschappelijk werk ster werd verwezen naar behan deling in gesloten vergadering voor nadere mededelingen, om dat het B. en W. niet mogelijk was in deze vergadering met een voordracht tc komen. De vergoedingen ex art. 101 der l.o.-wet 1920 werd voor de school met de Bijbel bepaald op 6650.40 en voor de school voor Chr. Volksonderwijs op 8488.50. Voor het aanschaffen van bui tenmateriaal en ontwikkelings materiaal t.b.v. de Prot. Chr. Kleuterschool voteerde de raad een bedrag van 324.Aan de r.k. Middelbare Handelsavond school te Waalwijk kende de raad een subsidie toe van 20. per leerling, afkomstig uit de ge meente. De heer Ros verzette zich niet tegen het toekennen van dit subsidie, maar verklaarde zich in het algemeen toch niet voor subsidiëring van r.k. on derwijsinstellingen. De voorzitter onderstreepte dat het niet meer dan billijk is dat de gemeente bijdraagt in de kosten, indien bewoners van de gemeente gebruik maken van de cursussen van deze avondschool. De heer Peters uit Tilburg had zich bereid verklaard een per ceeltje grond te Sprang aan de gemeente te verkopen t.b.v. de aanleg van de Torenstraat voor de prijs van 60.De heer van Caem vroeg of men hiermee nu uit de misère was. Nog lang niet, antwoordde de voorzitter, die t' betreurde dat niet alle inwoners der gemeente een dergelijke hou ding aannamen als de heer Pe ters. De grondtransacties komen slechts zeer moeizaam tot stand, waardoor de zaken onnodig lang worden getraineerd. Verder werden nog gronden aangekocht t.b.v. de woning bouw. Het voorstel tot aanschaffing van een nieuwe grasmaaimachi- ne met trekker voor een bedrag van 4500.deed de heren Dek kers, de Raat, Ros en de Bie de vraag stellen of de trekker wel beantwoordde aan de eisen wel ke mogen worden gesteld voor 't verrichten van de werkzaamhe den welke in het pre-advies wor den genoemd (o.m. het trekken van de sneeuwploeg). De heer Dekkers meende dat men voor 't trekken van de sneeuwploeg veel beter de vrachtauto van de ge meente kan gebruiken, omdat een en ander daarmee veel snel ler zal gaan. De sprekers dron gen er óp aan dat. er voldoende garanties zullen zijn dat deze machine en trekker in de prak tijk ook werkelijk aan de eisen zullen voldoen. De voorz. zegde toe dat de gemeente niet eerder tot aankoop zal overgaan dan nadat zij zich terdege op de hoog te heeft gesteld en zich uitvoe rig door de technische dienst heeft laten voorlichten. De heer Maijers vroeg waarvoor men de thans in gebruik zijnde machine zou bestemmen. Hii voelde nog het meest voor inruiling, hetgeen aldus de voorzitter, ook in de be doeling ligt. Het voorstel om de heer J. P- van Suylekom in een verzoek om een door hem in strijd met de verordening gebouwde schuur te mogen laten staan, niet ontvan kelijk te verklaren, bracht enige ontstemming teweeg. Betrokke ne heeft in febr. van dit jaar ver gunning gevraagd tot 't bouwen van een schuurtje achter zijn wo ning. Deze vergunning werid hem verleend o.m. op voorwaarde dat de ruimte tussen de noodwoning en het schuurtje tenminste 5 m. moest bedragen. Betrokkene had achter zijn woning echter maar 2.80 m. grond. Desondanks is hij toch gaan houwen, in de mening, zoals hij in een brief aan de raad mededeelde, dat de gemeente een vergissing had gemaakt. In dit schrijven, waarin hij tevens toe gaf verkeerd te hebben gehan deld, verzocht hij de raad het besluit van B. en W. inzake af braak van het schuurtje alsnog te willen herzien. Hoewel de raad te dezer zake niet. competent is een beslissing te nemen, hadden B. en W. deze aangelegenheid toch ter kennis van de raad wil len brengen. De voorzitter zeide n.a.v. het voorstel dat het voor B. en W. bijzonder onprettig was een dergelijk besluit te moeten nemen, maar betrokkene wist waar hij zich aan te houden had. Verder meende de voorzitter dat betrokkene met voorbedachte rade te werk was gegaan. Er kan niet worden getolereerd dat in strijd met de bouwvergunning wordt gebouwd. De heer v. Caem vroeg wat dit stuk eigenlijk in de raad te ma ken had, wanneer de raad toch niet competent is hierover te be slissen. Overigens achtte hij het wenselijk deze aangelegenheid in besloten bijeenkomst te behan- delen, waarmee de voorzitter ac- coord kon gaan. De heer Ros meende dat men op de verkeer de weg was indien men het be sluit tot afbraak zou handhaven. Betrokkene heeft toch ruiterlijk schuld bekend, aldus spr., die 'er verder op wees dat de heer van Suylekom zeer grote onkosten heeft gemaakt ter wille van zijn woning en een zo goed mogelijke oplossing heeft trachten te vin den. Spr. meende dat dit geval mét clementie moest worden be handeld en dat men het bouwsel moest laten staan totdat deze noodwoning zou worden opge ruimd. Verder meende de heer Ros dat dit hele geval een amb- tenarenkwestie was. De een of ander wil hier zijn zin doordrij ven. De heer de Raat meende dat de gemeente zich eerst op de hoogte had moeten stellen of er voldoende ruimte aéhter de wo ning was. De heer Vos toonde zich bijzonder ontstemd over de formulering van het pre-advies, die hii veel te scherp vond. Hij noemde het geheel een aaneen schakeling van spitsvondigheden en hij sprak van een kapstok waaraan men niet alleen de wets bepalingen wilde ophangen maar zelfs de raadsleden. Het zou z.i. betreurenswaardig zijn als dit schuurtje zou moeten worden afgebroken. Een en ander ziet er keurig uit en het zou ergerlijk zijn als men zou weigeren de mensen op een reële wijze te hel pen. De heer v. Caem, die nu geen reden meer zag zijn opmer kingen te bewaren tot een beslo ten bijeenkomst, laakte ook de formulering van het pre-advies. Hij had de zaak ter plaatse in ogenschouw genomen en had ge constateerd dat een en ander er keurig uitziet. Uiteindelijk heb ben B. en W. natuurlijk gelijk, zo gaf spr. toe, maar verder was hij van mening dat de zaak vre selijk was opgejuind. Als dit schuurtje moet worden afgebro ken, dan kunt u van mij de vol gende week 25 adressen tegemoet zien, waar het nog veel erger is, aldus spr. Ook de heer Dekkers was het niet eens met de formu lering van het pre-advies. De voorzitter zei het niet eens te zijn met de heren. Betrokkene heeft hier met voorbedachte ra de gehandeld, zo meende hij. Op voorstel van de heer v. Caem werd besloten deze aangelegen heid verder in besloten vergade ring té behandelen. Tot slot van deze vergadering werden enkele begrotingswijzi gingen goedgekeurd. GEMEENTERAAD WAALWIJK Met 10 tegen 2 stemmen - alleen de P.v.d.A. fraktie stemde tegen - besloot de raad zijn medewerking te verlenen aan de totstandkoming van een nieuwe christelijke school. Nadat de voorzitter, burge meester Teijssen, vrijdagavond de raadsvergadering op de ge bruikelijke wijze geopend had, deelde hij mede dat de gezond heidstoestand van wethouder Smolders goed vooruit ging en hij binnen enkele weken zijn wèthoudersfunctie wel weer nor maal zou kunnen vervullen. Afwezig was voorts de heer v. Oss. Punt 1vaststelling notulen, en punt 2: ingekomen stukken gaven geen aanleiding tot op merkingen. Met punt 3, een bezwaarschrift tegen een aanslag in 't precario recht, ging 't echter niet zo vlot. De heer v. Leeven zegt er niet aan te twijfelen dat adressant vindt het een beetje voorbarig om eerst een oprit aan te leggen en was later aan de huurder een aanvraagformulier ter tekening voor te leggen. De voorzitter zet uiteen dat adressant reeds op 25 maart 1956 schriftelijk het verzoek heeftin- gediend om een trottoiroprit naar de garage aan te leggen ten behoeve van zijn personenauto, onder de voorwaarden als vast gesteld in de belastingverorde ningen der gemeente Waalwijk. Volgens de verordening op de heffing van precariorechten moet voor een oprit een norm van 6.en voorts een bedrag per m2. worden betaald. In dit geval was 33.50 verschuldigd als een malige heffing. Nu kan men aan- wettelijk in het ongelijk gesteld i voeren dat men niet op de hoog kan worden. Toch meent hij dat dit geval een beetje vreemd aan doet. Eerst nadat de woning met trottoiroprit naar de garage ge reed was, heeft men die man een aanvraagformulier voor deze op rit laten toekomen. Aanvrager heeft zich toen niet gerealiseerd dat hij voor de oprit, die er dus al lag, nog precariorecht zou moeten betalen. De heer v. d. Hoven zegt van dezelfde opvatting te zijn en vraagt wat de gemeente doen zou als iemand geen auto bezat en toch een woning met garage en oprit huurde. Zou dan de oprit weer worden weggehaald? Spr, te was van de gemeentelijke be lastingverordeningen, maar dat mag voor de gemeente geen mo tief zijn om van 'n regeling af te wijken die al jaren geldt en die nog nooit moeilijkheden heeft opgeleverd, niettegenstaande ook in'andere gevallen de opritten reeds gemaakt waren voordat de panden betrokken werden. Op een desbetreffende vraag van de heer Meijs deelt de voor zitter nog mede dat de aanvraag niet met initialen of onvolledig was ingevuld, doch normaal en geheel eigenhandig was ingevuld en ondertekend. Diverse aanvra gen, op dezelfde wijze ingediend, DE ECHO W HEI Of - IJ

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5