Waalwijkse en Langstraatse Courant BINNEN- EN BUITENLAND BOER EN BEDRIJFSLEVEN HEBBEN GEMEENSCHAPPELIJKE BELANGEN Van hier en ginder Provinciale Staten. VRIJDAG 26 JULI 1957. Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No- 57 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal f 2.85 ƒ3.10 franco p.p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 805. WAALWIJK TEL. 2681 Machines veroveren de landbouw (1) De opmars van de mechanische paardekrachten op ons Nederlandse platteland gaat verbazend snel. Er zijn slechts enkele cijfers nodig om dat duidelijk te maken. In 1940, voor 't uitbreken van de oorlog, draaiden er in ons land op de akkers 5000 landbouwtrekkers. Bij de bevrijding waren er nog 2000 overgebleven. Nu, 12 jaar later, zijn er ruim 50.000 in bedrijf. En dit aantal neemt nog steeds toe met ongeveer 10 per dag Dat zijn indrukwekkende cijfers. Maar ze geven geen ant woord op allerlei vrageii over deze snelle ontwikkeling, die men landbouwmechanisatie noemt. Ze zeggen bijvoor beeld niets over de veranderingen, die de motorkracht op het platteland teweeg gebracht heeft. ||P»MMI wfcbe +.fcu KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO" De landbouwmechanisatie is een zaak, die van vele kanten be keken kan worden. Men kan zich afvragen waarom die ontwikke ling zo snel is gegaan en be schouwingen houden over het gebrek aan werkkrachten in het boerenbedrijf, over de hoge lo nen die niet geheel doorberekend kunnen worden in de produkten, over de achterstand, die onze boeren na de oorlog moesten in halen, en over de concurrentie met het buitenland, die een mo derner werkwijze noodzakelijk maakte. Men kan de landbouwmecha nisatie ook bekijken door de bril van de boer en proberen zich in te leven in de veranderingen, die de machines in zijn leven heb ben gebracht. Eeuwenlang heeft de boer van vader op zoon pre cies geweten hoe hij bij zijn werk gebruik kon maken van de hulp van het paard. Het paard vroeg in ruil voor zijn werkkracht niets anders dan goed voer en een warme stal. En af en toe een vriendelijk woordje en misschien wel eens een klap met de zweep. Toen, plotseling, kwam die vreemde machine, met trek-, drijf- en duwstangen, met plun- jers en koppelingen en meeneem- ringen en instelhefbomen en een heleboel technische puzzles meer. De machine bleek heel veel meer te kunnen verzetten dan het paard, maar vroeg ook een heel andere behandeling dan alleen stevig voer en een goede stal. Nieuwe taak voor de landbouwsmid. Niet alleen voor de boer, die voor het eerst met een trekker en bijbehorende werktuigen gaat werken, betekent de mechanisa tie een ingrijpende verandering. De landbouwsmid, die, ook al weer van vader op zoon, de boe renpaarden besloeg en de gereed schappen van de boer repareerde, die' in vele opzichten de vertrou wensman van de boer was, werd vanzelf de tussenpersoon voor 't leveren van de landbouwmachi nes en de bijbehorende werktui gen en voor de service en de re paratie. Maar ook die smid moest zich daarvoor plotseling omscha kelen en zorgen voor de nodige vakkennis om de ingewikkelde machines te kunnen repareren, een behoorlijke werkplaats en nieuwe gereedschappen en een onderdelenvoorraad. En ook hij ontino,ette dezelfde moeilijkhe den bij het zoeken naar geschik te werkkrachten. De vlucht van het platteland speelde ook hem parten. Veel landbouwsmeden hebben hun nieuwe taak begrepen en schakelden hun bedrijf om. An deren zijn daarmee nog bezig. De smederij van vroeger werd en wordt een „landbouwmechanisa- bedrijf", een lang woord, dat die nieuwe taak echter duidelijk om schrijft. Ook in het belang van de boer. De smedenpatroonsorganisa ties bleven niet achter en sticht ten een speciale afdeling: de sec tie tractoren- en tractorwerktui- genbedrijven. Deze nieuwe vak organisatie behartigt natuurlijk in de allereerste plaats de belan gen van de aangesloten land- bouwmechanisatiebedrijven. Zij tracht op allerlei manieren deze bedrijven op een zo hoog moge lijk peil te brengen, vooral door het opvoeren van de vakbe kwaamheid. En dat is uiteinde lijk toch ook weer in het belang van de boer. Als de boer midden in de druk ke tijd pech krijgt aan zijn trek ker of aan een werktuig, dan moet hij zo vlug en zo goed mo gelijk geholpen worden. Zijn werk, dat toch al zo afhankelijk is van het weer en van allerlei andere omstandigheden, kan niet wachten. De vakman voor 't land» bouwmechanisatiebedrijf moet altijd voor hem klaar staan. En als er een nieuwe machine ge kocht moet worden, heeft de boer weer de vakman nodig die advies geeft en hem voorrekent wat voor zijn bedrijf de beste koop is. Goede service door gezonde handel. De boer heeft ook belang bij een gezonde handel in deze bran che, een van de programmapun ten van de sectie. „De toestand van het ogenblik is beslist on gezond", zegt de heer S. Gorter uit Emmeloord, de voorzitter van de sectie. „Er is een grote con currentiestrijd. Steeds meer han delaren, grote zowel als kleine, verkopen beneden de catalogus prijs en betalen bij inruil van ou de trekkers fantastische bedra gen. De boer heeft geen enkel belang bij bedrijven, die zich wel op de verkoop toeleggen en met alle middelen proberen hun ma chines aan de man te brengen, maar die zich verder niet bekom meren om service, nazorg en re paratie. Vandaar, dat wij probe ren in overleg met de landbouw organisaties en de importeurs te komen tot een gezonde handel op dit gebied." Dat zijn duidelijke woorden, die echter nog niet altijd begre pen worden. Maar de „Kosten- spiegel" met cijfers en resultaten van een aantai landbouwmecha- nisatiebedrijven die onlangs door de sectie werd uitgegeven, toont het aan als de handelaar te royaal is met kortingen en in- ruilprijzen, dan moet dat gaan ten koste van de service en de nazorg óf van de bestaansmoge lijkheid van de handelaar. Dus óf de boer komt op de duur te kort aan service, óf de hande laar wordt zelf de dupe. Het een s noch het ander is in het belang van de landbouw in ons land. Boeren en mechanisatiebedrij- ven hebben allebei evenveel be lang bij het doel dat de sectie zich stelt: in heel het land te ko men tot een net van goede land- bouwmechanisatiebedrijven met een behoorlijke bestaansmoge lijkheid, waarop de landbouwer onder alle omstandigheden kan rekenen. De wijze waarop de smeden patroonsorganisaties door aller lei vakopleidingen dit doel trach-i ten te bereiken, zal in een twee de artikel worden besproken. (Nadruk verboden). KRITIEK OP HUURWETTEN IN EERSTE KAMER. De behandeling van de huur wetten in de Eerste Kamer is niet zonder spanning verlopen. Overigens mag wel worden ver wacht dat de wetten zullen wor den goedgekeurd, dank zij de steun van de katholieke en soci alistische senatoren. Scherp was echter de kritiek van de zijde der VVD, CH en AR. Prof. Molenaar (VVD) ging zelfs zo ver dat hij sprak van „ongezonde politieke toestanden". Prof. Hellema richt te zich vooral tegen de huurver hoging van de na-oorlogse wo ningen en hij dreigde zelfs met een motie, doch voegde daar te vens aan toe: „Ik heb niet de minste behoefte dit kabinet ten val te brengen". Trouwens, de huurverhoging van de na-oorlog se woningen was over de gehele linie een zorgenkwestie, evenals de blokkering van de helft van de verhoging (dit laatste is het vorig jaar het enige middel ge bleken om de samenwerking met de socialisten te behouden). De heer Kraayvanger had ernstige bezwaren tegen het wetsontwerp waardoor de huiseigenaren ge dwongen worden te reserveren voor woningverbetering. Ver werping van het voorstel vond hij echter nog schadelijker, om dat dit een kabinetscrisis tenge volge zou hebben. Mr. Regout (KVP) noemde de blokkering 'n ondergraven ven de eigendom en hij deed een beroep op het „ge zond verstand", waarmee hij be doelde dat de huurverhoging zonder blokkering zou moeten worden aanvaard. De socialisti sche fractieleider mr. In 't Veld antwoordde hierop: „Ik kan niet veel hoop geven. Wij laten ons niet verder over de streep trek ken." Verder meende hij dat het compromis der blokkering voor rekening kwam van de KVP Neem iedere dag de kleine dosis KRUSCHEN - en drijf 20 die Rheumafische Pijnen uit Uw ledenatea. In zijn dinsdag gehouden ver gadering heeft het hoofdbestuur van de Katholieke Radio Omroep drs. A. J. J. van der Made, tot nu toe waarnemend directeur van deze omroepvereniging, benoemd tot directeur. De heer v. d. Made neemt het directeurschap waar sinds januari 1956, toen hij tot deze taak werd geroepen in ver band met het overlijden van de vorige directeur, de heer P. A. M. Speet. Hii vertegenwoordigt in middels de KRO in de besturen van de Nederlandse Radio Unie en de Nederlandse Televisie stichting, van welke instellingen hij financieel-economisch com missaris is. BROODPRIJS NOG IN BERAAD Het overleg tussen minister Zijl stra (Economische Zaken) en 't bestuur van de Nederlandse Bak kerijstichting, dat dinsdagmor gen is gevoerd, heeft nog geen resultaat opgeleverd. Officieel werd meegedeeld: „Het overleg zal nog voortduren." De kwestie gaat over een verlaging van de prijs van blank brood met een cent. De minister wil deze verla ging op korte termijn doorvoe ren. De Bakkerijstichting is van mening, dat de prijsverlaging er pas half september zou moeten komen. TANDARTSEN AKKOORD MET ARBITRAGE-REGELING. De Nederlandse Maatschappij tot bevordering der tandheel kunde kan zich verenigingen, zo deelt zij mee, met de door de mi nister van sociale zaken en volksgezondheid enkele dagen geleden voorgestelde arbitrage regeling inzake de honorering van de tandheelkundige hulp aan ziekenfondsverzekerden. Een voorbehoud is nog ge maakt ten aanzien van de beta lingsregeling gedurende de pe riode, dat het bindend advies wordt voorbereid. Het gaat hier om een voorschotregeling, totdat de honorering van de tandarts op basis van het bindend advies definitief kan worden verrekend. De Nederlandse Maatschappij tot bevordering der tandheel kunde verklaart met nadruk dat het conflict met de ziekenfond sen niet in dé eerste plaats een honoreringsregeling betreft. Het hoordbestuur acht daarom op korte termijn overleg met de zie kenfondsorganisaties noodzake lijk omtrent de regelingen die als voorwaarden blijven gelden voor het hervatten van de medewer king aan de ziekenfondsen. K L M. MAAKTE DIT JAAR AL 8 MILJOEN WINST. De KLM heeft in het eerste half jaar van 1957 een winst ge maakt van 7. 776.000 gulden (de zelfde periode 1956. 6.276.000 gulden). Het vervoer van passage en bagage was in het eerste half jaar van 1957 21 procent meer dan in het eerste half jaar van 1956. Het vervoer van vracht steeg met 18 procent, dat van post met acht procent. Het totaal vervoer steeg met 20 procent. VOORSTEL VAN MENDES- FRANCE INZ. NOORD-AFRIKA Oud-premier Pierre Mendès- France verzoekt de regering, in de vorm van een ontwerpreso lutie, die hij in de nationale ver gadering zal indienen, een con ferentie met Tunesië en Marokko te beleggen voor het bespreken van de bestaande kwesties tus sen Frankrijk en de landen van Noord-Afrika. Op deze conferen tie zou de basis moeten worden gelegd voor een „Frans-Noord- afrikaanse gemeenschap". Op de ze wijze kan het gevaar van een •„internationalisering van 't Al gerijnse vraagstuk" worden be zworen, aldus de oud-premier. DE OPSTAND IN OMAN. De RAF is haar operaties te gen de rebellen in het sultanaat Oman begonnen met het vreed zaam uitstrooien van tiendui zenden strooibiljetten die 'n ul timatum bevatten. De opstande lingen wordt aangeraden zich binnen 48 uur terug te trekken uit de bezette plaatsen. Tevens wordt op de pamfletten meege deeld dat de RAF als eerste be wijs dat het haar ernst is, woens dag enkele versterkte punten met boordkanonnen en napalmbom men zal bestoken. De opstande lingen, volgelingen van de in 1955 afgezette imam Ghaleb ben Ali en diens broer Talib, werd uit naam van de wettige heerser, sultan Said ben Tumur, geadvi seerd deze stellingen te ontrui men, voordat de Britse Meteor en Venom-straaljagers aan zullen vallen. Uitdrukkelijk wordt inde biljetten gezegd dat er geen bloed behoeft te vloeien bij deze actie, mits de aangegeven posities tij dig geëvacueerd worden. De Brit se operatie de steun van de Engelsen aan hun beschermeling de sultan is gericht tegen het dorp Nizwa, het centrum van de opstand. De Britse minister van buiten landse zaken, Selwyn Lloyd, ver klaarde dinsdagmiddag met na druk, dat de regering alleen toe stemming heeft gegeven maatre gelen tegen militaire doelen. „Al le toegangen naar de bergstreek worden afgezet om het binnen smokkelen van wapens te stop pen", zei hij. De minister wilde de plaats van herkomst van de wapens niet met name noemen. De opstandelingen worden ge steund door de rode raddraaiers van radio Moskou en de echo daarvan „Stem der Arabieren" van handlanger Nasser. Beide stations spraken natuurlijk van „een nationale bevrijdingsstrijd tegen onderdrukking en Brits imperialisme." AMERIKAANSE MARINIERS KREGEN RUWE OPLEIDING. De Amerikaanse bond voor burgerlijke vrijheden (ACLU) heeft zondag een rapport uitge geven, waarin wordt gezegd, dat Amerikaanse mariniers tijdens hun opleiding ruw waren behan deld en waarin wordt verzocht om een onderzoek door het con gres. Volgens het rapport hebben 124 oud-mariniers onder ede ver klaringen afgelegd over ruwe be handeling in hun opleidingstijd in het kamp op 't eiland Parris. In het rapport wordt onder andere melding gemaakt van een instructeur, die het gezicht van een recduut heeft open gewreven met staalwol. De in het rapport vermelde feiten zijn gepleegd in de eerste vier maanden van 1956. De bevelhebber van het korps mariniers, generaal Pate, heeft in januari van dit jaar gezegd, dat een einde is gemaakt aan een aantal misbruiken in het korps- De voorzitter van de commis sie voor de strijdkrachten van 't Huis van Afgevaardigden, Vin son, zei zondag, dat zijn groep niet van plan is een onderzoek in te stellen. Hij zei, dat al het door de ACLU bijeenvergaarde mate riaal afkomstig schijnt te zijn uit de tijd voordat er verbeteringen werden ingevoerd. Vinson zei van mening te zijn dat de toe stand werkelijk beter is en dat hij daarom niets ziet in een on derzoek. voor het eerst sinds bijna twee jaar is de Engelse beul weer in actie geweest. Dinsdag werd namelijk de 22-jarige arbei der John Vickers opgehangen wegens roofmoord op een 73-ja- rige vrouw. Pogingen om grafie voor de veroordeelde te krijgen, waren op niets uitgelopen. we zijn het nog steeds niet eens over de longkanker. Nu weer heeft de kankerdeskundige van de Amerikaanse regering, dr. Heller, verklaard, dat een zware roker van boven de 45 jaar bijna evenveel kans loopt aan longkanker als aan een auto-on geluk te sterven (koop dus geen auto en rook er op los). Verder heeft hij verklaard dat jaarlijks ongeveer 25.000 Amerikanen aan longkanker overlijden, dat is 1 van het sterftecijfer. Een niet-roker heeft volgens zijn zeg gen een kans op de 275 om long kanker te krijgen. Indonesië zal zijn troepen, die deel uitmaken van het inter nationale politieleger in Egypte, terugtrekken. Het Indonesische contingent is 584 man sterk. Egypte heeft de V.N. meege deeld dat het in juridische ge schillen over de exploitatie van het Suezkanaal de jurisdictie van het internationaal gerechtshof erkent. Dit besluit is niet van in vloed op het weren van Israëli sche schepen uit het Suezkanaal, zo werd verklaard. in Asheville in de Ameri kaanse staat North-Carolina stapte dezer dagen een man het kantoor van een bank binnen met een heel lange doos onder de arm. Hij ging rustig 'n chèque staan schrijven. Toen het ogen blik hem gunstig leek, haalde hij uit de doos een jachfgeweer en richtte dit op het personeel. Hij wierp zakjes door de. loketten naar binnen en gaf opdracht de ze met bankbiljetten te vullen. Toen dit was geschied dreef hij de hele club plus een toevallige klant in de kluis. Hij deed het geweer weer in de doos en ver dween met 42.857 dollar. Simple comme bonjour ProvinoSaaB ffileuws Mr. C. BECHT benoemd tot Burgemeester van Tilburg. Bij K. B. is benoemd tot bur gemeester van Tilburg, met in gang van 16 augustus 1957, mr. C. J. G. Becht, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Kerkrade. De heer Becht is oud-Indisch bestuursambtenaar. Hij heeft di rect na de bevrijding gefungeerd als burgemeester van Soerabaja. Op 1 mei 1950 werd hij burge meester van Vaals, 1 augustus idem van Kerkrade. De heer Becht, die r.k. is, werd 20 januari 1910 geboren in Ber- genopzoom. Hij genoot middel baar onderwijs in zijn geboorte stad en studeerde rechten, In disch recht en economische In dologie aan de universiteit te Utrecht. In 1935 werd hij naar Neder lands Oost-Indië uitgezonden, i Hier doorliep mr. Bechi alle ran- J gen van het binnenlands bestuur, j In 1942 werd hij door de Japan ners geïnterneerd en hij verbleef tot 10 september 1945 in ver schillende gevangenissen en in terneringskampen. Direct na het einde van de oorlogshandelingen werkte mi. Becht een tijd lang in midden- Java voor de RAPWI en het Ro de Kruis, waarna hij in februari 1946 opdracht kreeg het bestuur over het vernielde Soerabaja op nieuw te organiseren. Voor deze stad zette hij een briiikbaar dis tributie-apparaat op. Mr. Becht besloot zijn Indische carrière als fungerend burgemeester van de ze sfad en hoofd der distributie oost-Java. In april 1949 werd hij wegens zijn grote verdiensten benoemd tot officier in de orde van Oran je Nassau. Kort daarvoor was hij naar Nederland gerepatriëerd. Op 1 mei 1950 volgde zijn benoe ming tot burgemeester van Vaals. Nauwelijks een jaar later, op 1 augustus 1951, kwam hij reeds als burgemeester naar Kerkrade. Van oktober 1955 tot begin mei 1956 verbleef mr. Becht sa men met mr. L. A. Kesper, oud commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, op uit nodiging van de Ford Foundati on in Beyrouth om als bestuurs- expert de regering van Libanon te adviseren inzake hervormin gen van het bestuursapparaat in dat land. In Limburg is mr. Becht o m. vice-voorzitter van het Limburgs symphonie-orkest, voorzitter van 't opbouworgaan Limburg, voor zitter van de raad der regenten van het St. Josefziekenhuis te Kerkrade, bestuurslid van de N.V. Gebaltram etc. In de zes jaren dat hij burge meester was van Kerkrade, reor ganiseerde hij drastisch de ver schillende bestuursorganen, se cretaris en gemeentebedrijven. Onder zijn burgemeesterschap kreeg de stad een inhaalplan, een werkprogramma voor vijf jaren, waarmee in totaal vijftien mil joen gulden gemoeid zijn. Verder werd ontworpen een kostbaar wegenplan. dat de grensstad Kerkrade uit haar isolement moet halen en aansluiting zal ge ven op het Duitse autobaan-net (AkenKeulen). Tevens werd in deze stad de waterlevering vanuit Duitsland geconsolideerd. In Kerkrade wer den in zes jaren tijd 2300 wonin gen gebouwd. Voor nog eens 2000 woningen liggen de plannen geheel of ten dele klaar. Overleg tussen Brabant, Limburg en Zeeland inzake verhouding Westenoverig Nederland, In de voortgezette zomerzit- ting van de Provinciale Staren van Noord-Brabant hePhen ver tegenwoordigers van de verschil lende iracties gereageerd op het geen de commissaris der Konin gin, prol. dr. J. de Quay, in zijn openingsrede van deze zitting ge zegd heeft over de problematiek van de verhouding tussen het westen en overig Nederland. Met name kwam men terug op wat over deze materie door de direc teur van de rijksdienst voor het nationale plan, ir. Vink, te berde is gebracht. De heer Alberts (KVP) be toogde dat een nationaal plan, dat geen plaats biedt aan de Bra bantse belangen, geen nationaal plan is. Hij meende overigens dat ïr. Vink zich wei erg simpel van de zaak heeft afgemaakt. Hij vroeg de commissaris de lands regering er van te overtuigen, dat het een Brabants recht is om in deze zaken een stem in het ka pittel te hebben. Ook wees hij er nog op, dat ir. Vink in zijn rede te Tilburg zelf erkend heeft, dat het zwaartepunt van Nederland naar het Zuiden verschuift. Ten aanzien van de Bergenop- zoomse havenplannen maakte spreker zich zorgen met betrek king tot de financiering, die voor de gemeente Bergenopzoom een grote last betekent en over de nodige grenswijzigingen, die wel licht nog zeer lang kunnen uit blijven. Hij meende dat dit laat ste probleem door de oprichting van een havenschap zou kunnen worden ondervangen. Ook vroeg hij bijzondere aandacht van het provinciaal bestuur voor de doorvoering van de plannen van de landverbindingen. De heer Willems (PvdA) meende, dat men door hetgeen ir. Vink beweerd heeft, toch ze ker niet in een alarmstemming hoeft te raken. Noch Nederland, noch Brabant hebben behoefte aan een antithese. Ook de tegen stellingen op de arbeidsmarkten van West-Brabant en Zuid-Hol land meende hij, dat deze eerst zullen kunnen worden opgelost, zodra de overspanning van de arbeidsmarkt wat geluwd is. Hij vroeg zich af of het geen tijd werd om, na de Brabantse Technische Hogeschool ook eens aan een Brabantse Universiteit te gaan denken en vroeg ook de aandacht van G. S. voor de ver dere ontwikkeling van het on derwijs. Hij meende dat het over leg over de Westbrabantse plan nen wat eenzijdig was geweest en vroeg de instelling van een commissie van advies voor de verschillende facetten van het Deltaplan, welke geregeld door G. S. kan worden geraadpleegd. Nadat enkele andere sprekers nog verschillende detailpunten belicht hadden, verklaarde prof. de Quay in zijn antwoord, dat hij zich eigenlijk tussen de beide bovengenoemde sprekers in ge plaatst ziet. Doch met nadruk wilde hij verklaren, dat het col lege van G. S. zeker geen behoef-* te heeft aan een antithese. Wat de verdere activiteiten van de provincie in deze materie betreft kon hij meedelen, dat aan de provinciale planologische dienst, het economisch technologisch instituut en andere instanties is gevraagd om gezamenlijk dit ge hele probleem nader uit te wer ken en met cijfers en feiten te staven. Hij verwachtte hierover binnenkort interessant materi aal. Zowel met het college van G. S. van Limburg als dat van Zeeland is er al een voorlopig contact over deze zaken geweest, dat in de toekomst voortgezet zal worden. Ten aanzien van de zeggen schap in deze aangelegenheden deelde spreker mede, dat Bra bant een sterke stem heeft in de plancommissie Zuidwest, doch dat deze commissie niet uitblinkt door activiteit. Zij is de laatste jaren nog niet eenmaal per jaar bijeen geweest. Spreker deelde de mening van de heer Willems over de betrekking tot de span ning tussen de arbeidsmarkten en hij meende, dat het einde van de overspanning wel eens spoe dig in zicht kon zijn. Ten aan zien van de uitvoering van de Rijksweg 17 beaamde hij de ge maakte opmerking, dat men aan het oorspronkelijk ontworpen tracé zal dienen vast te houden. Wat de uitvoering van de Bergenopzoomse haven betreft, zegde hii aan de gemeente alle medewerking van de provincie toe. Of een havenschap de oplos sing kan brengen, durfde de com missaris niet te bevestigen of te ontkennen. Wellicht zouden de kosten toch gemeenschappelijk gedragen kunnen worden. 't Is alsof U een wonder beleeft, als U al betrekkelijk gauw de gunstige invloed van de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten op Uw bloedzuiverende organen ondervindt. Naarmate het bloed wordt vrijgemaakt van die pijnverwekkende onreinheden, leeft ge weer helemaal op en voelt ge U allengs weer de oude, fit van lijf en leden en vrij van pijn. Drs. VAN DER MADE DIRECTEUR K R O.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5