i$£aSiaK Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit de Langstraat A. F. Maas neemt afscheid als Hoofd der school. BRILLEN WAALWIJK Adverteert in dit blad. Drunen Elekeut Vlijmen Haarsteeg Sprang Sprang - Cape/Ie Raamsdonk Raamsdonksveer Waspik VRIJDAG 26 JULI 1957. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE BSD HEI ZBIDEK 80e JAARGANG No- 57 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Zondagsdienst. Bij spoedgevallen neemt waar Dr. Verhaak. R.K.D.V.C.-nieuws. Zij die kaarten willen bekomen voor de interlandwedstrijden Oos tenrijkNederland en Luxemburg- Nederland welke op 11 en 25 sep tember a.s. worden gespeeld, moe ten zich vóór zondag opgeven bij de secretaris, de heer H. v. Delft. Voor de jeugd, vacantie-vreugd. Onder dit motto is een commissie, bestaande uit de her enW. Doozen, v. Uden, v. Velthoven, Kop en Mej. J. v. d. Brand, gevormd, welke zich ten doel heeft gesteld om tijdens de vacantie de jeugd, middels diverse wedstrijden en attracties, bezig te houden en vreugde te verschaffen. Men heeft een zeer uitvoerig pro gramma samengesteld en wekelijks zullen in het kader van dit pro gramma wedstrijden worden gehou den. Het programma omvat o.a. wielerwedstrij den, voetbalwedstrij - den, handbal- en volleybalwedstrij den, alsmede fiets- en wandeltoch ten. Het deelnemen aan de gehele actie kost per kind 0.25. Tot slot zal op 30 augustus nog een olympische dag worden gehou den; t.z.t. hopen wij op een en an der nader terug te komen. Middels een folder is het programma deze week bekend gemaakt, wijzigingen uiteraard voorbehouden, 'n Buiten gewoon goed initiatief, dat ons aller sympathie en zo nodig steun ver dient. Diploma-uitreiking Gemeentelijke Vakschool voor Schoenmakers. Woensdagavond werden aan .de Gem. Vakschool voor Schoenmakers door burgemeester Snels de einddi ploma's uitgereikt van de 3-jarige dagcursus aan genoemde school. Hierbij waren tegenwoordig de le raren, commissie van toezicht, de ouders van de leerlingen en de leer lingen zelf, zowel van het eerste als tweede leerjaar. Nadat de heer Rechters, directeur van de school, allen een welkom had toegeroepen, gaf hij het woord aan burgemeester Snels, om de eind- getuigschriften uit te reiken. Bij deze gelegenheid wees de bur gemeester uitdrukkelijk op de grote veranderingen, die voor de Gem. Vakschool binnen zeer korte tijd een feit zullen worden. Nog dit jaar zal de hand-methode, die op de dag vakschool nog steeds van toepassing is, worden omgezet in een machina le methode en zal naast het onder wijs voor handwerk, ook op zeer uitgebreide wijze onderwijs worden gegeven voor de machinale metho de. Dit gebeurt, aldus spreker, niet omdat directeur en commissie van toezicht de waarde van het hand werk als basis voor goed vakman schap onderschatten, maar meer omdat de tijd nu eenmaal mensen vraagt die machinaal zijn ingesteld. De wijze waarop de commissie van toezicht de zaak heeft aangepakt, heeft de waarborgen geschapen dat straks, wanneer alles gereed is, Dru nen één van de beste scholen zal hebben op het gebied van schoen- vak-onderwijs in den lande. Het ge hele leerplan zal worden gewijzigd en ook aan het algemeen vormend onderwijs zal een grotere aandacht worden geschonken. Dit alles, aldus burgemeester Snels, zal van de lera ren alswel van de leerlingen een grotere krachtsinspanning vragen, maar het nut, de waarde en de be tekenis van het onderwijs zullen er sterk mee stijgen. Dat bij de huidige bestedingsbeperkingen de overheid vermoedelijk de totstandkoming van dit alles mee zal helpen verwezen lijken. Hieruit, aldus spreker, moge blijken hoezeer deze waarde hecht aan goed vakonderwijs. Burgemees ter Snels hoopte dan ook dat dit al les voor de ouders des te meer een prikkel zou mogen zijn om hun kin deren vakonderwijs te laten genie ten, ook al mag dit dan soms ook offers kosten. Hopende dat het nut van het onderwijs, dat daar straks volgens het nieuwe plan gegeven zal kunnen worden, evident zal zijn aan de inspanningen en offers die velen hiervoor zullen moeten brengen, ging spreker tot de uitreiking van de diploma's over. Deze werden uit gereikt in volgorde van waardering: 1. Fr. v. Drunen, Drunen. 2. Arn. Brok, Drunen. 3. Jan v. Drunen, Drunen. 4. Theo Valentijn, 's-Bosch. 5. Nico v. d. Wiel, Drunen. 6. Jan Kuys, Drunen. 7. Tini v. d. Krabben, Drunen. Burgemeester Snels wenste de ge slaagden geluk met het diploma, maar wees er uitdrukkelijk op dat zij deze opleiding moesten beschou wen als een fundament, waarop zij door middel van avondcursussen etc. zich verder in het vak zouden be kwamen. Spreker wenste ook de van Gompel en A. Verdaesdonk. Van de ouders van de geslaagden geluk en dankte de leraren en de commissie van toezicht voor het werk, in het afgelopen jaar verricht. Namens de geslaagden dankte Ni co v. d. Wiel en bood daarbij sigaren aan. Geslaagd. Voor het diploma kraamver zorgster slaagde met lof mej. Le- ni Muskens. Benoemd. Aan de Landbouw Huishoud school voor Drunen en Omstre ken is benoemd de heer H. Nass, thans onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Berchem. Excursie. A.s. dinsdag zal de RKJB afd. Elshout een excursie houden. Het doel is een bezoek aan Zalt- bommel, waar men een kijkje zal gaan nemen op het Proef- en Se- lectiebedrijf van de vereniging tot bevordering en verbetering van de tuinbouw in de Bomme- lcrwaard. Na de middag wordt dan een bezoek gebracht aan „Ons Erf" te Berg en Dal. Om, het nuttige met het aan gename te verenigen, zal men daarna nog gaan naar het park Rozendaal bij Arnhem en ook nog naar Apeldoorn. Wielerclub „De Zwaluw". „De Zwaluw" nam deel aan de Grote Prijs van Alhen (België) een criterium over 90 km. De grote man van de course was B. v. d. Ven die met de Hollander de Jager en drie Belgen een grote voorsprong had op het grote peleton. v. d. Ven kwam de laatste ronde nog te vallen en moest met de 5e plaats genoegen nemen. De overige leden van de Zwaluw waren Walravens 11, van Dal 12 en van Weert 16. Vermeulen en de Groot moesten wegens pech de strijd staken. Winnaar werd de Jager. Zondag zullen de leden van de Zwaluw deelnemen aan de ronde van Wijchen. Aan de ronde van Den Bosch, waaraan de hele Tourploeg deelneemt, neemt ook Tini Wolfs uit Vlijmen deel'. Laatste trainingsrit van De Zwaluw. Woensdag werd de laatste trainingsrit van de Zwaluw gehouden. Bij de amateurs werd Walravens eerste, van Dal 2 en van Weert 3. Nieuwelingen: 1 van Heeswijk, 2 van de Wiel, 3 v. d. Ven. Adspiranten: 1 H. Briek, 2 van de Wiel, 3 Elsenaar. De uitreiking van de prijzen geschiedde door de voorzitter de heer P. Libregts, die allen geluk wenste met het behaalde succes. Vereniging Huiseigenaren. Maandag 29 juli des avonds om 8 uur, zal in Hotel ,,'t Zwarte Schaap" een alge mene vergadering worden gehouden voor de leden der Vereniging van Huiseigena ren voor Vijmen, Nieuwkuik en Haarsteeg. Na afloop der vergadering zal er een le zing worden gehouden door een deskundige betreffende de verhoging der huren per 1 augustus. Wedvlucht De Zwaluw. Zondag wedvlucht van de Zwaluw met jonge duiven vanuit Neiffellus (België); afstand 150 km. Inkorven vrijdagavond van 18.30 tot 20.15 uur. Zaterdag wedvlucht vanuit Dax. Aan deze nationale vlucht wordt door verschil lende liefhebbers van de Zwaluw deelge nomen. Dit is de laatste fondvlucht. Zondag 4 augustus nog een vlucht met oude duiven vanuit Dourdan (Frankrijk). Ouden van Dagen. Dt Ouden van Dagen van Vlijmen zul len dinsdag 30 juli hun jaarlijks uitstapje maken. Districtssportdag K.A.J. Aan de districtssportdag der KAJ die in Den Bosch werd gehouden, werd door de Vlijmense KAJ met een elftal aan het voetbaltournooi deelgenomen. Vlijmen be haalde de eerste prijs, zijnde een prachtige beker. Tentoonstelling. De tentoonstelling in de nieuwe school van de Eerwaarde Zusters is zondag druk i bezocht. Alle belangstellenden waren vol lof over het werk van de kinderen, maar nog meer over de nieuwe school en de in richting daarvan. Bijzondere lof voor architect Luyben is zeker op zijn paats. P.V. „De Zwaluw" Wedvlucht Vilvoorde. Zondag hield de Postduivenvereni ging „de Zwaluw" een wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoorde (België); afstand 102 km.; los om 9 uur; eerste duif 18.12.18; laatste prijswinnende duif 10.20.28. De uitslag was als volgt: L. v. Esch-Parijs 1, 29, 34, 35. 41; P. v. Gestel 2, 18, 20; D. Stupers 3, 4; M. v. Dal 5; J. Oosterwaal 6, 9, 71, 81, 82; P. v. Dal 7; Th. van Es- donk 8, 19, 43, 44, 53. 101, 102; L. de Laat 10, 12, 21; J. v. Engelen 11, 13, 14, 85, 86, 87; P. Vermeulen 15, 93, 103, 104; H. Oosterwaal 16, 50, 106; R. v. Esdonk 17, 37; L. v. d. Wiel 19, 77; C, Diepstraten 24, 61, 66; Fr. v. Uden 25, 26; J. v. d. Wiel p7, 75, 76, 105; L. Nicols 28, 89; J. Verharen 30, 111; J. de Vaan 31, 62, 83, 100; C. v. Heivoort 32, 45, 90, 110; W. Stren- gers 33, 42, 59, 94; H. Pelders 36, 40, 73; K. Kivit 38; A. L- v. Heivoort 39; L. Meesters 46. 51; Jos Kuys 47, 56, 60, 78, 107; M. Libregts 48, 64; Jos v. d. Heuvel 49; M. Nicols 52; J. v. d. Dungen 54, 55, 65, 67, 84; H. Mommersteeg 57, 68; G. Treuren 63, Th. v. Bokhoven 69, 92; Th. v. Over- dijk 70, 95; W. v. Ravensteijn 72, H. de Vaan 74; J. v. Stokkum 80, 91, 96; N. v. osdonk 88. 108; Jan Kuys 97; J ,v. d. Broek 109. Wedvlucht Char ter oux op zater dag 20 juli. De uitslag was als volgt: Jos Kuijs 1, 2; L- Meesters 3; K. Kivit 4, 6; D. Stupers 5. HEUSDEN. Twe« ernstige ongelukken met bromfietsers. Maandagavond j.l. kwam een bromfietser uit Hilversum, welke hier in Heusden ge logeerd was, toen hij met zijn bromfiets met een flinke snelheid de ene wal af en de andere wal op wilde rijden, waarbij hij de verkeersweg Heusden-'s-Bosch moest kruisen, in botsing met een juist passerende luxe wagen. Met ernstige inwendige kneu zingen en met flinke bloedwonden moest de bromfietsberijder met een ziekenauto naar 's-Bosch worden vervoerd. Dinsdagmiddag kwam mej. T. uit Am- merzoden, welke per bromfiets op weg was naar Heusden voor een familiebezoek in de bocht bij de Heusdense brug te vallen. Met een zware hersenschudding en vele diepe schaafwonden werd dit slachtoffer eveneens per ziekenauto naar het zieken huis in Den Bosch vervoerd. Loterij. Zondagavond had, onder politietoezicht, in café J. van Oijen de trekking paats van de loterij die ten bate van het Uniformen fonds van de Kon. Harm. St. Caecilia is gehouden. Voor de aanvang sprak de voorzitter van de harmonie woorden van dank tot het ac tiecomité die deze loterij op touw had gezet en haar tot een zo groot succes heeft weten te maken. Dank zij haar activiteit werden bijna alle loten, en dat waren er 3000, ver kocht. De eerste prijs een stofzuiger viei op lot 1261, ten name van de familie Corman te Vlijmen, de tweede prijs een theeservies op lot 2960 ten name van H. van Bijnen, alhier. De B.B. alhier bezat lot 276 en won de derde prijs zijnde een wollen deken, de cassette ging naar de heer F. Canters te Breda, die in het bezit was van lot 4. De fam. v. Mierlo te Nieuw kuik won de autoped die op lot 1481 viel. Dit waren alleen de vijf hoofdprijzen. Uitstapje van de leden van de K.A.V. Per touringcar maakten de leden van de K.A.V. hun jaarlijkse reis. Om 8 uur werd vanaf het verenigingslokaal vertrokken en ging het via Den Bosch naar Nijmegen, o.m. werd nog een bezoek gebracht aan Berg en Dal. Nadat in het Victoriahotel de inwendige mens was versterkt ging het naar Arnhem, waar o.m. het oorlogskerkhof De Greb- beberg werd bezocht. Zeer voldaan keerden allen laat in de avond huiswaarts. Voetbal. Op het terrein van de RKVV Haarsteeg speelde een dezer da gen een elftal, samengesteld uit de werkende leden van de Kon. Harm. St. Cecilia, een voetbal wedstrijd tegen een elftal samen gesteld uit leden van het Bra bants Orkest. Te circa 7 uur stelde de harmonie zich bij café J- van Oijen op en met muizek ging het naar café M. Achten, waar de kleedkamers van de RK VV Haarsteeg zijn gevestigd. Het was tenslotte St. Caecilia dat na een verwoede strijd met 21 zegevierde. Na afloop ging het weer onder vrolijke muziek terug naar café J. v. Oijen, waar de inzet van de wedstrijd, zijnde enkele kisten bier broederlijk werd opgemaakt. Ook de leden van de in café J. van Oijen gevestigde tafelten nisclub Victoria '51 beproefden eens een andere tak van sport. Zij sepelden n.l. ook een voetbal wedstrijd tegen de leden van de tafeltennisclub De Smashers uit Elshout. Op voetbalgebied bleek Victoria duidelijk sterker dan de Elshoutse collega's en won met 4—0. KERKDIENSTEN. ZONDAG 28 JULI 1957. Ned. Herv. Kerk V.m. half tien en nam. half drie Ds. J. Vink van Waalwijk (Besoijen). Geref. Kerk V.m. half tien en nam. vijf uur Ds. Snoeij van Waddinxveen. GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. P. van der Hoe ven, slaagde een dezer dagen voor het te 's-Hertogenbosch gehouden examen Kleu teronderwijzeres Akte A. BARAKCONCOURS. Het barakconcours dat in café Nieuwen- huizen werd gehouden t.b.v. het Instrumen tenfonds van de Harmonie St. Bavo, bracht f 193 netto op. SP AAR VERENIGING. «W 'L: In café Heyne werd een Spaarvereniging opgericht met 24 leden. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Kanters, tot secretaris dhr. H. Zijlmans en de heren J. v. Dongen, M. v. Leeuwen en M. v. Strien bestuursle den. De vereniging draagt de naam „De gezellige vrienden". Iedere 2e zondag van de maand wordt om 7 uur een vergadering gehouden. OP REIS. De zangeressen van de Theresiakerk te Waspik-Boven maakten zondag voor de eerste maal een uitstapje. Via Gorkum ging de reis naar de Villadorpen op de Veluwe. Men bezocht de Grebbeberg en maakte per plezierboot een boottochtje naarWesterbou- wing. Daarna ging de reis door mooi Ne derland naar het openluchtmuseum en wer den de Bedriegertjes bezocht. Vandaar naar Berg en Dal en de Goffert te Nijmegen. Pas laat in de avond keerde men huis waarts, zeer voldaan over deze prachtige OP SCHOOLREIS. ;J ifSSLi Begunstigd door mooi zomerweer maak ten de hoogste klassen der meisjes- en jon gensschool een prachtige schoolreis. Via Den Bosch werd gereden naar de moderne schutsluis te Tiel. Dan werd een bezoek gebracht aan de Grebbeberg. Enkele uren bezocht men het Ouwehands Dierenpark te Rhenen met zijn schitterende verzameling dieren. Om 2 uur reed men naar het Mui- derslot, waar men een rondleiding kreeg van een uur. Dit kasteel, gebouwd door graaf Floris V in 1280, was werkelijk een bezoek waard. De terugreis werd gemaakt via het Kon. Paleis te Soestdijk, naar het Natuurbad te Bilthoven. Ruim 2V£ uur werd daar zoek gebracht en deze tijd bleek nog veel te kort te zijn. Het sluitingsuur om half 8 kwam veel te vroeg en 't was vooral het water wat daar 't meest aantrok. Er werd gebaad, gezwommen en gekanood en buitengewoon voldaan werd onder luid ge zang de terugreis gemaakt naar Raamsdonk, waar men om half elf aankwam. AUTO REED KINDEREN AAN. Toen de twee kinderen Zijlmans naar R'veer fietsten, kwam een auto hun achter op. Deze auto passeerde een voorganger juist in de bocht, met het gevolg dat hij de kinderen, die rechts van de weg reden, raakte. Ze werden van de fiets in een wei land geslingerd. Een der kinderen moest in het ziekenhuis te R'veer worden opgeno men; het andere kwam met de schrik en enkele schrammen vrij. GESLAAGD. Te Breda slaagde voor de hoofdakte de heer A. Broeders te R'veer. ST. VINCENTIUS. In de kapel van het ziekenhuis te R'veer kwamen de conferenties van R'donk, R'veer en G'berg tezamen voor de viering van 't St. Vincentiusfeest. Om half 8 werd een plechtig lof gehouden met preek door de Z.E. Pater Servatius O.C.D. over St. Vin- centius en de naastenliefde. In de cantine van de Amer-centrale werd de rest van de avond doorgebracht met gezellig samenzijn. RETRAITE. Pater Servatius O.C.D. hield voor pl.m. 100 communikantjes, leerlingen der meis jes- en jongensschool, een retraite. Geslaagd. Onze plaatsgenoot Alex v. Ger- wen jr. slaagde te Breda voor het examen Electrotechnisch Installe- Op het j.l. maandag te 's-Her togenbosch gehouden examen van de ENSAID, slaagden de volgende dames: Antoinette Kamp en Grada Smits (beiden coupeuse); Lies van Duinen te Waspik (costumière) en Lies Rovers te Raamsdonk (linge rie). Allen kregen hun opleiding bij Mej. A. Kamp te Waspik. Landsteinerpenning. Aan onderstaande personen werd' ten gemeentehuize door loco-burge meester L. Kuysters de Landstei nerpenning uitgereikt als onder scheiding voor het feit dat zij vijf keer bloed afstonden aan het Rode. Kruis. Mevr. A. Kamp-v. d. Born; mevr. H. F. M. Brokx-Smits; mej. J. A. M. Brokx; mej. L. Th. v. Dongen; mevr. L. J. Kleyn-v. As; mevr. A. Ver- duijn-de Rooij; de heer A. de Ruij- ter; de heer H. Wagemakers; de heer D. Veischure; de heer W. J- de Hoogh; de heer J. C. Verschure; de heer J. J. Kamp; de heer J. B. D. Buijks; de heer M. A. v. d. Born; de heer Lamb. Berkelmans. In het aanstaande weekend neemt de heer A. F. Maas, hoofd der R.K. Jongensschool te Waspik, officieel afscheid van zijn school. Bij het einde van het schooljaar wordt hem n.l. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, eervol ontslag verleend. Het ambt van hoofd der school heeft de heer Maas dan juist veertig jaar vervuld. De heer Maas, Tilburger van geboorte, begon reeds in 1910 zijn loopbaan van onderwijzer. Zeven jaar is hij als zodanig werkzaam geweest, resp. te Oss, 's-Hertogenbosch en Tilburg. In 1917 werd hij benoemd tot hoofdonderwijzer te Boxtel - Gemonde. In 1920 ten slotte werd hij in die functie aangesteld door het bestuur van de R.K. Jongensschool te Waspik. H. Mis met algemene H. Communie van de schoolkinderen. Om 10 uur is er een officieel af scheid van het hoofd aer school in de zaal van hotel H. v. Iersel. Hier voor zijn allerlei autoriteiten op het gebied van het onderwijs, zoals schoolbestuur, hoofden van scholen en bisschoppelijke en rijksinspec ties uitgenodigd. Een jongenskoor o.l.v. de heer C. v. Dongen, zal de plechtigheid opluisteren. 's Middags om 2 uur is er een feestelijke bijeenkomst gepland voor alle jongens in dezelfde zaal. Het jongenskoor zal die middag ook rij kelijk aan de beurt komen. Daar naast worden een drietal toneel stukjes opgevoerd door de jeugd, n.l. één door leerlingen van de 1ste en 2de klas, één door leerlingen van 3de en 4de klas en één door leerlin gen van 5de en 6de klas. Verder staat er nog op 't programma: aan bieding cadeau van de schooljeugd, hetgeen, naar wij vernemen, op een heel originele manier zal gebeuren. Tenslotte zal de heer Maas nog een dankwoord spreken en zijn leerlin gen op een tractatie vergasten. Pionier van het bijzonder onderwijs. Deze benoeming te Waspik hield voor het jonge hoofd de interessante taak in, om de lagere school voor bijzonder onderwijs in te richten. In Waspik bestond tot dan toe alleen voor de meisjes bijzonder katholiek onderwijs; de jongens bezochten de openbare school. Aan deze R.K. Jongensschool te Waspik heeft de heer Maas van toen af zijn hele leven gewijd'. En hij heeft dat gedaan op een wijze, die ieders respect afdwingt. Hij behoort tot de weinigen die naar buiten zo min mogelijk de aandacht op zich vestigen, maar die niettemin hun hele leven in werkelijke zin dienst baar maken aan de levenstaak, waarvoor zij zich gesteld zien. In dit verband moeten wij denken aan het oude Chinese gezegde: Het is duizendmaal gemakkelijker om één keer een nobele daad te stellen, dan om een leven lang stipt je plicht te vervullen. Van de heer Maas kan gezegd worden dat hij deze laatste Dit is tevens een karakteristieke trek van zijn persoonlijkheid. Een trek van zijn persoonlijkheid, oen andere opvallende trek is de manier waarop hij zijn persoonlijke activi teiten op een bovenpersoonlijk plan objectieve waarde wist te verlenen. Zo heeft de heer Maas steeds zijn ambt vervuld zonder aanzien des des persoons. dit zowel ten aanzien van zijn leerlingen en hun ouders, als ten aanzien van de talrijke in stanties en firma's, waarmee zulk een school te maken heeft. Met het onderwijzend personeel stond de heer Maas steed's in de bes te relatie. Hieruit verklaart zich het feit dat de meeste leerkrachten van de Waspikse jongensschool reeds 'n respectabel aantal dienstjaren aan deze school hebben doorgemaakt. Die goede verstandhouding bestaat ongetwijfeld, dank zij de tact die de heer Maas als hoofd van de school eigen is. Het was hem mogelijk om de onderwijzers aan zijn school enerzijds naar eigen inzicht en ge aardheid te laten werken, waardoor zij elk de volle verantwoording kon den nemen voor hun eigen werk, en tegelijkertijd toch aan dit onderwijs richting en leiding te geven. Onder zijn collega's zal de heer Maas nog lang als een gerespecteerd man ge noemd worden. De heer Maas, die behalve de l.o.- acte Frans ook de l.o.-bevoegdheid Handelswetenschappen verwierf, werd in de oorlogsjaren vast als le raar verbonden aan de R.K. Han delsavondschool te Geertruidenberg, aan welke inrichting hij inmiddels 17 jaar les geeft. Daarnaast heeft de heer Maas sinds jaar en dag zitting in de examencommissies voor het Middenstandsdiploma. Het werk van het Wit-Gele Kruis is de heer Maas steeds bijzonder ter harte gegaan. Reeds meer dan 35 jaar is hij voorzitter van de plaat selijke afdeling. Verder is de heer Maas voorzitter van de Kath. Gezinszorg, afdeling Waspik-Raamsdonksveer en voorzit ter van de plaatselijke afdeling der Interdiocesane Stichting voor Be roepskeuze-voorlichting. Afscheid van de school. Uiteraard is er ook een program ma opgesteld om de heer Maas bij het neerleggen van zijn ambt een officieel afscheid te bereiden. De onderwijzers met de schoolkinderen verzorgen het programma van zater dag 27 juli. De dag begint om 8 uur met een Afscheid namens Waspik. Het spreekt vanzelf dat er in Was pik ook een comité is gevormd dat de heer Maas bij het neerleggen van zijn ambt een officieel afscheid zal bereiden. Het is een lijvig comité van een dertigtal leden, waarin te gelijkertijd alle Waspikse stands- en vakorganisaties èn de oud-leerlin gen van het scheidende hoofd in al le leeftijdsgroepen, vertegenwoor digd zijn. Het comité verzorgt het program ma van de afscheidsplechtigheid, dat is vastgesteld op zondag 28 juli, na de middag om 4 uur ten huize van het hoofd van de school. De Kon. Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" opent de plechtig heid met het brengen van een sere nade, waaronder de president van dé Waspikse harmonie, de heer P. Brokx, de heer Maas zal toespreken. Hierna zal het comité de heer Maas namens de Waspikse bevolking een cadeau aanbieden. Na het dankwoord dat de heer Maas zal spreken, is er ten huize van het hoofd der school een af scheidsreceptie, waarvan verwacht wordt dat iedereen gebruik zal ma ken. Het comité heeft in een circulaire een speciale oproep gedaan aan alle oud-leerlingen van de heer Maas, om deze plechtigheid bij te wonen. Het comité meent terecht dat alle oud-leerlingen zich bij dit afscheid betrokken zullen weten, aangezien elk voor zich zal beseffen wat hij dit eminente hoofd der school ver plicht is. Dit geldt in bijzondere ma te voor degenen die hij met raad en daad bijstond' als het ging over be roepskeuze of over te kiezen ver dere schoolopleidingen; en niet op de laatste plaats voor degenen die hij met Franse les en extra bijlessen op weg hielp met de voortgezette studie. Verwacht wordt daarom dat alle oud-leerlingen (dat zijn dus alle jongens en mannen tussen de 13 en 50 jaar), zonder uitzondering, zon dagmiddag acte de présence zullen geven. Dit geldt met name ook voor de receptie, die vanaf pl.m. 5 uur gehouden wordt. De oud-leerlingen zullen daarbij in een apart daarvoor aangelegd receptieboek worden ge noteerd, hetgeen voor de heer Maas een blijvende herinnering zal zijn aan zijn leerlingen.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9