Waalwijkse en Langstraatse Courant KAATSHEUVEL Uit eie Langstraat DIPLOMA-UITREIKING LEVENSSCHOOL GEMEENTERAAD Sluiting Zonnebloemcursus voor jonge arbeiders Kaatsheuvel Loonopzand Spr&np Sprang - Capmile Gapelto MAANDAG 29 JULI 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECU W HEI ZIJDE» 80e JAARGANG No. 58 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" Op bijzonder geslaagde wijze is op 26 juli des avonds in de Gilden bond voor de tweede maal sedert de oprichting der school in 1954, de di ploma-uitreiking geschied aan de 2de-j aars deelnemers, die nu de school gaan verlaten om ,,'t leven" in te gaan. Voor de volle zaal kon de voor zitter, de heer A. J. Wennekes, om 8 uur een openingswoord spreken, waarbij hij allereerst de jongens, maar ook de ouders en belangstel lenden, waaronder de werkgevers, welkom heette op deze avond, waar op als het ware weer een „wapen schouw" voor de Levensschool ge houden wordt. Nu, we mogen zeggen dat deze „wapenschoüw" inderdaad uitwijst dat er „gestreden wordt" door de directeur van de school, de heer J. Annegarn met de „zijnen", die hem als docenten assisteren om van de Levensschool steeds meer een leef gemeenschap te maken en een le venskrachtig milieu, waarin de jon gens twee jaar echt als jongens kunnen leven en zich uiten, waar door de grondslag wordt gelegd tot een mooie uitgroei naar volwassen heid. De Part-Timers, een muziekclub- je van eigen jongens van de school, trad voor het eerst op deze avond op en in hun witte hemden met zwart strikje maakten ze lang geen gekke indruk. Bovendien verzorg den zij de muziek op een gezellige wijze, waarbij „de Smokkelaar met twee reebruine ogen" natuurlijk aan bod kwam. Na enige kleine vertoningen van de jongens op het toneel, waarbij ze toonden dat ze nog „apen" van jon gens zijn en de baard „in de keel" hebben en niet op de wang, reikte de heer Wennekes onder enige toe passelijke woorden voor ouders en jongens aan 3 groepen, dus aan 45 jongens, die hun 1ste jaar afsloten, rapporten uit, waarop de diverse opzichten van hun persoonlijkheid wordt beoordeeld door de leraren van de school. Een prikkel voor ve len uiteraard om in het 2de jaar nog meer te presteren. Dan kwam de heer F. Verhaaren voor het voetlicht, die met Broeder Orontius en het schoolhoofd G. v. Dijk uit Berndijk als jury, de han- denarbeidtentoonstelling had be oordeeld. Voor de keurige afwer king kreeg Han Netten de 1ste prijs een kapstok, Frans Dingemans de 2d, prijs een televisie-tafel en Tini Stevens de 3de prijs een nachtkast je. Proficiat jongelui, ga zo door. Toen na het kopje kofie de gezel ligheid nog was verhoogd, reikte de voorzitter als hoogtepunt van de avond 26 diploma's uit aan de jon gens, die na 2 jaar de school gaan verlaten en nu geacht worden een begin van vorming te hebben ont vangen. Enige jongens kregen een diploma „met lof", anderen een „tot grote voldoening" en „tot voldoe ning", drie graden dus in de wijze, waarop zij de school hebben ge volgd. De voorzitter vroeg de jon gens dit diploma in ere te houden en een aanbeveling te blijven voor de Levensschool, zodat iedereen al tijd kan zien: die heeft op de Le vensschool een mooie levenshou ding geleerd. Hierna sprak kapelaan v. Oort, de aalmoezenier van de school, een fe licitatie uit, ook namens de pastoor van St. Jan, waarin hij de „afzwaai ende jongens" om het beeld van de „wapenschouw" vol te houden voorhield dat zij een voorrecht hadden gehad om twee jaar de vor ming van de Levensschool te mo gen ontvangen. Het begint nu pas voor jullie, jongens, je gaat 't leven pas in. Sluit je daarom aan bij de K.A.J., die je verder wil helpen om een gelukkig mens te worden, hier en hiernamaals. Ouders, toont den een cadeau. uw belangstelling voor de school, leef met de jongens mee en pro beert te bestendigen wat zij in de twee jaar hebben gewonnen. Nadat zes jongens op een keurige wijze een stokken- en een zwaard dans hadden uitgevoerd op muziek, waarvoor de heer Annegarn wel bijzondere lof toekomt (omdat het „hels moeilijk" is jongens dit rhyt- me bij te brengen, kwam er een weemoedig tintje aan de avond, toen de heer Wennekes een afscheid sprak tot de heren v. Gorp, v. Hoof en Sips, die als leraren handenar beid gaan vertrekken, omdat met ingang van 1 september de heer P. J. Kloosterman uit Utrecht is be noemd tot full-time leider Hand vaardigheid aan de school. Heren v. Gorp en v. Hoof, aldus de voorzitter, u heeft als werkers van het eerste uur de hitte van de dag gedragen. Toen er alleen nog maar de overtuiging was: er moet een Levensschool komen, heeft u de eerste vorm er aan gegeven, die mijnheer Annegarn heeft aange troffen en waarop hij heeft voort gebouwd. Hartelijk dank voor uw werk en toewijding. Moge het rijke vrucht dragen. Na ook de heer Sips, die een half jaar aan de school verbonden was. te hebben bedankt, overhandigde de heer Wennekes aan de scheiden den een cadeau. De heer v. Gorp sprak hierna een dankwoord en hij deed dat echt uit het hart. Scheiden doet wee, zei hij, vooral omdat het in het begin niet gemakkelijk was, mijnheer de voor zitter. Met uw bestuur vroeg u ons het werk te beginnen in 1954, toen in Nederland niemand wist hoe het moest. Maar u hebt volledig uw vertrouwen gegeven aan ons en daar zijn wij dankbaar voor. Jon gens, blijft aan de Levensschool denken, het waren gezellige jaren, „sla de spijker op zijn kop" in het leven. De heer Annegarn sprak het slot woord; hij heeft het laatste woord als het om zijn jongens gaat. Hij gaf het kort weer: jongens, 24 juli heeft Pater Reginald als priester jullie een ideaal gegeven; wij zijn een fijne dag naar Harderwijk ge weest en daar hebben we goed gek gedaan; kapelaan v. Oort heeft als afscheid een heilig offer voor jullie opgedragen en jullie toegesproken; houdt het vast. Allemaal begrijpen jullie het nog niet, maar houdt con tact en ga dan onder Gods zegen 't leven in. Bij het huisgaan dachten wij aan het woord van de psalm, modern vertaald: „Wat is het mooi en wat is het goed, als die knapen zo twee jaar samen-„leven". OPGEDRAGEN. Het bouwen van een bankgebouw annex bovenwoning voor de boeren leenbank te Kaatsheuvel, onder ar chitectuur van de heer H. Prins, is gegund aan de aannemer L. v. Geel alhier. GUNNING. Het bouwen van een winkelwoon huis annex schilderswerkplaats aan de v. Hees wijkstraat alhier voor de heer A. v. Houtum en onder archi tectuur van de heer H. Prins, is bij onderhandse aanbesteding gegund aan aannemer J. de Kort alhier. TUBERCULOSE-ONDERZOEK. Zeer velen hebben reeds hun en quête-formulier voor het onderzoek op tuberculose ingezonden, maar nog velen hebben ook aan dit ver zoek nog niet vold'aan. Voor een ge regelde afwerking is nodig, dat de formulieren goed ingevuld tijdig binnenkomen. Van gemeentewege wordt daarom het verzoek gedaan aan hen, die tot op heden verzuim den het formulier in te zenden, dit alsnog zo spoedig mogelijk te doen. Asfend» en pre-sdviezen Openbare vergadering van de raad der gemeente Loon op Zand op dinsdag 30 juli 1957 om 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling openstaande notulen. 2. Ingekomen stukken: b. van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Ad viezen der Vereniging van Ne derlandse Gemeenten: een rapport inzake controle van secretarie-kassen. c. van het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen te 's-Gravenhage: een nota inzake schadeloos stelling van huurders en/of eigenaren/ondernemers van bedrijfsruimten en van be drijfsterreinen waarin of waar op een bedrijf wordt uitgeoe fend, in verband met sane ringswerkzaamheden d. van de Nederlandse Bond van Gemeente-Ambtenaren te Amersfoort. B. en W. stellen voor bovenge noemde stukken voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in art. 72 der lager onderwijswet 1920. 4. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in art. 50 der Kleuteronderwijswet. 5. Voorstel tot verkoop van 'n per ceel bouwterrein aan A. L. Ver vers te Kaatsheuvel. 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan de inenting te gen kinderverlamming. 7. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan de Kon. Erk. Harmonie Apollo te Kaatsheuvel. 8. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de Centrale Volksbank te Utrecht, groot 35.000.-, ter gedeeltelijke finan ciering van de bouw van een nieuwe Levensschool voor jonge arbeiders, alsmede tot verhoging van de geldlening aan de Stich ting Kath. Levensschool voor jon ge arbeiders. 9. Rondvraag. Verzoek van het bestuur van de R.K. Meisjesschool „St. Gerlachus" te Loon op Zand om medewerking ingevolge art. 72 der lager onder wijswet 1920 voor de aanschaffing van lesmateriaal voor 't geven van verkeersonderwijs. Pre-advies: Het bestuur van de R.K. Meisjes school „St. Gerlacrus" te Loon op Zand heeft verzocht om medewer king ingevolge art. 72 der lager on derwijswet 1920 voor de aanschaf fing van het benodigde lesmateriaal bij het geven van verkeersonder wijs in het 4e, 5e en 6e leerjaar. Men beschikt tot op heden niet over een methode voor dit onderwijs, waarmee men in september a.s. wil beginnen. B. en W. stellen voor om de ge vraagde medewerking te verlenen tot een bedrag van 397.40. Verzoek van het bestuur van de bijzondere kleuterschool „Kleuter- bos" alhier om medewerking inge volge art. 50 der Kleuteronderwijs - wet voor de inrichting van het in gebruik zijnde noodlokaal. Pre-advies: Het bestuur van de bijzondere kleuterschool „Kleuterbos" alhier, heeft verzocht om medewerking in gevolge art. 50 van de Kleuteron derwijswet voor de inrichting van het eerder gebouwde noodlokaal. Een groot gedeelte van het beno digde meubilair was reeds in 't be zit van de school, voordat het nood lokaal werd aangekocht. De thans ingediende begroting vermeldt voor: vloerbedekking en gordijnen ƒ881.33 10 stoeltjes f 119.30 1000.63 B. en W. stellen voor om de ge vraagde medewerking te verlenen. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan de Koninklijk Erkende Harmonie Apollo te Kaats heuvel. Pre-advies: Het bestuur van de Kon. Erkende Harmonie Apollo te Kaatsheuvel verzoekt B. en W. financiële mede werking te verlenen in 't aanschaf fen van uniformen voor de muzi kanten en wel in de vorm van het verstrekken van een geldlening tot een bedrag van 2.700.met een looptijd van 5 jaren. Nu genoemde vereniging onlangs werd gepromoveerd naar de Vaan- del-afdeling van de Kon. Ned. Fe deratie, wordt een dringende be hoefte gevoeld om het corps te uni formeren. B. en W. stellen voor aan genoem de vereniging een geldlening met 'n looptijd van 5 jaren tot een bedrag van 2.700.en tegen een rente van 414% te verstrekken. Voorstel tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan A. L. Ververs, Hoofdstraat 64b te Kaatsheuvel. Pre-advies: De heer A. L. Ververs, Hoofdstr. 64b te Kaatsheuvel, heeft het ge meentebestuur verzocht aan hem voor de bouw van een woonhuis te verkopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Prinses Irenestraat, tegen de vastgestelde prijs van 3.40 per m2. Bedoeld perceel heeft een opper vlakte van ongeveer 840 m2. B. en W. stellen voor aan de heer Ververs het door hem bedoelde bouwterrein onder de gewone voor waarden te verkopen. Voorstel tot het verlenen van me dewerking aan de inenting tegen kinderverlamming. Pre-advies: Zoals wellicht bekend is, ligt het in de bedoeling van de Rijksover heid, om in oktober a.s. een aan vang te maken met de inenting te gen kinderverlamming van de kin deren, behorende tot de jaarklasse 1955. De kosten aan deze en in volgen de jaren te houden inenting verbon den, bedragen voor het Rijk onge veer 9.per volledige inenting. De overige kosten bedragen 1. per prik, welke laatste kosten door de ouders moeten worden opge bracht. Gezien het grote belang van deze inenting, meent de Rijksoverheid, dat 't betalen van deze gulden niet dwingend mag worden voorgeschre ven, doch naar analogie van 't be volkingsonderzoek op tuberculose op basis van vrijwilligheid wordt gevraagd. Het is derhalve noodzakelijk dat de instanties, te weten de Wit-Gele Kruisverenigingen, die deze inen ting organiseren, de gemeente als garanderende instantie achter zich vinden. Deze inentingen zullen elk jaar plaats vinden. Het aantal kinderen behorende tot een jaarklasse, wordt geschat op 350 360. B. en W. stellen voor te besluiten dat de gemeente zich in de toe komst ten behoeve van de inenting tegen kinderverlamming voor de kosten, welke niet door de ouders worden gedragen, garant stelt. HONDENTENTOONSTELLING TE UTRECHT. Pieter Brekelmans met Holl. Kees hond Sigelinski's Leente, le uitmun tend en kampioen; Henk v. Es met Holl. Keeshond Sigelinski's Alfons, le uitmuntend en kampioen; Sjel de Vries met boxer Roland v. Adel trots, uitmuntend. Handbalvereniging DESK. Nu de nieuwe competitie weer voor de deur staat, gaat ook de afd. handbal van de vereniging DESK zich weer opmaken om in het komende seizoen haar man netje te staan. Door samensmel ting van de twee handbalbonden de RKNHB en de NHV zijn er weliswaar moeilijkheden gerezen o.a. de verre reizen, die waar schijnlijk gemaakt moeten wor den. Maar DESK zou DESK niet ziin als daar geen oplossing voor gevonden zou worden. Als voorbereiding tot de com petitie zijn de heren zich inten sief aan het trainen voor 't SOA- tournooi in Breda. Met de dames zit het 'n beetje moeilijker, daar door omstandig heden het ledental tot een mini mum is teruggelopen. Gelukkig kan het dameselftal aangevuld worden uit de juniorenafdeling. Om de training voor de dames interessant te maken, heeft het bestuur contact gezocht met Uno Animo uit Loonopzand, om a.s. woensdagavond twee zevenhand bal wedstrijden te spelen, n.l. om 7 uur voor de junioren en om kwart voor 8 voor de senioren. De heren spelen ondertussen een wedstrijd onderling. Deze wed strijden worden gespeeld op het trainingsveld op de Efteling. Zij die eventueel interesse heb ben in de handbalsport, n.l. voor dames junioren van 12 t.m. 17 jaar, voor dames senioren vanaf 17 jaar en voor heren senioren vanaf 17 jaar, kunnen hierover inlichtingen bekomen bijMei. A. Klis, Sweensstraat 26; dhr. C. v. d. Ven. Hoofdstraat 16 en de heer Sj. de Kort, Vaartstr. 18. Volksconcert Euphonia. Begunstigd door welhaast ide ale weersomstandigheden en on der grote belangstelling gaf het Kon. Muz. Gez. Euphonia zon dagavond haar volksconcert. Het programma vermeldde o.a. de twee nummers, waarmee Eupho nia onlanvs op het concours te Overloon zo'n succes had. Het wekte dan ook geen verwonde ring dat juist deze twee werken op voortreffelijke wijze werden vertolkt, terwijl speciaal de veel eisende solo-passages een uitste kende afwerking kregen. Tot on ze spijt moeten wij hier echter opmerken dat het luistergenot der concertbezoekers herhaalde lijk wreed werd gestoord door 't voorbij razende verkeer. Het ver dient wel aanbeveling voortaan het verkeer om te leggen, wan neer er op de markt een concert wordt gegeven, anders zal men noodgedwongen naar andere plaatsen moeten omzien, waar de rustieke sfeer het genieten der muziek bevordert. Is het niet merkwaardig dat, hoewel de ge meente zich kan beroemen op 'n ideale gelegenheid voor 't geven van concerten, men toch steeds zijn toevlucht moet nemen tot de Markt met alle nadelen vandien? Conclusie: een geslaagd con cert, dat onder andere omstan digheden wellicht nog geslaagder geweest zou zijn. Geslaagd. Voor 't praktijkdiploma boek houden, afgenomen door de Ned. Associatie voor praktijkexamens slaagde mej. E. Markus. Zij ge noot haar opleiding bij W. Pe ters, leraar Handelswetenschap en M. O. alhier. Aanrijding. Omstreeks 5 uur kwam een be stelwagen uit de richting Uden- hout in botsing met een Belgi sche personenwagen vanuit de richting Tilburg, juist op het kruispunt. De personenwagen botste tegen de bestelwagen, zo dat de laatste omkantelde. De houten wegwijzer en de TL-bui- zen van de straatlantaarn wer den hierdoor vernield. De schade aan de bestelwagen was zeer groot. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Wielerronde KAJ. De RAJ afdeling Loonopzand organiseert op 3 aug. a s. een wielerronde. Hieraan zullen kun nen deelnemen de leden van de KAJ en het St. Jansgarde. Voor de leden van de St. Jansgarde heeft de start plaats om 2 uur en voor de KAJ om 3.30 uur. De eerstgenoemden zullen een af valrace rijden, terwijl de KAJ 'n parcours van 30 km. zal rijden. Het bestuur van de KAJ, dat deze ronde heeft georganiseerd, hoopt dat er van de zijde van 't publiek veel belangstelling voor zal zijn. Bedevaart Beauraing. De jaarlijkse eendagsbedevaart van Loonopzand naar Beauraing zal op 6 aug. vertrekken. Zij zal onder leiding staan van de Pa ters Assumptionisten van Box tel. Zij die hieraan willen deel nemen, kunnen zich opgeven bij de heer P. Beerens, Kerkstraat 5 alhier. Geslaagd. Op de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken slaag den de volgende plaatsgenoten Afd. schoenmaken: J. M. de Kort. Afd. smeden-bankwerken: J. C. M. van der Ven. Afd. timmeren: C. W. M. Krol, H. A. Rekkers, J. J. Vermeulen. Afd. metselen: W. M. J. Bee rens. Afd. elektrotechniek: J. J. M. Beunis, G. J. Kemmeren. De geslaagden proficiat. GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. Gera Streefkerk slaagde te Rotterdam voor het diploma nuttige handwerken. UITSTAPJE. Het Kinderkoor Klein Excelsior alhier, totaal meer dan 80 meisjes, gaat woensdag a.s. met een tweetal touringcars een plezier reisje maken naar Amsterdam, Volendam en Marken. AFSCHEID. In verband met zijn vertrek naar Ha- zerswoude, zal Ds. N. W. van den Hout op zondag 22 september afscheid nemen van de Geref. Kerk alhier. NED. HERV. KERKGEBOUW. Het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk gaf dezer dagen opdracht tot aanleg van een geluidsinstallatie in het kerkgebouw Daar voor een groot deel der kerkgangers de predikatie zeer moeilijk was te volgen, zal dit zeker een grote verbetering zijn. Tevens werd besloten tot uitgifte van prentbriefkaarten van in- en exterieur van het fraaie kerkgebouw, om alzo de talrijke bezoekers van het monumentale gerestau reerde gebouw in de gelegenheid te stellen een blijvend aandenken te bekomen. BIJZONDER GESLAAGDE REIS VAN DE OUDEN VAN DAGEN. De ouden van dagen van Sprang maak ten j.l. donderdag onder leiding van enkele dames en heren van het comité, hun jaar lijks uitstapje, daartoe in de gelegenheid gesteld door de belangeloze medewerking van een 20-tal autobezitters en de financiële steun der ingezetenen. Nadat de oudjes tegen 8 uur aan huis waren afgehaald, werd de colonne van 20 luxe wagens aan het Vrijhoeveplein alhier opgesteld en ving de tocht te pl.m. half 9 aan. Over het Oosteind werd naar Waal wijk gereden, waar een rondrit door de nieuwe wijken werd gemaakt, om daarna via de Zomerdijkweg, over de brug bij Heusden, naar Zatbommel te gaan. Liet het weer zich in de aanvang wat dreigend aanzien, al spoedig klaarde het weer geheel op en met stralend zomerweer werd Zaltbommel bereikt, waar in Hotel Tivoli een kopje koffie werd aangeboden en enige tijd in opgewekte stemming met vrolijke muziek werd doorgebracht. Om half elf werd de tocht voortgezet en ging het over Haaften, Herwijnen. Vuuren en Dalem naar Gorinche, waar 'n verte genwoordiger der Gorcumse V.V.V. het gezelschap stond op te wachten en naar Hotel Dielemans op de Langedijk geleidde, waar onder het genot van 'n glaasje enige tijd werd gesleten, waarna het uit 84 per sonen bestaande gezelschap aan tafel plaats nam en een kostelijke maaltijd werd opge diend, die allen zich uitstekend lieten sma ken. De vice-voorzitter van de Oranjevereni ging, de heer W. van Willigenburg, richtte hier woorden van dank tot de autobezitters die zich met hun auto deze dag belange loos beschikbaar gesteld hadden om de oudjes deze mooie dag te kunnen aanbie den. In 't bijzonder bracht hij Zuster Knook, van het Groene Kruis, ook hartelijk dank, die de reis ter assistentie van de oudjes meemaakte, al hoopte hij dat van haar diensten weinig gebruik gemaakt zou behoeven te worden. Verder richtte hij zich speciaal tot de vertegenwoordiger der V.V.V. van Gor- cum, die hij dank bracht voor zijn bemoei ing en die het gezelschap verder in Gorcum zou rondleiden. De V.V.V.-vertegenwoordiger sprak het gezelschap vervolgens toe, heette het har telijk welkom in Gorcum en vertelde een en ander omtrent de uitbreiding van de stad in de laatste jaren en van de plannen voor de toekomst. Na het uitstekende middagmaal werd een bezoek gebracht aan de fraaie Ned. Herv. Kerk, waar de bekende organist de heer Jan Bonivaas (leerling van Feike Asma), voor het gezelschap enkele werken op het fraaie orgel - een der oudste en beste van ons land - ten beste gaf, o.m. een fantasie op „Ga niet alleen door 't leven", „Ik heb geloofd", enz., wat door het gezelschap bij zonder op prijs werd gesteld. De leider, die een en ander vertelde over kerkgebouw en orgel en daarbij meedeelde dat er een orgelfonds bestaat tot dekking van de noodzakelijke restauratie, zag kans f 32.60 van het gezelschap los te maken ten bate van het fonds. De heer van Willi genburg bracht dank aan de organist voor het prachtige orgelconcert en aan de leider voor zijn bemoeienissen in deze voor het gezelschap aan de dag gelegd. De bemoeiingen van de Gorcumse VVV voor het gezelschap, strekten zich echter nog verder uit, want na het bezoek aan de kerk, arriveerde voor het kerkgebouw een trein, waarin het merendeel van het gezel schap plaats nam, om, voorafgegaan door de motorpolitie en de leider, een tocht door de nieuwe wijken van de stad te maken, waarbij het gezelschap zich kon overtuigen van de grote uitbreiding der stad; gere den werd o.m. langs in aanbouw zijnde flats en een streekziekenhuis. Hierna ging het gezelschap weer over in de auto's en werd de reis vervolgd naai Dordrecht, waar een boottocht per salon boot door de havens volgde vanaf de Hooi- kade. Ook van deze boottocht hebben allen bijzonder genoten; op de boot werd een kop thee met versnaperingen aangeboden. Op deze tocht werd o.m. de zeehaven van Dordrecht bezocht en werd ook langs het z.g. schepenkerkhof gevaren, waar uit de vaart genomen schepen worden gesloopt. Na de rondvaart maakten velen nog van de gelegenheid gebruik wat te winkelen, waarna de terugreis werd begonnen; als laatste pleisterplaats werd na een flinke ril Zevenbergsehoek aangedaan; hier werd nog een kop koffie met sprits aangeboden; de firma's die door het aanbieden van koek en versnaperingen hebben medegewerkt de oudjes een alleszins aangename dag te be zorgen, n.l. André van Hilst, Koekfabriek Paymans en Coöp. Broederhulp, hiervooi de dank van de oudjes; een en ander werd door het gezelschap zeer gewaardeerd. Na een voorspoedige tocht door de Lang straat arriveerde de stoet op de geplande tijd, n.l. ca. half 9, aan de grens der ge meente bij de Jan de Rooijstraat, waar de Harmonie Marijke gereed stond de oud jes met marsmuziek naar het Molenplein te begeleiden. Langs deze route stond schier de gehele bevolking van Sprang om de oudjes hartelijk te begroeten. Na een fikse mars van Marijke op het Molenplein, sprak de voorzitter der Oranjevereniging de heer A. Kuijsten de menigte toe, de inwoners dankend voor de steun en de autobezitters voor hun medewerking, waardoor deze reis zo bijzonder geslaagd is. Hij dankte ook de firma's die versnaperingen hadden beschik baar gesteld voor de reis. Hij deed eenbe- roep op allen, om die medewerking ook in de toekomst te blijven geven, opdat ook 'n volgend jaar het comité weer in de gelegen heid zou zijn de ouden van dagen een reis aan te bieden. Hij dankte ook in 't bijzonder de harmonie Marijke voor de muzikale me dewerking en de heer van Willigenburg voor het vele werk dat hij zich voor deze reis getroost" heeft. De heer Kuijsten, die zich voor deze tocht eveneens veel werk getroost heeft, komt o.i. zonder ook het damescomité tekort te doen, zeker een woord van dank toe. Na een „Lang zullen zij leven" door Marijke, werden de oudjes door de heren autobezitters thuis gebracht, vermoeid van de lange dag vol mooie belevenissen, maar zeer dankbaar en voldaan over het geno- tene. Al mogen meerderen bij het bekend wor den van het doel van de tocht Ouden van Dagen 1957 hierover niet erg enthousiast geweest zijn, ieder die de tocht heeft mee gemaakt heeft niets dan lof over de bij uit stek geslaagde reis, die geheel volgens plan, in de beste stemming is verlopen. Geslaagd. Geslaagd voor het Middenstands diploma: A. P. Konings, P. Nieu- wenhuizen. A. de Rooi, H. A. v. d. Schans, allen uit Sprang-Capelle. Zij genot enhun opleiding bij C. v. d. Kruyt alhier. In de zaal van café „De Witte Brug" alhier, had j.l. woensdag de feestelijke sluitingsavond plaats van de eerste Zonnebloemcursus. Deze avond stond onder leiding van Me vrouw de Vos. In haar openings woord zei mevr. de Vos o.m., dat de feestelijke avonden met Pasen, Pinksteren en Kerstmis zeer intiem werden gehouden, doch dat men bij de sluiting van het eerste cursusjaar meer bekendheid wenste te geven aan de Zonnebloemcursus en der halve voor deze avond uitnodigin gen had verzonden aan de ouders, verloofden en andere belangstellen den en het deed spreekster 'n waar genoegen dat zo velen aan de uit nodiging gevolg hadden gegeven, Na deze korte inleidende woorden van mevr. de Vos, werd een aan vang genomen met de afwerking van het programma, welk program ma voor een ieder iets aardigs bood. Nadat men een zeer aardig wel komstliedje had gezongen, werden enkele voordrachten en volksdans jes uitgevoerd, waarbij de muzikale omlijsting werd verzorgd door mej. v. Stokkum. Heel aardig was het nummer „Ons Zonnebloemwerk", waaraan door alle deelnemers van

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5