15 Jaar ideeënbus bij N. V. LIPS Waalwijkse en Langsiraatse Courani Uit de Langstraat W. TIMMERMANS ZONEN J.ti&visie- Assurantiën op elk gebied. MAANDAG 5 AUGUSTUS 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Aatoon Tieien Hoofdredacteur JAN' T1ELEN 80e JAARGANG No. 59 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK - TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO" Drunen Elshout Vlijmen Haarsteeg W A A L W IJ K Capelle Raamsdonk WAALWIJK KLOK VOOR PAPOEA'S. De overlevenden van de ramp bij Biak en hun familieleden hebben het initiatief genomen, om het dorpe Parai, waar de 14 papoea's wonen, die de twaalf drenkelingen na het vliegtuig ongeluk aan land brachten, uit dankbaarheid en erkentelijkheid voor hun hulp een geschenk aan te bieden. Dit initiatief staat los van een beloning door de over heid. De Papoea's zijn gelovig en in verband daarmee ligt het in de bedoeling van de overleven den, om een klok aan te bieden voor het kerkje van de Papoea's. Op de klok zal een inscriptie komen in het Biaks, waarin her innerd wordt aan de hulp tijdens de rampnacht. De resident heeft zich reeds bereid verklaard de klok aan te bieden. Over 1956 een voordeel van f 190.000 Vrijdag j.l. werd bij de Scheeps- schroevengieterij N.V. Lips te Drunen het 15-jarig bestaan her dacht van de Ideeënbus. Voor de N.V. Lips inderdaad een instel ling, die met trots en dankbaar heid mocht worden hërdacht, want als men weet dat deze Idee- enbus de N.V. Lips, over 1956 een totaal voordeel heeft opgeleverd van 190.000.dan mag men inderdaad spreken van een in stelling die de moeite waard is. Wordt hiermee reeds in voldoen de mate het nut en de grote be tekenis van de Ideeënbus-orga nisatie onderstreept, minstens even belangrijk is het feit dat bij de N.V. Lips in 1956 het gemid deld aantal ideeën 0.85 per per soneelslid bedroeg en over het eerste half jaar van 1957 zelfs 1.45, hetgeen het hoogste in Nederland is. Men hoopt over 1957 een gemiddelde van 1,6 idee per persoon te bereiken. Hieruit blijkt in voldoende mate de „goodwill" welke bij het perso neel door de Ideeën-bus is aan gekweekt. Er is een sfeer van ver trouwen geschapen door de pro cedure, de instelling en het rit me van de Ideeënbus-organisa tie, de vlotte doorlooptijd, de ob jectieve beloningsformule en het voortreffelijke beleid van de se cretaris, de heer H. A. Kagie. „Met een goed idee bouwt u aan eigen en onze toekomst mee" is bij de N.V. Lips meer dan zo maar een motto, hetgeen wel blijkt uit het inzendpercentage dat over 1956 86% en thans zelfs. 145 per honderd personeelsle den bedraagt, hetgeen hoger is dan het Amerikaanse topgemid- delde. Het algemeen landsgeinid- delde bedraagt 10 Een verheu gende animo dus bij de N.V. Lips voor de Ideeënbus, dat door de directie nog eens, mede gezien de bijzonder bevredigende resul taten, extra wordt gestimuleerd door een loterij, waarbij fraaie prijzen te winnen zijn. Het is zonder meer duidelijk dat de Ideeënbus-organisatie bevorder lijk is voor het kweken van een goede instelling van het perso neel (kritisch observeren) ten opzichte van het bedrijf, een in stelling die voor een grotere ge richtheid van het individuele doel op het bedrijfsleven nood zakelijk is. De hoogste beloning b" de N.V. Lips tot nu toe uitge keerd, bedraagt 550.en geen beloning is lager dan 5.Ver der kent men nog aanmoedi gingspremies in de vorm van si garen, sigaretten, bonbons. Elk ingezonden en goedgekeurd idee krijgt een nummer en speelt mee in de loterij. De N.V. Lips kent twee soor ten ideeën a. Ideeën, welke bij toepassing een besparing opleveren in tijd, materiaal etc. b. Ideeën, waarvan bij toepas sing geen directe besparing kan worden vastgesteld, bijv. ideeën betreffende de werkomstandig heden, veiligheid, sociale maat regelen enz. De beloningsformule wordt bepaald door de volgende facto ren 1. wordt het idee veel of wei nig toegepast; 2. geeft het een besparing; 3. kwaliteit van het idee; 4. taakinvloed (dit punt speelt alleen een rol bij leiding gevend personeel); 5. originaliteit van het idee; 6. niveau van de inzender (hoe dichter bij de directie hoe kleiner de beloning). Met deze objectieve beoorde lingsnormen komt men tot een zeer redeliike beloning van een goedgekeurd idee. Het is immers niet de bedoeling dat men in 'n Ideeënbus-organisatie voor Sin terklaas gaat spelen. En dat het personeel bij de N.V. Lips zich geheel met deze beoordelingsnor men kan verenigen, blijkt wel Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO AM HEI ZUIDEN GESLAAGD. Voor het praktijk-diploma van de Ned. Bond van Groot-schrijven St. Genesius slaagden te Den Bosch: Lina van Hulten, Jo van Son, Riet van Dal, Sjaan Timmermans, Ton van Leest, Corry Knippels uit Drunen. Corry van Weert, jana Vugts uit Elshout. Sjan van Spijk uit Nieuwkuik. Willy van Kessel uit Vlijmen. Allen genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters, alhier. HET NEGENDE WERKKAMP VAN BRABANTS HEEM. Drie dagen vol zon, lach en lied en on gedwongen samenzijn. Brabants Heem hield van woensdag tot zaterdag in Drunen en omgeving zijn ne gende werkkamp. Drie dagen lang heeft men zich op de hoogte laten stellen en la ten voorlichten door deskundigen uit deze streek over de historische, folkloristische, 'geografische en natuur historische aspecten van dit stuk Brabant en men heeft zich verdiept in het heden met zijn steeds groei ende industrie. Men moet zich dit alles ook weer niet te ernstig voorstellen. De bezoekers van de werkkampen van Brabants Heem is een stel vrolijke opgewekte mensen, van alle leeftijden, die meer willen weten van een bepaalde streek en zijn heden en verleden, maar die er juist geen drie enorme studie dagen van maken. De Heemkundige werk kampen zijn blijde zonnige dagen, waarop men een stuk gaat verkennen, onder leiding van en volgens het programma van een be paalde kring. Na een lange dagtocht, die ditmaal meestal voerde langs allerlei bin- nenpaadjes komt hen 's avonds weer bijeen voor een gezellig samenzijn. Het is opdeze avonden dat de gulle lach, het blijde lied en de echte Brabantse humor hoogtij vie ren. Het is werkelijk hartverkwikkend, niet alleen het dagprogramma maar ook de avond te mogen meemaken. Hier treffen vrienden elkaar weer en men is vrolijk blij en opgeruimd. Men geniet van het goede leven op 'n echte Brabantse manier. De Heemkundige Kring „Onzenoort had dit jaar de taak dit negende werkkamp van Brabants Heem te organiseren. Men heeft dit op en voortreffelijke wijze gedaan en de ruim honderd deelnemers waren vol lof over de prima organisatie van deze drie dagen. De tochten waren nauwkeurig uitgestip peld en in een extra uitgave van het Heem kundig maandblad stonden over de diverse plaatsen die werden aangedaan alle we tenswaardigheden vermeld, alles fraai ver lucht met foto's en tekeningen. Het begon woensdagavond al met een buitengewoon hartelijke ontvangst door het gemeentebestuur, waarbij zich ook de ver enigingen van de bevolking niet onbetuigd lieten. Een honderdtal duiven welke tijdens de opening op het raadhuisplein werden los gelaten verkondigde over de gehele streek dat het werkkamp was geopend. De ven deliers van het O.L.Vr. Schuts uit Elshout brachten de vendelgroet. terwijl vanaf de toren koperblazers van de Harmonie „de Volharding" „Nederland, Iet op Uw saeck" speelde en nadien het carillon met haar vrolijke tonen de stemming en de sfeer nog verhoogde. De Harmonie Beatrix luis terde verder deze openingsplechtigheid op. Pastoor Binck, oprichter en jarenlang de bezielende leiding van Brabants fleem, was speciaal naar Drunen gekomen om dit werkkamp te openen en het nut, de be tekenis en de waarde van het heemkun dig werk te onderstrepen. Brabant, aldus pastoor Binck, als de poort tussen noord en zuid, gaat een grote toekomst tegemoet, maar laten wij er aan denken dat Brabant Brabants moet bijven. Het is daarom zo goed en zo nuttig de grote historie te ken nen van ons gewest, want tegenover het verleden tekent zich het heden sterker, dui delijker en scherper af en zien wij beter de dingen die rond ons gebeuren. Burgemeester Snels riep alle deelnemers een hartelijk welkom toe, overtuigd van de belangrijkheid van het werk van Brabants Heem hoopte spreker dat dit negende werkkamp de deelnemers meer kennis zou bij brengen over deze streek. Spreker vroeg speciaal de aandacht voor de industriali satie welke zich in de laatste jaren in de oostelijke Langstraat zo bijzonder sterk heeft ontwikkeld. Het programma werd ingezet met een bespreking in de Harmoniezaal, maar de bespreking was van korte duur, want bij de welgevulde glazen ontmoetten vele vrienden na een langetijd elkaar weer en het werd spoedig een blij en vrolijk feest. Donderdagmorgen begon de eerste tocht. Vanaf het raadhuisplein door de Grote straat over de Drunense Dijk door de Hooi Broekse steeg naar Oud-Heusden en verder naar Heusden het doel van de tocht. In dit stadje vol historie vonden de deel nemers vele bezienswaardigheden en voor gelicht door deskundigen bezocht men o.a. de oude kerk, de nieuwe kerk, het stad huis en de vishallen en maakte men een tocht door dit oude stadje, dat met zijn fraaie geveltjes en stoepjes echt Hollands is. 's Middags bezocht men de conserven- fabriek Wagenberg - Festen en Verolmes Scheepswerven. Over Herpt via Elshout bereikte men weer Drunen, waar 's avonds met gezellig samenzijn de dag werd be sloten. Vrijdag ging de tocht via de Kasteel- dreef langs het kasteel naar Mariënkroon en verder via Haarsteeg naar Bokhoven. Ook in dit plaatsje, rijk aan historie von den de deelnemers vele dingen die de aan dacht vroegen. Hier werd o.a. bezichtigd het kerkje dat dateert uit de 13e eeuw. Verder ging men die dag naar Engelen waar de Protestantse kerk werd bezichtigd en verder via Vlijmen naar Mariënkroon waar men hartelijk werd onthaald en waar men in de namiddag nog het klooster-be zichtigde. Zaterdagmorgen bracht men nog een be zoek aan de Drunense Duinen achter de Fellenoord, bekend als de vindplaats van talrijke voorwerpen waaruit is vastgesteld, dat de eerste mensen in ons land vele dui zenden jaren geleden hier, geleefd hebben. Verder brach men deze morgen nog een bezoek aan de Klinkaert en aan Giers- bergen. Om eeri uur zaten alle deelnemers nog aan aan de Brabantse koffietafel in de Harmoniezaal welke werd aangeboden door het gemeentebestuur en hierna kwam jammergenoeg voor velen weer het af scheid, wat het einde betekende van drie buitengewoon mooie dagen, welke zich ge kenmerkt hebben door een ongedwongen hartelijkheid, waaronder het goed is samen te zijn. ZWEMBAD „DE PLEUNE WIEL". 66 zwemvaardigheids-diploma's uitgereikt. Het zwembad „De Pleune Wiel" mag zich speciaal van de jeugd in een goede belangstelling verheugen. De zwemsport wordt flink beoefend en deze week kon de badmeester aan de eerste groep jongens en meisjes het vaardigheids-diploma van het ministerie van onderwijs uitreiken. Dit is de eerste groep, want naar wij vernemen is een volgende groep reeds ernstig aan het oefenen om over enkele weken, wanneer opnieuw proeven kunnen worden afgeno men dit diploma te behalen. Diploma's werden uitgereikt voor de zwem vaardigheidsproeven A, B en C. Diploma A meisjes: Anny de Gouw, Annetta de Munnik, Adri Neles, Betsie Pijnenborg, Thea Jungge- burth, Nelly Lambrechts, Annelies van Bal- lekom, Tonie Heeffer, Lilian van Thiel, Ria Elshout, Coba Timmermans, Henriette v. d. Wiel, Diny v. d. Wiel, Ria de Wit, Gerry van Oers, Riet v. d. Plas, Joke Flo- ris, Astrid Zwaaneveld, Betsie Lommers, Gerry Elshout, Mieke Portier, Sjan van Huiten, Anny van TuyDiny Elshout, Joke v. d. Lee, Ria v. d. Wiel, Ludi van Nieuwland. Diploma A jongens: Tonny Wagemakers, Gielian Willemse, Antoon van Ballekom, Bertus Leijtens, Thijs Stevens, Kees v. d. Wiel, Frans Fortuijn, Cor van Drunen, Gerard Vrijhoeven, Willy Jansen, Henk v. d. Plas, Jos Knip pels, Frans v. d. Lee, Adrie v. d. Wiel, Piet Elshout, Adrie de Vries, Hans van Thiel. Diploma B meisjes: Jansje Nelis, Corry Lambrechts, Anny van Delft, Sjaantje Vrijhoeven, Willy de Vrieze, Sjaantje Timmermans, Irene v. d. Breü- gel. Diploma B jongens: Jan van Bokhoven, Wim van Lieshout, Bertus de Wit. Jan de Vries, Piet Joosten. Diploma C meisjes: Petra Elshout, Corry van Nistelrooy, Betty Molenbrugge, Joke Elshout, Luciën Kamp, Ria Kamp, Riki van Delft. Diploma C jongens: Piet Elshout, Nico v. d. Wiel, Kees van Breugel, Henk Corvers. Cursus gezinsverzorgster. Meisjes die zich geroepen voelen voor de mooie taak van gezinsver zorgster, kunnen zich deze week op geven aan de pastorie voor de nieu we cursus die in september in Til burg gegeven wordt. Deze week maar één H. Mis. In verband met de retraite van de Zeereerw. Heer Pastoor, zal er deze week vanaf maandag tot zaterdag maar één H. Mis zijn en wel om 7 uur. Geslaagd. Geslaagd voor het Middenstands diploma algemene handelskennis: de dames Jeanne Klijn en Johanna Klijn, en de heren Fr. v. Iersel, W. Verhoeven, J. Koks en H. v. Hul ten. Op zomerkamp. Van 13 tot en met 17 augustus zullen de Welpen van de St. Jans- groep weer op zomerkamp gaan. Deze keer zullen zij hun bivak op slaan te Loon op Zand in het Land van Kleef. De Verkenners zullen in diezelfde tijd hun trek tocht houden. Diploma. Het diploma van de twee-jarige Landbouwhuishoudcursus, gegeven school voor Drunen en Omstreken, aan de R.K. Platteland Huishoud- behaalden de dames Leny v. Balen, Ad. van Hulten, Jeanne Kolmans, Tonny Klijn en Bep Vermeer. Het diploma voor de twee-jarige primaire opleiding behaalde mej. Jeanna Klerks. Trainingsrit De Zwaluw. De uitslag van de trainingsrit De Zwaluw was als volgt: Amateurs: 1. Fr. v. Weert; 2. Wal raven; 3. B. v. d. Ven; 4. J. v. Dal. Nieuwelingen: 1. Th. v. Heeswijk; 2. G. v. d. Wiel; 3. H. v. d. Ven; 4. v. Drunen; 5. J. v. d. Griendt; 6. R. Dekkers; 7. Wilhelm. Adspiranten: 1. R. de Groot; 2. H. Briek; 3. S. v. d. Wiel; 4. Vermeu len; 5. Lans. Vüjmense BoysR.W.B. 54. Zondag speelden de Vlijmense Boys een huldigingswedstrijd tegen R.W.B. Voor de aanvang van de wedstrijd werden aan de aanvoer der van de Vlijmense Boys bloemen aangeboden voor het behaalde kam pioenschap en de promotie naar de derde klas. De voorzitter ,de heer de Kroon, dankte voor de aardige attentie. Hierna begon de strijd. De wedstrijd was nog geen 5 mi nuten oud, of de rechtsbinnen van RWB strafte de Boys-verdediging af met een prachtig doelpunt; 0—1. De Boys pakten hierna flink aan en het duurde 20 minuten voordat in 'n offensief van de Vlijmense Boys 25, 29, 34, 52, 70, 84; Th. van Bok hoven 19; G. Treuren 22, 23; J. van Stokkum 26; L. de Laat 30, 76; M. v. Dal 32; J. de Vaan 33; Fr. van Uden 36; M. Liebregts 37, 72; L. Ni- cols 38, 73, 87; C. de Laat 39; L. v. d. Wiel 46, 49, 57; N. v. Esdonk 48; J. v. d. Wiel 55, 56; Th. Stupers 59; M. Nicols 60, 61, 86; Jos van den Heuvel 62, 89; H. Oosterwaal 64, 69; A. v. d. Heuvel 71; Th. v. Overdijk 79; Jan Kuys 80; Jo v. Bokhoven 81. Wedvlucht Dourdan. De uitslag is als volgt: J. v. d. Dungen 1, 6; H. de Vaan 2; C. v. Heivoort 3; Th. Stupers 4, 7; H. v. Overdijk 5, 8; W. v. Vugt 9. Geslaagd. Op het dezer dagen te 's-Herto- genbosch gehouden examen slaag den voor het Middenstandsdiploma Algem. Handelskennis onze dorps genoten Hennie Boelen, Drea Boe len en Han Achten, Voetbal. Het eerste elftal van de r.k.v.v. Haarsteeg zal in de komende com- de midvoor v. Helvoirt gelijk kon maken, 1—1. Nog geen 2 min. later was het dezelfde speler die de Boys de leiding gaf. 21. RWB zat ook niet stil en maakte spoedig gelijk spel, 22. RWB kwam weer flink opzetten en het werd 23; met deze stand kwam de rust. Na de rust waren het de Boys die van meet af aan op het doel van RWB afstormden en met sukses, want binnen enkele minuten was de stand gelijk; 33. Even later weer een goede aanval van de Boys, waaruit Verschuuren de bal goed kreeg toegespeeld en de Boys de leiding gaf; 4—3. RWB zag het ge vaar in, ontkwam aan de druk van de Boys en wist weer gelijk te ma ken door haar midvoor; 44. De strijd werd steeds spannender, maar de Boys waren de gelukkigsten, daar zij opnieuw de leiding namen. In deze 54 stand kwam geen ver andering meer. Geslaagd. Voor het Middenstandsdiploma slaagde de heer A. v. Kuijk, Achter straat, en mej. J. v. Kuijk, Wilhel- minalaan. Kermis te Vlijmen. De kermis te Vlijmen zal dit jaar worden gehouden van zaterdag 24 tot en met dinsdag 27 augustus. Vergadeirng De Zwaluw. Door omstandigheden is de maand vergadering van zaterdag 3 augus tus uitgesteld tot zaterdag 10 augus tus. Nader bericht volgt. Jubilea on de Boerenleenbank. Zaterdag zal de heer A. M. van Wagenberg 25 jaar kassier, en de heer C. Peijnenburg 25 jaar be stuurslid zijn van de Boerenleen bank. 's Morgens begint de dag met een H. Mis om half 10 in de paro chiekerk, die door de geestelijk ad viseur zal worden opgedragen. Alle leden worden hierbij uitgenodigd. Na de H. Mis wordt de jaarvergade ring in hotel Prinsen gehouden. De huldiging der jubilarissen en recep tie vinden daar plaats van 12 tot 1 uur. Wedvlucht De Zwaluw. Voorlopige uitslag, uitgemaakt op tijd; jonge duiven, St. Christian, 4 augustus 1957. In concours 360 dui ven; eerste duif 10.51.58 uur; laatste duif 11.17.57 uur. J. Verharen 1, 18; C. v. Heivoort 2; H de Laat 3, 28, 35, 50, 54, 75, 85, 90; R. v. Esdonk 4, 42; L. v. Esch Parijs 5, 6, 24, 27, 31, 44, 45, 58; H. Pelders 7, 12, 20, 21, 63; P. v. Gestel 8, 74; J. v. d. Dungen 9, 40, 53; Th. v. Esdonk 10, 41; P. Vermeulen 11, 65, 66, 67, 68, 83, 88; W. v. Raven - steijn 13, 43, 82; W. Strengers 14, 17, 47, 51. 77, 78; C. Diepstraten 15, 16, petitie, die op zondog 15 september а.s. begint, weer uitkomen in de le klasse 104 van de Brabantse Voet balbond. De tegenstanders zullen zijn; OVH, Sportvereniging '52, TGG en Con cordia 3 uit Den Bosch, RK OSC uit Orthen, Emplina uit Empel, Rossum, DSC uit Kerkdriel, Nivo uit Zalt- bommel en Sparta uit Haaften. Concours. Op de schutsbomen van het in ca fé Jo de Gouw gevestigde schutters gilde St. Ambrosius, had gisteren 't vierde bondsconcours plaats. Het ging er spannend aan toe en na af loop werd door de voorzitter van 't gilde St. Crispijn uit Besoyen, de heer A. Mulders, de uitslag bekend gemaakt. De gedetailleerde uitslag was: Korpsprijzen 1. St. Crispijn, Besoyen 85 pnt., 2. St. Catharina, Herpt 84 pnt., 3. 2de zestal St. Crispijn, Besoyen 77 pnt., 4. St. Ambrosius, Baardwijk 72 pt., 5. St. Ambrosius, Haarsteeg 71 pt. 2de zestal St. Ambrosius, Baard wijk 59 pnt., 7. St. Joris, Nieuw- kuijk 44 pnt., 8. Juliana, Vlijmen 42 punten. Het koningskruis werd behaald door H. Beekmans, Haarsteeg, en algemeen kampioen werd W. de Louw uit Besoyen. De kasteleinsprijs won J. v. Loon uit Baardwijk. - Personele prijzen 1. H. Beekmans, Haarsteeg; 2. B. v. Balkom, Baardwijk; 3. W. de Louw, Besoyen; 4. K. v. d. Hart, Herpt; 5. F. Mulders, Besoyen; 6. F. v. Bokhoven, Vlijmen; 7. G. de Kort, Herpt; 8. A. v. Dommelen Nieuwkuijk; 9. W. de Kort, Herpt; 10. W. Pullens, Baardwijk. Het kasteleinsconcours zal op zondag 15 september alhier worden gehouden. Kermis. De kermis zal dit jaar worden ge houden op zaterdag 24, zondag 25, maandag 26 en dinsdag 27 augustus a.s. B L v Pelt-de Roon; Teuna, d v A M Lankhaar-van der Waals; Petronella G., d v A K v Oversteeg-van Dijk; Adriana, d v J Boeser-de Pender; Nicolaas, z v J Wittebol-van Peer; Denis G, z v G E Vos- Verhagen; Johny, z v G Both-v d Hoeven; Gerrit.z v A v d Hoven-Mantel; Cornells J Th M z v J v Wezenbeek-Kleverwal; Cornelia C, d v B C v Helden-Weltevrede; Maria M, d v H v Dommelen-Oerlemans; Maria D, d v H M de Bie-de Bie; Wilhel1 mina C, d v J P v Suijlekom-Blom; Maaike D, d v J H Hoefnagel-van der Schans; An na E, d v W J v d Sar-Paans. Overlijden: N J de Rooij, oud 72 j., e. v. A Sprangers; M E v Peer, wed. v L de Rooij, 84 j. J C Wijnen, e. v. J Verbeek, 81 j.; J Spuij- broek, 77 j.; C D in 't Veld, 59 j.; D P Nieuwenhuizen, e.v. A M Mandemakers, 65 j.; J Verduin, wed. v C v Zeist, 85 j. Huwelijken: W D C Duijnhouwer, 28 j. en C J Rijken, 26 j.; C J v Rijswijk. 28 j. en M A Bras penning, 23 j.; H J Nieuwenhuizen, 31 j. en H A Vos, 29 j.; P J Sterrenburg, 28 j. en A H Rosenbrand. 27 j.; A A v Bladel, 24 j. en C W Th M v Dam, 23 j. Ingekomen: A Heil en echtg. van Made c.a.; J. La- wende, e. v. Oerlemans, van Dordrecht; H P van Dam van Leiden; C E M Nagel- kerken, e. v. Karreman, van Steenbergen; W C van Nispen, e.v. Hulst, van Waal wijk; E Regensburg, wed. v Schaffer, van Gorinchem; C W Peijnenburg van Waal wijk; J Moelker, e.v. Hoogstrate v. 's-Heer Arendskerke; J Liszkai van Drunen; J C Schoondermark, e.v. van Beek, van Waal wijk. Vertrokken: A C v Wijk naar Breda; J J Wuijten naar Raamsdonk; C J Rijken naar Rotterdam; M A Braspenning naar Loon op Zand; A Meijer en echtg. naar Den Haag; W Uijt- hoven, wed. Storchart, naar Èethen; G Rosenbrand naar Zaandam; MG.vd Berg en gezin naar Ens (N. O.-polder); A de Jong en echtg. naar Waalwijk. WEDVLUCHT „DE LUCHTVAART". De P.V. „De Luchtvaart", alhier, hield jl. zondag een wedvlucht vanuit St. Ghis- lain, over een afstand van 159 km. De uitslag luidde als volgt: G. Treffers, 1 32 67 68; A. Klootwijk, 2 3 4 7 8 14 31 en 37; H. Verduijn, 5 16; C. de Cloe, 6 12 22 46 52; A Spierings, 9 19 30; J. van Oosterhout, 10 17; J. Meter, 11 26; J. van Doornik, 13 24 28 29 64; M. van Peer. 15 47 49 57 69; B. Pols, 18 41 43 54; P. Bakkeren 26 36; H. van Campen, 23 35 58 72; N. van Kampen 25 53 59; J. Nieuwenhuizen, 27 55; H. Dalmaijer, 33 51 70; P. Nieuwenhuizen 34 42; A. Versteeg, 38 56; P. van Rooij, 39; C.Boer, 40 65; C. Groeneveld, 44 50; A. van Beek, 45 73 75; Jac. Rosenbrand, 48; J. Dorrestein, 60; E. Haverhals, 71 76; C. le Sage, 74. Reisclub „Nooit Gedacht". Dit jaar zal de pas opgerichte reis club „Nooit Gedacht" een uitstapje maken. De route is als volgt: Via Den Bosch naar Nijmegen, Arnhem, Rhenen (het Ouderhands Dieren park) en als het weer het toelaat, een boottocht. De vertrekplaatsen zijn: '.15 uur Nieuwe weg Raamsdonk; .20 uur C. Nieuwenhuizen, Raams donk; .30 uur Gemeentehuis, Waspik; 7.35 uur Hooipers, Waspik; 8.00 uur R.K. Kerk, Drunen. Zilveren kloosterfeest. In het St. Adrianusgesticht mocht de Eerw. Zuster Elisa (de Bont) de dag herdenken dat zij vóór 25 jaar intrad bij de Zusters van Liefde te Schijndel. Geruime tijd was zij daar portierster en surveillante bij de kwekelingen Het was nu een voor recht dat deze Zuster, woonachtig in Schijndel, in Raamsdonk haar zilveren kloosterfeest mocht komen vieren. De gehele familie kon aan wezig zijn in het St. Adrianusge sticht. Pastoor v. Herpt droeg om 9 uur in de kapel een plechtige H. Mis met feestpreek op. Van half 2 tot half 3 werd een receptie gehou den, waar velen gebruik van maak ten om deze jubilaresse te felicite ren. De gehele dag werd verder ge zellig doorgebracht. Eerste prijs. Onze dorpsgenoot de heer Simon v. Dongen Thz., behaalde op 't Se minarie de eerste prijs van zijn klas. verkrijgbaar bij CAPELLE. Mooie opbrengst T.B.C.-vlucht. De door de P.V. „De Luchtvaart" al hier georganiseerde prijzenvlucht voor de t.b.c. heeft opgebracht het mooie bedrag van f 325.05. Het bestuur van de Post duivenvereniging brengt dank aan allen die hebben meegewerkt tot het doen slagen van deze vlucht en wel in het bijzonder hen die prijzen hebben beschikbaar gesteld BURGERLIJKE STAND OVER JULI. Geboorten: Jan, z v P J Klaasse-Vos; Johannes, z v

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1