WAALWIJK II UW MENING KAATSHEUVEL Geslaagde avond van de leerlingen van Antoinette Blom BRILLEN Speciaüéi vanMMREN DE ECHO VAN HET ZUIDEtf VAN MAANDAG 5 AUG. 1957 2 VERKEERSONGEVALLEN. Provinciaal Nieuws Tliet diuilikl maak lüef Aecuu\de\, n v or. ïïZL2- uit het zeer grote aantal ingezon den ideeën. Over het geheel ge nomen is het zo dat ca. 39 van de behandelde ideeën beloond wordt, hetgeen ook weer iets hoger is dan het landelijk ge middelde. Ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan van de Ideeënbus organisatie bij de N.V. Lips werd door de heren Ch. H. Noord hoorn-Boelen, chef der efficiën- cy-afdeling en voorzitter van de Ideeëncommissie, en H. A. Ka- gie, secretaris der Ideeën-com missie, voor een aantal verte genwoordigers van de pers een uiteenzetting gegeven over de ideeënbus-organisatie in het bedrijf. Ansluitend hierbij werd een rondgang gemaakt door het bedrijf, waarbij o.m. enkele be loonde ideeën in de praktijk ge toond werden. En ook hier bleek weer dat de eenvoud goud waard is. In een bijeenkomst in de fa- briekskantine werd door dhr. Noordhoorn Boelen nog eens duidelijk de betekenis van de ideeënbus-organisatie 'voor het bedrijf belicht, waarna de heer H. v. d. Hilst, voorzitter van het Ideeënbus Centrum van het Ne derlands Instituut voor Effi- ciëncy, een algemeen overzicht gaf van de Ideeënbus-organisa tie in de Nederlandse bedrijven. Globaal genomen kende 10 van de bedrijven de Ideeënbus al voor 1946 (de oudste is die van de Machinefabriek Stork te Hengelo, n.l. 53 jaar), bij 20% is de I.B. in de jaren 19461950 opgericht en bij 70 is de in stelling van jongere datum. Na mens het Ideeënbus Centrum overhandigde de heer v. d. Hilst aan de heer Kagie 'n boekwerk over de ruimtevaart als waar dering voor het vele belangrijke werk dat de heer Kagie in bet kader van de Ideeënbus-organi satie heeft verricht. De heer Godfried Bomans hield een korte voordracht over de humoristische betekenis van de I.B, Op advies van Bomans ontving de heer v. d. Hilst een riks voor het feit dat deze het laatste blad van zijn toespraak vergeten had, hetgeen Bomans een uitstekend idee noemde. Uit deze voordracht bleek overigens dat bij de rijksambtenaren de ideeën maar dun gezaaid zijn. iMej. S. Lips verrichtte vervol gens de trekking van de loterij met als prijzen: een bromfiets, een fototoestel en een electrisch scheerapparaat. Tenslotte dank te de heer Max Lips het perso neel voor zijn grote activiteit en belangstelling voor het bedrijf door middel van de I.B. Hij kon meedelen dat over een half jaar weer een dergelijke loterij zal worden gehouden. Wanneer men) van een muziek avond van leerlingen, ondanks het feit, dat een aantal der bes te leerlingen wegens omstan digheden niet aanwezig kon zijn, kan zeggen dat zij binnen de maatstaven die men hiervoor mag aanleggen, geslaagd is, dan mag men dit zien als 'n bijzon der compliment. En zo'n avond werd zaterdag j.l. gegeven in Hotel Verwiel door de leerlin gen van de zangpedagoge Antoi nette Blom. Het is ons uiteraard onmogelijk om de 34 program mapunten van deze avond af zonderlijk te bespreken, maar naast het geven van een algeme- ie indruk willen wij graag even stilstaan bij enkele programma punten die de bijzondere aan dacht getrokken hebben. Het programma vóór de pau ze toonde een grote verscheiden heid en voerde van het „Ave Maria" van Arcadelt via Brahms, Beethoven en enkele negro spi rituals naar Bach en vandaar weer naar Franck, Tosti en Schubert. Een openbaring von den wij het optreden van het (verzwakt) koortje, dat zowel zangtechnisch als qua voor dracht zeer goede vertolkingen gaf van genoemd ,,Ave Maria het „Benedictus" van Bruckner en een tweetal koren uit Bach s Matthaus Passion („Wohl mir dasz ich Jesum habe" en „Wer hat Dich so geschlagen"). By de solisten was er over het alge meen nogal wat begrypelyke plankenkoorts, die overigens bruikbare stemmen niet tot hun recht deed komen. Een uitzon dering hierop vormde Miet van Strien, die zeer verdienstelijk „Sonntag" van Brahms en „lch iiebe di'ch" van Beethoven ten gehore bracht. Jos van Heijst had met „Mache dich mein Her- ze rein" uit Bach's Matthaus Passion wat te hoog gegrepen. Bovendien liet hij het zo warm aanbevolen principe van „de open mond" nogal eens in de steek, waardoor de verstaan baarheid van de tekst er niet be ter op werd. Zijn aria Ella gia mia mamo" uit Verdi s „Don Carlos" ging aan hetzelfde eu vel mank. Overigens wel 'n stem met mogelijkheden. Fred v. ler- sel, Antoon Langerwerf en Piet v.Wanrooy brachten enkele ne gro spirituals. Plankenkoorts verhinderde een juiste voor dracht, maar de uitspraak kan toch ook met dat beter zijn. Piet v. Wanrooy toonde zich wat onbevangener, hij zal nog wat meer stem i.e. volume moe ten krijgen. Marcel Maas toonde zich een minnaar en een zeer re delijk vertolker van het Itali- aansé volkslied. Dat de aria „Ce- leste Aïda" minder hemels klonk dan Verdi heeft bedoeld, moet o.i. op rekening worden geschre ven van het feit dat de zanger hier niet dezelfde steun aan de begeleiding heeft als in de volks liedjes. Een kwestie van wennen zouden we haast zeggen. Bijzon der aardig van voordracht en zuiver van toon kwam Anneke Nijssen voor de dag met het lieve „Ave Maria" van een onbekend toondichter. De jongste solisten (Nelly Bogers. Corry v. d. Broek en Jopie de Hond) waren zó klein dat er halzen gerekt moes ten worden. Maar ze sjeelden alleraardigst enkele werkies biedt. Maar geen hand in de zak Jan, en niet die ineengedoken houding Ad v. Breinen had z'n keuze laten vallen op twee lie deren, die een zeer gevoelvolle voordracht vereisen, n.l. ,,Panis Angelicus" van Franck en „Ca- ro mio ben" van Giordani, maar juist die voordracht kwam er niet zo goed uit. Het was nogal wat vlak. Marius v. d. Schans miste in „Sei nicht böse" ook nog de nodige onbevangenheid en daardoor wellicht ook 't ge wenste volume. Miet van Strien leverde nog een zeer goede bij drage met „Einem Bach der flieszt" van Gluck en „Die Gloc- ken der Eremiten" van Mail- lard. Voortreffelijk was het op treden van Sjef Langerwerf met „Der Lindenbaum" van Schu bert, „Die Uhr" van Loewe en „Wohl auf noch getrunken" van Schumann. Een zeer goede stem en een pjrijzenswaardige rusti-; ge en doorleefde voordracht. Zeer goed was ook het optre den van Wim de Hond in de wel zeer moeilijke aria uit „Eugen Onegin" „Lontan Lontan", gei volgd door de serenade van Na dir' „Je crois entendre encore" uit „De Parelvissers". Met wat meer routine en zelfverzekerd heid zal hij tot uitstekende ver tolkingen in staat zijn. Tot op varende prestaties achten wij; ook Walter Pullens in staat na zijn zeer goede vertolkingen van de Cavatine uit „Don Pasquale" van Donizetti en de regisleraria „Madamina" uit Mozart's „Don Juan". Hij beschikt over 'n fraai getimbreerde bariton. Het lief tallige duet „Reich mir die Hand mein Leben" van Mozart kreeg van Miet van Strien en Walter Pullens een wel wat te zware, maar toch ook zeer zuivere en vlotte vgrtolking. Het koor sloot het programma met „Dona no bis pacem" van Beethoven. Een bijzonder woord van lof is hier wel op z'n plaats voor de pianobegeleiding van Finy Coes: mans uit Waspik, want zij moest haar toch al niet gemak kelijke taak verrichten aan een instrument dat de beste jaren van zijn leven al geruime tijd achter'de rug heeft en hij enkele toetsen zelfs hardnekkig wei gerde het verwachte en vereis te geluid 'voort te brengen. Met hetzelfde euvel hadden uiter aard ook Antoinette Blom en Joke van Heijst, die ook enkele nummers begeleidden, te kam pen. Hiermee is weer eens een behoefte te meer in Waalwijk duidelijk onderstreept. Antoinette Blom dankte Finy Coesmans voor de uitstekende wijze waarop zij zich van haar taak gekweten had en liet haar dank vergezeld gaan van een fraaie bos anjers. Ook de heer en mevrouw Coesmans, die de deur in Waspik dag en nacht hebben open gehouden voor de vele repetities, werden in deze dank betrokken. Bijzonder prettig was het wel dat de achterzaal van Hotel Ver- wiel tot de laatste plaats bezet was. GESLAAGD. Op het vorige week te Den Bosch gehouden examen voor Schildersge zel, slaagden o.m. onze stadgenoten de heren Cor Wijkmans en Piet v. Assen. Geslaagden genoten hun op leiding aan de Nijverheidsschool te Waalwijk, onder leiding van dhr. Sambeek alhier. Dr. v. BEURDENSCHOOL. R K. Middelbare Handelsavond school Waalwijk. Geslaagd voor praktijkdiplo ma boekhouden de heer J. Rek kers; voor het praktijkdiploma Duits mej. L. Kooien; voor het praktijkdiploma Engels de da mes L. Kooien en J. Vermeeren. Geslaagd voor het midden standsdiploma mej. de Rooij en de heren Chr. Kerst en J. Tim mermans. Begin september beginnen er twee nieuwe middenstandscur sussen, één repetiitiecursus en één cursus voor beginners. Aanmelden maandag 19 aug. van 10—12 en van 35 uur Mr. v. Coothstraat. BROEDER BELLARMINUS NAM AFSCHEID. Gisteren was er in het kloos ter van de Eerw. Broeders van 122 uur gelegenheid om af scheid te nemen van Broeder Bellarminus, die op 23 aug a.s. naar Schiedam zal vertrekken, alwaar hij is benoemd tot hoofd van de St. Aloysiusschool. Vele ouders, oud-leerlingen en ande ren hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om Broeder Bellarminus de hand te drukken en hem te danken voor het vele dat hij op onderwijsgebied in Waalwijk heeft gedaan. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op het schoolbestuur van de St. Aloysiusschool in de St. Anto- niusparochie. Namens 't schoot- bestur sprak pastoor Lam een woord van dank tot Broeder Bellarminus, waarbij hij Jiiens vele en bijzondere verdiensten voor het onderwijs in de St. An- toniusparochie onderstreepte. Vooral door de persoonlijke belangstelling van Broeder Bel larminus heeft het onderwijs op aueraaraigsr enaeie weihiw de St. Aloysiusschool een voor voor blokfluit. Joke van Heijst treffelijk *>eil bereikt, hetgeen oT^aia„ ™»r t7„rrilpncitpliik een blijkt uit de schitterende resul- voui jnv/ivimii,. sneelde zeer verdienstelijk een pianowerkje van Burgmüller en ..Prière", een orgelsolo van Lev- bach. Het koor sloot 't gedeelte voor de pauze af met een uit stekende vertolking van het ..Kvrië" uit de Mis in G van Schubert. Jan Mulders zong na de pau ze het ..Wolgalied" uit „Der Za- rewitsch" van Franz Léhar en „La donne mobile" uit „Rieo- letto" van Verdi. Een zeer lich te tenorstem, die (door de zenu wen), wat genepen aandeed, maar toch wel mogelijkheden taten welke op deze school wor den geboekt. Als blijk van waar dering werd door de heer Vic. Timmermans namens 't school bestuur een chèque aangeboden voor de aankoon van een per soonlijk geschenk voor Broeder Bellarminus. Broeder Overste dankte voor deze bijzondere attentie en sprak cfe hoop uit dat het onderwijs aan de St. Aloysiusschool onder zijn opvolger zo mogelijk een nog hoger peil zal mogen bereiken. Onder de aanwezigen merkten c wij verder op gemeentesecreta ris Vlaar en de beide wethou ders, de héren Smolders en van Heeswijk. Er werd uiteraard ook afa scheid genomen van Broeder Kostka, hoofd van de Jóngens- school te Besoijen, die op 23 au gustus a.s. zal vertrekken naar Wéhl, alwaar hij is benoemd tot overste van het pensionaat, dat 35 leerlingen en 13 broeders telt. Gaarne wensen ook wij de bei de vertrekkende Broeders alle succes in hun nieuwe werkkring toe. BELANGRIJKE AANWINST BIJ DE W.A.M.I. Met de plaatsing van een nieuwe 18 ton wegende flessenspoelmachi- ne in de fabriek van de W.A.M.I., heeft de melkvoorziening voor dg gemeenten Drunen, Waalwijk en Sprang-Capelle zaterdag een be langrijke aanwinst gekregen. Na het van kracht worden van de samenwerking tussen de melkfa brieken van Drunen, Waalwijk en Vrijhoeve-Capelle, bleek al spoedig dat de flessenspoelmachine in de fa briek van de W.A.M.I. alwaar de melklevering werd gecentraliseerd niet geheel aan de te stellen eit sen voldeed. Het is echter niet al leen de te geringe capaciteit van de bestaande spoelmachine geweest die tot de aanschaffing van de nieuwe machine heeft geleid, maar vooral ook het streven naar een kwaliteits verbetering. Men mag hier dan ook spreken van een verblijdende voor uitstrevendheid van de heren v. d. Heijden en v. Hul, commissarissen in de nieuwe combinatie en resp. directeur der melkfabriek te Vrij-1 hoeve-Capelle en te Drunen, en dé heer Gerritsen, directeur der W.A. M.I., die de eerste stoot tot deze uit breiding. heeft gegeven. De beslaande flessenspoelmachine was half-automatisch, d.W.z. de fles sen moesten er met de hand ingezet en uitgehaald worden. Een spoeling," die voor 100% steriel was, werd op die manier dus niet verkregen. De machine had een capaciteit van 2000 flessen per uur. De capaciteit van de nieuwe machine, die werd geleverd door de Stork Machinefa brieken te Amsterdam, bedraagt 4000 flessen per uur. De machine is vol-automatisch, hetgeen betekent dat de gereinigde flessen eerst dan pas met de hand worden aangeraakt wanneer zij gevuld' en gecapsuleerd zijn. De spoeling is ook veel inten siever en doodt absoluut elke bac terie die in de fles aanwezig mocht zijn. Vanaf het plateau worden de gebruikte flessen automatisch in 'n z.g. fiessenkorf gebracht en van daar naar een voorweekbad geleid, waarin zij 150 seconden blijven.; Vervolgens naar het weekbad (210 seconden), daarna gedurende 90 se-; conden inwendig met heet water,: bespoten. Een tweede bespuiting ge-j, durende 5 seconden met chloor, opT; gelost in water, doodt elke nog in, de fles aanwezige ziektekiem. Daar-, na heeft weer een warmwaterbe-,; spuiting van 30 sec. plaats, vervolg gens naar een bad van een weer wat lagere temperatuur en ten slot te krijgt de fles nog een bad van Norton-water met een temperatuur van 10 graden. Wanneer de gerei nigde flessen weer automatisch naar buiten zijn gebracht, worden zij mechanisch naar de yuller ge voerd, daarna automatisch gecapsu leerd en daarna pas met de hand aangeraakt om in de kratten gezet te worden. Gaarne willen wij van deze ge legenheid gebruik maken om de melk-, pap- en vla-gebruikers op 't hart te drukken de geleegde flessen zelf even met water (liefst warm) om te spoelen. Dit geldt vooral voor pap- en vla-flessen. Flessen die op de fabriek terugkomen met de dik ke (schimmelige) resten van melk, pap of vla er nog in, zijn niet meer schoon te krijgen en moeten zonder meer kapot gegooid worden. Vele honderden flessen er gaan bij de W.A.M.I. per dag zo'n 15.000 fles- sen door de machine gaan op deze manier verloren en betekenen een flinke schadepost. Help dus mee en spoel die fles even om! Het is maar een kleinigheid en u verhoogt daarmee in belangrijke mate de hy giëne der melkvoorziening. DE JEUGD VAN RWB OP REIS. Onder prima weersomstandig heden maakte de jeugd van RWB j.l. zaterdag haar jaarlijks uit stapje. Om precies 8 uur werd met een volle bus vertrokken, na eerst de nodige consumpties voor onder de reis te hebben in gestaan. Direct zal er bij de jon gens de stemming in en werden diverse nummers ten beste ge geven, o.a. door Muskens en Bruurmijn, terwijl ook Verdonk én v. d. Heijden niet achterble ven. De eerste pleisterplaats was Diergaarde Blijdorp, waar enige duurtjes werden doorgebracht. Omstreeks 1 uur werd vertrok ken naar Hoek van Holland, waar men om 2 uur arriveerde. Er werd gezwommen en gespeeld tot het weer tijd werd om te ver trekken. Voor het vertrek was men nog even ongerust, omdat er een hemd over scheen te zijn, wat echter werd opgelost toen 't bleek dat er een driehoeksruil had plaats gehad. Hierna ging het naar Rotter dam, waar de havens nog even werden bezichtigd. Daarna ging het huiswaarts. Onderweg werd nog een consumptie aangeboden wat zeer in de smaak viel, ge zien het feit dat er kleintjes bij schenen te zijn, die al al echte voetballers donker bier bestel den, wat echter door de leiders gauw werd afgeremd. Geduren de het laatste eind van de reis werd er weer druk gezongen en bii monde van Muskens werd de leiders en de chauffeur dank ge bracht voor de gezellige reis. Bij aankomst in Besoijen kwa men talrijke ouders hun kroost ophalen, en hiermede was weer een einde gekomen aan 'n prach tige reis. GILDE ST. CRISPIJN BESOIJEN Mogen wij ons verheugen op een steeds grotete groei en bloei van ons gilde op velerlei gebied, zoals standaardrijden, trommen en vendelen, ook onze schutters laten zich niet onbetuigd en ze wisten gisteren op het concours in Haarsteeg van de Langstraat- se Schuttersbond beslag te leg gen op de eerste korpspriis met het eerste zestal, terwijl het 2e zestal de 3e prijs wist te behalen. Bovendien wist de hoofdman W. de Louw het kampioenschap te behalen over het gehele jaar. Ook de 3e en 5e personele prijs ging mee naar Besoiien. Voorwaar 'n mooie prestatie; Doordat hij ploseling moest uitwijken voor een hem tege moet komende auto., kwam de auto van J. de R. alhier vrijdag in aanraking met een lichtmast aan de Burg. v. d. Klokkenlaan. De lichtmast sneuvelde en de auto werd zwaar beschadigd. PersoonI;;ke ongelukken deden zich niet voor. Gisterenmiddag vloog een scooterrijder uit de bocht aan het Hoogeinde. De man kwam te vallen en dr. de Rooij achtte overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk. Hier bleek dat men te doen had met de 45- .jarige zwakzinnige H. C. uit Deurne (België). De man is des avonds door familieleden opge haald. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Voetbal; bril in lederen étui; konijn; parapluiehoes; blauw zwempak met badhanddoek; jongensjas; knipportemonnee; rand met glas van rijwiellan taarn; portemonnee met inh.; kettinkje met 2 medailles: zwa re bankhamer; wit kinder schoentje; pakriem. Verloren Hondje; poesje; portemonnee met inhoud; muntbiljet; heren- polshorl.; jongensjasje; zwem broek met badhanddoek; sleutel ring met twee sleutels; wit kin derschoentje; 22 m. nieuw touw; terrasstoel. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur„Het ge heim van de vijf graven" 14 jaar. Luxor 8 uur: „De wet van de prairie" 14 jaar. DANK AAN LOOPOPZAND. Er wordt heel hard gewerkt, niet alleen aan de nieuwbouw, maar ook voor het ziekenhuis te 's-Bosch en dit laatste komt tot uitdrukking in de. gehouden inzameling onder de inwoners van de gemeente Loonopzand ten bate van het Protestants Ziekenhuis. De collecte bracht het mooie bedrag op van 518.Een der gelijk bedrag hebben wij piet durven verwachten. De ijverige vrienden van het ziekenhuis, wier namen zij liever niet ver meld wensen te zien, danken wij heel hartelijk en de inwoners van Loonopzand hebben hier mede voor de zoveelste maal ge toond een warm kloppend hart voor het ziekenhuis te hebben. Het is een prijzenswaardige gedachte om dit bedrag vast te houden totdat straks in combi natie met andere gemeenten 'n totaalbedrag voor de nieuwbouw kan worden aangeboden. In nog meerdere gemeenten, welke op het ziekenhuis zijn aapgewezen, worden acties ondernomen en dat stemt het bestuur tot grote dankbaarheid. Het weet zich gedragen door tal van vrienden van het zieken huis. Op deze wijze kan er iets goeds en iets moois tot stand gebracht worden voor allen die het ziekenhuis nodig hebben. Inwoners van Loonopzand, onze beste dank. Het bestuur van het Protestants Ziekenhuis. FIRMA F. VAN LANSCHOT OPENT BANK IN TILBURG. De firma F. van Lanschot, bankiers te 's-Bosch, heeft vrij dag 2 augustus 1957 in Tilburg een pand aangekocht, waarin zij zo spoedig mogelijk een kantoor zal vestigen. Het pand (een riant heren huis) is gelegen Stationsstraat 17 en wordt thans nog bewoond door de loco-burgemeester, de Edelachtb. heer L. C. A. M. Jans- sens. In verband hiermede ver wacht zij ultimo 1958 dit kan toor officieel te kunnen openen. De leiding van dit kantoor zal, evenals die van, haar vesti ging in Eindhoven, een grote mate van zelfstandigheid krij gen bij de behandeling van de zaken van dit kantoor. IH Ll*ü,9K.i iVlppBUUlUHpIHf GESLAAGD. Voor het diploma Meubelstofferen slaagde te 's-Gravenhage de heer W. P. M. v. Wanrooij van de firma P. v. Wanrooij en Zonen, Interieur verzorgers te Kaatsheuvel. Voor het Middenstandsdiploma slaagde te Tilburg de heer C. G. A. Zwaans, Huijgenstraat 30 alhier. Voor het gesubsidieerd leerling stelsel slaagde te Tilburg de heer G- J. Zwaans te Kaatsheuvel. EEN GESLAAGDE VAKANTIE- INZET. Dat het idee van het bestuur van d_e Supportersvereniging DESK om op de vooravond van de bedrijfsva- kantie een feestavond te organise ren, goed was, werd door de enorm drukke opkomst zaterdag in 't Ho- ventje, bewezen. Het was een ge zellige reünie van alles wat aan DESK verwant is. Zowel de Desk senioren als de Desk-supporters waren met hun dames in groten ge tale opgekomen om op deze wijze hun vakantie in te zetten. Voorzit ter Jan Mosselveld kon zijn kort welkomstwoord in majeur laten ho ren. De Supportersvereniging zit vol activiteit en hij hoopt dat deze activiteit nog crescendo zal gaan en daardoor ook de Desk-voetbal- en handbalclub in grote actie zal bren gen, om een suksesvolle competitie 1957-1958 te spelen. Na deze ouver ture kregen „De Bartjes" het woord en tot het sluitingsuur wisten ze er de stemming in te houden, zodat al len uiterst voldaan over deze va kantie-inzet huiswaarts keerden. DE S.R.C. IN „DE VIERSPRONG". Het was zondagmiddag weer een gezellige drukte in „De Viersprong" tegenover de Molen. De S.R.C. „Scheveningse Rennersclub" „De Kampioen" hield er evenals het vo rig jaar zijn prijsuitdeling van de wedstrijd op die dag in Brabant ge houden, en waarvan de finish bij 't café van Jo v. Berkel lag. Een 20-tal renners, waaronder figuren van naam, gevolgd door de nodige con troleurs op motor en een materiaal wagen, verder nog een grote Ho- tam-volgbus met supporters, waren gedeeltelijk gestart in Rotterdam en gedeeltelijk in Made, voor een par cours, lopende door de Langstraat tot Den Bosch, Vught, Udenhout, Loon op Zand en Kaatsheuvel, in totaal 100 km. Na een uurtje rust reikte voorzit ter H. Jochems in „De Viersprong" met een toepasselijk woord tot ie dere renner, de prijzen uit. In de A-klasse was de volgorde: 1. G. Meijer; 2. Fr. Jansen; 3. J. Calste- ren; 4. Jan Kleijn; 5. A. Kuijpers; 6. Koos Calsteren; 7. Willem Kuij pers; 8. P. Teijsen; 9. Henk Wilton. In de B-klasse: 1. B. v. d. Werf; 2. Kees Kegge; 3. J. Niemeijer; 4. de Vree; 5. v. Nujje. Na het gezellig oponthoud in „De Viersprong" werd doorgepeddela naar Oisterwijk, waar nog een paar uurtjes van het natuurschoon ge noten werd. DUIVENSPORT T.B.C."VLUCHT. De K.P.V. hield dit jaar zijn t.b.c.- vlucht met jonge duiven vanuit St. Ghislain. Er werden 1051 duiven in- gemand. Lostijd 8 uur v.m. Eerste duif 10.27.56. Eerste 100 prijswinnaars: 1 C. v. d. Ven; 2, 19, 78 Ant. Priems; 3, 10 L. v .d. Ven; 4 J. Kemmeren; 5, 13, 15, 55, 99 L. Mosselveld; 6 A. Zwaans; 7 Wal Lugters; 8, 47 M. Kemmeren; 9, 68, 91 G. Kemmeren; 11 H. Hes- selmans; 12, 17 ,32, 50, 71 Jac. Hoe- venaars; 14, 58, 77 J. v. Heeswijk; 16, 92 P. Grootswagers; 18 A. Voer- mans; 20, 48 L. Hamers; 21, 94 J. P. Brouwers; 22 L. Ververs- 23, 65, 81 Fr. v. d. Assem; 24, 33 M. v. d. Velden; 25, 42, 61 W. C. Hamers; 26, 86 Jos Schrauwers; 27 Th. van Gooi; 28, 35, 52 A. Pijnenburg; 29, 93 A. Duquesnoy; 30, 60, 74 W. v d. Ven; 31 H. Klis; 34, 73 C. van Roóij; 36, 82 Jac. Vloemans; 37, 46 H. Snoeren; 38, 39, 53 M. v. Boxtel; 40 Chr. v. Heeswijk; 41 J. Dekkers; 43 L. v. Geel; 44 W. Kemmeren; 45 W. Jansen ;49 W. Kemmeren; 51 M. Brokx; 54 J. Zeebrechts; 56 P. Ligt- voet; 57 M. v. Wanrooij; 59 J. v. d. Linden; 62 H. v. Helvoirt; 63 M. Kleijn; 64 J. Muizelaar; 66 B. Ves- ters; 67, 88 A. v. Dinteren; 69 Fr. v. Woensel; 70 G. v. d. Linden; 71, 97 Wim Hamers; 73 J. v. d. Linden; 75 H. v. Nieuwstadt; 76 Pauw Ligtvoet; 79 C. Laros; 80, 96 Jan Damen; 84 J. v. Beers; 85 A. Montee; 87 M. Sulsters; 89 Ben v. Heesch; 90 M. Soeterboek; 93 M. Mateijsen; 100 C. de Bondt. Qe/t BoicA Bleda VUGHTERSTR.2S MARKT 32 NW. G/NNEKENSTR23 Wedvlucht oude duiven Dourdan, 410 km. ingemand 17 duiven; lostijd 6 uur v.m. Eerste duif 1.36.29 u. na middag. Uitslag: 1, 2, 3, 5 D. Mateij sen; 4 J. v. Heeswijk; 6 P. Zijlmans. GESLAAGD. Bij de vorige week gehouden Mid denstandsexamens te: Tilburg, slaag den van de R.K. Handelsavond school te Kaatsheuvel de volgende leerlingen: Jan Dingemans, Frans Elshout, Ad. Korthout, Jan Stokker- mans, Jan Sips, Louis Aquina, Jo v. Gulik, Riki Kleijsen, Mien van der Velden, Stien Voogd, Toos Vloe mans en Ans Vesters. Aan de R.K. Kweekschool te Oir- schot slaagden voor het examen Kleuterleidster de dames Anny v. Luxemburg, Zepha Steenbergen en Ria Peters. D.E.S.K.-A-JUNIOREN WINNAAR van het OISTERWIJK'TOURNOOI. Twee weken geleden startte Desk- A op het door de R.K.S.V. „Oister wijk" georganiseerde jeugdtournooi met een fikse 51 overwinning op de jeugd van Zwaluw-VFC uit Vught. Na voor de tweede ronde te heb ben vrijgeloot, moest Desk gisteren in de eindronde aantreden met Ois terwijk, Taxandria en Reusel Sport. De eerste wedstrijd tegen Oister wijk werd met ,2—0 gewonnen, waarna de Dessers in de finale te gen Reusel Sport moesten spelen. Deze wedstrijd werd goed ge speeld. Vóór de rust nam Desk met twee mooie doelpunten de leiding, maar na de rust kwam Reusel Sport geweldig opzetten, hetgeen ze met een doelpunt konden uitdrukken. We vreesden dat Reusel Sport er in zou slagen gelijk te komen, maar bij een van de Desk-aanvallen werd de stand op 3—1 gebracht. Reusel Sport gaf zich nog niet gewonnen en slaagde er in om op 32 te ko men, doch verder konden zij 't niet brengen. Nog bij het laatste fluit signaal scoorde Desk 42, maar de scheidsrechter besliste dat 't doel punt juist na de reglementaire tijd gescoord werd, zodat de eindstand 32 voor de Desk A-junioren bleef. Door deze overwinning kwamen de A-junioren in het bezit van een schitterende wisselbokaal en 11 zil veren medaljes. Wederom toonden de Desk-junio ren ook op tournooien gevreesde te genstanders te zijn, want deze zo mer behaalden zij ook reeds bij Sarto en DWC de eerste prijs. DE EFTELING BLIJFT CRESCENDO GAAN. Het zijn weer drukke weken ge weest voor „De Efteling". In de week van 22 tot en met 28 juli telde „De Efteling" weer ruim 45.000 be zoekers. De week van 29 juli tot en met 4 augustus gaat daar nog boven uit. Zondag 4 augustus alleen reeds passeerden niet minder dan ruim M

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2