WAALWIJK KAATSHEUVEL JpCAÉ 1 DP vorn IT's V VONING rINR 1CHTING WIELRENNEN De nieuwe Serviezen van Keramiek fris, edarn „Het Geschenkenhuis fleur in Uw interieur! i 'f Wl ilMV WAALWIJK JVn 1 lli\7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1957 Goede vorm Loonopzand Duivensport VADER EN ZOONTJE VERONGELUKT. Onze woningtextiel brengt rIMIi Telefoon 2291 Grof est raat 270 6 6 ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 10 en zondag 11 aug. Arts Dr. Lenglet. Apotheek Nijman. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 11 augustus 1957. 10 uur Ds. H. L. Boonstra van Wissekerke (Z.). N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 11 augustus 1957. Voorin. 10 uur en nam. 2.30 uur Ds. L. v. d. Peut uit Rens- woude. N. II. KERK BAARDWIJK. Min. Loeffstraat 65. Zondag 11 augustus 1957. 9 uur v.m.Ds. C. B. Schuurman BENOEMING. De directeur van de Rotter damse Bank alhier, de heer A. M. F. M. Steenbergen, is m. i. v. 1 november a.s. benoemd tot di recteur van de Rotterdamse Bank te Tilburg. Tot zijn opvolger aan 't kan toor alhier is m. i. v. die datum benoemd Mr. W. M. Nijs uit Utrecht. PASTOOR A. VERWIEL. De Zeereerw. Heer A. Verwiel, Pastoor te Millingen, is na 't on. dergaan van een operatie te Nij megen in zijn pastorie terugge keerd. Zijn eerwaarde zal nog enige tijd rust moeten houden. een botsing plaats tussen twee personenauto's, resp. bestuurd door L. v. B. uit Waalwijk en G. v. d. L. uit Kaatsheuvei. Eerst genoemde stopte op het kruis punt om voorrang te verlenen aan een van rechts komende be stelauto. Deze stopte echter ook om de Irenestraat in te draaien, v. B. menende dat hem voorrang werd verleend, sloeg daarop naar links de Stationsstraat in, doch lette daarbij niet op de naderen., de auto van v. d. L„ die in de rechterflank werd aangereden. Ook hier alleen maar materiële schade. De wielrijder v. E. alhier werd woensdagavond in de Mr. Loeffstraat aan het hoofd ge troffen door een van een bestel auto uitstekende balk. De balk schijnt door onverklaarbare oor zaak uit de laadbak omhoogge- sprongen te zijn. v. E. werd door de klap tegen! het wegdek geslin gerd en lien daarbij een hoofd wond op. die in het ziekenhuis werd gehecht. De bestelauto werd bestuurd door A. G. alhier. AGENDA. Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Vera Cruz", 14 jaar. I Luxor 8 uur: „Zarak", 14 jaar I Dezelfde voorstellingen op zondag 11 aug, om 6 en 8.30 u. zijn met hun krachtig lijnenspel een vreugde voor oog en hand. Kwaliteiten die schoonheid doen leven. Alle onderdelen los verkrijgbaar. 9) Grotestraat 220 Tel. 2512 WAALWIJK PAUL KRüGERSTAM NAAR JAMBOREE. Twaalf voortrekkers van de Paul Krügerstam hebben per fiets de reis naar de Jamboree in Sutton Coldfield gemaakt. De vorige week donderdag trapten ze van Waalwijk naar Brugge (200 km.), waar ze in gesloten peloton binnenvielen. Omdat 't stuk Ostende-Dover bijna niet te fietsen is, hebben ze dat gedaan per m.s. „King Albert". Vandaar naar het kamp was nog eens 300 km., zodat we met recht kunnen spreken van „fietsende voortrek kers". Het doel is natuurlijk de Jamboree en dan voornamelijk de Rover-moot, d.i. een bijeen komst van Voortrekkers uit alle landen van de wereld. In hoever re de Paul Krügermannen daar in Engeland weggespoeld zijn, is ons nog niet bekend. We hebben niets meer van onze verslagge vende voortrekker vernomen. De tocht duurt in het geheel 12 da gen, inclusief de ierugtocht, die ook per fiets wordt gemaakt. VERKEERSONGEVALLEN. Op het rijwielpad langs de N. Parallelweg botsten maandag middag de bromfietser B. O. en de wielrijder J. J., beiden uit Waalwijk, tegen elkaar, doordat laatstgenoemde een ogenblik door de zon werd verblind. Het ongeval beperkte zich tot wat materiële schade. Op het kruispunt Stations straat—Irènestraat had dinsdag BURGERLIJKE STAND. Geboorten Wilhelmina dv H Greve-Ko- i nings Henricus C P zv P J v j d Wiel-de Louw Helena C F j dv J H Vermeulen-Schuurmans i Adrianus M J zv A J in 't Groen-van Kuijk te Loonopzand Adrianus G J zv J B A van Arendonk-Gommers te Drunen Jacobus M M zv F C de Gouw- Kuijs. Overlijden Augustinus, H van de Sande 41 jaar echtg. C A Mulders Johannes B de Leijer 83 jaar, echtg G. L. Schapendonk. Huwelijksaangiften P C Vermeer 30 jaar te Loon opzand en L Maas 27 jaar alhier -PC Baum 24 jaar en L G Kip ping 23 jaar beiden alhier. Huwelijken Gene. Ingekomen J v Peer wed van der Esch en zoon van Sprang-Capelle G G M de Bont van 's-Bosch H J W van Amstel van Tilburg J W M van der Linden van Leiden W M Klijn van Middelburg. Vertrokkeh F A Klerkx naar Riihlefeld (D.) W R N M Vink naar Frankfurt a.M. LCT Baijens naar Loonopzand AA Voogd en echtg naar Drunen H M J Pols naar Veldhoven A Wij nen naar Eindhoven AA van Bladel naar Sprang-Capelle A J 'Huijsman en echtg naar Den Bosch P A C Snen naar Eind hoven AG Couwenbergh naar Canada W Vos naar Am sterdam. ZWEMDIPLOMA'S. Zaterdag 3 augustus onderwierpen zich weer een 40-tal dames en heren aan het zwem-examen. De heren Bastiaansen, badmeester te Tilburg, en de heer Vervoort, badmeester te Kaatsheuvel, namen de zwemproe- ven af. Ook nu weer waren de re sultaten schitterend. Het diploma A werd uitgereikt aan de dames: Eli sabeth v. Noye, Tonny Zwaans, Riet Broeders, Ria v. Venrooij, Antoinet te v. d. Velden, Mevr. Montanus, Sjaan v. d. Linden, Jacqueline v. d. Linden, Mevr. Salet, M. J. Dekkers, Mechelien Coomans, Mieke Roesten - berg en Jacqueline Smit. Het diploma B behaalden de da mes: Beppie v. d. Hoven, Joke Cap- petti, Marleen v. d. Heijden, Itta v. d. Heijden, Ida Zalingen, Allegon- da v. Lier, Mechelien Coomans, Dini v. Heesch en Jo de Vries. Voor het diploma A slaagden de heren: Pieter v. Gestel, Hendrik Verduijn, Th. Muskens, Anton de Jong, Siemon Rempt, Jan Hoeve naar, Jan Smit, Leo Mutsaers, Kees Janssen, Piet Dekkers, Frank Cap- petti, Chris Maas en Jules de Jong. Voor het diploma B de heren: Pe trus v. Es en Adrianus Wilmont. J -lil WANDELTOCHT ROND OIRSCHOT. Onder auspiciën van de afdeling Noord-Brabant van de Nederlandse Bond van Lichamelijke Opvoeding (N.B.v.L.O.) en in samenwerking met de plaatselijke V.V.V., organi seert het Wandelcomité „De Kem pen" te Oirschot op zondag 1 sep tember a.s. nationale tochten door de mooie omgeving van Midden- Brabant. Er wordt een grote deel name verwacht, niet alleen uit de naaste omgeving, maar ook uit de Langstraat. De volgende tochten staan op het programma: 5 km. voor kinderen van 610 jaar; 10 km. voor kinderen van 10 tot 13 jaar; 15 km. voor kinderen van 13 en 14 jaar; 25 km. voor 15-jarigen en ouder. Bij de volgende adressen kan men zich voor deelname laten inschrij ven: bij het V.V.V. Gemeentehuis, Oirschot; bij Th. Beekhuijsen, Lin- denlaan 11, Oirschot; bij P. Mathij- sen, Rijkesluisstraat Oirschot; bij A. Schoenmakers, Mgr. Völkerstr. 112 Kaatsheuvel. Tegelijkertijd moet het inschrijfgeld worden voldaan. Deel nemers mogen wel een kleinere af stand, echter geen grotere afstand lopen. MET VAKANTIE IN HET MOEDERLAND. Mgr. Bekkers op bezoek. Omdat vader Pols 80 jaar gewor den is, kreeg zuster Inviolata (Dina Pols) uit de Dr. v. Beurdenstraat van hare overheid verlof tot een vervroegde vakantie, en zo arriveer de zij dezer dagen met de K.L.M.- dienst vanuit Curagao in het vader land. Woensdag mocht zij het ou derlijk huis bezoeken, en wie daar ook verscheen? Niemand minder dan Mgr. Bekkers, die de familie Pols van zeer nabij kent, omdat zijn zuster juist tegelijk met „Dina" in 't klooster te Schijndel trad en ook op dezelfde dag geprofest werd. Toen Mgr. Bekkers dan ook vernam dat zuster Inviolata thuis kwam, beloof de hij direct ook naar Kaatsheuvel te komen. Om 7 uur arriveerde hij in de Dr. v. Beurdenstraat en tot 10 uur heeft hij heel gezellig in de fa miliekring doorgebracht. Toen Mgr. Bekkers weer naar Den Bosch ver trok, bracht hij de heer IJpelaar uit het Hoekje even naar huis. Alles te kent eenvoud en voorkomendheid in deze grote priester. GESLAAGD. Te Aalsmeer slaagde voor het di ploma Bloemschikken de heer M. v. d. Schans, werkzaam bij de firma P. Snoeren te Kaatsheuvel. AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. Apollo-Theater „Je bent nooit te jong", alle leeftij den; Vrijdag 9 aug. van 7 tot 8.30 uur n.m. inmanden wedvlucht Noyon „De Sportwereld"; Zondag 6 en 8.30 uur n.m. Apollo- Theater, progr. zaterdag; Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon- Erk. Harm. Apollo, zaal W. Smit; 8.30 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. St. Jan, zaal P. v. Dun. ZONDAG-DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Raaijma kers te Kaatsheuvel en dokter De Vries te Loon op Zand, wordt waar genomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel; telefoon 04167 - 2550. men 24 j. en Maria C. Grootswagers 26 j„ beiden te Kaatsheuvel; Corne lius G. M. Verstijnen 27 j. te Waal wijk en Cornelia G. W. M. v. Mos selveld 26 j. te Kaatsheuvel; Adria nus G. Snoeren 24 j. te Kaatsheuvel en Catharina M. Coomans 22 jaar te Loon op Zand; Hubertus A. W. Diel- tjens 28 j. te Loon op Zand en Anna M. Donders 30 j. te Kaatsheuvel. Overleden: Johannes H. Dirksen, echtg. van M. Demmers, 56 jaar; Hendrika Wa- gemakers, echtg. van A. M. v. Box tel, 69 jaar; Adrianus Laros, echtg. van H. Snoeren, 82 jaar; Cornelia Leermakers, echtg. van P. v. Esch, 74 jaar. Wielerwedstrijd. Voor het eerst hebben de Ka- jotters en de jongens van de St. Jansgarde hun wielerwedstrijd, die zij elk jaar organiseren, in de kom van Loonopzand mogen houden. Hoewel de deelnemers in 't geheel geen wielrenners zijn is deze primitieve ronde toch 'n manifestatie geweest voor de beide jeugdverenigingen en mag schitterend geslaagd genoemd worden. Mogelijk zijn er ama teurs bij voor de toekomst. De uitslag is als volgt: KAJ 1 N. Voets; 2 W. van Noye; 3 F. Bruurmijn; 4 J. Broe ders; 5 P. v. Laarhoven; 6 P. v. d. Velden Hzn.; 7 A. van Loon. St. Jansgarde 1 J. v. d. Nieu- wenhuizen; 2 J. v. d. Ven; 3 K. Pijnenburg; 4 F. Vera. Geslaagd. Op het te 's-Bosch gehouden examen schildersgezel slaagde onze dorpsgenoot G. van Loon. BURGERLIJKE STAND. ■rrf Geboren: Wilhelmus J. A. de Kort, zv. A. P. de Kort-Priems; Maria J. C. dv. J. v. Rooij-Klemens; Cornelis A. G., zv. M. J. v. Leeuwen-v. On- zenoord; Carolina, dv. J. Timmer mans-de Rooij; Marchelmus W. M., zv. P. J. M. Wijtenburg-Geerdes; Jozef W. J. M„ zv. W. C. M. Pep- ping-Grummels; Johannes E. M., zv. H. A. de Kort-Rombouts; Cornelia J. M„ dv. J. E. v. Noije-Hamers; Vera M. C., dv. J. Klein-Plune; Henricus H. J„ zv. H. M. Beunis-v. Dongen; Adriana J. M., <dv. A. J. Rombouts-v. Loon; Aukje E. H., dv. A. Hartstra-Verkerk; Henriëtte A. M., dv. J. H. M. Brekelmans-van Kempen; Cornelia F. M., dv. F. A. v. Broekhoven-Rense; Jacobus M. B. A., zv. B. A. J. Klerx-v. d. Dun- gen. Huw.-aangiften: Adrianus G. Snoeren 24 jaar te Kaatsheuvel en Catharina M. Coo mans 22 j. te Loon op Zand; Huber tus A. W. Dieltjens 28 j. te Loon op Zand en Anna M. Donders 30 j. te Kaatsheuvel; Petrus H. J. Graaf- mans 28 j. te 's-Bosch en Johanna J. M. v. d. Schoor 25 j. te Loon op Zand; Wilhelmus v. Gooi 24 j. en Christina P. v. d. Hout 23 j„ beiden te Kaatsheuvel; Adrianus A. Bee- rens 28 j. te Loon op Zand en Maria A. E. Sins 26 jaar te Kaatsheuvel; j Martinus Th. H. Paanakker 28 jaar i te 's-Bosch en Cornelia A. J. van Wanrooij 25 j. te Kaatsheuvel; Pe trus A. de Kort 27 j. te Waalwijk en Maria A. F. Vloemans 27 jaar te Kaatsheuvel; Henricus A. W. M. v. d. Oord 24 jj, en Lucia T. C. de Graaf 27 j. te Kaatsheuvel; Cornelis B. v. d. Waals 27 j. te Hilversum en B. v. Pelt 28 j. te Kaatsheuvel; Ma thijs G. Kuijpers 27 j. en G. W. v. d. Hoek 27 j., beiden te Kaatsheuvel; Antonius J.. v. Wanrooij 53 jaar en A. M. v. d. Velden 53 j., beiden te Kaatsheuvel. Gehuwd: Coenraad G. F. v. Nimwegen 26 jaar te Waalwijk en Johanna C. M. Goedhart 24 j. te Kaatsheuvel; Ge- rardus M. M. v. Riel .26 en Catha rina J. A. Snoeren 26 j„ beiden te Kaatsheuvel; Cornelis J. v. Boxtel 34 j. en Johanna Grootswagers 27 j., beiden te Kaatsheuvel; Adrianus van den Meiracker 23 j. te Amster dam en Adriana H. Kleyngeld 24 j. te Kaatsheuvel; Andreas H. F. Da- WAALWIJK. RWBNevelo. In het kader van de voorbe reiding van de a.s. competitie, speelt het lé elftal van RWB a.s. zondag een oefenwedstrijd tegen de Oisterwijkse 3e klasser Ne velo. We hopen dat het elftal dat zondag zal aantreden zowel wat samenstelling als spelopvatting betreft, meer perspectief zal ope nen dan de wedstrijd van vorige zondag in Vlijmen opleverde. Aanvang half drie. Zaterdagmiddag 4 uur speelt RWB 2 een wedstrijd in Sprang tegen NEO. Daar voor de reser ves de competitie reeds op 1 sep tember a.s. begint, is het zaak deze wedstrijd als een zeer nut tige oefening te beschouwen. CAPELLE. Wit Zwart. Naar wij vernemen zal het le elftal van Wit Zwart het a.s. competitieseizoen Uitkomen in de 4e klas D district West II van het zaterdagvoetbal. De competitie, die op zaterdag 7 september begint, belooft zeer interessant te worden. De inde ling ziet er als volgt uit Altena; Dinteloord; Good LuckThe GunnersRoda Boys Sprang; SSC '55; Wit Zwart; Woudrichem; Wijk; Zwaluwse Boys. FRANS MAHN WINT „ACHT VAN CHAAM". Gisteren is de grote wielerklas sieker „De Acht v. Chaam" ver reden. Talrijke wielergrootheden van het eerste plan waren daar voor naar het kleine Brabantse plaatsje getogen, stuk voor stuk belust op de zege. Maar het werd geen van die verblindende ster ren, die als eerste over de eind streep flitste. Halverwege de cours slaagden enkele renners, die toch niet als de grote kans hebbers stonden genoteerd, er in weg te pringen uit het grote pe loton. En daar bleef het bij, want geen der groten slaagde er in om het gat te dichten. Zij bogen ten slotte maar het hoofd, voor zo ver zij dat al niet hadden gedaan voor het moordende gruis der koolaspaden. Geen v. Est, Wagt- mans, Voorting, geen Rik van Steenbergen en Marcel Janssens, geen Defilippis en geen Christi an, die deze klassieker op hun naam schreven, maar de outsi der Frans Mahn, die als eerste over de eindstreep flitste. De uitslag werd 1 F. Mahn, Amsterdam, 160 km. in 3 uur 47 min. en 16 sec.; 2 L. v. d. Brand, Schijndel (op 1 lengte)3 A. v. d. Sluys, Vlissin- gen (op 3 lengten); 4 T. Wolfs, Vlijmen; 5 D. de Groot, Amster dam; 6 L. v. d. Pluijm, Dussen; 7 C. v. d. Sande, Halsteren; 8 M. Stolker, Utrecht; 9 P. de Jongr Made: 10 G. Pos, Vreeland; 11 T- van Wijchen, Goes; 12 C. v. d. Borst, Etten; 13 (op 15 secon den) R. v. Steenbergen, België; 14 N. Sterckx, België; 15 P. van As,, Roosendaal. HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd bij de heer C. v. Tilborgh op de Hogevaart, hield j.l. zaterdag een wedvlucht vanuit Mons. In- gemand 240 duiven. De prijzen werden als volgt behaald A, Spuibroek 1 5 50 53; Gebr. V. Oss 2 67 70; H. v. Seist 3 40 52; G. Genen 4 28; J. de Jong 6 49 58 63 69; A. Brouwers 7 22 41 44 60; C. v. Tilborgh 8 21 23 34 36; C. Broeks 9 14 17 57 61; C. Verhagen 10 31 46 56; W. Nieu- wenhuizen 11 16 66 71; P. Faro 12 38; M. de Jong 13; J. Paans 15 35 43 64; A. v. Campen 18 27 32 59; J. Pols 19 37; G. Rosen- brand 30 38 62; A. Florijn 24 26 51; M. Hommel 25 47 68; H. de Jong 29 48 55; M. Blok 30; A. Heibloem 33 42 65; F. Tactor 45; M. Netten 54. Oude duiven: J. Rorenbrand 1 3; A. Spuibroek 2: C. Verha gen 4; W. Nieuwenhuizen 5. A.s. vrijdagavond tussen 79 uur inmanden voor Quievrain. BEZUINIGING VAN 600 MIL JARD IN FRANKRIJK. Na acht dagen van gespannen en moeizaam overleg tussen de minister van financiën en de overige leden van het kabinet Bourgès-Maunoury heeft minis ter Gaillard zijn zin gekregen. De 600 miljard aan bezuinigingen op de Franse staatsuitgaven die hij eiste, zijn volgemaakt, op pa pier heeft hij zelfs een paar mil jard meer gekregen dan hij had gevraagd. Een aanzienlijk deel van de bezuinigingen zal moeten worden opgebracht door het mi litaire apparaat, zowel door in terne, hervormingen zoals 'n ver lenging van de dienstplicht van 18 tot 24 maanden als door het demobiliseren van een aanzien lijk aantal jonge dienstplichti gen, naar men verwacht tussen de 100 duizend en, 200 duizend. TWINTIG BERGBEKLIMMERS OM HET LEVEN GEKOMEN. De laatste dagen zijn in Euro pa tenminste twintig mensen bij bergbeklimmingen om het leven gekomen. Dinsdag zijn de lijken gevon den van drie beklimmers van de Mont Blanc, waardoor 't aantal slachtoffers in de Franse bergen tot negen is gestegen. Vrijdag verongelukten vier mensen, toen een herschroefvliegtuig uit el kaar sprong, nadat het lijk van een Franse bergbeklimmer in de Alpen was geborgen. In Zwitserland zijn in het af gelopen weekeinde twee bergbe klimmers omgekomen; in de Ita liaanse Alpen eveneens twee. De Oostenrijkse politie heeft medegedeeld dat vier mensen in de bergen zijn verongelukt en 3 ernstig gewond. De Beierse bladen maken mel ding van drie dodelijke ongeluk ken, in het Duitse deel van de Alpen tijdens het jongste week einde. DE „ZWARTE RUITER" IN CASSATIE. Vier middelen toegelicht. De vakantiekamer van de Hoge Raad heeft het cassatieberoep be handeld van H. G. te Mierlohout, bijgenaamd de „Zwarte Ruiter", thans gedetineerd, die, door het ge rechtshof in Den Bosch wegens ver schillende misdrijven veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, enige maanden geleden uit het huis van bewaring te Scheveningen wist te ontvluchten. In Rotterdam is de vluchteling, zoals bekend, toen we der gearresteerd. Mr. J. Th. Vermeulen heeft vier cassatiemiddelen toegelicht. Hij wees erop, dat in deze zaak zeven dagvaardingen zijn uitgebracht. De eerste drie middelen waren gericht tegen diefstal van een personenauto te Nijmegen en de roofoverval op 't postkantoor te Ravenstein; 't vierde was gericht tegen de strafmotive- ring in de zeven zaken. Pleiter kwam er tegen op dat de herroeping van rekwirants bekente nis met betrekking tot de autodief stal en de ontkenning in zake de overval te Ravenstein niet aanvaard zijn. Zowel de herroeping als de ont kenning aldus pleiter zijn ver worpen op gronden, die ter terecht zitting niet zijn behandeld. In het laatste middel betoogde pleiter, dat de rechtbank voor de strafbepaling in aanmerking neemt de omstandigheden, waaronder de maatregel van terbeschikkingstel ling wordt geëffectueerd, benevens de aanmerkelijke grond van stellig- zich aan zijn vrijheidsbeneming te heid, dat rekwirant elke kans om onttrekken, zal gebruiken. De rechtbank laat daarbij ener zijds een omstandigheid mede wer ken, die niet te harer beoordeling staat en voor de strafbepaling niet redegevend kan zijn. Anderzijds neemt zij en omstandigheid in aan merking die bij het onderzoek niet aan de dag is getreden. In deze zaak zal de advocaat-ge neraal, mr. Loeff, op 14 augustus conclusie nemen. X 1 3' j 1 V 1 Op de Aalsterweg te Eindho ven heeft zich woensdagmiddag een verkeersongeval voorgedaan waarbij de 52-jarige heer F. C. Verhoeven en zijn 11-jarig zoon tje Frans dodelijk zijn veronge lukt. De heer Verhoeven werd, toen hij met/ z'n bromfiets, waar op ook zijn zoontje zat, de rij baan overstak, gegrepen door 'n passerende auto. DOORRIJDEN. En nu 't verkeers-zorgenkind toch aan de orde is, past hier, in de marge van het nieuws, een krachtig protest tegen de twee misdadige automobilisten, die dezer dagen, na het veroorzaken van een ongeluk, zijn doorgere den. Op de Bosscheweg bij Tilburg reed een auto zondagavond een verloofd paar aan, dat op het rijwielpad fietste. De man werd daarbij levensgevaarlijk gewond. Hoewel de rechtervoorzijde van de wagen moet zijn ingedeukt en de rechterkoplamp moet zijn vernield, gaf de chauffeur vol gas en reed door, zijn slachtof fers langs de weg achterlatend. Maandagavond drong een au tomobilist in Steenbergen een tractor van de berm. De be stuurder kwam te vallen en werd ernstig gewond de lichtgroene personenauto reed door. In beide gevallen kan men niet meer spreken van onbe suisd gedrag. Het is ook wet telijk misdaad. Hopelijk zal hier de rechter het laatste woord kunnen spre ken. N. T. Crt. de ter dood veroordeelde Franse boer Gaston Dominici heeft gratie gekregen. De dood straf is omgezet in levenslange gevangenisstraf. Dominici was veroordeeld wegens de moord/ op het Britse gezin Drummond, vijf jaar geleden. tengevolge van een cam pagne in de Syrische pers is de verhouding tussen Jordanië ep Syrië zeer gespannen geworden. Jordanië zal desnoods gewa pend optreden, zo heeft een woordvoerder verklaard. de (bloedigste regering ter wereld, die van judas Kadar, gaat voort met de zuiveringen. Nu is aangekondigd dat de we reld van kunst en onderwijs van „tegen-revolutionaire elementen" zal gezuiverd worden. Er is geen cultuur buiten die van de rode moordenaars. het jamboreeterrein te Sut ton Goldfield is dinsdag tenge volge van een drie uur durende regen onder water gelopen. Op sommige plaatsen stond het wa ter zestig centimeter hoog. Op het terrein hadden 34.000 pad vinders uit 82 landen hun ten ten opgeslagen. Verscheidene honderden moesten elders een goed heenkomen zoeken. een 59-jarige Zwolse koop vrouw meldde zich van tijd tot tijd bij de dienst sociale zaken voor ondersteuning. Achteraf is gebleken dat zij een rijk gevulde oude kous bezat. Zo zijn de vrou wen dus ook wel weer. PRODUKTIEF, DANK ZIJ DE TABAK. Compton Mackenzie, een 74-jarige Britse schrijver, heeft verklaard dat hij tot dusves een halve ton tabak heeft gerookt. Dit was zijn werk zeer ten goede gekomen, terwijl zijn gezondheid er geenszins onder had geleden. Dinsdag is van zijn hand 'n boek verschenen, getiteld „Sublime to bacco", een geschiedenis van de kunst van het roken. Hij zegt dit boek geschreven te hebben „uit dankbaarheid voor het geweldige profijt" dat hij van de tabak heeft getrokken, „in volkomen zekerheid" dat hij er niet het minste nadeel van heeft ondervonden. Mackenzie is van mening, dat als hij niet zou heb ben gerookt, de helft van zijn boe ken ongeschreven zou zijn gebleven. R A YONWED STRIJD IN VEEBEOORDELING. Voor de tiende maal hebben tien afdelingen van de r.k. Jonge Boe renstand uit de krign Breda deelge nomen aan een wedstrijd veebeoor deling. De rayonwedstrijd is ditmaal gewonnen door de afdeling Klein- Dongen-Vaart, die daarmede m het bezit kwam van de wisselbeker, tot dusver in het bezit van de afdeling Teteringen. Meer dan honderd jonge boeren namen aan de wedstrijd deel. De to taal-uitslag is nu: 1 Klein Dongen- Vaart; 2 Teteringen; 3 Waspik; 4 Gilze; 5 Dongen; 6 Rijen; 7 Ooster hout; 8 Oosteind; 9 Raamsdonk; 10 Molenschot. m m

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6