LAATSTE BERICHTE» Twee Nette Meisjes w Ernstige spoorwegramp nabij Eindhoven De verjongingskuur PERSONEEL VOOR DE ONDERWERKAFDELING STIKKERS voor op de fabriek Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tieien J. C. VAN VLIET Dzn. IJSSELSTEEN VinJt II U De Echo van het Zuiden mm DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 AUGUSTUS 1957 VERSCHEIDENE DODEN EN VELE GEWONDEN. Hedenmorgen zijn bij Woen- sel, tussen Best en Eindhoven, twee personentreinen met elkaar in botsing gekomen. Het betrof de exprestrein, die om 7.15 uur uit Eindhoven in de richting RotterdamDen Haag vertrok, die in botsing kwam met de stoptrein van 5.25 uit Amsterdam, welke om 8.4Ü uur te Maastricht moest aankomen. Vermoedelijk door verkeerde wisselstand reed deze trein op een verkeerd spoor. Het gevolg was dat de trein uit Eindhoven, die 20 km. per uur reed, inreed op de naderen de trein, die 80 km. per uur reed. De voorste treinstellen van de treinen werden uit de rails ge worpen en dwars over de spoor dijk gezwiept. De rest van de treinstellen drukten in elkaar. Uit een vlakbij gelegen kazer ne kwamen direct militairen te hulp. Ook verplegend personeel van een nabijgelegen psychiatri sche inrichting schoot toe. In eerste instantie werden zes personen levenloos in de ravage aangeroffen. De eerste schatting van het aantal gewonden was 30 maar later sprak men al van 8 doden en 50 gewonden, maar het juiste aantal was bij ontvangst van cfit bericht nog niet te be- paien. De politie van Eindhoven heeft alle artsen in de omgeving gea larmeerd. Ambulancewagens uit s-Bosch, Geldrop, Vaikénswaard en Helmond zijn eveneens naai de plaats van de ramp gezonden, lil Eindhoven worden alle zie kenhuizen in gereedheid ge bracht. De spoorwegen hebben busdiensten ingelegd. Honder den reizigers wachten op deze drukke maandagochtend op aan sluiting. Volgens mededeling van de politie zou het ongeluk te wijten 'zijn aan een verkeerde wissel stand. De trein van de richting 's-Bosch moest wegens werk zaamheden aan het rechterspoor over een zekere lengte op 't lin- kerspoor rijden. Achter de plaats waar deze trein weer naar de rechterzijde terug zou gaan, kwam de trein uit 's-Boscii in de richting Eindhoven gereden. Echter schijnt de wissel, waar over de trein uit Eindhoven weer naar het rechterspoor zou gaan, niet te zijn Omgelegd, zo dat beide treinen op elkaar in reden. en het tegengaan van het verouderen (van onze medische medewerker) Zou na de laatste gebeurtenis sen aan gene zijde van het ijze ren gordijn de dagorder, die Ma- lenkov destijds heeft uitgevaar digd ten behoeve van de gezond heid van leden van de Sovjet- regering, nog steeds van kracht zijn Er werden daarin verscheidene maatregelen beschreven, spe ciaal voor die leidende figuren die zich aan een verjongings kuur met het serum van Bogo- moletz hadden onderworpen. Tot de bedoelde voorschriften behoorde het in acht nemen van een „normale" werktijd ten bu- rele, dat wil zeggen van negen uur 's ochtends tot in de namid dag, doch afschaffing van de voordien gebruikelijke nachtar beid van 's middags één uur tot drie of vier uur in de morgen. VIJFTIEN UUR SLAPEN. Verder moesten de betreffen de personen tweemaal per jaar een paar weken inschakelen, waarin zij er voor dienden te zorgen minstens vijftien uren per etmaal te slapen, wel te ver staan: zonder dat daarbij slaap middelen werden ingenomen. Eenmaal per jaar moest de behandeling met het serum van Bogomoletz worden herhaald. Tot slot werd nog een bepaald geneesmiddel uit de zeer „oude doos" aangeprezen: een geheim preparaat van de beroemde (of beruchte) Paracelsus, waarvan het recept tegenwoordig bekend is en waaraan nog de zogenaam de toverwortel yenchen was toe gevoegd. Wanneer wij de Neue Post mogen geloven, hebben ook ver- screideng politici, diplomaten en kerkvorsten in West-Duitsland zich aan een „verjongingskuur onderworpen. Volgens het blad betrof het hier niet alleen voor aanstaande ambtenaren en be langrijke figuren uit de vak bondwereld, maar ook twee bur gemeesters van steden in het Ruhrgebied, 4 directeuren van grote banken in Keulen en Dus- seldorf en leidende mannen der Okense diocese. Zij zouden daartoe de'behan deling volgens Bogomoletz bij zich hebben laten toepassen, de modernste en naar men zegt, de meesteffectieve methode tot ver jonging. „APENKLIEREN". Ligt het nu voor de hand dat ook de gewone krantenlezer zich afvraagt of zulk een verjonging ook voor hem in aanmerking komt, nu allerlei belangrijke Personages zich vol vertrouwen aan een of meer der aanbevolen wijzen van behandeling onder wierpen. Nu is het een feit, dat er al vaker middelen ter verjonging zijn uitgevonden. Enkele tien lallen jaren geleden beproefde Voronoff, ook al een Rils, ver jonging teweeg te brengen door een operatieve ingreep. Het in planten van „apenklieren" on der de huid van de mens is dooi de wetenschappelijke wereld toen met belangstelling gevolgd De resultaten bleven echter ver onder de verwachting en Voro- noff's methode haakte vrij spoe dig in onbruik. VEEL LANGER LEVEN Thans is het allemaal „ver jongingsserum" wat dé klok slaat. En de promotor van deze inspuitingen is niet zo maar een onbetekenend mannetje, waar nog nooit iemand van reeft ge hoord. Integendeel, veler ogen zijn thans gericht op prof. Bogo moletz, leerling van de beroem de nobelprijswinnaar Metschni- kov. Met zijn grote voorganger is de Russische arts Bogomoletz van mening, dat men over het algemeen veel langer zou kun nen leven dan thans meestal 't geval is. Gevraagd en Hoog loon Fa. AUSSEMS ROUWMAAT Op de te Waalwgk is plaats voor van 16 jaar. IJsselsteenfabriek - Gouderak (Hollandse IJssel) WEET U.... ABONNEMENTEN en ADVERTENTIES BIM EN BAM OP DE WIP. Kijk, hoe Bim en Bam rier wippen, Beiden worden 't spel niet moe, En de een gooit hier de ander d' Arme Jantje Schildpad toe. Die het helemaal niet leuk vindt En denkt: „Was 'k hier maar vandaan", Maar met 't spelletje te stoppen Nee, daar denken ze niet aan Bam kan niet zo heel best mikken En opeens, daar gooit hij heus Met een zwaai de arme schildpad Zo vlak tegen Bim z'n neus Zie de beertjes beiden rollen, Met het spel is het gedaan, Want je snapt wel, Jantje Schildpad Is er gauw vandoor gegaan geen se BieHlCTTlX! 4 mandeur in de Keizerlijke Orde van Reü nie, terwijl de Koning van Holland. Lode- wijk Napoleon hem in 1806 tot Staatsraad in buitengewone Dienst benoemde. j i 'i <>*.L xJtm KL,., j',4 i De Broeders der Illustre Lieve Vrouwe Broederschap kozen hem (in Kath. lijn) tot hun Proost en Koning Willem I stelde hem al dadelijk na Zijn troonsbestijging aan (7 april 1814) tot lid der Staten van Noord- Brabant. Deze strijder voor vrijheid van geloof overleed op 23 oktober 1814 te 's-Bosch. Ook hij was rentmeester der prinsen van Salm-Salm en het was onder zijn beheer dat zowel heerlijkheid als kasteel grote ver andering ondergingen. Het eens zo roemruchte kasteel werd om zijn bouwvalligheid gesloopt en alleen de ridderzaal bleef van het hoofdgebouw over, weke werd verbouwd tot een herenhuis, in weke toestand wij het heden nog kennen. Alleen een zeldzaam mooi zomerhuisje, aan de overkant van de weg, behield zijn oor spronkelijke toestand en geeft nog heden te raden wat eens het oude kasteel was. Joh. Bapt. Verheyen, laatstgenoemd, had een zoon Jhr. Fr. Xav. Verheyen, Griffier der Staten van Noord-Brabant, gehuwd met Jacoba Josepha de Roy van Zuidewijn. Toen haar echtgenoot was gestorven en de Vorsten van Salm-Salm, die toen hun heër de Koning van Pruijsen, die een groot leger had te onderhouden om tegen de ge weldenaar Napoleon op te treden, in geld verlegenheid kwam, niet geaarzeld hebben om een gedeelte van hun fortuin ten dienste van hun vaderland en koning op te offeren en door dit dienstbetoon tot geldnood ge bracht, de heerlijkheid Loonopzand ten gel de maakten, kocht de duarière van F. X. Verheyen de heerlijkheid en zo kwam het oude „leen" aan de nazaten der vroegere rentmeesters. Een reeks van aanzienlijke mannen zijn nadien uit de heerlijkheid voortgekomen, die zowel Loon als de gehele streek tot eer strekken. Vooreerst een Joh. Bapt. Verheyen, ge boren 18 jan. 1818. In 1839 werd hij doc torandus in de letteren en 2 juni 1840 pro moveerde hij tot doctor in het Romeinse en hedendaagse recht. In 1842 werd hij benoemd tot honorair lid in de commissie van Onderwijs in N.-Br. In 1857 volgde zijn benoeming tot Prov. Inspecteur in de eerste inspectie van het Lager Onderwijs in N.Br. waar in 1880 Gelderland en Limburg nog bij kwam. Herhaaldelijk poogden de Bossenaren hem in hun gemeenteraad te krijgen. In 1863 werd hij nog tot Wethouder benoemd, waar voor hij bedankte. In 1849, 1853 en 1865 werd hij voor den Bosch gekozen in de Prov. Staten. Van 1866 tot aan het jaar 1880 toen hij bedankte, koos het Kiesdistrict lilburg hem in de Tweede Kamer. Van 1883 tot aan zijn dood zetelde hij met ere in de Eerste Ka mer, waar zijn adviezen, vooral die betrek king hadden op het onderwijs, op zeer ho ge prijs werden gesteld. Hij was een talent vol spreker en men schreef o.a. aan zijn kernachtig betoog toe, dat het verleggen van de Maasmond doorgang heeft gevonden. Bij dit alles werd hij herhaaldeijk met wetenschappelijke zendingen belast. Meer dan een halve eeuw had hij zitting in het bestuur der Kon. School voor nuttige en beeldende kunsten. Vele jaren was hij ook voorzitter van 't bestuur der Beurzenstich tingen in stad en meierij van den Bosch. Hij was voorzitter van de Ridderschap in Noord-Brabant, ereproost van de Illustre Lieve Vrouwe Broederschap en bestuurder van het Prov. Genootschap van kunsten en wetenschappen, enz. enz. Slechts weinigen zullen hun leven beter besteden dan hij dat heeft gedaan. Steeds gaf hij zijn beste krachten voor de bloei van de godsdienst, het welzijn van het va derland, de bloei van onze provincie, ter wijl hij bij dit alles het geluk van zijn ge zin niet uit het oog verloor, kortom hij was een man van grote en vele deugden, die de wapenspreuk van zijn geslacht „Provide et Constanter", „Met standvastig beleid", alle eer aandeed. Zijn tijdgenoten hebben het hem dan ook niet aan bewijzen van erken telijkheid laten ontbreken. Koning Willem III benoemde hem in 1869 tot kamerheer in buitengewone dienst, waarin Koningin Wilhelmina hem later handhaafde. De Ko ning benoemde hem ook tot Ridder in de Nederl. Leeuw. De Koningin maakte hem in 1892 tot commandeur in die orde. ■•.ril. xLz. Hij werd officier in de orde van de Eiken kroon van Luxemburg. De Belgische Ko ning riep hem uit tot officier in de Leo poldsorde en de President van de Franse Republiek tot officier de 1' académie de France. Bij dit alles bleef hij eenvoudig, voor iedereen te bereiken en vriendelijk voor eenieder, ...r. -i-f rMMBM, Op 11 januari 1898 stierf deze hoogbe gaafde man op het kasteel te Loonopzand. „De Grondwet" prees de ontslapene als een man die vooral als Inspecteur van het onderwijs onschatbare verdiensten heeft. Weliswaar werkte hij volgens dit blad veel in 't verborgen, doch juist daarom was zijn werk des te meer zegenrijk voor velen. k j ...i .-i-ti ,1.-1 .rs- P' 'ïlmtÊM Vooral kwam deze hoogachting van het Brabantse volk ten overstaan van Jhr. Joh. Bapt. Verheyen tot uiting in de meidagen 1892, toen op de 11e en de 12e van die maand „De Noord Brabanter" te 's-Bosch geheel in gouddruk verscheen bij gelegen heid van het gouden jubilé van J. B. Ver heyen als Inspecteur van het lager onder wijs en waarin van a.le zijden zijn grote verdiensten werden geprezen. Doch niet alleen het onderwijs had zijn volle belang stelling, ook de onderwijzer bracht hij meer zon in het leven. Talloze brieven zijn daar, om de hoogachting van de onderwijzer voor jonker Verheyen te bewijzen. De heer J. J. Eyck, onderwijzer te Heer len, schreef bij het verscheiden van Joh. B. Verheyen in „De Limburger Koerier" van 13 jan. 1898 een grafdicht, waaraan we de volgende verzen ontlenen De killige a£m des doods verwoei de gouden blaren Der kroon, die iefde en dank U om de slapen vlocht Toen Ge onlangs nog vol kracht om 't vijftichtal jaren In dienst van Staat en Kerk met de Uwen juublen mocht. Gij zijt, helaas, niet meer! Maar al Uw eed'le daden Bestralen met heur glans Uw vruchtb're levenspaden En Uw gevierde naam leeft bij het nakroost voort. Behalve bovengenoemde ziin nog een reeks van aanzienlijke mannen uit de heren der heerlijkheid voort gekomen, o.a. Mr. Eug. Verheyen, 1 die met ere evenals zijn vader het onderwijs in de districten Tilburg en Waalwijk diende, tevens kanton- rechter was van Waalwijk in welke functie hij door de staat werd ge ridderd voor 25 jaren waardevolle bewezen diensten. Ontwaak ten eeuwgen licht op mijne warme bede, Tot loon van Uwe deugd in 't Rijk van rust en vrede, Waar 't eindeloos geluk in voller luister gloort! Uit de nagelaten geschriften van deze grote man blijkt eveneens voldoende hoe zeer zijn arbeid gewaardeerd werd, ook door de Hoge Kerkelijke Overheid, Mgr. Zwijsen, de Pauselijke Internuntius Mgr. Rinaldini, alsook verschillende leden van het Kon. Huis. De echtgenote van Jonkheer J. B. Verheijen, bovenbesproken, de Hoogwelgeb. Vrouwe Agnes Apoli- na, Emelie, Gravin Dumonceau was eveneens een zeer hoog begaafde vrouw, nauwgezet in plichtbetrach ting, In stilte weldoen was haar grootste vreugde. Evenals haar echtgenoot was zij door iedereen bemind. Zij overleed eveneens op het Loonse kasteel op 6 februari 1893. Jhr. Fr. Xav. Verheyen, eveneens geridderd, klom op tot Eerste Ka merlid, Jagermeester van de Prins der Nederlanden in buitengewone dienst en Raadslid bij een Hoger Gerechtshof. Jhr. Mr. H. Verheyen was lid van de Militieraad en zo zijn allen op getreden voor gerechtshoven, als burgemeesters, in Koninklijke Dienst, enz. Het kasteel van Loon op Zand werd tijdens de bevrijdingsdagen vrij ernstig beschadigd, doch rond 1950 grondig gerestaureerd en het interieur gemoderniseerd, waarna 't bewoond wordt door Mevrouwe Emilia ten Horn, geboren Jonk- vrouwe Verheyen en haar echtge noot dokter ten Horn. Loon op Zand, P. A. v. B. Inderdaad is een natuurlijke le vensduur een betrekkelijke zeld zaamheid, gewoonlijk voert de èèn of andere ziekte immers tot een voortijdig einde. Daarenboven ver tonen tal van ouderdomsverschijn- selen zich vóórdat zulks noodzake lijk is. Metschnikov zocht de oor zaak van dit alles in de invloed van bacteriële vergiften en aan een te kort schieten van de rode bloed lichaampjes. Bogomoletz werkte aan het insti tuut voor experimentele geneeskun de te Moskou een andere theorie uit. Hij veronderstelt, dat het de toestand van het bindweefsel is, die de mate van veroudering in het li chaam bepaalt en hij tracht de op frissing daarvan te bereiken door een extract van dierlijke bindweef selcellen in te spuiten. Laxerend bittermiddel. Het „geheime" verjnogingsmid- del van Paracelsus bevatte aloë, gentiaan, saffraan, rabarber, the- riak en arnica. Het heeft de wer king van een laxerend bittermid del. Het in de moderne tijd door de Russen hieraan toegevoegde kruid is radix ginseng (in het Koreaans ginseng, in het Chinees yen-chen of jen-shen), een Chinese wortel, waar aan een opwekkende en levensver lengende invloed wordt toegeschre ven. Nu is eetlust opwekken en stoel gang bevorderen altijd bevorderlijk voor het wlbevinden. Wie zulk een preparaat inneemt kan daar niet zo veel kwaad mee. Maar of daar nu wonderen van verwacht moeten worden is weer een heel andere zaak. Het meest effectief. Het meest effectief zijn misschien nog wel de bovenbeschreven hy giënische maatregelen. Immers, wie lang jong wil blijven moet zich hoe den voor overmatige inspanning. Op tijd rust nemen en extra lang sla pen biedt misschien wel ide beste bescherming tegen verouderen. Door sommigen worden nog soda- bodeen en inspuitingen met dubbel- koolzure soda toegepast als verjon- gingsmiddel. Waarschijnlijk heeft dit tot doel door vermindering van de zuurgraad in het lichaam, de al gemene toestand te verbeteren. Wetenschappelijk bewezen is de verjongende invloed van soda ech ter tot nu toe niet. (Nadruk verboden) dr. H. W. S. DICK FLEMMINGSTRAAT, SPRANG-GAPELLE Aanmelden aan de fabriek GOÉD LOON. Gevarieerd werk. form. 41/, X 71/, X 1 7'/2 en (wasldikte) 5'/, X 772X17'/, dat de IJSSELSTEEN van de HOLLANDSE IJSSEL zeer grote VOCHTWERING heeft, en ook daardoor een meerwaardig product is Corrssp. adraa: VOORBURG, Zwart elaaa 9 Tel. 728613 Tel. Steenfabriek Moordrecht K 1827-380 ons bijkantoor ta KAATSHEUVEL en onza agenten In alle plaataan van da Langstraat naman staada gaarna ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN aan Copyright P. I. B. Box 6 Cco"nhog 1© Iedereen in de omgeving heeft het gelezen. De familie Hendriksen - U weet wel, vlak bij de bushalte heefteen baby gekregen. De geboorte-aankondiging stond in het plaatselijk nieuwsblad en dan kan men er zeker van zijn, dat het algemeen bekend is. Maar elke advertentie in deze krant wordt gelezen. Vandaar datzoveel adverteerders gebruik maken van: lllllllMlltltllHIHMIIl VAM QMSGflOdtyWijÜJÖzA® WIL MEM NIETS MSISSEN

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 3