KAATSHEUVEL LAATSTE'BERICHTEN Hoe zit dat DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 &®radijk Loonopz&tstS FRANSE GROT-SPEURDERS NA 1 DAG GERED. MET DE PARAPLU? lingskabel te repareren; een volgen de gelukkig wel. Bij het kopen van briefkaarten en postzegels werden de eerste schuchtere Engelse woo den gesproken. Het plaatsen van fietsen op het trottoir meende een bobby ons niet te mogen toestaan, zeker niet als ze zo zwaar beladen zijn en ais ze voor de voetgangers een groot deel van het trottoir onbruikbaar maken. Ga maar na, twaalf fietsen mei tas sen en plunjezakken. De milkshakes v/aren in ieder geval voortreffelijk. We zouden die dag nog een dertig mijl fietsen, zoals was gepland, in de richting Canterbury. Al spoedig wer den we geconfonteerd met het heu velachtig karakter van Engeland met zijn vermoeiende klimmen en zijn dankbare dalingen. Een mijl of wat voorbij Canterbury, in welke stad we de beroemde Angelicaanse Kathe draal bezochten, vonden we eer: kampterrein. De man, op wiens ter rein we onze tenten konden opslaan, in wiens boomgaard we zoveel aopels konden plukken als we wilden, die voor ons aardappels ging stekan en bij wie we regelmatig in zijn keuken stonden om water, werd voor ons het eerste bewijs van de spreekwoorde lijke Engelse gastvrijheid. Hoe we de volgende morgen bij ons vertrek ook aandrongen, de man wenste geen enkele vergoeding voor zijn diensten. Hij nodigde ons zelfs uit op onze te rugweg weer bij hem te komen kam peren! ISII- !vT Deze zaterdag zouden we Londen moeten bereiken, om er de volgende dag een tante van een van onze tocht genoten te ontmoeten, die ons het een en ander van de wereldstad zou laten zien. Om in een stad als Lon den een kampeerplaats voor de nacht te vinden is geen lichte opgave, daar waren we gauw genoeg van over tuigd. Toch stonden onze tenten ge durende een nacht in een van de voorsteden van Londen. Weer on dervonden we de Engelse gastvrij heid, dit keer bij een groepsleider van een Londense verkennersgroep. De man zag ons, toen we in het half donker onze kaarten bestudeerden, waarschijnlijk een beetje zorgelijk kijken. Of hij ons kon helpen door ons zijn grasmat achter zijn huis als kampeerplaats aan te bieden! Twaalf fietsen moesten dóór zijn huis naar de tuin, waar we onze tenten opsloe gen, eten kookten en nadien een hartelijke „ontmoeting hadden met vader, moeder en dochtertje Lissen den. De volgende morgen kwamen veel Engelse verkenners met hun ouders bij ons op bezoek en deze mensen informeerden zeer belang stellend naar het doel van onze tocht of we al eerder Engeland bezochten en of we het prettig vonden in hun land. 't Was al hartelijkheid waar mee we die vroege zondagmorgen werden bejegend. Om twaalf uur zouden we in ieder geval de H. Mis bijwonen in de Westminster Cathedraal, in het hart je van Londen. Dat was nog een dik ke anderhalf uur fietsen. Om tijdens een preek in het Engels de ogen open te houden bleek voor verschillende van de onzen niet mee te vallen. We ontmoetten na de H. Mis Willem's tante, die wist tenminste de weg door die zee van straten en aldus waren we in de gelegenheid veel schoons van Londen te zien: The Houses of Par liament met de Big Ben, de Westmin ster Abbey, de Towel en de Tower Bridge, Hyde Park, Trafalgar Squa re, Piccadilly Circus en het Bucking ham Palace. We maakten gebruik van de on dergrondse, we beleefden een tocht op de bovenverdieping van een van die bekende Engelse bussen. Daar is een massa te zien in Londen, maar wij hadden daar de tijd niet voor. Die nacht sliepen we wel in de we reldstad, met z'n twaalven op de vloer in een van de kamers van de flat van Tante Corry, die er dm dag een 11-tal neven bij had gekregen. Het onthaal was er voortreffelijk; Hollandse gulheid in een gastvrij Engeland. Knapen tussen de 17 en 20 jaar kunnen wat aan! Het programma van de volgende dag, de maandag, vermelde weer een bezoek aan een familielid, weer een tante van Willem, die in Kings Lang- ley woont, ongeveer 25 mijl ten noor den van Londen. Alles wat Tarte Fien te bakken wist, bakte ze voor ons, 't was meer dan voortreffelijk 't Was al over elf, toen we bij de kamphouder van 'n verkennerskamp in de buurt van Kings Langley, om een ruimte vroegen waar die nacht onze tenten konden staan. Nooit eer der kampeerden daar Hollandse ver kenners, en, ondanks het late uur, was de ontvangst hartelijk. (Slot volgt) BESCHERMING BEVOLKING. Vrijdag j.l. werd in hotel Smit alhier een drietal films vertoond voor de leden der B.B. en de Be- drij fszelf bescherming. De film „De Vijf Phasen van de Redding" gaf een goed idee weer, hoe men zich een snelle en doelma tige redding moet voorstellen. Naast de bescherming van de redder zelf moet getracht worden te redden, zonder dat er nog meer schade wordt veroorzaakt aan de personen, die bedolven of bpkneld zijn, of die nog in schuilplaatsen aanwezig zijn. De vijf phasen werden hier zeer aanschouwelijk getoond. Zij vorm den de methodes voor een redding. „Het Tunnelen" in de tweede film gaf een beeld, hoe in een puin hoop een tunnel op de juiste wijze werd gebouwd, om hierdoor in een ingestort huis te .komen om perso nen te kunnen redden. Alle moge lijkheden die zich bij de tunnel bouw kunnen voordoen, zag men er behandeld. Hier werden weer richt lijnen gegeven zowel voor de red der zelf, als voor de te nemen maat regelen. Snel werken en secuur is hier de hoofdzaak, terwijl hier voor de nodige aflossing gezorgd wordt door de leden der reddingsploeg. De derde film toonde de aanwezi gen „Het Puinruimen", dat geheel systematisch moet gebeuren vanuit een plaats. Het geschiedt helemaal met de hand, terwijl gezorgd moet worden dat het puin niet in bewe ging wordt gebracht tijdens het op ruimen. Ook hier geldt: dat geen obstakels die gevaar vormen voor instorting, mogen worden verwij derd; steunen en stutten is hier ge boden. Worden slachtoffers aange troffen, dan wordt meteen Eerste Hulp verleend. Na het vertonen van de zeer be langrijke films, besprak de heer Bij voet, als hoofd van het District B.B., enige woorden naar aanleiding van de vertoonde films. Hij gaf een kort plan voor de komende maanden en schetste de Eerste-Hulpploeg-in-de- toekomst, die echter meer dan nor maal werk zal dienen te verrichten. Hun opleiding zal naast de verplich te EHBO-opleiding voortaan zijn de Eerste Hulp In Oorlogstijd (EHIO), waarmee in september eep. begin zal worden gemaakt. Het plan is dan, dit E.H.-werk in uitgebreide zin te beoefenen, daar de oorlogsongeval len zich niet zo meer tot een per. soon, maar tot de massa gaan uit strekken. De Atoomverkenners zullen even eens hun opleidingen gaan krijgen De meest moderne apparaten staan de B.B. ten dienste. De heer Steffen sloot de zeer in tieme en leerzame bijeenkomst en zei dat binnenkort het werk der B.B. weer op intensieve wijze zal worden aangepakt, nu de winter maanden, voor de deur staan. Onder de aanwezigen merkten wij nog op de heer Hopman van de Ge meentelij ke Brandweer, en de heer Kolen, administrator der Bescher ming Bevolking. NATIONALE WANDELTOCHTEN OIRSCHOT. Omtrent de grote Nationale wan deltochten rond Oirschot, waarvoor ook in de Langstraat nog al belang stelling schijnt te bestaan, kunnen we nog het volgende meedelen: zon- g 1 september om 1 uur zal de harmonie de deelnemers van de 5, 10, 15 en 25 km. wandeltocht uitge leide doen. De tocht gaat dan door de St. Odulphusstraat, Gasthuisstr., Lindenlaan, Vier Uitersten, Karei Doormanlaan, Michiel de Ruij ter- weg en Spoordonkseweg. De harmo nie keert dan terug en de wande laars vervolgen het aangewezen par cours. Tijdens de,rust, die om 4 uur op de Markt wordt gehouden, geeft de harmonie een marsconcert. Ofschoon er reeds zeer veel in schrijvingen binnen zijn, staat de gelegenheid tot deelname nog steeds open. Het startschot voor de wan deltochten zal gelost worden door Nederlands meest 'bekende wande laar, de heer v. d. Kaaij uit Arnhem, die al 36 maal de vierdaagse van Nijmegen heeft meegelopen en vol bracht. Niemand behoeft dus te denken dat hij het niet kan, want als de heer v. d. Kaaij, die 70 jaar oud is, Vier dagen in Nijmegen uit loopt, is de 25 km. groot parcours van Oirschot voor iedereen moge lijk. Verder komen nog verschillen de kruisdragers van de vierdaagse in Oirschot uit. Voor de Langstraat se voetballers, Hockeyspelers, Gid sen, Verkenners, K.A.J.-ers, Jonge boeren en boerinnen, voor Rijkspo litie en Nationale Reserve en B.B. een mooie gelegenheid. Wandelsport is een mooie gezonde sport, hier op een prachtig parcoi/s alles in sa menwerking met het V.V.V. Groe pen van minstens 12 personen krij gen 25% reductie op de inschrijf kosten. Voor de Langstraat kan men zich voor deelname opgeven bij A. Schoenmakers, Mgr. Völkerstr. 133 Kaatsheuvel. Verder bij Th. Beek- huijsen, Lindenlaan 11, Oirschot. DUIVENSPORT. Wedvlucht K.P.V. van St. Denis met 256 jonge duiven. Lostijd 8.30 u. v.m. Eerst eduif 1.45.02 u. n.m. Eer ste 70 prijswinners: 1, 3, 21, 37 D. Mateijserq 2, 6, 13, 22, 45 Jac. Vloe mans; 4, 55, 61 G. v. d. Linden; 5, 27 Jan Voogd; 7, 8, 24, 40 Leo de Bondt; 9 M. Lensveld; 10 P. Schoen makers; 11, 5? Wal Lugters; 12, 18, 26, 28, 31, 36 L. v. Geel; 14 P. Dirk- sen; 15, 42 Wal Lugters; 16 Jan van Dongen; 17 Jan Vesters; 19, 25, 63 Jac. Klerx; 20, 47, 51 M. Klein; 23 Jan Snoeren; 29 M. C. Damen; 30, 41, 46, 57 M. Pervers; 32 W. See- brechts; 33, 38, 67 J. Muizelaar; 34, 60 Jan Vloemans; 35 M. Lensveld; 39 A. Couwenberg; 43, 63 Th. v. d. Houdt; 44 P. Adriaansen; 48, 58 A. Montee; 49 A. Priems; 52 A. Pijnen burg; 53 Jan Vesters; 54 L. v. d. Ven; 56 L. Mosselveld 59 H. v. Hel- voirt; 62, 65 KI. Schaafstra; 66 J. v. d. Linden; 68 C. de Bondt; 69 Th. Netten; 70 P. Dirksen. D.E.S.K. START WEDEROM MET DE K.N.V.B.-TOTO. Deze week begint de K.N.V.B.- Toto wederom te draaien en bestaat ook bij Desk de gelegenheid hieraan deel te nemen. De Desk-senioren, evenals de supporters en de steu nende leden,"die reeds vorig seizoen regelmatig aan' de K.N.V.B.-Toto deelgenomen hebben (dit niet te verwarren met hqt deelnemen in de Alkmaar Voetbalpool) kunnen reeds deze week starten, nadat zij zich nog even met een van onderstaande be stuursleden in verbinding hebben gesteld: A. v. Laarhoven, Hoofdstr. 25; Th. Soeterboek, Parklaan 11 en J. Verhiel, Peperstraat la, Kaats heuvel. Voor degenen die nog niet of niet regelmatig hebben meegedaan, be staat ook de mogelijkheid tot deel name, maar moeten dan rekenen op een wachttijd van 1 maand, hetwelk door de K.N.V.B.-Toto-Commissie voorgeschreven is. Het is wel wen selijk dan direct contact met een van de bestuursleden op te nemen, opdat inschrijving op korte termijn kan plaatsvinden. In tegenstelling tot het vorig jaar heeft de K.N.V.B.-Toto-Commissie besloten het aantal wedstrijden van 12 op 15 te brengen en de reserve wedstrijden uit te schakelen. Alleen de eerste week bedraagt het aantal wedstrijden maar 13, omdat slechts een beperkt programma wordt ge speeld. GILDE ST. JAN. Ondanks het slechte weer, togen een vijftal schutters van „St. Jan" naar het nationaal schietconcours in Berkel. Van de 20 korpsen wist St. Jan zich als tweede te plaatsen en een prachtige zilveren beker te win nen. In de 25 viertallen werden zij 2e en 3e en van de Koningen wist Theo Sperber het koningskruis te behalen. Zondagavond volgen de verplich te schietoefeningen voor St. Jan. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. St. Jan, zaal Piet v- Dun. 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo, zaal W. Smit. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan, in de school; 8.30 uur n.m. repetitie Mannenkoor Semper Vivens, zaal 't Hoventje. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 u. n.m. Apollo-Theater „De naak te Oorlog", 14 jaar. ieder zich te goed deed. Daarna kwam het barakken voor de da mes aan de beurt en dat daar voor de toekomst speelsters in zaten, bewees mej. K. Vera maar al te goed. Ze bemachtigde maar liefst 74 punten en won daar mee de eerste prijs. Dat er ook een tweede tante Leentje in de club was, bewees gekozen nurrimers. Vooral de mej. Adri Damen met haar uit woed" viel bijzonder in de smaak. Heel de avond werd ver der opgeluisterd door diverse nummers. Te vroeg kwam dan ook het sluitingsuur. Een hartelijk woord van dank was op zijn plaats voor mevr. v. Dinteren, die de keurige koffie tafel had verzorgd. Heren biljarters, weer met nieuwe energie aan de gang in de komende competitie. Burgerlijke Stand. Geboren Antonius J zv A de Man-van der Mierden Marinus A M J zv G H van Drunen-van Onzenoord Theodora ,W G J dv R P Schoen- makers-Schiks Theodorus W D zv J W v Wanrooij-v Es Chris- tianus J A zv W A Trimbach-Boe- len Wilhelmus J M zv D A M Beers-v Loon Johanna G M dv C G Zwaans-van der Staak Eduard P M zv J Snoeren-v Baast. Huwelijksaangiften Petrus J Hendriks 28 jaar en Jo hanna M v d Linden 25 jaar beiden te Kaatsheuvel Leonardus van der Linden 24 jaar en Lamberta E Voogd 23 jaar beiden te Kaatsheu vel Cornells J M v d Griendt 26 jaar te Waalwijk en Martina Th Dingemans 25 jaar te Kaatsheuvel Johannes L v Eu wijk 42 jaar te Vught en Helena H C J v Heeswijk 44 jaar te Kaatsheuvel Johannes L Ververs 26 jaar te Kaatsheuvel en Adriana C Vugts 27 jaar, Löon- opzand Johannes J Timmers 48 jaar en Catharina C Paapen 35 jaar beiden te Kaatsheuvel. Huwelijken Franciscus AHA van der Pol 24 jaar te Waalwijk en Maria Th J Robben 22 jaar te Kaatsheuvel Petrus H J Graaf mans 28 jaar te s-Bosch en Johanna J M van der Schoor 25 jaar te Loonopzand Mathijs G Kuijpers 27 jaar en Ge- rarda W v d Hoek 27 jaar beiden te Kaatsheuvel - Adrianus A Bee- rens 28 jaar te Loonopzand en Ma ria A E Sins 26 jaar te Kaatsheu vel Cornelis B van der Waals 28 jaar te Hilversum en Bastiana van Pelt 28 jaar te Kaatsheuvel. Overlijden Geen. Bescherming Bevolking. Te Kaatsheuvel had vrijdag j.l. een filmavond plaats omtrent de Bescherming Bevolking, die van groot belang was bij een eventuele hulpverlening. De films waren: 1. de vijf fa sen van de redding; 2. Het tun nelen; 3. het puinruimjen. Ook twee Berndijkse Kajotters naar Rome. Ook van de KAJ afd. Berndijk zullen twee kajotters. naar Rome gaan als afgevaardigden van de afdeling. Bijna twee jaar van voorbereiding zijn er aan voor afgegaan, doch nu is dan toch eindelijk de dag gekomen dat ook zij zich kunnen aansluiten bij die 30.000 jonge arbeiders en arbeidsters uit 85 landen, „om in Rome", zoals mgr. Cardijn, op richter van de wereld KAJ, in de KRO kompasuitzending van 11 mei j.l. zei, „uitdrukking te ge ven van hun vriendschap, eer- bied en waardering voor elkaar" De KAJ Rome-kruistocht is vol gens mgr. Cardijn een belangrij ke bijdrage voor de vrede in de wereid, omdat deze 'kruistocht de arbeidende jeugd in de wereld samenbrengt in eenheid met Christus. Wij blijven één in vriendschap en solidariteit. Woensdag zullen twee onzer Kajotters, ri.l. H. Glaudemans en J. Verboven vertrekken. Zes ex tra treinen met 3000 Nederland se jongeren zullen vrijdag te Ro me aankomen, alwaar zij zich zullen aansluiten bij het wereld feest van de arbeidende jeugd. Om ook de achterblijvende jeugd van Berndijk enigszins te doen meeleven met de KAJ te Rome, zullen we vrijdag 'n kort overzicht geven van de voor naamste punten die er, voor deze internationale ontmoetingen op het program; staan. Kajotters, goede reis. Damliefhebbers. Op initiatief van enkele per sonen en met spontane en sym- patrieke medewerking van de heer v. Boxtel is besloten om op zaterdag 24 aug. een vergadering te houden om te komen tot het oprichten van een damclub. Damliefhebbers, er zijn weer lange winteravonden in aan tocht. Hebt u interesse, kom dan zaterdag zeker eens naar deze vergadering en geef u op als lid. Aanmelding staat open voor ie dereen boven de 16 jaar. Men kan zich ook reeds opge ven bij sigarenmagazijn H. Don ders en bij de heer A. C. v. Wan- rooij in de Erasstraat. Biljartver. Poedelvrees. Zondagavond hield de biljart ver. Poedelvrees de jaarlijkse feestavond in het clublokaal ca fé de wed. v. Dinteren. Om 6 uur kwamen allen bijeen en na een partijtje biljart werd al spoedig kennis gemaakt met een goed verzorgde koffietafel, waaraan zoekingstocht begonnen waren in een van de diepe onderaard se grotten, in levensgevaar. Op 500 meter diepte zijn zij over vallen door een plotselinge was van een onderaardse rivier, waardoor hun de terugweg naar de bewoonde wereld is afgesne den. CRISIS IN NABIJE OOSTEN. De president van Syrië, Koe- watli, deed zondag een wanho pige poging zijn land te redden. Hij vloog naar Cairo om kolonel Nassers steun te vragen tegen de omgekochte Russisch gezinde elementen in Syrië, die het land volledig „achter het ijzeren gor dijn" trachten te brengen. Tij dens besprekingen in Egypte was president Koewatli tot de overtuiging gekomen dat de Egyptiscre dictator in wezen geen willoos werktuig is van 't Kremlin. Een zuivering in het Syrische leger en de politie verhaastte ge durende het weekeinde het af schuiven van het land naar de Russische invloedssfeer. Twaalf rechtse legerofficieren zijn van al hun functies ontheven en ge arresteerd. Onder hen zijn: een genebaal-mjajoor, twee brigade generaals en zeven kolonels. Ge neraal Nizamoeddin, chef-staf van het leger, die vorige week woensdag plotseling „aftrad", is vervangen door de communisti sche kolonel Afif el Bizri. De nieuwe commandant is onmid dellijk bevorderd tot generaal. De politiechef, Mohammed Ali Ismail, is opgevolgd door Jamal Faisal, een gunsteling van de re gerende legertroep. Het gevolg van de wijzigingen is, dat kolo nel Serraj de communistische chef van de veiligheidsdienst, die reeds maanden de sterkste mian was in Syrië bijna dicta toriale macht heeft gewonnen. VERKEER 8 DODEN. In het weekeinde zijn 8 per sonen bij verkeersongelukken om het leven gekomen. In vier gevallen betrof het ongelukken van bromfietsers. De acht Franse speleologen, die bij Coume-Quarnède (Pyre neeën) in diepe onderaardse grotten waren opgesloten door de plotselinge was van een on dergrondse rivier, zijn allen ge red. Vijf van hen zaten in 'n grot op een diepte van 370 meter; 3 anderen waren door 't water op gesloten in een andere grot op een diepte van 500 meter. f Ti; '1 Tv.TT den hierover leze men 't verslag onder Kaatsheuvel. Binnenkort zal ook in Loon opzand een belangrijke film over dit doel vertoond worden om tot een meer intensieve medewer king te komien voor de Bescher ming Bevolking. Tijdig zal hier van mededeling worden gedaan, opdat men hiermee rekening kan houden. Handbalver. Uno Animo. De comipetitie-indeling voor 't eerste elftal van de handbalver. Uno Animo ziet er voor seizoen 1957-1958 als volgt uit: Districts 2e klasse: Hontenisse (Klooster- zande), Luctor (Heinkenszand) SVG (Tilburg), SOA (Breda), I In 1662 werden te Parijs pa Uno Animo, Dongen, DESK te Kaatsheuvel en DTS ('s-Bosch). Voordat op 8 september de competitie begint, zullen twee elftallen deelnemjen aan 't toer nooi van SOA te Breda. Geslaagd- Op het te Tilburg gehouden examen voor MBA slaagde onze dorpsgenoot de heer A. Brands. Romebedevaart KAJ. Vorige week maakten wij mel ding van de Romebedevaart der KAJ. Hieraan zullen deelnemen aalmoezenier kapelaan A. Reij- mer en de leden Jan van Berkel, Kees Maas, Jan Schoenmakers Jzn. en Kees van Wezenbeek. Het vertrek is bepaald op a.s. woensdag vanuit Tilburg. De Romereizigers zij een goe de reis toegewenst. Bedetocht naar het kapelletje. In verband met het slechte weer op 15 aug. j.l. is de jaar lijkse bedetocht naar het kapel letje aan de Tilburgseweg be paald op donderdagavond. Ver trek vanaf de kerk om 7.15 uur, .in 1925 dreigde de paraplu zo in onbruik te geraken, als gevolg van 't in de han del brengen van waterdich te mantels en dito hoeden, dat de Parijse paraplu-in dustrie in 1926 de prins van Wales in een open brief verzocht hem met het oog op de gezondheid, welke schade zou lijden door het gaan met doorweekte kle ren, weer in de mode te brengen. Hij had hier wel oren naar en slaagde er in derdaad in dit attribuut weer onmisbaar te maken. (Nadruk verboden). Voor eventuele bijzonderhe- J de paraplu is ontstaan uit het niet-toeklapbare zonne scherm, dat in China, Ja pan, Egypte, Assyrië en an dere Oosterse landen werd gebruikt als attribuut voor de (vorstelijke waardigheid (en ook mogelijk ter be- schermjing tegen de felle zonnestralen). in 1580 waagde een Engelse scheepskapitein, uit /China teruggekeerd, zich met zo'n pajong op straat in Londen. Het publiek maakte 't hem echter zo lastig, dat hij zich hiermee niet meer op straat durfde vertonen. ra-pluyes gebruikt door Ita liaanse en Spaanse scheeps kapiteins. Van deze scher men had de stok een lengte van 1.20 m. met zware ba leinen, die waren overtrok ken met zeildoek, dikke wollen stof, gewast linnen linnen of geolied papier. Het geheel woog ruim vier pond en kostte veertig tot vijftig franc. .aangezien zij niet opvouw baar waren moest men steeds een bediende meene men. Zo'n „paraplu-ophou der" noemde men een „om- brellier". Pas in 1770 kwam men op het idee het regen scherm wat makkelijker hanteerbaar te maken en zelfs opklapbaar. ,.in Engeland werd de para plu aanvankelijk alleen door vrouwen gebruikt; mannen beschouwden het gebruik er van lange tijd als te ver wijfd. Bovendien bestond er grote tegenkanting van de zijde der theologen en huur koetsiers. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd BOUWNIJVERHEID Timmerlieden L.l. schildersknecht. KLED IN GREIN I GING Naaisters Stiksters Strijksters HOUT-KURK-STRO Machinale houtbewerker Meubelmakers L.L meubelmakers L.l. stoffeerder SCHOEN EN LEDER Stikkers, stiksters Bijtuigers Overleersnijders Machinezwikkers Handzwikkers Doorzetters Overhalers Aankloppers Afmakers Zoolleerstanzers Ophalers Hulparbeiders voor de gehele onderwerkafdeling Jeugdige schoenfabrieksarbei ders voor alle afdelingen. Handschoenstiksters Stoller Spuiter Looierijsjouwers METAALNIJVERHEID Mach.-bankwerker Stempelmakers Halfwas monteur L.l. constructiebankwerker Metaaldraaiers Automonteur L.l. plaatwerker L.l. loodgieter Elektriciëns Lood- en zinkwerker Metaalsjouwers Zandvormers Smidsknecht VOEDING- EN GENOTMIDDELEN Leerling of halfwas bakkers knecht Leerling banketbakkers VRIJE BEROEPEN Vr. kantoorbedienden Jeugdige mannelijke kantoor bedienden Boekhouder PERSONEEL IN ALG. DIENST L.L magazijnbediende HUISH. DIENSTEN Dagmeisje Werkster Bieden zich aan KLEDING - REINIGING Leerl. Dameskapster Leerl. Dameskapper SCHOEN EN LEDER Werkmeester onderwerkafd. VERKEER Chauffeurs Magazijnbediende. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeids bureau Waalwijk, Grotestr. 339. Deze opgave is geldig vanaf maandag 19 aug. t.m. zaterdag 24 aug. 1957. als het mooi weer is. Is 't weer .onl'.. „e I sinds 1789 begon men zal om kwart voor 7 de klok ge luid worden. Wij verwachten een goede en grote deelname om Maria op 'n waardige wijze hulde te brengen. Gaat zoveel mogelijk allen mee en bidt onderweg gezamenlijk de rozenkrans, opdat alles stich- I c]e tend zal verlopen. DRIE GROT-ONDERZOEKERS DOOR WATER AFGESNEDEN Bij Coume-Ouarnède in de Pyreneeën verkeren drie Fran se speleologen, die een onder- het overtrek te vervaardigen van zijde-achtige stoffen en kwamen lichtere kluren in de mode. In het begin der 19e eeuw ging men over tot donkere kleuren. Fransman Pierre Du- champs verving in 1846 de zware walvis-baleinen door stalen stangen. De Engels man Samuel Fox fabriceer de een geheel stalen mon tuur in 1865. In Engeland ging men zelfs paraplu's vervaardigen, welke in de stok van een verrekiikertie waren voorzien ten gebrui- ke by wedstrijden. OOSTENRIJK—NEDERLAND. De heer Lotsey heeft in een inter view meegedeeld, dat door de FIFA een brief zal worden geschreven aan de Nederlandse en aan de Oos tenrijkse voetbalbond, waarin de in ternationale voetbalfederatie ver klaart, dat zij de gebeurtenissen bij de wedstrijd OostenrijkNederland, die onlangs te Wenen werd gespeeld, ernstig betreurt. De FIFA hoopt in tussen dat de return-match Neder landOostenrijk in Amsterdam in goede harmonie zal worden ge speeld. Een eventuele beslissingswed strijd tussen het Nederlandse voet balelftal en Oostenrijk zal woensdag 23 oktober in het Niedersachsen stadion te Hannover worden ge speeld. De mogelijkheid bestaat namelijk dat Nederland en Oostenrijk in groep 5 (Europese zone) van de voorronden van het tournooi om 't wereldkampioenschap voetbal 1958 met een gelijk aantal punten eindi gen. Dan zou Nederland op 11 sep tember te Rotterdam van Luxem burg en op 25 september te Amster dam van Oostenrijk moeten winnen. Beide landen hebben dan aange nomen dat Oostenrijk op 29 septem ber Luxemburg verslaat 6 pun ten.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 3