Waalwijkse en Langsiraaise Courani BINNEN- EN BUITENLAND A toom In Beo ld I De misoogst van onze economie MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 80e JAARGANG No. 62 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" EEN MENE TEKEL Dit jaar weinig appels voor de dorst Nadat er vorig jaar ellende dreigde te komen in vele ge zinnen van landbouwers omdat de oogst deels verregende, tobben we dit jaar met klagende fruittelers. Uit de nood kreet die is opgestegen, blijkt dat vele fruittelers in grote zorgen zitten. De oorzaak daarvan moet worden gezocht in de nacht van 7 op 8 mei j.l., toen een ferme nachtvorst .op trad waartegen de bloesems niet bestand waren. Lang was er nog hoop op herstel bij de leken, die nog wel eens op overdreven berichten worden getracteerd, maar bij deskun digen was die hoop na enkele weken reeds verdwenen. Want ook na die achtste mei kwam, er nog een reeks van zeer koude nachten, die de „achterhoede-gevechten" van ko ning winter voltooiden en onze vitamine-leveranciers in de dop decimeerden. een gunstige gpoenteoogst, zo dat de groentehandel niet over de gehele linie een ongelukkig gezicht behoeft te zetten. Zo kon men ons en goedkope andijvie voorzeten, terwijl de prinsesse- bonen ook niet tegen vorstelijke prijzen behoefden te worden verkocht. Er zijn zelfs groente soorten, die met het prijspeil te gen 't minimum aanleunen, zo dat er altijd wegen zijn te vinden voor een goedkope voeding. Wat is er wel De met zon gevulde tomaten zullen dit jaar wel in behoorlij ke hoeveelheden worden aange voerd, zodat men voorlopig al thans geen gebrek aan vitami nen behoeft te vrezen, omdat de groenten onbetaalbaar zullen zijn. De meestal in zuur opge diende producten als komkom mers en augurken, die ons vorig jaar een dubbel zuur gezicht de den zetten omdat ze £0 schaars en duur waren, lachen ons dit seizoen wel zoetzuur toe, want de oogsten zullen .goed zijn. In de regelmatige voorziening Van groenten en fruit speelt ui teraard de conservenindustrie 'n belangrijke rol. De fabrikanten hebben bij de hoge prijzen van het zachte fruit menigmaal de wenkbrauwen gefronst. Zij wor den er nogal eens van beschul digd als prijsopdrijvers op te treden. Deze gedachte is een ge heel verkeerde. Vanzelfsprekend oefenen zij met hun vraag in vloed uit op de prijs, maar zij zijn even vrij* om, te kopen als de huisvrouw. En ook bij hen komt het punt, waarbij zij als kopers uitvallen, want de producten Een ramp bedreigt de telers. Velen hebben dit jaar geen of vrijwel geen opbrengst van hun bedrijf, zodat de afgrond van 't faillissement voor hen opdoemt. Er zijn n.l. weinig financiële re serves bij de fruittelers, niet omdat zij niet sparen willen of kunnen, maar omdat zij de laat ste jaren reeds al hun geld in 't bedrijf hadden gestoken. Na de oorlog is de buitenland- concurrentie in fruitland se zeer scherp geworden en voor onze telers was het kiezen of de len. Het bedrijf moest óf gemo derniseerd worden óf ondergaan. En zo zijn velen er toe gekomen om jaarlijks zo'n 3090.per ha. in de natuurlekkernijen te investeren. Elk jaar verwacht men dan het goud aan de bomen te zien hangen, maar hoe men ook kijkt, dit jaar hangt er zelfs geen koper. Een toch door de boomgaar den is dit keer geen genoegen. Het lijkt wel alsof alle vruchten te vroeg zijn geplukt, zo weinig zijn er te vinden en men kan geen ooftsoort opnoemen, die uitgezonderd is van de vorst- schade, die in Utrecht en Gel derland het meeste slachtoffers heeft gemaakt. De kersentijd is reeds voorbij, maar er zullen er velen zijn, die dit jaar de vrucht niet hebben geproefd.. De oogst bedroeg nog niet het derde deel van die in 1956 en zelfs conser venfabrikanten zouden 2. hebben moeten betalen om een kilo machtig te worden. Bij een dergelijke prijs is het kwaad kersen eten Schraalhans regeert. Het lijkt wel alsof ook in de natuur een soort bestedingsbe perking is ingezet. De regering heeft aangekondigd dat ze geen appeltje heeft voor de dorst voorradig heeft en nu schijnen de boomgaarden met eenzelfde slagzin het seizoen tegemoet te gaan. Overal in Europa is schraalhans keukenmeester. Men verwacht op de veilingen een aanvoer van appels, die nog de helft niet zal bedragen van het vorig jaar, toen er 270 miljoen kg. werd verhandeld. De misère zou niet zo groot zijn als het buitenland de slech te oogst van Nederland zou kun nen compenseren. Daar zal ver moedelijk geen kans op zijn, want de berichten uit het appel- gebied van de Elbe in Duitsland zijn al even slecht als die uit de Betuwe en Zuid-Tirol. In België en Frankrijk zal het aanbod evenmin groot zijn. Het gunstigst blijkt de oogst er nog voor te staan in enkele streken langs de kust van Zee land en Holland, terwijl daar naast in de Po-vlakte van Italië een vrij goede opbrengst kan worden verwacht. Onnodig te zeggen dat deze appels op de markt zullen worden geworpen als een druppel op een gloeien de plaat. Ook peren en pruimen beperkt. Wie voornemens is de appels voor de peren te laten staan, komt ook al bedrogen Uit. De peren staan er nog slechter voor. Deskundigen verwachten een •oogst van 30 miljoen kg., d.w.z. ongeveer het derde deel van het vorig jaar; Nog slechter is re si tuatie bij de pruimen, die het vijfde deel van het vorig seizoen niet zullen halen. En 't jaar 1956 was bepaald niet best. De oog sten van rode en zwarté bessen waren dermate slecht dat de prijzen respectievelijk het drie- en zevenvoudige bedroegen van het vorig jaar. Het behoeft nauwelijks betoog dat zowel de huisvrouwen als de telers en conservenfabrikanten de ontwikkeling op de ooft- én fruitmarkt met zorg gadeslaan. De huisvrouw zal dit jaar op de fruitmarkt geen compensatie vinden voor andere dure levens middelen. Dit zou een nadelige invloed kunnen uitoefenen op de gezondheidstoestand van ons volk. Gelukkig hebben wij dit jaar reeds meer van zonneschijn kun nen genieten dan in 1956 en kun nen wij ons gelukkig prijzen met moeten tenslotte verkoopbaar blijven. In een slecht fruitjaar als dit worden verschillende soorten niet gekocht en gaat men er toe over het fabricage-schema te wijzigen. Bij de aanmaak kan men binnen bepaalde grenzen schipperen met de grondstoffen, maar men moet steeds binnen 't hekwerk van de wettelijke voor schriften blijven. Dit hekwerk is zeer solide en het daarbinnen afgepaalde gebied is niet zo erg ruim. Bij alle fruitmisère achten sommige consrvenfabrikanten 't een gelukkige omstandigheid dat men nogal wat aardbeien heeft kunnen kopen. De oogst was. weliswaar geen succes, want eerst was het te koud en daarna te warm, maar toch was 't aan bod per saldo nog groter dan verleden jaar. Uitgeholde bedrijvenr Zoals het gehele leven kent ook de groenten- en fruithandel zijn voor- en tegenspoed. Dit jaar zit 't prijs-venijn in vruch ten en ooft. Met de gestegen sui kerprijs zal de huisvrouw geen lage prijzen voor vruchtencon- serven mogen verwachten. Laat men dan eens bij uitzondering oordelen dat de oorzaken- niet liggen bij de inflatiepolitiek van de overheid, maar bij 'n slechte fruitoogst. En terwijl we een appel eten die iets meer kost dan het vorig jaar, is het moment gunstig om er over te filosoferen of 't juist is dat de bedrijfsgezondheid en de financiële kracht van de fruittelers zo zwak worden be vonden dat men bij een enkele misoogst reeds een beroep moet doen op de overheid om steun en soepelheid bij de belasting inning. Is het bedrijfsleven dan reeds zover uitgehold door geld ontwaarding en belastingpoli- tiek, dat bij een misoogst geen enkel appeltje meer op de plank ligt voor de gelddorst Wij zijn reeds ver op de weg, die naar instorting leidt van het zelfstandig ondernemerschap en dat op een moment dat wij wel dra in de gure wind zullen staan van de Europese eenheidsmarkt. Mogelijk is de slechte fruitoogst een voorteken van komende misoogst in onze nationale eco nomie. Drs. H. (Nadruk verboden). II. Denkt U niet, dat U zich op de atoomtentoonstelling op Schiphol niet een weinig kennis eigen zult moeten maken van wat een atoom is. In overzichtelijke vitrinus wordt het U bij even nadenken, onmiddellijk duidelijk. „Een nietig sneeuwklokje is ontzaggelijk groot vergeleken bij zijn bouwstenen: moleculen, atomen, electronen en atoomkernen. Maken wij nu het sneeuwklokje driemaal zo groot als de afstand aar de-maan, dan vinden wij in één stuk zo groot als de Amsterdamse binnenstad enige tientallen water moleculen. Eén atoom in zo'n molecuul is dan zo groot als het paleis op de Dam en zijn kern als één enkel vliegje in het midden daarvan. Het zal de bezoe ker en gij, lezer, onmiddellijk opval len, hoe eenvoudig de fundamentele begrippen der kernphysica zijn en hoe men met een simpele gedachten- gang de grondbeginselen der atoom energie kan inzien. Duidelijk toont „Het Atoom" aan, hoe de mens met de gebrekkige hulp middelen, waarover hij eeuwenlang slechts beschikte, er toch in geslaagd is enkele eigenschappen van het mo lecuul en het atoom te ontdekken. De tentoonstelling voert U naar de Griek Democritus (plus minus 400 voor Christus), die over het wezen der natuur nadacht; zijn overpeinzin gen leidden hem tot de gedachte, dat alle stof uiteindelijk uit ondeelbare deeltjes was samengesteld, die hij atomos (onsnijdbaar) noemde. U ziet de alchemisten, die zoekers en zwoe gers uit vervlogen eeuwen, bezeten door de droom van de „Steen der Wijzen", welke o.a. goud zou ma ken uit onedel metaal. Hun droom was niet te verwezen lijken, maar de stoffen en werkwij zen, die zij al vorsend ontdekten, werden de inleiding tot de moderne chemische wetenschappen. Met eer bied gedenkt Het Atoom Medame Curie en Pierre Curie met een ten toongesteld bescheiden laboratorium, waar zij een groots wetenschappelijk werk volbrachten. Hun grote ont dekking, het element radium, bleek een wonderlijke en tot dusver onbe kende eigenschap te bezitten. - Het element radium zendt straling uit, terwijl de kern van structuur veran dert (radio-activiteit). Deze ontdek king leidde tot nieuwe experimenten de mens trachtte deze natuurlijke straling na te bootsen door zelf de kern van een atoom te „bombarde ren" met kleine atoomdeeltjes. Het waren deze proefnemingen, die de deur hebben geopend voor een geheel nieuwe tak van wetenschap, de kernphysica. Het mysterie van het stralend ra dium onthulde het nog grotere mys terie van de veranderende kern. De krachten, die de atoomkern bij elkaar houdt, zijn echter reusachtig groot. Wil de mens die kern dus splijten en de vrijkomende energie aan zijn wil onderwerpen, dan moet hij beschik ken over instruménten', die een nog grotere energie ontwikkelen dan die, welke de kern bijeenhoudt. Generato ren en cyclotrons, waarmede men met miljoenen volts en onvoorstelbare snelheden de geheimen van de stra ling en de veranderde kern kan doorgronden, zijn in hun indrukwek kende majestueusiteit op de tentoon stelling vertegenwoordigd. De atoomtentoonstelling op Schip hol verzwijgt ook niet de gevaren die aan kernsplijting verbonden kunnen zijn de niet beheerste kettingreac tie, de zeer radio-actieve materialen, die men „hot" noemt. Deze kunnen alleen veilig worden behandeld in een zogenaamd hot laboratorium ach ter een dikke beschermende muur van lood, ijzer of beton, welke de harde gammastraling afzwakt tot een onschadelijk geheel. In deze muur worden decimeters dikke loodglazen kijkvensters aangebracht. Sommige materialen kunnen soms echter zo intensief stralen, dat dit dikke lood- glas zelfs niet voldoende is. Dan maakt men gebruik van de televisie. De meest diepe indruk zal toch bij allen wel maken hun bezoek aan de eerste werkende kernreactor in Ne derland. Ook de bezoeker zal zelf het effect van de atoomsplijtingen kunnen waarnemen. Onder in het water zien zij de splijtstofelementen, gehuld in een geheimzinnige blauwe gloed het oplichten van het water onder de inwerking van de intensieve straling, welke in de reactor wordt opgewekt. Zeer veel belangstelling geniet ook de afdeling isotopen in de praktijk. De tentoonstelling geeft U een beeld van de radioactieve isotopen in de geneeskunde voor onderzoek en ge nezing; in de landbouw en bij de verduurzaming van levensmiddelen. DE WERELD ROND 9 De maatschappelijke positie van een zekere categorie mensen werd in vroeger dagen in onze ogen voor een zeer groot deel bepaald door 't feit dat zij tast bare bewijzen konden overleg gen van een korter of langer verblijf in een land, waarvan wij maar nauwelijks durfden dromen. Hoe dik mijnheer Drukker (hij woonde naast ons) ook was, voor ons was hij altijd omgeven met een aureool dat veel stra lender en echter was dan dat rond het beeld van St. Antonius op het consolletje (compleet met rood lichtje) in moeders huis kamer. En mevrouw Drukker ach, die enorme en statige me vrouw Drukker met heur ge blondeerde haar en zwaar be ringde vingers zij kwam ons voor als een ongenaakbare vor stin uit een heel oud keizerlijk verhaal. Ze zou wel regelrecht naar de hemel gaan, dachten wij altijd (mijnheer Drukker niet, want die zij wel eens woorden die in geen enkel kerkboek ston den). En omdat wij hen oom Jaap en tante Betty mochten noemen, waren wij toen geluk kiger dan wij later ooit geweest zijn. Het aureool, dat hen omgaf, kwam uit het foto-album, dat hun dochter Anneke (ach, die lieve blonde Anneke, waar zou ze nu zijn?) ons steeds weer liet 'zien. Een toverboek, waarbij we nauwelijks adem durfden te ha len. Een eindeloze reeks foto's, gemhakt op plaatsen, die ons zo 'onbereikbaar ver en vol myste rie leken, dat we oom Jaap en tante Betfy soms als een soort Adam en Èva beschouwden, die naar goeddunken het paradijs in en 'uit konden wandelen. Wat hebben we met reuze grote ogen telkens weer die foto's verslon den, op de achterzijde waarvan precies stond vermeld wat het plaatje, voorstelde „Jaap op ezel in Andorra (Pyreneeën)"... „Betty met broodje op Eiffelto- ren"„Hendrik met -Maria Antoinette bij Madame Tus- saud"„Trees met fiets en Duitse pater (Franciscaan) bij Are de Triomphe"„Jaap in Middellandse Zee (Nice)" „Betty met gans op Kapitool (Rome)"Betty op Mont Blanc. (Zwitserland), links nog been van Hendrik"„Jaap (in Tiroler costuum) op brug getje in Lausanne (Zwitser land) Kinderen in kuil in de Vogezen"„Jaap geeft douane sigaar". En zo waren er honderden an dere foto's, die oom Jaap en tan te Betty verhieven tot wezens van een geheel andere orde. Wij voelden ons vreselijk klein met onze uitstapjes naar Oud-Valke veen, Artis, de pyramide van Austerlitz en een middag naar een kinderfilm, waar, we toch ei genlijk wel ontzettend gelukkig mee waren. Dikwijls hebben we verschrikkelijk hard gebeden om ook eens een keer naar de Pyreneeën te mogen, desnoods zonder ezel, maar 't heeft nooit wat uitgehaald. Vandaag de dag is dat alle maal anders. Dank zij het col lectieve element in de moderne vakantiebesteding kan Jan, Piet en Gijs met een broodje op de Eifeltoren gaan zitten. Er is geen verschil meer. Het is geen selecte groep bevoorrechten meer, die met een wereldwijs en veelbetekenend glimlachje ach ter de hand kan vertellen hoe de Folies Bergères en de Moulin Rouge er van binnen uitzien. Iedereen is er geweest en de duiven op het San Marcoplein verstaan evengoed Nederlands als Italiaans. Wie nu eens lek ker de buurt voor een paar we ken wil ontvluchten, kan er vast van op aan dat dat nare mens van twee huizen verder, in Menton twee strandstoelen ver derop zit. En die dekselse Pie- tersen van de expeditie-afdeling loopt doodgemoedereerd in Na pels rond, als of ie de haas zelf is. Het cachet is van het reizen af. Er valt geen eer en aanzien meer te behalen met ro mantische en gekruide verhalen uit het Weense Prater en de pa radijselijke zomeravonden op Mallorca. En omdat dit voor veel mensen een groot deel van het vakantieplezier bederft, wil len wij even wijzen op en nieuw soort handel, die momenteel in New York floreert. Wie in New York is geweest, wil natuurlijk in de eerste plaats bij z'n terug keer vrienden, kennissen en magen de ogen uitsteken met 'n verhaal over een bezoek aan de beroemde Broadway-theaters. De kaartjes hiervoor zijn ech ter niet zo gemakkelijk te krij gen en ze kosten bovendien meer dan menigeen kan beste den. Om deze mensen te gerie ven, is het personeel van de be roemde New Yorkse theaters ermee begonnen gebruikte kaartjes aan de toeristen te ver kopen tegen een zeer redelijke prijs. Houdt dus Uw stand op en koop in New York zo'n oud kaartje. Met dat bewijs in uw hand kunt U de meest dure en onwaarschijnlijke verhalen op hangen, Niemjand zal zeggen dat het niet waar is.. Laat foto graferen met dat kaartje en plak die foto in uw album, met op de achterzijde: „Willem met kaartje van duurste Broadway- theatef, rechts nog been van filmster". Er zullen kinderen zijn, die in U de oom Jaap en tante Bet ty zien, die wij vroeger zo ver eerd rebben. Maar wees er vlug bij want binnenkort doet ook dat ieder een. KLM WIL VIA POOL NAAR TOKIO. Delegatie onderhandelt mtót Japanners. Een Nelerlandse luchtvaart delegatie heeft de Japanse re gering vergunning gevraagd voor de KLM op de lijn Amster- dam-Tokio over de Noordpool te mogen vliegen. De bespre- j kingen, die 7 augustus in Tokio I' begonnen, zouden ongeveer een week duren, maar de bezwaren van de Japanners tegen het voorstel zijn groter dan ver wacht was. De onderhandelin gen duren nog voort. SPIONNEN NAMEN VIA SCHIPHOL DE WIJK NAAR S OOST-EUROPA. Boris Morros, de Hollywood- filmproducer, die 12 jaar lang in opdracht van de Amerikaan se geheime dienst een dubbel spel speelde als „agent" van de Russische MVD, zal volgende week waarschijnlijk onthullen, wie de jonge Amerikaanse was die hem bij zijn Russische spi- onnage-superieiiren verried. De mannen van de FBI de Ame rikaans geheime dienst, hebben, zo meldt de Parijse „France Soir", reeds een vermjoeden wie de „jonge Amerikaanse uit de hoogste kringen" was, die de nietsvermoedende Russen voor Morros' activiteiten waarschuw de, juist toen hij in Moskou met de MVD-leiders confereerde. Zij brandmerken Martha Stern- Dodd, de dochter van een vroe gere Amerikaanse ambassadeur in Mexico, die in juli met haar mjan overhaast achter het IJze ren Gordijn verdween. (Volkskrant.) Provinciaal Nieuws BURGEMEESTER TE TILBURG GEÏNSTALLEERD. Vrijdagmiddag hebben de inwo ners van Tilburg en de leden van de gemeenteraad de nieuwe bur gemeester van Tilburg, mr. C. J. G. Becht verwelkomd. Omstreeks half drie werden mr. Becht en zijn echtgenote aan de gemeentegrens ontvangen door locoburgemeester L. Janssens, die hen, na een korte rit door het stadscentrum, naar het paleis-raadhuis leidde, waar tijdens een plechtige openbare raadszit ting de officiële installatie ge schiedde. 4 De locoburgemeester L. Janssens die de zitting presideerde, zeidetot mr. Becht„De verheugenis over uw benoeming is algemeen, temeer omdat de gemeente Tilburg be hoefte heeft aan een stuurman met een wijde blik, rijke ervaring en wijs, rechtvaardig beleid. De ster ke groei van Brabant, waarin Til burg een zo vooraanstaande plaats bekleedt, veroorzaakt ook hier spanningen, die om zelfbewuste en energieke leiding vragen." Tilburg, als centrum van indus trie, aldus spr., heeft veel proble men. Sinds jaren is er de groei naar de stedelijke mentaliteit, naar volwassenheid, een geleidelijke be wustwording van eigenwaarde en een confrontatie met onevenwich tigheden, welke nu eenmaal een onvermijdelijk gevolg zijn ener zijds van een snelle ontwikkeling, anderzijds van een tekort aan mid delen en mogelijkheden om 't tem po bij te houden of voor te blijven. Daaruit resulteert, een critische instelling van allen, vervolgde hij, die het goed menen met hun stad, maar in ongeduldige voortvarend heid van hun stadsbestuur meer verlangen dan dit redelijkerwijs kan geven. Het is onmogelijk alle problemen tegelijkertijd aan te pakken of op te lossen en de stad een nieuw, modern aanzien te ver schaffen, alsmede economische, so ciale en culturele voorwaarden te scheppen, zonder rekening te hou den met de erfenis, welke een an ders geaard verleden achterliet. Daarbij ligt de financiële zelf standigheid van de gemeenten, al dus de wethouder, reeds jaren sterk aan banden en doen centrali serende tendenzen afbreuk aan 't zelfbeschikkingrecht, terwijl de jongste bestedings- en investe ringsbeperking de gemeenten nog meer kortwiekt. Verwacht mag worden dat de ontwikkeling van de Benelux-ge- dachte, de E.G.K.S. en de Euro- markt ook Tilburg in z'n individu ele ondernemingen niet onberoerd zullen laten. Het stadsbestuur zal daardoor bedacht moeten zijn op de bevordering van de industriali satie. Uitvoerig besprak de heer Janssens vervolgens details van de problemen, waarmede Tilburg te maken heeft en waarvan de wo ningbouw wel een van de belang rijkste is. Tevens vestigde spreker de aandacht op de bijzondere posi- 1 tie van Tilburg als streekcentrum. Tot mevrouw Becht zei de heer Janssens, dat haar als eerste bur geres van Tilburg een omvangrijke taak wacht in het rijk gevarieerde, charitatieve en culturele leven. Tenslotte ging wethouder Jans sens voor de derde maal in zijn carrière over tot de installatie van de burgemeester. Als teken zij ner waardigheid hing hij mr. Becht de ambtsketen om en overhandig de hem vervolgens de gouden sleu tel van het paleis-raadhuis en de voorzittershamer. In de bijzondere raadsvergade ring werd de nieuwe burgemeester verder toegesproken door de voor zitters van de raadsfracties, in wel ke toespraken een grote welwil lendheid en bereidheid tot volledi ge medewerking te beluisteren viel. In zijn antwoord zei burgemees ter Becht, dat hij zich gelukkig prees, dat aan hem het burgemees terschap van deze grote stad in Midden-Brabant, waar hij geboren was, was opgedragen. „De sympa thie en het vertrouwen dat mij bij dit welkom is betoond, legt mij de plicht op dit vertrouwen waardig te blijven en mij in te zetten voor het geluk en welzijn van allen die aan mijn zorgen zijn toevertrouwd. Ik kan u verzekeren dat de belan gen van de Tilburgse burgerij voor mij de belangen van allen zijn". Aldus burgemeester Becht. Deze plechtige installatie werd bijgewoond door vele wereldlijke en geestelijke autoriteiten uit Til burg en verre omgeving. Vele hon derden Tilburgers hebben na de installatie hun opwachting bij de nieuwe burgemeester gemaakt. Deze voor Tilburg zo heuglijke dag werd besloten met een groots défilé der plaatselijke verenigin gen. Mr Th. Taminiau feliciteerde hem namens de KVP-fractie. „Tilburg heeft zeer vele problemen zo zei ook deze spreker maar U be hoeft daarvoor niet bevreesd te zijn, omdat problemen er zijn om opgelost te worden." Mr Taminiau die er nog op wees, dat de Raad ze onderkent, zegde de steun van zijn fractie toe. Namens de P.v.d.A.-fractie ver welkomde de heer J. Baggerman de nieuwe burgemeester. I

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5