WAALWIJKSE BINNENMARKT en SHETLAND PONYSHOW 1 tlm 14 september kans op oen levonsmiddelenpaket Vraagt de plaatjes aan Uw leverancier. Koopt bij de deelnemers waar U plaatjes krijgt. Uit de Langstraat <=1/Uaalwul.d Am V.O.-Sportpaleis U kunt niet alles weten 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1957 6 Niet alleen kunnen Uw kinderen in een ponywagen rijden, maar ook kunt U de plaatjes opplakken en voorzien van een slagzin. 25 plaatjes, plus een slagzin, geven KAATSHEUVEL. Sprang Capelle Waspik en pijn weg- wrijven met DAMPO RaamseSonk Raamsd&nksvaer Ouders, Hebt U Uw schoolgaande jeugd al van sportartikelen voorzien Grote sortering in Hockey-sticks, Basketbal-, Gymnastiek- en Voetbalschoenen Sportshirts en -broekjes, Badmintonrackets en shntles TILBURG Zomerstraat 3 bij de Heuvelstraat Groep B: 1. Dongen. 2. WSC. 3. Hieronymus. 4. Sarto. 5. RAC. In de finale om de le en 2e prijs lussen Willem II en Don gen, werd Willem II uiteinde lijk overwinnaar. De finale om de 3e en 4e prijs tussen Hel- mondia en WSC werd door Helmondia met 20 gewonnen. NEC behaalde de 5e prijs en Hieronymus de 6e. Door RAC werd de ere-prijs voor sporti viteit gewonnen, waarvoor ech ter. ook,WSC een eervolle ver melding kreeg. Op uitnodiging van de RKvv Union uit Nijmegen zullen de WSC-junioren a.s. zondag miet twee elftallen deelnemen aan 'n groots opgezet jeugdlournooi voor A en B junioren, waaraan niet minder dan 20 elftallen zullen deelnemen. Wij zijn benieuwd welke re sultaten hier behaald worden. R.W.B. Voor het eerste elftal begint het a.s. nieuwe seizoen, met een uitwedstrijd tegen het Tilburg- se SET. Van de krachtsverhou ding valt, gezien het feit, dat 't voor beide elftallen een ont moeting wordt na vele jaren heel weinig te zeggen. Hoe deze echter ook mag zijn wij vertrouwen er op dat RWB vanaf het begin tot het einde zal spelen voor wat het waard is, want het spreekwoord zegt niet voor niets „dat een goed begin het halve werk is". Aanvang half drie, vertrek half twee. Met evenveel belangstelling wordt uitgezien naar het resul taat van RWB 2 in de thuis wedstrijd tegen het derde elftal van het Oisterwijkse Taxandria. Gezien de resultaten van de eer ste competitiewedstrijd der bei de elftallen is te verwachten dat het krachsverschil elkaar heel weinig zal ontlopen. Misschien is jhier het terrein- voordeel van doorslaggevende betekems. Iets wat men van RWB-zijde van harte hoopt, na tuurlijk. Reserves, doe je best! Aanvang half drie. Om 12 uur speelt tenslotte RWB 3 een vriendschappelijke wedstrüd op eigen terrein te gen Berkdijk 2. Ook van dit elftal verwacht iryën dat zij hun uiterste best zullen doen. RWB-ers, sukses a.s. zondag. RKVV „DESK". DESK 1—ODC 1. Aanvang half drie. Desk start zondag in de nieuwe competitie met de thuiswedstrijd tegen ODC uit Boxtel. Deze afdeling is aange vuld met Woenselse Boys, Uno Animo, Taxandria (afgelopen competitie kampioen geworden in de West-Brabantse afd.) Box meer en het tot de amateur-af deling teruggekeerde TOP uit Oss. In deze afdeling verdwe nen Boxtel door promotie naar de amateur le klas, Baardwijk door degradatie, Wilhelntina en Wit Zwart werden in de Lim burgse afdeling ingedeeld, ter wijl Sarto voor het eerst met de West Brabantse clubs kennis maken. Wie voert dit jaar de lijst aap, wie wordt het kind van de rekening, dit zijn de vragen die reeds nu door vele supporters worden gesteld. Wat zullen onze Dessers presteren? Zullen we kunnen merken, dat er deze zomer seri eus getraind is onder leiding van de heer van der Sluys? Zal er dit jaar meer via de vleugel spelers aangevallen worden en zullen deze spelers dan tijdig voor afgeven zorgen, het zijn allemaal vragen waarop wij geen antwoord kunnen geven; de spelers zelf kunnen hier wel voor zorgen en wij verwachten dan zondag a.s. ook een flinke 1 en mooie partij voetbal. Dessers, denk erom, dat we dit jaar eens uit het hoekje met de slagen blijven en tracht reeds de eerste wedstrijd winst te boeken. DESK 2 Het tweede elftal speelt zon dag a.s. vriendschappelijk tegen de reserves van WSC uit Waal wijk, die dit jaar naar de re serve eerste klas gepromoveerd zijn. Dit kan een zeer interes sante oefenpartij worden. Momenteel weten wij nog niet of deze wedstrijd in Waalwijk of Kaatsheuvel gespeeld zal worden, maar dit staat a.s. vrij dag op de elftalopstellingen aangegeven. DESK 3 Desk 3, dat zondag j.I. de competitie reeds opende mét 'n 21 overwinning op de reser ves van Vlijmende Boys trekt naar Tilburg onj T'AC op te zoe ken. Zullen deze jongens in staat zijn om ook de eerste thuiswedstrijd in winst om te zetten? Mannen, de aanzet was goed, tracht nu doof te zetten en geef je tegenstander geen ge legenheid zijn spel te spelen. Sukses, mannen! Eftelingleden en DESK leden V'ergeet uw lidmaatschaps kaarten niet als u de wedstrij den van Desk bezoekt, dit voor komt teleurstellingen bij de in gang van het terrein WASPIK D.V.V.-WHITE BOYS, 3-2. j White Boys heeft tegen het pas uit de 4e klas gedegradeerde DHV zeer onverdiend de puntjes bij de gastheren moeten laten, hetgeen zeer zeker is toe te schrijven aan het bar slechte speelterrein. Toen om precies 2.30 uur scheidsrechter Thangi voor de aftrap floot, werd er vooral door DHV direkt flink van leer getrokken. Het bleek echter al spoedig dat de W.-Boys-achterhoede, ondanks het gemis van hun doelman (mil. dienst), niet gemakkelijk was te passeren. Na ongeveer 10 min. bracht een op het oog ongevaarlijke aanval van DHV de eerste winst voor de thuisclub. Een ingeschoten bal, welke zeker gestopt zou zijn door de W.-Boys-doelman, kwam op het laatste moment tegen de meelopende DHV-midvoor en be landde via het lichaam van deze spe ler onhoudbaar in het doel, 1-0. Hierna kwam W.-Boys geducht op zetten en de gastheren hadden zeker niet over geluk te klagen toen een goed schot van de rechtsbinnen via de lat over ging. Kort hierna wisten de gastheren ondanks een groot veld- overwicht van W.B. de stand op 2-0 te brengen, waarmee de mst ingang. Na rust ging W.-Boys weer direkt in de aanval en na ca 12 min. was het de jeugdige linksbuiten die de stand bracht op 1-2. Toen was weer alles i mogelijk en W.-Boys vocht dapper verder, maar weer kwam succes voor DHV, toen haar linksbinnen voor de 3e maal hoog inschoot, 1-3. Wie gedacht had dat W.-Boys thans een geslagen ploeg zou zijn, vergiste zich, want weer kwam W.B. terug. Uit een goed voor doel geplaatste hoekschop was het de W.Boys-midhalf die on houdbaar inkopte, 2-3. White Boys bleef terugkomen en de DHV ach terhoede kwam zeer zwaar onder druk te staan en zij mag van geluk spreken dat in de laatste 5 min. ver schillende open kansen der W.-Boys- voorhoede door de zeer slechte ge steldheid van het terrein verloren gingen. En toen de goedleidende ar biter voor de patste maal floot, had W.-Boys een volkomen onverdiende nederlaag te pakken. Een gelijk spel was voor onze jongens zeker niet te veel geweest. Wij kunnen met ver trouwen de voor zondag vastgestelde wedstrijd W.-Boys Be Ready tege moet zien. Vervolg sport 3e blad. NED. HERV. KERK. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. zondag des voormiddags half tien in de Dienst des Woords voor te gaan Prof. J. Severijn van Utrecht. Des namiddags half drie hoopt voor te gaan de Weled. heer Begeer te Tilburg. SIGARENWINKEL. De heer H. J. de Bie, alhier, open de in de Kerkstraat een moderne si garenwinkel. Voor onze gemeente be tekent dit de eerste speciaalzaak op dit gebied. Het pand werd verbouwd en van een flinke etalage voorzien, terwijl het interieur, uitgevoerd door de fa. van Wanrooij te Kaatsheuvel en in heldere tinten geschilderd door j de fa. Wed. v. d. Schans-Heurter, het j geheel een keurig aanzien geeft. De j nieuwe zaak is zeker een aanwinst voor onze plaats en wij wensen dhr. de Bie gaarne veel succes. ZENDINGSAVOND. Zaterdagavond half 8 zal in het Geref. Kerkgebouw alhier een Zen- j i dingssamenkomst worden gehouden. De missionaris-predikant in Indo nesië voor de Geref. Kerken van N. Brabant, Limburg en Zeeland, Ds.. Schut, met verlof in ons land, zal vertellen van zijn arbeid op het zen dingsterrein. De Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Heere, zal haar medewer king verlenen en onder leiding van haar directeur dhr. P. Christ, o.m. een Zendingscantate uitvoeren. T.B.C.-COLLECTE. Van 9-15 september a.s. zal in onze gemeente weer de openbare col lecte gehouden worden door het Al gemeen Sociaal Fonds „Draagt El kanders Lasten" van het Chr. Nat.. Vakverbond in Nederland. Het is een verheugend verschijnsel,, dat de t.b.c. de laatste jaren sterk is teruggelopen. Het aantal nieuwe ziektegevallen neemt echter nog al tijd per uur met één patiënt toe. De verschillende schoolepidemietjes van; de laatste tijd hebben opnieuw bewe zen, dat waakzaamheid nodig blijft. Ook bovengenoemd fonds wil de strijd tegen deze ziekte blijven aan binden, doch daarbij kunnen wij Uw steun en medewerking niet missen. Het fonds doet thans weer een dringendberoep op Uw medewerking. U kunt helpen door geldelijke steun, doch ook kunt U helpen door enkele uren zich als collectant(e) beschik baar te stellen. Gezondheid is een groo t goed. Geef daarom enkele uren van Uw tijd voor hen die dat voorrecht moeten missen. U kunt zich melden op Raad huisstraat 148, Sprang-Capelle. NIEUWE PREDIKANT. De intrede van Candidaat P. J. Bos te Veenendaal als predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is thans officiëel bepaald op zondag 6 okto ber in de namiddagdienst. De beves tiging zal in de voormiddagdienst ge schieden door Ds. K. v. d. Pol van Veenendaal. Schaakvereniging „De Vrije Pion". De schaakvereniging „De Vrije Pion",' gevestigd in het stationskof fiehuis van de heer P. Pruijssers al hier, begint a.s. maandagavond we derom met de onderlinge competi tie-wedstrijden. Vooraf echter zal er eerst een algemene ledenverga dering worden gehouden. De P.V. „De Luchtvaart". De P.V. „De Luchtvaart" alhier hield j.I. zondag een wedvlucht van uit Vil verarde, waarvan de uitslag als volgt luidde: C. Groeneveld 1, 2, 9; H. v. Cam- pen 3, 10; C. Boer 4; P. v. Rooij 5, 23- H Dalmaijer 6, 12, 26, 27; J. v. Helden 7, 13, 20, 22, 30; A. v. Beek 8, 21; A. Versteeg 11, 17, 19; P. Nieuwenhuijzen 14; P. Bakkeren 15, 25; A. Tactor 16, 18; H. Verduijn 24, 29; J. Nieuwenhuizen 28. A.s. vrijdagavond inkorven voor een wedvlucht vanuit Parkestone, afstand 258 km. Gemeente-ambtenaren van Waspik kampioen in onderlinge voetbalcompetitie. De heren ambtenaren van de ge meentesecretarie van Waspik zijn kampioen geworden van de onder linge voetbalcompetitie tussen Was pik, Lage Zwaluwe en Raamsdonk. De laatste wedstrijd tegen de ge meente Raamsdonk, die deze week op hét Good-Luck-terrein te Raams donk werd gespeeld, werd met 21 door Waspik gewonnen. De eindstand in deze competitie is als volgt: 1. Waspik 5 pnt. uit 4 wedstrijden. 2. Lage Zwaluwe 4 pnt. uit 4 wed strijden. 3. Raamsdonk 3 pnt. uit 4 wedstrij den. I j Burgerlijke Stand. Geboren: Antonie W» A. M„ zv. J. A. A. M. Brokx-Jeursen; Johan nes F. P. P., zv. J. M. Meijs-Helle- mond; Wilhelmus, zv. G. P. van Dongen-Rekkers; Johannes R. M. M., zv. M. A. B. Akkerman-v. See- ters; Adrianus W. H., zv. L. J. van Strien-Kemmeren; Cornells P. G., zv. M. M.' Smits-Dekkers; Petrus A. H. M., zv. P. J. v. d. Velden-Kuij- ten; Johannes A. W., zv. S. N. van Etten-v. d. Corput; Marinus J., zv. J. A. Verschure-Mertens. Overleden: Cornelis Fijneman 82 jaar; Maria Pols 79 jaar; Johanna E. v. Etten 53 jaar; Antonius J. van Strien 80 jaar; Hubertus IJpelaar 80 jaar. Huw.-aangiften: P. Th. Wassink 32 j. en J. Th. de Hond 27 j.; P. G. Vermeulen 25 j. en J. W. de Hond 25 j.; J. C. v. Wijngaarden 23 j. en A. P. Luijten 26 j.; N. C. Meijs 31 j. en L. Th. v. Dongen 30 j.; J. A. Lan- germans 24 j. en A. P. Pols 23 j.; H. H. M. v. Wagenberg 25 j. en L. M. S. v. Gorp 23 j. j Gehuwd: C. H. C. de Bruijn 34 j. en E. Th. G. Couwenberg 32 j.; J. H. v. Riel 29 j. en A. P. M. Verwij- meren 26 j.; P. Th. Wassink 32 j. en jL Th. de Hond 27 j.; P. G. Vermeu len 25 j. en J. W. de Hond 25 j.; A. L. Zijlmans 32 j. en C. Th. Verschu- re 30 j.; J. Schaapsmeerders 73 j. en A. C. M. P. Verhaeg 42 j.; W. F. L. v, Osch 23 j. en M. Th. Timmers 23 j.; J. C. v. Wijngaarden 23 j. en A- P- Luijten 26 j.; N. C. Meijs 31 j. en L. Th. v. Dongen 30 j.; J. A. Langermans 25 j. en A. P. Pols 23 j. Ingekomen: Ulfert A. v. Meeke- ren van Lieshout; Lamberta M. Heeffer, e.v. A. Gommers, van Loon op Zand; Cornelia M. J. Vogels van Someren. Vertrokken: L. P. v. d. Bosch en gezin naar Amsterdam; Ch. J. Ma- teijsen naar Loon op Zand; Cl. C. v. Tersel, e.v. v. d. Kamp, naar Harlin- gen. Kinderuitzending. Door bemiddeling van het Wit gele Kruis werd het dochtertje van de familie Pluijm op 16 augustus voor 6 weken uitgezonden naar de vacantiekolonie te Eersel. Haar broertje ging op 1 sept. naar Bunde. Eveneens naar Bunde gingen de volgende kinderen: Wim en Elly Kivits, Nico v. d. Put en Mia Rek kers. Verkeersveiligheidsrit. Bij gelegenheid van de verjaar dag van prinses Wilhelmina, orga- piseerde de Oranje-vereniging een - verkeersveiligheidsrit voor brom fietsen. Het comité had een route j pitgezet, die vol zat met voetangels 1 en klemmen. t De eerste prijs won W. Kul en- j borg uit Dussen, die 39 strafpunten kreeg. De verdere uitslag luidde: 2. Zr. Borsselaar 42 strafp.; 3. H. v. d. Waals 44 strafp.; 4. J. Okkerse 76 strafp.; 5. C. Goossens 91 strafp.; 6. P. Damen 96 strafp.; 7. De Ridder 100 strafp.; 8. R. Blom 111 strafp.; i). J. v. Strien 120 strafp.; 10. B. Ok kerse 121 strafp.; 11. J. v. d. Pluijm 134 strafp.; 12. A. v. d. Kulenborg f5 strafp.; 13. J. de Meijer 157 straf- pnt.; 14. P. Huijgens 165 strafp.; 15. G .v. Schoonhoven 169 strafp.; 16. L. Snoek 172 strafp.; 17. L. v. Gin- peken 198 strafp. Gouden bruiloft. Op donderdag 12 sept. a.s. hoopt het echtpaar De Bont-Fijneman z'n gouden huwelijksfeest te vieren. Het gouden paar woont in de Mar grietstraat. De buurt heeft reeds de nodige voorbereidingen getroffen om deze dag tot een onvergetelijke te maken. Studeren op school. Door verschillende ouders werd gan de directeur van de R.K. Ulo school gevraagd om na de school studie te houden. Bij voldoende deelname zal hiervoor gelegenheid worden gegeven tot mei '58. De studie is dan op de hele schooldagen van 45.30 uur. Op de halve vrije dagen (behalve op zaterdag) van 1.303 uur. De jongens krijgen dan ook de nodige uitleg, die dikwijls bij hun studie nog nodig blijkt. Staatsinrichting M.O. De heer B. Wetering te Raams- donksveer slaagde voor het in Den Haag gehouden schriftelijk examen Staatsinrichting M.O. Naar Antwerpen. De Kon. Harmonie „De Eendracht" zal het 59ste festival van de stad Antwerpen bijwonen. In een van de kiosken van de stad zal een concert worden gegeven. Het ligt in de be doeling aan de deelname een uit stapje te verbinden voor de leden met hun dames. De tijd, dat vader op zondagmid dag gezellig thuis was, is nu weer he lemaal voorbij, want zondag a.s. be gint ook de voetballerij in de ama teursector weer. Voor het gezinsleven mag dit veelal dan niet zo'n bijster heugelijk gebeuren zijn, in de sport wereld is het een belangrijk feit, dat zeker vermelding verdient. Ik zou dit feit nochtans onopgemerkt hebben laten voorbijgaan, ware het niet, dat Waalwijk met niet minder dan vier clubs zijn bijdrage tot het amateur voetbal levert. Het zijn weliswaar al lemaal maar derdeklassers, maar er wordt toch elke zondag met veel vlijt en animo gevoetbald, waarbij de ge moederen van honderden fervente supporters in beweging worden ge bracht, soms wel eens te heftig, het geen jammer is voor de voetbalsport. Men zou lang en breed kunnen uit weiden over de mogelijkheid, dat Waalivijk best een eerste klas ama teurclub zou kunnen hebben, maar dit is al meermalen vergeefs gedaan, en bovendien is de onderlinge ver standhouding niet zodanig, dat hier van enig resultaat verwacht mag wor den. Ik kan alleen maar hopen, dat de nabije toekomst een ommekeer ten goede in petto heeft, zodat we niet alleen een fraai sportpark rijk wor den, maar ook een club, die in de hoogste rangen van het amateurvoet bal een belangrijke rol speelt, hetgeen de belangstelling ongetwijfeld zal ver hogen en de rendabiliteit van het sportpark in belangrijke mate zal ten goede komen. De huidege verdeeldheid is oorzaak, dat er in Waalwijk maar heel matig voetbal te zien is en het zou toch helemaal geen luxe zijn, in dien een stad, die steeds meer allure krijgt, ook eens met voetbal van for maat voor de dag kwam. Maar goed, voorlopig hobbelen we maar voort op de oude kwaaie weg en zullen we toch weer met belangstel ling de verrichtingen van onze clubs volgen. Het vorig seizoen heeft de Waalwijkse voetballerij weinig suc ces gebracht. De enige tweedeklasser die we rijk waren - Juliana - moest zijn plaats in die klas prijsge ven en zal dit jaar proberen het ver loren terrein weer terug te winnen. W.S.C. handhaafde zijn reputatie als eeuwige tweede, een succes waar je maar bitter weinig mee opschiet, en R.K.C. en R.W.B. moesten met een plaats in de middenmoot genoegen nemen. Elk van deze clubs trekt zon dag met de beste voornemens bezield ten strijde en maandag zullen we wel zien in hoeverre dat resultaat heeft opgeleverd. De competitie-indeling heeft ook een wijziging ondergaan. Aan de ene kant zullen Juliana en W.S.C. elkaar tweemaal ontmoeten en aan de andere kant zullen R.K.C. en R.W.B. er om vechten wie aan het langste eind trekt. Ik geloof wel, dat deze inde ling de meeste waarborg biedt dat onverkwikkelijkheden zoals we die in het vorige seizoen hebben meege maakt, achterwege zullen blijven. Overigens is het wel typerend voor de sportieveverhoudingen in Waal wijk, dat men een dergelijke maatre gel heeft genomen. Ik wens uiteraard alle Waalwijkse clubs alle succes en goeds in het ko mende seizoen, waarbij ik elke club als devies zou willen meegeven: een wedstrijd duurt negentig minuten! Het verlies is dan pas een feit, wan neer de scheidsrechter voor de laatste maal fluit. Voetbal dan ook tot die laatste minuut met fiere, manlijke middelen, maar ook niet anders, want spelers en elftallen, die hun gemis aan techniek en taktiek trachten te compenseren met vuiligheidjes, kun nen we ook hier missen als kiespijn. En als er geen kampioenschap uit de bus komt, nou, dan niet, er komen nog meer seizoenen, al geloof ik niet, dat het op de huidige manier ooit veel zal worden met de voetballerij in Waalwijk. En nu ik het toch over onbloedige gevechten heb wil ik tot slot nog even wijzen op een ander vreedzaam gevecht; een gevecht, dat in belang rijkheid echter ver uitsteekt boven welke voetbalmatch ook de strijd tegen de kanker. De strijd tegen de gevaarlijkste vijand van de mensheid is een strijd van ons allen. De oorlog tegen deze mensenlevensverslinden- de vijand moet gewonnen worden en mag geen ogenblik verslappen, want elke verslapping betekent nog meer onduldbaar lijden, nog meer mensen levens. Talloze medici vechten op dit front in de voorste gelederen, maar zonder geld blijft hun kennis en hun arbeid vruchteloos. Het volk moet in deze strijd een onmisbaar aandeel le veren: geld. Alweer geld, ja, alweer geld. Er wordt misschien wat al te vaak naar ons geld gereikt, maar la ten we in dit geval maar zielsblij zijn, dat we het enige middel, waarmee we de kanker kunnen vernietigen, hebben geld! En het kleinste geld stuk weegt mee in deze strijd. Koop daarom een lot van het Ko ningin Wilhelminafonds! Misschien wint u een huis, maar dat huis moet u gestolen kunnen wor den. De kanker moet er uit! HANNIBAL. Telefoon 21823—K 4250 100<>/0 Service 100% Kwaliteit Heeft men geen centimeter bij de hand, neem dan een gewone lucifer. Deze is meestal 5 centimeter lang. Bladluizen en rupsen verwijders men door begieting met een sterke oplossing van 80 gram aluin in ko kend water, verdund met twee em mers water. Pas geverfde keukenplanken moet men afnemen met water en azijn, ter voorkoming van vastkleven van pa pier. Wilt u een spijker in een harde muur slaan, leg dan de benodigde spijkers enige tijd tevoren in wat olie. Verse vis heeft geen ingevallen* ogen, wel rode kieuwen, een frisse reuk, een strakke huid en stevig vlees. Hard geworden schoenen kunnen weer soepel gemaakt worden met wonderolie. Micaruitjes kan men goed schoonma ken met water en azijn of alleen met azijn, als ze erg vuil zijn. Niet tegen de muur! Wanneer u een gloednieuw huis betrekt (gesteld dat het u toegewezen wordt!), plaats dan uw meubels niet pal tegen de muur, doch op minstens 15 cm af stand. (Nadruk verboden).

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2