Waalwijkse en straatse Co'l electra WAALWIJK Uit de Langstraat Uitgever Waahwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN REURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Drunen Elshout iewice KINDERBRILLEM WAALWIJK WUjmera Haarsteeg J. TAUSCH Heusden DE WERELD ROND VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1957 80e JAARGANG No. 66 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 12.85 ƒ3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief ZONDAG-ARTSENDIENST. Bij spoedgevallen neemt waar Dr. Verhaak. VOETBAL. A.s. zondag gaat de competitie weer beginnen. Voor RKDVC ge beurt dit zondag met een uitwed strijd naar Oosterhout, waar men zal moeten spelen tegen SCO I. Dit is een voor Drunen onbekende tegen stander en het is dus moeilijk zich aan voorspellingen te wagen. Wij mogen hopen dat de start in de com petitie dit jaar beter zal zijn als het vorige seizoen. Ook in de voetbal sport is de eerste klap een daalder waard. Voor het tweede elftal is de inde ling deze week gewijzigd, zodat zij waarschijnlijk nog niet in het veld zal behoeven te komen. SUPPORTERSCLUB. De supportersclub voor Drunense renners breid zich gestadig uit. Reeds telt men over de 80 leden en op de tweede alg. vergadering werd deze week een definitief bestuur gekozen. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld.: voorzitter J. ten Voorde, secretaris G. v. Gorcum, penningm. A. v. d. Poel, commissarissen J. de Wijs en F. Goorhuis. Binnen niet al te lange tijd zal opnieuw een verga dering worden belegd, waarop de de finitieve naam zal worden gekozen. ZWEMDIPLOMA'S. Ondanks het slechte zomerweer was de belangstelling voor het zwemmen in Drunen onder de jeugd toch nog groot. Konden begin augustus een 70-tal diploma's voor zwemvaardig- heidsproeven worden uitgereikt, deze week volgden er nog een 26 jongens en meisjes die dit getuigschrift be haalden. Met goed gevolg werden de proeven afgelegd door: Diploma A meisjes: Francien v. d. Wiel, Diny Verduijn, Gerdien Els- hout, Corry van Gorp, Elly Pijnen borg, Monica v. d. Ven, Pitie Kamp, Marian v. Ballekom, Riki v. Drunen, Treesje van Halder. Diploma A jongens Kees Brok, Christ Assmann, Johan Brok. Diploma B meisjes Annelies van Ballekom, Thea Junggeburth, Lia Lambrechts, Diny v. d. Wiel, Ria v. d. Wiel, Astrid Zwaaneveld, Lilian van Thiel, Betsie Pijnenborg, Liduine v. Nieuwand, Diny Elshout. Diploma B jongens: Hans v. Thiel, Jos Knippels. Diploma C meisjes: Nelly v. Oos terhout. BOND VAN OUDSTRIJDERS. De Ned. Bond van Oudstrijders afd. Drunen wist op de distr. schiet wedstrijden in Tilburg een goed suc ces te behalen. In de afdeling C wer den zij als vijfde geklasseerd en men wist beslag te leggen op zes perso- neelsprijzen. Op deze districtsdag werd onze dorpsgenoot J. A. Vissers door Generaal Sitzen onderscheiden met het Mobilisatie herinneringskruis 1914-1918. Maandagavond werd op de schietavond van de Bond van Oudstrijders deze onderscheiding ge vierd toen de heer Vissers nog eens werd gehuldigd, wat tenslotte een kleine feestavond werd. Binnenkort zal de Bond van oud- strijders afd. Drunen met zijn win- terprogramma komen, waaraan thans druk gewerkt wordt. Het programma omvat schietavonden, ontspannings avonden etc. SLIPPARTIJEN. Met het natte weer hadden dezer dagen in de Grotestraat weer enkele slipgevallen plaats. Gelukkig alle al- een maar met materiële schade. Op 't gevaarlijke punt nabij de schoen fabriek Bloch Stibbe en een nabij Notaris Schreurs. In beide gevallen betrof het een luxe wagen. DANSCURSUS. Blijkens de in ons blad voorkomen de advertentie zal a.s .maandag in de zaal van café Elshout de danscursus starten. De cursus staat o.l.v. de ge diplomeerde dansleraar de heer Leen- ders. Algemeen wordt verwacht dat voor deze cursus een flinke belang stelling zal bestaan. Voor verdere mededelingen zie de advertentie. GAOre»r#.zo7 ree .2/90 wagcwi/k Stevige, moderne en voordelige SUCCES. Op de sportwedstrijden wist Tausch drie eerste prijzen te behalen, n.l. voor hoogspringen, verspringen en op de 100 m. hardlopen. Hij werd bovendien nog tweede op de 3 km en vierde op de 1500 m. Al met al een hele prestatie. Zijn clubgenoot P. Koks werd tweede op de 400 m. en nummer vijf bij het ver-springen. NAAR CONCOURS. A.s. zondag zal de Gemengde Zangvereniging Uitspanning door In spanning deelnemen aan 't nationaal zangconcours te Oisterwijk. Als verplicht nummer zal gezon gen worden „Locris Iste" van Brück- ner en als vrij nummer „Exultate Jus- ta" van Th. L. a. Viadana. A.s. zaterdag om half 9 laatste re petitie in café Klerks. AGENDA. Zaterdag half 9 repetitie Zangver. Zaterdag trainen tafeltennisclub. Zondag 11.45 u. repetitie fanfare. WEDVLUCHT. Zondag groot nationaal concours Parkestone (Engeland). Hieraan wordt door de P.V. de Zwaluw met een flink aantal duiven deelgenomen. De duiven zijn gisteren reeds inge- korfd en worden bij gunstig weer zondagmorgen om 8 uur in vrijheid gesteld. DOOR ADDER GEBETEN. Dezer dagen werd Rini Luyben al hier, die zijn vacantie doorbracht op de Hoge Veluwe, door een adder ge beten. Na ter plaatse door een bos wachter te zijn behandeld, moest hij in het Ziekenhuis te Apeldoorn wor den opgenomen. Dezer dagen wordt hij weer thuis verwacht. AGENDA. Zaterdag 7 sept. maandvergadering van de Zwaluw in café Klerks. Zondag 8 sept. maandvergadering van Visclub de Hut in café Vismalen. Gelukkig echtpaar won 8500.- uit de Staatsloterij. Dat het geluk somtijds maar in een zeer klein hoekje verborgen ligt, ondervond maandagmiddag j.l. het echtpaar Van den Brandt-van Asseldonk, wonende Ipperhoeve 10 na volgde, werd de realiteit spoedig werkelijkheid. Ten overvloede werd met het lot in de hand nog even om 1 uur naar de uitzending van de nieuwsdienst geluisterd en toen had men alle zekerheid. Vader v. d. Brandt, die inmiddels was thuisgekomen, was eveneens 'n weinig geschrokken, want het eten was intussen wat aangebrand, zodat er die middag niet veel van eten kwam, doch dit werd voor één keer maar op de koop toegenomen. Het geld zal er goed te pas komen; sa men zijn ze 117 jaar oud en ze vin den het een mooi centje voor de oude dag. Aangenaam verrast zul len ook wel de twee schoondochters zijn, want de winnaar had bij wijze van een grap steeds verklaard: als ik eens de honderdduizend win, of een flink deel er van, krijgen jullie ieder 'n prachtige wasmachine. Hij heeft de daad bij 't woord gevoegd en de wasmachines zullen er spoe dig komen. Over de bestemming van het geld konden ze zich niet uitlaten; 't is wel gauw uitgegeven, maar, aldus vader v. d. Brandt, zo maar niet terugverdiend; en hij gaf ronduit toe dat er met het winnen van zo'n bedrag een hele zorg, wat betreft de oude-dag-voorziening, is weggenomen, alhoewel ook de kin deren niet zullen worden vergeten. En de familie van zeer nabij ken nende, mag veilig worden aangeno men dat het geld goed besteed zal worden en vanaf deze plaats felici teren wij de gelukkige familie even eens met dit onverwacht succes. Concours. Op de banen van de in café J. de Gouw gevestigde handboogschutte rij Claudius Civilis, had zondag j.l. 't vierde en laatste concours plaats van de Langstraatse Bond van Handboogschutterijen. Om circa 1 uur werd met de wedstrijden be gonnen ,die nagenoeg de hele mid dag in beslag namen. Vanwege de geringe verschillen die er na het derde concours op de ranglijst voor kwamen, was de spanning zeer groot. Na afloop bleek dat in afde ling A de schutterij „Eendraci,, Maakt Macht" uit Baardwijk het kampioenschap had behaald. In af deling B was het de organiserende vereniging Claudius Civilis dat de titel wist te behalen en tevens is ge promoveerd naar afd. A. „Victoria" uit Elshout degradeert van A haar B. In afdeling C wist „Ons Genoe gen" uit Herpt de bovenste plaats te bezetten. Hoogste schutter over het hele concours R. v. Bladel. Een troost prijs, geschonken door de firma Koks alhier, werd gewonnen door schutter Jo de Gouw. Na afloop reikte de voorzitter van de Bond, de heer v. d. Mee, de prij zen uit en dankte daarna de deel nemende verenigingen voor de be toonde sportiviteit, en Claudius Ci vilis voor de keurige organisatie. Tweede stadhuisrit. Het succes van de puzzel- en oriën- teringsrit, die vorig jaar tijdens de stadhuisfeesten werd verreden, is voor de vereniging „Heusdens Be lang" en de plaatselijke V.V.V. aan leiding geweest een tweede stad huisrit te organiseren. Deze stad huisrit, die op 14 sept. a.s. zal wor den gehouden, zal financieel wor den gesteund door de buurtvereni ging „Brebopeganihozuaenri", wel ke van de stadhuisfeesten een batig saldo overhield. Concert. Op 14 sept. a.s. zal door het fan farekorps der Genie uit Den Bosch een concert worden gegeven op net plein voor het stadhuis. Vooraf zal dit korps een muzikale mars maken door de stad, terwijl het concert zal worden besloten met een taptoe. Onderling concours. Op de schutsboom van het schut tersgilde „St. Blasius" alhier, vond zondag j.l. het derde onderling con cours plaats tussen het gilde „Sint Jan" te Kaatsheuvel en „St. Bla sius" alhier. De eerste 10 prijzen werden behaald door: 1. H. v. Bal- kom, Kaatsheuvel; 2. A. van Bladel, Heusden; 3. M. v. Leeuwen, Heus den; 4. W. v. Kasteren, Heusden; 5. P. Schoenmakers, Kaatsheuvel; 6. Th. Spieker, Kaatsheuvel; 7. P. v. Laarhoven, Kaatsheuvel; 8. G. Timmermans, Heusden; 9. R. de Vaan, Heusden; 10. F. v. Kasteren, Heusden. Het vierde en laatste onderling concours in deze serie zal op de schutsboom van „St. Jan" te Kaats heuvel plaats vinden. Raadsvergadering. Vanavond (vrijdag) om 8 uur openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden. 1. Opening. 2. Notulen vergadering 24 juli '57. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Wijziging algemene politie-ver- ordening. 5. Voorstel van B. en W. tot ga randering overeenkomstig de gemeentelijke bouwcredietrege- ling 1954 van een geldlening ten behoeve van J. Kuijs alhier. 6. Voorstel van B. en W. inzake overdracht bepaalde bevoegd heden wegenverkeersreglement. 7. Voorstel van B. en W. tot 't be- schikbaarstellen van gelden aan het R.K. Schoolbestuur voor aanschaffing nieuwe meubelen voor de R.K. Jongensschool. 8. Voorstel van B. en W. tot voor lopige bestelling gymnastiek- werktuigen. 9. Voorstel van B. en W. tot aan wijzing van enige straatnamen in 't uitbreidingsplan Oudheus- den. 10. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeentebegroting 1957. 11. Wijziging kindertoelageverorde ning. 12. Verordening looncompensatie in verband met huurverhoging '57. 13. Verzoek verhoging algemene uitkering gemeentefonds. 14. Aanbieding gemeente- en be- drijfsbegrotingen 1958. 15. Sluiting. je het daarvan ook niet moet heb ben. Zij zullen al te gemakkelijk naar meisjes omkijken, die er aar diger en sjieker uitzien. En je weet nooit of het daarbij alleen blijft. Een man, die geen „dank u" of „goeden avond" tegen de kelner zegt, is er eigenlijk ook alleen maar een voor de uitverkoop. Hij zal na verloop van tijd ook de beleefd heid tegen u vergeten en u behan delen als de gedienstige. Heb je dus ook niks an, zodat er al met al maar deksels weinig goeds overblijft. Als u dan nog weet dat wij al ge huwd zijn, dan wordt het huwelijk wel een zeer hachelijke onderne ming, waarvan de gunstige uitslag nog geenszins vaststaat. In ieder geval, ga eerst maar eens met uw a.s. man ergens eten, dan zal de kelner u wel zeggen of het de moeite waard is. Voor deze reclame ontvangen wij van geen enkel Waalwijks restau rant ook maar enige provisie. Het is dus een eerlijke zaak. B8 De Nederlandse Uitvoermaat- schappij, een van de vele overheids instellingen, heeft een batig saldo genoteerd van anderhalf miljoen gulden. Dit feit is om twee redenen van belang. Ten eerste plegen over heidsinstanties zelden of nooit geld over te houden en ten tweede zijn deze anderhalf miljoen een welis waar klein, maar toch welkom soel aas in het vagevuur van het natio nale miljardentekort. Voor die an derhalf miljoen is zonder enige moeite een beste en nuttige beste ding te vinden. Elders in dit blad kunt u lezen, dat de zorg voor de volksgezondheid door de nationale bezuiniging een flinke tik heeft ge kregen. We zouden dus daar de pijn enigszins kunnen verlichten. U raadt echter in geen honderd jaar wat de overheid met deze IV2 miljoen gaat doen. Omdat wij u ech ter een zorgeloze oude dag gunnen, zullen we het maar meteen zeggen. Die mannen daar in Den Haag koes teren zeer warm het voornemen om van deze IV2 miljoen 150 bungalows te bouwen op de Veluwe, opdat daardoor straks 8000 ambtenaren met hun gezinnen van een welver diende vacantierust kunnen genie ten. Dat hadden we nou nog net nodig: 150 bungalows voor 8000 ambtena ren, want dat was wel de grootste nood waaronder ons land gebukt ging: het ontbreken van een goede vacantiegelegenheid voor de ambte naren. Simpele geesten zullen mis schien opmerken: kunnen deze men sen tijdens hun vacantie dan geen onderdak vinden in de talloze reeds bestaande bungalowparken en kam- peercentra? Zo redeneert het vrome en goedgelovige volk. Het begrijpt niet, dat overheidspersoneel zijn kostbare vacantie, met welker wel slagen vele landsbelangen zijn ge moeid, niet in instellingen kan door brengen, die aan het particulier ini tiatief zijn ontsproten. We hebben toch al zo weinig ambtenaren en daar moeten we deksels zuinig op zijn. De overheid dient hen te be schermen tegen de omgang met het gewone volk, dat maar al te vaak met zeer revolutionaire ideeën is be hept. Eén verkeerde ambtenaar kan de Russen naar Oldenzaal brengen en dan baat het niet meer of we al zeggen: hadden we die mensen nou maar apart gehouden. Daarnaast kunnen enkele niet goed uitgeruste ambtenaren een catastrophale in vloed hebben op de begrotingsont- werpen. Een nul teveel is gauw ge schreven en wie heeft dat zo gauw in de gaten? Zitten we over een paar jaar weer met een bestedings beperking. Krijgt de volksgezond heid weer een tik. Nee, dat moeten we niet hebben. Wij vinden dit overheidsplan zonder meer uniek, maar men zal zich ook ten deze moeten hoeden voor halve maatregelen. Een park met 150 overheidsbungalows, prachtig, maar laten we het dan ook goed en dege lijk afrasteren met een manshoge prikkeldraadversperring en omdat we toch zo overdadig aan het defen- siën zijn, kunnen we wel meteen enkele schildwachten bij de poort plaatsen. Alleen dan zal de vacantie rust van die 8000 ambtenaren vol komen gewaarborgd zijn. Bunga lows alleen zijn niet meer dan lap werk. Er hoeft maar één vasthou dende burgemeester op de Veluwe rond te lopen, die in zijn vacantie het nuttige met het aangename wil verenigen, en gedaan is het met de rust der ambtenaren. Nee, een ambtenarenreservaat op de Veluwe lijkt ons zo gek nog niet. Anderhalf miljoen gulden voor 8000 uitgeruste ambtenaren lijks ons bo vendien maar een fleuzedreul. S3 Hebben we ten slotte nog dit: is het u wel eens opgevallen dat uw kanarie bij het opfleuren van uw dagelijkse woonsteê een Nederlands accent heeft gekregen en dat hij z'n warm tropisch liefdeslied heeft ge ruild voor de koel-helder-water- mentaliteit van de vaderlandse schlager? Nee natuurlijk. Als 't een kanarie van een beetje goede fami lie is, zal ie dat trouwens ook niet doen, maar je hebt er altijd bij die het niet kan schelen hoe en wat ze zingen, als het maar leven maakt. Vandaar ook het onderzoek, dat de Deense ornitholoog Carl Wiesman wil gaan instellen in Australië naar het accent, dat uit Europa geëmi greerde vogels daar hebben aange nomen. Wiesman wil dat allemaal haarfijn gaan uitzoeken en het lijkt ons een belangwekkend karwei. Verder wil Wiesman het gekwaak van alle soorten kikvorsen en pad den op de band vastleggen. Als u nu weet, dat er zo'n twaalfhonderd soorten zijn, die volgens Wiesman allemaal een eigen kwaak hebben, dan zal deze goede man heel wat ge kwaak moeten aanhoren. Z'n vrouw doet ook mee. E: alhier. Het bleek n.l. in het bezit te zijn van een tiende deel van 't lot 15601 van de Staatsloterij, waarop maandagvoormiddag de 100.000. was gevallen. Dat betekende dus dat de familie v. d. Brandt 10.000 had gewonnen, en met aftrek van 15% belasting ineens ƒ8500.- rijker was geworden. Het lot was gekocht bij de collectrice, mevr. A. de Leij- er, Kerkstraat te Den Bosch, die ook telefonisch de betrokken fami lie mededeling deed van dit heuge lijk nieuws. Dit was de zevende keer dat werd meegedaan, en ook de vorige keer werd een kleine prijs gewonnen; voor de 8.50 die toen werd uitgekeerd had de fami lie nu maar een tiende lot genomen en het resultaat is meteen goed. Vanzelfsprekend was de vrouw des huizes wel wat geschrokken toen even na twaalf uur een der buren binnen kwam met de mededeling of ze even aan de telefoon wilde ko men. Op de vraag wie er dan wel aan de lijn zou kunnen zijn, kreeg ze ten antwoord dat het iemand was van de Staatsloterij en het ging over een lot waarop de honderd duizend was gevallen. Het eten dat bijna gereed stond, moest toen maar wachten; ze kon 't zich, naar ze zeide, eerst nog niet goed reali seren en was de mening toegedaan dat het een grap zou betekenen. Uit het telefonisch onderhoud dat hier- JH Wat een kelner mét de huwe- lijks-psychologie te maken zou kun nen hebben, is wellicht voor het merendeel onzer lezers niet duide lijk, doch dit maakt het hierna vol gende alleen maar des te interes santer. Een kelner, zo durven wij sinds enkele dagen te beweren, is niet alleen maar iemand van wie 'n stimulerende werking tot eten en drinken uitgaat. Achter zijn masker van hoofs materialisme huizen de geest en de scherpzinnigheid van de psycholoog en het moet dan ook ten zeerste worden betreurd, dat de kennis van deze in sober zwart ge stoken mensen tot nu toe braak is blijven liggen. Een dergelijke ver spilling van geestelijk materiaal moet zich wreken en dat doet het dan ook dagelijks. Hoeveel jonge meisjes vlinderen niet het huwelijk in zonder voldoende zekerheid om trent de inborst van Jan of Willem? Hoeveel vrouwen pakken niet na een betrekkelijk korte spanne van huwelijksleven hun koffers? Legio mogen we wel zeggen. Eh dit was allemaal niet nodig geweest wan neer ze zich eerst even met een ge routineerd kelner hadden verstaan. De kelners in Johannesburg in Amsterdam zullen ze wel hetzelfde zeggen beweren namelijk, dat 'n meisje haar aanstaande man 't beste kan leren kennen wanneer ze met hem uit gaat eten. Aan tafel treedt het karakter van de man namelijk het duidelijkst aan het licht. Hebt gij, meisjes, een verloofde die geen Frans kent, neem hem dan mee voor zijn rekening uiteraard naar een restaurant, waar de he le spijskaart van a tot z Frans is. Doet hij dan alsof hij het allemaal snapt, laat hem dan maar zitten, want dan deugt hij niet. Hij is on betrouwbaar en zal ook in het hu welijk niet aarzelen u een rad voor ogen te draaien. Kent hij de Franse gerechten echter wel, hol dan ter stond naar de boekhandel en koop een uitgebreid kookboek, want dan is hij een lekkerbek. Met lekker eten kunt u hem zonder enige moei te in uw netten strikken. Daar staat tegenover, dat een dergelijke man egoïstisch is en op elk uur van de dag iets lekkers wil hebben. Dus ook hier uitkijken geblazen. Zegt uw aanstaande dat hij van die Franse spijskaart evenveel begrijpt als van het Atlantisch Handvest, pik hem dan, want hij is een rondbor stige kerel, die geknipt is voor het huwelijksleven. De kelners mogen hem niet erg, want hij is niet erg royaal met fooien, maar daar hebt u natuurlijk niets mee te maken. Mannen, die lawaaierig eten smakken en kletteren met mes en vork en zo behoren ook tot de tweede keus. Ze zijn onverschillig en zullen dat alras ook in het hu welijksleven worden. Een kieskeurige fijnproever kunt u ook beter voor uw vriendin laten lopen, want de kelners xeggen dat ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 7 sept.; zondag 8 sept- Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 8 september 1957 10 uur Ds. A. Sjollema. NED. HERV. KERK BESOIJEN. Zondag 8 september, vm. 10 uur en nam. 2.30 uur Ds. J. Vink. In beide diensten extra kollekte voor het Zuiderzee-fonds. NED. HERV. KERK BAARDWIJK Min. Loeffstraat 65 Zondag 8 september 1957, 9 uur v.m., Ds. C. B. Schuurman. ROULERINGSSYSTEEM OP KLEUTERSCHOOL IN ST. ANTONIUSPAROCHIE. De kleuterschool in de St. Antoni- usparochie heeft haar toevlucht moe ten nemen tot een novum, waarmee zij maar weinig in haar schik zal zijn. Het ruimteprobleem op deze school is namelijk zo nijpend, dat men een rouleringssysteem heeft moeten in voeren. Deze voorziening zal welis waar maar tijdelijk zijn, maar hier mee komt de impasse, waarin de on- derwijsgelegenheid in dit gemeente- deel ten gevolge van de sterke bevol kingstoename verkeert, wel heel dui delijk aan het licht. Men hoopt de zaak in de nabije toekomst weer op te kunnen lappen met een noodlokaal. In welk een snel tempo de bevol kingstoename in dit gemeentedeel ge durende de laatste jaren heeft plaats gehad, bewijst wel het feit, dat het aantal leerlingen van de scholen met 50 is toegenomen. Sinds het schooljaar 1954-1955 zijn er 10 klas sen bijgekomen. Bij de aanvang van het nieuwe schooljaar had men de volgende klassen: 5 klassen kleuter school, 18 klassen lagere school en 6 klassen jongens-ulo-school. GOUDEN BRUILOFT. Op 3 maart 1958 zal het echtpaar W. Pennings-Lammers, Crispijnstraat 64, zijn gouden bruiloft vieren. Er is reeds een comité gevormd, dat voor een passende huldiging door de buurt zal zorgdragen. „PUCK" OPENT KUNSTKRING- SEIZOEN MET „EN TOEN KWAM DR. FROST". Het nieuwe seizoen van de Waal wijkse Kunstkring zal op 19 septem ber a.s. worden geopend door het To neelgezelschap „Puck" met de kluch tige comedie „En toen kwam Dr. Frost", van de Oostenrijkse auteur Hans Weigel. Over dit stuk schreef De Maasbode: „In een fraai en fleu rig décor zagen wij een ironiserend toneelspel, waarbij de vaart zo over- rompelend was, dat de zwakke mo menten werden meegesleept in het élan vital op het toneel." De medewerkenden in dit stuk zijn Piet Römer, Walter Kous, Jan Gre- fe, Egbert van Paridon, Mimi Kok, Marianne van Waveren, Riek Scha- gen en Guus Verstraete. Omdat we het vorig seizoen een aantal blijspelen hebben gehad, die maar bedroefd weinig om het lijf hadden, zal misschien tegen dit stuk

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5