SPORTSPIEGEL Xyntha-anker Horloge een meisje bedrijfsruimte zit- slaapkamer WIJ VRAGEN Raadsel in Nijmegen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 2 Provinciaal Mleuws in het betere eenre o te rigoreus tewerk moest gaan ten aanzien van het toekennen van sub sidies en stelde voor in het onder havige geval bij de begrotingsbe handeling 1958 het gevraagde sub sidie te verlenen met terugwerken de kracht vanaf 1 sept. 1957. De voorzitter antwoordde dat het uiteraard bezwaarlijk is om bij de begroting van 1958 een uitgave te doen voor 1957. Overigens zal het verzoek van beide verenigingen ter zijner tijd met alle welwillendheid worden bezien. Goedgekeurd werd 't voorstel tot vaststelling van een gewijzigde ver ordening op de heffing van opcen ten op de hoofdsom der personele belasting. Met algemene instemming werd 't voorstel ontvangen om aan de noordzijde van de Kasteellaan te Besoyen tussen de v. Duvenvoor- destraat en de Loondonk 27 flat woningen te bouwen van nagenoeg hetzelfde type als onlangs op het Oranjeplein zijn gereedgekomen, met dit verschil alleen, dat op de begane grond geen winkels, maar eveneens woonruimten zijn gepro jecteerd. De huurprijs zal ongeveer 14.30 bedragen, waarbij is inbegre pen het onderhouden van de ge meenschappelijke achtertuin en de verlichting en schoonhouden van de trapportalen. De heer v. d. Hoven vroeg of de brede strook grond, die tussen de v. Duvenvoordestraat en de Loondonk ongebruikt blijft, in de toekomst wellicht zal worden be stemd voor de plaatsing van auto boxen, op welke vraag de voorzitter bevestigend kon antwoorden. Verder besloot de raad tot waar borging van betaling van rente en aflossing van hypothecaire geldle ningen voor particuliere woning bouw. Op een verzoek van het bestuur van de Nuts' Ulo-school om het ver lenen van medewerking voor de aankoop van enig meubilair in ver band met de toename van het aan tal leerlingen, werd gunstig be schikt. Zo ook op een verzoek van het bestuur van de „Stichting voor Christelijk buitengewoon lager on derwijs" om medewerking voor de aankoop van leermiddelen en nieuw meubilair. Met de Stichting r.k. Levensschool Waalwijk zal een rekening-courant overeenkomst worden gesloten tot een bedrag van 15.000.K. Met dit bedrag zal o.m. het voormalige KJC- gebouw in de Stationsstraat als schoolgebouw worden ingericht. Zo dienen er o.a. een theorie-leslokaal, een handvaardigheidslokaal, een overblijflokaal, benevens een kamer voor de algemeen-leider en voor de docenten te komen. Tevens werd besloten aan deze Stichting een ver hoogd subsidie ad 1.500 toe te kennen. Ingetrokken werden een tweetal raadsbesluiten, waarbij was beslo ten tot verkoop van grond aan de dr. Mollerlaan en tot verkoop van industrieterrein aan de Zomerdijk- weg. Goedgekeurd werd verder een voorstel tot verkoop van bouwter rein aan de Nic. Beetsstraat en de Jacob Catsstraat. Ten behoeve van de bouw van noodschool-lokalen in de St. Antoniusparochie, werd be sloten tot het aangaan van een geld lening ad 29.500. Goedgekeurd werd een voorstel tot wijziging der pensioenregeling voor de wethouders, alsmede een voorstel tot de aankoop van 1702 m2 grond te Besoyen. Ten slotte werd besloten om ten behoeve van de gemeente over te gaan tot onteigening van een aantal onroerende goederen, in eigendom van J. v. d. Water en gelegen in het partiale uitbreidingsplan Baardwijk. Dit besluit moest worden genomen, omdat de eigenaar niet bereid is ge bleken de door de gemeente gebo den koopsom te accepteren. Pour vous Madame! GROTE NAJAARSSHOW TE TILBURG. In combinatie van enige vooraan staande firma's zal op woensdag 11 september a.s. een grote en uitge breide najaarsshow worden gehouden in de zalen van de Nieuwe Kon. Har monie, Stationsstraat 28 te Tilburg. Onder de titel: „L'Heure des Da mes" zullen vele nieuwe en charman te creaties uit binnen- en buitenland worden gebracht. De middagshow wordt om 14.30 uur gehouden en de avondshow vangt om 20 uur aan. Als we de deelnemers even de re vue laten passeren, zien we de firma van Eijsden, die te make-up der man nequins verzorgen zal met de schoon heidspreparaten van Helena Rubin stein. Voor het komende najaarsseizoen toont de firma Gimbrère de prakti sche tweed- en mohairmantels, die zowel als reismantel als winter-regen- mantel dienst kunnen doen. Tevens is er een exclusieve kleurrijke collec tie Zwitserse poplinmantels in Franse modellen. De parapluies maken het geheel aantrekkelijk. Gedurende deze show laat de fir ma Hamers-van Hooff de bezoekers hoe gekleed te gaan bij de sport. In lederen kleding levert zij het fijnste wat bestaat. Ook lederwaren en reis artikelen behoren bij -hun expositie. De hoedencollectie van Maison „Libelle" met Franse en Weense snitten in de nieuwste modetinten zal het weer goed doen. Toonaangevend zijn ook de Italiaanse en Zwitserse shawls in de modernste dessins. Het summum van comfort en élé- gance geven de schoentjes van de prachtige spitse leestjes, met de rag fijne dunne hakjes van 5 cm en hoger uit 't Schoenenhuis „Mesco Exquis". Eveneens wordt een exclusieve col lectie japonnen, ensembles, mantels en tailleurs getoond door het „Mode huis Teulings". De stoffen waarin geshowd wordt zullen veel opgang maken. De hoofdkleuren licht-beige, olijfgroen en mauve zijn toonaange vend voor deze zaak in „Haute Con- ture". Onder de naam „Ligne aise" brengt firma Dora van de Ven haar nieuwe creaties. Behalve bont, vervaardigt deze eerste klas modezaak suède- jasjes. De moderne bontmantels in lijn en kleur, zijn voor iedereen te bereiken. Haar chique persianer man tels in diverse kleuren zijn met nerts- kraag gegarneerd. Om de rij te sluiten is het Reis- en Passage-bureau „Wassing" op deze show aanwezig, als vertegen woordigster van de Nederlandse Luchtvaart Mij. K.L.M. Op aanschou welijke wijze geeft deze firma inlich tingen omtrent reizen en vervoer over de gehele wereld. Op deze show zal elke vrouw iets van haar gading vinden op het gebied van de mode. Het is dus beslist de moeite waard deze te bezoeken. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in ons blad van j.l. vrij dag. PROF. DE QUAY NAAR BRAZILIË. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van Prof. Dr. J. E. de Quay, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, medio oktober voor enige weken naar Brazilië te gaan. Prof. de Quay, die deze reis per vliegtuig zal maken in zijn kwaliteit van voorzitter van de Raad voor de Emigratie, zal een bezoek brengen aan de bekende Facenda Ribeirao en andere Nederlandse nederzettingen, vooral met de bedoeling om de moge- lijkheden van uitbreiding en nieuwe 1 vestiging te bezien, j INTERESSANTE DEMONSTRA TIE TE TILBURG. In verband met het naderende winterseizoen zal de firma H. Kruij- sen, „De Oliespecialist" uit Tilburg een bijzondere demonstratie houden van oliestookhaarden en --kachels in de Nieuwe Kon. Harmonie op don derdag en vrijdag, 12 en 13 septem ber a.s. van 3 tot 10 uur. Deze ge renommeerde firma op het gebied van de oliestook-inrichting zal het publiek omtrent deze haarden en kachels voorlichten. Meer dan een dertigtal modellen staan in de ruime en prachtig inge richte zaal waarvoor Woningin richting fa. van Iersel, Bredaseweg aldaar heeft gezorgd - opgesteld, zodat men een goed idee krijgt van deze moderne verwarmingssystemen. Bijzonder fraai is het nieuwste drie-gaats-keukenkacheltje ipet olie- stook wat deze firma brengt. Tevens zal gedemonstreerd worden met gro tere kachels voor verwarming van kantoren, fabrieken en magazijn ruimten. Voor bijzonderheden venvijzen wij naar de advertentie elders in ons blad. VORDERINGEN IN NIEUWE NOORD - ZUID VERBINDING. De ANWB deelt mede dat deze week het grondwerk voor de noorde lijke toerit tot de nieuwe brug over de Merwede is aanbesteed. Dit weggedeelte gelegen tussen 't Kanaal van Steenenhoek en de Mer wede, vormt een deel van de nieuw aan te leggen rijksweg 27 die Vianen rechtstreeks zal verbinden met Bre- da. Wat de bouw van de brug zelf be treft verneemt de ANWB dat hier mede een aanvang zal worden ge maakt in het voorjaar van 1958 en dat deze vermoedelijk in 1960 zal worden voltooid. De aanleg van rijksweg 27 vor dert inmiddelsvan het verkeersplein bij Gorinchem (de toekomstige krui sing met rijksweg 15, Rotterdam - Meteren) tot ongeveer halverwege Lexmond, over een lengte van onge veer 7 km, is het grondwerk zo goed als gereed; het grondwerk voor de noordelijke helft hoopt men in 1959 te voltooien. Er moet hier in de slap pe veen- en kleigrond een zg. cunet worden gegraven, een kanaal van 30 meter breedte dat later, als basis voor de nieuwe weg, met zand zal worden gevuld. In totaal zullen voor deze weg, die twee gescheiden rijbanen van meer dan 7 m zal krijgen, bijna twee miljoen kubieke meter zand no dig zijn. Wanneer de nieuwe rijksweg 27 en de bijbehorende brug over de Mer wede gereed zijn, zal het verkeer tus sen Utrecht en Breda de bochtige weg ten noorden van Gorinchem met de dorpen Arkel en Meerkerk, en het pontveer tussen Gorinchem en Sleeu- wijk kunnen mijden. (Verslagen die j.l. vrijdag moesten blijven liggen). HANDBAL „TACHOS" Het heren zevental van de Waal wij kse H.V. Tachos is op weg een geduchte reputatie in de handbalwereld te verwerven. Nadat eerst op zondag 25 aug. 't SOA toernooi te Breda werd gewonnen, gelukte het nu aan de Tachos-lui om een fantas tische prestatie in Nijmegen te leveren. Tachos legde deze keer niet alleen beslag op de eerste plaats in zijn afdeling, maar wist- bo vendien de wisselbeker te be machtigen, die werd uitgeloofd voor die vereniging, welke het beste doelgemiddelde van het gehele toernooi had. Deze wisselbeker werd het vo rige jaar gewonnen door de Eindhovense HV Stratum, wel ke dit jaar promotie speelde voor de Hoofd-klasse De wisselprijs voor de dames ging naar Stratum I. Het zevental wist deze suk- sessen te bereiken door de vol gende overwinningen SpartaTachos 016 TachosExcelsior 41 TachosArnhem,ia 50 Tachos wist hierdoor een doelgemiddelde van 25 voor en 1 tegen te bereiken. Het doel gemiddelde van Stratum was iets Iafer. T. van Heesch; B. Leenheers, P. Krielaart, Fr. Rombouts A. van Bladel, H. van Amstel, J. Laarakker. Wisselspelers: G. van Delft, D. van Rijswijk. Het zevental wist deze over winningen uit het vuur te sle pen door een geweldig enthou siasme en door het grote tempo waaronder gespeeld werd. Vooral de wedstrijd tegen Ex celsior, waar Tachos in het be gin al tegen een 10 achter stand opkeek, was 'n waar slij- tagegevecht, waarbij nog als ex tra factor het slechte weer kwam. Dat Tachos hieruit nog een zo flinke overwinning wist te behalen, beklemtoont nog des te meer de uitstekende conditie waarin dit teami op het ogen blik verkeerd. Het dames-zevental bereikte in hun afdeling een eervolle 2e plaats. Zij wonnen van Arnhe- mia (Arnhem) met 10 en ver loren van Germaan met dezelf de cijfers. Uit deze wedstrijden is wel gebleken dat ons dames zevental nog een schrikbarend tekort aan schutters heeft. Ook het tempo in dit zevental ligt nog wat te laag. De opstelling avn dit zeven tal was als volg: W. Kuiners I. van Mierlo, H. Laarakker, W. Ketelaars T. van Helvoirt, J. van Bladel, A. Krielaart. Wisselspelers: Gr. Kuipers, C. Berkelmans. Het 2e heren zevental heeft schijnbaar nog te weinig erva ring op zevenhandbal gebied, maar zij wisten hun nederlagen toch nog eervol te houden. Óok 1 dit zevental vertoonde een te- getraind moet worden om een kort aan schutters en aan tem po, zodat ook hier nog geducht zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken in de a.s. comjpetitie. De resultaten waren hier: Tachos 2DTS 0—3 Rheden—Tachos 2 10 De opstelling van dit zevental was als volgt: S. Greisz; A. van Iersel, Fr. Leenheers, J. Couwenberg; J. Verhoeven, C. van Heesch, Wisselspelers: Fr. van Daelen, N. Rombouts, M. Schumacher, K. Verhoeven. B. Franken, L. Pullens. De resultaten avn het toer nooi waren als volgt: Dames: Afd. I. 1. Stratum I (Utrecht) Afd. li. 1. Germaan (A'dam) Afd. III. 1. DES (Eindhoven) Heren Afd. I. I. Stratum (Utrecht) Afd. II. 1. Tachos I (Waalwijk) Afd. III. 1. Anna II (Arnhem) Zondag 15 september komit het Tilburgse Juliana met de beide lieren elftalen op bezoek in Waalwijk. Aanvang 10.30 en 11.45 uur op het Baardwijk ter rein. TAFELTENNISVER. „N.V.R." Naast het organiseren van het N. V. R. tafeltennistournooi, dat in- plaats van 6 okt., zoals eerder in dit blad bekend was gemaakt, 13 okt. gehouden zal worden in de Apolloza- len van de heer Smit, heeft 't bestuur in afwachting van 't bekend worden der competitie-indeling reeds de spe lers en speelsters, zoals die in de competitie zullen uitkomen, inge deeld. De heren komen met 4 teams uit, die als volgt ingedeeld zijn: le team J. Hendriks, M. Hoevenaars, J. Molenschot, leider; 2e team: P. Em mers, B. v. Mierden, D. Opperman, leider; 3e team: R. Emmers, J. v. d. Linden, B. Hoevenaars, leider; 4e team: M. v. Woensel, W. Sprangers, Jac. v. d. Velden, leider. De dames-afdeling met 2 teams: le team: D. Dingemans, leidster, J. Dingemans, A. Klis; 2e team: R. v. Moergestel, leidster, R. Dingemans, N. v. Woensel. Nu is 't nog wachten op de inde ling, doch die zal niet lang meer op zich laten wachten, en dan maar weer met volle moed aan de gang. WAALWIJKSE ATLETIEKVER ENIGING W.A.C. De Waalwijkse Atletiekver. WAC organiseert op zondag 22 sept. a.s. op het prachtig gelegen landgoed „Plantloon" te Waalwijk haar 3e Na tionale Bosloop, waaraan tal van pro minente lopers zullen deelnemen. Aanvang van de wedstrijd half drie. Gezien de ervaring van vorige ja ren verwachten wij ook dit jaar weer een overweldigende deelname. Zondag 8 sept. a.s. wordt voor de le maal een duel-meeting gehouden tussen W.A.C. Waalwijk en de Til burgse atletiekvera Kunst Kracht, die de wedstrijd organiseert. Aanvang van de wedstrijd 's-morgens 11 uur in het Willem II stadion te Tilburg. Onze dames en heren zullen op tal van technische- en loopnummers de strijd aanbinden met hun sportvrien den uit Tilburg, wat gezien het gering verschil van krachtsverhouding een boeiend eri interessant gevecht kan worden. Veel succes. VRIJHOEVE-CAPELLE. P.V. NOOIT GEDACHT. De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij dhr. C. v. Tilborgh aan de Hoge- vaart, hield j.l. zaterdag een wed vlucht vanaf Vilvoorde, afstand 93 km. De eerste duif werd geconsta teerd om 2.7.30, de laatste duif om 2.37. De prijzen werden als volgt be haald: A Heibloem 1, 10, 31, 55; A J Ophorst 2; J Spierings 3, 6, 22; W Nieuwenhuizen 4, 33, 38, 49; G Ro- senbrand 5, 50; H v Seist 7, 12, 26, 45; P Faro 8; A v Campen 9; G Genen 11; J Pols 13, 34; M Blok 14, 16, 23, 28; P Verhagen 15, 21, 30; A Brouwers 17, 20, 25, 29, 44; C Verhagen 18; F Tactor 19, 39, 42; A Snaphaan 24, 47, 52; C M de Jong 27, 36, 43; M Netten 32, 46; J de Jong 35; J Rosenbrand 37, 51; M Hommel 40, 48; A Spuijbroek 41 J Versteeg 53; J Sterrenburg 54. ii» METZ NAAR DE NNBB. De Hagenaar Henk Metz die di verse nationale biljarttitels op zijn naam heeft, is overgegaan van de KNBB naar de Nieuwe Nederlandse Biljart Bond. Inmiddels is een Waal wijkse biljartfederatie opgericht, be staande uit de vroegere Waalwijkse biljartbond en twee verenigingen uit dit district van de KNBB. De nieu we federatie (dertien verenigingen, die tesamen ongeveer 30 leden tel len) heeft zich ook aangesloten bij de NNBB. LOON OP ZAND BENOEMING. Zijne Hoogw. Excell. Mgr. Mut- saerts, Bisschop van 's-Hertogen- bosch, heeft benoemd tot Geestelijk Adviseur van de afd. Loon op Zand van de Bossche Diocesane Bond der K.A.B. met alle onder- en vakafde lingen de Weleerw. Heer W. Adri- aanse, kapelaan van de r.k. parochie te Loon op Zand. 'n Klasse apart. Betaling van af f 1.50 p.w. Alléén verkrijg baar via A. v. Assen, Poolse- straat 6, Waalwijk of B.v.Ier- lant, Vondelplein 3, Tilburg. GEVRAAGD wegens huwelijk van het tegenwoordige voor dag of dag en nacht Mevr. Wiesman Kloosterweg 24 Waalwijk In 's-Hertogenbosch in de Stoopstraat (by de Markt) TB HUUR of winkel of werkplaats met woonhuis, tuin en kelder f 125 - p. m. Sleutel Gassel- str. 8 Den Bosch, Tel. 6584 JONGEDAME VRAAGT in WAALWIJK (met vaste wastafel) met of zonder pension Br. o. nr. 197 bur. v. d. bl. X rAHlUSUIlUKWllU handelsdrukwerk: VERENIGINGSDRUKWERK Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TEBLEN Waalwijk STEEDS TE KOOP??? Grote maten Herenkleding, Lede ren jassen, Voetbalschoenen, Inboedels, Antiek, Oude mahonie meubels, Radio's, Opruimingen etc. Brieven met omschrijving en prijs aan „MOOI HOLLAND", Herenstraat 14a, Tel. 7375 HILVERSUM. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door G. PLANTEMA. 36.) Zwijgend voerde de verpleeg ster hem tot het bord leeg was. Toen keek zij hem even aan. „Encore?" In het Frans infor meerde zij of hij nog meer lust te. André Boorneman was te verrast om dadelijk 'n antwoord te kunnen formuleren. „Ja", zei hij toen. Niet in het Frans, maar zij bleek hem toch te hebben begrepen, want wel dra was hij aan zijn tweede por tie bezig. De eetlust was nog goed. André stelde dat met vol doening vast. Maar toen 't bord opnieuw leeg Was, kreeg hij niet meer.. „C'est assez", stelde de ver pleegster vast, met een beslist gebaar haar hoofd bewegend. Zij was blijkbaar nog niet van plan hem alleen te latpn, want nadat het bord was weggebracht, ging zij weer op de stoel naast 't bed zitten. André peinsde. Hij wou een gesprek voeren, maar het was niet gemakkelijk zinnen op te stellen, vooral nu hij zich in een vreemde taal zou moeten uitdrukken. Maar eindelijk zei hij iets. „Wat scheelt mij?" vroeg hij wat aarzelend en hij was 't nog niet met zichzelf eens of hij wel goed Frans sprak. „U bent ziek", was het ant woord, niet onvriendelijk, maar toch op een toon die niet aan moedigend klonk. „Ja", zei hij, „dat weet ik. Maar welke ziekte?" Het duurde even voordat hij antwoord kreeg. Het leek hem toe dat de verpleegster even na moest denken. Zij staarde hem een ogenblik aan, als was zij verrast door die vraag of door zijn volharding en daarna wend de zij haar ogen af en keek strak voor zich uit. Alleen die ogen kon hij zien. Ze waren donker ën glanzend achter het masker. „U bent vergiftigd." André schrok. Dat was niet mis. Zoveel problemen ineens stormden op hem aan, dat hij 'n paar minuten geen woord kon uitbrengen. Had hij nu Neder landse woorden kunnen spre ken, dan zou het niet zo moei lijk zijn geweest. Ja, dan had hij zijn verbazing kunnen uiten door een kernachtig woord. Maar in het Frans kende hij er geen ekwivalent voor en dat was buitengewoon lastig. „Ik ben vergiftigd", zei hij toen. „Dat zal wel zo zijn. Maar hoe is dat gekomen?" De verpleegster haalde haar schouders op. „Je ne Ie sais pas" antwoordde zij. „De dokter heeft u onderzocht en ik ben hier om toezicht op u te houden. Verder kan ik u niets vertellen." „Maar u bent geen Neder landse. Hoe komt een vreemde verpleegster hier? Bent u een Francaise? In welk ziekenhuis werkt u?" Deze vragen waren de ver pleegster blijkbaar wel even te machtig. Zij maakte een bewe ging als om op te staan. Maar zij bedacht zich en bleef zitten. Toen sprak zij„U vraagt te veel. U bent ziek en ik ben hier om u te verplegen. Meer kan ik niet zeggen. Ik ben geen Neder landse. Dat kan ik niet verbor gen houden, maar verder zult u niets te weten komen, tot de dokter mij toestemming geeft. U moe rustig blijven. Niet te veel denken, dat is niet bevorderlijk voor uw beterschap." Het gesprek vermoeide hem erg en langzamerhand verzonk André Boorneman in een diepe slaap. Hij had echter het idee dat hij straks weer meer te ho ren zou krijgen. Met een gevoel van honger iverd André wakker. Er was nie mand in de kamer. Hij voelde zich volkomen helder van geest en verlangde te eten, had trek in een sigaret en niet minder in een boek of een krant. De deur giug open. Op de drempel verscheen niet zuster Maria, maar de geheimzinnige man in het zwarte pak. Hij bleef even staan kijken en toen de zieke hem aanstaarde, deed hij een paar stappen naar het bed. „Wel, meneer Boorneman, al wat opgeknapt?" De man pro beerde een vriendelijke klank in zijn stem te leggen, wat hem 'n beetje gelukte. „Ja", gaf André toe. „Ten minste, ik ben volkomen wak ker en niet suf meer. Maar ik heb het gevoel dat ik lichame lijk toch nog niet bijzonder veel Taard ben." „Tja, een beetje geduld waar de heer. We moeten niet alles tegelijk verlangen. Laat ons blij gijn dat het beter gaat. De zus ter komt dadelijk bij u. Hebt u soms wensen?" „Nou..." begon André. „O ja, u kunt zich niet aan mij voor stellen. Dat is waar ook. Maar mag ik ook niet weten hoe de verpleegster heet? Het is zo raar om te praten als je niet weet te- genwie je het hebt." „Daar is geen enkel bezwaar tegen. En u zult meer te maken hebben met zuster Miquèle dan met mij." „Zuster Miquèle? Is ze een Franse?" „Dat doet er niet toe. Ver langt u anders nog iets?" „Ja zeker! Ik weet niet hoe laat het is, maar ik heb al weer een razende honger. Is er niet iets anders dan soep? En hebt u soms wat te roken? En een boek? U ziet, ik ben goed genoeg bij m'n verstand en als ik stil moet liggen, begin ik me te vervelen". „Goed dat u het zegt". De ge maskerde man knikte. „Ik zal zorgen dat er voor goed gezorgd wordt. Ja, ik heb u al beloofd dat het u aan niets zal ontbre ken. Het doet me genoegen dat u al zover opgeknapt bent. Tot ziens, meneer Boorneman!" Na een poosje kwam de ver pleegster binnen. André was ditmaal zo goed bij zijn verstand dat hij waardering kon voelen voor haar slank, welgevormd fi guur. Hij vroeg zich af of haar gezicht even aantrekkelijk zou zijn. Maar dat zij een groot blad voor zich uit droeg, waarop heel wat scheen te staan, was zo be langrijk, dat zijn gedachten nu daarop werden gekoncentreerd. De verpleegster zei niets. Zij kwam naar het bed en zette het blad op een laag tafeltje. Daar was dat te eten en het rook ook goed. Een doos sigaretten en 'n asbakje zag hij ook. Die waren van later zorg. De verpleegster ging bij het blad op een stoel zitten en even later was de maal tijd begonnen, die ditmaal ge lukkig uit meer dan een bord soep bestond. André trok met welbehagen aan zijn sigaret, toen het eten achter de rug was. De verpleeg ster bracht het blad weer weg. Kort daarop verscheen zij weer met een stapeltje boeken, die op het tafeltje werden geplaatst. Zij had nog altijd geen woord ge zegd. „U zorgt wel goed voor mij", begon hij het gesprek." (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2