De Echo van het Zuiden lOAJt SIK tSo Langstraat} Gesloten Loonopzand Sprang Capelle Raamsdonk wegens STERFGEVAL HEREN-KAPSALON MAANDAG 9 SEPT. 1957 80e JAARGANG No. 67 KAATSHEUVEL. 1 DESK—ODC 2—2 Desk zette gisteren de com petitie van het seizoen '57-'58 m met een thuiswedstrijd tegen het Boxtelse ODC. De ouvertu re was echter maar zeer matig. Voor de rust was Desk nergens, na de rust werd het gaandeweg beter, maar over het algemeen was het zeer rommelig. Vooral het plaatsen van de bal 'was treurig en kwam maar al te dik wijls 'bij de tegenstander te recht. Bij ODC was het ook al niet veel beter, hoewel de werk lust bij hen wel aanwezig was, vooral voor de rust. Had er meer stootkracht ge zeten in de Desk-aanval dan had er nog een overwinning in- gezeten. Als .scheidsrechter Aussems om half drie beide elftallen in de regen laat opstellen, -blijkt dat Desk invallers heeft voor doelman Damen (vervangen door de jeugdkeeper v. d. Ven) en voor Mosselveld (vervangen door Vloemans). Het begin is een tasten en zoeken, waarbij vooral het plaatsen van Desk zijde slecht te noemen is. Van Gooi krijgt de eerste kans maar diens hard schot gaat juist over de lat. Gaandeweg wordt dan ODC sterker en schakelen over op een hogere versnelling. De achterhoede van Desk weet het voorlopig nog te redden, maai na ongeveer een kwartier spe len kómt het eerste Boxtelse doelpunt als v. d. Ven onder de bal doorstompt 0—1. ODC drukt door en er ont staan verschillende gevaarlijke situaties voor het Desk-doel. Met de enkele Desk-aanvallen zonder fantasie heeft de ODC- achterhoede met de lange spil Pauwels niet de minste moeite en hun kper v. d. Linden staat er dan ook zowat werkeloos bij. Na de rust is ODC weer het eerst aan 't woord. In de Desk achterhoede liep men elkaar wat in de weg en hier profiteerde mïidvoor Voets sr. gauw van en het betekende 2—0 voor ODC. Merkwaardig genoeg begon nen toen de geel-blauwen pas spelen en zijn zij tot het einde in de meerderheid geweest De druk werd zo groot dat er doel punten moesten komen. Een in geschoten bal wist de Boxtelse doelman maar half te Keren, recht voor de voeten van de op gelopen Vloemans die het nodi ge tikje nog gaf. Een ware be- legering van het ODCUdoel volg- de. ODC stond met man en macht te verdedigen. Toch wist Willv Damen 10 min. voor tijd de bal in het doel te prikken. 22. Tot het einde bleef Desk sterker maar doelpunten kwa men niet meer en dit was wel de beste verhouding. TAC 2—DESK 3 4—2 Voor de rust gaf deze wed strijd twee aan elkaar gewaagde partijen 'te jzien, waarbij 1 TAC door haar linksbuiten een 10 voorsprong wist te veroveren. Na de rust liep TAC spoedig uit tot 3—0. Een omzetting in de Deskvoorhoede bracht suk- ses. Eerst scoorde Frans van Delft en kort daarop Bertus van Hiel 32. Ten slotte maakte TAG aan alle onzekerheid een einde door er 4-2 van te maken. Met een fel aanvallend Desk kwam het einde van deze span nende strijd. LOONOPZAND O.S.S. - Uno Animo, 5-1. Uno Animo heeft haar eerste com petitiewedstrijd niet tot een goed ein de weten te brengen. Met cijfers die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten heeft Uno in Oss haar meerdere moeten erkennen. Aanvan kelijk ging de strijd goed tegen el kaar op. Oss was op het middenveld wel iets sterker, maar de mooiste sco ringskans was voor Uno, toen J. Ve ra vrij voor doel kwam te staan. De Oss-keeper was reeds verslagen, maar door iets te lang wachten kon een toestormende back de bal nog uit het doel trappen. Na 25 min. had Oss succes, een aanval over rechts werd met een laag schot besloten en het was 1-0. Hierna zakte Uno in elkaar en geleidelijk wist Oss de stand tot 4 - 0 op te voeren. Hiermee kwam de rust. Na de rust speelde Oss iets minder sterk. Uno was nu iets meer in de aanval. Toch was het Oss die weer succes had. Na 30 min. was de stand op 5 0 gebracht. Kort voor het einde wist W. van Noije de eer voor Uno nog te redden, 5-1. Alles bij elkaar viel 't spel van Uno veel te gen. Individueel kon iedere speler zijn mannetje wel staan, maar als ge heel kwam er niet veel van terecht. Oss daarentegen had een prima elf tal dat het in de competitie nog ver zal brengen. Voor Uno zijn de kan sen niet hopeloos, maar er zal anders aangepakt moeten worden en vooral de geest onder de spelers zal veel be ter moeten worden. Wij zouden het bestuur de raad willen geven, hier bijzondere aandacht aan te besteden en niet te aarzelen harde maatregelen te nemen. Zachte heelmeesters maken stinkende winden. VRIJHOEVE-C APELLE. WIJK—SSC 3—2 Deze eerste wedstrijd in de 4e klasse KNVB is er een ge weest van gemiste kansen voor SSC. Deze uitslag geeft dan ook niet de juiste verhouding aan, daar de bezoekers over heel de wedstrijd het meest in de aanval waren, maar de legio kansen vooral voor de rust grandioos misten. Toch wisten ze door 'n goed schot van A. v. d. Schans de leiding te nemen, nïaar nog voor rust maakte Wijk gelijk doordat de invaller doelrfian de bal niet vast greep en hiervan maakte Duisterwinkel dank baar gebruik. Met deze gelijke stand trad de rust in. Na de thee zien we direct een offensief van SSC dat een paar hoekschoppen opleverde, maar deze werden door Wijk reso luut .afgeslagen. Als na onge veer een half uur de bal bij de linksbuiten beland, snelt deze liin, daarna volgt een tikje naar binnen en M. v. d. Sehans vol trekt kalm het vonnis voor SSC Dit was blijkbaar niet naar de zin van de arbiter, want tot ieders verbazing kreeg* Wijk 'n vrije trap te nemen op de rand van 't strafschopgebied. (Overi gens niet de eerste rare beslis sing) Gelijk met het nempn van deze vriie trap werd een speler van SSC op een harde manier opzij gezet, zodat de bal tegen ziin hand kwam welke hij tegen zijn maag hield. Terwijl ieder een een vrije trap verwachtte tegen Wijk, besliste de scheids- nuchter m;et de steun van het publiek strafschop. Deze werd even later in een doelpunt om gezet SSC hierdoor even ont moedigd, zag Wijk nu door drukken, zodat kort voor het einde nog een derde doelpunt ontstond. Zodoende verloor SSC beslist onverdiend deze wed strijd. Het tweede elftal speelde thuis tegen Wit-Zwart 2. Hier ging men vlot avn start en na een fris partijtje voetbal werd de ploeg van Wit-Zwart met een 30 nederlaag naar huis gezonden. Een goed begin is het halve werk. Ook de jeugd dacht er blijk baar zo over en zond HNC met lege handen naar huis terug. CAPELLE N.N.C.-NIEUWS. Zaterdag jl. zijn voor het le en 3e elftal van HNC de competitiewed strijden begonnen. Het eerste elftal speelde op eigen terrein een wedstrijd tegen ONI I uit 's-Gravenmoer. Door beide ploegen werd een vlot spel vertoond. Talrijke aanvallen werden gelanceerd op de doelen, doch de bei de verdedigingen bleken in prima vorm te zijn, zodat de ruststand met blanke stand inging. Na de thee ech ter pakte HNC resoluter aan en het gelukte hen een 1-0 voorsprong te krijgen. ONI echter was belust om de stand op gelijke voet te brengen, wat hen ook gelukte. Het spelpeil, dat in het begin zeer goed was, zakte echter danig af en toen scheidsrech ter Korebrits, die zeer goed leidde, het eindsignaal blies, konden beide partijen tevreden zijn met de uitslag. Het 2e elftal speelde een wedstrijd tegen ONI II. Ondanks het feit, dat HNC II in het begin meer in de aan val was dan ONI, was het toch ONI die de stand op 1 - 0 in hun voordeel wist te brengen, met welke stand ook de rust aanbrak. Na de rust werd het spelpeil veel minder en ONI wist tenslotte de stand op 4-0 te bren gen. GRANDIOZE SUCCESSEN. De Koninklijke Harmonie Sophia's Vereniging Kampioen van Nederland Was zondagmiddag te ruim 1 uur het resultaat bekend van de presta ties van Sophia's Drumband op het concours te Millingen (Gelderland), waar genoemd corps in de 2e afd. 't hoogste aantal punten verwierf, te ruim haf negen in de avond werd vanuit Millingen het eerste telefoon tje ontvangen omtrent de sucessen die de Koninklijke Harmonie Sophia's Vereniging bij gelegenheid van het groot muziekconcours in dezelfde plaats behaalde. Voorwaar geen kleinigheid Kam pioen van Nederland met promotie naar afd. B in de Nederlandse Fe deratie. Op het moment dat we dit schrij ven is er nog niets definitiefs bekend van wat andere corpsen op dit con cours presteerden, doch 118 verdien de punten van de 120 beschikbare, met lof der Jury, mag toch wel een schitterende prestatie worden ge noemd. De blijde tijding werd in Loon met groot enthousiasme ontvangen en het spreekt vanzelf, dat nijvere handen al spoedig bezig waren en zowel mu zikanten als bestuur en niet het minst hun .eminente instructeur de heer Kotter, een verdiende én feestelijke ontvangst voor te bereiden. Zeer laat in de avond arriveerde de harmonie in het dorp en de ont vangst was een hartelijke, waarbij aan bloemen geen gebrek was en aan gelukwensen evenmin. Zo heeft onze Koninklijke Harmo nie Sophia's Vereniging met de Drumband van die naam, de faam van Loonopzand in de vreemde we derom hoog gehouden. Wij feliciteren beiden bij deze ge legenheid van harte. Sophia's Vereniging, Ad Muitos Annosl Doorlichting borstonderzoek. Gedurende deze week op dinsdag, woensdag en donderdag zal in het Parochiehuis alhier een doorlichting worden gehouden, betreffende het t.b.c. onderzoek. Aan allen die zich hebben opgegeven is een oproepkaart verzonden, waarop de oproeptijd en dag is aangegeven. Iedereen wordt verwacht zich hieraan stipt te hou den en deze gelegenheid niet onbe nut voorbij te laten gaan. Dit onder zoek is een algemeen belang voor de volksgezondheid. AANBESTEDING POSTKANTOOR. Door het gemeentebestuur van Sprang-Capelle werd j.l. vrijdag aan besteed het bouwen van een woon huis met postkantoor aan de van der Duinstraat alhier. Ingeschreven werd als volgt fa. C. v. Hest, Loonopzand f 38.104 fa. v. Willigenburg, Sprang 37.991 Gebr. Boom, Waspik 36.414 M. W. Verhagen, Capelle 36.40? D. v. Oversteeg, Capelle 36.381 A. H. Willemse, Sprang 36.281 Wed. Fitters, Waspik 36.164 Rosenbrand, Capelle 36.150 A. Hoefnagel, Capelle 35.500 W. Nieuwenhuizen, Sprang 33.766 ZENDINGSSAMENKOMST. Zaterdagavond werd in het Geref. Kerkgebouw alhier een zendingssa menkomst gehouden, waarin Ds. Schut, missionaris-predikant van de Geref. Kerken van Zeeland, Noord- Brabant en Limburg op Midden-Java (Indonesië), thans met verlof in ons land, van het zendingswerk vertelde en de Chr. Gemengde Zangvereni ging Looft den Heere, onder leiding van haar dirigent de heer P. Christ medewerking verleende Van de zijde der gemeente bestond voor deze sa menkomst jammer genoeg niet die belangstelling die verwacht mocht worden. De avond stond onder leiding van Ds. N. W. van den Hout, die, na de opening, een bijzonder woord van welkom richtte tot Ds. Schut. Ds. Schut wilde niet vertellen van zijn werk op het zendingsveld, maar van wat God door middel van de zen ding in Indonesië heeft gedaan. Op eenvoudige, duidelijke wijze verhaal de Ds. Schut van het vaak zeer moei lijke werk der zending op het uitge breide zendings terrein van Midden- Java, zowel met betrekking tot de evangeliebediening, als de school- en medische dienst, door de Javaanse kerken in de Classis Blora-Bodjone- goro, in samenwerking met de kerken van Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg, en van de wijziging in de ver houdingen na de zelfstandigheid.. Ds. Schut mocht gewagen van de zegen des Heren en wees op de grote groei van de Javaanse en Chinese Geref. kerken in dat gebied. Hij wees echter eveneens op de grote verantwoordelijkheid der zendende kerken om dit werk te steunen, niet alleen door het dode geld, maar meer nog door het gebed, zowel in de Woordbediening als in de gezinnen. De Chr. Gem. Zangver. Looft den Heere trad hierna op met het zingen van: „Oppermachtig Heer en Ko ning, 001 vervolgens op zeer verdien stelijke wijze de voor deze bijzondere gelegenheid wel zeer geëigende Zen- dingscantate met soli van J. B. Koel man uit te voeren. Het accompagnement werd op keu rige wijze verzorgd door de heer J. van Baest uit Tilburg. Het kleine koor, dat zeer correct attendeerde op de aanwijzingen van de bekwame dirigent P. Christ, zong de cantate, waarin de almacht van Gods Woord tegenover de onmacht van Allah bezongen wordt, zowel in koor als solo's met veel gevoel, en de aanwezigen genoten intens van wat hun hier geboden werd. Het is jammer dat „Looft den Heere" te kampen heeft met een tekort aan krachten, welk tekort door het ver trek van enige leden thans wel zeer nijpend is. Het ware te wensen dat nieuwe leden, vooral jongeren, het koor spoedig komen versterken. Tot slot van de avond was er ge legenheid Ds. Schut vragen te stel len over het zendingswerk, waarvan door enkele aanwezigen gebruik ge maakt werd en in de beantwoording daarvang kreeg Ds. Schut de gele genheid dieper op enkele aspecten van het werk in te gaan. Ds. Schut gewaagde daarbij met dankbaarheid van het vele goede in eredienst enz. dat de Javaanse kerken van de wes terse kerken hebben overgenomen, waarbij o.a. de zang wel een voor name plaats inneemt. Met een dankwoord aan Ds. Schut en de zangvereniging door Ds. van den Hout, werd de samenkomst ge sloten, nadat Ds. Schut vooral het zendingswerk in zijn dankgebed aan God had opgedragen. Aan de uitgang werd gecollecteerd voor de jonge school te Tuban, welke collecte door Ds. Schut speciaal was aanbevolen. Brabant betrouwbaarheidsrit. De organisatie van bovengenoem de zeer aantrekkelijke rit maakt al goede vorderingen. Het zal voor de inwoners van de omliggende plaat sen zeer interessant zijn te zien hoe de beste Nederlandse betrouwbaar heidsrijders over smalle boswegen, tegen steile duinen en over hobbe lige heidewegen hun best doen, een goed resultaat te behalen. De heer Th. v. Beek, die deze rit heeft uitgezet, daarbij trouw terzij de gestaan door de heren B. Stam en Jac. Rozenbrand, heeft vele uren besteed om van alle mogelijkheden die onze omgeving biedt, een ruim gebruik te maken. Om na te gaan of alle rijders zich aan de voorgeschreven route en snelheid houden, zijn vele contro leurs nodig. Indien er liefhebbers voor dit zeer interessante „baantje" zijn, kunnen zij zich opgeven bij de heer v. Beek, Poolsestraat 17 alhier. De rit vindt plaats op zaterdag 12 oktober a.s. Men kan zich opgeven als contro leur voor de gehele dag (vanaf des morgens 8 uur tot des n.m. 17 uur) of alleen voor de namiddag. Liefhebbers die deze rit eveneens willen meemaken, kunn endit doen met goedkeuring van de K.N.M.V., zonder daartoe in het bezit te zijn van een startbewijs. Nadere inlichtingen kunnen zij verkrijgen bij de heer L. Stein, Nieuwevaart 2 e alhier, tel. K 4168 - 576 of 301. Ledenvergadering V.V. „H.N.C." In verband met de aanvang van de nieuwe competitie heeft de v.v. „H.N.C." een algemene ledenverga dering gehouden in haar clublokaal bij de heer P. Pruijssers alhier. De voorzitter, de heer Mandemakers, drong er in zijn openingswoord op aan, dat men in dit seizoen eens zijn uiterste best zou doen om een goed resultaat in de competitie te beha len. Gespeeld zal er worden met 3 senioren- en 2 junioren-elftallen. Vervolgens bracht de secretaris een verslag uit, waarbij hij memoreerde dat slechts de lagere elftallen in het afgelopen jaar een goed resultaat hadden behaald. De heer Stein, 2de voorzitter der vereniging, gaf hier na enige toelichtingen over de ter reinkwestie, waarbij hij met genoe gen meedeelde dat met de zuster vereniging Wit-Zwart een volledige overeenstemming is bereikt. Besloten werd verder de Kon. goedkeuring der statuten aan te vragen. Het verslag van de penning meester was niet zo rooskleurig. Spr. hoopte dat hij een volgende maal een gunstiger financieel over zicht aan de vergadering kon over leggen. Van de gelegenheid om tijdens de rondvraag nog vragen te stellen, werd een druk gebruik gemaakt. Aan het slot van de vergadering sprak de heer Stein de hoop uit dat men voor het nieuwe seizoen zijn uiterste krachten zou geven voor de vereniging, zodat men aan 't eind van het seizoen kan bogen op goede resultaten. Burgerlijke Stand over augustus. Geboren: Pieternella J., dv. J. C. Dekkers-v. Vugt; Adriaan M., zv. M. Konings-Klerks; Johannes G., zv. G. C. v. Caem-de Valk; Willem, zv. W. Mandemakers-v. Rooij; Elisabeth P., dv. P. G. Klootwijk-v. Burgel; René H. M., zv. H. J. v. Best-van Spaendonk; Johannes M., zv. C. J. P. Vugts-v. Beek. Overleden: M. Krol, echtg. van A. Heil, 78 j.; Elisabeth M. Timmer mans, echtg. van J. Werther, 54 j. Gehuwd: J. A. de Jong 28 j. en A. A. v. d. Hoven 23 j.; A. Combee 31 j. en J. A. v. Oversteeg 22 j.; A. Sweep 31 j. en P. Smits 27 j.; J. P. Verduijn 29 j. en H. C. v. Vuuren 22 jaar. Ingekomen: C. M. v. Drongelen van Amsterdam; J. C. de Jager van Valburg; M. J. Timmermans, echtg. van J. Boer, van Loon op Zand; J. v. Diemen van Rotterdam; Th. v. Os September is een maand van niet onprettige tegenstellingen. Enerzijds begint de natuur zich zo zoetjesaan gereed te maken om op één oor te gaan liggen en anderzijds barst de mens weer in vele activiteiten los. Het eerste grijpt de dichters zo diep in het gemoed, dat het scheerapparaat voorlopig in de kast blijft, en het tweede doet de journalisten als wind honden van hot naar haar lopen. Als dagboekschrijver zit ik daar prins heerlijk rustig tussenin en kijk het allemaal maar eens aan. Het onderwijzend personeel be leeft thans zijn zwaarste inspanning van het jaar met het onthouden van al die nieuwe namen, de voetballers hollen weer wat ze kunnen, al dan niet voor noppes, en de secretarissen der diverse verenigingen hebben de notulen van de vorige vergadering klaar liggen om ze binnenkort met veel verve te kunnen voordragen. De mensheid bloeit weer helemaal op, nu het verenigingsleven weer langzaam begint uit te botten. Ook de jubilarissen beginnen zich weer te roeren. Lederfabriek ,,De Amstel" begint mweteen goed en heeft er van- mworgen drie gehuldigd in Hotel Verwiel. En dan gaan we morgen van start met de binnenmarkt, die we als een zeer verheugende activiteit van de Waalwijkse middenstand kunnen be stempelen. In twee grote tenten zal men weer kunnen kennisnemen van het vele dat ca. 35 deelnemers heb ben te bieden en dat naar ik hoop ook gretig aftrek zal mogen vinden. Wie daar dorst van krijgt, zal ruim schoots in de gelegenheid zijn die te lessen, want zowel in de kiosk op het Raadhuisplein als in talrijke zitjes daaromheen zal men op zijn wenken worden bediend. Een muziekje zal zorgen voor een prettige sfeer, die nog belangrijk zal worden verhoogd door de mogelijkheid tot dansen. Als heel bijzondere attractie hebben we verder de 50 pony's, die vanuit de vier windstreken zullen aandraven ten behoeve van de jeugd. Vertrek punten zijn: hoek Wilhelminastraat- Grotestraat, Gemeenschapshuis in Baardwijk, H. Hartplein in de St. Antoniusparochie en vanaf de jon gensschool in Besoijen. Verder zal deze binnenmarkt een speciaal cachet krijgen door enkele modeshows. Za terdag zal 't hele spul weer worden opgeruimd en dan hopen we maar, i dat zowel de middenstand als het pu bliek het naar de zin heeft gehad, i Het is lang geleden dat er in één j week zoveel te doen was in Waal wijk. Doe dus een beetje kalm aan. HANNIBAL. van Rotterdam; A. A. v. Bladel van Waalwijk. Vertrokken: Wed. J. v. Peer-v. d. Esch naar Waalwijk; P. M. de Jong naar Barendrecht; B. D .Elsman naar Maassluis; Wed. H. Vos-Tim mermans naar Waalwijk; J. A. van Oversteeg, echtg. van A. Combee, naar Eethen; A. S. v. d. Sluijs en gezin naar Heusden; P. Smits, echtg. van A. Sweep, naar Raamsdonk. Benoemd. Tot lerares aan de Chr. Landbouw- huishoudschool alhier, is benoemd Mej. J. C. de Jager uit Valburg. Aanvang werkzaamheden. Mej. E. S. Huidker, maatschap pelijk werkster dezer gemeente, heeft j.l. vrijdag haar werkzaamhe den aangevangen. In studie genomen. De toneelclub van de Gemengde Zangvereniging ,,'t Rozeknopje", heeft in studie genomen het blijspel in drie bedrijven „Het hing in de lucht", geschreven door Bert Peets. Bekroond. De heer H. A. Moors, directeur van het Fanfarekorps „Kunst na Ar beid" alhier, behaalde j.l. zaterdag met het fanfarekorps „Oefening en Uitspanning" te Wijk en Aalburg, op het federatief muziekconcours te Millingen, in de Vaandelafdeling 'n lste prijs met 100 punten. Onze ge lukwensen gaan uit zowel naar het bekroonde korps als de directeur. Successen M.A.C. „Marijke". J.l. zaterdag namen enige leden van de motorclub „Marijke" alhier deel aan de door de Drunense mo torclub uitgeschreven nachtrit. In de afdeling motoren behaalden de heren Jac. Rozenbrand de lste prijs, Th. v. Beek de 2de prijs, A. v. Thie- len de 3de prijs, L. Cové de 5de prijs en J. Konings de 6de prijs. Bij de afdeling auto's behaalde de heer H. L. Stein de lste prijs. De lengte van deze rit was 75 ki lometer. J.l. zondag namen enige leden deel aan de door de „Hertogrijders" uit geschreven oriënteringsrit, waarbij de equipe Stein de eerste prijs be haalde, terwijl de equipe Van der Heide de 2de prijs bemachtigde. Eveneens werd door twee leden deelgenomen aan een oriënterings rit, uitgeschreven door de Motor club te Oss. Hier behaalden L. Cové een derde en J. Konings een vierde prijs. Het nieuwe seizoen heeft voor de leden van de motorclub Marijke dus reeds prachtige successen opgele verd. Floralia-tentoonstelling. De oudercommissie der Koningin- Julianaschool alhier, heeft 't voor nemen de Floralia-tentoonstelling te doen houden op 28 september a.s. Fokvee-dag. Uitgaande van de K.I.-vereniging alhier zal op donderdag a.s. een fokveedag worden gehouden op het terrein, gelegen achter het K.I.-ge- bouw in de Heistraat. W. J. v. UHM KAATSHEUVEL Gouden feest der Raamsdonkse Zusters. Zaterdagmorgen werd met een plechtige H. Mis het gouden feest der vestiging van de EerW. Zusters in ons dorp geopend. Een 50-tal Zusters, waaronder ook Moeder Vi- cares uit Schijndel en diverse Moe ders uit andere huizen waren aan wezig om dit heugelijk feit in de in timiteit en beslotenheid van het klooster te vieren. Pastoor v. Herpt droeg de plechtige H. Mis op, waar onder hij in het kort uiteenzette „Waarvoor werd gij religieuse". Om 2 uur luidden de feestklokken het teken dat 't hele dorp zich ging klaarmaken voor een grote optocht, die, begunstigd door stralende zon neschijn, vanuit de Raadhuisstraat door het hele dorp trok en uiting gaf van blijde dankbaarheid. De 14 Zusters van het Adrianusgesticht werden toen met auto's afgehaald. In de Raadhuisstraat stapten ze uit en gingen te voet de vier versierde wagens en talrijke jeugdgroepen bezichtigen. Daarna namen ze plaats in zes smaakvol versierde wagentjes door pony's getrokken, en zo wer den de Zusters meegevoerd in fees telijke optocht door het gehele dorp, waarvoor zij zoveel en zo rijke ver diensten hebben. De samenstelling van de optocht was als volgt: Na de ruiterij volgde de eerste wagen „In den hemel is enen dans" waarin het werk der Congregatie, Missiewerk, 'Onderwijs en Ziekenver pleging was afgebeeld. Dan volgden de K.A.J.-jongens met versierde fietsen en steppen, de V.K.A.J. en harmonie „St. Bavo" met drum band. Vervolgens de tweede wagen, getiteld: „Gouden liefde", voorstel lende het heden en verleden in on derwijs en verpleging. Dan weer jeugdverenigingen, waar tussen in rijdende Zusters. Wagen no. 3 droeg als opschrift: „Heer Jezus heeft 'n hofken". Daarin werd uitgebeeld de roeping tot het religieuse leven. Hierna kwam de voetbalvereniging „Victoria" en meisjes met versierde fietsen. Vervolgens wagen no. 4, 'n wagen vol feestvreugde: een ware kermis, met zelfs een hoog gaat ie" en „kop van jut"; het geheel afgezet met duizenden levende bloemen, en waard om deel te nemen aan een bloemencorso. Deze wagen was ge titeld: Na 50 kloosterjaren, Nu een dag kermisvaren. Een afdeling ruiters sloot de stoet. Na twee uur trekken werd deze ont bonden en keerden de Zusters op dezelfde wijze terug. Om 6 uur was er een plechtig Lof. De Kon. Harmonie „Sophias Ver eniging" uit Loon op Zand, uitgeno digd door haar oud-pastoor Schoen makers, concerteerde op het kerk- plantsoen en gaf onder leiding van Ton Kotter een 7-tal mooie num mers ten beste. Zondagmorgen werd om 9.30 uur de tweede feestdag geopend met 'n plechtig feestgelui en had om kwart voor 10 de blijde inkomste plaats van de jubilerende Zusters in de keurig versierde parochiekerk. De solemnele Hoogmis werd opgedra gen door pastoor v. Herpt, geassis teerd door pater Vissers en pater Snijders. Het zangkoor voerde de meerstemmige mis van Heydt uit en besloot met een cantate. Om 11.15 uur had een huldiging plaats vóór 't klooster en bood pas toor v. Herpt het feestgeschenk van de parochie aan. bestaande uit een kasuifel en lopers voor de kapel. Hierna volgde de receptie, waar aan de gehele parochie deelnam, en die tot ruim 1 uur duurde. Uit diepe erkentelijkheid voor 't vele goede dat de Zusters voor de parochie hebben gedaan, kwam mgr Baeten, bisschop van Breda, dit gou den feest door zijn aanwezigheid luister bijzetten en nam plaats op de eretribune, om mee te genieten van het massale openluchtspel „De gouden hoorn van overvloed" van H. Zoutendijk. Schoolkinderen en jeugdverenigingen voerden dit spel op, nadat onder het zingen van het feestlied, gemaakt door pastoor, v. Herpt, de Zusters met wagentjes aan het klooster waren afgehaald. Veel succes oogste de kleine Her man v. d. Pluijm in zijn rol als pas toor. Hij heeft reeds lang uitgezien naar Zusters in zijn parochie; op zekere dag komen ruiters de ver heugende tijding brengen dat er Zusters van Schijndel zich zullen komen vestigen in zijn parochie. Uit louter vreugde roept de pastoor met een bel zijn parochianen bijeen om

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5