WAALWIJK KAATSHEUVEL SPORTSPIEGEL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 amsd&ufsksw&mr OPGEDRAGEN. I I i 11 i ..n i ii het heerlijke nieuws mee te delen, waarop de vreugde bij de bewoners geen grenzen kent. Kringdansen door kinderen en op treden van jeugdverenigingen wer den vertoond; ook was er een korf balwedstrijd tussen Raamsdonk en Waspik. Raamsdonk won met 30. Daarna volgden nog enkele mooie sportoefeningen van jonge boeren en boerinnen, om te besluiten met een Biesbosch-avontuur door Ver kenners. Een huldiging der Zusters met bloemen, gevolgd door een pon tificaal Lof, was het waardig slot van deze niet te vergeten feestdag. Drieling geboren. Gistermiddag heeft Mevr. Zijlmans- v. Dongen uit de Prins Bernardstr. het leven geschonken aan een drie ling. Het zijn twee jongens, resp. wegend 4 en 31/2 pond en een meisje van 3 pond. Moeder en kinderen, die allen in het ziekenhuis zijn op genomen, maken het uitstekend. CONTACTGROEP VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Op 13 sept. a.s. zullen de con tactavonden van de Contactgroep Handel en Industrie weer worden hervat. Op die dag zal 's avonds om J 8 uur in Hotel Verwiel de heer G. I. van Leeuwen, adjunct-secretaris van j het Nederlands Instituut voor Effi ciency, een lezing houden over het onderwerp productiviteitsverhoging en de rol welke het NIVE daarbij vervult". T.B.C.-COLLECTE. Van 9 tot 15 september a.s. zal weer de openbare collecte gehouden worden door het Algemeen Sociaal Fonds „Draagt Elkanders Lasten", uitgaande van het Chr. Nat. Vakver bond. Het is een verheugend ver schijnsel, dat de t.b.c. de laatste jaren sterk is teruggelopen. Het aantal nieuwe ziektegevallen neemt echter nog altijd per uur met één patiënt toe. De verschillende schoolepidemietjes van de laatste tijd hebben opnieuw bewezen, dat waakzaamheid nodig blijft. Ook bovengenoemd fonds wil de strijd tegen deze ziekte aanbinden, doch daarbij kunnen wij Uw steun en medewerking niet missen. Wij doen thans weer een dringend beroep op Uw medewerking. U kunt ons helpen door Uw geldelijke steun, doch ook kunt U ons helpen door enkele uren zich als collectant(e) beschikbaar te stellen. Gezondheid is een groot goed. Geef daarom enkele uren van Uw tijd voor hen die dat voorrecht moeten missen. U kunt zich melden bij C. Holster, Grotestraat 27, Waalwijk. WAALWIJKSE SCHOLEN SCHREVEN MEER LEERLINGEN IN. Op de volgende Waalwijkse scho len werd het nieuwe leerjaar begon nen met het daarachter vermelde aan tal leerlingen. De cijfers tussen haak jes geven de cijfers over 1956 aan. Dr. Mollercollege410; H.B.S. en Gymn. 328; M.M.S. 82 (386). Willem van Oranjecollege: 238; H.B.S. 216; M.M.S. 22; (220). Vakschool voor de Schoen- en Le derindustrie: le klas mach. schoenfa- bricage: 21; le klas lederbereiding: 7. Totaal aantal leerlingen 46 (45). Nijverheidsschool: 425, waarvan 144 nieuwe inschrijvingen (400). Meisjes-ulo: 199 (184). Jongens-ulo: 160 (138). NIEUWE BRUG IN WEG BAARDWIJK - DOEVEREN. In de weg Baardwijk - Doeveren is de oude brug over het Oude Maasje vervangen door de baileybrug, die voorheen de beide oevers van het af wateringskanaal Drongelen - Den Bosch verbond. Als nu ook de weg nog wat verbeterd wordt, zijn we een uitstekende verbinding rijker. D.V.S.V. BRENGT KERMISVOLK OP 21 EN 22 DEC. De toneelvereniging D.V.S.V. zal het door haar in studie genomen to neelspel „Kermisvolk op Kerstmis" van Henri Gheon op 21 en 22 dec. a.s. in de zaal van de Gecroonde Leersse voor het voetlicht brengen. GILDE ST. AMBROSIUS. Het gilde St. Ambrosius van Baard wijk heeft gisteren deelgenomen aan het Internationaal Gildefeest te Baarle Nassau - Hertog. Dit keer was het echter niet zo ge lukkig, doch wist in het schieten toch nog enkele pluimpjes te verdienen. Dit schieten werd op de in België gebruikelijke wijze gehouden, het geen geheel anders is dan het in de Brabantse Federatie geschiedt. BELANGRIJKE OPDRACHTEN. Onlangs heeft de firma Jos. Zee- gers Zonen alhier belangrijke op drachten ontvangen voor de uitvoer ring van loodgieters en sanitaire werkzaamheden aan 348 flatwonin gen der gemeente Vlaardingen, 10 gymnastieklokalen voor de gemeente Rotterdam en 168 woningen in het nieuwe gedeelte van Besoijen „Tuin dorp", welke in aanbouw zijn door de Aannemersbedrijven Kramer uit Waalwijk en v. d. Merwe uit Dord recht. EXAMEN BEDRIJFSSCHOOL BLOCH STIBBE - HOLLANDIA In de afgelopen week werden door de leerjongens van de snijderijschool (groep B) van de firma Bloch Stibbe - Hollandia examens gehou den. De volgende leerlingen slaagden voor hun getuigschrift: A. Maas, A. Raaymakers, J. v. d. Kuit, J. Wil- lemsen, J. Scherpenborg, P. v. Gils en J. van Esch. Eén candidaat werd afgewezen. In een van de lokalen van de be- drijfsschool werd de diploma-uitrei king gehouden. Een aantal ouders was daarbij tegenwoordig. De ge tuigschriften werden uitgereikt door de heer W. Penders, personeelchef. Tevoren was 't woord gevoerd door de heren Karssen, Blom en Maas. Namens de directie hield de heer A. Tabbers een korte toespraak. Tot besluit dankte J. v. d. Kuip, een der geslaagden, directie bedrijfsleiding en schoolleiding voor de voortreffe lijke opleiding. BANAAL. Jonge of oudere baldadigen heb ben dezer dagen het zover gebracht dat ze een oude fiets-buitenband om het oorlogsmonument aan de Burg. Moonenlaan hebben geslingerd, die door gemeentewerken werd verwij derd. Zoiets getuigt dan toch wel van de geringste goede smaak en 't is nog maar gelukkig, dat dit unieke monument, een der beste in de lande, het er zonder beschadiging heeft af gebracht. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden rode steppaar witte kinderhandschoenen; zw.-br. hond je; grijze overjas; regenbroek; pakje inhoudende stofjas; paar zwarte schoenen met grijze sokken; pop; gouden ring; blauw-grijs jongens jasje. Verlorenportefeuille; groene zakagenda; armband; jongensbril; pakje met zakdoeken; paar linnen schoenen; portemonnee met inhoud; bankbiljet van f 1000.-; trouw ring. AGENDA. M Maandag en woensdag Musis Sacrum 8 uur: „Destry", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Tosca", 14 jaar. Woensdag 8 uur repetitie dames koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. VOLKSCONCERT APOLLO. Na een week van schitterend sep temberweer, was juist de weersge steldheid van zaterdagavond, toen de Kon. Erk. Harmonie Apollo op de Markt een groot volksconcert aan- bood, niet wat we zo gaarne voor de ze avond gezien hadden. Niet koud, doch onbehaaglijk druilerig, bracht de avond niet die belangstelling op, die het concert toch heus ten volle Waard was. Het programma was door omstandigheden enigszins gewijzigd en we kregen de beide finale num mers met drumband als inleiding en de mars Gladiator van Soussa als slotwerk. Op het programma, dat nummer voor nummer werd aangekondigd en met een korte uiteenzetting werd ver duidelijkt, kwamen o.m. de beide concourswerken voor, waarmede Apollo dit jaar naar de Vaandelafde ling promoveerde. Het waren met de 2e Rhapsodie van Friedemann wel de beste werken van het programma. In Stradella van Flotow en Wiener Ma- dein van Ziehrer moesten we enkele hinderlijke ongel ijkheden constateren. De belangstelling was niet bijster groot, waarbij vre mogen opmerken, dat het lege plein, direct voor de kiosk niet ambiërend moet werken voor de executanten. De afstanden, welke nu door de luisteraars worden ingenomen, met juist tussen het mu- ciserende corps en de toehoorders 't telkens storend snelverkeer, is geen gelegenheid tot ongestoord luisteren en geeft meer aanleiding tot storing voor de execuianten. Aan de heer G. den Teuling, aan nemer alhier werd onderhands opge dragen: het houwen van 4 woonhui zen voor de heren C. Stokkermans, Gebr. Voogd en C. Brekelmans aan de Vaartstraat, onder architect Jr. J. J. Margry te Breda; het bouwen van een lunchroom met hotelkamers en woonruimte (130Ö m2) op de hoek v. Heeswijkstraat - Prinses Irenestr. voor rekening van de heer J. P. van Mosselveld-van Zon te Loonopzand; architect J. Huismans, Tilburg, en 't bouwen van een woonhuis voor de heer M. v. Bergen te Berndijk, arch. A. van Luxemburg. PATER JAN VAN DE VEN DROEG ZIJN EERSTE PLECHTIGE H. MIS OP. Zondag vierde Kaatsheuvel weer een feest, waarnaar de belangstel ling van de gehele parochie St. Jan Onthoofding uitging. Een van Kaatsheuvels zonen droeg die dag zijn eerste plechtige H. Mis op. Zon dag 1 september j.l. was in de kloos terkapel van de Missionarissen van het H. Hart te Stein in Limburg, door Zijne Hoogw. Exc. Mgr. H. Til- lemans, Apostolisch Vicaris van Me- rauke, de toekomstige missionaris Jan van de Ven priester gewijd. Maandenlang reeds was de grote buurtgemeenschap Gasthuisstr., on der leiding van voorzitter Jos Pep ping, met het voorbereidend werk voor een waardige viering bezig ge weest. Spontaan en royaal was bij gedragen, want Kaatsheuvel heeft waardering voor zijn priesterzonen. Een stijlvolle versiering, waaraan kosten noch moeiten gespaard wa ren en zelfs Zundert zijn bijdragen had moeten verlenen, gaf zowel aan de woning als aan de straat een feestelijk aanzien. Om half tien werd reeds een aanvang gemaakt met het formeren van een stoet van misdienaars, bruidjes en bruiden, 't feestcomité, de harmonie en de drumband van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, om de Neomist met zijn grote familie kerkwaarts te bege leiden. Binnentredend in het kerk gebouw, werd de Neomist door de parochiegeestelijkheid afgehaald, terwijl het zangkoor het Veni Crea tor zong. Om kwart over 10 ving de solem nele Hoogmis aan, opgedragen door de Neomist aan 't rijk versierde en verlichte hoogaltaar, daarbij geas sisteerd door de Weleerw. Heer W. v. Oirschot uit Udenhout als diaken, de eerw. pater Vincente Portillo, student uit de Phillip ij nen als sub diaken, de Zeereerw. Heer Pastoor P .v. d. Spijker als Presbyter Assis- tens en de weleerw. heer Verheijen als ceremoniaris. Een Heeroom van de Neomist, de zeereerw. pater Ca- pucijn Fabiaan uit Tilburg, sprak na het evangelie de feestrede uit. Het parochiaal zangkoor zong onder leiding van de heer Tuerlings de 4- sfemmige mis van Hub. Cuijpers, St. Trinitaties, terwijl na de H. Mis het „Jubilate" van Aiblinger werd uit gevoerd. Toen na de H. Mis de stoet zich opnieuw opstelde om de priester huiswaarts te begeleiden, was de belangstelling mogelijk nog groter van vóór de H. Mis. Om half twee werd het feestcomité ontvangen om zijn gelukwensen namens de buurt aan te bieden. Voorzitter Pepping sprak hierbij de Neomist en familie als volgt toe: Als voorzitter van het buurtcomi- té is het aan mij, om u, Eerwaarde Pater, namens alle buurtbewoners hartelijk te feliciteren met de hoge uitverkiezing, welke u ten deel mocht vallen. Velen zijn geroepen, weinigen uit verkoren. Maar wij zijn uiterst blij gestemd en dankbaar dat O.L. Heer één van onze buurtbewoners de eer heeft waardig gekeurd om hem te roepen tot het priesterschap. Ik zeg: „één van onze buurtbewoners", want Jan ik mag u zo wel noemen is in onze buurt geboren en getogen, is een echte Gasthuisstrater en geen import. Bij een felicitatie, bij een zo heu gelijke gebeurtenis, behoort meer te gebeuren dan alleen het overbren gen van gelukwensen. Tot deze con clusie zijn de buurtbewoners al meer dan een half jaar geleden ge komen. Er werd een comité opge richt en dat kreeg de medewerking op de meest spontane wijze zowel in giften als in werk. De resultaten hebt u vanmorgen kunnen zien. Huis en straat zijn in de bloemetjes gezet, deze gebeurtenis waardig. Doch de zaak is ook van de ande re kant practisch bekeken. We we ten dat gij in de toekomst nog veel in uw handen te kort zult komen en daarom biedt het comité u namens de buurt voor elke vinger van uw rechterhand een geschenk aan. Voor uw duim een misboek, voor uw wijsvinger een schrijfmachine, voor uw middelvinger een horloge, voor uw ringvinger een vulpen en voor uw pink een rijwiel. Wij hopen dat deze geschenken, waar alle buurtbewoners aan heb ben bijgedragen, u welkom zullen zijn en dat zij u, zo ge door uwe overheid naar de Missie wordt uit gezonden, moge bijdragen tot ver breiding van Gods Kerk op aarde. Nu we u, Pater, onze gelukwensen daag uw gloriedag beleeft, door uw hebben aangeboden, richten we ons tot u Mevrouw van de Ven, die van daag uw gloriedag beleeft, door uw zoon in uwe parochiekerk aan het Altaar te zien. U is vandaag de moeder van een priester, de hoogste eer die een moeder ten deel kan vallen. We hadden ook gaarne uw man onze gelukwensen aangeboden, doch O.L. Heer heeft anders be schikt en vanuit de Hemel viert hij zeker dit feest mee. Met een gelukwens aan verdere broers en zusters en overige fami lieleden besloot spreker zijn felici tatie. In hartelijke woorden dankte Pa ter van de Ven voor de felicitaties, hem en zijn familieleden toegestierd en vooral voor de vele mooie ca deaus, hem daarbij; aangeboden. Hij verzocht ook de buurtbewoners zijn grote dank over te brengen en sprak de verzekering uit dat hij Kaatsheuvel en de buurt, waar hij ook ter wereld moge terecht komen, niet zal vergeten, doch steeds aan 't Altaar zal gedenken, j: Toen daarna om 2 uur de receptie qpnving, die bijna twee volslagen uren duurde, werd feitelijk weer 't echte bewijs geleverd dat Kaatsheu vel zijn priester waardeert. Rijk en drm, jong en oud, parochiaan en niet-parochiaan, ieder wilde de Neo mist zijn opwachting kómen maken. Onder de vele belangstellenden wa ren ook burgemeester v. d. Heijden met zijn echtgenote, de Eerw. paters van de H. Familie, de Broeders van Liefde enz. Met grote belangstelling werden de rijke paramenten bezichtigd, door de familie, de Missienaaikring en verschillende particulieren aan geboden: drie kasuifels met bij be horen, een gouden miskelk en meer hndere benodigdheden voor de H.H. Diensten, en meer waardevolle ge schenken. Om 5 uur had in de parochiekerk een plechtig Lof plaats, waarna de familie naar de concertzaal van de heer Piet v. Dun gevoerd werd, die in stijl versierd klaar stond voor 't avond-familiefeest. Om half 8 bracht de harmonie met drumband van het Kon. Muz. Gez. Euphonia nog een serenade, waarbij de president van het Kon. Muziek gezelschap namens het corps zijn gelukwensen aanbood. DUIVENSPORT. Wedvlucht Parkestone. Ingemond 167 duiven. Los 9.10 u. v.m. Eerste duif 12.29.04 u. v.m. Uitslag: 1 M v Boxtel; 2, 24 Fr v d Linden; 3, 7, 26 Fr v d Assem; 4, 5, 8, 27 Jac Vloemans; 6, 36 P Zijl- mans; 9, 36 I de Bondt; 10 P Groot - swagers; 11, 12, 29, 31 L v Geel; 13 H Klis; 14, 39, 54 D Mateijsen; 15 Wim Hamers; 17 Wal Lugters; 18, 34, 40, 46 J v Riel; 19, 21 W C Hamers; 20 P Dirksen; 22, 56 J v d Linden; 23, 47 J v Beers; 25 M Lensveld; 28, 37 Jos v Dongen; 30 J Muizelaar; 32, 53 A de Bie; 33 IT v Helvoirt; 35 W v Heijst; 38 W Jansen; 41 Th Netten; 42 L v d Ven; 43 Ant. Snoeren; 44 Fr v Woensel; 45 H v Nieuwstadt; 48 A Pijnen burg; 49 B Kemmeren; 50 A Du- quesnoy; 51 C Moreval; 52 H v d Pas; 54 G v d Linden; 57 J Corne- lissen. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo zaal Wal Smit. 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk Harm. St. Jan zaal P. v Dun. Dinsdag 8 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. 8.30 u. n.m. repetitie Mannenkoor Semper Vivens zaal 't Hoventje. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 u. n.m. Apollo Theater „Anna", toegang 18 jaar. Donderdag 8 u. n.m. repetitie zang ver. Bel Canto, zaal P. v. Dun. SCR—WSC. Deze fraaie overwinning van WSC treeft zij voornamelijk te danken aan liet prachtige veld werk na de rust. Niet dat WSC voor de rust de mindere is geweest, verre van dat. -Vanaf het beginsignaal van scheidsrechter van Assau en de aftrap van W.S.C. was er een overwicht avn de gasten te con stateren, al kon dit nog niet zo gauw in cijfers worden uitge drukt. Piet Blijlevens bv. schoot in vrije positie recht in de han den van de SCB-keeper en deze zelfde doelwachter bleef heer eh meester ook toen v. d. Wa ter 'n voorzet van Muskens in schoot. Een vrije trap op de rand van het beruchte gebied en door Piet Blijlevens geno men vermocht de in deze vorm stekende keeper niet te veront rusten. Intussen had de WSC-achter- hoede toch nog moeten laten 'zien, dat ze iets in haar mars heeft. Maar dat deed die linie dan ook magnifiek, want zowel Kauwenberg als Schilders wa ren bekwame wachters voor de veste van doelman Pulles en stopper Piet Brok overzag elke i situatie op een wijze, die be wondering afdwong aan beide zijden. Toen dan ook de beide kant- halfs alsmaar bleven stuwen en middenvoor Mandemakers zijn passes vlotweg bleef doorgeven, kon het niet anders of deze ver dediging moest capituleren. Eerst knalde Muskens nog wel tegen de paaf, maar toen de kordate van Veldhoven een zui vere pass gaf en Piet Blijlevens kort voor rust 01 maakte was het doel gevonden. Na rust duurde het slechts 5 minuten eer er gescoord werd, doch wegens hands werd dit doelpunt geannuleerd. In hoog tempo werd doorge gaan en een pass van Mande- makers naar de voluit spurten de Piet Blijlevens betekende meteen 02. Een kwartier voor het einde kwam het eerste felle schot van SCB, doch doelman Pulles was op zijn qui vive. Pal daarop knalde .Mandemakers tegen de deklat en de terugspringende bal werd door Piet Blijlevens magnifiek ingekopt. 03. Even later moest de SCB-goalie al zijn vermogens aanwenden om een 'zoever van Mandemakers uit de bovenhoek tot corner te slaan. Vlak voor tijd redde SCB de eer bij 'n onverwachte door braak 13, doch pal daarbo venop kwam het antwoord. Een vloeiende combinatie met een op maat gegeven voorzet van Blij levens eaf Muskens de kans om .de SCB keeper voor de vier de maal te passeren 14. Een goede wedstrijd van WSC- zijde. SET—RWB. RWB heeft gisteren op (een volkomen verdiende wijze, de eerste competitiewedstrijd van Set in Tilburg mjet 42 gewon nen. Dit resultaat is verkregen doordat Besoijen de tegenstan ders in alle opzichten de baas was. zowel in samenspel, snel heid en werklust is de gehele wedstrijd door RWB de toon aangegeven. Om precies half drie laat scheidsrechter Luiten beginnen, en reeds spoedig wisten de be zoekers (enkele malen gevaar lijk tot in het doelgebieid der thuisclub door te. drinaen, even wel nog zonder resultaat. De edruk die RWB op het Set-doel uitoefende werd steeds gevaar lijker en na een kwartier spelen wist Meulmjan een aarzeling in "Ede Set defensie met een keurig en beheerst doelpunt af te straf fen. 01 De vreuedo over 'dit sukses was voor RWB helaas van korte duur. want even later konte stopper Springer een hoge bal achterwaarts, met de bedoe ling dat doelman Schalken het leder gemakkelijk zou kunhen vangen, doch deze was inmiddels uit zijn doel gekomen in de ver wachting dat Springer de bal niet meer zou spelen, welks mis verstand de gelijkmaker tot ge volg had. 11. Niet ontmoedigd, neen zelfs met nog meer elan Trachtte RWB deze tegenslag weg te wer- kenen nadat reeds een achttal corners op het Set-doel waren genomen, zonder gevolg even wel, was het acht minuten voor de rust linksbuiten Treffers, die nadat hij de bal mooi vrij- gespeeld had, uit moeilijke po sitie hard en zuiver wist in te schieten 12, in welke stand voor rust geen wijziging meer kwam. Direct na de thee ging Besoij en weer in het offensief en reeds na 9 minuten was het rechtsbinnen Wijtyliet, lie een op maat afgegeven voorzet van rechts keurig achter de Til- burgse doelman plaatste 13. Set vond diUschi,inbaar te erg en sptaken alsnog ":ïl hun krach ten aan om de achterstand te verkleinen en inderdaad sïaak- den zij na 18 min. hierin, door dat doelman Schalken een on- gevaarliike bal verkeerd en te traag zeoordeelde en daardoor de rechtsbinnen van de thuis club wel heel goedkoop de ge legenheid gaf de achterstand te verkleinen tot 23. De reactie van RWB hierop was voorbeel dig, met alle elf spelers deed mep er nog een schepje boven op, waardoor de gastheren geen enkele kans irteer gelaten werd en Loen na 28 min. Meulman nr. 4 in het Tilburgse doel wist te plaatsen was het voor RWB be keken. Zelfs deden zich hierna nog enkele kansen voor de voor sprong te vergroten, maar het bleef toch bij de stand 4-2 voor RWB. Vermoeid, maar g.elukkig over dit mooie sukses, verlieten de RWB-ers het terrein, terwijl Set op haar beurt als sportieve verliezers zich met de verdiende nederlaag kon verzoenen. Dat was een pracht begin, RWB-lui, volhouden zo De reserves toonde ook in hun tweede, competitiewedstrijd hun kracht en wonnen met 43 van Taxandria 3. Ook hier is een compliment aan het adres van RWB 2 op zijn plaats. Denk erom, spelers van het eerste en het. tweede elftal, a.s. donderdag weer allen aanwezig op de training. Vriendschappelijk RWB 3 Berkdijk 2 4—2 BaardwijkVlijm. Boys De voorspelling dat het aan spanning tussen Baardwijk en Vlijmense Boys niet zou ont breken, is wel bewaarheid ge worden, wanl in de laatste mi nuten wist Baardwijk de over winning in de wacht te slepen. Direkt na de aftrap wordt reeds zeer fel gespeeld en wor den enkele scoringskansen ge schapen, welke echter geen doelpunten opleveren, al dach ten wij de Boys de score te zien openen. Na een schot van de midden voor ketste de bal terug het eld in, waarna de bal met de hand en het hoofd tegelijk in het doel werd gewerkt. De scheidsrechter annuleerde dit doebmnt terecht. In de 15e mi nuut wist J. Gelder rechts binnen) Baardwijk aan de lei ding te helpen. Met een hoog schot versloeg hij de Vlijmense doelman. 10. Hierna blijft het spel tot na de rust op en neer gaan, waar bij aan beide zijden opgelegde scoringskansen komen, welke echter niet benut worden. Na de rust komt Vlijrhense Boys serk opzetten, wat na 20 minuten spelen een goed doel punt oplevert. De_ snelle mid denvoor van Helvoirt krijgt de bal vrii gespeeld, waarna hij uit zijn rush naar het doel van Os met een welgericht schot ver sloeg 11. Door dit sukses aan gemoedigd blijven de Boys door drukken, doch Baardwijk weet zich echter prachtig te herstel len en zich los te werken, wat in de 43e minuut beloond wordt door een doelpunt van L. Klerx 2--1, Nog een minuut latei- weet van Luxemburg de zege veilig te stellen, door de stand op 31 ie brengen. Direct hier na fluit de goed leidende scheidsrechter voor ide laatjste maal. Baardwijkers, door dit sukses aangemoedigd zien wij de wed strijd van a.s. zondag tegen Voab met belangstelling tege moet. Wij verwachten jullie dinsdag .allen op de training. RKC—VIRTUS 2—2 Ofschoon niet geheel bevre digend is bovenstaande ont moeting toch geen onaantrek kelijke kamp geworden, met 'n eindstand die de verhouding goed weergeeft. Voor een derde klas wed strijd was het spelpeil heel re delijk te noemjen, gezien de dui- lerige regen die aan het tech nisch kunnen van de meeste spelers te hoge, eisen stelde. Zoals al te verwachten viel is Virtus geen ploeg om, zo maar onder de voet te lopen. Hun spelopvatting is zonder franje, maar bijzonder gevaar lijk door de rechtstreekse door stoten naar de doelmond van de tegenstander. De buitenspelers zijn van behoorlijk kaliber, die met hun hoge voorzetten de RKC-achterhoede herhaaldelijk voor problemen stelde en waar bij nogal eens aan de noodrem moest worden getrokken. Trou wens het klopte achterin bij de thuisclub niet erg, wat voorna melijk te wijten was aan het te late ingrijpen van de stopper en het was een geluk dat aan voerder de Kloe in goede vorm was, waardoor menige hache lijke situatie nog 'n gelukkige oplossing vond. De kanthalfs speelden vooral voor de rust 'n prima partij, maar gaven door hun onnodig slepen de eigen voorhoede te weinig lucht om productieve aanvallen te kun nen opbouwen. De aanval van RKC heeft wel voldaan, al zul len enkelen nog moeten leren om bij bepaalde serieuze kan sen het hoofd koel te houden. Naast het vele goede werk maakte onze doelman ^enkele blunders, wat jammer 'genoeg op twee goals uitdraaide. Van de andere kant waren zijn verre uittrappen een voortdurende be dreiging voor de tegenpartij en "een ervan leverde zelfs het ope ningsdoelpunt van de competi tie op. Ondanks het minder gunstige weer kon toch voor 'n behoorlijk aantal toeschouwers worden afgetrapt, waarbij al di rect te zien was, dat het dit maal naast het spel ook om de knikkers ging. Er werd stevig maar fair gespeeld en de enkele botsingen Werden meer veroor zaakt door het gladde veld dan door onbehouwen spel. Door 't snelle afspelen van de bal en goede combinaties komt het RKC-doel diverse malen in de verdrukking, maar door het slecht scjhieen van de Virtlus- voorwaartsen levert dit geen re sultaat on. Integendeel weet RKC de leiding te nemen wan neer bij een verre uittrap de linksback van Virtus door Cor- stanje zodanig in het nauw wordt gebracht, dat hij niet an ders kan doen dan in eigen doel te trappen. De lui uit Zeven bergen laten zich niet ontmoe digen en trachten fanatiek de bakens te verzetten, wat hen ook lukt en spoedig is de gelijk maker geboren, wanneer onze keeper 'n hoge voorzet niet tij dig kan wegwerken. In de tweede helft geeft Vir tus aanvankelijk de toon aan, maar langzamerhand weten de geel-blauwen zich wat los te spelen, zonder echter tot doel punten te komen en weten de bezoekers een kwartier voor tijd zelfs de leiding te nemen, wanneer een hoge bal door de RKC-doelman niet tijdig onder schept wordt. Gelukkig ontsnap pen we aan 'n dreigende neder laag, door een goed doelpunt vair Corstanje, die nadat hij listig de linksback van Virtus omspeelt, beheerst inschiet. Zeer jammer is 't dat enkele minuten voor tijd bij een RKC- aanv.al de Zevenbergse doelman in botsing komt met onze mid- voor, waardoor beiden gewond worden. De Virtusspeler kwam hierbij zo ernstig te vallen, dat hij in het ziekenhuis met 'n ge broken neusbeen moest worden opgenomen. Vanaf deze plaats wensen wij hem een spoedig herstel toe, en hopen dat hij weer vlug tussen de palen kan staan om het doel van Virtus te verdedigen. Het uitspelen van de enkele minuten die nog restten was na dit ongelukkig voorval nog maar een formaliteit, zodat de stand 22 gehandhaafd bleef. VLIJMEN. Vlijm. Boys 2Baardwijk 2 4-0 Zondag speelde de Vlijmense Boys 2 tegen Baardwijk 2. De Boys waren van het begin het meest in de aanval en hadden spoedig sukses. Vlijmen bleef aanvallen en Baardwijk kon niet evrhinderen dat de Boysi met 40 wonnen.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6