VAN LANSCHOT HAAKBOEKJES W SPORTSPIEGEL Uit de Langstraat LUXEMBURG-NEDERLAND 2-5 PLUIMVEE renteverhoging: 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 SEPTEMB ER 1957 10 Orunen Elshout Haarsteeg HEUSDEH Geertrui aÉenifoerg THANS Zondag-artsendienst. Dienst bij spoedgevallen: Dr. v. d. Wouw. Gemeenteraadsvergadering Hedenavond (vrijdag) om half 8 openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, ten gemeen tehuize. Agenda: 1. Vaststelling notulen laatste raads vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de plaatselijke politie verordening. 4. Voorstel tot verhoging van het crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. 5. Voorstel tot het verstrekken van een gemeentelijke garantie i.v.m. het sluiten van een hypothecaire geldlening voor de bouw van een particuliere premiewoning. 6. Voorstel tot verkoop van bouw terrein in het uitbreidingsplan. 7. Voorstel tot benoeming van per soneel aan de gemeentelijke vak school voor schoenmakers. De opgemaakte voordracht luidt: a. leraar machinaal onderwijs, te vens directeur avondcursussen: 1. C. A. Brok te Waalwijk; 2. J. C. M. v. Vught te Oister- wijk; b. leraar algemeen vormend on derwijs: 1. P. L. A. Pouwels, onderwij zer te Nistelrode; 2. J. C. Landsbergen, onder wijzer te Rotterdam. Wielrennen. Zondag j.l. namen onze Drunense renners (nieuwelingen) deel aan 'n wedstrijd in Siebengewald. Deze strijd werd beslist in de eindsprint, waarin zij een fraai resultaat wisten te behalen. Th. v. Heeswijk werd nr. 2 en T. v. d. Lee nr. 8. Ook wis ten zij enkele premies in de wacht te slepen. A.s. zondag starten de drie Dru nense renners in de ronde van Al phen. Verder is Th. v. Heeswijk uitgenodigd om woensdag 18 sep tember deel te nemen aan de club kampioenschappen te Wijk bij Duurstede, waarin ook profs en amateurs starten. Voetbal. A.s. zondag zal DVC haar eerste thuiswedstrijd spelen, als VES uit Oudenbosch op bezoek komt. Deze tegenstander is begonnen met een 31 overwinning, terwijl RKDVC zondag begon met een 31 neder laag, waarmee zij onverdiend van start is gegaan. Zondag a.s. dus be ter, jongens. Seizoenkaarten voor het a.s. sei zoen zijn zondag a.s. aan de cassa verkrijgbaar. Voor de overige elftallen zijn voor a.s. zondag nog geen wedstrijden vastgesteld. Zwembad gesloten. Het gemeentelijk zwembad „De Pleune Wiel" zal a.s. zaterdag wor den gesloten. De belangstelling voor de zwemsport was dit jaar weer groot, speciaal onder de jeugd. Er werden dit jaar bijna 100 zwem- vaardigheids-diploma's uitgereikt aan jongens en meisjes die de ge stelde eisen wisten te volbrengen. Bal-avond. In het kader van de jaarlijkse Anjer-actie zal a.s. zondagavond in de zaal van café Elshout een bal avond worden gehouden. Danscursus. De danscursus in Drunen, welke iedere maandag wordt gegeven in de zaal van café Elshout, zal maan dagavond a.s. starten. Gevonden en verloren. Gevonden: een paar dameshand schoenen, vishengel, sierdop van 'n auto-uitlaat, zeil met deken, horloge zonder bandje, regenjas, huisdeur sleutels aan ring, oud herenrijwiel, damesrijwiel, rijwieltas, actetas, bruin plastic regenjas, portemonnee, portefeuille, zwembroek met bad handdoek, zilveren halskettinkje. Verloren: portemonnee met 1.50 inhoud, rode dames-portefeuille met foto's, boekentas met staaflantaarn en gereedschap, ring met sleutels, rood gebreid kinderpetje, herenrij wiel, fietstas je, inh. twee boeken, portemonnee, inh. pl.m. 19.ro de rubber-slang, pl.m. 2 m. lang, twee autosleuteltjes, pak matras- dekken, rode dames-portemonnee inh. 6.ring met drie of vier sleutels, lederen motortas met repa ratie-set, motorbril, bruine fietstas, twee kinder-badpakken, regenbroek. De eerlijke vinders en verliezers kunnen inlichtingen bekomen, da gelijks van 9 tot 19.00 uur aan het postbureau van de rijkspolitie (Ge meentehuis) Drunen. Agenda. Vrijdag 13 sept.: 7.30 en 8.30 uur repetitie leerlingen Volharding, zaal café Elshout; 7.30 uur openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. Zondag 15 sept.: 11.30 uur repeti tie harmonie Beatrix, zaal café Van Delft; 11.30 uur repetitie harmonie Volhar ding, zaal café Elshout; 2.30 uur voetbalwedstrijd RKDVC VES; 7.30 uur bal-avond van het Anjer fonds, zaal café Elshout. De Smashers. De heer J. Willems, lid en compe titieleider van de tafeltennisclub De Smashers, is op de algemene jaar vergadering van de N.T.T.B. geko zen tot bestuurslid van de afdeling Brabant. Statiedag. A.s. zaterdag houdt de O.L. Vr. Schuts haar Statiedag. Zoals ieder jaar hebben de hoogwaardigheids bekleders weer een heel program samengesteld, dat die dag door de Gildebroeders dient te worden af gewerkt. 7.30 uur verzamelen in het stam café. 8.00 uur met slaande trom naar de kerk, waar door de Gildeheer, de Zeereerw. Heer Pastoor aan het Ma- ria-altaar de H. Mis wordt opgedra gen voor de levende en overleden Gildebroeders. Daarna vaandelgroet aan de autoriteiten. 8.45 uur gezamenlijke kofietafel, met mededelingen betreffende de strijd om de wisseltrofee. 10.00 uur schietwedstrijden om de wisselprijs, het Maria-beeldje en de verdere dagprijzen. Deze wedstrij den worden om 2 uur voortgezet. 19.45 uur worden de dames der leden getracteerd op koffie met ge bak en begint de feestavond. 23.00 uur koffiemaaltijd, bestaan de uit wittebrood met coteletten of worst. Vergadering Willem Teil. In café Oremans hield het Kruis booggezelschap Willem Teil haar maandvergadering. Na 't afwerken van enkele belangrijke punten, volgde de bestuursverkiezing. Ber- tus v. d. Meijden werd aan het be stuur toegevoegd; verder werd be sloten vanaf heden tot mei onder linge schietwedstrijden te houden. Vijf viertallen nemen hieraan deel. Wielrennen te Oosterhout. De wielerclub De Warande te Oos terhout houdt op zondag 15 sept. a.s. een wielerwedstrijd voor amateurs en nieuwelingen. Verschillende ren ners van de wielerclub De Zwaluw alhier, nemen er aan deel. Maandvergadering De Zwaluw. Zaterdag 14 sept. a.s. maandver gadering van de Postduivenvereni ging De Zwaluw, in café A. Klerks. Wedvlucht. Zondag 15 sept. a.s. wedvlucht van van de Postduivenvereniging De Zwaluw vanuit Neufvilles (België) afstand 150 km. Inkorven vrijdag na de middag van 18.30 tot 20.15 uur. Voetbalprogramma. De twee fraaie overwinningen die Haarsteeg in deze competitie reeds heeft weten te behalen, zal wellicht bij velen het vermoeden hebben doen ontstaan dat ze deze winter zeer sterk op de voorgrond zal tre den. Misschien is dit vermoeden wel juist, maar dan zal de competi tie toch voor minstens de helft voor bij moeten zijn, om te zien of 't be waarheid zal worden. Voor zondag a.s. staat er een zeer zware thuis wedstrijd op het programma; op'be zoek komt nl. Q.V.H. uit Den Bosch, een ploeg waarmee Haarsteeg in de afgelopen competitie in 'n nek-aan- nek-race om het kampioenschap heeft gestreden. De Bosschenaren zijn ook nu weer uitstekend gestart en bij voorbaat staat er een span nende wedstrijd te wachten. Wat de kansen betreft, houden wij het, ge zien het terreinvoordeel, op een kleine overwinning voor de thuis club. Korfbal. Onder auspiciën van de V.K.A.J., is enige tijd geleden alhier een korf balclub opgericht, die inmiddels de naam Concordia heeft gekregen. Deze nieuwe sportvereniging voor de meisjes heeft in de korte tijd dat ze bestaat reeds een grote opgang gemaakt, want niet minder dan ruim 40 meisjes zijn reeds tot deze nieuwe vereniging toegetreden. Reeds enkele maanden zijn ze bezig met de training en over enkele we ken zal met twee twaalftallen aan de competitie worden deelgenomen. Als trainer is aangesteld de heer v. Vught uit Den Bosch. Om de nodige onkosten te dek ken, is er een loterij georganiseerd; aan deze loterij zijn prachtige prij zen verbonden. De trekking hiervan zal plaats hebben op zaterdag 14 september a.s. in café M. Reuser. Paard op hol. Toen een dezer dagen de landbou wer Mommersteeg uit Vlijmen in de polder alhier, na beëindiging van de werkzaamheden op het land, zich met paard en wagen naar huis wil- de begeven, sloeg plotseling 't paard dat voor de wagen was gespannen, op hol. In wilde galop kwam het 't dorp in lopen en op de hoek Oude HavenMr. Prinsenstraat werd een huis geramd, waarna het paard ver der door de Mr. Prinsenstraat en de Priemsteeg nog steeds in volle vaart naar huis holde. Dat er geen per soonlijke ongelukken voorkwamen is mede te danken dat er zich op 't tijdstip van het gebeurde vrijwel geen voertuigen of spelende kinde ren op straat bevonden. Spoedeisende vergadering. Hedenavond (vrijdag) om 8 uur spoedeisende openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vergadering 6 sept. 1957. 3. Voorstel van B. en W. tot 't aan gaan van geldleningen. 4. Sluiting. Verkeersongeval. De bromfietser B. G. kwam, door dat hij het verkeerde weggedeelte bereed, in de Meistraat in botsing met een bestelwagen van de firma De Gruyter. Hij werd tegen de grond gesmakt en moest met enkele Ook uit deze renteverhoging blijkt, dat een bankboekje van Van Lanschot een aantrekkelijk bezit is. Zó kunt U immers profiteren van een stijgende rentevoet. Bovendien loopt U bij deze belegging geen koersrisico, hebt U geen kosten, terwijl Uw geld toch steeds gemakkelijk beschikbaar is. Vraag telefonisch, schriftelijk, of aan onze Itas de folder "Bankboekjes". 's-Hertogenbosch.Hoge Steenweg.27-31Telefoon.8851 Eindhoven, Keizersgracht 17, Telefoon 7442*. Tilburg, Stationsstraat 17, (toekomstig adres). BANKIERS LB. 107 verwondingen en kneuzingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De zo goed als nieuwe bromfiets kreeg ernstige schade. BRILJANT VOORHOEDESPEL BRAK LUXEMBURGSE WEERSTAND. Twintig minuten lang hebben de fervente Nederlandse voet balfans woensdagmiddag in het Feijenoord-stadion voetbal van de allerhoogste klasse gezien. Gedurende die tijd legde de Ne derlandse aanvalslinie met de drie „oudjes" Wilkes-Lenstra- Rijvers zoveel weergaloos voetbalraffinement op de gras mat, dat zelfs de meest beproef de prof-achterhoede vertwijfeld naar het hoofd gegrepen zou hebben. Lenstra, briljanter dan ooit tevoren, strooide met ach teloos gebaar als juwelen fon kelende passes langs de radeloze meute der Luxemburgse verde digers en Wilkes en Rijvers slaagden er telkens weer in om met enkele schijnbewegingen uit hun onuitputtelijk arsenaal hun tegenstanders te laten staan. Rechts op de vleugel flitste de kwikzilverige Piet v. d. Kuil keer op keer langs de robuuste Heinen om zijn centers in de Luxemburgse verdediging te priemen. Links had Noud van Melis even tijd nodig om op de ze voor hem vreemjde plaats in gespeeld te raken. Vier doelpunten waren het, waarop dit Oranjegeweld de Luxemburgers kwam te staan. Toen doofde het vuur, om nog even op te laaien in een flitsen de com/binatie van v. d. Kuil en Rijvers, die no. 5 op het score bord bracht. Daarmee was het afgelopen. Niets was er in de tweede helft méér over van de ze glanzende aanvalslinie, die alles kwijt was: haar raffine ment, haar snelheid en haar in telligentie. Troosteloos werd el ke Oranjeaanval een gemakke lijke prooi der felle Luxemburg se verdedigers, die met lange en verre passes hun voorhoede be dienden. En toen bleek ook pas hoe traag onze verdedigers v. d. Hart, Weirsma en Kuiis waren. Keer op keer grepen zij mis op snelle rushes van Fiedler, Kohn en Letsch. Dat de Luxemburgers in deze fase van de strijd slechts een maal het net vonden, onder streept dit falen onvoldoende. Elke doordrukkende prof-voor hoede en die hebben de Oos tenrijkers zou na de rust ge nadeloos hebben toegeslagen en dit Nederlands elftal hebben overspeeld. Nu werd het 2—5 voor de Oranjehemden, maar gezien het Nederlandse spel van voor de rust, is dit een zeer be drieglijke winst. Voldoening dus enerzijds om| het briljante Ne derlandse aanvalsspel vóór de rust, waarvoor elke verdediging gecapituleerd zou hebben, an derzijds bezorgdheid voor het falen na de rust van zowel de voorhoede als de verdediging. Trainer Schwartz heeft nog veel te doen voor de wedstriid tegen Oostenrijk, die we overigens wel met enig optimisme tegemoet kunnen zien. De Luxemburgers openden de score door Fiedler na een aarze ling in dé Nederlandse verdedi ging. In het Oranjegeweld, dat toen losbrak, bracht Lenstra op weergaloze wiize de balans iri evenwicht. Wilkps knalde no. 2 in de touwen. Abe zorsde voor het derde doelpunt en Noud van Melis legde mef een achteloze beweging de hal voor de vierde maal achter Michaux en Rijvers bracht nog voor de rust de stand op 15. Van de tweede helft valt alleen te vertellen dat Letsch alweer door een fout in de rv-'i - Oranje-defensie de 'Luxem burgse nederlaag een dragelij ker aanzien gaf. NOG 64 AMATEURCLUBS IN STRIJD OM DE KNVB-BEKER. Vorige zondag zijn de laatste wedstrijden gespeeld voor de voorronden (amateurs) van het toernooi orrt de KNVB-beker. Vierenzestig clubs hebben zich geplaatst voor de eerste ronde, waarin zij zullen uitkomen tegen verenigingen uit het betaalde voetbal. De 64 overgebleven clubs zijn, ingedeeld per district West I Zilvermeeuwen, West-F risia, WSV '30, JOS. De Spartaan, OVVO, EHS, VVB, Zandvoort- meeuwen, KDS en Baarn. West II Gouda, LFC, Delft, Laakkwar tier, Blauw Zwart, VUC, Hion, Sliedrecht, Neptunus, Spartaan '20, De Musschen, ZwijndreCht. Noord FVC, Sneek, Appingedam, Stadskanaal, Musselkanaal, iMee- den, Emmen en Weerdinge. Oost Quick '20, Borne, Hengelo, Roda, Epe, SDOUC, Arnhemlse Boys, Vijdo, VVO, SCH, Dio '30 en Leones. Zuid I Goes, VES '35, Steenbergen, WSC, Gilze, Gemert, UDI '19, Berghem Sport, MULO, Spech ten, Internos en Boxmeer. Zuid II RKVVL, Maurits, RKBSV, RKONS, Rios '31, Tiglia, Venrav en de winnaar van de wedstriid Swift '36—Blerick, die op 22 september gespeeld wordt. Officier van Justitie KNVB-TOT IS HAZARD-SPEL, DUS STRAFBAAR. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft zich dinsdagmiddag ruim 2Vz uurbezig gehouden met de behande ling van de zaak tegen de KNVB- voetbaltoto. De heer L. Brunt, secre taris-penningmeester van de KNVB was als verdachte gedagvaard. De officier van Justitie, mr. dr. J. Maris, vorderde een voorwaardelijke gevangenisstraf van één dag met een proeftijd van 3 jaren wegens de me deplichtigheid aan het geven van ge legenheid tot hazardspel aan de se niorleden van bij de KNVB aange sloten verenigingen. Tegen de heer Brunt was óók over treding van de loterijwet ten laste ge legd, maar de rechtbang verklaarde zich onbevoegd om dat punt te be handelen, tot ontstemming overigens van de Officier van Justitie, die in deze principiële zaak voor dit laatste eveneens een uitspraak had verlangd. WAALWIJK- WSC—GSBW. Zondag a.s. speelt WSC haar eerste competitiewedstrijd in ei gen omgeivng en wel tegen GSBW uit Goirle. Na de goede start van j.l. zon dag tegen Bata zullen velen be nieuwd zijn of WSC in staat zal blijken te zijn om op de inge slagen weg voort te gaan. Als men echter nagaat dat GSBW zondag j.l. een 41 overwinning op haar stadgenote Voab be haalde, dan mag men er wel van overtuigd zijn dat een der sterk ste tegenstanders in deze afde ling bij WSC op bezoek komt. Laten we hopen dat de WSC- spelers dezelfde vorm kunnen ontplooien als tegen Bata, dan zijn wij er zeker van dat het pu bliek een zeer snelle en góede wedstrijd zal zien. Wij vernemen dat eerst j.l. woensdagavond bericht is bin nengekomen dat WSC 2 haar eerste wedstrijd zal moeten gaan spelen tegen Zeeland Sport 2. Voor hen begint dus het comi- petitierad in een zeer interes sant milieu te draaien en zullen wij hopen dat ook voor hen suc ces is te behalen. RERNDIJK. Right 'Oh-Berkdijk 13. Wat Berkdijk in Dongen te gen DVVC niet heeft kunnen klaar spelen, lukte hen zondag j.l. tegen Right 'Oh. Met drie ga ve treffers ontnaml Berkdijk de ploeg uit Geertruidenberg alle illusies welke zij mogelijk koes terden. Toch kreeg Right 'Oh de eerste kans, doch het schot van de linksbinnen ging hard en ver naast. In de 31ste minuut is het echter Nico Netten, die na goed samenspel in de Berkdijkse voorhoede de score opende. Na de rust komt Berkdijk stevig opzetten en al kan Right 'Oh dan al eenmaal de Berkdijkse achterhoede verschalken. Berk dijk zorgt voor twee doelpunten door Jan van Wanrooij en Han nes van Wanrooij. Zondag a.s. gaat Berkdijk op bezoek bij Waspik. Jongens, speel zondag met hetzelfde vuur als zondag j.l. en beide punten gaan mee naar huis. Aanvang half 3. Scheidsrechter is de heer J. P. Vlamminckx. De heer G. Lensvelt, lid van de RKVV Berkdijk, heeft vorige week op zijn ingeleverde formu lier avn de KNVB voetbaltoto 12 van de 15 wedstrijden goed geraden. Aangezien er zich tot woensdag nog geen deelnemers lier van de KNVB voetbaltoto meld, heeft de heer Lensvelt mede kans op de tweede prijs. Een wel zeer spannend wachten op het resultaat. De beste tijd voor het aanko pen van jonge dieren is de maand augustus of ook de eerste helft van september. De bedoelde kui kens zijn van april en mjen kan dus met volle zekerheid de ge slachten onderscheiden. Ook is op deze leeftijd best te zien wat ze „worden" en vooral over het verlangde model is dan goed te oordelen. Als deze jonge dieren dan tegen oktober aan de leg gaan, zijn ze tamelijk gewend aan hun nieuwe omgeving. In 't bijzonder is zulk een aankoop aan te bevelen voor hen die zelf geen gelegenheid hadden langs natuurlijke of machinale weg te broeden. Schijnbaar komt het een en andef nogal hoog in prijs, maar in werkelijkheid is het ei genlijk de goedkoopste wijze om eens wat goeds te hebben. Kan het ruien van onze kippen bespoedigd worden Tot op zekere hoogte zou men hierop ja kunnen zeggen. De ve dervernieuwing is echter geen werking, die mlen als het ware met een handig omzetten van 'n kraantje kan veroorzaken of wel kan stopzetten. Een kip of haan is geen machine. Zolang de hen legt, is de ware rui nog niet ingetreden, dan is er nog veel nodig om| de eieren te doen ont wikkelen. Zodra echter de leg stilstaat, ziet men de veren val len. Kunnen we dus de leg stop zetten om dan kans te hebben op invallen van de rui Om dit te bereiken, begint men met bij na geen of helemaal geen dier lijk voedsel te geven en tevens het rantsoen wat te verkleinen. Hoofdzakelijk zacht voer is dan aangewezen. Het een en ander aan de loop van de natuur over te laten is vanzelfsprekend veel wijzer, alleen mensen die zich geheel toeleggen op tentoonstel lingen en op de kansen voor wintereieren, gaan tot de ge noemde wijzigingen en verzor ging over. Ze zouden daar zelfs nog aan toe kunnen voegen een verduisterde ren. Daar een nor male rui tussen 6 en 8 weken duurt, is het duidelijk, dat men pas na die periode kans krijgt op de vorming van eieren, dus een weer beginnen van het leggen. Anders is het bij hennen, die tot diep in september aan de leg blijven. Deze ruien veel langza mer en gebruiken er soms wel 12 tot 16 weken voor. De veder vorming wordt bespoedigd door onder het graanvoer wat lijn zaad, zonnebloempitten en hen nepzaad te mengen. Kalkbenen voorkomen. Weer bereiken mij vragen over kalkbenen bij pluimvee. Meermalen gaf ik daarom trent advies. Zo men weet, brengt 'n kloek met ruige, kalkschubbige benen deze akelige ziekte over op haar kuikens, waarom men zulk een broedhen ook niet gebruikt. Mocht het echter toch gebeurd zijn, let dan op de kuikens en beschouw ze als zeker besmiet door de schurftmijten. Nu kan nog zeer veel verholpen worden misschien wel alles, door de kuikens in de hand te nemen en de beentjes voorzichtig te mas seren met slaolie, raapolie of be ter nog reuzel, waardoor een weinig bloem van zwavel wordt gemengd. Jonge kuikens kunnen deze behandeling zonder enig bezwaar verdragen. Volwassen of bijna volwassen pluimvee smeert mén in met een deel ben zine op vier delen reuzel. Ook is geschikt reuzel met een tiende gedeelte creoline. En tenslotte kan men ook zijn toe vlucht nemfen tot het volgende mengsel 5 delen terpentijn, 1 deel kamfer en 6 delen raapolie of reuzel. Vooral in de zomertijd verme nigvuldigen zich de mijten tus sen de schubben der poten op 'n onrustbarende wijze. Ze bren gen, als ze de overmacht krijgen, de dieren helemaal buiten con ditie en bedreigen zelfs hun le ven. Een weldadige kip. In de bladen heeft een waar verhaal de ronde gedaan, n.l. dat de collectanten van een kerk inin het kerkezakje een opgevouwen stukje papier von den, bevattende twee gulden. Op het papiertje stond geschreven: „Dit is de opbrengst van de huur van een mijner broedse kippen". Natte rennen, tochtige stallen, Maken onze dieren ziek. Houd ze droog dicht de gaten, Vergeet het een en ander niet KIPPENVRIEND. GETROUWD PIET DE KORT en MIEKE VLOEMANS De Heer en Mevrouw P. A. DE KORT- VLOEMANS danken namens wederzijdse ouders hartelijk voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, september 1957 Burg. v. Grotenhuijsstr. 7.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 10