Waalwijkse en Langstraatse Courani KAATSHEUVEL jIÏCB4* fiSSTiÏFTfiPï*1 ■yiK&A t- w nr r- NAAR „<33 ambi" Brabant's grootste speciaalzaken voor alle baby-artikelen h PROPAGANDABAL in Hotel Smit Assurantiekantoor Chr. C. Robben VOOR BABY KINDERWAGENS 25ste Nationale Trekpaardententoonstelling trok duizenden kijkers naar Den Bosch Bernd tjk zondag-Doktersdienst. Loenmpzand OF U NU IN BREDA OF TILBURG VOOR BABY GAAT KOPEN Maakt gebruik van onze cadeau-kaartdat betekent EXTRA KORTING!! „BAMBI", Willem II straat 43 TILBURG Tel. 23271 „BAMBI", Torenetr. 11 (b/d gr. kerk) Tel. 3S709, BREDA 95S VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week OE EQm HEI ZÜID0I Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 80e JAARGANG No. 68 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" VOLKSCONCERT. Zondag 15 september a.s. geeft de Kon. Erk. Harmonie St. Jan op de kiosk op de Markt om half acht een volksconcert. Laten we hopen, dat het weer dit maal zijn medewerking eens biedt. Het programma luidt 1. Determinato, mars G. Cory 2. Caesar en Cleopatra, Ouverture, G. Boedijn 3. Tesoro Mio, Wals, E. Becucci 4. Fete a la Baillie, Fantasie,, A. Thiry Pauze. 5. In het land van de Indra, Operette ouverture, P. Lincke 6. Serenade Napolitaine, G. Winkler 7. Madeliefjes, Wals, P. B. Bisselink 8. Neuville en Fête, Mars, A. L. Doyin ST. JAN KREEG EEN NIEUWE VOORZITTER. Veertien dagen geleden nam de heer P. Soethout, wegens zijn benoe ming tot onderwijzer te Bergen op Zoom, als voorzitter van de Kon. Erk. Harmonie St. Jan afscheid. We schreven toen: een model-voorzitter ging heen" en de woorden van ver schillende zijden op dit afscheid ge sproken hebben ook een buitenstaan der de indruk kunnen bijbrengen, dat met de heer S. een voorzitter van de harmonie is heengegaan, die het niet gemakkelijk maakt voor zijn opvol ger. Doch de heer S. heeft in het vele werk, dat hij voor de harmonie ge daan heeft, vooral ene zaak niet over het hoofd gezien. Hij heeft zich in het bestuur mannen weten te asume- ren, die het bestuurswerk met een zelfde ambitie weten te behartigen, als hij dat zelf steeds gedaan heeft. Zodoende is de keuze van een opvol ger voor St. Jan geen onoverkomen- lijke moeilijkheid geweest. Voor enkele maanden deed de heer J. van Dijk, verbonden aan de afdeling Maatschappelijke Zorg in onze gemeente zijn intrede in het be stuur van St. Jan en we geloven, dat het een uitstekende keuze geweest is, om de heer v. Dijk het voorzitter schap van de harmonie op te dragen. Op de repetitieavond van maandag j.l. werd hij als zodanig geïnstalleerd en we menen St. Jan geluk te mogen wensen met de keuze in deze gedaan. zondag 15 september a.s. aanvaug half acht PRIMA ORKEST DANSSCHOOL: Dhr. en Mevr. van Rijswijk PROCESSIE KEVELAER. Zaterdag 14 en zondag 15 sep tember gaat dan weer voor de eerste maal na een jarenlange onderbreking de tweedaagse bedevaart naar het Ge nadeoord van O. L. Vrouw te Keve- laer. Reeds deze eerste tweedaagse bedetocht levert door de grote deel name het bewijs, dat Kaatsheuvel en omgeving zijn bijna 150 jaren oude traditie is trouw gebleven. Bijna 200 pelgrims hebben zich voor deze pro cessie aangemeld en van verschillen de zijden werd de verzekering gege ven, dat het volgend jaar op nog gro ter medewerking kan gerekend wor den. Zaterdagmorgen om 9 uur wordt vanaf de parochiekerk van St. Jan, onder leiding van de directeur van de bedevaart, de Zeereerw. heer Pas toor v. d. Spijker, met vijf grote auto bussen van het Reisbureau Jan van Dijk uit den Bosch vertrokken. De reis gaat via Grave, Gennep bij Siebengewald over de grens. Zondag wordt om ongeveer 4 uur de terugreis aanvaard, zodat de pel grims om ongeveer 9 uur thuis ver wacht kunnen worden. KUNST NAAR KRACHT. De K.A.B. Toneelvereniging Kunst naar Kracht is reeds enkele maanden bezig met het instuderen van het prachtige blijspel „In 't Witte Paard' van Blumenthal en Kadelberg, naai de beroemde operette ,,Im weissen Rössl. Het ligt in de bedoeling dit blijspel in 3 bedrijven op zaterdag 26 en zondag 27 oktober a.s. voor het voetlicht te brengen in de grote zaal van de Gildenbond. Ongetwijfeld zal dit werk iedere toneelliefhebber be koren en we mogen het als lustrum- stuk ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van Kunst en Kracht een uit stekende keuze noemen. Het is 'n ge schiedenis vol gezonde en spranke lende humor met 'n slot, dat ieder een doet schateren van 't lachen. De leiding is bij regisseur v. d. Hoven uit Waalwijk weer in uitstekende han den. Het stuk speelt in Tirol en de prachtige klederdracht en het beto verende landschap dragen hun hun ne bij, om een gegarandeerd succes te behalen. HYPOTHEKEN vanaf 4»/2°/0 KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstraat 26 AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. Apollo Thea ter: Morgen zal ik huilen, 18 j. Zondag 12 u. v.m. Voetbal Desk 3 - Dongen 2 in De Efteling. 6 u. n.m. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater, programma als zaterdag. 7.30 u. n.m. Volksconcert Harm. St. Jan op de Markt. 7.30 u. n.m. Propagandabal Dans school v. Rijswijk zaal W. Smit. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. St. Jan zaal P. van Dun. 8 u. n.m repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo, zaal W. Smit. DESK. Desk 2 speelt a.s. zondag tegen Schijndel 2. Aanvang half drie. Damvereniging GEO. J.l. zondag hield de onlangs opgerichte damvereniging „Ge duld en Overzicht" haar eerste com|petitie-avond. Na 'n span nende strijd wist de heer H. van Boxtel zich als eerste te plaat sen; 2e werd J. Koks; 3 J. van Gorkum; 4 Th. van Boxel; 5 H. Donders; 6 Th. van Wanrooij. Alles bijeen was het 'n span nende wedstrijd, waarin men reeds enigszins elkanders capa citeiten heeft leren kennen. De organisatie was prima verzorgd zodat alles naar genoegen vér liep. Mochten er nog damlief hebbers zijn die zich als lid op willen geven, dan kan dat nog steeds bij de penningmeester dei- vereniging de heer H. Donders, sigarenmagazijn in de Sweens- straat. De praktijk van dokter Raaijmaa- kers te Kaatsheuvel en van dokter de Vries te Loon op Zand, wordt waar genomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstr. 4, Kaatsheuvel, tel. 04167- 2550. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana H. M-, dv. L. S. Th. Mateijsen-Musch; Johannes M., zv. J. IJpelaar-Kleijssen; Corne lia J. M., dv. G. H. IJpelaar-Laros; Jozef A. M., zv. A. C. Smnlders- Mutsaers; Theodoras J. M., zvz, M. C. v. Mier-Broeders; Maria P. C., dv. A. G. Rombouts-Kouwenberg; Wilhelmus M. A., zv. G. M. J. Bee- rens-Willemen; Karei, zv. W. A .de Jong-Timmermans; Lambertus J. M., zv. L. de Vaan-v. Esch; Paulina M., dv. W. J .v. Wezel-v. Lier; Au- gustinus W. G., zv. J. G. M. Beunis- j Brijker; Mathaeus J. A., zv. A. G. Kleijngeld-Grootswagers; Lucia J. W. M., dv. P. C. J. v. Iersel-Ver- schuuren; Johannes J. M., zv. J. v. Best-Ketelaars; Petrus J. M., zv. J. P. Kemmeren-MolsDina, dv. P. A. Swertz-Baum. Huw.-aangif tenBernardus J. Heuer 35 j. en Johanna A. Berg mans 35 j., beiden te Kaatsheuvel; Nicolaas Velthuizen 36 j. en Martha W. C. Snoeren 38 j., beiden te Loon op Zand; Hubertus Soeterboek 26 j. en Juliana W. Dingemans 25 j., bei den te Kaatsheuvel; Martinus A. v. d. Broek 29 j. en Adriana J. M. Ha mers 30 j., beiden te Kaatsheuvel; Simon J. Vervoort 25 j. te Rotter dam en Johanna H. Grootswagers 20 jaar te Kaatsheuvel; Petrus A. van Dijk 23 j. te Tilburg en Hendrica A. Damen 22 j. te Kaatsheuvel; Johan nes A. M. v. Bladel 24 j. te Waal wijk en Petronella J. M. v. Dun 26 jaar te Kaatsheuvel. Gehuwd: Wilhelmus v. Gooi 25 j. en Christina P. v. d. Hout 23 j., bei den te Kaatsheuvel; Martinus Th. H. Paanakker 28 j. te 's Bosch en Cornelia A .J. v. Wanrooij 25 j. te Kaatsheuvel; Henricus A. W. M. v. d. Oord 24 j. en Lucia Th. V. de Graaf 27 j., beiden te Kaatsheuvel; Antonius J. v. Wanrooij 53 j. en An na M. v. d. Velden 53 j., beiden te Kaatsheuvel; Petrus J. Hendriks 28 j. en Johanna M. v. d. Linden 25 j., beiden te Kaatsheuvel; Johan nes L. Ververs 26 j. te Kaatsheuvel en Adriana C. Vugts 28 j. te Loon op Zand; Leonardus v. d. Linden 24 jaar en Lamberta E. Voogd 23 jaar, beiden te Kaatsheuvel; Johannes L. v. Eeuwijk 42 j. te Vught en Helena H. C. J. v. Heeswijk 44 j. te Kaats heuvel. Overleden: Petrus A. v. Woensel, wedn. van A. v. Gils, 67 j.; Marinus J. v. d. Velden 71 j., ongeh.; Corne lls v. Os, echtg. van M. Snijders, 60 jaar; Maria L. Vromans, echtg. van H. J. Beekmans, 67 j.; Christiana C. A. M. Sprangers, 12 maanden. Ingekomen: F. M. v. Rooij-Cales van Dranen; L. C. T. Steenbergen- Baijens van Waalwijk; J. M. Jansen- IJpelaar van Tilburg; A. Kuis van Eindhoven; E. M. Oomen-v. d. Loo van Udenhout; J. H. van Veggel-v. Dongen van Heusden; P. Paapen- Smit van 's Bosch; P. A. J. Lanslots van Zeist; J. A. v. Thiel van Waal wijk; C. A. Schap endonk-v. Oirschot van Goirle; C. M. C. Schrijen-Len- sen van Arnhem. Vertrokken: Ant. v. Noije en ge zin naar Brazilië; J. J. M. van der Schoor naar 's Bosch; M. G. Kuij- pers-v. d. Hoek naar Blerick; J. H. v. Riel naar Waspik; J. L. Laros naar Waalwijk; M. J. Timmermans naar Sprang-Capelle; G. M. L. van Rooij naar Tilburg; J. B. M. W. Fre- deriks naar Breda; M. H. A. Gevers naar Goirle; A. R. J. v. Keeken naar Grave; L. A. v. d. IJssel naar Horst; W. J. Frederiks naar Horst; E. A. M. v. d. Heijden naar Den Haag. GILDE ST. HUBERTUS. Gisteren heeft het Gilde Hubertus alhier deelgenomen aan het Interna tionaal gildefeest te Baarle-Nassau- Hertog. De Tambour J. Aarts wist de 2e prijs trommen in de wacht te slepen. Voor het moderne zilver - konings- schilden - bekwam het de derde prijs. Bezoek aan Oud-Pastoor Schoenmakers. De Kon. Harmonie Sophia's Ver eniging met haar Drumband bracht zaterdagavond een bezoek aan emeri tus-pastoor Schoenmakers, die in het klooster der Eerw. Zusters te Raams- donk verblijft. Nadat de drumband in het bijzijn van onze oud-pastoor slotrepetitie had gehouden, waarbij een menigte volk op de been was gekomen, gaf de harmonie een prachtig geslaagd concert, waarbij de nummers werden ten gehore gebracht, die de volgende dag op het concours te Millingen zouden worden uitgevoerd. Pastoor Schoenmakers was diep geroerd om deze geste van oud-pa rochianen en wenste zowel harmonie als drumband op het concours de beste successen. Koninklijke Harmonie Sophia's Vereniging. In verband met de enorme succes sen van genoemde harmonie en haar drumband, hadden maandag avond in de zaal der harmonie bij dhr. B. Wijtvliet, in intieme kring nog enige feestelijkheden plaats. Zoals te doen gebruikelijk bij een dergelijke gelegenheid, kwamen te ongeveer 7 uur de beide korpsen met hun besturen en een talrijke menigte van belangstellenden weer bijeen, zodat café-restaurant Wijt vliet tot in de uiterste hoeken bezet was. Onmiddellijk begon een ware triomftocht door het dorp, vooraf gegaan door de drumband en musi cerende harmonie. Het eerste bezoek gold de pastorie, waar pastoor Mommers de triom ferende korpsen toesprak en van zijn innig medeleven getuigde. Zijn Eerwaarde feliciteerde zowel muzi kanten, directeur als bestuur en prees de schitterende prestatie van j.l. zondag. Terug in de feestzaal, ving een ge zellig samenzijn aan, zoals men «dat bij Sophia's Vereniging kent. Onder de talrijke aanwezigen merkten we o.m. op: Mevr. Em. Te.n Horne-Verheijen, de beschermvrou - nergens vindt U zo'n enorme sortering in: COMPLETE BABY-UITZETTEN (een goede luier reeds vanaf 85 ct.) WIEGEN, LEDIKANTJES en COMMODES „BAMBI" brengt steeds het allernieuwste BOXEN, KINDERSTOELEN WANDEL WAGENTJES etc. etc. Aparte Baby-, en kleuterkledingschattige jasjes, pakjes, etc. Wjj voeren de beste garantie-merken: bij aankoop van een kinderwagen komen wfj U vrijblijvend per auto halen en brengen. we van Sophia's Vereniging, met haar echtgenoot Dr. Ten Horn, verschillende leden van de adellijke familie Verheijen, waaronder som migen van verre waren gekomen, I de voprzitter van de Kring Brabant van de Nederl. Feder. van Muziek- gezelschappen, en meer andere au- I toriteiten. j Er werden woorden van hulde ge sproken en talloze gelukwensen in velerlei vorm kwamen binnen, o.w. een bloemstuk van het college van B. en W. der gemeente, vergezeld van de schriftelijke gelukwensen van dit college. Naar verluidt, is Sophia's Vereni ging nog niet van plan op haar lau weren te gaan rusten, doch zal bin nen afzienbare tijd wederom de kamp gaan wagen. Rit Ouden van Dagen. A.s. zaterdag 14 september ver zorgt het onlangs gesticht Centraal Buurtcomité de jaarlijkse rit voor de Ouden van Dagen uit ons dorp. Om 2 uur in de namiddag zullen de disponibel gestelde auto's gepar keerd staan nabij het St. Gerlachus- gesticht in de v. Rijckevorselstraat, om vandaar door de v. Salm-Salm- straat, Hogesteenweg, Kerkstraat en Kasteellaan de tocht naar Veldho ven aan te vangen. Teneinde zoveel mogelijk de grote en drukke verkeerswegen te kun nen vermijden, zal de route gevolgd worden: Tilburg, Hilvarenbeek, Es- beek, Lage Mierde, Hoge Mierde, Reusel, Bladel, Hapert en Eersel, waar in „De acht zaligheden" een kop kofie wordt gebruikt. Na deze onderbreking wordt de rit vervolgd via Steensel naar Veld hoven. In Veldhoven wordt gepau zeerd voor de traditionele „koffie tafel" en „een gezellig onderonsje". Op de terugtocht wordt de route gevolgd: Knegsel, Vessem, Middel- beers, Diessen, Hilvarenbeek, Til burg, Loon op Zand. Een en ander belooft voor onze oudjes wederom een gezellige af wisseling te worden, dat hen dan ook van harte gegund wordt. EINDEXAMEN MELKCURSUS. Dinsdagmiddag werd op de boer derij van de heer Vermeulen het eind examen afgenomen voor de melkcur- sus, waarbij alle cursisten slaagden. De cursus werd gegeven door de heer van de Ven uit Berkel-Enschot. De geslaagden zijn Dames: Toos de Jong 176 pt., Ria de Jong 164, Riek Pijnenburg 164, Riet Broeders 161, Corry Vermeulen 157 VèSjaan v. Gorkum 156 Vï. Heren G. Pijnenburg 177 pt., C. v. d. Loo 176, M. Pijnenburg 168, G. de Jong 156, C. de Jong 169Vè, B. v. d. Lee 158, J. Broeders 164Vè, A. van Loon 158 Vè, C. van Gorkum 149V2, C. Vermeulen 168, W. Ver meer 17lVè. AANRIJDING. Woensdagavond te ongeveer 7.30 uur had nabij de Finantiën onder L.- op-Zand een aanrijding plaats. Op genoemd uur stond ter plaatse bo vengenoemd een vierwielige wagen aan de rechterzijde van de weg ge parkeerd, beladen met stenen, welke wagen beheerd werd door H. uit L.- op-Zand. Uit de richting Tilburg na derde op hetzelfde tijdstip een grote bestelwagen van de firma P. Klerx, meubelhandel uit Waalwijk.Doordat de geparkeerd staande wagen niel verlicht was, reed de vrachtwagen de ze aan, waardoor de vrachtauto zeer ernstig beschadigd werd. De cabine werd geheel ineen gedrukt en de deu ren werden afgerukt. De chauffeur die enige niet ern stige kwetsuren opliep moest naar het ziekenhuis te Tilburg worden vervoerd. De schade aan eerstge noemd voertuig was gering. Persoon lijke ongelukken kwamen verder niet voor. Geneeskundige hulp zowel als Rijks politie waren spoedig ter plaatse. commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, de commissaris der Koningin in de proivneie Zeeland en tal van andere hooggeplaatste personen woonden de tentoonstelling bij. Aan de vooravond. Aan de vooravond van deze zilveren „Nationale" was er ten stadhuize een officiële ontvangst van het bestuur der Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" en zijn genodigden door het gemeentebestuur van 's-Hertogenbosch. Hierbij ging burgemeester Loeff de geschie denis na van de vereniging. Van de tentoonstellingen die tot nu toe werden gehouden, vond de tiende in 1932 voor het eerst in de pas geopende Bossche vee markthallen plaats. Het werd 'n triomf voor wijTen burgemeester Van Lanschot en ook een groot en onbetwist succes voor dé ver eniging, aldus burgemeester Loeff. Men is daarna steeds in Den Bosch gebleven vanwege de voortreffelijke accomodatie. En hiermede zijn zowel de vereni ging „Het Nederlandsche Trek paard" als de gemeente 's-Bosch steeds wel gevaren. Ook is er 'n hechte vriendschapsband tussen beide gegroeid. Vervolgens reikf/e dé burge meester aan de voorzitter van de vereniging, de heer J. Stols, de zilveren penning van de ge meente Den Bosch uit. De heer A. Bax uit Zevenbergsehoek, die op alle tentoonstellingen paar den hleeft ingezonden, ontving de zilveren veemarktmëdaille. Aan het slot begroette de bur gemeester de buitenlandse gas ten in het Frans, Engels en Duits en de voorzitter kreeg voor de vereniging een ets aan geboden. Deze stelt het Bossche raadhuis en de Bossche markt voor. Toen was het tijd voor een brandewijntje met suiker en... omdat het ook nog kermis was, gingen deze keer zelfs de olie bollen rond... Zeer geslaagde demonstratie. Het middagprogramma van de tweede dag is een groot en alles zins geslaagd paardenfestijn ge worden. Om ongeveer 2 uur ar riveerde met welklinkende mtars- muziek de Koninklijke Harmo nie ,,'s-Hertogenbosch" onder leiding van de heer Jan v. Dijk. Nadat deze een rondgang over het terrein had gemaakt, kwa men de bekroonde paarden. Zij maakten ererondjes voor de af geladen tribunes en paradeerden over de grasmat in kleurrijke formaties. Het was werkelijk heel fraai en ook H, M. de Ko ningin die om cirma 3 uur arriveerde betoonde met de vele duizenden haar enthousias me en medeleven voor dit riante schouwspel. Vervolgens kregen we een demonstratie te zien van niet minder dan 700 nlattelands- iongeren van de drie boeren- jeugdorganisaties. Wat deze 700 gymnasten ons zoal vertoonden, verdiént alle waardering. Inzon derheid de organisatie van het geheel bleek volmaakt. Het was alles zeer spectaculair en soms van een waarlijk ontroerende schoonheid. Jammer eigenlijk, dat het zonnetje achter de wol ken schuil bleef gaan, anders had juist dit nummer nog zo veel meer glans en gratie gekre gen. Bijzonder attractief was ook weer het aandraven van de vier-, acht- en zestienspannen. Vooral het nemen van de boch ten vraagt hierbij van de trot- teurs heel wat stuurmanskunst en techniek. Geen enkele maal echter zagen we dat het verband tussen dc paarden verbroken 131 «l .0^ v>'. 'a a Ook H. M. de Koningin gaf van haar belangstelling blijk. De 25ste „Nationale" is woens dag een groots en onvergetelijk evenement geworden. Twee da gen lang heeft Den Bosch in het middelpunt van de belangstel ling van paardenminnend Ne derland gestaan. Vooral op de demonstratiemiddag van de 2e dag was die belangstelling for midabel. Uit nagenoeg alle oor den van ons land waren de boe ren en boerinnen naar 's-Bosch gekomen. Zelfs H. M. de Konin gin en verder mgr. Bekkers, professor Dr. J. E. de Quay, werd en zo, kon ook dit gedeelte van hej programma als geslaagd worden genoteerd. Met bewondering hebben we verder ook gekeken naar het nummer „Hongaarse Post". Ook hier werden hoge, zelfs zeer ho ge eisen gesteld aan behendig heid en technische capaciteiten

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 13