te BINNEN- EN-BUITENLAND Waalwijkse en Langstraatse Courant RtïlE Straatnamen voor het Uitbreidingsplan Qudheusden IVO ROL Pracht handen Binnenland Buitenland ïflfajs briljanten Provinciaal Mieuws VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 80e JAARGANG No. 68 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.86 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO' 9 li SPRONG OVER DE BOSPORUS Opeens is alle aandacht gevestigd op een klein, onbete kenend en achterlijk landje in het Midden-Oosten Syrië. Het schijnt dat dit geworden is tot een wapen-ar senaal, en daar deze wapens (veel te veel voor zo'n klein landje) afkomstig zijn uit de Sovjet-unie, is het niet on begrijpelijk, dat de rest van de wereld zich vol zorg af vraagt, waartoe al die wapens mioeten dienen en... wie ze zullen gebruiken Wie de geschiedenis van Rus land leest, constateert telkens de drang naar het Zuiden, de steeds weer herhaalde poging t9t de verovering van Constantinopel, met als consequentie de beheer sing van de Dardanellen, waar volgens een gevleugeld woord „Ruslands huissleutels liggen". Eeuwenlang heeft Rusland een vrije vaarweg gezocht naar de Middellandse Zee en telkens weer hebben Ruslands concur renten die uitweg weten af te grendelen. In deze strijd speelde voor heen de vloot een grote rol en ging het er maar om, wie de zee beheerste. Thans blijkt dat Rus land de Dardanellen rustig „op slot" kan laten, dat het er met een fikse zwaai ver overheen is gesprongen en zich een brugge- hoofd heeft verschaft op de Pa lestijnse oever van de oude we reldzee, in het kleine Syrië. Historie vol strijd- Syrië is al van oude tijden af bekend als een land waar veel werd gevochten. In het Oude Testament leest men herhaalde lijk van de wapenfeiten der Ara- meeëds. Toen na ide Kruistoch ten dit ganse gebied onder be heer van de Sultan kwam, ver viel Syrië tot de status van een Turkse provincie, al was het er vaak onrustig genoeg. De felle christenvervolgingen in de vo rige eeuw, waarbij vooral de wrede Koerden een grote rol speelden, bewogen de Fransen er toe dit gebied te bezetten en be zet te houden. Of ze daarbij al leen door christelijke barmhar tigheid werden bewogen, is een vraag, die we hier maar niet zullen beantwoorden. Na wereld oorlog I werd Syrië een zoge naamd zelfstandige staat onder Frans mandaat. Syrië was geen rustif bezit en de Fransen had den al zo half en half beloofd dat ze weg zouden trekken, toen wereldoorlog II uitbrak. De Franse troepen, trouw aan de Vichy-regering, moesten na he vige gevechten capituleren. On der Russische zowel als Ameri kaanse druk en welwillend stil zwijgend toezien van Engeland, nioesten de Fransen tenslotte helemaal het veld ruimen en werd Syrië onafhankelijk. Onevenwichtig. Daarmee was weer eens een onevenwichtig Oosters staatje geschapen, dat economisch zich zelf niet bedruipen kon, op alle gebieden ver achter lag en waar de energie zich ontlaadde in een fel nationalism^, dat zich richt te tegen Israël en het Westen. Inplaats van te trachten de wantoestanden te saneren, wijd de men zich intensief aan nati onalistische en anti-westerse propaganda. Die propaganda kreeg een heel gevaarlijk kantje toen de militaire clique, die Sy rië beheerste, zich al m,eer en meer op Moskou begon te oriën teren. De Russen toonden hun belangstelling op velerlei wijze. Hun krachtige radiozenders zorg den voor (zij het eenzijdige) voorlichting, hun illustraties en brochures overstroomden het Syrische land, maar wat gevaar lijker was op zeer ruime schaal begonnen ze Syrië van wapens te voorzien. Dit land is nu zo langzamer hand een waar arsenaal gewor den. Het beschikt over moderne tanks en vrachtwagens, over ge motoriseerd geschut en over 'n geweldige voorraad mitrailleurs, mortiereyi, geweren, revolvers en munitie. Het kleine Syrische le ger kan dit niet eens allemaal „bemannen". Maar de nationale trots, die vooral bij de krijgslie den leeft, omdat zij daarvan nu eenmaal leven, is natuurlijk niet weinig gesterkt, nu men zich zo machtig weet. Vrijwilligers Syrië heeft van alles tekort, maar aan wapens te veel. Wat zal het met dit te veel moeten doen Is het een wonder, dat hier het spook der „vrijwilli- gersbrigades" weer opduikt In dictatoriaal geregeerde lan den, die niet door een parlement en een vrije pers op de vingers gekeken worden, is het makke lijk zogenaamde vrijwilligers te werven voor een militaire expe ditie, waarmee de regering offi cieel niets te maken heeft, al verleent ze practisch alle moge lijke medewerking. Zo hebben de Duitsers en de Italianen als „vrijwilligers" meegestreden in de legers van Franco, zo kon Spanje in wereldoorlog II neu traal blijven en toch zijn „Blau we Divisie" naar Rusland stu ren. In het bonte stalenboek van volken in de Sovjet-unie zijn ook Arabieren en zou het zoveel moeite zijn, een aantal strijdlus tige Arabieren te organiseren, militair te drillen en naar Syrië te sturen om daar als vrijwilli gers de „zaak der vrijheid" te dienen Ze kunnen er ongewa pend, als vreedzame burgers heen, want in Syrië zijn wapens genoeg Vrees- Niet zonder vrees ziet men in de Westerse hoofdsteden deze ontwikkeling. Maar ook in de Arabische landen is men wel 'n beetje benauwd, dat het van grootheidswaan bijna barstend Syrië op een gegeven moment 't mes zal trekken en er op los gaan. Het heeft al eens gepro beerd een staatsgreep in 't buur land Jordanië te organiseren, die vooral mislukt is doordat koning Saoed van Arabië er een stokje voor stak. En die heren Oosterse poten taten vinden het wel makkelijk als ze onder de vlag van het Ara bisch nationalisme de aandacht van hun ondervoede, doodarme en onwetende onderdanen kun nen afleiden naar de Westerse zondebok, mjaar de Westerse ponden en dollars zijn hun toch wel erg dierbaar. En ze hebben geen ai te rooskleurige toekomst voor ogen, wanneer de kamera den uit Rusland het eens worden met de kameraden uit de Ara bische landen. Daarom ziet men niet alleen in het Westen, maar ook in het nabije Oosten met zorg naar het kruitvat Syrië. iMaar de Russen hebben al vast bewezen, dat het niet langer voldoende is, de Dardanellen af gegrendeld te houden. Ze heb ben nu hun bruggehoofd in het Midden-Oosten en laten de Bos porus stillekens voor wat zij is (Nadruk verboden). KAMER HUIVERIG VOOR EUROVERDRAGEN. „Alle landen hebben in de Europe se verdragen hun eigen belangen op uitstekende wijze in veiligheid ge bracht. Nederland evenwel niet". „Met de specifieke Nederlandse pro blemen is in het geheel geen rekening gehouden". Dit is het grote verwijt dat de Tweede Kamer in de schriftelijke be handeling van de Europese verdragen tot de regering richt. Er wordt on omwonden een afdoende verklaring van de regering verlangd, welke mid delen nog ter beschikking staan om de Nederlandse belangen te bescher men, op welke wijze bij de uitvoering van de verdragen onheilen te voorko men zijn en welke garanties de rege ring kan geven, dat de voor Neder land zo noodzakelijke industrialisatie niet in gevaar komt. Rampzalige gevolgen. Zeer ontevreden is men over de uitvoering van het buitentarief in het verdrag, hetwelk voor met name de tabaks- en de chemische industrie van Nederland rampzalige gevolgen zou hebben, zeggen vele leden. Wat de landbouw aaugaat probeert Frankrijk met dit verdrag een kunstmatige voorrang op de Europese markt te verkrijgen, menen vele le den. Het zwakste punt in het verdrag vinden vele leden het hoofdstuk over het vervoer. Op dit punt zijn naar hun mening bijzonder grote con cessies gedaan aan Frankrijk en Duitsland. De huidige situatie houdt in dat na acht jaar ons een vervoers beleid wordt opgelegd dat recht streeks gericht is tegen Rotterdam en Amsterdam. In politiek opzicht evenwel acht men de verdragen van zeer grote be tekenis, daar de eenheid van West- Europa voor dit werelddeel een le vensvoorwaarde is. Dagelijks bestuur KVP PRIORITEIT MIJN ARBEID DIENT AANVAARD. Het dagelijks bestuur van de KVP is van mening, dat de prioriteit van de mijnarbeid moet worden aanvaard. Tevens dient de verbondenheid tus sen ondergrondse en bovengrondse arbeid te worden erkend. Dit is ge bleken bij overleg van vertegenwoor digers van het dagelijks bestuur c;er KVP, van de katholieke Tweede Ka merfractie, van het bestuur van de Kring Limburg en van de statenkring Heerlen der partij. De afgevaardigden kwamen bijeen om zich nader te oriënteren met be trekking tot de beslissingen van de MIR over de arbeidsvoorwaarden van de mijnwerkers. Men sprak de hóóp uit, dat de regering het een en ander ten volle zal laten wegen bij haar be slissing daarover. Alle gewicht zal moeten worden toegekend aan de zelfstandigheid van de MIR binnen het kader van het landsbelang. MILJOENENPLAN VAN WEGENBOUWERS. De Nederlandse wegenbouwers hebben maandag een beroep gedaan op autorijdend Nederland om een „Wegenfonds" te stichten. De gelden uit dit fonds, die jaarlijks rond 125 miljoen gulden zouden bedragen honderd miljoen uit een extra wegen belasting en 25 miljoen uit een extra benzinebelasting - moeten uitslui tend voor de bouw van wegen wor den bestemd. Het gezamenlijke weg verkeer zou dit geld moeten geven in de vorm van een verplichte lening. Ir H. D. Prins, voorzitter van de Ne derlandse Vereniging voor Wegen bouwers maakte dit maandenlang be studeerde plan openbaar tijdens de jaarvergadering van de bond te Sche- veningen. Een functionaris van de ANWB heeft het plan „onaanvaard baar" genoemd omdat de 350 miljoen die het wegverkeer jaarlijks reeds aan belasting opbrengt bij lange niet wordt gebruikt voor de aanleg en de verbetering van wegen. De A.N.W.B. heeft zich pertinent tegen een autobelasting en benzine - prijsverhoging verklaard. Frankrijk heeft voorgedaan. Met donderend geweld ontspoorde daar bij het dorp Nozières-Brignon de sneltrein Parijs - Nimes met onver minderde snelheid, circa 100 kilome ter, op een baanvak in reparatie, waar de snelheid per uur maximaal 30 km mocht zijn. Blijkbaar heeft de machinist de waarschuwingsborden niet opge merkt. Op 28 kilometer van Nimes reeds hij zonder vaart te minderen met een snelheid van minstens 100 kilometer over een wissel in het sta tionnetje van Nozières - Brignon, waardoor de locomotief, de kolenwa gen, twee bagagewagens, het postrij- tuig en vier wagons met reizigers ont spoorden en met donderend geweld omsloegen. De slachtoffers, allen Fransen, waarvan de meesten van vakantie in Parijs terugkeerden, zijn voor het merendeel tijdens het vervoer naar het ziekenhuis in Nimes overleden. Ruim een dertigtal passagiers liepen min of meepernstige verwondingen op. GEMEENTERAAD HEUSDEN De raad der kwam vrijdag gemeente Heusden 6 september j.l. in openbare vergadering bijeen. Met kennisgeving was afwezig de heer A. Rijke. De notulen werden, nadat de heer Deurloo had opgemerkt dat een zij ner voorstellen, in de vorige verga dering gedaan, niet juist was weergegeven, door de raad goedge keurd. Bij de ingekomen stukken was 'n schrijven van de heer v. Herpt, waarin deze aan B. en W. enkele vragen stelt betreffende de agrari sche bedrijven binnen de kom Heus den. Deze vragen werden gesteld in verband met een op handen zijnd vertrek van een landbouwer, die binnen de wallen een agrarisch be drijf heeft. De vragen van de heer v. Herpt kwamen hierop neer of dit bedrijf weer voor agrarische doel einden gebruikt zal worden, of er nog agrarische bedrijven binnen de wallen gevestigd mogen worden en of de bestaande agrarische bedrij ven moeten verdwijnen. KINDERMOORDENAAR MELDDE ZICH. De moordenaar van het vier jarige Engelse meisje Edwina Taylor heeft zich maandagavond op een Londens politiebureau gemeld. Het was de 31-jarige Derrick Edwardson, een kleine man met een litteken op zijn linkerwang. Hiermee is een driedaagse jacht op hem; geëindigd, waarbij in alle Engelse havens en op de vliegvelden door de politie naar hem werd gezocht. De vierjarige Edwina Taylor is het 38ste kind dat dit jaar in het Verenigd Ko ninkrijk is vermoord. LAND VAN BELOFTE. Het Westduitse bureau ovor de statistiek heeft het voor de Duitsers verheugende nieuws meegedeeld dat het levensonder houd goedkoper is geworden. De index voor het levenson derhoud zakte gedurende de pe riode van half juli tot half aug. m|et 0.2 procent tot 116, vergele ken met 00 punten in 1952. Volgens het bureau compen seerden de lagere voedselprijzen de andere artikelen, die duurder zijn geworden, ruimschoots. SNELTREIN ONTSPOORD IN Z.-FR ANKRIJK. 29 vakantiegangers omgekomen. Machinist reed op volle snelheid op baanvak in reparatie. Negen en twintig personen zijn het slachtoffer geworden van een trein ramp, die zich zaterdag in Zuid- In zijn antwoord op deze vragen zeide de voorzitter dat de vraag of dit bedrijf weer voor agrarische doeleinden gebruikt zal worden, niet te beantwoorden is. Nieuwe agrarische bedrijven mogen zeer ze ker niet meer binnen de wallen ge vestigd worden en de bestaande agrarische bedrijven zal men trach ten in de toekomst te laten verdwij nen. De heer Verschuur was van me ning dat het zeer moeilijk zal zijn deze bedrijven te weren; in de kom Tilburg treft men zelfs nog agrari sche bedrijven aan. Nadat nog andere leden van de raad over deze kwestie hadden ge- discuseerd, werd dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. Van de heer J. Couwenberg te Drunen was een schrijven ingeko men, waarin deze aanbiedt de twee in zijn eigendom zijnde onbewoon baar verklaarde woningen aan de Zustersteeg alhier, aan de gemeente Heusden te verkopen voor de prijs van 1500. B. en W. waren echter van oor deel dat deze prijs veel te hoog ligt en stelden voor een bod te doen van 400.— a 450.—. De heer v. Herpt vroeg waarop deze prijs van 400.is gebaseerd; spreker is van mening dat betrok kene enigszins gedupeerd is door 't besluit van de raad om deze wonin gen onbewoonbaar te verklaren. Het bedrag van ƒ400.ant woordde de voorz., is hierop geba seerd, dat de andere woningen die in de Zustersteeg staan, voor onge veer die prijs kunnen worden aan gekocht. Wat de dupering door het besluit van de raad betreft, hierover behoeven de leden van de raad zich geen zorgen te maken, daar betrok kene deze huisjes gekocht heeft toen ze al reeds „uitgeleefd" waren. De raad besloot overeenkomstig 't voorstel van B. en W. Punt 4. Een wijziging van de al gemene politie-verordening betref fende het storten van huisvuil op of goedkeuring van het Departement moet worden verkregen, doorgang kan vinden, geen oponthoud zal plaats vinden wanneer de gymnas- tiekwerktuigen op tijd aanwezig zijn. De heer Verschuur vond dat het niet noodzakelijk is deze werktui gen nu al te bestellen; men zou er alleen enig voordeel bij hebben wanneer de prijzen zouden gaan stijgen. De»voorz. antwoordde dat het een voorlopige bestelling zou worden, die ongedaan zou worden gemaakt indien de bouw van het lokaal om enigerlei redenen geen doorgang zou hebben. Deze voorlopige bestel ling is mede in verband met even tuele lange levertijd. De raad besloot hiertoe over te gaan. Punt 9. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van enige straatna men in het uitbreidingsplan Oud heusden. De voorz. zei dat deze straatna men kunnen worden vastgesteld aan de hand van door de leden van de raad ingediende lijsten. De vol gende straatnamen kregen de mees te stemmen: Kasteeldreef, Gijsber- tus Voetiusstraat, Suitbertusstraat, Jan van Oudheusdenstraat, Adriaan Loef f straat, Ver olmestraat en de Everardus van Gochstraat. De heer v. Herpt zeide het te be treuren dat de naam Gijsbertus Voe- tius, welke een specifiek Heusdense aangelegenheid is, naar Oudheusden zou worden overgebracht; daar hoort deze naam in het geheel niet thuis. Spr. zei zijn stem hieraan niet te geven. Ook de Verolmestraat had hij liever in Heusden gehouden. De heer Ad Buijs betreurde het eveneens dat de naam Gijsb. Voe- tius naar Oudheusden zou worden overgebracht. De raad ging tenslotte met deze naamgeving accoord, doch zonder de stem van de heer v. Herpt, wat be trof de Gijsb. Voetiusstraat. De punten 10, 11 en 12, betreffen de wijziging van de gemeentebegro ting 1957, wijziging kindertoelage verordening en de verordening loon- compensatie in verband met huur verhoging 1957, waren hamerstuk ken. Punt 13. Verzoek verhoging al gemene uitkering gemeentefonds. Op een vraag van de heer v. Herpt waarvoor deze verhoging zou moe ten dienen, antwoordde de voorzit ter dat deze gelden gebruikt zouden moeten worden voor de aanleg van straatverlichting in het nieuwe ge reedgekomen gedeelte in 't uitbrei dingsplan te Oudheusden. De heer v. Herpt zeide, dat, toen enkele jaren terug de straatverlich ting te Heusden en een gedeelte van Oudheusden werden vernieuwd, de Uen nimmer ruw of schraal^ n Het is de Hamamelis die het 'm doet toezegging was gedaan dat Herpt en Hedikhuizen de eerstvolgende keer aan de beurt zouden komen voqjr vernieuwing en uitbreiding van de straatverlichting, doch onze beurt wordt weer eens overgeslagen. De voorz. meende te weten dat de langs de openbare wegen, werd i straatverlichting te Herpt en Hedik- rinrvT- rin raaH «-nor!aoVmiT-ri huizen wel wat te wensen overlaat, door de raad goedgekeurd. Punt 5. Vervolgens werd goed gekeurd het voorstel van B. en W. tot garandering, overeenkomstig de gemeentelij ke bouwer edietr egeling 1954, van een geldlening ten behoe ve van J. Kuijs alhier, voor de bouw van een bedrijfspand. Punt 6. De raad ging accoord met het voorstel van B. en W. inzake overdracht bepaalde bevoegdheden wegenverkeersreglement. Punt 7. B. en W. stelden voor aan het R.K. Schoolbestuur een be drag beschikbaar te stellen a 850.- voor aanschaffing nieuwe meubelen voor de R.K. Jongensschool. De raad ging hiermee accoord. Punt 8. Het voorstel van B. en W. tot voorlopige bestelling van gymnastiekwerktuigen, in verband met 't te bouwen gymnastieklokaal. De voorzitter lichtte toe dat, wan neer de bouw van dit lokaal, waar voor de aanbesteding reeds heeft plaats gehad, maar waarvoor nog de doch het nieuwe gedeelte in Oud heusden, dat binnenkort zal worden bewoond, is nog helemaal verstoken van licht. De P.N.E.M., aldus de voorz., heeft plannen om in de toe komst het bovengrondse net te Herpt te vervangen door een onder gronds net; hiermee moet ook reke ning worden gehouden. De raad besloot hierna zijn goed keuring te hechten aan dit verzoek. Punt 14. Tot onderzoek van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1958 wérd door de voorzitter een commissie samengesteld, bestaande uit de heren: Chr. v. Herpt, A. Buys, F. te Vruchte, J. Roza en A. Rijke. De raad ging vervolgens nog ac coord met het toekennnen van ver goeding van reiskosten voor school bezoek op verre afstand, art. 13 der L.O.-wet, en wel aan H. v. d. Oever 100% der gemaakte kosten en aan J. v. d. Laar ook 100% der kosten. Hierna volgde sluiting. VERKEER BIJ EINDHOVEN EISTE DRIE DODEN. Het verkeer rond Eindhoven heeft dit weekeinde drie doden geëist. De 33-jarige autobestuurder W. v. G. kwam bij 'n autobotsing op de Meer- veldhovenseweg om het leven. Vijf andere inzittenden werden hierbij ernstig en licht gewond. De 49-jarige bromfietser M. T. uit Geldrop werd in Tivoli door een au to aangereden, tengevolge waarvan hij overleed. Op de Bosscheweg onder Best kwam de motorrijder J. v. d. B. uit Tilburg in botsing met een auto. In het binnenziekenhuis te Eindhoven overleed hij later aan de verwondin gen. CU IJK IN FEESTSTEMMING. Het voor een tiental jaren nog ge heel agrarische dorp Cuijk, heeft zich onder de krachtige leiding van burgemeester Jansen, omgezet in een industriële plaats van betekenis. Ook op ander terrein heeft het zich aan de moderne tijd aangepast. LI. vrijdag had de officiële ope ning plaats van n.l. een nieuw raad huis, een moderne schouwburg, een jeugdhuis en een brandweerka zerne, door prof. de Quay. De middenstand bood de burge meester een ambtsketen aan, de in dustrie een carrillon voor 't gemeen tehuis. Mgr. Bekkers zegende de verschil lende gebouwen in. Cuijk heeft dit weekend de inge bruikname van het nieuwe stadhuis, de schouwburg en een aantal andere fraaie nieuwe gebouwen gevierd met de „Sesam-feesten". Zaterdag was de markt van het Maas-stadje herscha pen in een enorme eetzaal, waarin al le inwoners aanzaten aan een feestel- ke dis. De grote attractie van de maaltijd was een eiertikwedstrijd met als hoofdprijs een modelwoning, waarvoor de Cuijkse middenstand de inrichting ter waarde van 7000 gul den had geschonken. Na een bijzon der spannende strijd werd de heer J. v. d. Ven, vader van vier kinderen, winnaar. Burgemeester Jansen, de motor van Cuijk, speelde hem een „lang zal hij leve" toe op de beiaard van het nieuwe stadhuis, die geschon- kenwerd door de Cuijkse industrieën. INTERNATIONAAL GILDE- FEEST TE BAARLE-NASSAU- HERTOG. Onder auspiciën van de beide ge meenten Nassau en Hertog, hield dit jaar Baarle weer een internationaal gildefeest. Als trefpunt tussen beide landen was deze plaats weer eens een echt centrum waarin de gildegedachte hoogtij vierde. Gilden uit België en uit geheel Noord-Brabant namen er aan deel. Over de deelname van Nederland zij vermeld, dat uit alle kringen van de Brabantse Federatie een of meer gilden vertegenwoordigd waren, zo dat hiermee geheel Brabant zich te Baarle heeft laten zien. De verbroe dering der gilden uit beide landen heeft weer eens bijgedragen tot een echt cultureel feest dat deze grens streek typeert. Het is de wens van de organisato ren dat in de toekomst zich meer gilden uit West-Brabant laten zien, n.l. uit Baronie en Markizaat. Aller waarschijnlijkst zou vanuit Baarle Nassau een stimulance in die richting kunnen worden gegeven. Er zijn in die streken nog vele goede en schone gilden - al zijn het meer schutterij en - die zich aaneen kunnen sluiten tot de te verwachten kring West- Brabant. Het begin is gemaakt en men verwacht, dat het in die richting zal gaan. De Brabantse en Belgische Federatie staan hier achter. In de beide Baarle's heeft ondanks de regen, die de gehele middag heeft geduurd, de trom geroffeld, het ven del gezwaaid en is de dans uitge voerd, alles als symbool van het al oude gildewezen. Tussen de kleuren van het prach tige plantsoen speelde dit alles af; 't was in één woord: prachtig! De strijd in dit park is heftig gestreden en de wedstrijden zijn naar aller wens ver lopen. Baarle, houdt vast aan dit schone traditiefeest van kameraadschap en verbondenheid.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1