De Echo van het Zuiden SPORTSPIEGEL HANDBALSPORT STASSAR BRILLEN WAALWIJK I//# de Langstraat Gemeenteraadsvergadering Gaertruidenberg AANLEG VAN JACHTHAVEN VOORLOPIG VAN DE BAAN. ws.c. Vlijmen Spreng' GapelSe RaamssSonk Raa mm denksfeer Sprang VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1957 80e JAARGANG No. 68 Zesentwintig punten telde de agen da voor de vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op woensdag j.l., maar toch zijn er maar weinig raadsvergaderingen in deze gemeente geweest die in zo snel tempo verliepen als deze. In recordtijd gingen alle punten onder de hamer door en de vergadering beperkte zich dan ook feitelijk tot het voorlezen der voorstellen, die wij hierna laten volgen, waaraan de raadsleden zonder op- of aanmer king hun goedkeuring hechtten. De agenda vermeldde de volgen de voorstellen: 1. Vaststelling verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personele belas ting voor het belastingjaar 1958/ 1959. 2. Vaststelling vergoeding ingevol ge art. 101, 5e lid der L.O.-wet 1920 over 1956. 3. Vaststelling voorschot vergoe ding ingevolge art. 73, le lid der kleuter onderwijswet over 1957. 4. Aanvraag van het bestuur van de R.K. Meisjesschool tot het be schikbaar stellen van gelden voor het doen van voorzienin gen aan het schoolgebouw; 5. Aanvraag van het bestuur van de R.K. Meisjesschool tot het be schikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van leer middelen voor a) verkeersonderwijs b) muziekonderwijs; 6. Aanvraag van het bestuur van de R.K. Jongensschool tot 't be schikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van: a) schoolmeubelen voor de in richting van een achtste les lokaal; b) leermiddelen voor handen arbeid; c) leermiddelen voor verkeers onderwijs- ,v- 7. Voorstel tot verhoging van het rekening courant crediet bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. 8. Voorstel tot 't aangaan van een vaste geldlening, groot 350.000. 9. Voorstel tot wijziging van art. 8 van de gemeenschappelijke re geling voor de keuring van vee en vlees. 10. Voorstel tot vaststelling van een verordening betreffende het toe kennen van een uitkering en een pensioen aan gewezen Wet houders en aan hun weduwen en wezen (wijziging verorde ning 14 april 1955), alsmede van een verordening houdende be perking van dit pensioen met de Algemene Ouderdomswet. 11. Voorstel tot wijziging van de sa larisverordening voor het ge- meentepersoneel. 12. Voorstel tot wijziging van de kindertoelage-verordening voor het gemeentepersoneel. 13. Voorstel tot het verlenen van een looncompensatie aan het ge meentepersoneel in verband met de huurverhoging per 1 aug. '57. 14. Voorstel tot vaststelling van een huurreglement betreffende ver huur van aan de gemeente toe behorende woningen. 15. Voorstel tot het verlenen van de bevoegdheid aan B. en W. tot 't verhuren van aan de gemeente toebehorende woningen; 16. Voorstel tot het inbrengen van de aan de gemeente toebehoren de woningen in het woningbe drijf. 17. Voorstel tot aankoop van het pand Dordtsestraat 15; 18. Voorstel tot verkoop van indus trieterrein aan de N.V. Nederl. Castor Oliefabriek; 19. Voorstel tot het opnieuw vast stellen van de verordening op de heffing van marktgelden; 20. Benoeming van een regent van de Stedelijke Godshuizen we gens ontslagname van de heer F. Oomes. Door het College van Regenten worden aanbevolen: 1. de heer J. Bots; 2. de heer H. A. M. Mutsaers. 21. Wijziging van de begroting van de Stedelijke Godshuizen, dienst 1956. 22. Goedkeuring van de rekening van de Stedelijke Godshuizen, dienst 1955. 23. Aanvraag subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit 't gemeentefonds over 1958. Besloten werd de beslissing om trent punt 10 van de agenda uit te stellen in afwachting hoe de behan deling van deze materie in andere gemeenten verloopt. Vooralsnog is de raad van mening, dat het vast stellen van de bedoelde verordening aanzienlijke financiële lasten voor de gemeente zal meebrengen. In plaats van de heer F. Oomes werd de heer J. Bots met 8 stemmen tegen de heer H. Mutsaers met 2 stemmen gekozen tot regent van de Stedelijke Godshuizen. Namens de gehele raad stelde de heer Hartong voor de heer F. Oomes in een bij zonder schrijven dank te brengen voor het vele dat hij in de functie van regent heeft gedaan. De voor zitter antwoordde, dat het inder daad in de bedoeling van B. en W. ligt een dergelijk schrijven aan de heer Oomes te richten. In de rondvraag informeerde de heer Janssen naar de vordering van de plannen voor een jachthaven in de gemeente. Hierop antwoordde de voorzitter, dat het niet mogelijk is om in de gemeente een jachthaven te maken die werkelijk goed is. Wel bestaat het plan om in deze richting 1 toch een bepaalde voorziening te realiseren. Het ligt namelijk in de bedoeling om in de noordelijke punt van het in dustrieterrein een aanlegsteiger te maken. Een zeker nadeel is hier echter, dat men wel last zal hebben van het stof van de kolenboten van de PNEM. Het is namelijk zo, dat de loswal aan de Dongekade zal verdwijnen en er een nieuwe zal worden aangelegd langs het nieuwe industrieterrein. De heer Hartong kon het niet eens zijn met de verdwijning van de los wal aan de Dongekade, omdat men de industrie daarmee helemaal geen dienst bewijst. De voorzitter ver duidelijkte zijn woorden door te zeggen, dat deze loswal gedeeltelijk zal blijven bestaan voor de daar ge vestigde industrieën. Ten aanzien van de aanlegsteiger ten behoeve van de watersport, zei de voorzitter dat de bestedingsbeperking de uit voering van de aanvankelijke plan nen in de weg zal staan, maar dat desniettemin zal gezocht worden naar een tussenoplossing. Ten slotte vroeg de heer Hartong of er al iets bekend was over de nieuwe brug, waarop de voorzitter antwoordde, dat hij zich te dien aanzien volledig zal oriënteren en hierover in de volgende vergadering nadere mededelingen zal doen. Hierna bleef de raad in besloten vergadering bijeen. Jeugdafdeling- Door WSC werd j.l. zondag met twee elftallen deelgenomen aan een groot jeugdtournooi ge organiseerd door de RKVV Uni on te Nijmegen. 's Morgens om, 10 uur werd de reis aangevangen per touring car en na een voorspoedige reis arriveerde men keurig op tijd in het sportpark „De Kluis", waar niet minder dan 20 elftallen el kaar zouden bekampen. Inder daad bekampen, want fel is er om de punten gestreden en bij de prijsuitreiking speet het voor zitter Eggenhuizen, dat niet aan ieder elftal een prijs gegeven kon worden, want op sportieve wijze had iedereen z'n beste krachten gegeven en die krach ten liepen dan ook niet ver uit een. Uiteindelijk werd in afde- 'mg A Blerick winnaar, met Herpinia op de tweede plaats. In afd. B werd DIO nr. 1 en ODC nr. 2, De gedetailleerde uitslagen van de door de WSC-elftaBen gespeelde wedstrijden zijn als volgt WSC A—ODC A o—l WSC AUnion 11 WSC ABlerick 00 MULO—WSC A 0—1 WSC AAn geren 12 WSC BUnion 40 WSC BODC B 0—3 WSC B—MULO B 0—2 Union BWSC 1—2 Uit deze uitslagen blijkt wel dat de wedstrijden een zeer span nend verloop hadden en het was dus geen wonder dat iedereen zeer tevreden was en dat men voldaan de thuisreis kon aan vaarden. De stemming was best en werd nog beter toen deze thuisreis „onderbroken" werd voor een tractatie, daartoe in de gelegenheid gesteld door het bestuur van de Supportersvere niging van WSC. DongenRKC. De tweede competitiewedstrijd welke voor zondag a.s. is vast gesteld, belooft een zware opga ve te worden. Het is nog wel een beetje vroeg in het seizoen om een dergelijke voorspelling te doen, maar de 30 overwinning die Dongen zondag j.l. op het Gudok-terrein behaalde, spreekt toch wel duidelijke taal. Eerlijk gezegd verwachten we dus niet veel winst van het uit stapje naar de looiersstad, mtaar gelukkig is de voetbal een rond ding en kan dus overal heenrol- len. De RKC-ers weten dus wat hen te wachten staat, maar zij behoeven de situatie nu ook weer niet zo somber in te zien, mits alles op haren en snaren gezet wordt om: een draaglijk re sultaat te bereiken en zij bij eventuele tegenslag niet direct de moed in de schoenen laten zakken. Wanneer maar voldoende le ring is getrokken uit de fouten van de vorige week en er vooral op wordt gelet dat in ploegver- band gespeeld moet worden, zit er wel degelijk winst in en aan de geelblauwèn is nu de taak om er zoveel mogelijk uit te halen. BAARDWIJK. A.s. zondag staat Baardwijk de uitwedstrijd tegen Voab uit Goirle te wachten. Dit is een niet te onderschatten tegenstander, temeer daar Voab alles in het werk zal stellen de eerste wed strijd voor eigen publiek te win nen. Baardwijkers, als ieder van jullie zich van het begin tot het einde voor de volle honderd procent geeft, is de kans groot dat jullie zondag twee punten rijker zijn. Veel succes. RWBGudok. De eerste thuiswedstrijd van dit seizoen is voor a.s. zondag vastgesteld, n.l. RWBGudok. Deze oude Tilburgse club werd de vorige competitie kampioen, maar ging j.l. zondag slecht van start door met 30 in eigen huis van Dongen te verliezen. RWB op haar beurt begon, zo als bekend, met een mooie over winning en zonder te optimis tisch te zijn, geloven wij dat ook zondag tegen Gudok de kans daartoe aanwezig is, mits er met even veel elan en inzicht wordt gespeeld als tegen SET. RWB- ers, wacht je voor het onder schatten van de tegenstander, speel negentig minuten voor wat je waard bent, dan zien we de uitslag m,et vertrouwen tege moet. Aanvang half ,drie. Het 2e elftal gaat op visite bij SET 3 in Tilburg en ook van de reserves durven we aan te ne men dat zij zich na hun twee overwinningen in de derde wed strijd zonder meer de kaas niet van het brood zullen laten eten. Deze .wedstrijd wordt gespeeld om 12 uur. De overige elftallen zijn nog vrij van competitiewedstrijden. KAATSHEUVEL. Programma zondag 15 sept- Uno Animo 1DESK 1. Aanvang half 3. Scheidsrech ter C. v. d. Heijden, Den Bosch. Zondag a.s. wordt de eerste „derby" gespeeld tussen de 2e klassers uit de gemeente Loon- opzand, want Uno Animo komt in het veld tegen DESK. Beide verenigingen hebben elkaar nog geen enkele ra^al in een com petitie ontmoet, want speelde DESK in de Westelijke afdeling dan speelde Uno Animo in de Oostelijke of omgekeerd, maar dit jaar is aan Sarto' de beurt om in West te spelen, zodat voor dit seizoen Uno Animo en DESK in dezelfde afdeling uitkomien. Zowel in Kaatsheuvel als in Loonopzand wordt deze wed strijd met grote belangstelling tegemoet gezien en zeer zeker zullen zeer veel DESK-suppor- ters in Loonopzand zijn om hun jongens aan te moedigen. Uno Animo heeft zondag j.l. in Oss een zwakke start gehad, door een 51 nederlaag te krij gen bij OSS '20, maar de Dessers speelden zondag tegen ODC ook mlaar een pover partijtje voet bal en zij zullen bij Uno Animo heel anders uit de hoek moeten komen willen zij succes hebben. Dessers, speel zoals zondag j.l. het laatste half uur en hou dit de volle negentig minuten aan. Leidt de aanvallen over links en rechts en speel snel. Maak er 'n stevige, maar sportieve partij van. DESK 3Dongen 2. Aanvang 12 uur. Scheidsrech ter v. Veldhoven, Waalwijk. Een van de grote rivalen van DESK 3 kom|t zondag in de Ef- teling op bezoek, n.l. Dongen 2, die in de vorige competitie kans zagen DESK drie puntjes af te snoepen. Mannen, tracht beide punten hier te houden, al zal 't tegen de reserves van Dongen niet meevallen. Dongen 2 vlast reeds jaren op het kampioen schap in deze afdeling, om zo doende naar de reserveklasse van de KNVB over te gaan. Deze keer mpet getracht wor den om minstens één puntje thuis te houden, mannen. CAPELLE. In tegenstelling tot hetgeen in het programma was vastge steld, zal Wit-Zwart a.s. zondag haar eerste competitiewedstrijd spelen tegen Oirschot Vooruit te Oirscfrot. Het is voor Wit- Zwart een geheel onbekend elf tal, waartegen zij in het veld zal komen, zodat een prognose hier uiterst moeilijk is. Wanneer er hard ovor wordt gewerkt, is het mogelijk dat bij de Oirschotte- naren één puntje wordt wegge haald. Het 2e elftal speelt a.s. zater dag een wedstrijd tegen The Gunners. Wanneer alle spelers hun best doen, kan er gewonnen worden. Jongens, doe je best en probeer de winst binnen te ha len. VRIJH.-CAPELLE. SSC—Altena. Dit wordt voor SSC haar eer ste thuiswedstrijd in de 4e klas KNVB. Het is ook een geheel onbekende tegenstander. Zodoen de is er heel weinig van deze match te zeggen, maar wij ver wachten daardoor een zeer span nende wedstrijd, temieer daar de thuisclub zowel als de bezoekers alles op alles zullen zetten om de eerste puntjes binnen te ha len, want beide verloren hun Leverancier alle ziekenfondsen eerste wedstrijd. Dus SSC-ers, stelt uw eigen publiek niet te leur en haal 1 of 2 puntjes bin nen. Aanvang 4.15 uur. Scheids rechter is de heer v. Nes. Het 3e elftal speelt zijn eerste wedstrijd ook thuis tegen Sprang 3. Aanvang 3 uur. Het 2e is vrij volgens 't pro gramma in de bondskrant. LOONOPZAND. A.s. zondag heeft te Loonop zand de grote derby plaats tus sen Uno Animo en DESK. Of schoon beide verenigingen reeds verschillende jaren in dezelfde klas uitkomen, is dit de eerste maal dat ze in de competitie te genover elkaar staan. Dat het er spannen zal, is aan geen twij fel onderhevig, want beide elf tallen zijn er op gebrand te la ten zien dat ze; voor elkaar niet behoeven onder te doen. Over de afloop valt weinig te vertel len. De competitie is pas aan de gang, zodat daaruit niets te con cluderen valt, maar in zo'n plaatselijke ontmbeting spelen altijd nog andere factoren een rol, waardoor een prognose nog moeilijker wordt. Wij hopen alleen dat het een sportieve en interessante kracht meting zal worden, waarvan ook de toeschouwers veel pleizier zullen ondervinden. VLIJMEN. Vlijmense Boys 1GW 1. Zondag a.s. speelt Vlijm. Boys thuis tegen GW 1 uit Gelder- malsen. De Boys startten vorige zondag met een nederlaag èil GW won op het nippertje van UDI. Gezien de uitslag (54) is na te gaan dat GW beschikt over een goede voorhoede, maar een zwakke verdediging. Dit kan voor de voorhoede van de Boys, die over enkele goede schutters beschikt, voldoende zijn om enkele doelpunten te scoren en als de verdediging de voorhoede van GW in bedwang kan houden, kan zondag de eer ste winst worden geboekt. Vlijm. Boys 2 gaat naar Ois- terwijk bij Taxandria 3 op be zoek. WAALWIJK RKCWSC 2. Zondag om 12 uur start het dameselftal van RKC voor de competitie met een thuiswed strijd tegen WSC 2. WSC is in dit seizoen haar eerste tegenstander en het is moeilijk een voorspelling te doen daar de huidige kracht van de tegenstander onbekend is. Hoe deze echter ook mag zijn, wij vertrouwen dat onze dames van het begin tot het einde zullen spelen voor wat zij waard zijn. RKC-ers, veel isucces. Scheids rechter is de heer v. d. Ven uit Kaatsheuvel. Indeling voor deze competitie: OKC, 's-Bosch; Roosendaal 2, Roosendaal; SOA 2, Breda; TOG 's-Bosch; Volt 2. Tilburg; WSC 2, Waalwijk; RKC, Waalwijk. KAATSHEUVEL. Handbalvereniging DESK. Programma voor a.s. zondag- A.s. zondag begint men dan met de nieuwe competitie en 't worden meteen uitwedstrijden, want zowel de dames als dé he ren gaan naar Breda. Het pro gramma luidt als volgt 'Heren: Be FairDÈSK 1, aan vang 12 uur. Dames: Be FairDESK 1, aanvang kwart over 1. Scheids rechter voor beide wedstrijden is de heer Benoist. Men zal om kwart over 11 per bus vertrekken vanaf het patro naat. Succes Dessers. Gemeenteraadsvergadering. Vanavond om 7 uur openbare ver gadering van de raad der gemeente Vlijmen, ten raadhuize alhier. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het raadsbesluit van 3 februari 1956 inzake verkoop van grond aan Lips' Scheepsschroe- vengieterij N.V. te Drunen. 3. Voorstel van B. en W. tot ver koop aan Coppelmans Bouwbe drijven N.V. te Eindhoven van bouwgrond, gelegen in het uit breidingsplan „De Vliedberg", ten behoeve van de bouw van een aantal woningen. 4. Voorstel van B. en W. tot verda ging van de beslissing op 't ont werp-uitbreidingsplan in hoofd zaak voor de gemeente Vlijmen, alsmede op de ontwerp-uitbrei- dingsplannen in onderdelen voor de kerkdorpen Vlijmen, Haar steeg en Nieuwkuijk met ten hoogste drie maanden. 5. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een verordening, re gelend de berekening en toeken ning van tegemoetkomingen ex artikel 13 der L.O.-wet 1920. 6. Voorstel van B. en W.: a. tot toekenning van een ver goeding ex art. 13 der L.O.- wet 1920 aan ingezetenen de zer gemeente, wier kinderen scholen te 's-Bosch bezoeken; b. om afwijzend te beschikken op het verzoek van een ingezete ne dezer gemeente om een te gemoetkoming in de reiskosten ex art. 13 der L.O.-wet 1920 van zijn kind, dat een school te 's-Bosch bezoekt. 7. Voorstel van B. en W. tot mede werking een art. 72 der L.O.-wet 1920 aan: a. het bestuur der R.K. Meisjes school voor v.g.l.o. te Vlijmen, in verband met de aanschaf fing van leermiddelen wegens uitbreiding van 't aantal leer lingen; b. het bestuur der R.K. Jongens school voor g.l.o. te Haarsteeg, in verband met de aanschaf fing van lesmateriaal ten be hoeve van het verkeersonder wijs. 8. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim in verband met de vacature, ont staan door vertrek van de heer Janssens, hoofd der R.K. Jon gensschool, Koningin Wilhelmi- nalaan alhier. Burgerlijke Stand over aug. 1957. Geboren: Antonetta, dv. J. Kuijs- Dollekens; Johannes I. A. M„ zv. L. Parijs-Verhulst; Aldegonda J. M., dv. J. Jansen-de Wijs; Wilhelmus F. M., zv. M. Br anten-Pulles; Marion Th. D., dv. Th. v. Esdonk-de Laat; Johanna J. M., dv. Z. v. Son-Kuij- pers; Andreas J. Th., zv. M. v. Son- Boom; Johanna M., dv. N. de Ron- de-Heijmans; Hetty W. G. A. M., dv. W. Boelen-Venus; Tileman M., zv. H. v. Overdijk-de Laat; Adriaan J. M„ zv. J. Heijmans-v. d. Krabben; Lucia M. E., dv. W. Koks-Verkuijl; Richard C. J., zv. W. v. d. Linden- Hetterscheid; Elisabeth M., dv. W. de Vaan-v. d. Dungen; Johannes H„ zv. A. Westelaken-v. Schijndel. Overleden: Hendrikus de Loijer, wedn. van J. Koks 85 jaar; Antonius J. Jansen, wedn. van A. de Vaan 89 jaar. Gehuwd: Adrianus M. J. C. Wil- lemse 27 j. en Johanna H. J. v. d. Meerendonk 26 j.; Antonius J. de Vaan 29 j. en Cornelia W. Mimpen 22 jaar; Cornelis L. A. v. Delft 22 j. en Hermana M. v. Esdonk 20 jaar; Johannes Valentijn 24 j. en Petro- nella C. v. Vugt 24 j.; Adrianus A. v. Venrooij 24 j. en Clasina G. van Baardwijk 23 j.; Petrus H. Pullen 30 j. en Gerdina A. Smits 29 j.; Pe trus A. M. de Kroon 28 j. en Theo dora A. J. Scheen 26 j.; Johannes P. Hagelaars 37 j. en Johanna Th. van Kuijk 22 j.; Johannes C. v. Vugt 21 jaar en Martina Heuverling 21 jaar. kinderen uit de gemeente Sprang- Capelle, geldboeten heeft opgelegd wegens overtreding van de leerplicht wet (ongeoorloofd schoolverzuim). De boeten variëren van f 5 tot f 25.-. Harmonie maakte uitstapje. De leden van de harmonie „Sint Bavo" maakten hun jaarlijks uit stapje. Deze keer ging de reis naar Zuid-Limburg, waar Maastricht be zocht werd, alsook de St. Pieters berg. Vervolgens de forellen-kwe kerij van de Ned. Heide Mij. klein- Zwitserland, het Vierlandenpunt te Vaals en natuurlijk Valkenburg, 't Was een mooie reis, waarvan de le den der harmonie zeer hebben ge noten. Processie O.L. Vrouw in 't Zand. Evenals elk jaar, ging ook nu weer de jaarlijkse processie naar O.L. Vr. Vrouw in 't Zand te Roermond. Om kwart over 6 vertrokken 27 pel grims voor deze 72ste bedevaart. Om half 11 was de H. Mis .waar onder 2200 pelgrims gezamenlijk de H. Communie ontvingen. Om half 4 was er Lof met processie en om 6 uur sluiting van de plechtigheid. Om 7 uur werd de terugreis aan vaard en om 9 uur waren allen thuis. Leesbibliotheek. A.s. zondag zal na de Hoogmis de leesbibliotheek wederom worden geopend. Er werden 200 nieuwe boeken aangeschaft en bovendien nog 40 wetenschappelijke werken. Deze laatste zullen aan belangstel lenden kosteloos worden uitgeleend voor een tijdvak van 4 maanden. Benoeming. Tot geestelijk adviseur van de K.A.B., met diens aangesloten vak organisaties, alsmede van de K.A.V., werd door Z.H. Exc, de Bisschop van Breda benoemd de Weleerw. Heer Kapelaan P. Boonman. Aanrijding. Op de berm langs de weg ter hoogte van café Joore aan de Oosterhoutse- weg, werd me j. v. D. door een ach terop komende bromfietser v. S. uit Dongen aangereden. Beiden vielen en liepen verwondingen op, v. S. aan het gezicht en mej. v. D. aan een been. De bromfiets kreeg materiële schade. BEROEP AANGENOMEN. Candidaat G. Torenbeek te Den Ham (Ov.) heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Vrijhoeve-'s-Grevel- duin-Capelle aangenomen. NED. HERV. KERK. A.s. zondag 15 september 1957, des voormiddags half tien, hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. C. B. Schuurman van Waalwijk (Baardwijk. Des namiddags half drie hoopt voor te gaan Vicaris Sjolleman van Waalwijk (Centrum). BOETEN OPGELEGD VOOR ONGEOORLOOFD SCHOOLVERZUIM. Wij vernemen dat het Kantonge recht1 te 's-Hertogenbosch, tegen ver schillende ouder9 van leerplichtige BETERE WEGMARKERING OP RIJKSWEG BIJ FORT LUNETTE. Naar aanleiding van een desbetref fend verzoek van de ANWB heeft de rijkswaterstaat toegezegd de weg markering in de rijksweg Breda - Gorinchem bij Fort Lunette te zullen verbeteren. In deze rijksweg bevindt zich on geveer 250 meter ten noorden van de aansluiting van de weg uit Geertrui denberg een scherpe bocht. Komend uit de richting Breda plegen vele au tomobilisten in deze bocht in moei lijkheden te komen omdat zij inhaal manoeuvres beginnen na het passe ren van bovengenoemd aansluitings- punt en van de vlak daarvoor gelegen spoorwegovergang. De afstand tot de bocht blijkt dan meestal te kort te zijn om veilig te kunnen inhalen. De rijkswaterstaat zal hier nu een stelsel van dubbele asstrepen aan brengen om gevaarlijke inhaalma noeuvres te voorkomen. DE „ZWARTE RUITER" HOUDT VIJFTIEN JAAR. De Hoge Raad der Nederlan den heeft dinsdagmorgen het be roep in cassatie van H. G. (de Zwarte Ruiter) verworpen. Het arrest is overeenkomstig de con clusie van de procureur-generaal bij de Hoge Raad. De Zwarte Ruiter werd door het Bossche Gerechtshof in ho ger beroep veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien jaar wegens het plegen van verschei dene misdrijven, waaronder de overval op het postkantoor te Ravenstein. INDUSTRIE JUICHT NIET OVER EUROMARKT. Voor een jong industrie-land als het onze wemelt het Euro- marktverdrag van gevaren. Wij zijn ontvankelijk ovor de bekoé ring, die avn integratie uitgaat. Maar men kan moeilijk ver wachten, dat de industrie juicht als deze integratie economisch uitmondt in een reeks van af spraken, die aan de industrie opnieuw ongekend hoge eisen zullen stellen. Niemand kan thans zeggen, dat de industrie die eisen inderdaad in de gege ven tijd en onder de gegeven omstandigheden aan kan. Aldus mr. P. van Boven, bestuurslid van het Katholiek Verbond van Werkgeversvakverenigingen tot het parlementair industrie-be zoek te Breda.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9