WAALWIJK INDRUKWEKKENDE ABTSWIJDING TE NIEUWKUIK /f S: 6 H DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 SEPTEMBER 1957 6 Raamsdotsk t-i m i r g; vf a®sn Rasign&d&nk@veer Geertrui denberg Provineiaal Nieuws BOERENMELKVERKOOP NEEMT GROTERE VORM AAN. pnt.; 7. Liny Verschuren, Waspik 19 pnt. Koken: 1. Corrie Schoenmakers, Raamsdonk 17pnt.; 2. Jo Kuys- ters 151/2 pnt.; 3. Jo Smits, Waspik 151/2 pnt.; 4. Tonny Verschuren, Was pik 151/2 pnt.; 5. Ria Verschuren, Raamsdonk 15% pnt.; 6. Nelly Ver- scuren, Raamsdonk 15V2 pnt. De jury voor deze onderdelen be stond uit: de Eerw. Moeder-Overste en Zuster Eleonora uit het klooster te Waspik en de dames Verbruggen en v. Hooren. Om ongeveer 1 uur werd aan ju ry-leden en genodigden een diner aangeboden in de Meisjesschool te Waspik. Hier waren o.m. tegenwoor dig de Zeereerw. Heer Pastoor Roo- vers, de Eerw. Heer Kapelaan Ras en Burgemeester v. Erp met zijn echtgenote. Pastoor Roovers bepleitte in een toespraak de grote waarde van der gelijke dagen, o.a. om de verhoging der technische vaardigheid en de versterking van het sociale gevoel. Burgemeester v. Erp sprak daar na zijn grote belangstelling uit voor het werk van en door de boeren- jeugd en zegde voortdurende mede werking toe. Hierna gaven de jury leden toelichting op de uitslagen en geleverde prestaties. Joach. Kamp, voorzitter van de R.K.J.B. te Waspik, sprak tot slot een dankwoord, waarin hij zich spe ciaal richtte tot de Eerw. Zusters, tot de heer J. de Craen voor het be schikbaar stellen van het terrein, en tot de juryleden. De dag werd besloten met een ge zellige dansavond in café v. Iersel, tegenover het station. Geslaagd. De heer C. v. Dongen alhier slaag de te 's-Gravenhage voor het L.O.- examen Wiskunde. KINK-STAP-SPRONG DOOR NEDERLAND. Zo heet het leerzame spel dat iedere jeugdige spaarder bij de Boerenleenbank ontvangt. Op een kleurrijke landkaart is een reis van meer dan 2000 km door eigen land uitgestippeld. Bovendien krijgen de spaarders elke 3 weken een reisverhaal, waarin allerlei wetenswaardigheden over 6teden, dorpen en bedrijven vermeld staan. In een fleurig mapje kunnen zij de 13 ver haaltjes bewaren. Zo wordt op ideale wij ze het sparen met het aangename en leer zame gecombineerd. Natuurlijk zullen ook de scholen van ons dorp met deze mooie actie meedoen. Foldertjes hiervoor werden reeds aan de leerlingen uitgereikt. De jongensschool spaarde reeds de eerste week voor ruim 25. INENTING POLI-MYELITES. Het ligt in de bedoeling in de maand oktober a.s. over te gaan tot inenting te gen polio-myelites van alle kinderen, ge boren in het jaar 1955, die woonachtig zijn in R'veer en R'donk(dorp). Op vrijdag 20 sept. a.s. zal daarvoor een bijeenkomst worden gehouden van de bestu ren der Kruisverenigingen, in het wijkge- bouw te Raamsdonksveer 't avonds om half 8. 50 JAAR BESTAAN K.A.B. De afdeling K.A.B. „St. Joseph" alhier zal op zondag 22 september een groot feest vieren. Op deze dag herdenkt deze vereniging n.I. de dag waarop zij vóór 50 jaar werd opgericht.. Ook zullen op die dag 23 leden hun gouden feest vieren. Het bestuur, waarvan J. van Seters 11 jaar voorzitter is, bestaat verder uit L. Goossens seer, en P. Fens penningme. Een 6-tal commissarissen helpt mee. Geestelijk adviseur is kapelaan Boon man. Het bestuur kan trots zijn op wat zij bereikt hebben. Men denke hier aan dé ontwikkelingsavonden, kadercursussen en toneelavonden. Ook het ledental heeft een mooi peil bereikt. De K.A.B.-afdeling telt nu ruim 700 leden. De vereniging heeft ook tegenslag ge kend en ook nu zijn er moeilijkheden met het KAB-gebouw. Het „tehuis" zou moeten verdwijnen in het kader van het nieuwe stratenplan rond de nieuwe kerk. De feestelijkheden beginnen met een triduum op donderdag, vrijdag en zater dag, 19, 20 en 21 sept. Op zaterdag zullen de jubilarissen worden gehuldigd. Zondag 22 sept. is er een alg. H. Mis, waarna koffietafel. Om 10 uur plechtige H. Mis uit dankbaarheid. In het K.A.B.-gebouw is er daarna receptie. De feestavond in t Henricwusgebouw wordt verzorgd door Pierre Duro, met muzikale medewerking van de K.A.J.-band. Ook op maandag cn dinsdag wordt deze feestavond gehouden, opdat-alle leden er van kunnen genieten. De gouden jubilarissen zijn: P. Fens, M. Visser, M. v. d. Kieboom, Arn. Hendrikx,. H. v. d. Kieboom, G. van Seters, H. Luy- brechts, J. H. van Strien, J. van Strien, 11. van Seters, N. van Seters, H. Broeders, P. v. d. Kieboom, J. v. d. Kieboom, G. v. d. Kieboom, M. v. Iersel, C. H. Broeders, A. Marcelissen, M. v. Seters, L. v. Iersel, P. A. de Meijer, A. J. de Meijer, A. P. van Seters. Bedevaart naar Nijvel. Zondag 29 september a.s. zal we derom de jaarlijkse bedevaart wor den gehouden naar Nijvel in België. In Nijvel leefde en stierf de H. Ger- trudis, wier naam verbonden werd met de plaats en parochie. Voor de talrijke Bergenaren die „Sinte Geertruud" nog als bijzondere be schermheilige vereren, bestaat nu de gelegenheid eens van nabij ken nis te maken met de plaats waar hun heilige als abdis heeft geleefd. In de morgenuren zal men een H. Mis bij wonenen in de namiddag een Lof in de crypte. Inlichtingen om trent deelname, worden verstrekt door F. Zijlmans, Stadsweg, en op de R.K. Pastorie, Koestraat. POUR VOUS MADAME. In de zaal van de nieuwe Kon. Harmonie te Tilburg presenteerden acht zaken van Tilburg een show, waarop vele nieuwe creaties in de meest moderne en speelse ontwer pen werden getoond, naar het voor beeld van Parijs en Wenen. Buiten kwam de regen in stromen neer; deze flinke bui was goed voor de verkoop van parapluies en re genkleding van de firma Gimbrère. De parapluies zijn voor het komend seizoen zeer slank gehouden en ver tonen meest lichte kleuren. De man tels, zowel in poplin, tweed als mo hair, die waterafstotend zijn, kun nen voor diverse doeleinden dienst doen. De coupe is geen regenmantel model meer, doch geeft lijn en ca chet. De kleuren zijn zacht uitge voerd. Voor het winterseizoen bracht de firma Dora van de Ven haar zowel klassieke bontjas, als haar moderne jas, waarbij het materiaal dwars verwerkt is. Bijzonder mooi was de mantel in Indisch lam, een nieuw soort beige bont, Wing Grey ge naamd. Naast deze klassieke dracht bracht zij het suède jasje in rood, groen en beige. Ook hier is het wa terafstotend materiaal iets bijzon ders. Nu we toch aan het leder toe zijn, ook iets over het schoentje van de firma Mesco - Exquis, dat een Itali aanse invloed ondervindt. De zeer spitse leest met de alleraardigste snitj es, vervolmaakt met een 5 cm. hoog of hoger naaldhakje. Nu de rokken weer korter zijn, is dit soort hèt schoentje. Om verder in 't genre te blijven, heeft de firma Hamers-v. Hooff een serie tassen laten zien die zeer uit gebreid is. Het model is groot, wat vanzelfsprekend een grote of aparte sluiting of beugel met zich brengt, waaraan zeer veel aandacht is be steed. Het schoentje gaf al een inleiding voor de kortere rok; vandaar dat de firma Teulings haar Haute Conture in deze stijd bracht, volgens de zeer kennelijke Parijse creaties. Dit jaar zijn de stoffen in oud motief gewe ven, terwijl de kleuren licht beige, olijfgroen en mauve zijn. Bijzonder mooi waren de cocktail- en avond toiletten. Bij deze kleding paste „Maison Libelle" prachtig aan met haar hoe- den-collecties. De vóór opgeklepte rand vormde de stijl dezer firma, naar voorbeeld van Parijs en We nen. Lieflijk waren de baretten. Veelal werd fluweel gebruikt. Om op reis te gaan, of ook in het buitenland de mode eens te bezien, gaf de firma Wassing de nodige in lichtingen. Het comfort der K.L.M. en treinen werd getoond, en de ver zorging der passage-boekingen door haar geregeld. Alvorens op reis te gaan, vereist het uiterlijke, naast de kleding de make-up. De firma Van Eysden wist met de nieuwe mode-voor schriften zich op dit terrein te spe cialiseren. Behalve de bekendste make-up-verzorging, liet zij het pu bliek kennis maken met haar be roemde parfums. Beide passen bij elk persoon aan. L'heure des dames; inderdaad waren 't enige uren voor de vrouw, want tijdens deze show is veel van wat de mode vraagt en brengt, in 't kort bijeengebracht. Deze show was 'n goede voorlichting op hoogstaand peil. DE HEER FAIT HERDENKT 25-JARIG DIENSTJUBILEUM BIJ ALBERT HEIJN N.V. Op 19 september a.s. zal de heer P. J. Fait alhier, zijn 25- jarig dienstjubileum hij Albert Heijn N.V. vieren. De heer Fait, afkomstig uit Goes, werd, na als verkoper in diverse filialen te hebben gewerkt, in 1935 aange steld tot chef van het filiaal te Lutterade. Op 1 juli 1939 kwam hij als filiaalchef naar Waal wijk, waar hij dus nu reeds 18 jaar ten dienste van zijn klan ten staal. En deze klanten weten op welk een voortreffelijke wij ze de heer Fait zich gedurende deze jaren van zijn taak heeft gekweten. Een voorbeeldige ser vice en een grote persoonlijke hulpvaardigheid hebben het be leid van de heer Fait als filiaal chef gekenmerkt en het moet hem wel goed doen te weten, dat hij hiervoor van vele zijden grote waardering ondervindt. Iemand met een zwak voor statistieken heeft uitgerekend, dat de heer Fait in de bediening van zijn vele klanten 'n afstand heeft afgelegd van ca. 1% maal de wereld rond, zodat, zo gelo ven wij, de Vierdaagse voor hem maar een kippeneindje moet zijn. Donderdag zal de heer Fait voor zijn uitnemende dienstver vulling in intieme kring worden gehuldigd door de directie van het hoofdkantoor te Zaandam. Ook onze hartelijke geluk wensen. FRANS SCHILDERS, t Op 82-jarige leeftijd overleed in Baardwijk de heer Frans Schilders. De jóngeren onder onze lezers zullen hem niet an ders gekend hebben dan als de rustige, maar nog altijd levens- dustige oude baas, die met an dere ouden van dagen zijn kaar tje ging leggen, met smaak z'n borreltje dronk en nooit ont brak in het zangkoor van de St. Clemenskerk, waarvan hij des tijds directeur was en 60 jaar een zeer toegewijd lid is geweest. Maar ouderen zullen zich ze ker de strijdbare figuur van Fr. Schilders herinneren, die zovele jaren zulk een actieve rol speel de in het Baardwijkse gemeen schapsleven op verschillend ter rein. Van deze activiteiten mo gen wij hier een summiere op somming laten volgen Hij was jarenlang voorzitter van de r.k. Werkliedenbond, op richter van de Broodcoöperatie, waarvan 25 jaren bestuurslid; oprichter en jarenlang voorzit ter van de kolencoöperatie: ge meenteraadslid van Baardwijk onder burgemeester van Heijst; bestuurslid van 't vroegere dok tersfonds; zestig jaren lid van 't kerkkoor van de St. Clemens- parochie. waarvan hij ook ver schillende jaren directeur was. Vele iaren was hij een zeer ver- diensteliik lid van de liedertafel Tot Bloei der Toonkunst. Hij was voorts mede-initiatief nemer tot oprichting van de wo ningbouwvereniging Baardwijk, waarvan hij vele jaren bestuurs lid is geweest. Wij ziin er van overtuigd dat deze lange opsomming van functies die wij uit onze herin nering hebben onsediept, nog verre van volledig is. maar toch voldoende om de verdiensten in het licht te stellen van do over- ledene, die in de kracht van zijn Alvorens tot de wijding over te gaan, roepen alle aanwezigen Gods bijstand af over de nieuw te wijden abt. leven met grote ambitie en over tuiging voor de belangen van de gemeenschap en speciaal voor die van de arbeiders op de bres heeft gestaan. Moge Hij, wiens lof de overle dene 60 jaar lang met zoveel liefde en toewijding gezongen heeft, hem een plaats [hebben bereid in het hemels koor. WAALWIJKSE MOTORCLUB L. S. C- Van de Waalwijkse Scooter club L.S.C. hebben drie leden deelgenomfen aan de oriëntatie- rit van Heusden. Deze is gehou den op zaterdag 14 september onder stromende regen. De re sultaten waren 1. R. Treffers-Hulst, Molen straat 6, Waalwijk, met Hein- kei. 2. P. de Jongh-Laurijssen, Westeinde 16a, YVaalwijk, met Bella. 3. J. Hulst-de Cloé, Sprang, met Heinkel. Onder deze titel lezen wij in de vakbladpers een beschouwing die weergeeft dat steeds meer en meer deze daad van overtreding van het Standarisatie-besluit plaats vindt. Er worden zelfs na controle diensten cijfers genoemd van 50 zegge vijftig procent van de totale melkomzet. Zijne Exc. minister Mansholt, die nog steeds het standaard vetgehalte van 2V2 procent niet wil verhogen, zal, gezien 't grote belang dat door deze mfelkafle- vering door melkveehouders ge schiedt en steeds een grotere vlucht neemt, ernstig wordt ge schaad, tot drastische maatrege len moeten overgaan. Het algemeen volksbelang eist zulks, ook voor deze omgeving. Dat tegen overtreders streng wordt opgetreden, bewijzen reeds de diverse bekeuringen en ver- boogde belastingaanslagen. De vakbladpers hoopt dat ve le overtreders een einde maken aan deze handeling, daar, gezien de ervaring van het doorgaan met melkverkoop aan burgers (consumenten) /leidt tojt grote geldboeten en verdere onaange naamheden. Het blad ovegt er aan toe, niet in te willen gaan op de diverse onhygiënische toestanden en op het yetgehalte der z.g. boeren- melk, daar mén in vele gevallen geen melk aan consumenten af levert van de koeien met het hoogste vetgehalte, om van an dere feiten maar niet te spreken. Dat gelukkig hier ter plaatse verschillende veehouders er zelf een einde aan hebben gemaakt, getuigt wel van het bewustzijn deze onverantwoordelijke en on economische handelingen niet langer te mogen handhaven. De garantieprijs, alhoewel de ze niet tot ieders tevredenheid is, mag geen argument ziin zich met deze ongunstige praktijken bezig te blijven houden. Al met al zij het zo In Holland bloeit de melk veestand, Laat dan de melkverkoop in handelaarshand. G.E.O. Bovengenoemde toneelvereniging hoopt op 26 en 27 oktober a.s. op de planken te komen met het toneel spel in 3 bedrijven van Jos. Janssen- „Ut qui per nostrae manus impositionem hodie Abbas con- stituitur, sanctificatione tua dig- nus, a te electus permaneat ut nunquam postmodum a tua gra tia separetur indignus." Deze woorden, uitgesproken over het in deemoed gebogen hoofd van de wijdeling, door de Generaal- Abt van de Cisterciënser Orde, Dom Sighardus Kleiner, vorm den het hoogtepunt van de plech tige Abtswijding, welke zater dagmorgen in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Nieuwkuik plaats vond. „Opdat hij, die heden door onze hand oplegging tot abt gewijd wordt, steeds Uw heiliging waardig zij, en door U uitverkoren moge blij ven en moge hfj later nooit als een onwaardige van Uw genade gescheiden worden." Met deze woorden was Dom Joannes van Engelen gewijd tot de eerste abt van de abdij „Mariënkroon'' te Nieuwkuik. Dit in nederigheid zo glorieu ze moment was de kern van de ontroerende en indrukwekkende liturgische plechtigheden, waar mee de Katholieke Kerk de wij ding van een abt omgeeft; plech tigheden ook, die nog meer diep te en inhoud kregen door de so berheid en eenvoud welke de Cisterciënser Regel voorschrijft. Geen ondier bloemen bedolven altaar en priesterkoor, maar een strakke en alle praal missende aankleding, geen jubilante meer stemmige Mis, maar de overwel digende, eenvoudige schoonheid van het Gregoriaans, gezongen door de paters van de Abdij on der leiding van de Cantor pater Donatus Frijns. Om half tien namen de plech tigheden rond deze abtswijding een aanvang met de plechtige intrede der hoogwaardigheids bekleders. Ter weerszijden van het middenschip hadden zich de monniken van „Mariënkroon" opgesteld, gehuld in hun wijde witte koormantels, en door deze erehaag" betrad als eerste Z. H. Exc. Mgr. Bekkers, Bisschop- Coadjutor vajiJ*eHertogenbosch, de kerk, gevólgd door de Gene- raal-Abt der Cisterciënser Orde, Dom Sighardus Kleiner, de bei de abbates assistentes Dom Al- bericus Steiger, abt van Val- Dieu, en Dom Robertus Peters, abt van Bornhem de wijdeling, omgeven door de presbyter-as- sistens, Dom Adrianus van En gelen O.S.B. uit Wisques (Fr.), broer van de nieuwe abt de troondiakens\de Eerw. Heren dr. Beda van Bijnen en Fidelis Pulles van de Norbertijner-abdij „Berne" te Heeswijk de diaken: pater Dorrt Ignatius van Gooi, sub-prior der abdij de sub-dia- l'kenpater Tarcisius van Schijn- del s.o. eist.; de ceremoniarius pater Norbertus Cools s.o. eist.; in deze illustere stoet merkten wij verder op: Mgr. W. Oomen, Vicaris-Generaal van het bis dom Den Bosch, Dom M. Mahler O.S.B., abt van Oosterhout, Pre laat dr. J. Ondersteijn, O. Praem, abt v. Heeswijk, Dom Aug. Gies- berts O.C.R., em. abt van Lil- bosch, pater Hadmar Oezelt, s.o. cist., s ecretaris der Generaal- Abt, de HoogEerw. Heer Deken Rooijackers, Deken van het de kenaat Heusden, afgevaardigden van de Trappisten-abdijen Tege- len en Tilburg, waarvan de ab ten verhinderd waren wegens 't Generaal-Kapittel in Citeaux, en verder enkele geestelijken van het dekenaat Heusden. Deze plechtigheid werd verder bijge woond door mr. dr. N. v. d. Heu vel, lid van de Tweede Kamer, de Edelachtb. Heer J. van 'Hout, burgemeester van Vlijmen, fa milieleden van de wijdeling en afvaardigingen van het hoofd bestuur van de K.A.B. en de landarbeidersbond „Deus dedit". De overige plaatsen in, de fraaie en intieme Nieuwkuikse kerk, die een ontwerp is van de archi tecten Nico van der Laan en Hanssen en die in 1956 werd ge consacreerd, werden ingenomen door talrijke genodigden en in woners der gemeente Vlijmen. Als de consecrator op de troon op het hoofdaltaar met de pon tificale gewaden is bekleed en de wijdeling zich aan zijn eigen al taar heeft gekleed, beginnen de voorbereidingsgebeden, nadat de wijdeling zich voor het hoofdal taar plat ter aarde heeft gewor pen. Na het bidden van Psalm 67 vragen de abbates- assisten tes aan de Generaal-Abt of hij Dom Joannes van Engelen tot abt van het klooster „Mariën kroon" wil wijden. „Weet gij of hij waardig is vraagt de Ge neraal-Abt. „Wij weten en ge tuigen dat hij waardig is". Daar na neemt het onderzoek een aan vang, waarbij de Generaal-Abt de wijdeling vraagt of hij de hei lige geloften en de regel van de H. Benedictus zal onderhouden, of hij zich van alle kwaad zal onthouden, of hij zal trachten bij zichzelf de kuisheid, de ma tigheid, de nederigheid en het geduld te bewaren, of hij de be zittingen van het klooster ge trouw zal bewaren en ze beste den zal ten behoeve van de Kerk, de broeders,'de armen en vreem delingen, of hij aan Paus Pius en zijn opvolgers trouw, onder werping, gehoorzaamheid en eerbied zal bewijzen. Duidelijk en vast klinkt de stem van Dom Joannes van Engelen door de stille ruimte: „Volo", ik wil. Daarna legt bij met de hand op het Evangelieboek de eed af. Gezamenlijk met de wijdeling bidt de consecrator dan de Mijs- gebeden aan de voet van het'al- taar. Na het Confiteor wordt de wijdeling door de abbates-assis- tentes naar zijn eigen altaar ge leid en bekleed met de pontifi cale gewaden en hij zet dan de Misgebeden aan het eigen altaar voort. Na het Epistel worden de boetpsalmen gebeden, nadat de wijdeling zich wederom voor het hoofdaltaar plat ter aarde heeft geworpen. Als daarna de Litanie van Alle Heiligen is gezongen, is het hoogtepunt van de plechtig heden aangebroken: de Praefa- tie en Handoplegging. Successie velijk wordt de nieuwgewijde abt daarna de tekenen zijner waardigheid overgereikt: het re- gelboek, de staf en de ring. Bij de Consecratie stellen zich en kele vendeliers van het Nieuw kuikse St. Jorisgilde op en als dan Hostie en Kelk worden ge heven, roffelen zacht de gilde- „De Meesterknecht". Het stuk is reeds enkele maanden in studie, on der de deskundige leiding van dhr. O DfikkBrs. Ook is er door deze vereniging 'n loterij op touw gezet, die georgani seerd' wordt ter gelegenheid van het lste lustrum van G.E.O.welk feit zij in het voorjaar hoopt te vieren. De subsidie die deze toneelvereni ging van de Provinciale Toneel Ad viesraad en van de gemeente Waal wijk mocht ontvangen, is een bewijs dat zij op de goede weg is. „BAARDWIJKS TONEEL". Naar wij vernemen zal „Baard- wijks Toneel" het seizoen openen met het mysterieuze spel „De Rat en de Kanarie", van de Amerikaan se schrijver John Willard, op 19 en 20 okotber aanstaande. DE BINNENMARKT. Als ooit een initiatief door 't weer is geteisterd in onze ge meente, en we zijn op dit punt nogal iets gewoon, dan is het de derde 1 Binnenmarkt van de Waalwijkse Middenstand, die van dinsdagavond tot zaterdag avond is gehouden en waaraan niet minder dan 35 winkeliers deelnamen. Het heeft al die dagen van 's morgens tot 's avonds dag in dag uit niet alleen geregend, maar gegoten en gestormd, zo dat het bezoek vanzelfsprekend daarvan enorm heeft geleden, want wie heeft met zo'n weer ambitie om er op uit te trekken en in zulk een atmosfeer de ver schillende 'stands af te lopen, waarin ook [verkoopsters en trom en neigen zich de vendels ter aarde om| hulde en eerbied te bewijzen aan de Koning aller ko ningen. De laatste tekenen van zijn abbatiale waardigheid wor den Dom Joannes van Engelen overhandigd, wanneer de Gene raal-Abt aan het einde van de H, Mis de Benedictio heeft ge geven. Hij wordt dan bekleed met mijter en handschoenen. Als hierna het Te Deum wordt aan geheven, komt het ontroerende ogenblik, waarop Dom Joannes van Engelen, met de mijter op het hoofd, de staf in de linker hand en begeleid door de abba- tes-assislentes door de kerk gaat en de gelovigen zegent, een rond gang die hij op het hoofdaltaar besluit mlet een plechtige zegen en heilwens. En dan knielen na de Mis de monniken een voor een voor hun Abt neer om hem in een omhel zing hun trouw en gehoorzaam heid te betuigen. Het is over twaalven, wanneer de stoet van hoogwaardigheids bekleders het kerkgebouw weer verlaat. Hoewel er inmiddels weer een van de vele stortbuien is losgebarsten, hebben zich toch talrijke belangstellenden, die geen plaats in de kerk konden krijgen, bij het kerkgebouw op gesteld om, dit plechtig uitgelei de gade te slaan. Een half uur na de plechtig heden had er in het parochiehuis een receptie plaats. Onnodig te zeggen, dat niet alleen alle ge nodigden, maar ook zeer en zeer vele inwoners van Nieuwkuik, Haarsteeg en Vlijmlen van deze gelegenheid hebben gebruik ge maakt om de eerste abt van „Ma riënkroon" geluk te wensen. Tij dens deze receptie had de sym bolische aanbieding plaats van het geschenk van het gemeente bestuur van Vlijmen aan de nieuwe abt: de staf. Deze aan bieding werd verricht door bur gemeester van Hout in tegen woordigheid van de overige le den van het college van B. en W. Het was een grote dag voor de Cisterciënser Orde, voor de ab- hij „Mariënkroon" en voor de gemeente Vlijm,en. Rond „Mariënkroon'' gaat de stilte weer vallen; de stilte en de vrede van het aan aardsheid onthechte leven, van het godde lijk dienstwerk. Zeven maal per dag gaan de monniken zich weer buigen in het „Opus Dei". Niemand denkt er aan, niemand hoort er van, nïaar hun werk is ook ons werk, want mede uit onze naam loven en danken zij en vragen zij om datgene wat de wereld en ieder van ons tot heil en genode zal mogen strekken. Vanavond zal het koor van de kloosterkapel weer vol witte ge stalten staan voor het bidden van de Completen. sub umbra alarum tua- rum protege nos, Domine, be scherm ons. Heer, onder de scha duw van Uw vleugels. En vannacht om 4 uur, met de nacht nog tegen de vensters. Exultem|us, komt, laten wij jubelen voor de Heer. Ja, laten wij jubelen om hun goddelijk dienstwerk in stilte, deemoed en nederigheid. verkopers haast verkleumden. Dat ook de gezellige bar van de heer v. Bracht daaronder leed, is vanzelfsprekend en ook de mjuziek kon de sfeer onder deze omstandigheden er niet in krij gen. Er is natuurlijk wel bezoek geweest, op sommige ogenblik ken zelfs goed en er zijn zaken gedaan, maar van 'n groot suc ces als steeds kan nieFNvorden gesproken, wat zeer jammer is voor de actieve organisatoren en de deelnemers, die zich zoveel moeite en kosten hebben ge troost. RODE KRUIS-OEFENING UITGESTELD. De grote buitenoefening, wel ke de Waalwijkse afdeling van het Ned. Rode Khuis zaterdag

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6