Waalwijkse en Langstraatse Courant 3<e 7xoMK2.de, Regering rekent zich rijk Jxo&St en Schuldbelijdend i UITNODIGING ÉP Mijnhard!4 GezinszalP w-y FOUNDATION SHOW 1957 PLOEGMAKERS VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1957 Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoo-n Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 80e JAARGANG No. 70 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO' H. M. de Koningin heeft dins dag bij de opening der Staten- Generaal de navolgende Troon rede uitgesproken Leden der Staten-Generaal, Een zeer bewogen jaar ligt achter ons. De internationale spanningen duren onverminderd voort. In onze sociale economie is het evenwicht verbroken. Terwijl de nationale welvaart en de werkgelegenheid op een hoog peil zijn gebleven, geven de vermindering van de devie zenreserve en de ontwikkeling op de kapitaalmarkt reden tot ernstige bezorgdheid. Hierin komit tot uiting, dat de beste dingen aan consumptie, inves teringen en overheidsuitgaven te zamen het nationale inkomfen overtreffen. De genomen maatregelen heb ben het beoogde doel nog niet bereikt. Ten dele, omdat zij eerst geleidelijk hun werking kunnen doen gevoelen, anderdeels om dat blijkens de thans beschik bare gegevens dieper ingrijpen noodzakelijk is. Ons volk kan zonder twijfel de gerezen moeilijkheden te bo ven komen. Het zal zich daartoe bewust moeten zijn van de ernst van de situatie en aan een reële beperking van de bestedingen moeten meewerken. Dit geldt zowel voor de consumptieve uit gaven van de bevolking als voor de uitgaven van het bedrijfsle ven en de overheid. De Regering harerzijds is vast besloten zoda nige maatregelen te treffen of te bevorderen, dat het evenwicht in de verhoudingen en het ver trouwen in de financiële en mo netaire situatie worden hersteld. Dit beleid drukt zijn stempel op de rijksbegroting voor 1958. Een beperking van uitgaven is op vele punten tot stand ge bracht. Daarnaast is afgezien van tal van nieuwe plannen. Bo vendien moet het Rijk in zijn fi nancieel beleid rekening houden met de zeer grote moeilijkheden die de gemeenten ondervinden bij de financiering ook van de meest dringende kapitaalsuitga ven. Daarom acht de Regering het voor een gezonde en onge stoorde financiering van de wo ningbouw noodzakelijk met in gang van het komende jaar we der over te gaan tot het ver strekken aan de gemeenten van voorschotten ten behoeve van de woningwetbouw ten laste van 's Rijks kas. Onder de tegen woordige ontstandigheden kun nen de gemeenten de verant woordelijkheid vóór de financie ring van deze bouw niet blijven dragen. Het Rijk zal er zich vooris vooral ter wille van de gemeen ten van moeten onthouden voor zijn eigen uitgaven een beroep te doen op de kapitaalmarkt, liet is om deze reden, dat de be groting zodanig is opgesteld, dat de financiering van de gehele dienst is gewaarborgd zonder 'n dergelijk beroep. Teneinde dit mogelijk te ma ken, acht de Regering naast be perking van de overheidsuitga ven een tijdelijke verhoging no dig van de omzetbelasting op personenauto's en motorrijwie len, op televisietoestellen en op sigaretten. Bovendien zal de op schorting van de investerings aftrek in 1958 moeten voortdu ren en zal een tijdelijke heffing van opcenten op de vermogens belasting worden voorgesteld. Deze maatregelen leveren tevens een bijdrage tot de beperking van de bestedingen. Verdere verhoging van de uit voer vraagt bijzondere aandacht. Ter wille hiervan is het nodig te waken tegen het ongunstiger worden van onze concurrentie positie op de internationale markt. Grote voorzichtigheid bij het nemen van maatregelen, die tot verhoging der produktiekos- ten kunnen leiden, is geboden. Zolang de huidige toestand voortduurt, zullen bedrijfsleven en overheid zich ten aanzien van de ontwikkeling van het loon peil de grootst mogelijke beper king moeten opleggen. Mede met het oog hierop moet de prijsstabilisatiepolitiek in overleg met het bedrijfsleven on verflauwd worden voortgezet. Het prijsbeleid en het mededin gingsbeleid zullen ook moeten bevorderen, dat kostenverlagin gen zoveel mogelijk in de prijzen doorwerken. Het is dringend noodzakelijk de besparingen op te voeren on der inschakeling van zo breed mogelijke lagen der bevolking. Voorstellen ter bevordering van de bezitsvorming zullen u in het kom-ende zittingsjaar berei ken. 1 Voor landbouwprodukten ver toont de ongunstige verhouding van vraag en aanbod op de we reldmarkt geen verbetering. Zij lijkt zelfs van structuele aard te worden. Voortgebouwd zal wor den op de grondslag, welke de Regering het afgelopen jaar ge legd heeft. In dit verband zullen de vraagstukken van de totale omlvang van de produktie en van de verbetering van de bedrijfs structuur de bijzondere aan dacht vragen. De strijd tegen de woningnood blijft nog steeds de meest drin gende taak bij de voorziening in de behoeften van ons volk. Mede dank zij de gunstige weersomstandigheden in 't begin van het jaar, zal in 1957 'n gro ter aantal woningen gereed ko men dan in enig voorgaand jaar het geval was. Verwacht mag worden, dat meer dan 80.000 woningen aan de woningvoor raad zullen worden toegevoegd. Het streven van de Regering blijft, ook in het komende jaar, gericht op een binnen het ka der van de bestaande mogelijk heden zo groot mogelijke wo ningbouw. 'Het is haar voorne men de financiering van 40.000 woningwetwoningen mogelijk te maken. Ter betere aanpassing van de rijkssteun aan de werke lijke behoeften en ter stimule ring van de bouw van particu liere, woningen met een redelij ke huurprijs, is een wijziging van de premie- en bijdragerege ling woningbouw 1953 tot stand gebracht. Verwacht wordt, dat mede dank zij deze maatregel met de bouw van 40.000 parti culiere woningen zal worden aangevangen. Teneinde een begin te maken met de consolidatie van de te hoog opgelopen vlottende schuld der gemeenten en van de schul den, die moeten worden aange gaan, in het bijzonder voor de nog in dit jaar ondernomen wo ningbouw, zal de Regering haar medewerking verlenen aan een binnenkort door de Bank voor Nederlandsche Gemeenten tegen marktvoorwaarden uit te geven woningbouwlening. Maatregelen zijn in voorberei ding om, het vrijwillig beschik baar stellen van ruimte voor in woning sterker aan te moedi gen. De mogelijkheden tot 't ver lenen van een bijdrage' in de kosten van noodzakelijke voor zieningen aan de woningen zul len worden verruimd. De samenwerking tussen Ne derland, Suriname en de Neder landse Antillen in de geest van het Statuut heeft de voortdu rende aandacht der Regering. Na ontvangst van een binnen kort te verwachten advies van de commissie tot herziening van de staatsinrichting van Neder lands Nieuw-Guinea hoopt de Regering aan de Staten-Generaal te kunnen aanbieden een ont werp van wet tot partiële her ziening van de bewindsregeling Nieuw-Guinea, dat een i ruimer uitzicht zal bieden voor de po litieke ontwikkeling van dat gebied. ln de samenwerking tussen de vrije landen wordt een nieuw perspectief geopend door de on dertekening van verdragen be treffende 'n Europese Economi sche Gemeenschap voor Atoom energie, alsmede door de tussen de Regeringen der drie Benelux- landen bereikte overeenstem ming over het verdrag inzake de economische unie. De behandeling van de drie hiermede samenhangende wets ontwerpen zal in de komende zitting veel van uw aandacht vragen. Het levensbelang van de Noord-Atlantische Verdrags-Or- ganisatie voor de vrije wereld blijft ook van ons land een re delijke defensiebijdrage eisen.t In de Verenigde Naties zal de Regering haar steun verlenen aan elk oprecht streven naar politieke ontspanning, herstel van onrecht en bevordering van de vrede. Nauwere Europese samenwer- wing maakt het ons te mteer tot plicht in eigen land verhoudin gen te scheppen, die Nederland in internationaal verband een goede en sterke partner doen zijn. Teneinde de aandacht gecon centreerd te houden op de vraag stukken, die op het ogenblik centraal staan, spreek ik thans niet tot u over tal van andere onderwerpen, die nochtans in het komende zittingsjaar veel van uw werkkracht zullen vra gen. Beperking op velerlei gebied, waarbij de Regering er intussen naar streeft het meest essentiële te ontzien, mag niet het laatste woord zijn. Een positief gerichte inspan ning, zowel ter vergroting van de nationale produktie als ter versterking van de geestelijke en maatschappelijke krachten, zal nieuwe en ruimer mogelijk heden moeten openen. Terugziende op hetgeen ons volk na de oorlog onder veel moeilijker omstandigheden heeft gepresteerd, vertrouw ik, dat het ook thans de zelfbeheersing en de kracht zal weten op te brengen, noodzakelijk voor her stel en voor nieuwe vooruitgang. IMoge God u sterken bij de verantwoordelijke taak waartoe gij weder zijt geroepen. Hiermede verklaar ik de ge- Iwone zitting der Staten-Generaal geopend. De Zeepbel voor 1958 Kan deze Miljoenennota ons uit de put helpen? wonder van geneeskracht bij allerlei huidaandoepjrigqG PAARD ACHTER DE WAGEN. ïiijders aas brandend maagzuur voelen zich geen half mens. Kunnen geen eten zien - in 't vooruitzicht van zo'n nieuwe aanval. DOKWERKERS UIT SURINAME NAAR NEDERLAND. Met de Boskoop van de KNSM zijn 41 Surinaamse arbeiders naar Nederland vertrokken. Zij zullen in dienst treden van de Amsterdamse Droogdok Maat schappij als dokwerkers. Hun gezinnen krijgen van het Surinaamse departement van sociale zaken een ondersteuning, terwijl de dokwerkers zelf o.m,. een volledige winteruitrusting ontvangen. De kosten zullen zij na aankomst in Nederland ge leidelijk aan terugbetalen. In totaal zijn 113 Surinaamse arbeiders aangeworven. Na twee jaar m,ogen zij hun gezinnen la ten overkomen. Deze show wordt gehouden op donderdag 26 sept, in het „Apollo-theater" van de Heer W. Smit, Hotel, Peperstraat, Kaatsheuvel. Aanvang 8 uur Alleen toegankelijk voer dames, Qasthuisstr.lOl tel. 2054 KAATSHEUVEL ,w\Y (van onze financiële medewerker) De Troonrede heeft meer het karakter van een bemoedigend woord, dan van era kenschetsing van toekomstig krachtig be leid. De regering hult haar plannen in zo vage bewoordingen, dat wij, na aanvanke lijk ietwat bedwelmd te zijn door haar op timisme, de uitroep slaken: „Het is te mooi om waar te zijn!" Uiteraard is het grootste gedeelte van dit staatsstuk aan de krisis in ons econo misch leven gewijd. Openlijk wordt het er kend, dat het evenwicht in onze nationale economie is verbroken, dat de verminde ring van onze deviezen-reserve en de ont wikkeling op de kapitaalmarkt reden ge ven tot ernstige bezorgdheid. De beste dingen aan consumptie, investeringen en overheidsuitgaven overtreffen tezamen het nationale inkomen. Het klinkt ons vertroostend in de oren, wanneer wij de regering horen verklaren, dat ons volk zonder twijfel de gerezen moeiüjkheden kan te boven komen, maat als zij een beroep doet op het volk, om aan een daadwerkelijke beperking van de be stedingen mee te werken, wordt haar be roep op de nationale ingetogenheid ver zwakt door de schuldbelijdenis, die zij in deze troonrede moest laten horen. Zij moet toegeven, dat mede de overheidsuitgaven oorzaak waren van de ernstige situatie en de vraag klimt in ons op: waarom heeft men de ontwikkeling niet beter overzien en is de overheid te veel blijven uitgeven? De Regering kondigt aan, dat herstel van het evenwicht in de verhoudingen en van het vertrouwen in de financiale en mo netaire situatie het richtsnoer zal zijn van haar toekomstig beleid. Hoe wil zij daar toe geraken? Bezien wij haar belastingpolitiek. Wij zullen aan enkele belastingverhogingen moeten geloven. Verhoging van de omzet belasting op personenauto's en motorrij wielen, op televisietoestellen en sigaretten. Dit lijkt ons rationed. Als men de be lastingen moet verhogen, dan komen Iuxe- objekten het eerst in aanmerking. Maar of het verstandig is de vermogensbelasting te doen stijgen - hetgeen de regering voor nemens is - dat moet worden betwijfeld. In een tijd, die de spaarzin, de bezitsvor ming moet stimuleren, mag men deze nei gingen van de bevolking niet verlammen, door juist het bezit fiscaal te bezwaren. De Troonrede wijdt bijzondere aandacht aan de uitvper-politiek, zonder echter veel positiefs te zeggen over haar voornemens. De paragraaf, waarin onze export wordt behandeld, bevat grotendeels slechts theo retische beschouwingen. Terwille van onze export-vermeerdering, zo wordt er gezegd, is het noodzakelijk te waken tegen het ongunstiger worden van onze concurrentiepositie op de internatio nale markt. Maar welke maatregelen er worden genomen, om die positie te ver sterken, daarvan vernemen wij niets. Het enige wat wij te weten komen is, dat de regering zich wil verzetten tegen de loonronden en dat zij streeft naar prijs- stabilisatie. Dit zijn verheugende mededelingen, ge lijk ook de strijd tegen de woningnood een gunstig element vormt van het regerings program van de naaste toekomst. De regering wil de woningbouw finan- i eieren uit rijksmiddelen, zodat men weer j zal overgaan tot het verstrekken van voor schotten aan de gemeenten, die aldus van de moeilijkheden, welke zij ondervinden bij de financiering van de meest dringende kapitaalsuitgaven worden bevrijd. Een groot aantal woningen zal worden gebouwd en de regering zal haar mede werking verlenen aan een door de Bank voor Nederlandse Gemeenten uit te geven woningbouw-lening. Uit de rest van de Troonrede stippen wij aan de mededeing omtrent de aanslui ting van Nederland, bij de Europese eco nomische gemeenschap en de Europese ge meenschap voor atoom-energie. Dit zijn gevaarlijke ontwerpen, waartegen bij onze industrie en bij véle kamerleden ernstige bezwaren bestaan. Welke is de eind-indruk van dit staats stuk? De regering toont besef van de grootste noden van ons volk en is van goeden wille. Maar de Troonrede is te wei nig concreet en wij moeten afwachten, wat er van dit alles terecht komt. drs. H. G. H. (Nadruk verboden) Met meer spanning dan in andere moment dat de rijksaap uit de staa een zeer gunstige begroting hebben geweest, waarin het budgetbeeld werkelijke uitkomsten mocht word prijsvraag, getiteld: „reken u rijk", len der begroting gebaseerd op een zullen zijn te verwezenlijken, dat m Het mag bekend worden verondersteld, dat wij onze bestedingen moeten beperken en dat wij dit niet doen, zolang wij er door de omstandigheden niet toe worden gedwongen. Minister Hofstra erkent dit, maar hij is van mening, dat de huurverho ging en verder reeds genomen maatregelen in het tweede halfjaar meer merkbaar zul len zijn. Toch is de in gang gezette beperking nog niet voldoende. Daarom wenst de regering verder inkrimping van de bestedingen door verhoging van omzetbelasting op sigaretten, personenauto's en televisietoestellen. De motoren en bromfietsen zijn vermoedelijk niet in aanmerking genomen om autobe zitters de bittere pil enigszins te verzach ten .wanneer zij uit hun auto moeten stap pen. Zij kunnen dan tenminste nog een bromfiets nemen. Overigens blijkt de over- besteding evenzeer uit de blinkende brom fietsen als uit de glanzende auto's, die langs de weg snellen. Ook wordt voorgesteld om de vermo gensbelasting maar met een vijfde te ver hogen. In hoeverre een bezit aan vermo gen de consumptie beperkt, is ons niet duidelijk. Het is altijd zo geweest, dat ver mogensvorming de bestedingen vermindei t. Wie dus voortaan een behoorlijk vermo gen bij elkaar wil sparen, wordt daarbij „aangemoedigd" door de voorgestelde ver hoogde vermogensbelasting Wij achten dit het paard achter de bt sparingswagen spannen. En dit is dubbel betreurenswaardig, omdat de minister op de toelichting bij de ingediende begroting nog eens duidelijk laat uitkomen dat het percentage bespaard nationaal inkomen be slist te laag is. Opnieuw wordt de eigendom getroffen en al gaat het slechts om een gering be drag, principieel kan gesteld worden, dat dit een typisch socialistische oplossing is om onder het rookgordijn van de beste dingsbeperking opnieuw een aanslag op dc hogere inkomens te doen,, waarmee een verdere inkomensnivellering zal worden tot stand gebracht. Want 't is zonder meer, klaar, dat niet de vermogensbezitters te veel besteden, maar juist de niet-verino- genden. Hiermee is dus alleen een buiging gemaakt naar de stemmenmassa en geen poging gedaan tot sanering van 's lands slechte economische toestand. Wat de cijfers zelf betreft, poogt de minister aan te tonen dat zijn begroting sluit op een „aanvaardbaar" tekort van f 535 miljoen na. Dit tekort zal deels wor den gedekt uit kapitaalmiddelen, die net rijk rechtstreeks uit voorinschrijvingen zullen bereiken. Ook het Grootboek Wo ningverbetering zal 60 miljoen opbren gen. De rest moet komen uit een verla ging van de rijksbijdrage aan de werk loosheidswet (f 23 miljoen) en uit de reeds genoemde belastingverhogingen. INFLATIEGEVAAR ERKEND. Hoewel wij vooropstellen, dat er in een tijd van inflatie als deze niet met kapitaals- inkomsten als de voorinschrijvingen mag worden gewerkt, doet het toch deugd dat de overheid de ernst van het inflatiegevaar inziet. Zij wil nu streven naar behoud van de bestaande toestand. Verdere geldont waarding zal worden bestreden. Dit is het eerste grote winstpunt, dat met de verge lijking van deze begroting zal worden be reikt. Als men dit stuk waar kan maken! Het tweede zeer gunstige aspect ligt in de aangekondigde financiering van de wo ningbouw uit rijksmiddelen, waarvoor f 540 miljoen is uitgetrokken. Er zullen 80.000 woningen worden gebouwd, waar van 40.000 woningwetwoningen. De ge meenten behoeven de bouw dus niet meer met leningen te financieren, althans voor zover dit niet kan geschieden uit de reeds bekende overeenkomsten met de Bank voor Nederlandse Gemeenten en de institutio nele beleggers. Het geld komt voortaan uit belasting middelen en als men er in slaagt, dit te bereiken is dat een voorbeeld van zeer juiste financiering. Aan de gemeenten wordt verder lucht geboden in hum benarde positie door de belofte van de minister, dat zij langlopende leningen tegen markt voorwaarden zullen kunnen opnemen. De vlottende schuld zal hiermee kunnen wor den afgelost. De rente zal dus een verdere Tenslotte zullen de gemeenten verder orde op hun financiële zaken kunnen stel- stijging ondergaan. VELE TARIEVEN OMHOOG. len door verhoging van de leges en de ta rieven der openbare nutsbedrijven. In deze sector zal dus een verdere prijsstijging worden toegelaten. Ditzelfde geldt voor de staatsbedrijven, zoals de P.T.T. die spoedig opnieuw met een verhoging van posttarieven zal komen, omdat de regering zich op het standpunt stelt, dat wanneer onderdelen van de staats bedrijven met verlies werken, dit als sub sidie moet worden aangemerkt, welke niet jaren hebben wij ditmaal gewacht op het tsmouw zou komen. Niemand zal daarbij tegemoetgezien. Zijn er wel eens jaren ongunstiger werd voorgesteld dan in de en verwacht, dit jaar lijkt het meer op een Men heeft zich immers bij het samenstel- aantal veronderstellingen, die zo moeilijk en ze nauwelijks serieus mag nemen. kan worden toegestaan. Zo straf is overigens die anti-subsidie gedachte ook nog niet, want de subsidies op de melk (f 180 plus f 68 miljoen! vlees en aardappelen, zoals die blijken uit een specificatie, blijven gehandhaafd. Men meet rustig met twee maten, naar gelang de politieke gevolgen van een bepaalde stap. WAAROM DEFENSIE NIET BEPERK'! Beschouwen wij de begrotingen van on derwijs en defensie, dan zijn dit weer de twee posten, die met hoofd en schouders boven de anderen uitsteken. Voor de eerste is een verontschuldiging omdat de bevol king zich snel uitbreidt. Wij achten de militaire uitgaven echter beslist te hoog, gezien de benarde toe stand van de betalingsbalans. Nu kan men wijzen op onze internationale verplichtin gen en wat dies meer zij, maar andere landen tikken de generaals ook wel op hun Rennies herstellen prompt 't evenwicht - neutraliseren alle overtollig maagzuur in een wip. Op 't moment dat ge Rennies neemt en deze smelten op de tong, zakt de pijn, om na enkele minuten geheel te verdwijnen. Neem toch Rennies. Gemakkelijk in te nemen - gewoon laten smelten op te tong. En helemaal niet néér om in te ne men. Integendeel: smakelijk en onopval lend! dure petten. Het kan heus wel een beetje minder, zonder de veiligheid van het land in gevaar te brengen. Heeft minister Staf hier zijn been stijf gehouden en gedreigd met heengaan? Met een begrotingspost van 1779 miljoen bezet hij de „duurste" zetel in het kabinet. Hoewel het verkeer de laatste weken bijzonder de aandacht van de bevolking vraagt door het rumoer van de wegen bouwers, die hun orders zien verminderen, kan men niet zeggen dat de wegenaanleg bepaald wordt verwaarloosd. Voor het ko mende jaar wordt er 107 miljoen alleen voor verkeerswegen bestemd, tegen een bedrag van 94 miljoen in het verstreken begrotingsjaar. HET OUDE ZEER. Teleurstellend is nog de bestemming van gelden voor overzeese rijksdelen. Voor Su riname en de Antillen bedraagt de belang stelling per saldo nog f 5 miljoen minder dan de reeds magere toewijzing voor 1957. Nieuw-Guinea krijgt f 6 miljoen meer toe bedeeld, vermoedelijk omdat men voor dit jaar ook reeds die zes miljoen hoger komt te'zitten en het heus niet minder kan. Verder kondigt de minister wei aan, dat hij er op uit is het rijkspersoneel zoveel mogelijk te beperken, maar uit de speciii- catie blijkt dat praktisch alleen minister Zijlstra het mes erin gezet heeft. De overige bewindslieden alien met een gro ter aantal slippendragers, zodat het totaal begrote personeelsgetal in rijksdienst weer 4(JUU hoger wordt begroot dan de toe stand op 30 juni 1957. Onze staatsschuld is nog steeds enorm hoog. We hebben er dit jaar maar weinig van af geknabbeld. Slechts 210 miljoen keerde in de eerste helft van 1957 naar de schuldeisers terug. In 1957 wisten wij nog voor meer dan een miljard af te los sen. Daar zullen wij dit jaar wel niet aan toekomen. STINKENDE WONDEN. Deze begroting wil ons hoop geven. Misschien is dit de juiste gedragslijn nadat we zoveel jaren als volk reeds geploeterd hebben voor herstel van een gezonde eco nomie. Helaas kunnen wij het hoopgevend geluid geen kracht bijzetten met toejuich ingen. Wij achten voor een waarlijk snelle sanering van de financiële toestand ingrij pender maatregelen in de consumptieve sfeer noodzakelijk. Minister Hofstra maakt als zachte heel meester de wonden niet heel. Het sparen wordt nergens werkelijk aangemoedigd, wel bestraft door de verhoogde vermo gensbelasting. De cijfers maken op het eer ste gezicht een vrij gunstige indruk. Da opzet is niet slecht. Wanneer men er in slaagt de begroting waar te maken, zoals zij thans is, dan ver dient de regering een pluim op de hoed. Hoezeer zij echter door de realiteit wordt bedreigd, blijkt uit de veronderstellingen, die in vervulling moeten gaan, wil de fraaie zeepbel niet uit elkaar spatten. IJDELE HOOP. Onder die veronderstellingen vindt men de handhaving van het prijspeil (na 1957) en de verwachting dat er in 1958 geen algemene loonronden zullen komen. Het zijn schohe gedachten. Men vergeet blijkbaar dat nu de vakbondleiders zien reeds beroepen op te grote prijsstijging. Noch de huurverhoging, noch de komende prijsstijging van diensten der openbare nutsbedrijven zijn op het prijspeil uitge werkt. Bij een dergelijke wetenschap is het nauwelijks aanneembaar, dat genoem de veronderstellingen in vervulling- zullen gaan. Minister Hofstra koestert fraaie illusies en kan goochelen met cijfers. Maar én de regering én de bewindsman rekenen zich rijk met deze begroting. (Nadruk verboden drs. H. G. HILBRINK. De show wordt opgeluisterd met een alleraardigst poppenspel doer het wereldvermaarde Marionettentheater van Bert Brugman o.a. bekend door de televisie-uitzendingen. Entree-kaarten zfjn GRATIS verkrijgbaar aan onze zaak en eventueel aan de zaal. W(j bieden tl een gratis con. sumptie aan. Vrijdag 27 sept. is de Idunacorsetière In onze zaak aan wezig om U persoonlijk deskundig van advies te dienen. ,\V

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1