dag ft VROOM DREESMANN BINNEN- EN BUITENLAND -prijzen „Jonge" Expositie 35c j 49c WOCI1S IN DE TROUWZAAL Raadsel in Nijmegen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 SEPTEMBER 1957 2 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 2 OCT. schriftelijke en telefonische DEN BOSCH TILBURG - HELMOND O f I 1 i. 1 ...LM BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Wollen stola, char mant en practisch, in apart open ajourmotief en met lange handge knoopte franje. g"25 In zwart en wit 3 Prima nageltang, van Zweeds staal, merk "Solingen". Bij voet en handverzorging han dig en practisch. A 75 in gebruik Voor baby en kleuter hebben wij een lekkere warme melton kin derpantalon, in leuke moderne ruitjes. Maat 2 5.75 £25 Maat 1 3 Plastic tafelkleed, 130 x 160. Medaillondessin met cloqué-effect. Wit groen en geel. A 50 Slechts I Bedrukte zwanendons, fant. en nopdessins. Extrabreed 80 cm. Buitengewoon A 45 voordelig, p. mtr. Interieurmatras, met warme winterkant, 15 jaar garantie op het interieur. Overtrokken met fraaie rayondamast in groen, grijs en goud. 120 x190 87.50 80x 190 kapokkussen 7.90 Origineel Schwarz- walder jockele klokje in lichtbruin en bont gekleurd (1 jr. schriftel. garantie), 'n Gezellig klokje, dat bij ieder i nterieur 95 past Mooie lederen kin derlaarsjes, met heer lijke warme voering en solide crêpe of Poro rubberzolen. In bruin, beige, bordeaux en wit 32-36 8.50 28-31 7.50 24-27 6.50 £95 22-23 3 Grote klos machine garen, stevige en soe pele kwaliteit. Num mers 36, 40 en 50. Kleuren wit en zwart. 2 Klossen OGc voor W O Charmeuse dames onderjurk, van prima krimpvrije kwaliteit. Mooi gegarneerd met brede kant boven en onder. Maten -495 40 t/m 48 Hf Extra zware kwaliteit keperflanellen heren- pyama met contraste rende kraag, man chetten en zoom van pantalon. Brede lastex band in O'® pantalon W Prima wit emaille toiletemmer, com pleet met deksel. Solide afgewerkt, zeer prac tisch, flinke maat. Nu slechts Droptoffees, lekker en geneeskrachtig. 200 gram Boterham worst, prima kwaliteit, 200 gram van de Dick Flemmingstraat (restant ter rein tussen P.N.E.M. en Cartonnagefabriek Noord-Brabant), aan de heer A. Brouwer voor de bouw van een industriehal t.b.v. zijn landbouwtractorenbedrijf. De verkoop prijs werd bepaald op f 2.33 per m2. In het kader van de verbetering van de binnenhaven te Capelle besloot de raad tot de aankoop van het eerste van een aantal perceeltjes, waarover men de beschikking zal moeten trachten te krijgen. Het betreft bier een perceel van 340 m2, in eigendom toebehorende aan de Erven van wijlen mevr. A. H. Rijken-de Bruijn. De eigena ren hadden zich bereid verklaard dit per ceel aan de gemeente te verkopen voor de formele prijs van f 1-onder beding dat de gemeente voor de zich op het perceel bevindende houtopstand f 490. zou be talen. Het voorstel van B. en W. om de bouw van een P.T.T.-kantoor met dienstwoning onderhands aan te besteden aan de fa. G. van Kempen te Tilburg voor de som van f 29.600 werd door de raad goedgekeurd. De heer Genuit sprak enerzijds zijn voldoe- ning over dit voorstel uit, doch betreurde het anderzijds dat de plaatselijke aanne mers hiervan niet konden profiteren. Hij vroeg of het de plaatselijke aannemers be- kend was geweest, dat reeds vooraf van de fa. van Kempen een zo lage prijsopgave was ontvangen. Als zij dit geweten hadden, zouden zij ongetwijfeld scherper hebben in geschreven, zo meende de heer Genuit. Ver der vroeg hij of er voldoende waarborgen zijn, dat het werk voor de door de fa. v. Kempen opgegeven prijs ook goed zal wor den uitgevoerd. Hij wees in dit verband op de verhalen die de ronde deden over niet goed uitgevoerde werken in het ver leden. De voorzitter antwoordde dat deze verhalen elke grond van waarheid misten en hij maakte meteen aan alle onzekerheid over de soliditeit van de betreffende aan nemer een einde door de heer Toen, direc teur van Gemeentewerken, in de vergade ring te ontbieden en hem ten overstaan van de raad te laten verklaren, dat de door de fa. van Kempen uitgevoerde werken steeds goed en volgens bestek zijn verricht. De raad besloot vervolgens tot intrek king van het raadsbesluit van 6 april 1956, waarbij een crediet van f 92.200. werd gevoteerd ten behoeve van het dempen en rioleren van de waterloop langs de Juliana- laan en de aanleg van een rijwielpad op de gedempte sloot. G.S. zijn van mening, dat het beoogde doel - de aanleg van een schoonwater-riolering in deze sloot - met de voorgenomen voorzieningen niet. wordt bereikt en geven de voorkeur aan een ver legging van de waterloop. Een en ander brengt echter dermate hoge kosten met zich mee, die in het kader van de bestedings beperking niet verantwoord zijn. De heer de Bie wees er op, dat aange nomen mag worden dat de langs deze sloot gelegen woningen hun afvalwater in deze sloot lozen. Een en ander brengt een ongewenste verontreiniging met zich mee, die schadelijk is voor het vee. De voorzit ter antwoordde, dat reeds opdracht is ge geven te onderzoeken of dit inderdaad zo is. Wethouder Waverijn merkte op, dat het niemand geoorloofd is om zonder vergun ning van het waterschap in deze sloot te lozen. Hij meende eraan te mogen twijfe len, dat een van de bewoners van deze woningen in het bezit is van een dergelijke vergunning. Tenslotte hechtte de raad zijn goedkeu ring aan een aantal begrotingswijzigingen. Zoals wij reeds meedeelden, zal van 4 tot en met 7 oktober a.s. in de trouwzaal van het Waalwijkse raad huis een expositie gehouden worden van het werk van een drietal jonge kunstenaars, te weten: Annemiek Rutten uit Eindhoven, Jos. Kipping uit Waalwijk en Jacques v. d. Hey- den uit Den Bosch. Deze expositie zal vrijdagavond om 8 uur officieel worden geopend door burgemeester Teijssen en daarna worden ingeleid door de heer Domien v. Gent, hoofd van de Sectie Tentoonstellingen Beeldende Kunst van het Provinci aal Genootschap in Noord-Brabant. 'De exposanten zijn allen nog jon ge kunstenaars, die nog maar net, blijmoedig en met een opvallende durf en bekwaamheid, de eerste stappen op het zo moeilijke pad van de Kunst hebben gezet. Annemiek Rutten en Jos. Kipping zijn na een tweejarige studie aan de Academie te Tilburg overgegaan naar de Jan van Eyck-Academie te Maastricht, waar zij momenteel leerlingen zijn in de grafische klas van de bekende graficus prof. Hub. Levigne, doori wiens werk vooral de belangstelling' voor de kopergravure weer is toe genomen. Samen hebben zij meege- j werkt aan het Liber Amicorum voor de grote dichter Pierre Kemp, ter gelegenheid van diens 70ste verjaar- j dag. Aan dit boek werd tevens me- j dewerking verleend door Roland Holst, Lucebert en Charles Eyck. Verder heeft Jos. Kipping reeds een aantal vignetten gepubliceerd ge kregen in het weekblad De Linie en Annemiek Rutten heeft reeds de aandacht op zich gevestigd door de aanmoedigingsprijs voor jonge kun stenaars, welke zij in 1956 van de gemeente Eindhoven ontving. I Van Annemiek Rutten zullen wor den geëxposeerd: schilderijen, gra fiek, litho's en etsen; van Jos. Kip ping: grafiek (kopergravures, hout sneden, schablones en litho's). Jacques v. d. Heyden, die reeds een eigen atelier in Den Bosch heeft, is, wat men noemt, een monumen taal kunstenaar. Hij studeerde aan de Koninklijke School in 's-Bosch, daarna aan de Rijksacademie in Amsterdam en vervolgens aan de Jan van Eyck-Academie in Maas tricht. Hij verbleef meermalen in Frankrijk, voornamelijk in Parijs. Hij vervaardigde de fraaie glas-in- lood-ramen van de r.k. kerk in Wer kendam. Op de komende expositie zullen van hem te zien zijn: was- krijttekeningen, tempera en olie verven. Wij waren in de gelegenheid om vooraf in vogelvlucht kennis te ne men van het werk van Annemiek Rutten en Jos. Kipping. Beiden zijn, wat men noemt, de „moderne rich ting" toegedaan. Dat zij echter niet gedreven worden door een zucht naar modernisme, blijkt uit 't zeer persoonlijke karakter van hun werk en de zeer eigen stijl die zij han teren. Geen ongeïnspireerde imita tie en niet het klakkeloos inslaan van een richting, die maar al te veel jongeren gaan, omdat het nu een maal tot de artistieke toon van van daag zou behoren, met het gevolg dat zij voor de aanvang reeds jam merlijk mislukken, maar 't boeien de, doorleefde uitbeelden van een persoonlijke ervaring is wel 't eer ste dat ons uit hun werk tegemoet komt, dat daardoor bijzonder sym pathiek aandoet. Zij schuwen de ex tremiteit, die vandaag de dag maar al te dikwijls de hoofdletter van de kunst uitmaakt, zonder nochtans hierbij tot krampachtigheid te ver vallen. De onbevangen eerlijkheid is wel de voornaamste toon in hun werk, waarin de spiritualiteit juist daardoor een nog sterker en boeien der accent krijgt. Zowel Annemiek Rutten als Jos. Kipping weten met sobere middelen bijzonder veel sfeer en een dikwijls ontroerende expres sie te bereiken. Prachtige voorbeel den hiervan zijn „Koorddanser" van Annemiek Rutten en vele kopergra vures en litho's van Kipping, die zich bij zijn werk bij voorkeur laat inspireren door gedichten van Pier re Kemp, Herman Gorter, Karei van de Woestijne, Paul van Ostayen en Jac. v. Hattum. Verder is Kipping's album „Franse les in een koren veld", het geheel in litho uitgevoer de en geïllustreerde gelijknamige gedicht van Pierre Kemp, een bij zonder fijn staaltje van grafische kunst, waarbij vooral de simpele Vlaamse toon in de illustrering op valt. Wij zouden deze expositie dan ook wel heel warm in de algemene be langstelling willen aanbevelen en vooral in die van hen, die menen dat zij van de moderne kunst toch geen verstand hebben of die op voorhand weten dat het hun toch niets zal doen. Wie heeft er ver stand van kunst? Niemand en ie dereen, waarmee we maar willen zeggen dat niets een zo subjectieve ervaring is als het bekijken van een schilderij of beeldhouwwerk of het Kunst is voor het grootste deel beluisteren van een muziekstuk, een zeer persoonlijke waardering en het is zeker niet alleen datgene wat professor Zus en Zo ervoor verslijt. Wat de een ontroert, kan de ander volkomen koud laten, waarmee niet gezegd is dat de tweede geen gevoel voor kunst heeft. En wat het be grijpen betreft, wie begrijpt de kunst direct en wanneer wordt de kunst begrepen? Een kunstwerk is de uiting van de diepste innerlijke bewogenheid van een mens en het is dus alleszins begrijpelijk dat de toeschouwer of toehoorder deze taal niet direct verstaat. Men moet zich bij het bezien van een schilderij niet op de eerste plaats afvragen of men dat wel in de kamer kan han gen, want met die intentie vervaar digt de kunstenaar het schilderij niet. Een kunstwerk is een uiting van een intense, dikwijls verwar rende ervaring, naar het ondergaan waarvan men moet toegroeien. Wil men een gemakkelijk verstaanbaar prettig plaatje aan de muur, koop dan liever een ansichtkaart en laat die twintig keer vergroten. Elk kunstwerk heeft zijn eigen taal en kan 't wel even duren voor we die taal verstaan, zoveel te groter is de waarde van het werk. Er blijven natuurlijk altijd werken die we ie der voor zich niet kunnen verstaan. Zo is het ook met deze expositie. Zeg niet bij voorbaat: dat is niets voor mij, want ik begrijp er geen bal van. U kunt toch in ieder geval verzekerd zijn van een zeer interes sante ontmoeting met wat er in jonge kunstenaars van vandaag om gaat, en het is toch zeer wel moge lijkheid dat deze ontmoeting u meer begrip zal bijbrengen voor wat dik wijls zo smalend met „modern ge doe" wordt gekarakteriseerd. En als u het werkelijk niet begrijpt of niet kunt waarderen, zal het u sieren als u daar eerlijk voor uitkomt. Zoals het ook deze jonge kunste naars siert, dat zij op zo eerlijke wijze acte de presence geven. En laat u bij uw oordeel ook niet leiden door het feit, dat deze kun stenaars nog geen naam hebben, want „what's in a name?" PAX CHRISTI ORGANISEERT VOETTOCHT VOOR EIND EXAMEN-C ANDIDATEN. Op donderdag na Pasen 1958 10 april zullen uit 10 ver schillende Brabantse plaatsen in de kring rond 's-Hertogenbosch enkele duizenden eindexamen- candidaten voor gymnasia, HBS- en, kweekscholen en kleinsemi- naria starten voor een voettocht naar dei Bossche kathedraal. Naar het voorbeeld van de studentenbedevaart naar Char- tres is deze voettocht georgani seerd door de Nederlandse Pax Chistibeweging. De nationale voorzitter van Pax Christi, mgr. B. J. Alfrink, aartbisschop van Utrecht, heeft zondagmiddag over de KRO-zender de voorbe reidingen voor de driedaagse bedevaart ingeleid. Men rekent er op. dat op elk van tien routes naar Den Bosch in groepen van 40 tot 50 onge veer vijfhonderd jongens en meisjes naar Den Bosch zullen trekken. Op iedere tien jongens en meisjes zullen priesters en leken verscheidene bekende schrijvers, dichters, onder wie Gabriël Smit, Walter Breedveld, Hélène Swildens, Godfried Bo- mans, Lambert Tegenbosch, en schilders hebben hun medewer king toegezegd meelopen om vorm en zo nodig leiding te ge ven aan de gesprekken over het grote thema dat voor deze tocht is aangegeven: de christelijke solidariteit onder het motto: „zij en hij zijn als jij". In de maanden, die aan deze voettocht vooraf zullen gaan, zal dit ihema in tijdschriften en kleine conferenties „op hoog ni veau" worden uitgediept, terwijl de ingeschakelde moderatoren en leraren op de middelbare scholen ongetwijfeld kans zullen zien in de klassen reeds met hun abituriënten over dit onderwerp te praten. De deelneming is individueel. Alleen eindexamencandidaten zullen aan deze voettocht (en aan die, welke in de komende ja ren ongetwijfeld zullen volgen) meedoen. Dat betekent echter niet, dat er hier sprake is van een bedevaart „voor het welsla gen van een examen". „Inplaats. van bidden moeten de candida ten maar studeren", zei ons pa ter P. J. Verkoelen O.M.I., orga nisator van het geheel, ons op een persconferentie in 's Bosch. In wezen grijpt Pax Christi veel hoger als zij de 17- en 18-jarigen die enkele maanden later het volle leven zullen instappen, door middel van het gesprek wil voor bereiden op hun komende le vensstaat. Met de ervaringen van Chartres en elders hoopt men,, dat het ongedwongen gesprek, dat men met en naast elkaar op trekkend op de Bossche wegen voert, oprecht en open zal zijn. Het sam,en meevieren van de H. Mis des morgens en de gezamen lijke gebeden 's avonds, evenals de gezamenlijke maaltijden (waarvoor men overigens zelf moet zorgen) zullen dit ook ze ker mogelijk maken. Pax Christi begint aan een waar experiment. Maar de me dewerking alom! is groot, voor al in de tien startplaatsen, waar voor waarschijnlijk Heeswijk, Veghel, Oirschot, St. Oedenrode, FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door G. PLANTEMA. 42). André Boorneman, die voelde dat hij door zijn eigen belevenis sen bijzondere rechten had, viel hem in de rede: „Nu weten wij nog helemaal niet uit welke men sen de bende bestaat en wat hun doeleinden eigenlijk geweest zijn", riep hij opgewonden. „Aan dat hoofdstuk komen we nu", zei Te Kempe. „Maar ik nodig inspekteur Ohlquist uit Kopenhagen uit, ons daarover wat te vertellen. Aan hem dan ken wij tenslotte de oplossing van de hele kwestie en ik zal de laaste zijn om hem de eer te ont houden, die hem toekomt ELFDE HOOFDSTUK. Sven Ohlquist geeft uitleg. „Verlangen naar rijkdom is de reden bij de grote meerderheid van de misdaden, waarmee wij in aanraking komen", zei Sven op ernstige toon. „In ieder geval is de gewone inbreker of de kruimeldief het bewijs van mijn gezegde. We kunnen aannemen, dat deze mensen tot diefstal ko men door eigen nood. Het geval waarmee we nu in aanraking zijn gekomen, ligt anders. Zeven mannen en een vrouw zijn gear resteerd. Deze acht hebben voor het oog van de wereld steeds als beste mensen geleefd. Het geld dat zij verdienden met hun nor male beroep, dat gezien mocht worden, was genoeg om rijk te leven." Hij zweeg even na deze inlei ding, stopte zijn pijp, stak die aan en blies een blauwe wolk voor zich uit. „Deze mensen wa ren al rijk, toen zij aan hun mis daden begonnen", vervolgde hij dan. „Wat kan de oorzaak van hun daden zijn In hen brandde het verlangen naar meer geld. Ze waren onverzadigbaar en zij zijn geen uitzondering onder de mensen. Velen met een royaal inkomen zijn er altijd op uit, dat te vergroten. Bij eeen aantal van deze mensen komt op een gege ven ogenblik in een of andere vorm de mogelijkheid dit doel te bereiken, m,aar... dan dienen zij het met de eerlijkheid niet zo nauw te nemen. Het zijn sterke benen, die de weelde kunnen dragen. Blijft het bij de een bij een slinkse ontduiking van een wettelijk voorschrift, de ander, die wellicht sterker drang tot 't avontuurlijke en gevaarvolle heeft, zal niet terugdeinzen voor tastbaarder misdrijven. Het is natuurlijk onjuist om deze da den, zoals bijvoorbeeld in som mige romans gebeurt, voor te stellen als een voort van sporti viteit." „Ja, dat is zo", viel komjmis- saris te Kempe in, „er is 'n aan tal detectiveverhalen, waarin 'n avonturier optreedt, die boven dien vaak op een min of meer vriendschappelijke voet staat mlet de politie en die er dan al tijd in slaagt, door gedurfde prestaties op vrije voeten te blij ven. Zijn inbraken en diefstal len worden gecamoufleerd on der de schijn van menslievend heid, want hij benadeelt alleen rijkaards zonder geweten, die zelf hun vermogen op een duis tere wijze hebben verkregen. Maar het is verkeerd dit voor te stellen als een bewijs van hun zin voor recht en orde, want met al hun goede bedoelingen blij ven zij aan de kant van de on- derwereldelem'enten." „Ik moet erkennen", vervolg de Sven, „dat deze bende er al tijd op uit is geweest, zoals de avonturièrs van de bedoelde ro mans, om medemensen te be stelen die wel een verlies kon den dragen. Verder hebben zij de diefstallen altijd zonder ge weld gepleegd. Zij hebben hun maatregelen zo weten te nemen dat de bewoners van de huizen, waar zij een bezoek gingen af-> leggen, op 'n onschuldige ma nier beroofd werden van de mo gelijkheid zich tegen hen te ver zetten. Toch, met al hun sporti viteit en zachtzinnigheid zijn zij misdadigers gebleven en daar door altijd in gevaar voor ont dekking en arrestatie. Zij kwa- wen door hun praktijken, zon der het zelf misschien te willen, in aanraking met misdadigers, die van minder ongevaarlijk soort waren. En het gevolg is geweest, dat tenslotte 'n moord moest worden gepleegd door de ze sportieve en menslievende bandieten, omdat dit de enige wijze was, waarop zij dachten, zich tegen eenmbskuur individuj te kunnen verweren." „De moord op Van der Zuy- den staat dus wel degelijk in verband met de bende juwelen- dieven, die u op het spoor was", zei inspekteur Broekman, die gebruik maakte van een kleine pauze ii\ het verhaal. „Juist", knikte Ohlquist. „Het is blijkbaar een onafwendbaar noodlot, dat de mens, die de ver keerde weg op is gegaan, een nog misdadiger type ontmoet, dat van het gevaar, waarin de eerste verkeert, gebruik pro beert te maken." „Met andere woorden. Van der Zuyden is zo'n misdadigers- type geweest", konstateerde Broekman. Sven haalde de schouders op. „Dat is een kwestie van waarde ring", zei hij. „Wat willen wij als erger beschouwen, 't stelen van kostbaarheden door 'n goed georganiseerde bende of 't ple gen van chantage door een ge wetenloos individu op de leden van die bende Want zo zit de zaak. En die chantagepogingen hebben gezorgd voor het drama op de Kwakkenberg en uiteinde lijk tot de ontmaskering van de bende." „Je hebt gesproken over acht personen", merkte mr. Verha gen op. „Horen de Zweed Jörgen- Geldermalsen, Waalwijk, Oister- wijk, Uden. Heusden'en Tilburg in aanmerking zullen komen. Men hooDt. dat deze voettocht, waarover wij binnenkort nog bijzonderheden zullen publice ren, een blijvende traditie zal worden. TOTO Nr. 16- Dc toto van vorige week zon dag bracht een totaal aan prij zen van 73.800.De eerste prijs, een bedrag van 51.660. moest door twee winnaars van 15 punten gedeeld worden. Voor de tweede prijs, een bedrag van j 22.140.waren 38 deelnemers met 14 punten. Uit ons rayon waren 't de volgende winnaars: G. de Jong, Lancierstraat 41b (lid van Longa), A. Steffers, Dan. Theronstraat 30 (lid van TAC), J. Verhoeven, Rich. Wag- nerstraat 40a (ondersteunend lid van Hieronymus), Th. Teij- ten, Emmastraat 18 te Dongen (lid van Dongen). Ch. Petit, Ter- beijdenstraat 5, Breda (lid van Advendo). BRABANTS TOTO-WINNAAR ONTVING RUIM 40000 GULDEN Voor de familie J. Bakers, Joh. Vermeerstraat 7 uit Eind hoven, was het donderdagmid dag een onvergetelijk ogenblik toen.'de heren A. v. Rijswijk (be stuurslid van de KNVB Afdeling Noord-Brabant), A. Roosjens, ambtenaar KNVB uit Den Haag en A. v. d. Dobbelsteen, admi nistrateur van de KNVB afde ling Brabant, de woning betra den en de heer v. Rijswijk met een toepasselijk speechje een bankchèque groot 44.800. aan de winnaar van de KNVB- ioto nummer 15, de heer Bakers, kon overhandigen. Grote vreugde natuurlijk 'in het Eindhovens gezin, daar dit bedrag bij deze eenvoudige amb tenaar van de gemeente Eindho ven zeer welkom was. Ook de voorzitter en secreta ris van Veloc, waarvan de win naar met de 15 punten lid is, waren aanwezig. De heer v. Rijswijk kon me dedelen dat er in de afgelopen vijf weken gemiddeld 330 tot 350 verenigingen aan de toto deel namen. Het aantal deelnemers in Brabant bedroeg in dezelfde periode 65152, De bruto inzet in die vijf weken (ook alleen weer in Brabant) was 81.978.25. MGR. ALFRINK OPENDE DE VIJFDE FACULTEIT VAN KATHOLIEKE UNIVERSITEIT. „De Kerk heeft de opdracht op alle terreinen van het mense lijke leven present të zijn. Daar om mag zij zeker op het hoge niveau ivan de wetenschapsbe oefening niet achter blijven. Er sen en de Fransman Dupont daar ook bij „De verdwijning van die twee, gekoppeld aan de mededeling van mile Ilescu over het afge luisterde gesprek, was de grote moeilijkheid, die zich bij de op heldering van de kwestie voor deed", vertelde Sven. „En de moord op dr. Maro- niu informeerde Broekmian. Sven maake een afwerend ge baar. „Ik zal u alles vertellen. U weet, dat ik naar Nijmegen j kwam in opdracht van 't hoofd- 'j bureau in Kopenhagen, om na te gaan, of wij hier de vervaardL ger konden vinden van het be dwelmingsmiddel, dat gebruikt was bij verschillende juwelen- diefstallen in huizen van rijke mensen. Het spoor, wel wat vaag leidde naar deze stad. Omdat 't gas over de grenzen moest wor den gesmokkeld, ben ik van het idee uitgegaan, dat de fabrikant het aan bezoekers uit het bui tenland mjeegaf. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2