De Echo van het Zuiden WAALWIJK Uit die Langstraat Capelle Drunen Vlijmen Haarsteeg Sprang Waspik Raamsdonk RAAMSDONK KREEG EEN GARAGE. Raamsdonksveer VOORDRACHTAVOND. MAANDAG 30 SEPTEMBER '57 80e JAARGANG No. 73 Gemeenteraad Drunen. Benoeming leraar Vakschool, I De raad der gemeente Drunen kwam vrijdag in algemene vergade ring bijeen. Het betrof hier een spoedeisende vergadering, met als voornaamste agendapunt: benoe ming van een tweede leraar aan de schoenmakers-vakschool ten behoe ve van het machinale onderwijs. De voordracht van B. en W. luid de: 1. H. Bax te Budel, voorheen afde lingschef der N.V. Bata; 2. G. A. v. Huiten te Aalten, be drijfsleider schoenfabriek aldaar. De raad benoemde met 8 stemmen de heer H. Bax; 3 stemmen werden uitgebracht op de heer G. A. van Huiten Naar burgemeester Snels meedeel de, zal op 1 december met 't nieuw leerplan, waarin machinaal onder wijs secundair is, starten. De nieuw benoemde leraren zullen echter reeds eerder in dienst treden, omdat zij zich op dit leerplan zullen moe ten instellen. Aan de orde was ook nog 't voor stel van B. en W. tot wijziging van de salaris-verordening. Het betrof hier een verordening voor vuile, ex tra zware en langdurige arbeid. De raad gaf hieraan zijn goedkeu ring. HERINNERINGSGEDENKTEKEN. Donderdagavond had in de zaal van café Elshout een bijeenkomst plaats om te ko men tot oprichting van een werkcomité voor het Herinneringsgedenkteken voor oorlog en bevrijding. Burgemeester Snels, onder wiens leiding deze bijeenkomst stond, heette allen van harte welkom en dankte de aanwezigen, die zich door hun komst blijkbaar beschikbaar wilden stellen om eventueel straks daad werkelijk mede te werken als dit van hun gevraagd zou worden. Uitvoerig belichtte Burgemeester Snels de plannen tot oprich ting van een gedenkteken toe en toonde de vergadering reeds enige ontwerpen welke hiervoor gemaakt zijn. Spreker was van mening dat het oprichten van een gedenk teken aan oorlog en bevrijding een daad zou zijn waarmede de herinnering aan oor log en bevrijding en de offers die de be vrijding ons gekost heeft, levendig zou worden gehouden, iets wat voor de komen de generatie van bijzonder grote betekenis zal zijn. Evenzeer was spreker van mening dat het realiseren van dit gedenkteken niet een taak was van het gemeentebestuur, maar meer een taak van de bevolking zelf. Dat de bevolking van Drunen hieraan zijn steun niet zou willen geven, kon spreker zich niet indenken. Ook de vergadering was over het alge meen van oordeel, dat de bevolking er een eer in zou stellen dit gedenkteken als een blijvende herinnering aan de offers die gebracht zijn voor onze bevrijding daar te stellen en dat iedere Drunenaar zich mo reel verplicht zou voelen hieraan zijn steentje bij te dragen. De gehele vergade ring wilde dan ook gaarne hieraan zijn medewerking verlenen. Er werd deze avond een dagelijks be stuur gevormd voor het werkcomité, waar in alle aanwezigen zitting hadden genomen. In het dagelijks bestuur werden op voor dracht van Burgemeester Snels bij accla matie gekozen: Ir. v. Lammeren, C. Klein, A. Willems, H. Peeters, M. IJpelaar, K. van Dun en J. Schijvenaars. Tot voorzitter werd gekozen Ir. v. Lammeren, tot pen ningmeester K. van Dun en tot secretaris J. Schijvenaars. SUBSIDIE VOOR DE AVONDSCHOOL VOOR SCHOENMAKERS. Door het ministerie van onderwijs is heden voldaan aan de aanvrage tot subsidie (70 voor de avondschool voor schoen makers aan de Gemeentelijke Vakschool alhier. Deze subsidie werd verkregen dank zij de belangrijke reorganisatie die de avondcursussen dit jaar hebben ondergaan. Voor deze avondcursussen machinaal schoenmaken, welke cursus gegeven wordt in een uiterst modern ingerichte school, heeft men thans een vast drie-jarig leer plan, terwijl de cursus wordt gegeven door erkende leraren. Mede de belangrijke uit breiding en reorganisatie is deze subsidie zo belangrijk. Voor kort nog werden twee leraren machinaal schoenmaken aangesteld door de dagvakschool, alsmede een leraar algemeen vormend onderwijs, welke leraren ook deze avondcursussen zullen verzorgen. Het hoofd afdeling machines werd toen te vens benoemd tot directeur van de avond school. Naar wij vernemen is in het leer plan voor de avondcursussen ook het vak algemeen vormend onderwijs opgenomen. BLOKHUT ONDER DE KAP. De blokhut „Voor de jeugd, door de jeugd", waarvoor zondag j.l. een bliksem- loterij werd gehouden, zal naar wij verne men binnen enkele weken onder de kap gaan. De jeugd krijgt hiervoor hulp van er varen vaklui; zodra deze blokhut onder de kap is, zal de jeugd zich weer gaan wijden aan de inrichting. R.K.J.B. De R.K.J.B.-afdeling Drunen hield don derdagavond in de zaal van café v. Delft een algemene ledenvergadering, waarp het winterprogramma werd besproken. Ook dit jaar is het winterprogramma weer vol activiteiten; studie, sport en ont spanning krijgen weer ruim hun deel. Er werd o.a. op deze vergadering op voorstel van het bestuur een studieclub op gericht, welke in de toekomst speciale on derwerpen op de land- en tuinbouw be trekking hebbende, zal bestuderen, onder deskundige leiding. Er zal ook een cursus Rundveekennis worden gehouden en in samenwerking met de RKJB uit Elshout start men ook met de tuinbouwwerktuigen- cursus, een vervolg van de cursus moter kennis die het vorige jaar werd gehouden. Dit jaar start men ook met de cursus Be drijfseconomie, welke cursus wordt gege ven o.l.v. de heren Kamp en v. Arendonk. Ook zal dit jaar weer een sociale cursus worden gegeven in samenwerking met de R.K.J.B. Onder leiding van de culturele adviseur heeft men ook een programma dat gericht is op de culturele vorming. Toneel, zang en declamatie krijgen hun kans, terwijl ook met voorlichtingsavonden aandacht be steed zal worden aan de culturele vorming. De wintermaanden lenen zich niet spe ciaal voor vakwedstrijden. Alleen Bertus de Wit zal deelnemen aan de Kring-stal- wedstrijd. Deze zomer werden wél wed strijden gehouden, nl. een landbouwgewas- senwedstrijd met haver en een tuinbouw- gewassenwedstrijd met bonen. De uitslagen hiervan waren nog niet bekend. Ook in de sport sloeg Drunen deze zomer een goed figuur. Op de tweede kringsportdag werd men no. 1 en C. M. v. Drunen werd op de 1500 m kampioen op de Interkring. De RKJB blijft actief. GOED AFGELOPEN. Zaterdagmiddag ongeveer half één had op den Akker tegenover Hotel Het Zwarte Schaap een ongeval plaats. Toen een luxe wagen uit de richting Waalwijk genoemd punt naderde stak juist een kind de straat over. De chauffeur van de luxe wagen pro beerde de knaap te ontwijken, maar raakte hem nog juist, zodat deze tegen het weg dek geworpen werd. Een juist passerende dokter onderzocht de knaap, die hij een woning liet binnendragen. Bij nader onder zoek bleek dat de kleine inwendige kneu zingen had opgelopen en thuis verzorgd kon worden. NOODLOTTIGE VAL. Toen mej. van Esch-de Laat zaterdag middag door de Mgr. Kesselstraat fietste, liep plotseling een hond voor de fiets. Hier door kwam zij zo ongelukkig te vallen dat zij een gebroken heup opliep. Na ter plaatse te zijn verbonden werd zij naar het ziekenhuis te Den Bosch overgebracht.a KORFBAL. Alle vaststaande wedstrijden van Ne ver Down zijn zondag afgelast. Dit zijn reeds twee verloren zondagen, de eerste wegens A-griep. DONGEN 3 - VLIJM. BOYS 2, 2-0. Het tweede elftal dat zondag een grote overwinning behaalde op Set Tilburg, ver loor nu tegen de verwachting in van Don gen 3. DEMONSTRATIE. Onder auspiciën van de plaatselijke Fok- en Controlevereniging had vrijdag j.l. op 't bedrijf van de landbouwer P. Buijs alhier een demonstratie van fokvarkens en fok- zeugen plaats, waarvoor vele goede die ren waren ingezonden. De jury bestaande uit de heren Veltman en Frijsen, was van oordeel dat het materiaal van de Fok- en Controlevereniging zeer goed is. Na afloop kwamen alle deelnemers in café J. van Oyen bijeen. Door de Vee- en Vleescentra le uit Boxtel waren in de zaal enkele ge slachte varkens bijeengebracht van ver schillende kwaliteit; aan de hand daarvan weard door de jury aan de aanwezigen een uiteenzetting van de kwaliteit gegeven. Zij drong er op aan om vooral varkens te mes ten met veel vlees omdat dit het meeste waarde heeft. De voorzitter van de Haar- steegse vereniging de heer F. van Bijnen dankte na afloop de heren Veldman en Frijsen voor hun duidelijke uiteenzettingen en de aanwezigen voor de getoonde belang stelling. BIBLIOTHEEK. Te beginnen met het spreekwoord: „Wie leest verrijkt zijn geest", heeft het bestuur van de parochiebibliotheek zich middels een circulaire tot de inwoners gewend. In deze circulare, die in de afgelopen week huis aan huis is verspreid, wordt verder gezegd, dat nu de lange winter avonden aanbreken ook de leestijd aan breekt. Er wordt op gewezen dat niemand zijn vrije tijd nuttiger kan besteden dan door te lezen, maar dan moet het ook iets goeds zijn. De parochiebibliotheek kan in ieders behoefte ruim voorzien, zij beschikt over een prachtcollectie boeken, zowel voor volwassenen als voor de jeugd, die bovendien iedere maand door vijftig nieu we wordt afgewisseld. De kosten zijn zeer laag gehouden en kunnen voor niemand een bezwaar zijn; per week behoeft slechts 12 cent per boek te worden betaald, voor de tweede week moet 10 ct. worden betaald. Tot het afhalen en omwisselen van boeken bestaat gelegenheid iedere donderdagavond tussen 7 en 8 uur en wel in het parochie huis. Het bestuur besluit de circulaire met zijn vertrouwen uit te spreken dat van de bibliotheek een ruim gebruik zal worden gemaakt. OVERDRACHT GRAFTOMBE WIJLEN Ds. STREEFKERK. Op de algemene begraafplaats alhier had j.l. zaterdagmiddag in tegenwoordig heid van de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk, Mevrouw Streefkerk en vele belang stellenden, de overdracht plaats van de graftombe1 die door de gemeenteleden ter dankbare nagedachtenis aan hun overleden predikant is geschonken. De consulent der Ned. Herv. Gemeente Ds. Haring van Loonsedijk, sprak namens kerkeraad en gemeente woorden van waar dering voor de zegenrijke arbeid door wij len Ds. Streefkerk gedurende een 6-tal ja ren in gemeente verricht, welke arbeid steeds in dankbare herinnering zal blijven. Mevr. Streefkerk dankte de gemeente voor dit bijzonder bewijs van medeleven. CHR. BESTURENBOND SPRANG-CAPELLE. A.s. donderdagavond half acht houdt de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier een algemene vergadering. Als spreker zal optreden de heer K. ter Heide Mzn. uit Enschede, die de verhou ding C.N.V.-UBO zal toelichten. INTREDE CANDIDAAT BOS. A.s. zondag 6 okt. v.m., zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de bevestiging tot die naar des Woords plaats hebben van Candi- daat P. J. Bos van Veenendaal. Als be vestiger zal optreden Ds. K. v. d. Pol van Veenendaal. Candidaat Bos hoopt in de namiddagdienst zijn intrede te doen als predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier. KERKDIENST. In het kerkgebouw der Geref. Gemeente aan de Julianalaan hoopt op dinsdag 1 okt. des nam. 2.30 uur en des avonds 7.15 uur in de dienst des Woords voor te gaan Ds. H. Rijksen van Vlaardingen. BAZAR H.N.C. De Capelse V.V. „H.N.C." is een der grootste voetbalverenigingen ter plaatse en heeft niet minder dan zes elftallen, waar van er vijf in de diverse kompetitiegroepen meespelen. Zulk een vereniging staat steeds voor grote onkosten wat materiaal betreft. Het in hun bezit zijnde kleedlokaal is ook niet ideaal ingericht en verkeert in een slechte staat. Teneinde de financiële zijde wat aan te sterken, zal men a.s. winter een bazar organiseren, waarvoor een dezer da gen een comité werd gevormd. Met de voorbereidingen is men reeds aangevangen en spoedig zullen de dames en heren van 't comité de inwoners van Caplle met een be zoek vereren om hun medewerking te ver krijgen. Men mag wel verwachten, dat de ze actieve vereniging de medewerking van de bewoners in belangrijke mate zal ver krijgen. Indien er nog dames zijn, die haar medewerking aan dit comité willen verle nen zal het op prijs worden gesteld, als zij dit aan de heer L. Stein, Nieuwevaart 2, alhier, willen kenbaar maken. FLORALIA-TENTOONSTELLING. J.l. zaterdag werd onder grote belang stelling de jaarlijkse floralia-tentoonstelling gehouden in een der lokalen van de Konin gin Julianaschool alhier. Des namiddags was er voor de jeugd gelegenheid om hun kansen te wagen aan de diverse attracties die opgesteld waren en vooral de grabbel ton mocht zich een grote belangstelling van de jeugd tonen. Des avonds was er voor de ouderen gelegenheid hun kansep te wagen aan het Rad van Avontuur, en ook vele belangstellenden maakten een rondwande ling langs de tentoongestelde bloemen. De inzendingen waren dit jaar niet zo groot als vorig jaar. Toch kon men constateren, dat vele inzenders met liefde hun planten had den opgekweekt. De uitslag van deze flo ralia-tentoonstelling was als volgt Kinderen: Afd. Vlijtige Liesjes: Tonnie le Sage le prijs; Jacob v. d. Werken 2e pr. Afd. Tradescantia: Arie de Rooij le, Co Vos 2e, Teuni van Vuuren 3e pr. Afd. Begonia's: Hannie de Rooij le, Bas Molegraaf 2e, Piet van Beek 3e pr. Afd. Geraniums: Johanna Molegraaf le, Thea Rosenbrand 2e, Gerard Sprangers 3e. Planten opgekweekt door ouders en an dere belangstellenden: Afd. Bladbegonia's: Mevr. de Rooij-Mesch le pr., mevr. Snij- ders-de Bruijn 2e, mevr. de Rooij-Wage- makers 3e pr. Afd. Geraniums: Mevr. Sterrenburg- Schaffer le, mevr. L. de Rooij 2e, mevr. Kommers 3e pr. Afd. Coleus: Joh. van Drunen le, J. Boezer 2e, A. Rosenbrand 3e pr. Overjarige planten: Mevr. J. Vos-Rosen- brand le pr. met geranium; mevr. v. d. Werken le pr. met fuchsia; Betsy de Visser 2e pr. met geranium, Willy de Jong 2e pr. met bladbegonia, J. de Rooij-Wagemakers 3e prijs met begonia, J. Waarts 3e pr. met begonia. Aan deze tentoonstelling was eveneens verbonden een verloting van een krente- mik groot 1.30 m., welke geloot werd door de heer Konings, aan de Wendelnesseweg- Oost en een verloting van een grote loco motief, waarvan de winnaar werd de heer H. M. J. Kommers, aan de Wendelnesse- weg-Oost. Een woord van dank is hier zeer zeker op zijn plaats aan de juryleden de heren v. Dongen uit Waalwijk. Zij hebben geen moeilijke taak gehad, met de beoordeling der planten, doch wel hebben zij hun werk zeer serieus opgevat. De muzikale omlijs ting aan de floraliatentoonstelling werd verzorgd door het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" alhier. BENOEMING. In de vacature ontstaan door het over lijden van de heer W. J. van Nieuwenhuij- zen, is tot onderwijzer aan de Koningin Ju liana-school alhier benoemd de heer Meen- horst uit Eindhoven. De heer Meenhorst behaalde j.l. dinsdag 24 sept. zijn hoofdakte op het te Eindhoven gehouden examen. CONTACT-AVOND JEUGDKORPS A.s. woensdagavond 7.30 uur zal in het gymnastieklokaal aan de Binnenhaven al hier, de eerste contact-avond worden gehou den van het jeugdkorps van de muziekver. Kunst na Arbeid. De uitnodigingen aan de jongelui die zich voor dit korps hebben op gegeven zijn inmiddels verzonden, terwijl voor deze eerste bijeenkomst tevens een uitnodiging is gezonden aan de ouders van de jeugdleden. De voorzitter van het fan farekorps Kunst na Arbeid, de heer Kerst, zal een inleidend woord spreken, waarna de heer Tendijcke, uit 's-Hertogenbosch, secretaris van de afd. Noordbrabant van de Ned. Federatie van Harmonie- en Fan faregezelschappen een uiteenzetting zal ge ven omtrent het doel en wezen van de jeugdkorpsen. Andere belangstellenden zijn eveneens welkom. Indien er nog jongens en meisjes zijn, die alsnog willen toetreden tot dit jeugdkorps kunnen zij zich voor woensdag opgeven bij 't bestuur van Kunst na Arbeid. OPHALEN OUD PAPIER. Ten bate van de plaatselijke muziekver eniging Kunst na Arbeid, zal ook in deze gemeente een actie worden ingezet tot het ophalen van oud papier e.d. A.s. zaterdag zal de eerste rondgang worden gemaakt. Personen die oud papier voor dit doel wen sen af te staan worden beleefd verzocht dit gereed te zetten, zodat het ophalen een vlot verloop zal hebben. RUITERDEMONSTRATIE. Het slechte weer van de laatste tijd is oorzaak geweest, dat de ruiterdemonstratie. welke het bestuur van de „Margrietruiters' voor donateurs en publiek had willen geven geen doorgang heeft kunnen vinden. Het bestuur hoopt in het komende voorjaar aan dit plan uitvoering te kunnen geven. JUDO-DEMFONSTRATIE. In het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers, worden op woensdag 2 oktober judo-demonstraties gehouden door enkele ploegen uit Tilburg, Waalwijk en Capelle. Het geheel staat o.l.v. de heer van Unen uit Tilburg. FILMNIEUWS. Het filmcentrum Carmel, gevestigd Car- melietenstraat 54 te Waspik-Boven, is haar winter-filmseizoen begonnen. Het bestuur is erin geslaagd voor de maand oktober en kele zeer goede films te bemachtigen. Voor volwassenen zullen de films worden ver toond 's zaterdags en 's zondags, telkens om acht uur. Het programma voor oktober is: zaterdag 5 en zondag 6 oktober Sissie, de romance van een prinses; zaterdag 12 en zondag 13 oktober- De Machinist, zaterdag 26 en zondag 27 oktober Marcelino brood en wijn. Ook voor de jeugd heeft het film centrum een prachtig programma kunnen samenstellen. Deze films zullen worden ge draaid op zondagen telkens om 3 uur. Het programma: zondag 6 okt.: Avon tuur in het woud; zondag 13 okt. Jongens kamp; zondag 20 okt.: Kazan overwint - Rin Tin Tin; zondag 27 okt.: De laatste der Mohikanen (een spannende Indianenfilm) AANVULLENDE LENING VAN f 189.100. - VOOR BOUW VAN 30 WONINGEN. Onder voorzitterschap van burgemeester Prinsen kwam de raad der gemeente Raamsdonk zaterdlagavond in openbare vergadering bijeen. Nadat de notulen der vorige vergade ring onveranderd waren goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving wa ren aangenomen, ging men over tot de benoeming van de commissie, bedoeld in art. 8 der Woonruimtewet 1947. De aftre dende heren H. de Bruijn, G. Knaap, H. Schumacher, W. v. Seters en A. Verschu ren werden allen herkozen. Op grond van een groot aantal gebre ken werd de woning Kartuizerstraat 57 on bewoonbaar verklaard. Een voorstel om twee strookjes grond nabij de Schansstraat om niet te aanvaarden, werd door de raad goedgekeurd. Het is namelijk zo, dat de bewoners van de percelen Schansstraat 23 en 25 te Raamsdonk(dorp) van een onver hard pad gebruik moeten maken om de openbare weg (Schansstraat) te bereiken. Bij regenval is het pad echter onbegaan baar en zijn de woningen practisch onbe reikbaar. Het pad omvat een gedeelte, groot ca. 144 m2 en een gedeelte, groot ca. 57 m2. Om het pad begaanbaar te ma ken, is het gewenst dat de gemeente eige naresse wordt en het pad openbare straat. De eigenaren, te weten H. Boons en P. de Bont, zijn bereid deze perceelsgedeelten aan de gemeente om niet af te staan. Reeds eerder voteerde de raad een kre diet voor de aanleg van de St. Jozeflaan en voor de reconstructie van een gedeelte van de Grote Kerkstraat nabij de nieuwe r.k. kerk te Raamsdonksveer. In dit kre diet was echter niet begrepen de aanleg van straatverlichting. De raad voteerde hiervoor een bedrag van f 7000. Voor deze verlichting zullen - in aanpassing met de verlichting in het te reconstrueren gedeelte van de Grote Kerkstraat - een 12-tal lichtpunten benodigd zijn. In augustus kreeg de gemeente toestem ming voor de bouw van 30 woningwet woningen. Voor de financiering en de stichtingskosten dezer woningen was be stemd de helft van de zg. woningbouwle ning 1957. Daar dit gedeelte ontoereikend was, heeft de minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid de Bank voor Ne derlandse Gemeenten verzocht aan de ge meente alsnog een lening van f 189.100. - aan te bieden. Deze aanbieding tegen een rente van 414 een bereidstellingspro- visie van 2 over de in 1957 op te nemen termijnen en een van 2Vz over de in 1958 op te nemen termijnen, en verder tegen een looptijd van 30 jaar, werd door de raad geaccepteerd. Het aantal opcenten op de hoofdsom der personele belasting werd voor het belas tingjaar 1958 - 1959 bepaald- op 150. Verder had plaats de aanbieding van de begroting van de gemeente, het grondbe drijf en de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon voor het jaar 1958. Tot leden van de commissie van voor bereiding werden wederom benoemd de heren van Woerden, Rodenburg en Ver schuren. Goedgekeurd werd verder het voorstel tot het indienen van een verzoekschrift tot verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor het dienstjaar 1958 en volgende jaren. Ten slotte hechtte de raad zijn goedkeu ring aan enkele begrotingswijzigingen voor het dienstjaar 1957. GESLAAGD. Met schitterende cijfers slaagde voor Logopaediste in Den Haag onze dorpsge- note mej. Greet Konings. Te 's Bosch slaagde voor de hoofdakte de heer Jos de Bont alhier. GESLIPT. Bij de spoorwegovergang Wachtpost 16 kwam een motorrijder uit Gorkum tenge volge van de natta straatweg te vallen. Zijn duo-passagiere wist nog tijdig af te springen, maar de motorrijder liep een zware hersenschudding op. Opname in het St. Theresia-ziekenhuis te R'veer bleek noodzakelijk. PATER LOOP KOMT. De datum waarop Pater Loop een avond zal komen verzorgen voor de leden van de Bond zonder Naam (in onze plaats zijn niet minder dan 156 gezinnen lid van de Bond) is bepaald op 20 nov. in zaal Nieuwenhuizen. EEN NIEUWSGIERIGE KOE. Een koe van landbouwer A. Z. wilde eens een kijkje nemen in een silo. Daar de koe zeer nieuwsgierig was, wat de boer zo al klaar maakte in dat ding, kwam ze te kort op de kant en viel er in. Wat nu! Goede raad was duur. Ze kon er niet meer uit. De boer die intussen met de verblijfplaats van de koe op de hoogte werd gesteld, wist raad. Een trap werd ge maakt van pakken stro. De wijze koe ging er op staan en zo werd ze aan de horens naar boven getrokken. De koe zal het in het vervolg zo diep niet meer gaan zoeken. Tot op heden was er in ons dorp geen garage. Waren er stukken aan motor, trac tor of auto, dan moest men steeds verderop. Toen er in de Raadhuisstr. een nieuwe Chr. school gebouwd werd, kwam het oude ge bouw te koop. De koper de heer Ad Knaap maakte van het gebouw een mooie moder ne garage en met dit feit werd Raams donk een garage rijk. De benzinepompen van Super en Caltex zijn reeds in werking gesteld en auto's rijden al af en aan. We hopen dat onze eerste garage een hoge bloei zal bereiken en de ondernemer de heer Knaap wensen we van harte heel veel succes. R.VEER VAN NU. Als we R'veer van nu eens gaan verge lijken met het R'veer van kort na de oor log, zien we dat het gemeentebestuur in die jaren hard gewerkt heeft en veel tot stand heeft gebracht. Allereerst denken we hier aan de prach tige nieuwe kerk, die naar alle waarschijn lijkheid 15 dec. a.s. geconsacreerd zal wor den. Deze kerk zal het centrum worden; de Grote Kerkstraat immers zal verruimd worden door de afbraak van enkele per celen, er zal een mooie St. Jozeflaan wor den aangelegd die doorloopt op de weg Breda Gorinchem. Het K.A.B.-gebouw en de oude kerk worden afgebroken, de gevel van het ziekenhuis wordt gemoderniseerd. Dit alles, tesamen met het oude hart van R'veer, n.l. het Heereplein, zal één mooi geheel vormen. Verder zien we in R'veer verschillende mooie nieuwe woonwijken; we denken hier aan de Boterpolder en 't Omschoor. Over al is ruimte gelaten voor mooie beplantin gen, zodat het er prettig wonen is. Op dinsdag 1 oct. zal er te R'veer in de Ned. Herv. Kerk een voordrachtavond gehouden worden door Willem Berkhemer. De gemengde zangvereniging Excelsior zal hierbij haar medewerking verlenen. GESLAAGD. Voor 't coupeursdiploma van de Rotterdamse Snijschool slaag de dezer dagen onze stadgenoot de heer Christ Hoevenaars. v Op het op 28 september te Eindhoven gehouden examen voor typen en steno slaagden de volgende dames: voor steno grafie Engels Jeanne Vermeeren; voor ste nografie Nederlands Jeanne Verdonk, en voor machineschrijven Diny Kamp, Els Meijer. Louise v. Kessel, Rinie Verhoeven en Jet Pullens. Ze genoten allen hun op- j leiding bij de Eerw. Zusters, le Zeine 7, alhier. MGR. H. HEEZEMANS. Op 6 oktober a.s. hoopt de HoogEerw. Heer Mgr. H. Heezemans, deken en pas toor van de St. Catharinaparochie te Eind hoven, de dag te herdenken, dat hij vóór 12 Vè jaar werd benoemd tot deken en pas toor te Eindhoven. K.A.V. AFDELING WAALWIJK. Op woensdag 25 sept. j.l. werd het 20-jarig bestaansfeest gevierd. Er werd begonnen met een H. Mis om half 7 in de parochiekerk van St. Jan. 's Avonds was er om half 8 Lof in de kerk van O.L. Vrouw in Be- soyen, gecelebreerd door de Hoog eerwaarde Heer Deken v. d. Hurk, waaronder hij een korte toespraak hield over de betekenis van de K.A.V. Na het Lof ging men geza menlijk naar het Patronaatsgebouw in Besoyen, waar de verdere feest avond werd doorgebracht. De voorzitster heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder pas toor Verbiesen, de eerw. adviseur kapelaan Lempens, de diocesane leidsters de dames Stokwielder en Puijenbroek, en de heren v. Kol en Bruurmijn, afgevaardigden van de K.A.B. De voorzitster, mevr. Hamers- Leijsten, opende met gebed voor de zieken. Hierna gaf zij een overzicht van het werk over de afgelopen 20 jaren en sprak zij een dankwoord tot pastoor Verbiesen, die zo goed is geweest om de zaal gratis ter be schikking te stellen. Ondertussen werd een begin gemaakt met de koffietafel, dat allen zich goed lie ten smaken. Dit alles werd opge luisterd door muziek en zang, dat werd verzorgd door de heren Ver steeg en Mulders. Hierna heeft een tweetal dames een leuk stukje voorgedragen. Ook 't leuke blijspel dat door de vrouwen-con gregatie van Besoyen werd opge voerd, vond algemeen bijval. Ver der spraken mej. Puijenbroek en de heer v. Kol nog een gelukwens uit spoorden allen aan om goede leden te zijn. Tot slot werd er een verloting ge houden. Aan allen die een prijs be schikbaar hebben gesteld, nog maals onze hartelijke dank, even eens dank aan degenen die deze avond mede hebben doen helpen slagen. Na nog wat gezellige muziek en zang, werd deze avond gesloten met de christelijke groet. KAV AFD- BAARDWIJK. Op de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen van de KAV afd. Baardwijk sprak mej. Puij enbroek over het onderwerp „Kopen od afbetaling". Spreek ster gaf op prettige wijze een helder inzicht in deze materie en wijdde vooral aandacht aan dq voor- en nadelen van het ko pen op afbetaling. De geestelijke adviseur, kape laan de Kroon, zette de beteke nis uiteen van de Missieweek, welke in de parochie zal worden gehouden, en spoorde de aanwe zigen aan hieraan deel te ne men. „TROUW AAN ORANJE" VIERDE ALLERPRETTIGST ZILVEREN JUBILEUM. Veelzijdige belangstelling tij dens receptie. De vereniging „Trouw aan Oran je" in de St. Antoniusparochie heeft op allerprettigste wijze haar zilve ren jubileum gevierd. En zoals zij 25 jaar lang bij de vele Oranjefees ten heeft gedaan, heeft zij ook nu jong en oud in een bijzonder aan gename feestviering betrokken. Op zaterdag 21 september heeft de jeugd genoten van een aantrekke lijk en gevarieerd programma en dit weekende waren het de ouderen die in de feestvreugde mochten de len. In de zaal van café De Linden- boom trad zaterdag- en zondag avond „Jan van Ostade's Cabaret gezelschap" op, waarmee de twee maal uitverkochte zaal zich uitste kend heeft vermaakt. Het officiële gedeelte van de feest viering had gisteren van 122 uur plaats in café De Lindenboom in de vorm van een receptie. En op deze receptie is wel gebleken hoeveel sympathie men „Trouw aan Oranje" allerwege toedraagt. Vele vereni gingen en talrijke vooraanstaande personen kwamen het jubilerende bestuur gelukwensen. Namens het centrale Oranjecomité kwamen bur gemeester Teijssen en de heer de Kort gelukwensen aanbieden. In zijn korte toespraak onderstreepte bur gem. Teijssen, dat de vereniging in de afgelopen 25 jaar haar naam inhoud en betekenis heeft weten te geven door tal van activiteiten en dat zij op voortreffelijke wijze het gestelde doel heeft weten te reali seren. Namens het centrale Oranje comité en als burgemeester wenste hij het bestuur geluk met het be reiken van de zilveren mijlpaal. Pastoor Lam, die tezamen met ka pelaan v. Beers zijn gelukwensen kwam aanbieden, zei in zijn toe spraak o.m. dat „Trouw aan Oran je" haar taak op voortreffelijke wij ze heeft opgevat en ten uitvoer ge legd. Zij heeft niet alleen maar fees ten georganiseerd, maar ook blijk gegeven van een positieve geest. Zij heeft niet alleen de uiterlijkheid be tracht, maar ook bij jong en oud de vaderlandsliefde aangekweekt. Zij heeft bewezen dat de katholieken in vaderlandsliefde, in liefde voor ons Vorstenhuis, voor geen enkele an dere groepering onderdoet. In de geest van dit taakbesef wenste pas toor Lam de vereniging een rijke toekomst. De voorzitter van het bestuur, de heer A. v. Seters, dankte beide spre kers voor hun zeer waarderende woorden, waaruit z.i. mocht blijken dat „Trouw aan Oranje" in de ver wezenlijking van haar doelstelling is geslaagd. In zijn toespraak, waar in de voorzitter o.m. de activiteiten van de vereniging schetste, huldigde hij tevens de 4 zilveren bestuurs- jubilarissen, te weten G. de Jong, J. Hornes, L. v. d. Bogaard en J. v. Loon. Hij wees op het vele werk, dat deze bestuursleden in de afge lopen 25 jaar voor de vereniging en in het belang van jong en oud heb ben gedaan. Voor deze vele activi teiten bracht hij hun hartelijk dank. Bijzondere dank en erkentelijkheid betuigde spr. het werkcomité, dat onder leiding van de voorzitter, de heer J. Damen, en de secretaris penningmeester, de heer L. Fijne man, voor een zo grootse en ge slaagde feestviering had zorg ge dragen. Dank ook bracht spr. aan de Eerw. Zusters en Broeders en het verdere onderwijzend personeel voor het féit dat zij altijd klaar staan bij het organiseren van kinderfeesten en zich daarbij op zo uitstekende wijze van hun taak kwijten. De fa brikanten en winkeliers bracht spr. dank voor hun royale bijdrage voor de viering van dit zilveren jubi leum ,dank aan pastoor Lam voor het gebruik van het filmtoestel, dank aan het gemeentebestuur voor de magnifieke feestverlichting en aan alle parochianen voor hun bij drage aan deze jubileumviering. Onder de velen, die het bestuur hun gelukwensen kwamen aanbie den, merkten wij verder o.m. op: de beide wethouders, de heren Smol ders en van Heeswijk, kapelaan Meeuwese, afvaardigingen van de Oranj evereniging „Koninginnedag" uit Besoyen en van de Oranje vereniging „Oranje Boven" uit Baardwijk, de Eerw. Zusters en Broeders, de heer v. Vliet .directeur van Gemeentebedrijven, notaris v. Gurp, een afvaardiging van de to neelvereniging D.V.S.V. en de Ont spanningsver. „Onderlinge Vriend schap" en verder vele andere be langstellenden. Twee dochtertjes van de heer Fijneman en een zoon tje van de familie Boons en van de familie v .d. Broek vertolkten de hulde en de dank van de kinderen uit de St. Antoniusparochie in al leraardigste dialoogjes. Door de voorzitter met vriendelijke woor den, een ballon en een zakje ver snaperingen beloond, trokken ze glunderend af. Toen burgemeester Teijssen was gearriveerd, deden ze het nog een keer keurig over. Verder kwam de drumband een klinkende serenade brengen, die aan verstaanbaarheid niets te wen sen overliet. 's Avonds, voor de aanvang van de cabaretvoorstelling, werden de 4 zilveren jubilarissen nog weer eens flink in de schijnwerper gezet en werd elk van hen een fraaie porte feuille met inscriptie overhandigd, alsmede een onderscheiding in de vorm van een ere-kruis met de in scriptie „Trouw aan Oranje". „Trouw aan Oranje" kan terug zien op 'n zeer geslaagde jubileum viering ,die vooral daarom zo'n suc ces is geworden omdat alle Anto- nianen op zo spontane en royale wijze hebben bijgedragen. BRIDGE IN WAALWIJK. Vrijdagavond j.l. heeft de Waalwijkse Bridgeclub in Hotel Verwiel het bridge-seizoen 1957- 1958 met een kleine interne bridgedrive geopend. Wegens de vele zieken bleef het deelnemers aantal tot 24 beperkt. De prijs winnaars waren 1. de heren Heuperman-Wis- sema; 2. Mevr. Biekart en de beer de Visser; 3. de damies Dirks-v. Oldenbeek; 4. de dames Greve-Donkers. Er werd door de clubleden besloten de gelegenheid open te stellen nieuwe leden in de club op te nemen, waarvoor in1 okto ber de gelegenheid tot opgave bestaat. SUPPORTERSVER. WSC- Voor a.s. zondag is ovor ons le elftal vastgesteld de uitwed strijd tegen Nevelo in Oisterwijk. Al onze leden welke deze reis per bus willen meemaken,moe ten zich opgeven bii café „De Korenbeurs" (M. Brok), tot ui terlijk Donderdagavond. dus niet meer tof vrijdag. Wij ver trouwen dat onze leden hier mede absoluut rekening zullen 1 houden en strikt hieraan zullen

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5