Hoe zit dat met de pijpen EEN ELECTRICIEN J. VAN DONGEN ONDERTROUWBRIEVEN VERLOVINGSKAARTJES VISITEKAARTJES GEBOORTEKAARTJES -KAARTEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 SEPTEMBER 1957 LoonopzantÊ Voor direct gevraagd: ELECTKO-TECHNISCH BEKEAU Wij zijn gespecialiseerd in: larissen in een doublé, en de zilve ren jubilarissen in een zilveren in signe. Omdat de tijd reeds zover ver streken is, huldigde de heer Jon kers alleen de gouden jubilarissen, die hij achtereenvolgens het wand bord met zijn persoonlijke felicitatie uitreikte, n.l. de heren J. van der Griendt, Fr. Oerlemans, H. Balvers, L. Valk, S. Snoeren, C. Klijsen, C. Kleijsen ,J.Hamers, C. Zwaans, W. v. Beers, C. v. Dijk, Jos Kleijsen en J. v. Huiten. Stuk voor stuk, aldus de heer Jon kers, zijt gij mensen van leeftijd ge worden. Wij stellen de jongeren de ze ten voorbeeld. We moeten het be schamend noemen dat van onze ge- organiseerden het aantal jongeren niet in behoorlijke verhouding staat tot de ouderen en doen daarom een dringend beroep om u bij de orga nisatie aan te sluiten, omdat kan be houden worden wat met veel opof fering door de pioniers is verkre gen. Na een korte onderbreking kreeg de heer Stokkermans, voorzitter van de K.A.B., het woord. Ook hij ging terug naar de jaren van op richting en kwam tot de conclusie dat reeds in 1902 de eerste grond slagen zijn gelegd voor de oprich ting van de organisatie, die feitelijk de grondslag gelegd heeft voor de tegenwoordige K.A.B., waarvan zij de grootste onder-afdeling is. De K.A.B. is aan St. Willibrordus alzo grote dank verschuldigd en namens het bestuur feliciteert hij dan ook van harte de jubilerende afdeling, die steeds een stempel van solidari teit gedrukt heeft op de beweging. De K.A.B. is trots op deze afdeling en het doet spreker een genoegen deze waardering te mogen uitdruk ken in een geldelijke steun voor be strijding van de onkosten aan deze feestviering verbonden. Hij felici teerde de jubilarissen en wenste St. Willibrordus een stijgende bloei. De heer J. Beerens nam 't woord als voorzitter van de Coöperatieve vereniging Broederhulp. Hij memo reerde dat de bloeiende Coöperatie feitelijk in de Schoen- en Lederbe- werkersbond zijn grondslag gekre gen heeft. Uit de strijd tegen de ge dwongen winkelnering is de Coöpe ratie ontstaan. Vriend Roestenberg z.g. was de pionier, de oorzaak en de stuwer, die uit deze strijd de Coöperatie tot stand bracht, waar voor spreker hem vanaf deze plaats hulde en dank bracht. Hij dankte verder het bestuur voor de prettige samenwerking, die het steeds van St. Willibrordus heeft mogen onder vinden en vertrouwt dat die in de toekomst bestendigd moge blijven. Na 't woord van de heer Beerens werden de insignes uitgereikt aan de verdere jubilarissen, waarvan de heren F. Montee, J. Snoeren, C. v. d. Louw, M. Voogd, W. Sins, W. Din- gemans, M. Hamers, J. Moreval, J. v. Riel, A. v. Mierden, J. Klijndijk en J. Donders het doublé, en de he ren A Voogd, W. v. d. Ven, Fr. Klis, A. Damen, J. Bekxs, J. Berg mans, A. v. Wanrooij, A. Opperman, B. Grootswagers, A. Voogd, M. Din- gemans, J .v. Gorkum, J. v. Wan rooij, J. v. Wanrooij, L. de Vries, G. Lensveld, W. Mutsaers, J. v. d. Wouw, M. v. Beers, P. de Man, J. Damen, J. v. d. Broek en J. v .d. Griendt onder felicitatie het zilve ren insigne ontvingen. De geestelijk adviseur, kapelaan v. Oort sprak daarna 't slotwoord, waarin hij de jubilarissen feliciteer de, maar daaraan moest toevoegen: „gij zijt oud, maar gij zijt de orga nisatie trouw gebleven en daarvoor mijn felicitatie. Gij zijt in, uw oude dag en deze is door het ouderdoms pensioen iets meer verzorgd. Gij zijt de organisatie trouw gebleven en daarvoor ook mijn felicitatie". Spr. vond het zo mooi dat deze dag sa menviel met de sociale zondag, waarop onze gedachten ook eens uitgaan naar hen, die in dit opzicht nog zovele sociale zorg missen. Spr. dankte de bondsadviseur, dat hij zich op deze dag beschikbaar had gesteld om Kaatsheuvel zijn aan dacht te schenken, de parochiale geestelijkheid voor haar medeleven met dit jubileum, en het nationale bondsbestuur voor zijn waardering, door hier persoonlijk de jubilarissen te huldigen. Met een kort woord van de afde lingsvoorzitter ,de heer J. Groot swagers, werd deze lange huldi gingsmorgen gesloten. De ware feestviering volgde in de avond. Direct om 7 uur was de gro te Gildenbondszaal reeds tot in de uiterste hoeken gevuld. Geen won der, want als gegarandeerde succes avond was het optreden van het ge renommeerde Eindhovense Operette Gezelschap aangekondigd. En pope lend op het optreden van dit gezel schap, nam de heer Jan Gubbens vooraf het woord. En vriend Gub bens vroeg meer tijd dan men hem gaarne toegekend had, maar in een gloedvolle speech hield hij zijn ge hoor gevangen, zonder dat het tijd kende. Ook hij moest natuurlijk aanvangen met een felicitatie, want er werd nu eenmaal gejubileerd; ook hij wierp als oude plaatsgenoot, die de opbouw van dé organisatie heeft meegemaakt, een terugblik op het verleden; ook hij moest de pio niers de revue laten passeren en hulde brengen, waar die dubbel en dik verdiend is, en ook hij kon ge tuigen dat de strijd, die gestreden was, ook gewonnen was, getuige de positie die de arbeider nu inneemt. Hij stelde zich dan de vraag, of dit momenteel nog wel in de volle waarde wordt gewaardeerd. Vooral de jongeren, aldus spreker, dienen te beseffen dat daarvoor veel offers gebracht zijn. De massa ongeorgani seerden van het ogenblik gaan met de activiteit, welke de tegenpartij ontplooit, een gevaar worden voor onze organisatie. Er wacht St. Wil librordus een taak, die niet te on derschatten is. We moeten trachten te behouden wat we thans in onze sociale wetgeving bereikt hebben; wij moeten onze sociaal-economi sche positie weten te versterken; wij moeten in de ondernemingsra den niet alleen onze medezegging schap, doch obk de grote verant woordelijkheid willen dragen. En dit geldt speciaal voor de jongeren, die in de toekomst de steunpilaren moeten zijn waarop wij verder kun nen bouwen. Daarom, aldus spr., voorwaarts met nieuw elan en het vast vertrouwen dat we moeten mo gen stellen op onze jeugd. Een ova tie was het antwoord van de tjok volle zaal op deze enthousiaste rede van vriend Gubbens. En toen kwam het Eindhovens Operette Gezelschap aan het woord; toen kwam er eerst de ware feest- sfeer in de tjokvolle zaal, die in spanning reeds een half uur gebon den was geweest door 't woord van vriend Gubbens, want nu ontlaadde zich die spanning, want wat het E.O.G. in charme, ballet, zang en spel bood, was zo fantastisch mooi ■en bekoorlijk, dat we hierop in ons volgend nummer met graagte terug komen, daar we de tijd niet moch ten nemen hiervan op deze feest avond ongestoord te genieten en tevens onze verslagen persklaar te maken. LEERZAME SHOW. Hoe belangrijk een goed corset ep een goede Beha is voor de moderne vrouw, daarvan hebben de talrijke dames, die donderdag de Pas-Tunet- te-show in het Apollo-Theater be zochten, een uitstekende indruk ge kregen. Op deze show, die de firma Ploegmakers te Kaatsheuvel, in sa menwerking met de Iduna Corset Industrie N.V. te Uden, organiseer de, passeerde een uitgezochte col lectie corsetten, gaines, step-in's en beha's de revue _en de aanwezigen staken hun warme belangstelling niet onder stoelen of banken. Een vijftal mannequins toonde de fraaie collectie Pas-Tunette founda tions, die in een speciaal maatsys- teem zijn vervaardigd. Het Pas-Tu nette maatsysteem is het nieuwste snufje op gebied van de moderne foundationfabricage en gebaseerd op een zeer diepgaand wetenschap pelijk onderzoek naar de juiste maat van de Nederlandse vrouw. Het Pas-Tunette-corset helpt 98% van de Nederlandse dames aan een vol maakt passende foundation tegen normale confectieprijs en voor de andere 2% maakt Udine zonder prijsverhoging een corset naar hun maat. Van nu af is voor de Nederlandse dames ook een perfect passend Pas- Tunette-beha voorradig. Mevr. M. Anspach leidde op keu rige en vlotte wijze de show. In de pauze werd de dames een heerlijk thee-complet geserveerd, terwijl de show op zeer bijzondere wijze werd opgeluisterd door het prachtige poppenspel van het we reldvermaarde Marionettentheater van Bart Brugman. We zijn er zeker van dat de bezoeksters iets hebben geleerd van de heldere en prettige toelichting, door mevr. Anspach ge geven. DE DREIGING VAN DE ATOOMBOM. Onder deze titel werd vrijdag avond in het Apollo-Theater 'n film avond gegeven als propaganda voor het instituut Burgerlijke Bescher ming. Er was een belangstelling voor deze avond, die tot de conclu sie mag leiden, dat er in bredere kringen het bewustzijn gaat leven dat men niet met oud-Hollandse 'on verschilligheid moet blijven afwach ten tot er iets gebeurt. Onder de talrijke aanwezigen telden we bur gemeester v. d. Heijden met de le den van het college, meerdere raadsleden, en verder wereldlijke en geestelijke autoriteiten. De heer Steffen opende met een kort welkom, waarna burgemeester v. d. Heijden met een paar woorden het doel van de avond uiteenzette, om daarna het woord te geven aan het kringhoofd van de B.B., de heer Bijvoet, die op zakelijke wijze een toelichting gaf op de films, die zou den worden vertoond Achtereenvolgens werd een vier tal films vertoonds ,te beginnen met een Amerikaanse rolprent „U bent het doel", die om de uitsluitende Engelse explicatie niet het effect |-sorteerde, die mogelijk bereikt kan worden. Van veel meer betekenis was „Met Open Ogen", een opname die de werking van de Atoombom op een wijze uitbeeldt, die de meest onverschillige tot het besluit moet brengen dat er iets gedaan moet worden om de burgerij voor de ge volgen van de vreselijke uitwerking van de moderne oorlogvoering te beschermen. Na de pauze werd ons dan in een zeer interessante opname vertoond, dat het heus wel mogelijk is om wanneer de nodige maatregelen ge troffen worden en er hulpdiensten georganiseerd zijn, die, met parate kennis toegerust, leiding weten te geven, de uitwerking van de atoom bom in grote mate kan worden be perkt .De laatste rolprent gaf ons de stand te zien van wat de B.B. in ons land tot heden reeds bereikt heeft, een resultaat dat veel groter kan en moet worden, als iedereen doordrongen is van de noodzakelijk heid van burgerplicht en naasten liefde, die overal aanwezig is, doch die alleen in goede organisatie en deskundige voorbereiding en trai ning tot succes kan leiden. De heer Steffen beklemtoonde dat nog eens in zijn slotwoord, waarin hij op merkte te mog enconstateren dat de aandacht, waarmee de vertoning ge volgd was, de indruk heeft gewekt dat hier een belangstelling gewekt is die niet zonder resultaat kan zijn voor de organisatie van de B.B. Als hij er dan op wijst dat, zoals de film heeft laten zien, Amerika 100 mil joenen over heeft om steden te bou wen, uitsluitend om de werking van de atoombom te kunnen nagaan, dat dit ons toch wel tot de overtuiging moet brengen dat wij ook niet on verschillig kunnen blijven en onze maatregelen moeten nemen ,daar 'n zelfde gevaar ook ons dreigt. Daar voor is in de eerste plaats nodig dat onze B.B. een kern vormt die even deskundig hulp en leiding kan bie den, als de film heeft laten zien. Als Rotterdam in 1940 een goed ge organiseerde B.B. had gehad, dan waren de gevolgen van het bombar dement veel kleiner geweest. Ook in Eindhoven was de schade tot een veel kleiner percentage beperkt ge bleven. Nu beschikken wij over een organisatie die, wanneer er mede werking geboden wordt, veel onheil kan voorkomen. Deze organisatie biedt voor iedereen die beschikt over burgerzin en naastenliefde, plaats. Er is een E.H.BO., er zijn meldingsposten, er is een brand weer, er zijn waarnemingsdiensten, kortom, er kan hulp geboden wor den op allerlei gebied ,doch 't moet geschieden in organisatie en voor bereiding, waarin de geboden dien sten eerst vruchtbaar en practisch kunnen zijn. Als elk zijn plicht begrijpt, kan veel onheil worden voorkomen. Kaats heuvel moet kunnen beschikken over minstens 140 geoefende man schappen. Momenteel telt het corps nog slechts 80 leden ,dus er is nog plaats te over. Ten gemeentehuize kan iedereen van 16 tot 65 jaar zich melden en gaarne wordt daar uwe medewerking geaccepteerd. Spreker besloot zijn toespraak met een woord van dank aan de burge meester en hét kringhoofd, de heer Bijvoet, voor de goed georganiseer de propaganda-avond. GILDE ST. JAN. Zondag nam het gilde St. Jan deel aan een nationaal schietconcours te Herpt, waar de heer van Balkom de eerste personele prijs, een mooie zilveren beker wist te be halen. Het corps behaalde de 3e prijs. Voor het kampioenschap kwamen nog 4 schutters in aanmerking, waaronder de heer P. van Nieuwstadt; vanwege de duisternis kon deze echter niet beëindigd worden. Gildebroeders, viert deze dagen in blij heid en juicht om ze te mogen vieren, want waarlijk het is een eer het te kunnen doen! GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd BOUWNIJVERHEID Timmerlieden L.l. schildersknecht. KLEDING-REINIGING Naaisters Stiksters HOUT-KURK-STRO Machinale houtbewerker Meubelmakers L.l. stoffeerder SCHOEN EN LEDER Stikkers, stiksters Bijtuigers Overleer snijders Handzwikkers Doorzetters Overhalers Aankloppers Afmakers Zoolleerstanzers Ophalers Hulparbeiders voor de gehele onderwerkafdeling Jeugdige schoenfabrieksarbei- ders voor alle afdelingen. Handschoenstiksters Stoller Spuiter Looierij sjouwers METAALNIJVERHEID Mach.-bankwerker Stempelmakers Halfwas monteur L.l. constructiebankwerker Automonteur L.l. plaatwerker L.l. loodgieter Lood- en zinkwerker Metaalsjouwers VOEDING- EN GENOTMIDDELEN DE TUNNELS TE VELZEN. Zaterdag werden onder grote belangstelling de tunnels bij Velzen door H. M. de Koningin geopend. Eerst door de spoor tunnel, daarna door de' autotun nel, reed H. M. onder 't Noord- zee-kanaal door. De belangstelling, om deze nieuwe verbinding te zien, was zondag zo groot, n.l. van 40.000 tot 60.000 auto's, dat er verschil lende opstoppingen op de toe gangswegen ontstonden. Voor het Westen was het za terdag een historische dag van grote betekenis. SLANKE LEEST OVERHEERST In de schoenen met hoge hak ken was het al slanke leest wat de klok sloeg op de najaars- schoenenshow in het Amster damse Carlton Hotel. Het een voudige, soepele, slanke Itali aanse model heeft ook de Ne- derlandse vrouwenvoel veroverd pijpen JiWam®n ...in Gouda woonde in 1620 de Nederlander Willem Bram- mert, die bekendheid genoot als „Engelse toebackpypen- maker". Zijn assistent was de Engelsman William; Flud, die zich na de dood van zijn meester als pijpenmaker ves tigde. ...de oudste nog bestaande pij- penfabriek te Gouda werd 4 december 1630 geopend door Willem Stevens den Jonge, die begon met de fabricage van pijpjes met korte stelen en kleine koppen, en tien jaar la ter over ging deze te vervan gen door pijpen met lange ste len en grotere koppen. De klei hiervoor betrok hij uit de om trek van Keulen en later uit Luik en Brabant. de 16e en als we nu nog een klimaat kregen dat bij deze charmante schoen/ past konden we helemaal tevreden zijn. Italiaans dus, maar ook in dit verfijnde model kon mjen nog vele variaties aan treffen, zoals o.a. de „snoëk- neus", een V-insnijding in de voorvoet, die de vrouwenvoet echter niet grimmige voorko eeuw in de mode, toen de ont dekker van Virginia, de En gelsman Richard Grenville in 1585 een uit klei vervaardigde tabakspijp mee naar Engeland bracht. Zo begon een jaar la- tei( in dat land een huisindus trie voor stenen pijpen. Een pijpenmakersgilde ontstond in Londen omstreeks 1619. men geeft als de roofvis met in 1723 ging men over tot 't zich ronddraagt. Het bandje op J: de voorvoet, dat in de twintiger jaren ook al modern was, is ook weer terug. De belangrijkste tin ten voor het najaar variëren van licht- tot donkerbeige en 't z.g. schrijfsuède is nog steeds en vervaardigen van meerschui men pijpen. Het was de Hon gaarse schoenmjaker tevens houtsnijder Karl Kowattee, die de eerste maakte uit een stuk Turks meerschuim voor zijn heer, graaf Andrassy. vogue. Wie voor slecht weer J in het begin der 17e eeuw laarsjes in een donkere tint ver wacht, vergist zich in de vrouw, want zij kiest wit, natuurlijk zeggen wij er achter. Verder was op deze show ook het winter- laarsje vertegenwoordigd, zon- waren in Nederland reeds pij- penbakkerijen te Amsterdam, Haarlem, Utrecht, Schoonho ven, Gouda, Groningen en Al phen. Gouda kreeg al gauw de bijnaam pijpenstad. der veters of rits, maar als char- I (je eers^e grote falariek werd DUIVENSPORT. De K.P.V. hield een navlucht vanuit Weert, georganiseerd door de onderafde ling in Euphonia gevestigd. De duiven wa ren om 12 uur gelost. De eerste prijswin naar werd om 1.28.55 geconstateerd. De uitslag was: 1, 17, 19, 22 J. van Heeswijk; 2, 18 B. van Heesch; 3, 23 C. Labee; 4 C. Morevol; 5 H. van Helvoirt; 6 Wal Lug- ters; 7 Th. Netten; 8, 37 Th. van Gooi; 9 H. van Nieuwstadt; 10 P. Grootswagers; 11 W. van Heijst; 12, 13 Jac. Vloemans; 14 A. Snoeren; 15, 32 P. Schoenmakers; 16 B. Vesters; 20 A. Snoeren; 21, 24 L. I de Bondt; 25, 35 H. v. d. Pas; 26, 27, 39 C. van Boxtel; 28 P. Zijlmans; 29 M. Kemmeren; 30 G. v. d. Linden; 31, 36 M. Ververs; 33 J. Kemmeren; 34 Fr. van der Linden; 38, 46 L. van Geel; 40 M. Soeter- boek; 41 C. de Bondt; 42 J. v. d. Linden; 43 G. v. d. Linden; 44 Jos v. Dongen en 45 Fr. v. d. Linden. AGENDA. Maandag 8 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo zaal W. Smit. 8 uur nam. Apollo Theater, Sissie, alle leeftijden. Dinsdag 8 uur nam. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de kerk. 8 uur nam. Apollo Theater, Sissi, alle leeftijden. 8.30 uur nam. repetitie R.K. Mannen koor Semper Vivens, in 't Hoventje. Woensdag 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. muz. Gez. Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: Marcelino, alle leeftijden. Donderdag 8 uur nam. repetitie zangver. Bel Canto zaal P. van Dun. bakkers- Leerling of halfwas knecht Leerling banketbakkers VRIJE BEROEPEN Vr. kantoorbedienden PERSONEEL IN ALG. DIENST L.l. magazijnbediende HUISH. DIENSTEN Dagmeisje Werkster Bieden zich aan BOUWNIJVERHEID i Metselaars Grondwerkers KLEDING - REINIGING Leerl. Dameskapster Leerl. Dameskapper SCHOEN EN LEDER Stikmeester .Snijmeester METAALNIJVERHEID L.l. constructietekenaar Electro-monteur (halfwas) PERSONEEL IN ALG. DIENST: Magazijnbediende Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeids bureau, Grotestr. 339 Waalwijk. Deze opgave is geldig vanaf maandag 30 sept. t.m. zaterdag 5 oktober 1957. mante, leuke „instap Elke vrouw kan deze winter elegante, warme voeten hebben. RETRAITE MIDDENSTANDS-DAMES. Deze retraite, die van 8-11 okt. voor gehuwde dames in het Cenakel te Tilburg door de Zeereerw. Pater J. Jongerius S.J. gegeven wordt, willen wij heel bijzonder aanbevelen. Zij biedt U de welkome gele genheid om in eigeji kring, U enige dagen van geestelijke en lichamelijke ontspanning te veroorloven, om U te verdiepen in de waarheden van ons geloof en om op de hoogte te blijven van het geestelijk leven, zoals het in onze tijd wordt beleefd. tussen 16,50 en 1656 met gelde lijke steun van burgemeester Giovert Cinq opgericht. Uit dankbaarheid hiervoor zorg de het nageslacht voor een blijvende herinnering, door op het hieltje van de pijpenkop het cijfer 5 (Frans cinq) te plaatsen. de grootste bloeiperiode van deze industrie lag tussen 1720 en'1751, toen 16.000 mannen, vrouwen en kinderen te werk waren gesteld, bij 29 ovens en de pijpen bij honderden in zeer praktische pijpenmandjes de grens over gingen. Wij hopen, dat vele dames van deze re- I (je houten, tegenwoordig traite gebruik zullen maken. KONINKLIJK PAAR HEDEN NAAR OSLO. Met de Transeurop-express van de spoor- lijn Basel - Luxemburg - Brussel - Amster- I toen sedert het begm dam zijn zondagavond om kwart vóór tien op het Centraal Station te Amsterdam aangekomen prins Felix en prins Jan van Luxemburg. Ze vertrokken vandaag in ge zelschap van koningin Juliana en prins Bernhard met een speciaal vliegtuig naar Oslo om daar de begrafenis van wijlen ko ning Haakon VII van Noorwegen bij te wonen. MEISJE BEROOFD. Een 19-jarig boerenmeisje, mej. R., is zaterdagavond in Gemert beroofd door 2 onbekende mannen, die met een motor de vlucht namen. Het meisje reed op de fiets toen zij op een eenzame plek werd aange houden door enkel emannen, die haar zak ken doorzochten en haar portemonnaie wegnamen. Vermoed wordt, dat de daders de porte monnee met enkele tientallen guldens, die later teruggevonden werd, weer verloren hebben. De politie stelt een onderzoek in. De kans bestaat namelijk, dat de daders de verkeerde jongedame hebben voorgehad en de portemonnee (met geringere inhoud dan ze verwacht hadden); weer hebben weggey gooid. R.K. E.H.B.O. „ST. RAFAËL." Nu de cursus 1956/'57 afgelopen is wor den a.s. dinsdag 1 oktober in zaal „Echo der Duinen" alhier de diploma's aan de geslaagden uitgereikt. Op deze bijeenkomst, welke voor alle leden met een introducee toegankelijk is, zal het jaaroverzicht worden gegeven. Te vens zullen twee leden het bijzonder insigne van 10 jaar eerste hulp ontvangen. Op deze avond wordt de cursus voor het komende seizoen besproken, alsmede de verlenging van diploma's. Laat elke Eerste Huiper met introducee aanwezig zijn. STATIEDAGEN DER GILDEN De oktobermaand is voor Loonopzand de maand van de gilden. Ieder jaren vieren de drie gilden hun statiedagen, welke echte giidefeesten in 't klein zijn. De dagen be ginnen 's morgens met een H. Mis, waarna een vergadering volgt. In de middag be gint vroeg het bal voor de leden met hun dames om tegen pl.m. 6 uur de vloeren te ruimen voor de gezamenlijke koffietafel. Daarna wordt de dans, welke traditioneel de oudere dansen zijn, voortgezet, afgewis seld met gezelligheid tot aan sluitingstijd. Het St. Ambrosiusgilde opent de rij op dinsdag 8 oktober, zaterdag 12 oktober vier 't gilde St. Crispijn en Chrispinianus zijn feest en als hekkesluiter komt op dins dag 22 oktober St. Hubertus. Deze dagen worden weer gezellige da gen voor de gildebroeders met hun resp. meisjes of vrouwen, waarop iedereen het gehele jaar vlast. Vele herinneringen ko men boven wat het gildewezen betreft, maar ook worden veel tradities weer beoefend. Moge het laatste steeds een belangrijke rol blijven spelen in het dorpsleven. De ge moedelijkheid, verbondenheid en goed be grip voor elkaar blijven hierin bewaard, die immers de grondslag vormen voor het ge zonde huidige gildeleven. UIT JUWELIERSZAAK VOOR TIENDUIZENDEN GESTOLEN. Voor een waarde van tiendui zenden guldens aan briljanten en andere kostbare sieraden maakten inbrekers buit, die de etalage en de vitrine gedeeltelijk leegroofden van een juweliers zaak aan de Leidsestraat te Am sterdam, waar ze binnendron gen na een spectaculaire klimj- partij. nog gebruikte Bruyère pijp is een Frans product. De eerste werd in 1857 te Saint Cloud gemaakt uit de harde wortel van een heide-struik. der 20ste eeuw de sigaren meer in trek kwamen, betekende dit aanvankelijk het doodvonnis over de Goudse pijpenindus- trie. Zo was in 1930 slechts nog één man in Gouda P. B. van den Broek als thuis werker-pijpenmaker doende op de oude. wijze en met de eeu wenoude vormen pijpen uit de hand te maken. De industrie leefde weer op voor het ver vaardigen van „Gouwenaars" om deze als souvenir te ver handelen. Men schakelde toen daartoe over op de machinale fabricage, zoals nog heden ten dage geschiedt. Bridgeclub „Waalwijk" aangesloten bij de N.B.B. Clubavond des maandags om 8 uur in HOTEL, VER WIEL geeft belangstellenden gele genheid tot aanmelding. Deelneming aan de competi tie event, mogelijk Aanmeld, in Hotel Verwiel. uruw»lAO-ij n...1, i' i Stationstraat 65, Waalwijk, Tel. 2168 na 6 uur 2491 WAALWIJKSE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN - WAALWIJK J( I'

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 7