Waalwijkse en Langstraatse Courant WAALWIJK [1 h W, S3 flmEflv- luviw ELECTRA ELECTRA Vacht handen VIJFTIG JAAR BOERENLEENBANK TE WASPIK Provinciaal NIobwc AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ÊËrunon VRIJDAG 11 OKTOBER 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HEI 2IHDEB 80e JAARGANG No. 76 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO' GOUDEN BRUILOFT. Maandag a.s. zal het echtpaar G. Eijkenbroek-v. d. Pennen uit de St. Antoniusparochie zijn zouden bruiloft vieren. Een buurtcomité heeft reeds de no dige voorzieningen getroffen om deze dag een passende luister bij te zetten. Om 10 uur zal in de parochie kerk van de H. Antonius een H. iMis tot intentie van het gouden bruidspaar worden opgedragen en van 13 uur zal er in café restaurant J, Passier gelegenheid zijn het gouden paar geluk te wensen. De heer G. Eijkenbroek is ge boortig van Schiedam! en is op 19-jarige leeftijd als! zetter-druk- ker bij ons bedrijf in dienst ge treden, waar hij steeds later als chef van hef bedrijf werk zaam is gebleven tot 1940, toen hij op 60-jarige leeftijd met ver vroegd pensioen ging, na 41 uit stekend vervulde dienstjaren. De heer Eijkenbroek heeft gedu rende deze jaren zowel voor de drukkerij als voor de courant grote verdiensten gehad, waar voor wij hem hier gaarne nog maals onze hulde en dank. bren gen. Verder is de heer Eijken broek ruim 40 jaar bestuurslid van de Steenkolen-Inkoopvere- niging „Broederhulp" van de K.A.B. Mevrouw Eijkenbroek-van, der Pennen stamt uit een echt Waal wijkse familie, waarvan de leden later over het hele land zijn ver spreid. Ongetwijfeld zullen maandag a.s. velen van de gelegenheid ge bruik willen maken het gouden echtpaar geluk te wensen met deze zo heuglijke mijlpaal in hun gelukkig huwelijksleven. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 12 en zondag 13 okt. Arts Edmj. v Rooij. Apotheek Geers. KERKDIENST. Zondag 13 oktober n.m. 5\ uur Geref. Kerkdienst in de Christ. ILL'S. Cand. Torenbeek van Amsterdam. N. H. KERK WAALWIJK Zondag 13 oktober 1957. V.m. 10 uur: Vic. A. Sjollema. Voorbereiding H. Avondmaal. N. H. KERK RESOIJEN. Zondag 13 oktober 1957. V.m. 10 uur: Ds. J. Vink. Voorbereiding H. Avondmaal. N.m. 6,30 uur Ds. J. Vink. N. H. KERK BAARDWIJK. Min. Loeffsftraat 65. Zondag 13 oktober 1957, 11 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. H. Doop. GESLAAGD. Aan de Rotterdamse Snij school slaagden voor Damescoupeur de he ren J. v. Assen en W. Pennings. Op 9 oktober slaagden te Til burg voor het aldaar gehouden examen practijkdiploma Machi- neschrijven onderstaande can- di daten De dames Adri v. Drunen en Gerla Koek, beiden uit Waal wijk; Franka van Woensel uit Kaatsheuvel; Irene Konings uit Sprang-Capelle. De heren W. Bruurmijn uit Waalwijk; P. Snijders en Hen- nie Rosenbrandt uit Sprang- Capelle. Geslaagden genoten hun op leiding bij de heer L. v. d. Leur, Grofestraat 238, Waalwijk. Gfioresrx.207 ret.2/90 wamwuk EXPOSITIE BLINDENWERK. Ten overvloede wellicht willen wij nog eens wijzen op de Blindenten- toonstelling, welke morgen en zon dag in De Gecroonde Leersse wordt gehouden. Zoals wij reeds eerder hebben uiteengezet, betreft het hier een expositie en tevens demonstra tie van het onderwijs, de beroeps uitoefening, de handenarbeid en de ontspanning van de blinden. Deze expositie, welke is georganiseerd door een comité uit de gemeenten Waalwijk, Drunen en Kaatsheuvel, in samenwerking met een 6-tal blin- denorganisaties, heeft tot doel: te wijzen op de vele mogelijkheden, welke er voor de blinden liggen in het vrije bedrijf, en tevens om het bedrijfsleven van Waalwijk, Dru nen en Kaatsheuvel te interesseren en te stimuleren tot inschakeling van de blinden in het vrije bedrijf. In 17 fraaie stands, waarvan de in richting werd verzorgd door de Nij verheidsschool voor Waalwijk en Omstreken, zal een beeld gegeven worden van het blindenwerk in al zijn onderdelen, waarbij men van interessante demonstraties getuige zal kunnen zijn. De expositie zal zaterdagmiddag om 14.30 uur officieel worden ge opend door burgemeester Teijssen en zij zal beide dagen geopend zijn van 15.0017.30 uur en van 19.00 22.00 uur. Het is dus niet de bedoeling van deze expositie om geld in te zame len voor het blindenwerk. Wel zal er een geringe entree-prijs van 25 cent worden geheven, maar dit toe gangsbewijs is tevens lot en biedt een kans op een aantal aantrekke lijke prijzen (radio, platenwisselaar, electrisch scheerapparaat, door blin den vervaardigde voorwerpen, en prijzen welke door het bedrijfsleven beschikbaar zijn gesteld). We mogen zeggen, dat hier sprake is van een unieke expositie, die on getwijfeld grote belangstelling zal trekken en die niet zal nalaten een diepe indruk te maken op allen die haar bezoeken. TRAGISCH ONGEVAL. Woensdag j.l. heeft óp de Nederl. Herv. Begraafplaats te Besoyen de teraardebestelling plaats gehad van het ruim 4-jarig dochtertje van de familie Hietbrink-Treffers, dat zon dag 29 september te Bazel (Zwit serland) is verdronken. De familie Hietbrink-Treffers vaart op 't m.s. „Horst ün Jüssen I" en is eerst zon dag j.l. te Dordrecht gearriveerd. Het dochtertje was het enig kind van het echtpaar. HUMOR IN BOEK EN VERHAAL. De Waalwijkse afdeling van de W.M. (Werknemende Middenstand) heeft ook dit jaar weer een aantal zeer aantrekkelijke avonden in haar winterprogramma 1957-1958 opge nomen. In dit kader zal de bekende schrij ver Kees van Ginneken op donder dag 17 okt. a.s. in zaal Thalia een causerie houden onder de titel: „Humor in boek en verhaal". Door zijn populaire boeken, zoals „Geef ons een Huis" of de „Eenza me Weg", zullen de meeste van u deze schrijver wel reeds kennen. Zowel de goede naam der spreker als de aantrekkelijke titel der lezing beloven een prettige en leerzame avond. Het bestuur der W.M. raadt al haar leden dan ook dringend aan, deze avond vrij te houden en deze interessante avond niet te missen. Elk lid mag twee introducees mee brengen, en voor zover de plaats ruimte het toelaat zijn ook andere belangstellenden (boven 15 jaar) welkom. De toegang is geheel gra tis. m G*oresrx.to7 ret.2/90 wmwjk GESLAAGD. DE POLIO-INENTINGEN. Gisteren is in onze gemeente een begin gemaakt met de inenting te gen poliomeylitis van de in 1955 ge boren kinderen. Deze inentingen worden verricht in het kader van een samenwerking tussen het Wit- Gele Kruis en het Groene Kruis. De centrale administratie en registratie zijn in handen van het Wit-Gele Kruis. Door deze samenwerking heeft men voor het verrichten van deze inentingen de beschikking over het volledige personeel der beide Kruisverenigingen. Ook hebben al le Waalwijkse huisartsen zich be reid verklaard de inenting te willen verrichten ,die zowel in het Gezond heidscentrum (Vredesplein) als in 't Wijkgebouw van het Groene Kruis (Mr. v. Coothstraat) plaats hebben. Het totaal aantal in te enten kinde ren in onze gemeente bedraagt 350. De eerste groep kinderen (eerste inenting) werd gisteren ingeënt. Groep 2 komt op 15 okt. a.s. aan de beurt en wel van 14.0015.30 uur. De tweede inenting heeft plaats op 7 nov. a.s. voor de eerste groep en 12 nov. voor de tweede groep, beide keren weer van 14.0015.30 uur. De ouders van de voor inenting in aanmerking komende kinderen zul len tijdig een oproep ontvangen. Het volgend jaar zullen de in '52- '53-'54 geboren kinderen worden in geënt BOEIENDE FILM OVER PAKISTAN. De tweede avond van de Waal wijkse Kunstkring, welke dinsdag j.l. werd gehouden, was gewijd aan de jonge staat Pakistan. Over de groei van dit land, die helaas be lemmerd wordt door de tegenstel ling tussen Hindoes en Mohamme danen, over zijn bevolking en haar zeden, gebruiken en gewoonten, draaide de bekende filmer mr. A. Hustinx een knap vervaardigde en zeer boeiende documentaire, die hij voorzag van een kort, maar uitste kend commentaar. De helaas niet zo talrijke aanwezigen hebben deze avond een weliswaar globaal, maar daarom niet minder duidelijk in zicht gekregen in het leven en de problematiek van deze jonge staat, die een zo groot pionierster en be kwaam vertegenwoordigster heeft in ons land in de persoon van de Begum Ra'ana Liaquat Ali Khan. Jammer was, dat een en ander een beetje te gehaast moest gaan, zodat er geen tijd overschoot om op enkele belangrijke facetten wat nader in te gaan. Het was een boeiende en waardevolle avond. Met dezelfde film was mr. Hus tinx in de middaguren opgetreden in het dr. Mollercollege. En ook daar met groot succes. Jen nimmer ruw of schraal^ /j Het is de Hamamelis die het 'mdoet ORIËNTATIERIT A.Z.G. Zaterdag 5 oktober hielden de ver kenners van de Andreas Zijlmans- groep uit Waalwijk een zeer ge slaagde oriëntatierit. De uitslag van deze rit was: 1. Fransv. Oers-Jan v. d. Ven met 5 strafp. 2. Rini de Leur-Herman Peters met 7 strafp. 3. Jacq. IJzermans-Twan Verwiel met 9 strafp. 4. Ad Klerkx-Wim de Waal met 45 strafp. 5. Henk Vlaar-Ton v. Pruyssen met 70 strafp. 6. Tonnie v. Delft-Nico Blonk met 71 strafp. 7. Jan Lenglet-Gerard Hens met 72 strafp. 8. Tonnie Kolsteren-Harrie Verwiel met 73 strafp. 9. Jan v. Wees-Bob Knepflé met 156 strafp. GROOTSE HULDIGING VAN MGR. H. HEEZEMANS. 121/z jaar pastoor te Eindhoven. De viering van het 12%-.jarig pastoraat van deken mgr. H, F. Heezemans te Eindhoven is uitg egroeid tot een groots hulde- etoon. In zijn feestpredikatie onder de plechtige Hoogmis, welke de jubilerende deken in de St, Catharinakerk opdroeg, heeft bouwpastoor W. Rayma- kers het feestgeschenk der pa rochianen aangeboden, een be drag," van 10.000 voor drie glas in lood ramen voor de kerk. Tij dens de Mis zong het parochieel gemengd koor o.l.v. Lo de Rooy dei vijfstemmige Mis Salve Regi- na van Jean Langlais met bege leiding van trombones en trom petten en twee orgels. Na def H. Mis werd mgr. Hee zemans een indrukwekkende vendelhulde gebracht door de Eindhovense gilden. Eindhovens mannenkoor en harmonie Apol lo's Lust brachten een serenade. Vervolgens heeft de jubilaris 'n urenlang durende receptie ge houden. {Burgemeester mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy bood na- m|ens het gemeentebestuur een elektrische verlichting aan van het uurwerk op de klokkento ren. Pastoor de Vries offreerde namens alle parochies een ge brandschilderd raam en ir. L. Polis, sprekend namens de bei de katholieke ziekenhuizen, overhandigde de jubilaris een bedrasj van 2000, eveneens be stemd voor een glas in lood raam ten behoeve van de kerk. JUBILEUM-VOORSTELLING „BALLET DER LAGE LANDEN" MET „DE NOTENKRAKER" OOK TE DEN BOSCH. De grote belangstelling die er de laatste jaren te Den Bosch voor de voorstellingen door het „Ballet der Lage Landen" heeft bestaan, hebben de directies van de Casino-Schouwburg en het „Ballet der Lage Landen" doen besluiten om ook de spectacu laire jubileumvoorstelling ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van deze groep onder leiding van Mascha ter Weeme te Den Bosch te doen plaats vin den. De hoofdschotel van deze voorstelling, die zal plaats vin den op maandag 14 oktober a.s. in de Casino-schouwburg, be staat uit een speciaal voor deze gelegenheid ingestudeerde spec taculaire en aantrekkelijke gro te ballet van het klassieke we reldrepertoire De Notenkraker Wegens huldiging van onze gou den Jubilaris de Heer L. Kroot zullen onze kantoren en bedrijf zaterdag 12 oktober gesloten zijn vanaf 103/4 uur. Waalwijkse Stoomdruk kerij Antoon Tielen De Echo van het Zuiden (Cass-Noisette) met de prachti ge bekende muziek van P. I. Tschaikowsky. De oude choreo grafie van Lev Ivanov werd be werkt door de bekende Engelse choreograaf Walter Gore, die zijn zetting zelf bij de groep in gestudeerd heeft. De prachtige costuums en décors zijn ont worpen door Harry Cordwell. De belangrijkste rollen worden gedanst door: .Angela Bayley (De suikerfee) met Ben de Ro- chemont (haar cavalier), Milly Emmer (De Sneeuwkoningin), i Philip Kaesen (De Notenkraker- prins, Lieke de Leeuw ('t meis je Clara), Johan Mittertreiner (Drosselmeier). De avond wordt geopend met twee kleine balletten, eveneens premières, te weten „Het Geschenk", een boeiend, dramatisch ballet van Peter Darrell op muziek van Ergaer Fauré, en „Suite" voor twee dan sers, een pas-de-deux voor de beide eerste solisten Angela Bay- Iev en Ben de Rochemont in een choreografie van Walter Gore en op muziek van Glazounow. Costumes van Kenneth Rowell. Het gehele gezelschap van ruim 40 medewerkenden totaal werkt aan deze voorstelling mede. Be geleiding op twee vleugels door Wim de Soet en Lous Godin. Waar deze voorstelling een groot en goed geoutilleerd toneel vraagt, kunnen alleen voorstel lingen plaats vinden in grote schouwburgen. In NoordlBra- bant komen verder slechts nog Breda em Eindhoven in aanmer king. Gisteren, 10 oktober, vierde de Boeren leenbank van Waspik haar Gouden be- staans jubileum. Die dag begon men om 8.30 uur met een H. Mis uit dankbaarheid in de parochie kerk van de H. Bartholomeus en in de St. Theresiakerk te Waspik-Boven. Velen na men deel aan de plechtige viering van het eucharistisch mysterie. Na de H. Missen, om 9.30 uur, zaten het bestuur, de leden en hun echtgenoten en de genodigden aan de feestelijke kof fiemaaltijd aan, welke de Boerenleenbank, aanbood in Hotel H. van Iersel. In aansluiting hierop belegde men een feestvergadering, welke geleid werd door de huidige directeur der Waspikse Boe renleenbank, de heer M. van Dongen. Terwijl deze vergadering gehouden werd, waren onze persen reeds in volle gang voor de onderhavige editie. Voorlopig moeten wij derhalve volstaan met hieronder het verslag te publiceren dat de huidige kassier van de bank, de heer A. J. Kuijs- ters, op deze vergadering uitbracht over de afgelopen vijftig jaar van het bestaan der Waspikse Boerenleenbank. DE BOERENLEENBANK VAN 1907 TOT 1957. Verslag over de afgelopen 50 jaren van het bestaan van de Boerenleenbank Waspik. De Boerenleenbank Waspik, blijkens de Koninklijke Goedkeuring opgericht op 10 oktober 1907, hield haar eerste algemene vergadering op 21 november 1907 op welke vergadering door 42 leden het le- denregister werd getekend. Tot bestuursleden werden gekozen de heren J. A. de Bont te Capelle, directeur, Ant. Smeur en P. Klaassen te Waspik en J. Kuijsters te Raamsdonk en W. de Wit te Capelle. Tot leden van de Raad van Toe zicht werden gekozen de WelEerw. Heer Wolters, kapelaan te Waspik en de heren E. C. de Wit te Raamsdonk en B. Th. J. Langerwerf te Waspik. De eerste kassier was Walth. Klaassen. Uit de balans per 31 december 1907 blijkt dat het eerste jaar nog geen voor schotten werden verstrekt. Credieten wer den verstrekt tot' een bedrag van f 10.022.- terwijl de ingelegde spaargelden slechts f 425.- bedroegen. In 1908 werd benoemd tot bestuurslid de heer Adr. de Wit te Waspik en tot lid van de Raad van Toezicht, de WelEerw. Heer A. F. Teurlings. Er werden enkele voorschotten en credieten verstrekt van f 300.- a f400.-, bedragen welke ons nu als bedrijfskapitaal wel heel erg klein lijken. In 1911 werd benoemd tot lid van de Raad van Toezicht, de heer L. J. Verschure te Raamsdonk. Tot 1915 was het bedrag aan ingelegde spaargelden nog zo laag dat om aan de crediet- en voorschotaanvragen te kunnen voldoen regelmatig een beroep moest worden gedaan op de Coop. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. De onge legde spaargelden bedroegen toen f37.000.- terwijl aan voorschotten en credieten was uitgezet f 85.000.- Tijdens de eerste wereldoorlog en vlak daarna begon de grote toevloed van spaar gelden naar de Boerenleenbank zodat op 31 december 1922 totaal was ingelegd f 430.000.- In 1920 was de heer B. J. Zijlmans be noemd tot bestuurslid terwijl de heer Ant. Smeur directeur werd. In 1925 werd de heer W. Klaassen als kassier opgevolgd door de heer M. van Dongen. In 1927 werd tot bestuurslid be noemd de heer J. A. Verschure te Capelle, in 1929 de heren C. P. Langerwerf en P. Verschuren Jzn. tot lid van de Raad van Toezicht en in 1933 de heer M. H. Kuijs ters als bestuurslid. De bekende crisis van de dertiger jaren drukte ook zijn stempel op het werk van de Boerenleenbank. De spaargelden werden teruggevraagd, ter wijl de voorschot- en credietaanvragen steeds toenamen. In 1933 waren de spaar gelden teruggelopen van f 450.000.- tot f 188.000.- terwijl de voorschotten en cre dieten nog waren gestegen tot f 300.000.- hetgeen tot gevolg had dat wederom een beroep moest worden gedaan op de Coop. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Als lid van de Raad van Toezicht werd in 1938 benoemd de heer C. A. A. Lan gerwerf en in 1940 de heer H. C. Smits, in 1941 werd de heer J. C. Zijlmans be noemd als bestuurslid. De tweede wereldoorlog in 1939 begon nen bracht weer een enorme geldstroom naar de Bank hetgeen nog zeer sterk be vorderd werd doordat in 1945 alle in om loop zijnde bankbiljetten moesten worden ingeleverd. Zo kon het gebeuren dat de ingelegde spaargelden in een jaar tijd ste gen met f 400.000.- tot ruim 1 miljoen. De voorschotten werden grotendeels afge lost zodat eind 1945 het saldo slechts f 20.000.- bedroeg. In 1943 werden de heren H. J. A. Ver schure en W. Th. Zijlmans benoemd als bestuurslid en de heer A. J. C. Kamp als lid van de Raad van Toezicht. De direc teur de heer Ant. Smeur die zijn functie reeds vanaf 1920 vervuld had en dus 25 jaar directeur was werd opgevolgd door de heer M. H. Kuijsters. De naoorlogse jaren en speciaal de laatste 2 3 jaren hebben zich voornamelijk gekenmerkt door een zeet grote toename van het lopende- rekeningverkeer. De grote stoot hiertoe werd gegeven toen de tuinders begonnen hun veilinggelden te laten bijschrijven op hun lopende rekening terwijl het laatste jaar ook door verschillende rekening-hou ders het melkgeld op hun rekening wordt bijgeschreven. In 1956 werd de kassier de heer van Dongen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd opgevolgd door ondergetekende. De heren M. van Dongen en A. P. E. J. Smeur werden respectievelijk benoemd als directeur en bestuurslid. De heer C. N. Meijs werd benoemd als lid van de Raad van Toezicht. Dit jaar werd ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum een spaar-actie georga niseerd waarvan het resultaat was dat ruim 200 nieuwe spaarboekjes werden pitgege- ven waarop plm. f30.000.- werd ingelegd. Tot slot moge ik U nog enkele cijfers noemen waaruit blijkt hoe sterk de Boe renleenbank zich de laatste jaren heeft ontwikkeld. In 1952 was de omzet 6.5 miljoen gul den; in 1956 17 miljoen, en dit jaar zijn we de twintig miljoen reeds gepasseerd. Het aantal posten dat in 1952 op de lo pende rekeningen werd geboekt was 3300 en in 1956 12600, terwijl dit jaar per 1 oktober de 12000 reeds was bereikt. Het aantal spaarboekjes is met 380 toe genomen en vanaf 1 januari werd bij onze bank f 260.000,- gespaard. De voorschot- en credietverlening nam ook een grote vlucht, dit jaar werd voor een bedrag van f 165.000.- nieuwe voor schotten en credieten verstrekt waardoor het totaol aon uitstaande gelden opliep tot f 680.000.-. De Boerenleenbank die 50 jaar geleden haar eerste boekjaar afsloot met een to taal aan toevertrouwde gelden van f 425.- zag dit bedrag stijgen tot f2.200.000.- wel een bewijs hoezeer de Boerenleenbank het vertrouwen van de Waspikse gemeenschap heeft weten te verwerven. Het is daarom dan ook dat wij met vertrouwen de toe komst tegemoet kunnen zien. Een toe komst waarin misschien meer dan ooit een beroep op de bank zal moeten worden ge daan en waarin van ons allen verwacht wordt dat wij onze uiterste krachten zul len inspannen om onze eigen instelling, de Boerenleenbank, te behouden en te ver stevigen. Onze vrijheid door de pioniers van het Boerenleenbankwerk bevochten staat op het spel. Laten wij met Gods zegen trachten deze vrijheid te behouden. A. J. Kuijsters Waspik, 4 okt. 1957. Zondag-artsendienst. Bij spoedgevallen neemt waar Dr. v. d. Wouw. R.K. Werknemende Middenstand. Onlangs werd in Drunen opge richt een afdeling van de R.K. Werknemende Middenstand. Aan staande dinsdag 15 oktober zal voor deze standsorganisatie, waarbij zij. die maatschappelijk tot de midden stand kunnen worden gerekend lid te worden, Pater J. Francino het woord voeren .Deze bijeenkomst is 's avonds om 8 uur in hotel Royal. K.A.V., afdeling Drunen, heeft een druk winterprogram. De K.A.V., afdeling Drunen, start a.s. maandag met haar winterpro gramma .In de loop van dit seizoen zullen een zevental bijeenkomsten worden gehouden, waarop door middel van voordracht, lezing en film, de leden voorlichting en ont spanning zal worden verschaft over tal van onderwerpen. A.s. maandag start men met een Moeder-avond in de zaal van café Elshout, waarop Mej. Stokwielder het woord zal voeren en waar enke le bijzonder aardige films zulléri worden vertoond. Natuurlijk zal de gebruikelijke tractatie niet ontbre ken. Op 12 november komt Conimese uit Baarn spreken en demonstreren over Indische gerechten. 18 december komt Pater Diden met lezing en lichtbeelden spreken over de voorbereiding op het Kerst feest. 21 januari is er lezing en film met als onderwerp „De krant bij 't ont bijt". I 17 februari Milva Luva „Vrouwen in uniform". 25 maart bespreking over de jeugd, over „sparen en afbetaling". 22 april is er tot slot van 't win terprogramma de jaarvergadering. Een bijzonder aantrekkelijk pro gramma dat zeker de belangstelling zal hebben van de leden en dat ge tuigt van een gezonde activiteit. Wielersport. De Drunense renners behaalden zondag j.l. weer goede successen. Van der Lee werd in de Ronde van Hilvarenbeek no. 3; v. Heeswijk eindigde in het peleton. De supportersclub, die onlangs werd opgericht, krijgt, naar wij ver nemen, steeds meer leden. Volgende week zal weer een algemene leden j vergadering worden gehouden. St. Nicolaas-Winkelactie. j De R.K. Winkeliersvereniging Dru- i nen-Elshout is voornemens om ook dit jaar weer een grote St. Nicolaas- winkelactie te organiseren. Dit werd besloten op een algemene leden ver - I gadering, die maandag j.l. werd ge- j houden. In de komende weken zul- len de plannen voor het houden van deze actie verder worden uitge werkt, in welke tijd het bestuur ook gaarne eventuele ontwerpen voor winkelactie ontvangt en bestudeert. Deze ontwerpen zullen, indien bruikbaar, ook worden beloond. Op deze vergadering had ook een bestuursverkiezing plaats. Als voor zitter werd gekozen de heer J. Ver- diesen; leden werden: J. v. Drunen, W. de Kruijff, N. Merkx, C. van LoonLoon, A. v. Sluisveld en J. Ver- diesen-v. Huiten. Algemeen secre taris van dit bestuur werd de heer J. v. Delft. Eventuele ontwerp-acties moeten vóór 15 oktober binnen zijn. V Agenda. Zondag 13 oktober: 11.30 uur repetitie „Volharding", zaal café Elshout; 11.30 uur repetitie „Beatrix", zaal café v. Delft- 2.30 uur RKDVC 2—BW 3.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9