KAATSHEUVEL „Qetoch, kèk daor" LAATSTE IWCBTn Waalwijkse en Langstraatse Courant Mttt Langstraat COLPORTEUR De 3ste Kaatsheuvelse Revue onder de titel J. S. Schagen Piet van Rooij VVa&iwijkse Stoomdrukkerij -\ntoon Tielea Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 3 x per week. 4 Mamrsimog Heusden fÊmssmsdenk Mm mm® demkm wm f Bmt-neS ijk Loonopzmnd DONDERDAG 31 OKTOBER '57 UStgcTCr DE ECHO m m ZUIDEN 80e JAARGANG No. 82 A bons «maant: 22 cent per week per kwartaal f iLS® 8,1# lr»»«e p. n» Advertentieprijs; 10 cent per rato. Contract-advertenties speciaal tarief liöPCfiUX GROTESTRAAT 306, WAALWIJK TEL, «621 KAATSHEUVEL - TEL, SOOS - Dr. VAN BEURDENSTR. 1 OPGERICHT 187» TEL.-ADRES „ECHO* TONEEL. Door de toneelvereniging Ernst en Luim j werd zondag j.l. voor 'n uitverkochte zaal nogmaals het prachtige toneelstuk „De Zon tegemoet" opgevoerd, een toneelstuk in 3 bedrijven van de bekende toneelschrijver Maarten van Vught. De belangstelling voor deze tweede op voering was zelfs zo groot, dat de café ruimte moest worden ingeschakeld. De regisseur de heer P. van Oijen, heeft zeker alle eer van zijn werk gehad, want het stuk is beide malen gespeeld op een wijze die ieders bewondering afdwong. Van de speelsters en spelers is dan ook het uiterste gevergd, maar zij deden het met volle overtuiging en het talrijke publiek bewees aan het einde van ieder bedrijf en bij open doek met een daverend applaus dat het gebodene ten zeerste werd gewaar deerd. Een korte inhoud van dit prachtige stuk laten wij hier volgen. Een welgestelde weduwe bezit drie kinderen, twee jongens en een meisje. Eén van de jongens, Frank genaamd, die in militaire dienst zijn vlieg brevet wil behalen, wordt door een onge val getroffen. Persoonlijk bracht hij het er nogal goed af, maar bij het redden van z'n kameraad verliest hij tengevolge van ver branding het licht uit beide ogen en wordt blind. Omdat de toekomst tengevolge van de ontstane blindheid niet veel perspectie ven meer biedt verlaat zijn verloofde hem, hetgeen een funeste invloed op zijn moraal met zich meebrengt. Tot overmaat van ramp knoopt zijn broer relaties aan met zijn verloofde, waarmee deze eveneens de antipathie van zijn moeder en zuster op de hals haalt. Er is ook hier echter een licht punt: de verpleegster die Frank in het hospitaal steeds liefdevol heeft verpleegd, hecht zich zo aan hem dat zij het besluit neemt met hem door het leven te gaan en zo keert zich ook hier alles ten goede. Aan het slot dankte de heer F. v. Oijen de regisseur en de dilettanten voor de wij ze waarop zij dit stuk voor het voetlicht hebben weten te brengen. Er wordt aldus spr. aan het amateurtoneel hoge eisen ge steld, dit door het feit dat via de televisie het publiek toneel van goede kwaliteit wordt geboden; daarom is het de taak van de amateurgezelschappen om te trachten steeds hoger op te klimmen. Maar in de enorme belangstelling die Ernst en Luim bij deze eerste uitvoering heeft ondervon den zag hij een bewijs dat het amateur toneel nog steeds aller waardering weg draagt. HAARSTEEG 2 - WILHELMINA 3, 5-1. De reserves van Haarsteeg hebben reeds de derde achtereenvolgende overwinning weten te behalen. Ditmaal was het het der de elftal van Wilhelmina uit Den Bosch dat in de reserves van Haarsteeg haar meer dere moest erkennen. Het is wel opvallend dat de blauwwitten in iedere wedstrijd eerst een achterstand oplopen en die dan nog in een flinke overwinning weten om te zetten. Zo was het ook j.l. zondag; na enkele we derzijdse aanvallen was het de Wilhelmina- midvoor die met een prachtig schot de score opende, 0 1. Door middel van Jan van Beurden was die voorsprong spoedig ongedaan gemaakt, toen hij een hem aange geven bal keihard inschoot, 1-1. Nog voor het verstrijken van de eerste helft wist Haarsteeg zelfs de leiding te nemen; weer was het de zo juist genoemde speler die de stand met een kopbal die de Bossche doelman te machtig bleek, op 2 - 1 bracht. In de tweede helft waren de blauw-wit- ten ruimschoots in de meerderheid; wel wisten de Bosschenaren somtijds tot het Haarsteegdoel door te dringen, maar doel man Kuis wist telkens het gevaar te keren. Haarsteegs rechtsbuiten kreeg na ongeveer een kwartier spelen de bal in goede posi tie staande toegespeeld en zijn schot dat toen volgde was raak, 3 - 1Even later verrichtte Jan van Beurden de hattrick door de stand op 4 - 1 te brengen. Vlak voor het einde wist Beaard de stand zelfs nog tot 5-1 op te voeren, waarmede even later het einde kwam. VOETBAL. Ten bate van de kas van de mdnnen- zangvereniging Vriendenkring zal heden, vrijdagmiddag te half drie op het terrein van de v.v. Haarsteeg achter café M. Ach ten een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een elftal gevormd uit leden van Vriendenkring contra een team samenge steld uit leden van de harmonie St. Cecilia. In beide elftallen zijn diverse veteranen van de voetbalclub Haarsteeg opgesteld, zodat een spannende strijd te wachten staat. BILJARTEN. Evenals vorige jaren zal ook deze win ter alhier door de bestaande biljartclubs een onderlinge competitie worden ge speeld. Deze competitie waaraan een fraaie wisselbeker is verbonden, verloopt iedere winter zeer spannend. In het begin van de volgende week zullen de eerste wedstrijden worden gespeeld. MOTORRIJDER GESLIPT. Tengevolge van de gladheid van de weg kwam dinsdag op de weg tussen Heusden en Oudheusden een motorrijder te slippen, waardoor hij tegen een naast de weg staan de boom terecht kwam. Nadat de berijder van het motorrijwiel door Dr. Vreeburg was verbonden kon hij naar huis terugke ren. Het motorrijwiel werd slechts licht be schadigd. Door het af en aanrijden van zandauto's voor de aanleg van de nieuwe toegangs weg achter de v.m. gasfabriek is dit weg gedeelte, doordat daar zand e.d. op de weg terecht komt, bij regenachtig weer zeer ge vaarlijk voor slippen. Hoewel dit door bor den afdoende is aangegeven, blijkt dat door de weggebruikers hieraan niet voldoende aandacht wordt geschonken, gezien de vele slip- en valpartijen van de laatste tijd. HERDENKING HONGAARSE OPSTAND. Ter herdenking van de Hongaarse vrij heidsstrijd hebben de alhier wonende Hon garen spontaan de vrijheidsvlag aan de door hun bewoonde woningen uitgestoken. VERFRAAIING DER STAD. Naar van welingelichte kringen wordt vernomen, zal binnenkort worden begon nen met de aanleg van het plantsoen op het Burchtplein, dit zal zeer zeker tot ver fraaiing van de binnenstad bijdragen. Ook met de beplanting van het uitbrei dingsplan te Oudheusden zal dan een aan vang worden gemaakt. IJSVERENIGING - RIKCONCOURS. Op de bestuursvergadering van de IJs vereniging Heusden werd besloten op za terdag 9 november a.s. een groot rikcon- cours te houden in hotel Concordia, dit ter versterking hunner kasmiddelen. In decem ber zal de jaarvergadering dezer vereniging worden gehouden. ST. NICOLAAS-AKTIE. Maandag 28 oktober j.l. werd in hotel Concordia een vergadering belegd van de plaatselijke winkeliers. Het doel dezer vergadering was een com missie samen te stellen welke op zeer korte termijn met plannen op tafel zou moeten komen voor de komende St. Niolcaas-aktie. Deze commissie werd samengesteld uit de heren Jac. van Hoften, C. Kastelijn, J. van Laarhoven, A. de Vries en R. de Wit. COLLECTE-OPBRENGST. De collecte welke werd gehouden voor het Algemeen Sociaal Fonds Draagt El kanders Lasten heeft f 41.65 opgebracht. KERKDIENSTEN. Ned. Herv. Kerk V.m. half tien Ds. Lam uit Andel. Nam. half drie Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk Vm. half tien en nam. drie uur Ds. Brouwer van Rotterdam. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor vakbekwaam heid detailhandel in aardappelen, groenten en fruit de heer Wim Kamp alhier. SPLITSING BIJ VERKENNERS. De verkenners van de Andreas de Bont- groep werden verdeeld in twee groepen, nl. de grote verkenners onder leiding van hop man de Bont, en de jongeren onder leiding van twee verkenners uit Dongen. VOOR DIT BLAD WORDT GEVRAAGD EEN IJVERIG EN ACCURAAT voor het gedeelte Hogevaart, Heijstraat e.o. Bezorging Maandagmiddag Vrijdagochtend. Zich te vervoegen bureau van dit blad. ENGELEN ZONDER VLEUGELS. Zondagavond werd het winterprogram- ma van de Kath. Kulturele Kring te R'veer geopend met het blijspel „Engelen zonder vleugels", door de Jonge Spelers uit Eind hoven. Deze stoutmoedige fantasie van Al- bert Husson viel zeer in de smaak. De vrienden van de Kunstkring hehben kun nen genieten van de geschiedenis van drie misdadigers uit Cayenne, die zich tegen Kerstmis gaan ontpoppen als drie engelen. Op deze manier helpen zij een eenvoudige Franse familie uit de zorgen. Deze drie helden, stuk voor stuk kostelijke typeringen, kweten zich uitstekend van hun taak. Ze wisten met hun bedekte toespelingen en ko mische reddingen aller harten te winnen. Ook in de andere rollen werd vlot en met verve geacteerd, zodat het een zeer ge slaagde opvoering werd. Het dankbare slotapplaus van een opgetogen publiek le verde het bewijs van het welslagen van deze avond. Voor de aanvang van de voorstelling bracht de voorzitter van de Kring dank aan Kapelaan van Luyk, die vier jaar lang alleen zijn schouders zette onder het werk van de Johannesstichting, dat thans door de Kath. Kulturele Kring is overgenomen. Een kijkspel van licht, blijheid en leven, en dit jaar met een lijn, die in spel, in ballet, in zang en muziek en ook door de kleurrijke decors loopt en u het geheel biedt als een groot jaarfeest, met zijn bekoorlijkheden en genoegens in elk jaargetijde. 16, 17 en 18 november. Gaarne zes dagen achtereen, vertelde ons de lei der, want de acteurs en actrices zou den het niet prettig vinden maan den lang gewerkt te hebben voor één of twee grote uitvoeringen. Wij gunnen hen gaarne de vreugde en voldoening van een herhaald succes. 25 JAAR TROUWE DIENST. Een zilveren dienstjubileum van meer' dan bijzondere betekenis, om dat het hier een jubileum geldt in een dienstbetrekking, waarin gedu rende een kwart-eeuw niet alleen trouwe dienst geboden is, maar wel meer bijzonder om de dienstbode in haar bêtrekking echt heeft „mee geleefd" en zowel het lief als het grote leed van een familie zich heeft aangetrokken. Het is Cornelia van Wanrooij, beter bekend als „Keetje", die maandag 28 oktober 25 jaren bij de familie Cappetti diende en dit heugelijk feit op 1 november a.s. viert. Dat „Keetje" die dag in de bloemen gezet wordt behoeven we niet te vertellen, want wie de fami lie Cappetti kent, en dat zijn er ve len, die weet dat „Keetje" gerespec teerd en gewaardeerd wordt in het gezin, waarin zij 25 jaren heeft mee geleefd. Wij feliciteren „Keetje" ook met het heugelijk feit en wensen haar naast een prettige dag nog vele ja ren in gezondheid bij de familie Cappetti. EEN SPEELGOEDSHOW. Spelend leren en lerend spelen is geen overdreven oordeel voor wie de speelgoedshow hebben bijge woond van „Hausemann Hötte, met medewerking van de Goedkope Bazar en Au bon Marché, die de vertegenwoordiging van de bekende Meccano, Schuco, Jumbo en andere spelen hebben. Het was een bijzonder interessan te lezing in de zaal van de heer W. Smit, die de heer Jacques Henskens daar dinsdagavond gaf en die een zeer gewaardeerde belangstelling had. Het interessante betoog van spreker en de daarbij geboden de monstraties werden met genoegen gevolgd. Op duidelijke en leerzame wijze behandelde de heer Henskens de opvoedkundige waarde van tal van speelgoed-artikelen, o.a. 't leer zame verkeersspel Schuco, varian ten, waarbij de kinderen spelender wijze met alle mogelijke verkeers problemen vertrouwd raken, geheel demonteerbare auto's, auto's met ra dio, versnellingen, kilometertellers, enz. Het enthousiasme van de aanwe zigen werd door de georganiseerde wedstrijden na de prettige causerie nog verhoogd. Het was een buiten gewoon leerzame avond, prettig van opzet en van hoge opvoedkundige waarde. We kunnen het ons voorstellen, 't is heus geen benijdenswaardige taak elk jaar een revue te moeten sa menstellen, en men moet albeschik- ,ken over een rijke fantasie om ieder jaar iets goeds, iets interessants, iets „inslaand" te brengen. En toch ge loven we dat Piet Borsten er dit jaar glansrijk in geslaagd is. Het is echter geen te onderschat ten, puzzle, horen we de leider (lij- .der?) zeggen, want er is een kapi taal mee gemoeid. We mogen 't ge rust begroten op 7 a 8000 gulden. We hebben er vele weken over geslapen, over gedroomd, over ge fantaseerd, visioenen over gehad, totdat we uiteindelijk, met het ver wijt voor de geest dat er het vorig jaar geen lijn in zat, tot de conclu sie kwamen dat we ons moesten •gaan baseren op een ontwerp, dat tintelt van leven en vrolijkheid, dat bekoort door zijn charme, dat door de zaal intens wordt meegeleefd en waarin de acteurs en actrices de toe hoorders in een ban van spanning en verlangen houden tot het slot van een daverende finale. En we kozen de loop van het jaar, en heb ben ons daarbij voorgesteld de re vue in zijn samenstelling, zijn spel, wat in houd en strekking betreft, niet op Kaatsheuvelse leest te schoeien; dus geen Kaatsheuvelse politiek, dan mogelijk even 'n klein tikje, geen Kaatsheuvels dialect, dan alleen de naam „Oetoch, kék daor", reeds vóór de samenstelling door mijn vrouw gekozen. En om de lijn strak te houden, wordt het spel gespeeld door een en dezelfde familie, die haar lief en leed, doch in hoofdzaak haar lief, uitleeft in 'n uitgelatenheid en jool, zoals dat in een revue betaamt. De familie .„Ronduit" houdt geen blad voor de mond, de naam zegt het u reeds. Met deze familie gaan we het jaar rond, achtereenvolgens de lente, de zomer, de herfst en de winter. De lijn, die getrokken is, is ook te vinden in het decor. Reeds het voortoneel biedt u in rijke kleuren de motieven uit ieder jaargetijde, op coulissen en achterdoek in fantasti sche motieven doorgevoerd in de meest denkbare caricaturen en voor stellingen. De costuums, uit het bes te atelier uit Antwerpen, passen zich geheel bij de revue aari: de Tentefee, het zonnekind, Jan de wind en de sneeuwman zijn kostelijk in hun aankleding en uitmonstering. De muziek verplaatst u ongemerkt telkens in het seizoen dat we gaan beleven, en de schetsen die de fami lie Ronduit speelt, zijn typisch voor elk seizoen. De grote lijn is ook vol gehouden in elk seizoen, dat een af gerond geheel vormt. De opening geschiedt via de band en doet ons reeds kennis maken met de familie, die het leven vooral van de zonnige kant bekijkt. Het gezin bestaat uit twee jolige bakvisjes die de lente voorstellen, twee zoons die niets an ders kunnen dan de boel op stelten zetten (zomer), vader en moeder Ronduit, die trachten baas te blij ven in eigen huis (herfst), en Oma en Opa (winter), die de genoegens van de groeiende jeugd nog heel goed kunnen verdragen. Direct na de proloog komen de 12 balletmeisjes op het toneel; 't zijn de 12 maanden van het jaar, die we in geen enkel seizoen missen. De samenstelling van elk seizoen is 't zelfde: een inleiding, een schets de noodzakelijke reclame in de schijngestalte van de maan over de microfoon afgedraaid, het optreden van een trio, met zijn mening over de gebeurtenissen van het seizoen, het ballet en de finale. m» Speciale SOLA-AFDELING Cassettes y.«. 28.15 KAATSHEUVEL Hoofdstraat 63 Telefoon 2465 SINTERKLAAS IN 'T ZICHT MAAK TIjniG UW KEUZE Nu is de voorraad nog groot van al wat je hartje begeert iets voor je meisje, voor je moeder, voor je zelf; voor ELCK WAT WILLS bij Gasthuisstr. KAATSHEUVEL De juwelier van vertrouwen worden gedaan. De jaarvergadering vangt aan om half 8. ST. NICOLAAS-ACTIE. De Kaatsheuvelse Middenstand is weer paraat. St. Nicolaas is in aan tocht en onze Kaatsheuvelse mid denstanders zetten een actie in, die niet alleen bewijzen zal dat de mid denstand aan de eisen van een ac tieve middenstand kan voldoen, doch daarnaast, dat het zakelijk en at tractief is om bij de Kaatsheuvelse winkelier te winkelen. De St. Nico- laas-actie, die dit jaar opgezet is, staat in het grote probleem van de tijd; het verkeer. De gehele actie zit vol verkeers problemen, waarvan de oplossing de kopers de kans biedt prachtige prij zen te winnen. We hoorden spreken van: bromfietsen, radio's, gereed schapskisten 'en meer dergelijke grote prijzen, die bij goede oplossing van de verkeersproblemen te ver dienen zijn. Naast deze actie voor de kopers, krijgt ook de jeugd, die voor het verkeer opgevoed moet worden, de kans mooie prijzen te winnen, wanneer zij de puzzles weten op te lossen die elke ingeschakelde mid denstander in zijn etalage gesteld heeft. De komende week verschijnt een aparte verkeerscourant, uitge geven door een der beste reclame- bureaux, die geen advertenties be vat, doch uitsluitend de actie uiteen zet en de mogelijkheden verkondigt die de kopers bij de Kaatsheuvelse middenstand geboden wordt, 't Zal zaak zijn van de inhoud van deze krant goede notitie te nemen, om volledig op de hoogte te zijn van de prachtkansen die geboden worden tijdens de St. Nicolaastijd. AGENDA. Vrijdag 1 nov. 6 en 8.30 uur n.m.: Apollo Theater „Moordend lood", toegang 14 jaar. Zaterdag 2 nov. 8 uur n.m. Apollo- Theater „Artistenbloed", 14 jaar. Zondag 3 nov. 6 en 8.30 uur Apollo- Theater, programma van zaterdag; Producenten-show Verbr. Veren. „Broederhulp" in de Gildenbond. Maandag 4 nov. 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo; i 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan. j ZONDAG DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Wijten- bur"- en dokter Raaijmaakers te Kaatsheuvel, wordt op 1 november waargenomen door dokter De Vries, v. Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166 - 250. Op zondag 3 november wordt de praktijk van dokter Raaijmaakers te Kaatsheuvel en van dokter De Vries te Loon op Zand waargenomen door dokter P. Wijtenburg. Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. ziek wordt verzorgd door Stars". „The Lucky Dat er aan alle onderdelen de grootst mogelijke zorg is besteed, behoeven wé niet te zeggen. Op dit gebied heeft de Kaatsheuvelse Re vue een naam, die spreekt. Reichardt uit Roosendaal zorgt weer voor de belichting; de firma Heijda en de heer Knuivers voor de geluidinstal latie; mej. Elly de Jong studeerde de balletten in; de decors zijn van PietBórsten met zijn staf van me dewerkers; het orkest is als steeds het Kaatsheuvelse Revue Orkest, als K.R.O. aangemeld, en de algehele leiding ligt in handen-van Piet Bor sten, die met deze 8ste revue zeker zijn naam weèf eer zal aandoen. De speeldagen zijn voorlopig: 9, 10, 11, BOEXENSHOW. f i In verband met het komend Sint Nicolaasfeest wordt in de beide Broedersscholen op zondag 1 nov. weer een boekenshow gehouden, verzorgd door boekhandel firma I Bergmans uit Tilburg. Het is van 't allergrootste belang dat de leerstof, die het kind in handen krijgt, oor deelkundig gekozen wordt. Nog veel te vaak wordt geheel onnutte lec tuur gekocht, waaruit voor 't kind niets goeds te halen valt, om maar niet te spreken van het waardeloze of verkeerde dat hiermee wordt op gedaan. Er zijn echter momenteel reeds een schat van boeken die het kind „passen" en waarin het naast ontspanning, geen verkeerde in drukken in zich opneemt. Een goed boek is van overgrote waarde en daarom is het toe te juichen dat elk jaar, in de tijd dat naast andere ge schenken ook een boek als Sinter klaas-surprise geschonken wordt, de gelegenheid geboden wordt om na der met het goede boek kennis te maken. Het wordt op 10 november a.s. in de Broedersscholen niet al leen een show, maar, en dat is hiér bij van zeer groot belang, menjkrijgt er desgewenst gratis advies, wat, voor wie zelf geen keuze kunnen doen, van grote waarde is. JAARVERGADERING. De E.H.B.O.-vereniging „Damiaan" (houdt maandag in de bovenzaal van Café-Restaurant „Euphonia" haar jaarvergadering met de gebruikelij ke huishoudelijke agenda van ver slagen en overzichten. Voor de be stuursverkiezing zijn de heer A. Poo- ters en mej. M. Rombouts aftredend, met recht tot herkiezing. Candidaten kunnen worden inge diend op lijsten, getekend door min stens 5 leden. Van belang voor alle leden zullen de mededelingen zijn, die in verband met de wedstrijden van 10 november a.s. en de feest avond op 9 november a.s. zullen Damvereniging „GEO". Door het actief bestuur van de Berndijkse damvereniging „GEO" is voor a.s. zondag 3 november in haar clubhuis bij café Th. v. Boxtel een groot rik-concours georganiseerd. Er bestaat reeds grote belangstel ling voor dit concours, ook van bui ten de plaats. Heren rikkers, weest zondag a.s. allen present in bovengenozmd sportcafé; het bestuur heeft er nog een aangename verrassing aan ver bonden. De leiding van dit rik-con cours is in handen van de heer v. d. Ven uit Udenhout. Afgelopen weekeind zijn er weer heel wat dam wedstrijden gespeeld van de onderlinge competitie. De stand is nu, na de 4de speeldag, als volgt; H. van Boxtel 8—16 P. van Wanrooy 8—13 H. Donders 8—12 G. van Boxtel 8—12 Th. van Boxtel 8—11 J. van Gorkum 8—9 J. Koks 7—8 J. v. d. Houdt 8—8 H. Grootswagers 8—8 B. Lens veld 8—8 Th. v. Wanrooy en Zn. 8—8 G. v. d. Linden 6—6 A. van Boxtel 8—6 Th. van Wanrooy 5—4 A. van Wanrooy 8—4 J. van Wanrooy 8—3 C. van Wanrooy 5—2 J. Luiten 4—0 C. van. Boxtel 8—0 Agenda. Zondag 3 nov. 11.3012.30 uur lees bibliotheek; 7.30 uur aanvang rik-concours in ca fé Th. v. Boxtel. R.K. E.H.B.O. ST. RAFAEL. De vereniging voor Eerste Hulp bij On gelukken „St. Rafaël" zal op dinsdag 5 no vember a.s. weer met de lessen starten. In een 5-tal lessen zal voor alle leden cursus gegeven worden voor de verlenging van hun diploma's, die voor de oudere allen verlopen zijn. Het bestuur rekent op goeds opkomst. BAL. Zondagavond zal een bal worden ge houden in zaal „Echo der Duinen". De mu- HONDENBEKRONING. Zondag 27 oktober behaalde onze dorps genoot de heer P. J. Vera met zijn 19 mnd. oude Bareoi (reu) Astrinde van de Efte- ling, op de grote Internationale Honden tentoonstelling in de Ahoy-hallen te Rot terdam, in de Nieuwelingsklasse de le prijs (zeer goed), terwijl hij met hetzelfde dier in de Fokkersklasse de 2e prijs (zeer goed) behaalde. GALA-AVOND. Maandagavond gaf de Kon. Erk. Harm. Concordia haar jaarlijks concert voor haar ere-donateurs in zaal Concordia. De voor zitter de heer van Hoorn opende deze gala avond met een hartelijk welkomstwoord. De ere-donateurs, aldus spreker, kwamen dit jaar wel wat laat aan hun trekken, daar de voorafgaande jaren dit concert reeds in juli werd gegeven. De reden hiervoor was dat de vereniging de gasten in het nieuwe café restaurant wilde ontvangen. De voorzitter had gehoopt dat ook de zaal in een nieuw kleed zou zijn gestoken, doch door de be stedingsbeperking ging dat niet door. Uit stel betekent echter geen afstel en onvoor ziene amstandigheden voorbehouden zullen de gasten volgend jaar in een geheel ge restaureerde zaal met compleet nieuw meu bilair ontvangen kunnen worden. Daar het concert deze avond niet op de muziekkiosk maar in de zaal werd gegeven, had men vanwege de klank geen zwaar, maar een licht programma af te werken, hetgeen bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. De wethouder van Loonopzand, Drs. Van Rooy, die wegens omstandigheden niet aanwezig kon zijn,' wenste de harmonie Concordia namens B. en W. telegrafisch alle goeds voor de toekomst toe en in het bijzonder het hooghouden van haar naam als een der beste muziekkorpsen van Ne derland. KINDERBIJSLAGVERZEKE RING VOOR GEHELE VOLK. Iedere Nederlander, gehuwd of ongehuwd, zal opgenomen worden in een algemene, het ge hele Nederlandse volk omvat tende kinderbij slagverEekering. De regering heeft hiervoor bij de Tweede Kamer een wetsont werp ingediend, dat zeer nauw aansluit bij de Algemene Ouder domswet. De voornaamste pun ten uit deze toekomstige volks verzekering zijn 1. Iedere Nederlander tussen 15 en 65 jaar wordt verplicht 'n premie van (naar verwachting) 2,2 percent van het inkomen te betalen. De premie zal aftrekbaar zijn van het belastingplichtig inkomen. 2. De wet zal recht op kinder bijslag geven vanaf het derde kind, dat daartoe in, 't algemeen jonger mloet zijn dan 16 jaar. Maar voor de loontrekkenden blijft de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind voorlopig gehandhaafd. De werkgever zal hiervoor een premie van 3,3 per cent betalen (thans 4,6 percent). 3. De werknemers zullen een kleine looncompensatie krijgen, die mogelijk wordt, omdat de premie, die de ondernemer moet betalen, verlaagd wordt. 4. De inkomensgrens voor het betalen van de premie wordt, evenals bij de Algemene Ouder domswet, gesteld op 6900 gulden per jaar. De maximaal te beta len premie wordt dus rond 142 gulden per jaar. 5. Niet-loontrekkenden met 'n inkomen van minder dan 2100 gulden per jaar (gehuwd) of 1500 ongehuwd)) behoeven geen premie te betalen. Voor inko mens tussen de 2100 (1500) en 3100 (2500) komt een geleidelijk oplopende schaal van de premie (tussen 0 en 2,2 percent). 6. De Noodwet Kinderbijslag zelfstandigen en vele andere kinderbijslagwetten en -regelin gen zullen worden ingetrokken-. Voor ambtenaren komt 'n apar te regeling. 7. Studerende of invalide kin deren tussen 16 en 27 jaar zullen voortaan dubbel geteld worden, zodat ze dus tweemaal de nor male premie krijgen. Dit geldt zowel voor de Algemene Kinder bijslagwet als voor de (rest van de) Kinderbijslagwet Loontrek kenden (eerste en tweede kin deren), 8. De premie wordt vastge steld door de sociale verzeke ringsbanken en, samen met do premie voor de Algemene Ou derdomswet, geïnd door de be lastingdienst. Ze wordt gestort in het algemeen kinderbijslag fonds. De uitkeringsbedragen per kwartaal) zijn als volgt in de wet vastgesteld Voor loontrekkenden Eerste kind 45.24, tweede kind 50.70. Voor allen Derde kind 50.70; vierde en vijfde kind 70.98; zesde en vol gende kinderen 79.56. I

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9