De Echo van het Zuiden WAALWIJK ONZE BOEKENTENTOONSTELLING overhemd blouses nu 9.95 al Spil j ||il!lll De nieuwe St. leonardusschool te Kaatsheuvel een waar schoolpaleis. „VOOR ELCK WAT WILS" IS GEOPEND BOEKHANDEL „DE BIEB" WAALWIJK Piet van Rooij Assurantiekantoor Chr. C. Robben WIM S0ETERB0EK voor de 2de maal WINNAAR van het EEMLAND TOURNOOI Extra aanbieding -Ii Esn halschool met bijzondere verzorging. ZAAL EUPHONi A - KAATSHEUVEL HYPOTHEKEN vanaf 4l'/2 °io KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstraat 26 Lo®m®gês®mel Voor stollen SCHOL TEN'S TEXTIEL VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 80e JAARGANG No. 84 V ïwm m Hl I^Rbm'/s van een vereniging, kunnen aan dit tournooi deelnemen. Liefhebbers kunnen zich aanmelden in café „De Viersprong", waar het tournooi zal worden gehouden. EEN ST. NICOLA AS-ACTIE. De Kaj otters hebben weer de ge bruikelijke St. Nicolaas-actie aange kondigd ten bate van de minder be deelde jeugd. Er zal weer een col lecte gehouden worden, om uit de bijdrage, die verwacht mag worden, de armste kleinen ook een genoeg lijk St. Nicolaas-feest te bereiden. AGENDA. Zaterdag 7.30 uur n.m. Revue ,,Oe- toch, kèk daor", zaal Piet v. Dun; 8 uur n.m. Apollo-Theater „Bios- i coopvoorstelling. Zondag 12 uur: voetbal Desk 3 R.K.T.V.V. in De Efteling; 3.30 uur n.m. voetbal DeskWoen- selse Boys in De Efteling; 6 en 8.30 uur n.m. Apollo-Theater Bioscoopvoorstelling 2 uur n.m. E.H.B.O.-wedstrijden in de zaal van de Gildenbond: 7.30 uur n.m. 8ste Kaatsheuvelse Revue „Oetoch, kèk daor", zaal P. v. Dun. Maandag 7.30 uur n.m. 8ste Kaats- i heuvelse Revue Oetoch, kèk daor", zaal P. v. Oun; i 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. 1 St. Jan, zaal ,,'t Hoventje"; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal W. Smit. ZONDAG-DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Wijten- burg en dokter Raaijmaakers uit Kaatsheuvel wordt waargenomen door dokter A. de Vries, v. Rijcke- i vorselstraat 6, Loon op Zand, telef. 04166 - 250. OETOCH, KÈK DAOR Van drukkerij v. Boxtel verscheen het prima verzorgd programma boekje van de 8ste Kaatsheuvelse Revue, waarvan we niet anders kun nen zeggen, dat, wat verzorging en advertentie-deelname betreft, het eerste succes van de revue reeds 'n feit is. Doch ook de belangstelling naar „Oetoch kèk daor" laat zich nu reeds gevoelen. Nog voor de ge legenheid hiertoe opengesteld is, ko men van uit en buiten de plaats reeds aanvragen voor plaatsbespre king binnen. Zaterdag om half 8 draait de prerriière, die wordt voor afgegaan door een slotrepetitie, meer speciaal voor de schooljeugd bedoeld. De parochie Berndijk, die feitelijk nog maar een vijftal jaren als een gedeelte van Kaatsheuvel is gaan meetellen en nu als West-Kaatsheu vel in accomodatie en verzorging de toon mee aangeeft, laat opnieuw van zich soreken. De parochie van de H.H. Martelaren is een nieuwe R.K. Jongensschool rijker geworden, zoals er nog geen enkele in de Lang straat te vinden is en nog maar spo radisch in ons land voorkomen. Ar chitect Lambriex uit Tilburg heeft er een z.g. Halschool geprojecteerd, die pastoor Rietra met recht trots een „Burcht van Wetenschap" noem de. Een schoolpaleis, waarop niet al leen de pastoor, doch de gehele pa rochie en geheel Kaatsheuvel trots mag zijn. Bouw, indeling en aankle ding en wat al niet meer, maken deze school tot iets bijzonders en we mogen het schoolbestuur geluk wen sen dat nog tijdig, voor de beste dingsbeperking haar fnuikende in vloed heeft doen gevoelen, de nodi ge goedkeuringen voor dit niet goed kope, maar zeer doelmatige bouw werk, verkregen waren. Nu, ieder een moest bekennen dat Berndijk heel hard een nieuwe jongensschool behoefde. Niet alleen om dé veel te beperkte ruimte, maar daarenboven vooral ook om het gemis van zelfs de minste accomodatie, die voor goed onderwijs toch mag vereist traphal, spreek- en magazijnkamer, vestiaires en sanitaire inrichtingen, gelegen rond een ruime, hoge hal, waarlangs op de bovenverdieping eveneens 4 leslokalen liggen met de nodige ruime vestiaires en W.C.'s, onderling bereikbaar langs een rui me gaanderij, die eveneens rond de grote hal loopt. Toen pastoor Rietra met de litur gische inzegening klaar was, sprak hij de aanwezigen toe. Hij noemde de inzegening van dit nieuwe ge bouw van grote betekenis, want wat hier tot stand gekomen is, gaat zijn stoutste verwachtingen te boven. Met trots ziet hij op dit bouwwerk neer, dat in uitvoering en aankle ding, zowel binnen als buiten, de toets der scherpste critiek kan door staan. De nieuwste methodes zijn aangeschaft en zullen het personeel de gelegenheid bieden het onderwijs en de opvoeding der jeugd te per fectioneren en op hoger peil te brengen. Om tot deze bouw te ge raken is heel wat werk nodig ge weest, doch spreker prijst zich ge lukkig dat hij daarin bij alle instan ties de meest mogelijke steun en medewerking heeft mogen onder vinden. Hij brengt daarvoor zijn hartelijke- dank aan de school-inspec tie, aan de burgemeester met zijn college en de gemeenteraad, aan ar- chitect Lambriex en de aannemers Zondag 10 nov. van 1 2 tot 2 uur n.m. «n van 4 tot 1 0 uur n.m. Maandag 11 nov. van 7 tot 10 uur n.m. Dinsdag 12 nov. van 4 tot 10 uur n.m. worden. Van de school-inspectie is daarom voor deze nieuwbouw de grootst mogelijke medewerking on dervonden. Daarnaast vond het schoolbestuur bij burgemeester v. d. Heijden met zijn college, bij de ge meenteraad en alle andere instan ties de meest mogelijke steun, zowel wat de bouw als de aankleding en de voorziening in de meest moderne schoolbehoeften betrof. Het bouw bedrijf S. J. Pepping en Zn. te Kaatsheuvel, aan wie het bouwwerk onderhands was opgedragen, heeft in een vlot tempo in augustus '56 werd de eerste spade in de grond gestoken het werk uitgevoerd en heeft daarmee en tevens op correcte wijze waarop 't werk is uitgevoerd en opgeleverd, met recht de goed keuring van architect en principaal mogen ontvangen. En zo kon dan woensdag 6 november, nadat de ge bouwen reeds vanaf begin septem ber in gebruik waren genomen, de plechtige inzegening en officiële opening geschieden. Om half 10 werd de plechtigheid ingezet met een gezongen H. Mis door pastoor Rietra, in de parochie kerk opgedragen, waaronder de leerlingen van de school de 8ste Gregoriaanse mis uitvoerden. Om half 11 waren de leerlingen en genodigden, waaronder 't school bestuur, burgem. Mr. v. d. Heijden met weth. v. Rooij én gem.-secreta- ris v. Nieuwstad, pastoor de Klijn, de waarnemend kapelaan van het Missiehuis van de Paters van de H. Familie, architect Lambriex, de he ren Pepping, de hoofden van de plaatselijke scholen en het perso neel van de meisjes- en jongens school van de parochie rond de school bijeen, toen pastoor Rietra aanving met de zegening van het interieur, nadat gezamenlijk het „Veni Creator" was gezongen. Dan volgde de zegening der kruis beelden, waarvan het kruisbeeld van de hal op zijn plaats gehangen werd en de inzegening van de ver schillende klaslokalen en verdere vertrekken, beneden 4 school lokalen met voor- en achteringang, Pepping. Wat tot stand gekomen is, mag hij solied en doelmatig noemen en met trots ziet hij op deze burcht van wetenschap neer, die zijn tijd vooruit is. Want bij de inrichting is gedacht aan alles wat het onderwijs ten dienste kan zijn: radio, televisie, film en bioscoop. Hij eindigt met de hoop uit te spreken dat met Gods zegen deze school veel moge bijdragen tot het welzijn van de parochie en tot op voering van het culturele peil van de gemeenschap. Hij verzoekt de aanwezigen als dank het „Aan U, o Koning der eeuwen" te zingen. Vervolgens neemt burgemeester v. d. Heijden het woord. Zeer te recht, zegt de' burgemeester, heeft pastoor Rietra gezegd dat de be hoefte aan een nieuwe school in Berndijk zeer dringend- was. Alles kwam er in de oude school tekort en gaarne heeft hij zijn medewer- king geboden om te komen tot de bouw van deze halschool en hij prijst zich gelukkig met de totstand- len en dat de gehele gemeenschap zich op hoger peil kan vormen. Met een gerust hart vertrouwt hij deze nieuwe school aan de Berndijkse jeugd toe en hij is overtuigd dat hij bij het personeel op de volle 100% medewerking kan rekenen om in onderhoud en netheid het gebouw en de omgeving in een toestand te houden, zoals alles nu is. Hiereme verklaarde hij de nieuwe halschool officieel voor geopend. Pastoor Rietra dankte de burge meester voor zijn felicitatie en de officiële opening, waarna gezzamen- lijk het Wilhelmus werd gezongen. De heer v. Dijk, hoofd van de 't is heerlijker te geven dan te ontvangendus ga nu kiezen bf) hetadreevan VERTROUWEN •n RIJKE KEUZE: Een gouden armband,eenhor- lege, een cassette, oen mooie ring enz. alles in ruime sor tering op Gasthuisstraat 44 Tel. C187 KAATSHEUVEL koming daarvan. Hier is ruimte, frisheid en accomodatie, die het on derwijs in alle opzichten ten goede zal komen. Hij feliciteert de pastoor, het schoolbestuur, doch daarnaast ook het gemeentebestuur en de ge meenteraad, dat het is mogen ge lukken de parochie Berndijk zo'n bouwwerk te mogen aanbieden. Hij ziet hier de mogelijkheden in dat de oarochie zich verder kan ontwikke- Een kiekje op HL het toneeldécor. OPENING JEUGDBIBLIOTHEEK. Voor de jeugd van 14 tot 18 jaar zal a.s. zondag van half 12 tot half één de uit leenbibliotheek geopend zijn. Ook 's zon dagsavonds is deze voor de leden der jeugd vereniging geopend op de bijeenkomst. Het bestuur der R.K. uitleenbibliotheek heeft door middel van aanschaffing van een partij nieuwe boeken getracht ook de jeugd hierbij te betrekken, teneinde het lezen van goede boeken bij hen aan te bevelen. Deze week is huis aan huis een catalogus ver strekt waarin alle boeken zijn opgenomen. De bibliotheek is gevestigd in het Parochie huis. BAL. In zaal „De Echo der Duinen" zal a.s. zondagavond een bal worden verzorgd door het orkest The Lucky Stars. DENK AAN „ANTI-HONGER ACTIE". Zoals u op de pakkende affiches ongetwijfeld zult hebben gelezen, start morgen de grote anti-honger actie, die er op gericht is het ont stellende leed van honger en onder voeding, waar zich dat voordoet, zo veel mogelijk te helpen lenigen. Vanavond zult u een folder thuis ontvangen, waarin een beroep zal worden gedaan op uw offerbereid heid. En dan draait morgen de grote bliksemloterij, waarbij u voor een gulden prijzen kunt winnen ter waarde van 250.100. en 25.Er wordt echter meer van u verwacht, omdat de ellende zo ver bijsterend groot is. Deponeer uw bij dragen in gesloten enveloppe met de vermelding „Anti-honger-actie in de bus bij de Broeders van Lief de. Dit adres is als zodanig enkel gekozen omwille van de anonimiteit en neutraliteit. nieuwe school, sprak daarna een kort woord tot de leerlingen, hen opwekkend om de grootst mogelijke netheid te betrachten in en buiten het gebouw, en zodoende de naam van Berndijk hoog te houden. Hij bracht dank aan het schoolbestuur, aan het gemeentebestuur en aan de inspectie voor de ondervonden spon tane medewerking, bijzonder ook voor de aanschaffing van de nodige schoolbehoeften en methodes. Een gymnastiekzaal ziét hij nog ter ver volmaking tegemoet, doch daarop wil hij rustig wachten. Tot slot volgde een feestprogram ma van zang, muziek en voordracht, waarmee de Berndijkse schooljeugd bewijs leverde dat er buiten de pres tatie van het gewoon lager school onderwijs ook nog iets op cultureel gebied te bereiken is. Rest ons nog de onderaannemers te noemen, die met de firma Pep ping de lof van keurig afgeleverd werk hebben verdiend, n.l. de firma ter Haar die het schilderwerk, de firma Dekkers-v. d. Vliet die het sa nitair, de firma Verschuren uit Was pik die de verlichting, en de firma Schulte en Lesterade uit Utrecht, die de centrale verwarming uitvoer de. E.H.B.O. Op de maandagavond gehouden jaarvergadering van de RK EHBO- vereniging Damiaan, werd na af werking van de huishoudelijke agenda de nieuwe adviseur, kape laan Verheijen, door de voorzitter geïnstalleerd. De aftredende be stuursleden, de heer A. Pooters en Mej. M. Rombouts werden herko zen. Uit het jaar-overzicht bleek dat de vereniging in haar 5-jarig bestaan met grote activiteit is werk zaam geweest. Momenteel zijn in Kaatsheuvel 10 verbandposten ge vestigd, alle voorzien van brancard, volledig uitgeruste verbandtrom- mels, dekens, spalken enz. Uitvoe rig werd stilgestaan bij de taakver deling in de wedstrijden, die zon dag a.s. in de Gildenbond zullen worden gehouden. De centrale jury i wordt gevormd door de heren dok- toren Wijtenburg en Raaijmaakers, geassisteerd door de heer Pooters als wedstrijdleider, en T. v. Eulem en L. Beerens als secrtarissen. De jury bestaat verder uit de H.H. Dok toren v. Haaren uit Tilburg, v. Rooij uit Waalwijk, Tombroek uit Berkel- Enschot, Schrader uit Qisterwijk, Lacroix uit Oisterwijk, Gerlach uit Capelle, ten Horn uit Loon op Zand en Lotteringen uit Dongen. E.K.D.V. De eerste Kaatsheuvelse Damver eniging E.K.D.V. besloot op zijn ver gadering om een plaatselijk tour nooi te organiseren, waaruit de plaatselijke kampioen te voorschijn zal komen. Hiervoor heeft E.K.D.V. een zilveren medal je beschikbaar gesteld. Het ligt in de bedoeling dit tournooi in december a.s. te houden. Ook plaatselijke liefhebbers, niet lid Wim Soeterboek uit Kaatsheuvel is winnaar geworden van het Eem- Iand-invitatie-tournooi, en kwam daardoor voor de tweede achtereen volgende maal in het bezit van de „Zilveren naald", de begeerde wis- seltrophee. Zijn grootste tegenstan der was de 20-jarige Hans Vultink en het kwam dan ook tussen deze twee spelers tot een eindstrijd, die een waardige afsluiting vormde van het bijzonder goed geslaagde tour nooi. Aldus schrijft „De Amersfoort- se Courant" in zijn nummer van maandag j.l. De prestaties die onze Kaatsheu velse crack in Amersfoort geleverd heeft, zijn wel van zeer 'bijzonder gehalte geweest. Reeds op de eerste dag legde hij zijn visitekaartje op 't groene laken, door de eerste partij te beëindigen met 350 caramboles in 9 beurten, de tweede in 3 beurten en de derde in 2 beurten met een hoogste serie van 211. Zijn algem. gemiddelde bedroeg niet minder dan 39.95 en de enige verliespartij in dit tournooi cadre 38/2^vas__tegen__de_ Kleine Sr. met 350 tegen 297 caram boles. Het plaatselijk blad schrijft ver der in zijn maandagnummer: „De Kleine uit Zwolle zorgde zaterdag voor een verrassing, door Soeter boek in 13 beurten te verslaan, waardoor de strijd voor Hans Vul tink bijzonder gunstige perspectie ven kreeg. Het bleek echter de eni ge nederlaag te zijn voor de biljar ter uit Kaatsheuvel. De laatste partij tussen Vultink en Soeterboek werd een onbetwiste zege voor de meer geroutineerde, maar ook sterkere Soeterboek. Hij legde de basis voor de overwinning in de 2e en 3e beurt, waarin hij res pectievelijk 68 en 184 pnt. scoorde. Hans Vultink kreeg nog kans ge noeg, maar hij kon niet los komen, waaraan de spanning ongetwijfeld niet vreemd was. De einduitslag was: 1. Wim Soe terboek; 2. H. Vultink; 33. J. Barzi- lay; 4. J. Verkerk; 5. A. de Kleine; 6. A. v. d. Heijden 7. R. Stalenhoef; 8. G. Kooymans. KLAPROOSCOLLECTE. Zateiijdagpjiddag en zondag rond kerktijd zal in Waalwijk de jaarlijkse Klaprooscollectc worden gehouden. Het werk van de Klapitoos is ons allen welbekend. Het houdt zich bezig met de verzorging van de oor logsgraven in Nederland en stelt de familieleden van gesneu velde buitenlandse soldaten in de gelegenheid de graven te be- zok'en. Een werk dus, dat meer waard is-dan een vergeten dub beltje en een los kwartje. U weet wel wat wij bedoelen. Het Waalwijkse organisatie comité zou nog graag een aan tal meisjes hebben om deze col lecte tot een sukses te rnaken. Hoe meer bussen, hoe m,eer geld. Zij, die zich hiervoor be schikbaar willen stellen, |kunj- nen zich opgeven bij de beer Arnold Verwiel, Grotestr. 264. KLEERMAKER WILDE LERAAR WORDEN. In samenwerking mei de po litie te Baarle-Nassau beeft de Waalwijkse recherche woensdag j.l. gearresteerd de 23-jarige kleermaker D. uit Breda, die 'n aantal Waalwijkse leveranciers heeft benadeeld voor een bedrag van ca. f 1500,-. D. die voor kort nog het beroep van kleer maker uitoefende, kreeg het plotseling in zijn hoofd zich uit te geven voor dansleraar, hoe wel hij de danskunst in geen en kel opzicht meester, was. Al si operatiegebied koos hji fWaaU wijk. Hij nam, zijn intrek in het café-restaurant van M. L. en trof de nodige voorbereidingen om in het hotel-café-restaurant van J. de N. een danscursus te beginnen. Hij verzocht de eige naar om op zijn rekening een nieuwe vloer in de zaal te la ten leggen, hetgeen deze wijse lijk achterwege liet, omdat hij de kat eerst wel eens uit de boom wilde kijken. D. liet dure GEREF. KERKDIENST Zondag a.s, 10 nov. Geref. Kerkdienst in de Chr. HBS n.m. 5 uur, Ds. Pontier van Honse- lerdijk. GESLAAGD. De heer Paul van Bladel al hier slaagde aan de Rotterdam se Snijschool voor het examen coupeur. laans van de St. Antioniuspa- rochie, de directeur van de Vak school voor de Schoen- en Le derindustrie, ir. J. Roelof s- Heyrmans, en vele leraren van deze school, waaraan de heer Dumoulin 34 jaar als leraar verbonden is geweest, en verder de vele vrienden en bekenden, welke het echtpaar in Waalwijk en daarbuiten bezit. Zoals gebruikelijk hadden de D. VAN DEN HOUT, St Antoniusstraat 14. Waalwijk GOUDEN BRUILOFT. Woensdag j.l. vierde het echt paar Dumoulin-jHamers uit de St. Antoniusparochie zijn gou den bruiloft. In de morgenuren werd het gouden paar door een bruidjes naar de kerk geleid, waar pastoor Lam om 10 uur de gezongen H. Mis uit dank baarheid opdroeg. In de mid daguren recipieerden de jubila rissen in café-restaurant Jac. Passier, een receptie waarbij zeer vele belangstellenden hun gelukwensen, veelal vergezeld van geschenken kwamen aan bieden. Namens de buurt werd daor de voorzitter van het huurtcomité, de heer J. Brok, een korte toespraak gehouden, waarin hij het echtpaar harte lijk gelukwenste met het berei ken van deze betekenisvolle, gouden mijlpaal. Namens de buurt bood hij 'n fraaie kroon- lamp aan. Een tweetal bruid jes ïliet een stijlvolle heilwens horen. Onder de vele aanwezigen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden, merkten wij o.m. op pastoor Lam en de beide kape- buurtbewoners voor een fraaie gevelversiering gezorgd aan het huis van het gouden paar. In de avonduren bracht de harmonie St. Crispijn in welluidende vorm haar hulde voor de feestelijk versierde woning. KATH. VROUWENGILDE. De Waalwijkse afdeling van het Kath. Vrouwengilde zal op dinsdag 12 nov. a.s. in het Ge meenschapshuis een bezinnings dag houden. De opzet is tussen de middag niet naar huis te gaan, maar samen de koffietafel te gebruiken; tussentijds zal koffie en thee worden geser veerd. De conferenties zullen worden gegeven door Pater Hensen O.P. uit Zwolle. Men is tot het houden van deze bezinningsdag gekomen omdat het voor velen moeilijk is om meerdere of zelfs één dag buiten Waalwijk te gaan voor het houden van een retraite. Op donderdag 14 nov. a.s. zal in zaal Thalia de Zeereerw. Heer J. Driever uit Eindhoven een causerie houden, getiteld „Ernst en Luiml". Partij pracht kwaliteit poplin 3/4 mouw, in alle maten en moderne kleuren Grotestraat 175 - Waalwijk folders drukken, adverteerde royaal, kocht gramofoonplaten en" liet zich een drietal rokcos- tuums* aanmeten. Het geld zou wel terecht komen. Van de ge legenheid om zich te laten in schrijven maakten, naar men aaneemt ongeveer 200 dans- lustigen gebruik. De f 2.50, die zij daarbij moesten storten, ver dwenen in de zak van D. Ten slotte begonnen enkele leveran ciers argwaan te krijgen en,een van hen reisde zelfs met. D. naar Breda om het geld, dat D. voorgaf daar op de bank te heb ben staan, te incasseren. De "Haagse Bank, waar D. zijn geld zou hebben staan, bleek echter in Breda niet te bestaan. Nadien heeft D. zich in Waalwijk niet meer laten zien. Hij begaf zich naar Baarle-Nassau, waar hij op dezelfde manier te werk wil de gaan. D. schermde daar met de 'dure folders van zijn Waal- wijks „dansinstituut". De poli tie stelde zich in verbinding met de recherche alhier, die in middels reeds het bevel tot aan houding van de Officier van Justitie had verkregen. Daar mee was de vogel geknipt. In zijn folders gaf D. voor een viertal dansdiplomia's te be zitten. Ook zou hij iedere zes weken voor de Nederlandse Televisiestichting optreden. Hij noemde zijn instituut „De school voor het hetere milieu". De mogelijkheid bestaat, dat dit onverkwikkelijke geval voor de gedupeerde inschrijvers toch nog een zonnige kant zal heb ben. Tussen de zaaleigenaar, de heer J. de N„ en een bevoegd dansleraar zijn besprekingen

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 13