Waalwijkse en Langsiraaise Courant BINNEN- EN BUITENLAND WAALWIJK Ut I in speciale verpakking G. van Mierlo-van Bladel Rotterdams toneel bracht uitzonderlijk toneel VAN LANSCHOT BANKBOEKJES GESNEDEN BROOD weekend-brood VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tieten Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 80e JAARGANG No. 84 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2(521 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uuir; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 9 en zondag 10 nov. Arts: P. J. A. Lenglet ApotheekGeers N.H. KERK WAALWIJK Zondag 10 november 1957 V.m. 10 uur: Vic. A. Sjollema NajaarszendjngscoUecte. N.H. KERK BESOIJEN Zondag 10 november 1957 V.m. 10 uur en n.m. 6.30 uur Ds. J. Vink. Woensdag 13 november 1957 's Avonds 7.30 uur Ds. J. Vink Dankstond voor het gewas. N.H. KERK BAARDWIJK Min. Loeffstr. 65. Zondag 10 november 1957 11 uur v.m. Ds. C. B. Schuur man. ZESTIEN DONORS ONTVIN GEN LANDSTEINER PENNING Maandagavond had in de raadszaal een korte Stijlvolle plechtigheid plaats, waarbij aan zestien donors van het Ned. Roode Kruis, afd. Waalwijk, door burgemeester Teijssen de Landsteiner penning werd uit gereikt. Deze penning wordt uit gereikt aan hen, die vijf maal zich als donor beschikbaar heb ben gesteld, en zij moet dan ook gezien worden als een bij zondere onderscheiding wegens Een belegging zonder koersrhico gemeenschapszin en opofferen de naastenliefde. Deze bijeenkomst werd ge opend dooij de voorzitter (van het afdelingsbestuur, dr. ir. H. van Laarhoven, die wees op het prachtige voorbeeld van edel moedigheid, naastenliefde en gemeenschapszin, dat uit dit donorschap spreekt. Spr. bracht dank aan burgemeester Teijs sen niet 'alleen voor het feit, dat deze zich had bereid ver klaard deze uitreiking tfe ver richten, tl a armee de betekenis van het donorschap voor de ge meenschap nog duidelijker on derstrepend, maar ook voor de beschikbaarstelling 'van de raadszaal, waarmee aan deze uitreiking een zeer stijlvol ka rakter werd gegeven. Burgemeester Teijssen wees er op, dat de Waalwijkse afde ling van het Ned. Roode Kruis zich mag verheugen in een gro te activiteit en belangstelling. „Dit is op de eerste plaats te danken aan de toegewijde zorg van een voortreffelijk bestuur. Elk bestuur is bij de uitvoering van zijn taak echter aangewe zen op de medewerking en de beleving van het lidmaatschap van de leden. En ook daarover mag grote verheugenis bestaan. De donors die hier thans de Landsteiner penning zullen ont vangen, zijn zich op een wel heel bijzondere wijze van hun lidmaatschap van het Ned. Roo de Kruis (bewust geweest. Gij hebt 'n groot blijk van gemeen schapszin gegeven, dat van de zijde der overheid elke waarde ring verdient. Daarom dan ook heeft het gemeentebestuur ge meend voor de uitreiking van deze penning de raadszaal ter beschikking ter moeten stellen. Door U geheel en al in te zet- ten in de sector' donorschap van het Ned. Roode Kruis hebt gij een subliem blijk gegeven van burgerzin. Voor deze persoon lijke inzet, waarzonder 't werk van het Roode Kruis welhaast ondenkbaar is, wordt U thans de Landsteiner penning met oorkonde overhandigd, maar ook om U als voorbeeld te stel len aan de andere leden van het Roode Kruis én aan hen, die zich nog niet bij deze instelling hebben aangesloten. Voor Uw activiteit, daadkracht, gemeen schapszin en naastenliefde breng ik U gaarne bijzondere dank." Hierna werd door burgemees ter Teijssen aan de navolgende personen de Landsteiner pen ning m!et oorkonde uitgereikt:: J. Cools, B. Demmërs, mevr. J. C. H. Fijneman, mej. Fr. v. d. Griendt, mevr. A. W. v. d. Ham men-Arts, H. de Kort, N. Leij- tens1, IP. Lelijtens, ,'mej. LI. W. Mahieu, mej. P. v. Peer, D. de Rooij, P. Vermeulen, mfej. J. Vissers, P. Vrij, de weleerw. hr. kapelaan Verheijen uit (Kaats heuvel. die verhinderd was per soonlijk de onderscheiding in ontvangst te nemen, en H. van Hassel te Drunen. Tenslotte werden de donors namens' de afd. Noord-Brabant van het Ned. Roode Kruis ge lukgewenst door de heer C. Wit- lox. CONTACTGROEP HANDEL INDUSTRIE. Op 15 november a.s. zal de Contactgroep voor Handel en Industrie na afloop van de jaar vergadering, welke om 7.30 uur aanvangt, in Hotel Verwiel een contactavond beleggen met als oiïdervMerp„Hoe financieren wij on§ bedrijf nu en in de toe komst". Dit onderwerp zal worden in geleid door de heer A. Koot, lid van de directie -van J. F. Weii ers' Industrie- en Handelson derneming te Rotterdam. Ver der zal 'n forum aanwezig zijn, die na de inleider op het behan delde nader onderwerp zal in gaan. Deze discussiegroep bestaat uit de heren: ir. K.> H. van Gin- neken, directeur van een raad gevend bureau te Tilburg (ge- sprekleider), drs. K. Sprangers, organisatie-adviseur, J. Berg man en J. de Waal, resp. direc teur van de Nederlandse Han- delmij. en Amsterdamse Bank te Waalwijk, H. Westenburger, staffunctionaris van de firma Blok van Heijst. VERWIEL'S LEDERWAREN HUIS SHOWDE VOORTREF FELIJK EEN GROOTSTEEDS ASSORTIMENT. Het is ongetwijfeld een luis terrijke gedachte van Verwiel's Lederwarenhuis om in de maand november een omvang rijke en met zorg samengestel de show te geven van die zaken, waarin de lederwarenindustrie op zo aantrekkelijke en smaak volle wijze van haar kunnen blijk geeft. Enerzijds geeft deze show 'n uitgebreid en gedetail leerd beeld van wat er in de le derwarenindustrie letterlijk en figuurlijk „te koop" is en an derzijds is deze show in staat vele geschenkproblemen van de goedheilig .man op te lossen. Het nuttige en aangename is dus hier mtet het noodzakelijke verenigd. Deze expositie is deze week maandag, dinsdag en woensdag in Hotel Verwiel te zien geweest en velen hebben van deze gele genheid gebruik gemaakt om eens te kijken en te besluiten. Er was ook veel te 'kijken. Ori- gineel leerwerk uit Italië, Duits land, België, Joegoslavië, Enge land, India, Zwitserland, Ma-' rokko en Nederland. Damestas sen, die iedere vrouw in ver rukking moeten brengen, (por temonnees, billfolds en porte feuilles, die de moeite van het bij zich dragen waard zijn ook zonder geld erin, elegante kof fers om zo mee op reis te gaan, diplomatentassen en herenmap pen, fraaie nécessaires met al les erin voor „Spiegeltje aan de wand", leren bureausets, koste lijke handschoenen, reistassen en tientallen ander'e bijzonder aantrekkelijke lederwaren, die zich bij voorkeur lenen om: ten geschenke te geven. Op deze show kon men zich duidelük beeld vormen welk 'n dankbaar en voornaam materi aal leer is en wat de heden daagse lederindustrie hiermee vermag te doen. Tevens mocht blijken oVer welke voortreffe lijke collecties Verwiel's Leder warenhuis beschikt om zelfs de meest verwende bezoeker te vreden te kunnen stellen. In een beperkte winkelruimte heeft men uiteraard niet zo'n totaal overzicht van de diverse collecites. Maar dat ze er zijn, heeft deze smaakvolle show duidelijk aan getoond en dat is dunkt ons voor ;St. Nicolaas een belangrijk mo tief 'om zich ter plaatse eens nader te orienteren. EEN GOED BESTEDE VAC ANTIEDAG. Donderdag 1.1. is de 4e klas bank werkers der Nijverheidsschool op excursie geweest naar Amsterdam. Om 7 uur kwam de touringcar van de Alad voor en hoewel er anders nog wel eens laatkomers zijn, was ieder nu vroeg aanwezig en konden we op het afgesproken tijdstip ver De Waalwijkse .carnavalsver eniging „De Vrolijke Tackswip- pers" blijven actief en zetten alles op ailes om de Carnavals viering ook in Waalwijk ingang te roen vinden. Voor deze jon ge vereniging is dit natuurlijk een zware opgaaf, doch het be stuur gaaf niet bij de pakken neerzitten en heeft daarom be sloten op zaterdag 9 november a.s. een groot bal te organise ren met medewerking van „The Melody Band". Wij zijn er van overtuigd, dat het streven van het ener giek bestuur nl. „ook Carnaval in Waalwijk", de sympathie heeft van alle Waalwijkers. Het bal wordt gegeven in zaal I Thalia. DE ECHO V&N HET ZUID DE DELTA-WET AANGENOMEN. Het grootste project, de z.g. Delta-wet, is in de 2e Kamer aangenomen met 106 tegen 8 stemmen. Jammer dat tenslotte 8 K.V.P.-ers tegen moesten stemmen om staatsrechterlijke bezwaren, omdat artikel 4 aan 't Rijk een recht toekent, dat in strijd is met de grondwet. Het is wel 't grootste ontwerp dat de kamer noteerde, want 't gaat hier over een project dat 2 a 3 miljard gaat kosten, waar over 20 25 jaar zal worden gewerkt. Het bedrag betekent f 10 per inwoner geduren de pl.m. 25 jaar. f De gelachten gingen niet alleen naar de 1 watersnoodramp van bijna vijf jaar geleden toen 1853 mensen om het leven kwamen. Zij gingen ook naar de toekomst: betere wegverbindingen, grote meren voor de wa- j tersport, zoet water voor de landbouwgrond, j grote industrieën en havens in Zeeland, tunnels, bruggen, dammen. Maar aan de toekomst kon men evenmin geheel zonder j weemoed denken, want stokoude plaatsjes als Veere verliezen veel van hun karakter, j de oester- en mosselteelt worden bedreigd. Er was geen keus de zeearmen moeten worden afgesloten om miljoenen mensen te- J gen het water te beschermen. Na afloop bood voorzitter Kortenhorst j aan regering en kamer zijn gelukwensen aan, waarop minister Algera de Kamer hul- digde voor deze historische beslissing. 'S LANDS FINANCIËN. Het merendeel van de veranderingen op de verkorte balans van de Nederlandsche Bank per 4 november is van gunstige be tekenis. Zo is de netto deviezenreserve, die vorige week een aanzienlijke stijging met ruim f 91 miljoen onderging, op nieuw ge stegen, ditmaal met ruim f 34 miljoen tot f 943,2 miljoen. De goudvoorraad bleef onveranderd op f 2.648,8 miljoen, zodat goud en deviezen tezamen thans belopen f 3.592 miljoen, tegen vorige week f 3.557,6 miljoen. De chartale geldhoeveelheid is iets ver der opgelopen tot f 4.091 miljoen. - De Nederlandsche Bank deelt mede, dat het betalingsverkeer met de aan de Europese Betalings Unie deelnemende lan den voor Nederland in de maand oktober 1957 een overschot van f 84.569.000 22.255.000) heeft opgeleverd. In sep tember j.l. beliep het overschat f 82.099.000 21.605.000) en in oktober 1956 f 15.849.860 4.171.000). DODELIJKE VERKEERSONGELUKKEN MET 22 PERCENT GESTEGEN. Op de Nederlandse wegen zijn in de eer ste helft van dit jaar elke dag gemiddeld bijna 355 verkeersongelukken gebeurd. Daarbij vonden dagelijks 4 tot 5 mensen de dood, werden er 62 zwaar en 43 licht ge wond. Vergeleken bij het eerste halfjaar van 1956 is het totaal aantal slachtoffers (19.766) dat bij 64.225 ongelukken werd gemaakt, de hoogte ingegaan met 22 per cent. Deze onrustbarende cijfers heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek gepu bliceerd in de „Maandstatistiek van ver keer en vervoer". De meeste slachtoffers - ruim 68 per cent van het totaal - zijn gevallen onder de bromfietsers, fietsers en voetgangers. In de eerste zes maanden van 1957 werden 129 bromfietsers gedood, 2464 zwaar ge wond en 1909 licht gewond. Dit is bij el kaar bijna 43 percent meer dan het aantal gedode of gewonde bromfietsers in het eer ste half jaar van 1956. Van januari tot juli 1957 lieten 181 fietsers en 236 voetgangers het leven, werden 2870 fietsers en 2338 voetgangers zwaar gewond en liepen 2162 fietsers en 1174 voetgangers lichte verwon dingen op. De gemiddelde stijgingspercentages ten opzichte van vorig jaar belopen voor fiet sers 17,5 en voor voetgangers ongeveer 17. Van de 113 doden, die dit eerste halfjaar meer weTden genoteerd, zijn er 92 onder te brengen bij deze drie groepen wegge- bruikers. (Volkskrant) GROTE BELANGSTELLING VOOR K.V.P.-CONGRES. Voor het congres der Katholieke Volks partij, dat zaterdag en zondag in Utrecht wordt gehouden, hebben zich ruim 1600 deelnemers gemeld, een aantal dat nooit tevoren werd bereikt. Alle katholieke mi nisters en staatssecretarissen hebben mede gedeeld dat zij op het congres aanwezig zullen zijn. Ook van de zijde de Europese Christendemocratische partijen bestaat gro te belangstelling: vertegenwoordigers van deze partijen uit Frankrijk, Duitsland, Zwitcerland, België, Luxemburg en Italië wonen het congres bij. Mgr. Kósy Horvath, president van de Christendemocratische Unie van Centraal Europa, vertegenwoor digt de Christendemocraten achter het IJ zeren Gordijn. GROOTSTE HOOGOVEN TER WERELD. De Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrie ken te IJmuiden zijn bezig met de bouw van een der grootste hoogovens ter wereld. Qua capaciteit en omvang zullen er wel licht in 'Duitsland en Amerika nog grotere mastodonten te vinden zijn dan aan de noordoever van het Noordzeekanaal. Maar deze vierde in de rij der IJmuidense hoog ovens is met zijn ruim 80 meter hoogte in elk geval de „grootste" ter wereld. Tachtig meter hoogoven wil niet zeggen, dat dit gi gantische bouwwerk, dat een kapitaalsin vestering van rond veertig miljoen gulden vergt, geheel uit ovenruimte bestaat, want de opbouw voor de afvoer van gas beslaat een aanzienlijk deel van de staalconstructie, die met een gewicht van ongeveer 25 mil joen kilo leeg op de fundatie rust - een fundatie, die alleen al 28 bij 28 meter meet. De afmetingen van de gehele hoogoven- outillage zijn navenant; de vulling van 4000 ton erts, kalksteen en cokes geven te den ken over de capaciteit van deze gewelde naar, die prachtig van pas zal komen bij de voorgenomen uitbreidingen van de staal- produktie van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken middels de vergroting der bestaande staalfabriek en de bouw van een heel nieuwe oxy-staalfabriek. Het grote bouwwerk, dat tegen het eind van dit jaar gereed moet zijn, kan desnoods bediend worden door één man, die zetelt op een wagen, waarmee de ovenvulling uit de verschillende bunkers aan de voet van de oven wordt afgetapt. GAILLARD PREMIER IN FRANKRIJK. Felix Gaillard is gekozen tot Frankrijks 24ste na-oorlogse premier. Hij is de jong ste minister-president (38) in de geschie denis van de Franse republiek. Bij de stem ming in de Nationale Vergadering kreeg hij 330 tegen 176 stemmen. Nell Koppen excelleerde met spel van grote allure. Met hoe simpele gegevens zich een to neelspel van grote boeiende kracht en aan grijpende bewogenheid schrijven laat, heeft men kunnen ervaren op dé vierde kunst kringavond, die het Rotterdams Toneel met „Ontvluchting" van Bill Owen voor het voetlicht bracht. Een oudejaarsavond op een afgelegen woning, ergens in de eenzaamheid van het land. In deze woning de vrouw Liesbeth, aan wie niemand zich ooit iets gelegen heeft laten liggen. Daarom heeft ze zich opgesloten in deze eenzaamheid. Ze heeft de tafel gedekt en is kinderlijk blij en ver heugd, want er zullen vrienden komen om deze oudejaarsavond met haar te vieren. Er komen anders nooit vrienden. De vrien den, een echtpaar, komen. Alles wat ze meebrengen is het neerbuigend en verveeld medelijden van mensen, voor wie vriend schap wordt uitgedrukt in eet- en drink partijen en veel stevige katers de andere morgen. Liesbeth heeft voor elk van hen en hun kinderen een klein geschenk. Van Kerstmis nog, toen ze haar ook in de steek hebben gelaten. De vrienden hebben haast, want ze worden verwacht bij andere vrien den. Ze slokken haastig wat naar binnen. Uit hun wagen halen ze gauw een cadeau tje, dat voor de andere vrienden bestemd was en stoppen dat Liesbeth in de hand. Voor Liesbeth is dit een glanzend ogenblik, want de keren dat iemand ook aan haar gedacht heeft kan ze op de vingers van één hand tellen. De vrienden vertrekken gehaast. Op de bank valt Liesbeth in slaap, maar ze schrikt plotseling op van een gerucht in de kamer. Is er iemand? Ja, er is iemand, een man met een revolver, slobberige kle ren en op gevangenisschoenen. Verwarring, verbijstering, angst. Ontsnapt uit de gevan genis, honger. De man eet. Ze praten. Twee door het leven vergeten en geplaagde mensen. Nog maar een paar jaar moest hij «i,:.. J zitten, maar hij kon het niet meer uithou den tussen die vier muren. Altijd weer zag hij voor zich dat kleine tropische eiland, de palmen, het witte strand. Overal was het ruisen van de wind en het zingen van de vogels. Naar dat eiland wil hij toe, om een nieuw leven te beginnen. Hij haalt het wel. Hij vertelt over de gevangenis, waar je wel kon lachen, en over een kameraad, die levenslang had, maar hij zelf gaat nu naar dat eiland. Ze praten en dan is daar plotseling die vonk, die plotseling over springt van de ene mens naar de andere en weer terug. Je weet nooit waar het ge beurt, maar ze is er, plotseling en over rompelend. Ze drinken, Liesbeth en Dick, op het nieuwe jaar, waarin het eiland hun eiland zal worden. Ze dansen. God wat een verrukkelijk ogenblik, deze dans! Het is het wonder, waarin Liesbeth altijd heeft ge loofd. Plotseling is daarbuiten de blaffende hond. Politie. Ze verbergt hem op zolder. De rechercheur is vriendelijk. Hij door zoekt het huis. Ze weet hem zonder arg waan weg te krijgen, maar wat ze niet weet is, dat hij de gevangenisschoenen on der de stoel heeft zien staan. Liesbeth en Dick Zetten hun feest voort. Buiten wacht de politie, ze is geduldig. De vrienden, Betty en John, komen on derdak vragen omdat hun wagen in de mist van de weg af in de sloot is gegleden. Hé Liesbeth met een man! Ja, een heel oude vriend. O! Leuk voor Liesbeth, ze heeft het verdiend. De volgende morgen wil Dick vertrek ken. Liesbeth tracht hem te overreden zich bij de politie aan te geven en die paar jaar uit te zitten, zij zal op hem wachten. Haar leven is veranderd, ze is niet langer alleen. Er is een grote vreugde over haar gekomen en een grote kracht. Ze ontdekken, dat buiten de politie op wacht staat. Dus toch! Ja, maar Dick wil weg, hij komt ér wel dóór. John gaat een garage waarschuwen om de wagen weer op de weg te zetten. Betty is helemaal over stuur door de kerels die voor de deur staan. Ze begint iets te vermoeden en wil j buiten om inlichtingen gaan vragen, maar I Liesbeth vecht nu voor haar man en treedt Betty in de weg. Hysterisch holt Betty naar boven. John keert terug met de wagen. Hij gaat naar boven om zijn vrouw te halen. Liesbeth ziet de kans voor Dick. Vlug John's jas aan, hoed op, in de wagen en er van door. Ja, dat is de kans. Als je niets meer van me hoort, ga dan naar Saigon,, bel daar dit nummer, dan kom ik je halen en gaan we naar ons eiland. De wagen rijdt weg. John en Betty komen beneden en eisen uitleg. Ze krijgen die uitleg van een vrouw, die voor haar man zal vechten tot het laat ste ogenblik. Maar Dick komt niet ver. Hij verongelukt bij een door de politie opge richte wegversperring. Dood. Het einde van de lange reis naar het gelukseiland. Maakt het iets uit? De rechercheur vertelt dat hij levenslang had! Dit stuk heeft van het Rotterdams To neel een eminente opvoering gekregen, die in* de eerste plaats mag aangemerkt wor den als een persoonlijke triomf van Nell Koppen. In een aangrijpende vertolking van de rol yan Liesbeth heeft zij toneelspel la ten zien yan een allure zoals men maar zelden te genieten krijgt. Haar groot kun stenaarschap vooral heeft deze opvoering een uitzonderlijke boeiende kracht en ont roerende bewogenheid gegeven. Ton van Duinhoven gaf een sublieme, sobere ver tolking van de rol van Dick en Adolf Rij - kens trof op uitstekenle wijze de gearri veerde John, blasé van top tot teen. Betty, die ten slotte Liesbeth toch blijkt te be grijpen, kreeg van Trees van der Donck het juiste accent van het wat geborneerde kind-vrouwtje. Ab Abspoel was de stugge en onbewogen recheurcheur. Het sobere, doch goed getroffen decor was een ontwerp van Metten-Koornstra. Een uitverkocht Musis Sacrum dankte in een staande ovatie de vijf acteurs van het Rotterdams Toneel voor deze avond van uitzonderlijk toneelspel. U loopt geen koersrisico met een bank- boekje van Van Lanschot. Dus hebt U ook geen zorgen over het koersverloop en zo meer 1 Een bankboekje is daarom een goed begin, als U wilt gaan beleggen Boven dien krijgt U dan bij ons - kosteloos - persoonlijk advies bij al Uw geldzaken. Vraag onze folder „Bankboekjes of komt U eens persoonlijk nader infor- Bankrekening - bankboekjes beleggingsdeposito's reisdeviezen aan- en verkoop effecten beleggingtvoorlichting - kluisinrichting. 's-Hertogenbosch, Hoge Steenweg 27-31Telefoon 885 I Eindhoven, Keizersgracht 17, Telefoon 7442*. Tilburg, Stationsstraat 1 7. (toekomstig adres). 1717 BANKIERS LB. 103 blijft langer vers en bezorgt de huisvrouw gemak en voordeel Al onze broodsoorten zijn vanaf heden gesneden en verpakt verkrijgbaar. Vraagt ons speciaal veredeld van samenstelling, is daardoor smakelijker en blijft langer vers. Putstraat 68 - Tel 2855 Ook verkrijgbaar bij J. Zwart, Besotjensestraat29b Van Mierlo's brood een klasse apari! trekken. De tocht ging naar de Kromhout - Mo tor enf abrieken. We arriveerden er vroeger als afgespro ken en gingen daarom eerst naar 't IJ, waar we verschillende beziens waardigheden zagen, zoals het mo torschip „Oranje" en een paar tor pedo-jagers. en mijnenvegers, de Amsterdamse Droogdok Maatschap pij waar een grote tankboot in het dok lag, en de fabriek van Verschu- re, die grote baggermolens vervaar digt. Daarna werden we in de cantine van Kromhout ontvangen, en onder het genot van een kopje koffie ver telde de heer Storm van de bedrijfs- school, hoe de fabriek, klein begon nen, uitgegroeid is tot wat ze nu is. Vervolgens werden we in 3 groep jes, elk van 10 jongens, verdeeld en gingen we de werkplaatsen be-_ kijken. Daar kregen we de vervaar diging te zien van verschillende gro te en kleine motoren, zowel voor land- als scheepsgebruik. Het is te veel om op te noemen wat we za gen, maar we weten wel dat de tijd, daar doorgebracht, veel te snel ging, en alles interesseerde ons geweldig. Nadat de boterhammen waren verorberd, maakten we een rond vaart door de grachten en voeren langs tal van bezienswaardigheden; op het IJ was het zeer druk met al lerlei boten. Na de rondvaart bezochten we 't aquarium en zagen daar grote en kleine, zoet- en zoutwatervissen. Het leukste was wel het voeren van de vissen en de sidder-aal had vooral grote aandacht, want deze geeft electrische stroom af, die door ver sterkers en leidingen op lampjes Wordt overgebracht en vooral bij 't voeren gaan deze vissen erg te keer en geven dan meer stroom af, waar door meerdere lampjes gaan bran den. Daarna namen we nog een kijkje op Schiphol en zagen we enkele vliegtuigen landen en opstijgen, waarna we de hangars bezichtigden. Ondertussen was het tijd gewor den voor de terugreis; onderweg werd nog even gestopt om iets te gebruiken en al zingend werd de thuishaven bereikt, zeer voldaan over de interessante en zeer ge slaagde dag. Rest ons nog een woord van dank aan de chauffeur van de Alad-bus, die ons diverse bezienswaardighe den in Amsterdam zo aantrekkelijk toonde. Aldus hef verslag van een der jeugdige deelnemers. Eén Protestantse lijst bij de verkiezingen der Prov. Staten.- Gevolmachigde vertegenwoor digers (van de Anti-Revolutiio-/ naire Partij, de Christelijk-His- torische Unie en de Staatkun dig Gereformeerde Partij in ver gadering bijeeij) op vrijdag 1 no vember 1957 in het Christelijk Militair (Tehuis, Keizersstraat 3 a te Breda, besloten om bij de komende verkiezingen voor Provinciale iStaten in iNoor» V Brabant, uit te komen met één lijst. PRINSJESBAL.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5