De tcho van het Zuiden PRISMA horloges GRATIS H. STASSAR DITVOORST-SCHRIJVERS épOAt Uit d0Lang v_ 100 PRAKTISCHE ST. NICOLAASGESCHENKEN TILBURG VRIJDAG S NOVEMBER 1957 80e JAARGANG No. 84 Drunms» tewtee. Hmusden Koopt een PRISMA en wint een PBISMA Stationsstr. 88 Onthoudt dit: STASSAB is SERVICE ook voor horloges [ede* in vindt U geëtaleerd bQ WONINGINRICHTING .J Sprang Cmpelle een gemiddelde snelheid van 32 km. per uur moet worden volbracht. w.s.c. PrmvinetmaS Ulmama Waspëët Voor vesten, jumpers en jerseypakjes BRABANT GRENSRIT OP 7 DECEMBER. De Brabant-Grensrit is nu definitief vastgeseld op 7 de cember. Het startsein word gegeven in de vooravond van zaterdag 7 december in Nijmegen. De fi nish is in de eerste ochtenduren van 8 december in Eindhoven, 's Nachts wordt een uur gepau zeerd in Venlo. De deelnemers in de kampioen schapsklasse. moeten 'n traject van 480 km. afleggen met een uurgemiddelde van 40 km., ter wijl' voor de deelnemers van de' sportklasse een route van 360 km is uitgestippeld, die met R.W.B. Zondag a.s„ igaa'j het Verste elftal naar Breda om daar Hero partij te geven. Dit elftal is tot heden goed voor de dag geko men en staat momenteel als vierde op de ranglijst. Het ver leden heeft bewezen, dat RWB in Brda altijd goed partij heeft gegeven, reden waarom het Hero nog maar ooit éénmaal ic ge lukt van Besoijen op eigen bo dem te winnen. Dit alles mag echter niet tot gevolg hebben dat RWB zondag al te zelfver zekerd in het veld komt. Afge lopen zondag ging het prima, er werd hard gewerkt en goed gespeeld. Maar men weet maar al te goed dat iedere wedstrijd een ander verloop heeft, dus vooraf valt er weer heel weinig van te zeggen. Maar de werk lust kan ook in Breda veel goed ZONDAGDIENST. Bij spoedgevallen neemt waar Dr. v. d. Wouw. KULTURELE KRING. De ledenwervingsactie van de Kulturele Kring is naar wij vernemen op weg een geslaagde actie te worden. Zoals bekend is de pas opgerichte Kulturele Kring, wier doel het is het kulturele leven in Drunen te activeren, kort geleden uitgekomen met een prima winterprogramma. Er zullen een vijftal avonden worden gegeven, welke stuk voor stuk voor Drunen een gebeurte nis zullen zijn. Nog deze maand zal de kul turele kring voor het eerst naar buiten tre den, als zij bij de opening van de Hoge Braken, haar eerste avond verzorgd. Door de gezamenlijke Drunense toneelspelers zal dan n.l. worden opgevoerd: „De Knecht van twee meesters" van Goldoni. Deze op voering door de gezamenlijke Drunense to neelspelers mag beschouwd worden als een culturele manifestatie, waaraan de gehele Drunense bevolking meedoet. Zoals reeds eerder vermeld is het de bedoeling ieder jaar een culturele manifestatie daar te stellen, waarvan de organisatie dan in han den ligt van de Kulturele Kring- Naar wij vernemen is er ook a.s. zondag na de Hoogmis gelegenheid om zich als lid op te geven. Het dagelijks bestuur houdt daarvoor zitting in Hotel Royal. CLUBWEDSTRIJD DE VERDEDIGER. A.s. zondag 10 november organiseert de Politiehondendressuurvereniging De Verde diger een clubwedstrijd op haar oefenter rein bij de Steegerf. Aan deze wedstrijd nemen de 6 beste honden van de vereniging deel. De winnaar komt in het bezit van de Carbijn wisselbeker, die dit jaar voor het eerst wordt uitgereikt. Deze beker werd ge schonken door het oud-lid thans ere-hd de heer C. Carbijn te Grathem. De voor-oefeningen vangen aar. om 10 uur v.rn.; 's middags om half drie begint het man-werk. WINKELACTIE IN DRUNEN EN ELSHOUT. Op de vergadering van de winkeliersver eniging Drunen - Elshout werd vorige week besloten om ook dit jaar weer een groots opgezette actie te organiseren tegen het a.s. St. Nicolaas-feest. De actie zoals die vorig jaar gevoerd werd bleek bij het publiek zo goed in de smaak te zijn gevallen dat besloten werd de nieuwe actie, zij het dan in een enigszins gewijzigde vorm voor dit jaar aan te houden. Behalve een hoofdprijs die dit jaar bestaat uit een salon- of huis- kamerameublement ter waarde van dui zend gulden of goederen naar keuze, zijn er een groot aantal geldprijzen ter beschik king in de vorm van waardebonnen. zuivelfabriek. In de vacature van de heer van Halder werd gekozen de heer H. Brok. Tot lid van de commissie van toezicht werd gekozen de heer P. van Dijk uit Nieuw- kuik, aftredend was N. v. Beurden uit Nieuwkuijk. Besloten werd door de alg. vergadering de melkritten (aanvoer) op nieuw te laten aanbesteden. BALAVOND. Blijkens de in ons blad voorkomende ad vertentie houdt de Harmonie De Volhar ding a.s. zondagavond in de zaal van café Elshout haar jaarlijkse balavond. Het zal er op deze avond evenals andere jaren ook wel niet aan belangstelling ontbreken. LOTERIJ De R.K.V.V. Haarsteeg kampt reeds lange tijd met plaatsruimte waarin het ma teriaal moet worden opgeborgen. Vooral nu de vereniging in de afgelopen zomer een kostbare grasmaaimachine heeft aange schaft is dit probleem nog urgenter gewor den. Daarom besloot het bestuur over te OKOTfSTX t07 fel 2/dd WAAWJK De actie start op vrijdag 15 november en duurt tot 5 december. Er zullen twee pnjs- avonden worden gehouden en wel op 26 no vember en 10 december op welke laatste avond teven? de hoofdprijs zal vallen. De deelnemende winkeliers, een groter aantal dan ooit tevoren, zijn kenbaar aan een raam- affiche. Bij deze zijn vanaf de openingsdatum opplakvellen verkrijgbaar waaTop slagzinnen voorkomen die door het publiek verder moeten worden aangevuld. Bij aankoop van iedere gulden ontvangt men dan een zegel, waarvan er op ieder zegelvel tien geplakt dienen te worden. Men kan zo dikwijls meedoen als men wil, mits op elk opplakvel de slagzin wordt uit- gewerkt en de zegels worden geplakt De geheel ingevulde zegelvellen dienen daags voor de prijsavonden te worden in geleverd bij de deelnemende winkeliers. Dit was in grote trekken de opzet van de ko mende winkelactie die in het verleden zijn populariteit heeft bewezen en daarom ook dit jaar weer het kopen in Drunen en Els hout aantrekkelijker zal maken. AGENDA. Vrijdag 8 november 7.30 uur Repetitie leerlingen Volharding. 8 uur Alg. vergadering Supportersclub van wielrenners uit Drunen, Hotel Royal. 8.30 uur Repetitie Harmonie Volharding zaal café Elshout. Zondag 10 november 11.30 uur Repetitie Volharding cate Els- h°11.30 uur Repetitie Beatrix café v. Delft. 2 30 Clubwedstrijden De Verdediger, Steegerf. 7 uur Balavond café Elshout. NAJAARSVERGADERING Coöp. Zuivelver. De Langstraat. De Coöp. Zuivelvereniging De Lang straat hield in de zaal van café Elshout haar algemene najaarsvergadering. Ir. Dijkstra hield op deze vergadering een lezing over een zeer actueel onderwerp, n.l. de uitbe taling van de melkprijs naar kwaliteit. Het de lijn der verwachtingen dat wanneer de richtlijnen landelijk en regionaal hiervoor gereed komen, dit per 1 januari een feit zal worden. Uitvoerig behandelde Ir. Dijkstra de melkbehandeling als een zeer voornaam onderdeel voor de kwaliteitsverhoging. De assistent van Dr. Brusse, van de gezond heidsdienst voor vee, sprak deze avond over de abordus bestrijding bij vee. Naar aanlei ding van deze lezing werd besloten voor de bij de vereniging aangesloten leden een bloedproef te doen houden voor dieren van 1 jaar en ouder. Hoezeer de beide lezin gen op prijs werden gesteld, bleek wel uit de vragen welke nadien nog gesteld wer den. Bij de bestuursverkiezing werden de pe riodiek aftredende bestuursleden n.l. de voorzitter de heer J. van Wezel en de heer G. Kuypers met alg. stemmen herkozen. Aftredend was de heer M. van Halder, die zich wegens hoge ouderdom niet meer her kiesbaar stelde. Bij monde van de tech nisch adviseur de heer Kamp werd de heer v. Halder, die mede-oprichter is van de zuivelfabriek en ere-voorzitter van de ver eniging, geprezen om zijn arbeid voor de boeren zaak, in dit geval speciaal voor de gaan tot het aanschaffen van een aparte ruimte, waarin het materiaal van de ver eniging kan worden bewaard. De benodig de gelden vormden ook hier het grootste probleem; een oplossing werd gevonden door het houden van een loterij, waaraan B. en W. van de gemeente inmiddels hun goedkeuring hebben gegeven. Aan deze lo terij zijn prachtige prijzen verbonden en de trekking zal plaats hebben op 21 december a.s. Bij de verkoop van de loten zijn alle leden ingeschakeld. DRIJFJACHT. Bijgestaan door een groot aantal drij vers hielden de jagers alhier op vrijdag 1 november j.l. hun jaarlijkse drijfjacht op de uitgestrekte jachtterreinen. Te ca. 11 u. werd begonnen en in de voormiddag wer den de landerijen in de polder doorzocht hier was het resultaat niet groot, geen en kele haas kon worden geschoten. Na de middag was het resultaat heel wat beter; bij het uitkammen van de z.g. Snoeken- kamp" konden zes hazen onder schot wor den genomen, waarvan er vijf werden be machtigd. In de loop van de middag wer den nog zeven hazen en enkele fazanten geschoten, zodat het eindeindelijke resul taat nog zeer goed was. Des avonds ver enigden allen zich in café J. v. Oijen, waar de inmiddels bereide hazepeper zich van zelfsprekend goed liet smaken. BILJARTEN. In café W. v. d. Loo speelde in de afge lopen week de biljartclub D.E.S. een com petitiewedstrijd tegen Limburgia 2 uit Den Bosch. D.E.S. wist deze wedstrijd met 8-0 te winnen. De uitslag is als volgt C. v. d. Loo-B. Pieters 160-52 A. Treuren - H. de Laat 150-37 J. v. Bokhoven J. Paaymans 160 34 P. v. d. LooJ. de Laat 120-55 K. A. V. De Katholieke Arbeiders Vrouwen-orga nisatie alhier hield dinsdagavond in café J. de Gouw een bijeenkomst waar naast het behandelen van enkele punten van huis houdelijke aard, pater Arnoldus van de Abdij Mariënkroon een belangrijke spreek beurt hield met als onderwerp „De vrouw in deze moderne tijd". Te circa 8 uur opende de voorzitster, mevr. van Heist-Baldwin met de Chr. groet en heette vervolgens alle aanwezige leden hartelijk welkom, in 't bijzonder richtte ze zich tot pater Arnoldus en dank te hem voor de bereidwillgheid om voor de K.A.V. te komen spreken. Vervolgens sprak zij er haar vreugde over uit dat de kookcursus, die momenteel gaande is, zulk een groot succes is geworden; op veler ver zoek is de cursus nog met zes lessen ver lengd moeten worden. Verder werd mede gedeeld dat de organisatie in het voorjaar van 1958 haar 10-jarig bestaan hoopt te vieren. Gemeend werd dit niet onopge- KRUISBOOGSPORT. Op de banen van het kruisboogschutters- gezelschap Onderlinge Vriendschap, dat in café W. v. d. Loo is gevestigd,, werd dins dagavond de eerste kopjrelwedstrijd van dit seizoen gehouden. Het ging er reeds span nend naar toe en de uitslag was als volgt: 1 P. v. d. Loo H. v. Bladel 112 pt.; 2 J. van Bijnen B. Koensen 111 pt.; 3 F. v. v. Dungen B. Engelen 107 pt.; 4 M. van Ravenstein - mevr. v. d. Dungen 104 pt.; 5 W. v. d. Loo - J. de Vaan 100 pt; 6 W. Koks - C. v. d. Loo 94 pt. De volgende wedstrijd is a.s. zaterdag 9 nov. Aanvang half acht. KAT- EN RIKCONCOURS. De kat- en rikwedstrijd, die in café J. Siegers tussen clubs Achten en 't Hutje zondagavond werd gehouden is door de vereniging 't Hutje met 229 pt. gewonnen. De uitslag van het kat- en rikconcours dat in café Siegers deze niaand wordt ge houden en waarvan zondagavond de eerste onde werd gespeeld is als volgt: Katten: 1 C. de Vaan-J. Siegers 50 pt.; 2 Jos. van Bladel-W. van Gorp 33 pt.; 3 Jac. Koks J. Kuis 10 pt.; 4 A. v. Bokhoven-H. Theu- nissen 9 pt; 5 J. v. Veluw - mevr. v. Veluw pt. Rikken: 1 Nic. v. Bijnen 102 pt.; 2 J. Siegers 74 pt.; 3 J. Ekels 50 pt.; 4 Ant. Veekens 36 pt.; 5 F. v. d. Bosch 25 pt.; H. v. d. Brandt 6 pt. K. A. B. De Haarsteegse afdeling van de K.A.B. heeft zich dezer dagen tot haar leden ge wend en aller medewerking gevraagd voor het winterprogramma. In een circulaire die het bestuur de leden heeft doen toekomen wordt gezegd, dat nu de lange winter avonden weer aanbreken, ook de tijd van ontwikkeling weer daar is. De eerste bij eenkomst die a.s. zaterdag in, café J. van Oijen is belegd staat echter meer in het .teken van een gezellig samenzijn. Eerst zal 'er een korte vergadering worden gehou den en de rest van de avond zal worden verzorgd door het cabaret van Ad. de Vries uit Tilburg. De agenda van de ver gadering is als volgt: 1 Opening door de voorzitter; 2 Bestuursverkiezing wegens het aftreden van de voorzitter dhr. L. v. d. Heijden; door het bestuur is candidaat ge steld dhr. K. v. d. Heijden, Oude Haven 2; eventuele candidaten kunnen zich tot aan de aanvang van de vergadering aanmelden; 3 Verkiezing voorzitter; 4 Sluiting. Voor deze vergadering mag ieder lid zijn echt genote of verloofde meebrengen. STORMSCHADE. Ook Heusdeh heeft zijn aandeel gekre gen van de storm welke van zondag op maandag over Nederland raasde. Enkele televisiemasten moesten het ontgelden, maar ook vele dakpannen. Vooral in het uitbreidingsplan Oudheusden hadden de nieuwe woningen het zwaar te verduren; vele dakpannen vielen te pletter en zelfs de dakramen werden afgerukt. LAATSTE BRUIDSPAAR. Woensdag 6 november j.l. werd ten ge meentehuize alhier het huwelijk voltrokken tussen de heer van Hemert en mej. J. de heer W. J. van Nieuwenhuijzen. Vele ja ren, aldus spr., was de heer van Nieuwen huijzen verbonden geweest aan de vereni ging en men was hem veel dank verschul digd. De vereniging, aldus spr., maakt veel up en downs mede, doch gelukkig kan men thans constateren, dat het goed gaat. De vereniging is van knopje uitgegroeid tot knop en vele blaadjes sieren thans deze vereniging. Laat thans een ieder van de leden er zorg voor dragen, dat het in de toekomst zo blijft. De bestuursverkiezing gaf geen aanlei ding tot het maken van enige opmerkingen, zodat de aftredende leden t.w. de heren Dr. N. L. Gerlach en C. D. Kooter met alge mene stemmen werden herkozen tot lid van het bestuur. Beide heren namen onder dankzegging voor het in hun gestelde ver trouwen deze herbenoeming aan. Bij het punt der uitvoering, gaf de voor zitter nog te kennen, dat men zijn uiterste best moest doen, opdat de vereniging in staat zou zijn haar uitvoering wederom te geven tot voldoening van donateurs en an dere belangstellenden. Spr. verzocht nog om steeds tijdig ter repetitie te komen. De bespreking van het agenda-punt ple zierreis bracht nog heel wat stemmen in beroering. Sommige leden bleken voor een bezoek te zijn aan de a.s. Wereld-ten toon stelling te Brussel, anderen daarentegen vonden het beter de plezierreis in eigen land te maken. Bij de stemming bleek ten slotte, dat men toch wel het meest voelde voor een plezierreis in eigen land. Men sprak de hoop uit, dat het bestuur erin zou slagen te bewerkstelligen een bezoek aan een der.studio's. Ook het agenda-punt aansluiting bij een landelijke- of provinciale bond ontlokte eni ge discussie. Algemeen was men van oor deel, dat aansluiting bij een organisatie wel nodig was. Het bestuur kreeg opdracht een onderzoek in te stellen bij welke organisa tie de vereniging zich het best ko'n aan sluiten. Tenslotte kwam het agenda-punt „rondvraag" aan de orde. Vele vragen wer den gesteld en elke vraag kon door het be stuur tot ieders genoegen worden beant woord. Aan het slot der vergadering dankte de voorzitter de leden voor hun opkomst en eveneens voor het vlotte verloop dezer ver gadering. UITVOERING „KUNST NA ARBEID". Zoals reeds werd vermeld in het vorig nummer van dit blad, hoopt het Fanfare korps Kunst na Arbeid alhier op dinsdag 12 en woensdag 13 november haar jaar lijkse uitvoering te houden in café „De Witte Brug" aan de Nieuwevaart. Onder leiding van "haar directeur heeft het korps een aantal werken ingestudeerd en men kan ervan verzekerd zijn dat aan de uitvoering dezer werken niets zal zijn op te merken. Het programma wordt geopend met de mars Opus 77 van S. Spiero. Vervolgens zullen de navolgende werken worden uit gevoerd: Carpe-Diem, Ouverture van S. P. van Leeuwen; Trumpet-tango van Willy Schobbe in een arr. van A. J. Maas; de Postkoets van Jos Cleber, arr. P. Herthom; Suspinud van Ivannovici en tot slot de mars The Medaillon van Harry Martimer. Voor het tweede gedeelte van beide avonden staat op het programma de op voering van het toneelstuk „Thom en Ted op Vacantie" (Verdwijningen en verschij ningen), een spel in drie bedrijven naar „Cottage on the border" van Herb. Mupy. Dit stuk wordt opgevoerd door de bekende Bossche toneelclub „De Spieghel". Dit ge zelschap, dat reeds vele jaren haar mede werking heeft verleend aan de uitvoeringen van Kunst na Arbeid,staat er thans even- Voor Waalwijk: GESLAAGD. De heer J. Tabbers uit Waspik slaagde 1 te Tilburg voor het candidaatsexamen Eco nomie. OPERETTE. Zaterdag 9 nov. a.s. komt het Waspiks meisjeskoor De Nachtegaaltjes op de plan ken met de operette „De Witte Wolf", Deze kinderoperette geschreven naar een Litaus sprookje, is op muziek gezet door J. v. d. Wal, en is pas enkele jaren geleden uitgegeven. In onze omgeving werd deze operette nog nimmer opgevoerd. Hierom alleen al verwachten wij dat de uitvoering veel belangstelling zal hebben. Overigens, ook naar de inhoud en costumering is deze verwachting volkomen gerechtvaardigd. De costumes worden geleverd door de firma W. Dames uit Haarlem; de decors zijn van hotel van Iersel; de toneelattributen worden geleverd door Bloemenmagazijn van den Broek uit Waspik-Boven. In de hoofdrollen zien we als plaatselijke krachten o.a. Joke Bouman, Ria van Gooi en Miet van Strien. Verder een aantal elf jes, kabouters, hovelingen en pages. De operette wordt gespeeld in de zaal van Hotel van Iersel, onder leiding van de airigente van het meisjeskoor mej. Antoi nette Blom uit Waalwijk. REVUE GROOT SUCCES. De Veerse revue „Alles Oké" is een groot succes geworden en trok vier volle zalen. De heer Stassar kan dus zeer te vreden zijn. De publieke belangstelling be loonde het maandenlange oefenen en voor bereiden van zijn pupillen. Vooral het duo Leen en Tom (L. Keijzers en T. Koopmans) speelde voortreffelijk. Ook het duo Matros en de Veerse Lovelijs met hun prachtige balletten en het Kekotrio; het was alles af! Wegens het enorme succes zal de revue worden geprolongeerd, zaterdag 9 nov. a.s. zal de vijfde opvoering plaats hebben. GYMNASTIEKLESSEN. Binnenkort zal in de gemeente Raams- donk voor de schoolgaande jeugd les wor den gegeven buiten de schooluren om in lichamelijke opvoeding. Les zal worden ge geven in het gymnastieklokaal van R'veer vanaf 15 november a.s. Verder zal men aandacht besteden aan volleybal, zaalhand bal, zaalvoetbal en trefbal. Ook jongens van 14 t.m. 20 jaar zullen gelegenheid krijgen deel te nemen aan deze lessen. merkt te moeten laten voorbij gaan. Wat gedaan zal worden zal nog nader worden bezien, maar nu werd reeds besloten om dan over de benodigde gelden te beschik ken voor die tijd een loterij te organiseren. Hierna kreeg pater Arnoldus het woord, die in een begeesterende rede de taak van de vrouw in de hedendaagse maatschappij belichtte. Met een dankwoord van de voor zitster gericht tot de spreker en de leden werd deze leerzame avond gesloten. TAFELTENNIS. De diverse teams van de in café J. van Oijen gevestigde tafeltennisclub Victoria '51 zijn de competitie zeer goed begonnen. Het eerste herenteam dat dank zij uitstekende prestaties in vorige jaren in de eerste klas is ingedeeld, wist de uitwedstrijd tegen Atoom 3 uit Eindhoven met 6 - 4 te win nen. Het tweede team zegevierde met 9-1 over De Ruijterslag uit Berlicum in een ge speelde thuiswedstrijd. Het damesteam bracht het er niet zo goed af en verloor mét 8-2 van PTTC uit Den Bosch. BILJARTEN. Heden vrijdagavond neemt de onderlin ge biljartcompetitie die telkenjare door de alhier bestaande biljartclub wordt gehouden weer een aanvang. In café W. v. d. Loo wordt gespeeld Juliana I 't Hoekje I Toch zal de competitie naar het zich laat aanzien deze winter niet zo spannend ver lopen daar de verenigingen D.P.L. uit café Siegers en D.V.K. uit café Reuser niet aan de competitie deelnemen. Nleuwlanstraat 14 Sinds 1878 Telefoon 24262 Wilt. De bruid was afkomstig uit het ge hucht Bern. Daar het gehucht Bern per 1 jan. a.s. overgaat naar de gemeente Kerk wijk, dit in verband met de grenswijziging tussen Noord-Brabant en Gelderland, is dit het laatste huwelijk geweest dat vanuit Bern op het gemeentehuis alhier werd vol trokken. NIEUWE WEG. De nieuwe weg welke in aanleg is ach ter de v.m. gasfabriek om nadert zijn vol tooiing. Wanneer deze weg straks in ge bruik genomen is, zal dit een hele verbe tering betekenen in de huidige verkeers situatie. Mocht dan voor de aanleg van de ze weg een klein gedeelte van de wallen voor de inrit worden weggegraven, wat uit historisch oogpunt natuurlijk wel jammer is, dit weegt echter niet op tegen de gro tere verkeersbeveiliging welke daardoor is ontstaan, waardoor mensenlevens kunnen worden gespaard. KERKDIENSTEN. ZONDAG 10 NOVEMBER 1957 Ned. Herv. Kerk Voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur Ds. P. J. Bos. (H. Avondmaal en Nabetrach ting). Geref. Kerk Voorm. 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. W. S. Pontier van Honselersdijk. JAARVERGADERING •T ROZEKNOPJE. De Gem. Zangvereniging 't Rozeknopje, gevestigd in het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssérs alhier, hield op woens dag 6 november 1957 haar algemene leden vergadering. De voorzitter der vereniging, Dr. N. L. Gerlach, opende deze vergade ring met een woord van welkom tot de le den. Spr. sprak de hoop uit, dat de agenda een vlot en zakelijk karakter zou dragen. Uit het verslag van de penningmeester, hetwelk na de openingswoorden van de voorzitter, aan de leden werd voorgelegd bleek, dat de financiële toestand van de vereniging gunstig was te noemen. Dr. Gerlach bracht dank aan de penning meester voor zijn beheer over het afgelo pen verenigingsjaar en sprak de hoop uit, dat nog vele gunstige financiële verslagen zouden mogen volgen. Vervolgens gaf de secretaresse, Mevr. Maris-Kerst, een alge mene indruk over het afgelopen vereni gingsjaar. Spr. herinnerde aan het gevoelig verlies hetwelk de vereniging had geleden, door het overlijden van haar bestuurslid de Hoewel Concordia-SVD, dat WSC zondag a.s. in Den Bosch moet gaan bekampen, een minder fraaie posi tie op de ranglijst inneemt, zal de tegenstand, die deze ploeg biedt, groter zijn dan de plaats op de ranglijst doet vermoeden. Concordia is een oude bekende van WSC, zo- wel uit de derde als, enige tijd ge- ledernijverheid en de textielindustrie was de i leden, uit de tweede klasse, en de STERKE EXPANSIE VAN DE BRA BANTSE INDUSTRIE IN 1956. De Brabantse industrie heeft zich in 1956 belangrijk sterker uitgebreid dan de indu striegemiddelde in Nederland. Gerekend naar de personeelsbezetting kwam een vijf de van de totale industriële expansie tot stand in Noord-Brabant, waar zesduizend mensen, van wie 4900 mannen, in de be drijven werden opgenomen. De uitbreiding van de industriële bedrijvigheid is voor tweederde te danken geweest aan de me taalindustrie, met name de elektro-tech- nische- en transportmiddelenindustrie. In de voor Brabant meest kenmerkende in dustriële bestaansbronnen: de schoenen- en eens borg voor, dat men een prima toneel stuk krijgt. Wij mogen eenieder aanraden een van beide avonden vrij te houden en een bezoek te brengen aan deze uitvoerin gen. BURGERLIJKE STAND SPRANG-CAPELLE over de maand oktober 1957. GeborenLambertus J zv A G M v Broekhoven-v Nispen Pieternel A dv R de Grave-Pereira Wilhelmina C dv D Vos-Haverhals Johannes J G zv A Bax- Mandemakers - Wilhelmina H en Maria dv A H Hoefnagel-van Peer - Johannes C P zv H P v Balkom-Loijens - Arie A zv A Ophorst-van Zeist. Overleden D Vos wedn v L A v Beek 81 j - J v Zeist wed v J de Rooij 75 j - B Borst wed S Sanders 75 j - J v Tilborgh echtg v P I de Visser 62 j G J Ophorst echtg v J Timmermans 76 j - A Waarts ongeh 72 j. Gehuwd H A v Brussel en P C Mi- chaël (33 en 31 j) - CHJAv Gelderen 50 j en P M Michaël 35 j - G C Mande- makers 36 j en J Wittebol 39 j - H Wa genvoort 22 j en C A v d Schans 23 j C v d Wel 26 j en E J Kruis 24 j. Vertrokken P C v Brussel-Michaël naar Alphen ad Rijn LAW Hakkaart naar Den Haag - W de Poorter naar Raamsdonk - P M v Gelderen-Michaël naar Geertruidenberg J v d Schans en ge zin naar Hardinxveld-Giesendam -AG Noy en gezin naar Nijmegen - W J v d Sar naar Eindhoven M J Rijken naar Deventer - F Jansen-v Doorn naar Ca nada - N W v d Hout en gezin naar Ha- zerswoude - W Graveland naar Lekker- kerk - A M v d Lee naar Leiderdorp - J C Nieuwenhuizen naar Waalwijk -CA Wagenvoort-v d Schans naar Zwartsluis EER Hoevenaar-Deug naar Vlissingen - G Boeser naar Dreischor - G Sprangers en gezin naar Hardinxveld-Giessendam - C Rijken naar Schiedam - E J v d Wel- Krupis naar Almkerk. Ingekomen: G L v Belzen en gezin van Kampen W Colijn van Dussen J Wolff en gezin en wed J M Loppies-Wolff en gezin van Breda MC Haverhals van Waalwijk P de Zwart van Zeist - J M J Langermans van Geertruidenberg M J Hommel uit Soest - J M v d Kerk van Gorinchem -CA Breedveld van Borne - J J Hoefnagel-Wuijten van Raamsdonk. BENOEMD. De heer A. Anemaat, onderwijzer aan de R.K. lagere jongensschool alhier, is met ingang van 1 januari a.s. benoemd tot on derwijzer aan de ulo-school te Made. toeneming van de personeelsbezetting te verwaarlozen. Steeds meer blijkt dat deze twee bedrijfstakken een stationair karakter vertonen. Aldus het Economisch-Technolo- gisch Instituut voor Noord-Brabant in zijn jaarverslag 1956. Het E.T.I. neemt aan dat ook in het am bacht - bedrijven met minder dan tien man personeel de werkgelegenheid in dezelfde mate is toegenomen, hetgeen een uitbreiding met een kleine twee duizend man zou betekenen. De bouwnijverheid in Brabant heeft in hetzelfde jaar 1700 - 1800 mannen extra werk verschaft, terwijl de economische en sociale dienstenverlening 2600 a 2700 mannen meer heeft opgeno men. Deze totale uitbreiding heeft de na tuurlijke groei van de beroepsbevolking a zevenduizend man dan ook ruimschoots kunnen opvangen; zij heeft bovendien werk gelegenheid geboden aan ruim 1100 man uit de landbouw, terwijl zij tot een daling van de gemiddelde werkloosheid van twee duizend man heeft geleid. Het E.T.I. wijst erop dat met bovenge- schetste ontwikkeling een traditie wordt voortgezet die thans reeds minstens zes jaar duurt, een traditie van een industriële expansie in Brabant, welke die in de an dere delen van het land ver in de scha duw stelt. In absolute cijfers was de toe neming van de personeelsbezetting in de Brabantse industrie in de jaren 1950 - 1955 zelfs groter dan die van Noord- en Zuid- Holland samen, een tendenz die zich ook in het verslagjaar moet hebben voortgezet. Deze decentralisatie van de Nederlandse industrie vindt haar oorzaak voor een groot deel in het feit dat ondernemingen in de randstad Holland haar nieuwe industriële produkten in Brabant tot stand brengen omdat hier de vestigingsvoorwaarden gun stiger zijn, zelfs ondanks de desiderata die men in Brabant nog koestert ten aanzien van land- en waterverbindingen. wedstrijden tegen deze ploeg zijn steeds zeer moeilijk geweest. Vooral op eigen terrein is Concor dia een zeer lastige tegenstander en het is steeds moeilijk om de beide winstpunten uit Den Bosch te kun nen meebrengen. Ofschoon WSC momenteel weder om alleen de leiding heeft, behoeft haar positie nog wel enige verste viging om onverwachte klappen, die zonder twijfel nog wel zullen ko men, te kunnen incasseren, zonder daarbij voorsprong te verliezen op de naaste concurrenten. De wedstrijd tegen Concordia- SVD zal ongetwijfeld zwaar wor den, doch de goede spelkwaliteiten van WSC, die de laatste wedstrijden steeds gunstig afstaken tegen die der tegenstanders, wettigen een prognose, dat WSC ook uit de uit wedstrijd tegen Concordia de beide winstpunten zal weten te vergaren. Het tweede elftal verdient bijzon dere bewondering voor de wijze waarop het zich in de reserve eerste klasse zonder schroom weert. Door de overwinning op NOAD 3 zondag j.l., heeft het tweede slechts één verliespunt minder dan Middel burg 2, dat met de minste verlies- punten, doch met twee wedstrijden minder gespeeld, niet de beste plaats, doch wel de beste perspec tieven bezit. Zondag a.s. speelt WSC 2 thuis 1 tegen Taxandria 2, dat momenteel i de leiding heeft en een gelijk aantal verliespunten heeft als WSC 2. Wij zijn er van overtuigd dat Mari Brok en zijn mannen tot elke prijs zullen i trachten ook deze wedstrijd tot het best bereikbare resultaat te bren- D. VAN DEN HOUT, Sf Antoniusstrè.B 1 1 Waalv, Ijk KAMER VAN KOOPHANDEL TILBURG. In een vergadering van de Kamer van Koophandel te Tilburg, heeft de voorzitter, de heer H. Mannaerts, de wenselijkheid j uitgesproken, dat in Tilburg een entrepot tot stand komt op het nieuwe goederen emplacement van de Nederlandsche Spoor wegen. De voorzitter nam aan, dat een en trepot voor de hele provincie Brabant be langrijk zal blijken, vooral echter voor Til burg, dat de laatste jaren een steeds be langrijker centrum van groot- en tussen handel is geworden. De voorzitter heeft voorts meegedeeld, dat de Kamer van Koophandel pogingen in het werk stelt het Wilhelminakanaal verbreed en uitgediept te krijgen, evenals de verbinding tussen dit kanaal en het Markkanaal. Ook werd weer met kracht aangedrongen op de verbinding via Waalwijk naar Go rinchem, waar de brug in 1961 gereed zal zijn. De voorzitter werd gehuldigd als 20-ja- rig voorzitter, de heer Uytendaal wegens zijn 25-jarig lidmaatschap der Kamer. gen en een overwinning zou werke- lijk een bijzondere prestatie zijn. j Het derde elftal, dat eveneens gunstige papieren voor de leiders positie bezit, speelt zondag uit tegen VOAB 4 en een overwinning ligt zeer zeker binnen haar bereik. Het vierde elftal speelt thuis te gen het geheel onbekende RKKSV j en heeft ook goede winstkansen, j Het vijfde elftal tenslotte speelt wederom een uitwedstrijd en gaat Berkdijk 3 in eigen huis bekampen. Dit elftal is minder fraai gestart, t doch er is thans goede hoop dat ook dit elftal het pad der overwinningen zal vinden. Het zesde elftal is thans ook in gedeeld, doch speelt nog niet.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9