De 1 Ech io var 1 iel t Zuid en KAATSHEUVEL iwukï 1 IceL BRIL een van Öetac&, kèkdao KAATSHEUVELSE REVUE-CYCLUS IJij—HlB II hoogtepunt in Bil «f— KVP CONGRESSEERDE TE UTRECHT. ALLEEN OM DE „SERVICE" AL 11 Brillenspecialist VAN MAAREN NIET DUURDER MééR.. WèL SECUURDERI 4 MAANDAG 11 NOVEMBER '57 80e JAARGANG No. 85 0 9 gEEiMLTl -<■■■- Allerprettigste reis door de vier jaargetijden. Vooraan in het keurig verzorgde programmaboekje van de achtste Kaatsheuvelse revue „Oetoch, kek daor", kan men een zeker beroep op clementie lezen, zo in de geest van: wij hebben ons best gedaan, maar wij zijn en blijven maar dood gewone amateurtjes; houdt daar bij uw beoordeling s.v.p. rekening mee. Dit blijk van bescheidenheid mag dan verheugend zijn voor zover het bewijst, dat zovele eclatante succes sen het Kaatsheuvelse Revuegezel schap nog niet naar het hoofd ge stegen zijn, anderzijds willen wij er uit concluderen dat dit gezelschap zich nog niet ten volle van zijn ca paciteiten en positie bewust is. Het wordt meer en meer een heb belijkheid van amateurgezelschap pen uitvoeringen aan te kondigen onder het motto: wij zijn maar ama teurs en blijven dus in vergelijking met het beroepstoneel een heel eind onder de maat. Deze instelling is vierkant uit den boze, want zij leidt tot minderwaardigheidscomplexen en zij is ook volkomen absurd, om dat geen enkele reële toeschouwer de behoefte zal gevoelen een verge lijking te trekken tussen beroeps- en amateurtoneel. Wie dat wel doet, geeft er blijk van niets van 't ama teuristisch karakter te begrijpen en beroep op clementie is aan derge lijke lieden al bij voorbaat verspild. Waarom kondigen amateurgezel schappen zich in 's hemelsnaam niet aan onder het motto: wij zijn ama teurs en stellen er prijs op dat wij ten volle worden beoordeeld naar de maatstaven, welke voor amateur verrichtingen mogen gelden. Deze instelling is gezond en reëel en zal het zelfvertrouwen, dat elke ver eniging zo hard nodig heeft, en de prikkel om tot betere prestaties te komen, belangrijk verhogen. Het beroep op clementie in ge noemd programmaboekje is temeer niet op haar plaats, omdat deze 8ste Kaatsheuvelse revue als amateur verrichting dichtbij het hoogste cij fer komt. In onze beschouwing over de re vue van het vorig jaar hebben wij f o.m. de opmerking gelanceerd, dat wij graag wat meer lijn in deze re- l. vue gezien zouden hebben. Piet i Borsten, hoewel geen mode-koning, f heeft deze lijn-suggestie opgenomen v en uitgewerkt in zijn revue van dit jaar. Hij heeft dit op een fantasie rijke en allerprettigste wijze ge- daan. Zijn geesteskind vertelt ons in c kleurige en beweeglijke beelden het t wel en wee van de familie Ronduit, die bestaat uit de twee dochters Betsy en Willy (Betsy Didden en Truus Korthout), die de Lente ver- |fzinnebeelden; de twee zoons Arie en Toon (Harry Vastree en Tonny v. Gastel)die de Zomer voorstel- i' len; vader en moeder (Piet v. d. I) Velden en Riek Fijneman) als de f, Herfst en ten slotte opa en oma (Jan v. Gastel Jzn. en Nelly Wel- lens) als de Winter. Met dit gezin trekken we de vier jaargetijden door en dit lichtvoetige seizoenen- F spel, vol vaart en pittige humor, krijgt een charmant accent door de t verrichtingen van de balletgroep, I die dit jaar, weer onder de kundige i leiding van Elly de Jong, wel bij zonder goed voor de dag kwam. Te- vens trekt in dit gezelschap mee het A.B.C.-trio, bestaande uit Jos fe Remie, Piet Biemans en Herman K Nieuwdorp. In haar totaliteit was I deze 8ste revue een hoogtepunt in f de Kaatsheuvelse revue-cyclus en men kan dan ook niet anders dan !de grootste bewondering hebben voor hetgeen hier door zovelen met zoveel energie, zoveel kennelijk ple zier en in zo voortreffelijk team- work is tot stand gebracht, ff De onderdelen van elk der jaar- k getijden waren uitstekend verzorgd, Ivan de proloog tot aan het specta- fculaire sluitstuk toe. De sketches zijn levendig en vol met leuke 1 en rake vondsten. Hier en daar deden de beide zoons ons iets ff te luidruchtig aan. Als de overigens kostelijk spelende Harry Vastree de H komische en humoristische noot wat "•meer schakering af en toe eens |wat meer ingehouden en hier en fdaar een wat „drogere" toon zal fweten te geven, zullen de sketches |o.i. een nog sprankelender effect 1 hebben, waarmee niet gezegd is dat Harry Vastree en Tonny v. Gastel [zich niet op uitstekende wijze van jjhun taak hebben gekweten. De balletgroep kwam dit jaar, zo- 9als wij al zeiden, bijzonder goed ■voor de dag. De diverse balletjes ga ven een zeer goed geïnstrueerde en voorbeeldig op elkaar afgestemde groep te zien, waarin de bevallig heid en de vloeiende ritmiek der be wegingen opvielen. In de suggestief gedanste „Danse macabre" van Saint Saens" bereikte de balletgroep haar hoogtepunt. In het optreden van het A.B.C.- trio heeft Piet Borsten de vaart in deze revue te veel afgeremd. De liedjes, waarin de evenementen der diverse jaargetijden werden bezon gen, waren te lang. Vooral 't lente lied ging aan dit euvel mank. Ook in de teksten van deze liedjes bleef Piet Borsten onder zijn maat, waar door de indruk van ,,te lang" nog werd versterkt. Dit tekort was des te meer jammer, omdat het A.B.C.- trio van uitstekend gehalte bleek te zijn. Wij zouden dit drietal nog graag in enkele andere liedjes heb ben gehoord, hetgeen mogelijk zou zijn geweest als de jaargetijden- liedjes wat korter waren geweest. Overigens doet deze kleine tekort koming niets af aan het feit, dat P. Borsten c.s. deze revue op 'n voor amateurgezelschappen zeldzaam hoog niveau hebben gebracht. Elke revue heeft ergens wel minder ster ke momenten en dit is o.i. des te vergeeflijker, wanneer het schrijven van een zo omvangrijke revue als „Oetoch, kèk daor" op één persoon neerkomt. Bovendien stonden er zo veel voortreffelijke dingen tegen over. Zo was bijv. de afsluiting van elk jaargetijde bijzonder aantrekke lijk van vondst en fraai van escene- ring. Hierin bereikte de revue tel kenmale evenzovele zeer boeiende en fonkelende momenten. Een uitverkocht huis uitte zijn waardering en bewondering dan ook in een langdurig en ovationeel ap plaus. Piet Borsten heeft met deze 8ste Kaatsheuvelse revue opnieuw blijk gegeven van zijn groot vakman schap en boeiende fantasie. Ieder jaar heeft Piet een zwaar hoofd in deze revue, maar toch elk jaar weer komt hij met iets voor de dag, dat belangrijk uitkomt boven hetgeen men gemeenlijk in revues in de provincie krijgt voorgezet. Wij me nen dan ook te mogen zeggen dat Brabant geen tweede revue van dit gehalte te bieden heeft. Het uitstekende niveau van deze revue is uiteraard niet 't werk van Piet Borsten alleen, die tussen twee haakjes ook ditmaal weer voor kos telijke decors had gezorgd. Het over weldigende succes, dat „Oetoch, kèk daor" heeft gehad en nog zal hebben, is mogelijk gemaakt door de toewijding en energie van zeer velen. Omdat geen enkele revue in zee kan gaan zonder het veilige schip der financiële steun, mogen hier op de eerste plaats genoemd worden de Kaatsheuvelse fabrikanten en mid denstanders, die ook dit jaar weer op royale wijze van hun belangstel ling hebben blijk gegeven. Ook fa-, brikanten van buiten Kaatsheuvel hebben deze sprankelende revue hun steun niet onthouden. Dan mogen we noemen het bij zonder actieve bestuur van 't Kaats heuvels Revue Gezelschap, bestaan de uit de heren: J. Vrinten, A. J. v, Mosselveld, A. v. Gastel, J. Nannes, R. van den Hoven, P. van Dun, N. Schoenmakers, R. Fijneman en L. Baart. Het brengen van een revue brengt elk jaar veel zorgen en voor bereiding met zich mee. De voortreffelijke afdeling „to neel" bestaat dit jaar uit: Riek Fij neman, Nelly Wellens, Truus Kort hout, Betsy Didden, Harry Vastree, Tonny v. Gastel, Piet v. d. Velden Jan v. Gastel Jzn., Piet Biemans en Herman Nieuwdorp. De balletgroep, die zo uitstekend optreedt, wordt gevormd door: Nel ly Schoenmakers, Lies Baart, Ria Korthout, Anny Vlak, Toos v. Riel, Netty Steenbergen, Ans Steenber gen, Sjaan Bergmans, Virginie Steenbergen, José v. Riel, Sjaan van i der Velden en Antoinette v. d. Vel den. De leiding van- deze groep is bij Elly de Jong toch wel in bijzon der kundige handen. En dan een afdeling, die we nog niet hebben genoemd:: het Kaats heuvels Revue-orkest o.l.v. Anton Muyzelaar. De begeleiding van dit orkest is zeer smaakvol, rustig en bekwaam en geeft aan deze opvoe ring een nog extra prettig cachet, Dit gezelschap bestaat verder uit de heren: Theo Muyzelaar, Wim v. d. Velden, Jan v. Riel, Tini v. Wezen beek, Henk Spapens en Piet de Kok. Het trio A.B.C. met Jos Remie, Piet Biemans en Herman Nieuw dorp noemden we reeds. Jammer dat dit trio niet wat meer op de voorgrond treedt. En dan hebben we natuurlijk de technische kant van de revue, het werk van de stille mannen, die je nooit te zien krijgt, en die daarom misschien wel een extra woord van lof voor hun onmisbaar en uitste kend werk verdienen: Henk Knui- vers en Piet Heyda, die zorgen voor een perfecte geluidsinstallatie; Fr. Reichardt zorgt voor betoverende lichteffecten; Bert v. d. Hoven heeft een bekwame hand in de nodige re kwisieten; Theo Wijngaard uit Til burg laat uitstekende grime en ver zorgd kapwerk zien. En dan sluiten we met de smaakvolle en prachtig verzorgde costuums van A.L.M.O. uit Antwerpen, die aan deze revue zo'n vrolijk, kleurig en aantrekke lijk uiterlijk geven. Na het zien van deze revue be treuren we eigenlijk nog maar één ding, en wel: dat dit 8ste resultaat van Kaatsheuvelse inspanning en bekwaamheid niet verder komt dan Kaatsheuvel. Ook in andere plaat sen zou men bijzonder veel plezier aan deze revue kunnen beleven. Gaat u „Oetoch, kèk daor" zien, als u daartoe in de gelegenheid bent (ze loopt nog vanavond en op 16, 17 en 18 november), want het is een revue, die op overtuigende wijze laat zien tot welke voorbeeldige prestaties ook een amateurgezel schap in staat is. In dit geval die „doodgewone amateurtjes" uit Kaatsheuvel! En laat u die clementie maar thuis, want die zult u niet nodig hebben. ANTI-HONGER-CAMPAGNE. Zaterdag werd met groot succes de bliksemloterij gehouden, als in zet voor de anti-honger-campagne, waartoe het initiatief genomen is door enkele jongelui als reactie op de pauselijke oproep om redding te brengen aan 2/3 van de mensheid die in nood is, honger lijdt en ten onder gaat. Het voornaamste doel van de actie komt echter nog. Ie dereen die zijn medewerking wil tonen, en dat is ieder die begrijpen wil dat de Paus deze oproep niet heeft gedaan dan in de overtuiging dat een christenmens ook christen- daden wil doen, waar een beroep gedaan wordt op de liefde tot de evenmens die in nood verkeert, kan van nu af nog zijn gift in gesloten blanco enveloppe deponeren in de brievenbus van de Broeders van Liefde, een adres, gekozen om zijn neutraliteit en om de anonimiteit van de actie. Geef wat u kunt om de evenmens te redden. Dit is geen schooipartij, maar een gewetens- oproep. Veel dank is voor het slagen van de loterij verschuldigd aan de Ver kenners en Welpen van St. Jan en St. Jozef, die prachtig werk hebben verricht, en tevens aan de drum bands van dé kleine Tirolers en de Harmonie St. Jan. De trekking van de loterij vond nog zaterdag plaats en in de etalages der sigarenmaga zijnen zijn de trekkingslij sten te le zen. De prijzen vielen op de num mers A 1714, le prijs; A 245 2e pr.; D 134 3e pr.; A 795; D 1361; C 1566; en D 2275 4e prijs. Deze prijzen kunnen tot 1 december a.s. worden afgehaald op Huijgensstr. 7, Kaats heuvel. De bliksemactie kan alleen reeds als een succes beschouwd worden, omdat blijkt dat ze meegewerkt heeft het geweten van velen wak ker te schudden en de menigte te attenderen op de ontzaggelijke nood die in een overgroot deel van de wereld heerst. OVERZICHT VAN 'T AANTAL DEEL NEMERS AAN HET BEVOLKINGS ONDERZOEK OP T.B.C. 1957. Onderzoeklokaal: O.L. school De Moer. opgeroepen personen 310, foto's gemaakt 221, niet opgekomen 89. R.K. Parochiehuis Loonopzand. opgeroe pen 2412, foto's gemaakt 1440, niet opge komen 972. R.K. Patronaat Berndijk, opgeroepen 1409, foto's gemaakt 964, niet opgekomen 445. O.L. school Loonsedijk, opgeroepen 549, foto's gemaakt 250, niet opgekomen 299. .Rosagaerde", opgeroepen 131, foto's ge maakt 83, niet opgekomen 48. R.K. Gildenbond Kaatsheuvel, opgeroepen 6020, foto's gemaakt 4226, niet opgekomen 1794. Totaal opgeroepen 10831, foto's gemaakt 7184, niet opgekomen 3647. Totaal overzicht De Moer: opgeroepen 310, niet deelne mers met reden 52, in aanmerking komen den 258, gemaakte foto's 221, percentage niet deelnemers zonder reden 14,34 percentage van opkomst 85,66 Loonopzand opgeroepen 2412, niet deelnemers met reden 674, in aanmerking komenden 1738, foto's gemaakt 1440, per centage niet deelnemers zonder reden 17,15 percentage van opkomst 82,85 Berndijk opgeroepen 1409, niet deelne mers met reden 219, in aanmerking ko menden 1190, foto's gemaakt 964, percen tage niet deelnemers zonder reden 18,99%, percentage van opkomst 81,01 Loonsedijk opgeroepen 549, niet deelne mers met reden 66, in aanmerking komen den 483, foto's gemaakt 250, percentage niet deelnemers zonder reden 48,24 percentage van opkomst 51,76 Rosagaerde: opgeroepen 131, in aan merking komenden 131, foto's gemaakt 83, percentage niet deelnemers zonder reden 36,64 percentage van opkomst (}3,36 Kaatsheuvel opgeroepen 6020, niet deel nemers met reden 773, in aanmerking ko menden 5247, foto's gemaakt 4226, percen tage niet deelnemers zonder reden 19,46% percentage van opkomst 80,54 Totaal opgeroepen 10831; niet deelnemers met reden 1784, in aanmerking komenden 9047; foto's gemaakt 7184; percentage niet deelnemers zonder reden 20,59 percen tage van opkomst 79,41 Er werden 10334 enquête-kaarten ver zonden. Hiervan werd er 7053 ingevuld teruggezonden, hetgeen neerkomt op een percentage van 68,25 Vergelijkend overzicht over het in de ja ren 1955 en 1957 gehouden röntgenologisch onderzoek op tuberculose 1955 1957 Aantal opgeroepenen 10.213 10.831 Aantal gemaakte foto's 6.793 7.184 Niet deelnemers 3.420 3.647 Niet deelnemers met reden 1.228 1.784 Niet deelnemers zonder reden 2.192 1.863 Percentage deelname 75,49 79.41 Percentage niet deelname 24,51 20.59 E.H.B.O.-WEDSTRIJD. De R.K. E.H.B.O.-vereniging Da miaan gaf zondag ter viering van haar eerste vlustrum in de zaal van de Gildenbond een grote wedstrijd, waarvoor 28 ploegen inschreven. Om 2 uur opende burgemeester Mr. v. d. Heijden de wedstrijd met een felicitatie aan de vereniging voor 't eerste lustrum en een dankwoord voor het mooie werk dat de vereni ging in de eerste vijf jaren door het inrichten van niet minder dan 10 verbandposten en de goede bedie- njng daarvan reeds heeft gepres teerd. Hij sprak de hoop uit dat de vereniging met dezelfde activiteit haar mooi werk zal blijven voort zetten, waarmee hij de wedstrijden officieel voor geopend verklaarde. Voorzitter Pooters, die met 'n kort woord de middag opende, bracht de burgemeester dank voor zijn woor den en de oficiële opening, waarop de wedstrijden direct aanvingen, on der centrale leiding van de H.H. Doktoren Wijtenburg en Raaijmaa- kers, met medewerking van 8 H.H. doktoren uit de omgeving. Het eind resultaat was, dat een eerste prijs met lof werd behaald door de ploeg Berkel-Enschot 2 met 115 pnt. voor de ploeg en 56% pnt. voor de com- S - - 4# - - Nog een mooie foto van de hall der prachtige nieuwe St. Leonardusschool te Berkdijk, waarop de leslokalen enz. uitkomen. mandant. Een eerste prijs door Ros malen met 152% en 52% pnt.; Boe kei 1 met 167 en 57 pnt.; Ooster hout 2 met 167 en 55 pnt.; Breda (Veronica) met 160 en 52 pnt.; Haar steeg 1 met 165 en 60 pnt. en de commandantsprijs; Den Bosch 1 met 157 en 54% pnt. Een tweede prijs werd toegekend aan: Princenhage met 146 en 48 pt.; Hank 1 met 144 en 43% pt.; Hank 2 met 136 en 53 pnt.; Haarsteeg 2 met 140 en 47 pnt.; Dorst met 137en 50 pnt.; Den Bosch 2 met 140 en 50 pnt.; Boekei 3 met 142 en 49 pnt.; Boekei 2 met 142 en 49 pnt.; Berkel- Enschot 1 met 149 en 40 pnt. De derde prijs wonnen: Gemert 1 met 130 en 47 pnt.; Engelen 1 met 128 en 33 pnt.; Gemert 2 met 127% en 52pnt.; Gilze 1 met 125 en 42 pnt.; Breda (Driesprong) met 115 en 54% pnt.; Oosterhout 1 met 123 en 32 punten. De prijs voor de verst- komende vereniging ging naar Deur- ne. Na afloop sprak dokter Wijten burg een woord van dank voor de keurige wijze waarop de deelnemers hun werd hadden geleverd. BOEKENSHOW. In de beide scholen van de Broe ders van Liefde in Kaatsheuvel werd zondag een boekenshow ge houden, verzorgd door de firma Bergmans uit Tilburg, om, in ver band met het komende St. Nicolaas- 1 feest de ouders van de schoolgaande jeugd de gelegenheid te bieden om onder deskundige leiding van het onderwijzend personeel een keuze te doen in de lectuur, geschikt voor het schoolgaande kind. Ef was de gehele dag een belangstelling, die mag doen veronderstellen dat deze actie niet tevergeefs is geweest. AGENDA. Maandag 7.30 uur n.m.: Achtste Kaatsheuvels revue „Oetoch, kèk daor", zaal Piet v. Dun; 8 uur n.m.: repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal 't Hoventje; 8 uur n.m.: repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal W. Smit. Dinsdag 7.30 uur n.m.: R.K. Par. Zangkoor St. Jan, in de school; 8 uur n.m.: K.J.M.V., lezing door Pa ter Drs. Stuiverswold over Grie kenland, in de kleine zaal van W. Smit; 8.30 uur n.m.: repetitie mannenkoor Semper Vivens, zaal 't Hoventje. Woensdag 8 uur n.m.: Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m.: Apollo-Theater: „Detec tive Callaghan grijpt in", 18 jaar. Donderdag 8 uur n.m.: repetitie zangvereniging Bel Canto, zaal P. van Dun. Dit weekeinde waren 1600- KVPers in het Utrechtse Tivoli bijeen voor het jgnootste con gres, dat ooit door de KVP ge houden is. Dit congres werd te vens bijgewoond door twaalf vooraanstaande politici uit 8 landen. Hoogtepunten waren de diverse redevoeringen welke door de KVP voormannen wer den gehouden. Partijvoorzitter mr. van Doorn sprak z'n vreug de uit over de toenadering tus sen katholieken en socialisten, doch anderzijds waarschuwde hij ook, dat men bij; een samen werking met de socialisten bij zonder waakzaam moet zijn. Prof. Romme waarschuwde! tegen een „centralistische, sleur" Verder drong Prof. Romme er bij het kabinet op aan om vóór de zomer van 1960 een „sub stantiële bijdrage" te levren voor de oplossing van het pro bleem van de bezitsvorming. Grote waardering werd er ge toond voor de katholieke mijn arbeiders, die erin geslaagd zijn in het land wat meer be grip af te dwingen voor de on dergrondse mijnarbeid. Een en thousiaste hulidiging viel een aantal buitenlandse partijgeno ten ten deel. onder wie de, Hon gaar Mgr. Közi Horvath en de Pool Konrad Sieniewicz, beiden bannelingen. Ten slotte gaf prof. Romme uiting aan zijn vreugde over de verklaringen van de Nederlandse en Austra lische regering óver Nieuw- Guinea. De aanwezigen brach ten prof. Romme en de katho lieke ministers een ovatie. Het luidste applaus 'was ivoor mi nister Witte voor het feit, dat dit jaar met 80.000 nieuwe wo ningen een nieuw bouwrecord werd gevestigd. Verdacht van spionnagè. GEVANGENHOUDING WEER VERLENGD. De Bredase rechtbank .heeft in raadkamer beslist tot ver lenging van de gevangenhouding van de 54-jarige musicus S. D. uit Tilburg, verdacht van spio nage ten gunste van een vreem de mogendheid. De voorlopige gevangenhou ding was op 11 oktober verlengd met 30 dagen. Die termijn liep op 14 november af. Hij is ander maal met 30 dagen verlengd. Deze verlenging wijst er op, dat het gerechtelijk vooronder zoek nog steeds niet is afgeslo ten. 44 VERMISTEN BIJ VLIEGRAMP. Een lijnvliegtuig van de Ame rikaanse Pan American Airways met 44 mensen aan boord is in de Stille Oceaan gestort op 1600 kilometer afstand van Ho- nololoe. Een Amerikaans vlieg kampschip met toestellen die opsporingsradar aan boord heb ben, 25 vliegtuigen, twee duik boten en tientallen andere schepen zoeken naar het toe stel. Het vermist vliegtuig, en Stratocruiser was op weg van San Francisco naar Honololoe waar het zaterdagmorgen had moeten aankomen. Twee vlieg tuigen die aan de reddingsaktie deelnemen hebben zaterdag nog korte SOS-boodschappen opge vangen maar op de positie die was aangegeven werd niets ge vonden. D'r wordt heel wat gewacht in Wolluk. De B.B.A.-reizigers wachten op huisjes (quousque tandem!), de kin deren in de St. Antoniusparochie doen hetzelfde op schoollokalen, woensdagavond wachtte een uitgele zen groepje jongeren op een dans- leraar, zij die nader in contact zijn geweest met deze pseudo-bescherme- ling van San Filippo Neri wachten op hun geld, en ten slotte wachten we met z'n allen op Sint Nicolaas. 't Is me het wachtstadje wel! Dat gaat net zo lang door tot we allemaal een ons wegen en wat dan? Dan hebben de Russen een makkie aan ons, wanneer ze boven onze hoof den uit hun spoetniks en woefniks springen, het enige evenement waar we nu net niet op zitten te wachten. Ach, het leven zou het leven niet meer waard zijn, als me niet één ding heel zeker wisten ST. NICO LAAS KOMT! Al het andere kan misschien nog jaren duren, maar de 1 goedheilig man zit prompt op 5 dec. op ons dak, weer of geen weer. Nee, nou niet zeggen hij bestaat niet, want dat zeiden ze van de boze wolf ook enne nou ja, iedereen weet wat er met die brave grootmoeder is gebeurd. Met huid en haar, en d'r muts heeft-ie toen ook nog opgezet, de ellendeling. Hij bestaat dus en het prettige met hem is, dat je precies weet hoe lang je moet wachten. Met vandaag mee gerekend op de kop af nog 24 nacht jes slapen. Dat is nogal wat, vooral als je niet zo'n beste slaper bent. Om deze wachttijd enigszins te veraange namen heb ik gemeend, dat een puz zeltje geen kwaad kan. Die dingen gaan er tegenwoordig nogal in. Bij onderstaande zinnen kan een kind de was. doen. (Zeeppoeder zult u onder hand wel genoeg hebben). In onderstaande zinnen hebt u de keuze tussen twee woorden. Meent u, dat 't eerste woord goed is, dan vult u op het stippellijntje een 1, vindt u dat van het tweede, dan zet u een 2, en denkt u, dat beide woorden goed zijn, dan s.v.p. een 3. Daar gaan we. 1. Geef mij maar - zei de ver bouwereerde burgemeester tegen St. Nicolaas, toen deze hem vroeg wat hij graag gehad zou willen hebben (woningen - wachthuis jes). 2. Een kerk is natuurlijk prachtig, merkte de bouwpastoor lachend op, maar zijn ook heel welkom (schoollokalen - choco ladeletters). 3. Toen de dansleraar niet ver scheen, zei Willem tegen Corrie: als dat maar geenis (kleermaker - grappenmaker). 4. Het kan mij niet schelen welke de is, zei Zwarte Piet, terwijl hij pepernoten in de voet balschoenen strooide (topploeg - snertploeg). 5. Wie niet horen wil, moet maar voelen, zei de agent, toen hij het knappe blondje, dat te hard gere den had, (kuste - bekeur de). Zo, meer zinnen zal ik maar niet geven, want u hebt natuurlijk nog an dere puzzels. De voorwaarden zijn dóódsimpel. U vult de cijfers in, knipt het zaakje uit, plakt het op een briefkaart u mag 't ook in een en veloppe doen), en deponeert het bij ons in de bus. De oplossingen moe ten uiterlijk vrijdag in ons bezit zijn. Elke abonné mag maar één oplossing inzenden. Vergeet niet uw naam en adres te vermelden. De macht der ge woonte zal u wellicht postzegels wil len laten plakken, maar daartegen moet u zich beslist verzetten. Deze puzzel is gratis voor niks. DuS niks te plakken! De oplossing, die niet bij een notaris, maar in mijn binnenzak berust, zal vandaag over een week worden bekend gemaakt. De winnaar krijgt een taai-pop. Zijn er meer win naars, dan wordt de pop eerlijk in partjes verdeeld. En nu aan de slag! Tot de volgende week maandag. Dan is het gelukkig nog maar 17 nachtjes slapen. HANNIBAL. Alls kortingen worden direct afgetrokken DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughteratr. 25 Markt 32 Nw. Ginnekenstr. 23

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5