tïï MENING WAALWIJK GEMEENTERAAD RAAMSD0NK Heren handschoenen 12.90 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 NOVEMBER 1957 In een bijzonder snel tempo heeft de raad der gemeente Raamsdonk vrijdagavond onder voorzitterschap van burgemees ter Prinssen een 14 punten tel lende agenda afgewerkt. Aan al le voorstellen hechtte de raad zonder op- of aanmerkingen zijn goedkeuring. Goedgekeurd werden een voor stel tot le wijziging van de „Uit- kerings- en pensioenverorde ning wethouders 1957" een voorstel tot aanschaffing van leermiddelen t.b.v. de r.k. jongens ulo te Raamsdonksveer. De raad voteerde hier voor een bedrag van 2941. een voorstel tot het aanwijzen van voorrangskruisingen in de Beatrixlaan, alsmede op de Mo lenstraat en de Schansstraat. Na afbraak van het voorma lige café van de kinderen Ran ters is het tracé van de Schans straat in de richting van de over weg enigszins verlegd. Het nieuwe kruispunt heeft daardoor een ander karakter ge kregen, omdat hier een secun daire weg uitmondt op 'n hoofd verkeersweg. Immers, de route Molenstraat- Schansstraat-Luiten Ambacht- straat maakt deel uit van de hoofdverkeersweg door de Lang straat en is van meer belang dan de aftakking van de Schansstr. naar de overweg. In verband hiermede verdient het aanbeveling dit kruispunt aan te wijzen als voorrangskrui sing. Voor de vrijheid en de veilig heid van het verkeer is het ver der zeer gewenst ook het kruis punt BeatrixlaanEmmastraat aan te wijzen als voorrangskrui sing, omdat ook hier een secun daire weg iutmondt op 'n hoofd verkeersweg, terwijl bovendien op dit punt het uitzicht minder goed is. De Beatrixlaan vormt een be langrijke schakel in de route, vanuit de Langstraat naar Oos terhout en omgekeerd, waarte genover de Emmastraat alleen maar voor plaatselijk verkeer wordt gebruikt een voorstel tot le wijziging van de „Verordening op de hef fing en invordering van keur loon in de gemeente Raams donk"; een voorstel tot het aangaan van kasgeldleningen en rekening- courant-overeenkomsten gedu rende 1958 door B. en W. bij af zonderlijk besluit aan te wijzen personen en instellingen tot een totaalbedrag van 1.200.000. een voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Lijsterbes straat in het Omschoor aan M. C. Roosenbrand en A. W. Broe ders t.b.v. de bouw van een dub bel woonhuis. Het perceel is groot 240 m2 en zal worden ver kocht tegen de prijs van 7. per m2; een voorstel tot verkoop van een strookje grond, groot 7 m2, aan J. C. de Groot, t.b.v. het ver krijgen van ruime toegang tot het achter de woning gelegen pcrceelsgedeelte, voor de prijs van 2.50 per m2; een voorstel tot verpachting van gronden, gelegen in de Domf- bos, voor de tijd van één jaar aan de navolgende personen: 1. J. C. van Strien een perceel groot 0.81.10 ha. voor 100. per ha.; 2. C. W. Oomen 2 percelen of tesamen 0.87.30 ha. voor 100 - per ha.; 3. W. H. J. J. van Laarhoven, 2 percelen tesamen 1.30.50 ha. voor 130.per ha.; 4. J. van Woerden jr., 2 perce len tesamen 1.33.90 ha. voor 130.per ha.; een voorstel tot verkoop van bouwterrein in de Nieuwe Polder aan de Burgemeester Prinssen- laan aan mej. Th. J. M. Lodewi- kus t.b.v. de bouw van een woon huis. Het perceel is groot 882 m2 en zal worden verkocht te gen de prijs van 10.60 per m. Tenslotte hechtte de raad zijn goedkeuring aan een aantal wij zigingen van de gemeentebegro ting 1957. TWEE DIENSTPLICHTIGEN DOOR SCHOTEN GETROFFEN Twee dienstplichtigen zijn vrij dag door schoten getroffen. In het ene geval betrof het een wachtmeester in Den Haag. Hij werd gedood. In het andere ge val was het een huzaar te Oir- schot. Hij werd ernstig gewond. Om kwart voor drie werd op de schietbaan Waalsdorp te Den Haag de dienstplichtige wacht meester W. Hollander uit Hille- gom bij het nazien van een pis tool dat weigerde, in de buik ge schoten. Hij gaf een andere mi litair adviezen, toen onverwacht het schot af ging. In ernstige toestand werd hij opgenomen in het militair hospitaal in 's-Hage, waar hij later overleed. Om half een werd, bij aflos sing van de wacht in de leger plaats Oirschot, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak, de dienstplichtige huzaar le klasse G. J. Middeldorp, afkomstig uit Doetinchem, behorende tot het 425ste esquadron zware tanks, met een geweer in de buik ge schoten. Zijn toestand is ernstig. ESSO INVESTEERT 180 MILJOEN. Ruim 180 miljoen gulden zal de Esso Nederland N.V. investe ren in de bouw van de raffina derij, die in 1960 in bedrijf zal worden gesteld aan de derde pe troleumhaven in het Boltekge- bied te Rotterdam, die een capa citeit zal hebben van 4.500.000 ton per jaar. De raffinaderij zal aan 500 arbeiders werk bieden. „WEES EEN SINT VOOR EEN KIND", Sympathieke KAB-actie die over al groot enthousiasme ontmoet. „Wees een Sint vooreen kind". Onder dit motto heeft de Kath. Arbeidersbeweging een ac tie ingezet; een actie met een heel groot en warm hart er in. Iedereen, die in deze maand een lid voor de KAB aanwerft, mag daar tevens een naam en 't adres van een ziek, een invalide of een arm kind tot 14 jaar bijvoegen, En aan dat kind stuurt de KAB dan met St. Nicolaas een leuke verrassing. In de maand september is de grote ledenwervingsactie van de KAB ingezet. In de maand okto ber werd aan elk lid dat werd ingeschreven, een boek toege zonden. In anderhalve maand werden 5000 nieuwe leden aan geworven. De actie van ide KAB in de maand november voor het zieke of arme kind heeft in de kringen van de-KAB overal een groot enthousiasme ontmoet. Zo gaat de ledenwervingsactie van de KAB hand in hand met een van de mooiste dingen die wij als mens in ons leven kunnen doen andere mensen blij en ge lukkig maken. Deze andere men sen zijn in dit geval kinderen, heel kleine en grote tot 14 jaar. Alle KAB-propagandisten gaan op pad, ook de leden die nooit actief aan de ledenwervingsac tie hebben deelgenomen, doen aan deze actie mee. Alle werkers van de KAB zien in hun geest de grote rij kinderbedden, zij zien de wangetjes rood van blijd schap, want die goede Sint heeft dit jaar iets extra's gebracht. Ook de KAB van Waalwijk is voor deze actie warm gelopen en ook hier is de actie aan de gang. Een 20-tal leden zijn deze maand al ingeschreven, een 20-tal kin deren zullen met St. Nicolaas worden blij gemaakt. Nog enige clagen resten in de maand november en er zal nu alles in het werk gesteld moeten worden om nog meer leden in te schrijven, opdat nog meer zieke of arme kinderen gelukkig ge maakt kunnen worden. Bij vele ongeorganiseerden hebben wij gehoor gevonden; er is gesproken over de noodzake lijkheid van organisatie. Zij heb ben dit erkend en begrepen, maar hebben hun besluit nog niet genomen. Neemt dit nog dezemaand. Anderen hebben wel een; besluit genomen en zijn lid geworden in de grote gemeen schap van de KAB voor het g 1- gemeen welzijn. Del anderen, en dit zijn er nog velen, hebben ons diep teleur gesteld, niet alleen omdat zij nog geen lid zijn, maar omdat zij het contact, om een praatje te ma ken met de propagandisten, af gewezen hebben. Onze propa gandisten krijgen bij zovel en geen gehoor. Door het kiertje in het gordijn hebben zij gezien wie het zijn. Vader is niet thuis, maar zit achter de kachel of is aan het werk. De bel staat af, of een kind komt voor. En het al lergelukkigste wordt er even aan de deur gepraat, niet nodig, koopman Beste arbeiders, weten jullie wel wat een groot offer deze pro pagandisten brengen. Zij komen niet voor zichzelf, maar voor uw eigen belang en het alge meen belang. Bij deze willen wij de mooie sympathieke actie aanbevelen. Geef de propagandisten de gele genheid tot praten. Om het u 'allen gemakkelijk te maken, wordt hier het adres opgegeven, waar u een nfuw lid kunt opge ven. Voor de rest wordt dan ge zorgd A. J. v. Seters, Pastoor Kuijpersstraat 7, propaganda leider plaatselijke KAB. A. J. v. SETERS. Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" SCHADUW OVER LEVEN door CARRY VAN DER RYKEN. 12) Haar buurvrouwtje zag 't, schrok, riep Zuster, Zuster! door de stille refter. Mariesjes hoofdje viel voorover en de keukenzuster kwam nog juist op tijd, om het nu bewusteloze lichaam pje voor vallen te behoeden. Dadelijk er na kwam Mariesje weer bij. - Zo'n pijn, kreunde ze. Samen met een der grotere meis jes legde de Zuster haar op een bank langs de muur. Waarschuwde dan de Overste. Toen deze het witte gezicht je zag en hoorde wat er gebeurd was, liet ze dadelijk de dokter opbellen. Mariesje werd naar het ziekenhuis gebracht. Het doktersonderzoek duurde vrij lang. Op de vraag, of het kind al méér pijn had gehad en waarom hij dan niet eerder gewaarschuwd was, werd zuster Rosalie geroepen. ook in wol liet oude vertrouwde adre* Filiaalhoudster M. v. d. BRANDT-HENS Grotestraat Waalwijk - Ja, ze wist er van, tenminste. die morgen in de slaapzaal. Maar ze had 't niet ernstig opgenomen. Heel bedenkelijk keek de dokter nu. - Direct opereren, die zelfde dag nog. En bidt God, dat 't geen buik- vliesontsteking wordt... 't Gaf grote ontsteltenis. - Ik moet U wel zeggen, 't is er op of er onder, ging de dokter ver der. - Er is veel te lang gewacht. Ouders waarschuwen... ik zorg voor de rest... Diezelfde middag kwam de zie kenauto en bracht Mariesje, die stijf de hand van de kleine Overste vast hield, naar 't ziekenhuis. Toen heeft zuster Rosalie gebeden, zó intens, zó innig en vurig, als mis schien nooit tevoren. Als Mariesje stierf zou 't mis schien haar schuld zijn, hamerde een stem. 't Is waar, Mariesje zag er eerst niet ziek uit, maar 't kind had haar toch gezegd, dat ze al dikwijls pijn had gehad... Waarom had ze daar geen acht op geslagen? Riesjes Moeder kwam met Groot pa in een taxi regelrecht naar 't zie kenhuis. Ze mochten het kind niet meer zien voor de operatie. De chi rurg vreesde elke opwinding. Voor hen beiden begon het lange, enerve rende wachten in een kale zieken huiskamer. Een kleine tafel, een paar tijdschriften, stoelen langs de muur. Telkens liep Mevrouw van Es naar de deur of ze geen verpleegster zag, aan wie ze tenminste iets vragen kon hoe lang 't nog zou duren en of 't erg gevaarlijk was... - Mijn God Riesje, haar kleine meid, haar eerste kindje De oude heer Francken bladerde zonder enige interesse in 'n illustra tie. Plotseling keerde zijn dochter zich naar 't tafeltje, waaraan hij zat - Vader, moeten we Han niet waarschuwen? Als 't ergste eens met Mariesje gebeurdehij zou 't me nooit vergevenhij zou wanho pig zijn Met verdrietige ogen keek Mijn- keer Francken Ine aan. Zijn handen maakten een kalme- rend gebaar. - Kind, daar is 't nu toch te laat voor. Mocht er iets gebeuren, dan is 't altijd nog tijd genoeg. Eindelijk, toch nog onverwacht, kwam de hoofdverpleegster binnen. Ze glimlachte. - Goed afgelopen Mevrouwtje. U mag even meekomen. U ook Mijn heer. Schrikt U maar niet van haar, ze is nog niet bijgekomen. 't Was op 't nippertje hoor! ver telde ze onder 't gaan door de lange gangen. Zoals in alle ziekenhuizen hing j ook hier overal de doordringende, i VOORLICHTINGSAVOND K.A.V. AFD.BAARDWIJK. In de afgelopen week gaf een vertegenwoordiger van een Ne derlandse vleeswarenfabriek 'n interessante voorlichtingsavond voor dq dames van de KAV afd. Baardwijk. Tijdens de pauze van deze leerzame bijeenkomst werd een door een der leden beschik baar gestlde fruitmand verloot. De opbrengst van deze verloting zal worden aangewend voor de viering van het St. Nicolaasfeest door de Baardwijkse afdeling op 3 december a.s. OPENBARE REPETITIE WAALWIJKS ORKEST. Woensdagavond a.s. zal het Waalwijks Orkest in de achter zaal van café v. Helvoirt in de Putstraat een openbare repetitie houden van een tweetal werken, welke op het concert op 11 dec. a.s;. zullen worden uitgevoerd, te weten: het le pianoconcert van Beethoven, waarbij de heer Joh. Verhoeven als solist zal op treden, en( de le symphonie van Beethoven. Deze repetitie is vooral be doeld om in conta.ct te komien met allen, die actief muziek be oefenen of daartoe willen over gaan. Op deze wijze zijn zij in de gelegenheid kennis te maken met het Waalwijks Orkest, dat zich de laatste jaren heeft mo gen yerheugen in een gestadige toename van enthousiaste leden. In het orkest bestaat thans nog behoefte aan violisten, alt violisten, cellisten en enige bla zers. De repetitie vangt om 8 uur aan. weeë lucht van chloroform en lysol. - We hebben haar op een kamer van de vrouwenafdeling moeten leg gen; 't is zo vol overal, praatte de zuster door. En dan stond ze stil voor een deur met plaatje 6. I Zachtjes gingen ze binnen en daar, bij het raam, met een scherm om 't bed, lag Mariesje. Oogjes dicht, haar gezichtje blauwig wit. Haar ademhaling was nauwelijks waarneembaar. Moeder schrok; ondanks de waar schuwing van de zuster. - Ze gaat toch niet dood? Zuster, kijk toch Angst was er in haar slem. Ze drukte haar zakdoek tegen haar mond. De ervaren hoofdverpleegster leid de haar rustig de kamer uit. - Gaat U maar even mee naar de dokter, die haar geopereerd heeft. Heus, maakt U zich niet ongerust... Ook de chirurg verzekerde haar I dat 't best in orde zou komen. Natuurlijk, er konden zich com plicaties voor doen, maar 't kind was immers altijd gezond geweest. Me vrouw moest nu maar rustig naar huis gaan en morgen eens terug ko men Bemoedigend knikte hij haar toe. Maakt U zich niet al te bezorgd, eindigde hij. De voorspelling van de dokter JAARVERGADERING „HET GROENE KRUIS". Morgenavond te 8 uur zal „Het Groene Kruis" afd. Waal wijk in de tekenzaal van de Chr. HBS aan de Floris V-laon zijn algemene jaarvergadering houden. Er zijn 3 bestuursleden aan de beurt om af te treden, n.l. mevr. Schouten en de heren Bo nis en Treffers. Zij hebben zich herkiesbaar gesteld. De heer L. Both heeft als bestuurslid be dankt. In deze vacature moet worden voorzien door de verkie zing van een nieuw bestuurslid. In het kader van deze verga dering zal de film „Er is een tijd van komen" worden vertoond. Deze-film, die een boeiend beeld geeft van de kankerbestrijding, is beschikbaar gesteld door het Koningin Wilhelminafonds,. Dr. W. Hordijk, schoolarts en hoofd van de Gemeentelijke Genees kundige Dienst alhier, zal bij de ze film een inleiding houden. N.C.V.B. AFDELING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Op donderdag 21 november j.I. hield de Nederlandse Chris- ten-Vi',ouwen Bond afd. Waal wijk en Omstreken een bijeen komst in het Willem v. Oranje- College. Voor een veertigtal da mes sprak mevrouw Mr. A. A. G. Vermeyden-Terpstra over „De verhouding tussen man en vrouw". Zij ging uit van hetgeen de apostel Paulus over deze zaak zegt. Daarna besprak zij de po sitie van de vrouw in de Joodse, daarna in de Romeinse, deGriek- sen en tot slot de Europese maatschappij. De Franse revolu tie gaf wel de grootste stoot tot de emancipatie van de vrouw; evenwel ontstonden er eerst na kwam uit. 'n Paar dagen van span ning en 't ergste leed was geleden. Het, verder gezonde, kinderlichaam overwon koorts en zwakte. Toch vond de dokter het gewenst, dat ze in het lopende trimester niet meer naar de kostschool terug ging. Na enkele dagen mocht ze al wat meer bezoek hebben, dan alleen haar moeder. En op een dag, - 'n week na de operatie, - kwamen op 't be zoekuur de kleine Overste en.Zus ter Rosalie. Riesje zette grote ogen op. Vrolijk begroette ze de Overste, stak ook haar hand uit naar de andere zuster. Toen, een stem die Riesje nauwe lijks herkende, zó lief, zó zacht - Kindje, ben je weer wat beter? Heb je nu geen pijn meer? Kijk eens en Zuster Rosalie haalde uit haar zak een klein pakje voor den dag. 't Was een aardig naai-étuitje, mooi geborduurd en met van alles er in, wat zo'n meisje van negen maar ge bruiken kon. Mariesje was er dan ook erg blij mee. Maar toen de be zoektijd om was en de zusters weer weg, zei ze bij zichzelf En toch ben ik blij, dat ik niet meer naar Zuster Rosalie terug hoef. 't Is een nare kat, al doet ze nou nog zo lief - Cet age est sans pitié! zegt er gens een bekend Frans schrijver. Hoe waar is het! Alleen het leven L NCVB werd eerst in 1919 opge richt met het doelgelijke rech ten voor man en, vrouw. Spreek ster wees ook op de meningen van vooraanstaande mannen over de plaats van de vrouw in de maatschappij, nraar ook in de kerk. Zij besloot haar boeiend be toog met de wens dat ook d e vrouw bij zal dragen tot een band tussen de verschillende volkeren, die tot de uiteindelijke Vrede zal leiden. AGENDA Schaakclub Waalwijk. Woensdag 27 november om 8 uur schaakavond voor leden en belang stellenden, in de bovenzaal van de „Korenbeurs". Heusden Raamsdonk zelf leert ons, anderen begrijpen. Maar zó ver was Mariesje nog lang niet Grote vacantie. Voor Riesje een feestdag, nu ze niet langer meer alleen thuis zal zijn. Samen met moeder mocht ze de jongens van de trein gaan halen. Die hoefden nu met september ook niet meer terug. Daarom moest déze eer ste vacantiedag een extra feestje worden. Mevrouw van Es had taartjes in huis gehaald en heerlijke prikkel-li monade. En 's avonds mochten ze wat later opblijven. Moeder speelde ganzebord met hen en „Mens, erger je niet". Met plezier keek ze naar de opgewonden gezichtjes; haar gezond, vrolijk drie tal! Alles wilde ze doen, om van hen goede, flinke mensen te maken! Even voelde ze zich bijna gelukkig De augustusmaand was warm. De kinderen speelden veel buiten en had den weer gauw hun vroegere vacan- tievriendjes. Meisjes van Riesjes leeftijd waren er haast niet in de straat; allemaal veel ouder en jon ger. 1 (Wordt vervolgd). de volgende aanbevelingen. De heer Jansen is vanwege het bereikt heb ben van de 65-jarige leeftijd niet meer benoembaar. Vacature J. N. Jansen: 1. mej. M. Roestenberg; 2. de heer A. Dekkers. Vacature C. Hendriks: 1. C. Hendriks; 2. Q. Pepping. Voorstel tot het waarborgen van de tijdige betaling van rente en aflos sing van een door de stichting Na tuurpark „De Efteling" te sluiten geldlening. De stichting Natuurpark „De Ef teling" heeft verzocht om de tijdige en prompte betaling van rente en aflossing te waarborgen van een door haar via bemiddeling van de Amsterdamse Bank N.V. alhier aan te gane vaste geldlening. De lening beloopt een bedrag van 200.000.en wordt verstrekt te gen een koers van 100% en een ren te van 414per jaar, terwijl de af lossing zal plaats hebben in 30 ge lijke jaarlijkse termijnen. Grote keuze ln Nappa, gevoerd vanaf Geachte redactie, In uw verslag of liever in de algemene vergadering van Waalwijks Belang heb ik iets gemist, n.l. 't is mij opgevallen dat er geen enkele vraag is gesteld betreffende het niet-voeren van enige actie in de St. Nico- laastijd door de middenstand. Er zullen toch wel middenstanders ter vergadering zijn geweest en in elk geval behoort een winkel-actie of duidelijker een actie om bezoekers naar de Waalwijkse winkels te trekken, toch zeker als een es sentieel Waalwijks belang aangemerkt te worden. Nu kan men wel zeggen dat dit meer direct behoort tot het terrein der Midden standsvereniging of een Winkeliersorgani satie, het zij zo, maar als deze het niet doen, moet er dan niets gebeuren. Ieder Waalwijker toch zal zich nog met genoegen herinneren, wat een drukte daar van in vroegere jaren werd gemaakt, juist door Waalwijks Belang. We hadden toen die bekende etalage wedstrijden, waaraan bijna alle winkeliers, groot en klein deelnamen; daar werden dan door een onpartijdige jury in verschillende categorieën prijzen uitgedeeld, diploma's uitgereikt, die men nog op tal van plaat sen ziet hangen. Er werd een officieel tintje aan gegeven door een opening ten raadhuize, een rond gang van B. en W. en 't bestuur van W.B., muziek enz. en daarbij nog een verloting of i.d. Dan trok men zowel uit plaats als omgeving langs de prachtige etalages, dat trok mensen, dat trok kopers. Ik vraag mij af of zo iets of iets in dit genre ook thans niet meer mogelijk is, b.v. door samenwerking van Waalwijks Belang met de Middenstand of Winkeliers, want twee weten meer dan één, twee hebben meer invloed en relaties dan één. Zo iets moet toch mogelijk zijn en 't spijt me zeer dat dit idee niet is naar voren gekomen op de laatste algemene vergadering van W.B. X. Jammer dat de geachte inzender niet ter vergadering was of kon zijn; zijn idee was Jn discussie erover overwaard geweest. RED. Daar wij meer reacties van lezers hebben ontvangen ten aanzien van het niet door gaan van de St. Nicolaas-actie in onze ge meente, hebben wij ons voor nadere inlich tingen gewend tot het plaatselijk bestuur van de r.k. Middenstandsvereniging. Uit dit onderhoud is ons gebleken, dat drie belangrijke factoren dit jaar geleid heb ben tot het zo teleurstellende feit, dat Waalwijk als Langstraatse centrumgemeen te dit jaar geen St. Nicolaas-actie van de zijde van de r.k. middenstand zal kennen. In de eerste plaats is daar de onvoldoende al gemene belangstelling voor een dergelijke actie van de zijde der Waalwijkse r.k. mid denstanders. Het bestuur is zeker geen ge brek aan activiteit te verwijten, maar deze activiteit ontmoet te weinig algemene steun, te weinig enthousiasme. Hoewel dit bijzon der jammer is, omdat dergelijke acties toch ook de middenstand zelf ten goede komt - en dat niet alleen in het financiële -is het ontbreken van enthousiasme voor een St. Nicolaas-actie anderzijds toch ook wel enigszins te verklaren. Het heeft onze r.k. middenstanders dit jaar niet meegezeten. Met name de binnenmarkt is ten gevolge van de zeer slechte weersomstandigheden een mislukking geworden. Dit is de vereni ging komen te staan op een te zware ader lating van de kas. Dat men daarom wat huiverig staat tegenover het risico van nog een actie, is begrijpelijk. Overigens mag men hopen, dat onze r.k. middenstand zich in het komende jaar hechter aaneen zal sluiten waar het acties betreft, die niet al leen voor het kopend publiek, maar ook voor de middenstanders zelf bijzonder aan trekkelijk zijn. Ook dit immers is een Waalwijks belang Twee andere factoren, die geleid hebben tot het niet doorgaan van de St. Nicolaas- actie, zijn: het consciëntieus hanteren van de belastingvoorschriften en de Loterijwet ten aanzien van de Waalwijkse Midden standsvereniging. Er is het actie-comité een hoge belasting-aanslag opgelegd, waaruit blijkt, dat bepaalde belastingvoorschriften inzake omzetbelasting, die elders vrij soe pel worden gehanteerd, in Waalwijk strene worden toegepast. Over de handhaving van de belasting-aanslag zal nu op hoger ni veau worden beslist. Ook op de letterlijke naleving van de Loterijwet wordt door de justitionele overheid streng gelet. In andere plaatsen schijnen de zaken te dien aanzien iets eenvoudiger te liggen. Ook hierdoor wordt het de Waalwijkse r.k. middenstand inzake het voeren van acties bijzonder moei lijk gemaakt. Wij hopen van harte, dat in het komende jaar diverse beletselen zullen zijn opgehe ven, zodat de Waalwijkse r.k. middenstand zich op sterke en grootse wijze zal kunnen doen gelden. Want dat hij dat wil is boven alle twijfel verheven. RED. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op maandag 25 novem ber 1957 des avonds acht uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot wij ziging ambtenarenreglement en arbeids overeenkomstenverordening. 5. Voorstel van Burg. en wethouders om voorlopig goed te keuren een onteigenings- plan ten name der gemeente in het belang der volkshuisvesting. 6. Voorstel van Burgemeester en wet houders tot wijziging van de algemene po litieverordening. 7. Voorstel van Burgemeester en wet houders tot wijziging van de verordening reinigingsrechten. 8. Verzoeken ex. art. 13 der Lager Onderwijswet 1920. 9. Benoeming 2 leden commissie tot wering schoolverzuim. 10. Sluiting. OP EN TOP AVOND. Voor een tjokvolle zaal werd in zaal Nieuwenhuizen een „Op en Top"-avond gegeven onder auspiciën van de Bond Zon der Naam. 't Was een genotvolle avond die pater Loop aan de leden van de bond aanbood. We hebben kunnen genieten van zeer mooi accordeon en piano-muziek, van de verrassend&toeren van een goochelaar, van de aardige en buitengewoon mooi voor gedragen liedjes van een chausonnière en last not least, van de mooie woorden die Pater Loop sprak. De trouwe hoofdpro motor de heer Groenendaal en zijn pro- motrice mej. Fijneman ontvingen beiden uit de handen van Pater Loop een onder scheiding voor hun voorbeeldige ijver. Ten slotte vroeg de conferencier om enkele jonge krachten om de al niet meer zo jonge hoofdpromotor een handje te helpen en om zodoende het werk van de bond nog wat te kunnen uitbreiden. Al met al was 't een heerlijke avond. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar Boelaars-de Jongh uit de Margrietstr. 52 vierde vrijdag j.I. onder grote belangstelling zijn gouden huwelijks feest. TONEELUITVOERING. De toneelafdeling van de K.A.B., Kunst na Arbeid, heeft opgevoerd: „Zijn afgod", door R. en M. Pertwel. De belangstelling voor dit spannende toneelspel was goed, hoewel de laatste dag het Henricusgebouw niet helemaal bezet was. De spelers hebben zich uitstekend van hun taak gekweten en wat zij presteerden was alleszins de moeite waard. Er werd vlot gespeeld en behou dens een enkele kleine hapering was het een goed geheel. André Vissers, die de rol van Sir Robert Rawley - de machine magnaat - vertolkte, was zeer goed. Zijn zoon Simon (Kees Zijlmans) speel de eveneens voortreffelijk. Ook Annie Zijl mans als Angela en Betsie Kerst als Joan en Adrie Zijlmans als Jessica, waren zeer goed. Al met al kan de regisseur' de heer van Onzenoort over zijn leerlingen meer dan tevreden zijn. JONGE ARBEIDERS. In het patronaat werd een bijeenkomst gehouden, waarop de diocesane voorzitter van de K.A.J. de heer Brouwers uit Breda het doel en de werkwijze van de K.A.J. uiteenzette. Deze spreekbeurt werd omlijst door muziek, voordracht en declamatie van de leden van de K.A.J. uit Alphen en Gilze. Ook de jonge arbeiders van Baarle-Nassau en Ulecoten waren op deze avond present, alsook vele belangstellende ouders.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2