KAATSHEUVEL 6 Waspik Geertrui denberg KOSTELIJK KLUCHTSPEL VAN CRESCENDO 6e Liefdadigheidskring-1 en*oeristeIling EEN GROOT SUCCES JAARMARKT KAATSHEUVEL Loon op Zand fi DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 NOVEMBER 1957 dinsdag 26 november Haisrwn1 SINT NICOLAAS BEZOCHT WASPIK. Sint Nicolaas bracht zondag in een keu rig nieuw costuum gestoken een bezoek aan Waspik. Om ongeveer 1 uur arriveerde de Sint in onze gemeente. Hij werd hier op hartelijke wijze ontvangen door vele kin deren, ouders, het St. Nicolaascomité, het gemeentebestuur en de harmonie. Nadat door de harmonie enkele sinterklaasliedjes waren gespeeld, werd de Sint toegesproken door burgemeester Van Erp. Wij stellen het zeer op prijs, aldus de burgemeester, dat U, Sint Nicolaas, Uw besprekingen met Uw knechten over stoute en brave kinderen hebt kunnen en willen onderbreken om een bezoek te brengen aan Waspik. De Burgemeester stelde verder de kinderen gerust door te zeggen dat Sint Ni- coiaas wijs en mild is en best over onze kleine foutjes zal heenstappen. Trouwens onze kinderen zijn braaf, aardig en lief, zo verzekerde hij de Kindervriend. En al zou bét kunnen dat de kinderen de plantsoenen wat meer zouden sparen en wat zuiniger zouden zijn op het schilderwerk van nieu we woningen, en al zou het mogelijk zijn dat de stopverf van het gymnastieklokaal geen 4 of 5 keer, maar slechts 1 keer zou behoeven te worden aangebracht, dit zijn tcch allemaal maar kleine vergissingen. De Sint die hierna de kinderen toesprak, zou deze dingen ook zo willen zien. Ik hoor kinderen, dat jullie er wel eens naast zijn, maar ik hoop dat jullie in de komende we ken voor mijn verjaardag nog eens extra je best zullen doen. Ik heb, zo vervolgde de Sint, mijn knechten gevraagd, wat er het laatste jaar in Waspik zoal is gebeurd. Ik zie in Waspik diverse nieuwe gezichten, o.a. U, burgemeester Van Erp. En ik feliciteer U met Waspik en de gemeente Waspik met U Verder verheugt het mij dat de nieuwe zusters in Waspik al zo goed zijn ingebur gerd en.dat het tehuis voor bejaarden al zover gevorderd is. Hierna maakte de Sint te paard een rondgang voor de gemeente, vergezeld van het Sint Nicolaascomité en de Kon. Harmo nie Volksvlijt en Volksvermaak. KORFBAL. >TTTV? De korfbalwedstrijd Amicitia - U.K.C., welke zondag j.l. in competitieverband zou worden gespeeld, moest worden afgelast doordat de scheidsrechter verhinderd was OEFENING BAART KUNST IN TOP VORM MET: „WAAROM ZWEEG JE ZOLANG?" Onder een overweldigende belangstelling zoals de toneelvereniging dat de laatste ja ren gewend is, bracht genoemde vereniging in de zaal van Hotel Van Iersel een to neelspel in drie bedrijven van H. van Turn hout en Bert Peets, getiteld: „Waarom zweeg je zolang?" We hebben alle bewon dering voor de manier waarop dit stuk door de dames en heren van O.B.K. onder regie van de heer P. Verharen uit Dongen ten tonele is gebracht. Maar er moet direct aan worden toegevoegd dat O.B.K. met: „Waar om zweeg je zolang", lager gegrepen heeft dan nodig was. Déze vereniging kan met-de krachten waarover zij beschikt op een veel hoger plan werken. Dit bleek weer duidelijk toen het gordijn voor de laatste keer ge sloten werd, want nogmaals het spel was subliem, zowel dat van de dames als dat van de heren. Han Smits als Hans Sluizer, de internist; Tonny Smits als Regina, zijn vrouw; Dina Smits als oma Sluizer; Anny Huijs als Bets, de huishoudster van Hans; Jac. van Gerwen als Mia Hagen, assistente bij Hans; C. Donks als Emile de Wilde, vriend van Hans; J. v. d. Velden als Char les Durant, een vroegere kennis van Regina en G. van Hoof als Freddy van Hoogland, zij allen speelden zo lofwaardig, dat het nogmaals gezegd jammer is dat deze talen ten niet voor stuk van meer culturele waar de zijn gebruikt. Reeds vanaf Ket begin wist men vaart in het spel te brengen. En zo zagen we aller eerst een typische huishoudster en een zorgzame en bemoederende oma Sluizer. Vervolgens zien we internist Sluizer, zijn vrouw Regina en assistente Mia Verhagen. Hun spel groeide werkelijk tot een climax. Vervolgens Emile de Wilde en Charles Du rant, twee zeer vlotte acteurs en tenslotte Freddy van Hoogland die zich ook schitte rend van zijn taak kweet. De heer Verharen kan ongetwijfeld op puik werk van zijn pupillen terugzien. Van zelfsprekend wist hij reeds voor de uit voering tot welke prestaties zijn gezelschap in staat was. Het was voor hem daarom niet moeilijk om in zijn openingswoord de aandacht van de aanwezigen voor deze avond te vfagen. Bij deze gelegenheid dank te hij nog speciaal de firma De Glas die 't decor verzorgde en de fam. J. van den Wassenberg voor het feit dat O.B.K. zo vele avondden bij Van den Wassenberg had mogen repeteren. Volledigheidshalve moet er nog aan toe worden gevoegd dat de grime was van A. de Kok uit Tilburg. WINKELWEEK GEOPEND. Zaterdag is de Waspikse winkelweek geopend. Nadat de deelnemende winkeliers op het gemeentehuis bijeen waren geko men heeft burgemeester Van Erp in alle wijken enkele zaken met hen bezocht en ter plaatse zo de winkelweek geopend. Over de activiteiten en attracties welke aan de winkelweek verbonden zijn schreven wij reeds in ons vorige blad. KANARIETENTOONSTELLING. Zaterdag en zondag hield de Kanarie vereniging Vogellust in café C. Mo.itcns een vogeltentoonstelling. Voor deze vogel show bleek veel belangstelling te bestaan. De tentoonstelling was dan ook tot in de puntjes verzorgd en een rijke sortering van het prachtigste materiaal kleurkanaries en bastaarden, werd hier tentoongesteld. Keur meester was de heer Popeys uit Zwijn- drccht. Het was een onderlinge wedstrijd van Vogellust als voorproef op de grote klingwedstrijd .velke in december te Oos- terhout zal wt roen gehouden. De uitslag is als volgt Kampioen Klasse A: Th. van Dongen; 2e kampoen kiassc A: J. de Hond. Kampioen klasse B: Th. van Dongen; de kampioen ld. B.: J. Zwaans. Derby-piiizen: Kampioen Th. v. Dongen; 2e pri;-. J. de Hond; 3e L. Smits; le Jus do Graauw. Bastaarden: le prijs Bart Xuij- ten (L.-iftaard Putter)2e Jan M-i'hijssn (bastaard Sijs); 3e Bart Kuijten (Ba-ta tr.l Putter). 4e Jan Mathijsen (Bastaard s.jsK ST. NICOLAAS-FEEST. Donderdag 5 december a.s. zal de Sint aan alle Bergse kinderen die de lagere school bezoeken, een feestmiddag aanbie den in het Parochiehuis. Er zullen een drie tal films vertoond worden, terwijl ieder kind na afloop een tractatie zal ontvangen. De Sint zelf zal de hele middag bij de kin deren vertoeven. Het tijdstip van aanvang zat alsnog bij de scholen bekend worden ge maakt. GENESIUS VOOR DE EERW. ZUSTERS De R.K. Gemengde Toneelver. Bergs To neel, die onlangs in Tilburg aan het Propy iaceën-concours deelnam met Genesius var, H. Ghéon zal vrijdag a.s. een opvoering van dit stuk geven voor de eerwaarde zus- teis in het St. Agnes-gesticht. De toneelvereniging Crescendo heeft voor het eerste stuk van dit seizoen haar keuze laten vallen op de klucht „Annemarie, zeg jij het maar" van Hans Nesna. Dit week einde kwam Crescendo in zaal Eu- phonia met dit komische spel voor het voetlicht. Dit bijzonder luchtige geval had uiteraard alleen de pre tentie: de zaal enkele uren te laten lachen, en het is daarin ongetwijfeld ook geslaagd. Een tweemaal uitver kocht Euphonia heeft zich met deze klucht kostelijk geamuseerd. De schrijver heeft het zich niet moeilijk gemaakt. Rond het moder ne fenomeen van het huwelijksbu reau, dat zich uiteraard voor de handliggend leent voor komische verwikkelingen, al dan niet geslaag de kinkslagen en pittige spotternij, heeft hij een verhaaltje gesitueerd waarin komische situaties zich ge makkelijk laten scheppen. Het is echter een verdienste van Nesna, dat hij zich zelf heeft weten te be perken. Slechts op een enkele plaats is het accent iets te gechargeerd en verliest hij zich in een wat tè goed kope humor. Als geheel is deze klucht echter zeer wel aanvaard baar en kan, mits goed gespeeld, 'n zaal enkele uren aangenaam bezig houden. Hoewel dit stuk qua allure minder was dan dat, wat wij het vorig jaar van deze vereniging zagen, heeft Crescendo ook mef deze klucht zich gehandhaafd op het niveau, waarop zij reeds zoveel voortreffelijke din gen heeft laten zien. Het is een ho mogeen gezelschap, dat uitstekend op elkaar is ingespeeld. Aan de dic tie was ook nu weer bijzondere zorg besteed en de toneelruimte werd ook nu weer voor de volle honderd percent benut. Sjel de Vries heeft zich opnieuw een eminent regisseur getoond. Deze klucht staat of valt met de rol van oom Theodoor, de 60-jarige miljonair, die besluit zich 'n vrouw te gaan kiezen. Wat Sjel de Vries van deze rol heeft gemaakt, kan o'.i. nauwelijks verbeterd worden. Kos telijk en beheerst tot in alle onder delen. Door bijzonder fijne nuance ringen in op zich niet humoristische zinnen ën situaties, wist hij de zaal telkenmale tot schateren te brengen en we willen het grote succes van dit stuk dan ook voor het grootste deel toeschrijven aan 't knappe spel van deze bekwame tonelist. Noch tans zou het enthousiasme van de zaal niet zo groot zijn geweest, als ook niet alle andere rollen op uit stekende wijze voor het voetlicht waren gebracht. A. Hendriks zette een juist getypeerde, nuchtere en zakelijke huwelijksmakelaar op de planken. C. v. d. Assem, T. v. d. As sem en mevr. Muizelaar-v. d. Assem waren de drie meisjes, waaruit oom Theodoor zijn keus moest maken. Ze deden het bij zonder pittig met een opvallende feeling voor de komische noot. Op enkele punten had hun spel een wat zwaarder accent 't ging hier immers om een kluchtspel kunnen hebben. Prachtig type- spel ook hebben "we gezien van J. Brands, die van Xavier, de vrijge zel en nazaat van Dirk III, een kos telijke creatie gaf. Th. v. Son gaf een o.i. iets te bedeesde chauffeur, terwijl wat meer variatie in de dic tie zijn spel ongetwijfeld een heel eind naar boven zal brengen. J. v. d. Assem het zou bijna een familie toneelvereniging kunnen zijn deed het als v. Deursen, de gepen sioneerde generaal, eveneens zeer goed en zette een markante type ring op de planken. En dan was daar tenslotte nog de debutante, mevr. Muskens-de Bondt, die on danks wat onwennigheid nog be grijpelijk overigens een levendi ge en verzorgde vertolking gaf van tante Eveline. Wat meer routine zal haar zeer zeker een uitstekende kracht doen blijken. We zijn ook nu weer met plezier en hoge verwachtingen naar Kaats heuvel gegaan en we zijn bijzonder voldaan en mef weer nieuwe ver wachtingen voor de toekomst huis waarts gekeerd. De Postduiven-kringtentoonstellin gen, die nu voor de zesde maal in „De Sportwereld" zijn gehouden, worden jaar op jaar een groter suc ces, dat niet alleen ten bate van de sport, maar eveneens, en dat strekt deze sport tot grote ere, ten voor dele van de Charitas. waarvoor ook nu weer deze zesde tentoonstelling georganiseerd werd, een prachtwerk mag genoemd worden. De medewer king aan deze actie geboden, was vooral niet beperkt tot de K.P.V. van Kaatsheuvel, ook de aangeslo ten verenigingen uit Waalwijk, Don gen, Loon op Zand en Waspik heb ben hierbij spontaan hun medewer king geboden, wat blijkt uit de gro te inzendingen op de show en mede uit de ruime bijdrage aan adverten ties in het lijvig programmaboekje en de vele waardevolle duivenbons door de leden beschikbaar gesteld. Het was vrijdagavond al een en al bedrijvigheid in de mooie zaal van „De Sportwereld", waar bijna 800 duiven, geklasseerd in acht afdelin gen, werden ingekooid om zaterdag door een zeer bekwame jury, be staande uit de heren H. v. Iersel, B. v. Dal, Tiny v. d. Steen en C. Nooij- en uit Tilburg, beoordeeld te wor den. Gemakkelijk hebben het deze heren niet gehad, want in elke af deling zaten een honderdtal vogels, waarvan de vijftien beste alleen in de prijsklasse vielen, wat een puzzle is zelfs voor de meest bevoegde kenner. Edoch, zaterdagavond wa ren de heren met 't werk klaar en stonden de prijzen en de kampioens versieringen op de hokken beves tigd. En toen begon ook de grote drukte van het bezoek, dat zijn cli max bereikte toen zondagmiddag de officiële opening plaats vond onder leiding van de kringvoorzitter H. Pullens uit Waalwijk, die thans voor de eerste maal deze niet benijdens waardige taak vervulde, wat hem heel goed afging. Hij heette de vele duivenvrienden en andere belang stellenden hartelijk welkom en mocht, gezien het aantal ingezon den vogels, de verzorging van het lijvige programmaboekje en de vele ontvangen prijzen en bonnen reeds nu constateren, dat deze show een succes geworden is. Hij gaf 't woord aan de heer M. v. Nieuwstad, die met de heer J. Jansen, namens de Stichting Gezinszorg tegenwoordig waren. De heer v. Nieuwstad reken de het zich tot een eer hier bij de opening tegenwoordig te mogen zijn. Hij prees het werk, hier voor de 6e maal in opvolging door de duiven sport geleverd, meer bijzonder waar de duivenliefhebbers hun sport als voorbeeld voor alle andere sporten bij herhaling beschikbaar stellen voor de Charitas, nu in hoofdzaak voor Gezinszorg. Hij zette dan uit een dat Gezinszorg een tak van de Charitas is, die de beschikking moet hebben over vele middelen, daar de meisjes, hierin werkzaam, normaal betaalde krachten zijn. Hij bracht hartelijk dank voor wat de Kring in 't verleden en ook nu weer heeft gepresteerd en sprak de hoop dit dat de duivensport moge bloeien, de sport en de liefdadigheid ten zegen. De heer Pullens dankte de heer v. Nieuwstad voor zijn woorden en wendde zich dan tot de heer P. van Dongen, de scheidende voorzitter van de kring. Hij huldigde de heer v. Dongen voor het vele werk dat hii in het verleden voor de C.C.K. gedaan heeft. Hij voelt zich zelf klein als hij terugziet op wat de heer v. Dongen in het verleden ge presteerd heeft. Hij bracht hem dank voor het vele dat hij voor de sport en meer speciaal voor de kring gedaan heeft en bood hem als blijk van dank en waardering een zilve ren globe aan, waarin de heer v. Dongen zinnebeeldig moge zien een herinnering aan de vele reizen, die hij voor de duivensport en dan bij zonder voor de kring heeft moeten maken. Hij hoopt dat dit kleinood een plaats in zijn huiskamer zal krijgen om hem te herinneren aan de dankbaarheid, die de C.C.K. hem voor zijn werk verschuldigd is en hem gaarne brengt. De heer v. Dongen, het woord ne mend, zegt dat het scheiden hem zwaar is gevallen, doch er komt een tijd dat men moet willen weten, dat het werk in handen van jongeren moet worden gelegd. Hij heeft des tijds het voorzitterschap als opvol ger van de heer Jos Vrinten aan vaard, die de grote initiatiefnemer is geweest van deze kringtentoon stellingen, met als doel de liefdadig heid te dienen. Hij weet dat hij in zijn werk fouten gemaakt heeft, doch hij moet dank brengen voor de spontane medewerking die hij steeds heeft mogen ondervinden, en 't ver heugt hem te mogen verklaren dat het werk, eenmaal door zijn voor ganger opgezet, tot een der beste van geheel Nederland is uitgegroeid. Hij dankte de voorzitter voor de hem gebrachte hulde en sprak de hoop uit dat de samenwerking in de kring als resultaat moge hebben dat de sport en met de sport de steun aan de Charitas blijvend crescendo moge gaan. Direct daarna ving de verkoop aan van de waardevolle bonnen, be schikbaar gesteld door verschillende vooraanstaande duivenliefhebbers uit binnen- en buitenland van het beste vliegmateriaal, een attractie, waarvan alleen de ware sportlief hebber de waarde kan taxeren. Er werden bedragen voor een duif of een stel broedeieren geboden, die alleen voor 't goede doel finantieel waarde, mogelijk voor de sportman 1 materiële of sportwaarde hebben, met als eindresultaat een nog meer geslaagde actie voor de „Charitas". Om 4 uur had de uitreiking en huldiging plaats van de kampioenen, die hun verdiende prestaties ontvin gen van hun vogels, over het vlieg- seizoen 1957. Om 5 uur had de trekking plaats van de aan deze show verbonden verloting, waarvan men in de ad- v.erténtierubrieken de uitslag kan vinden. Rest ons nog de uitslag van de be oordeling van de jury te vermelden over het ingezonden duivenmate- riaal, verdeeld in 8 klassen. Duivinnen 1957: 1 Th. Netten, Kaatsheuvel; 2 J. Dekkers, K.; 3. P. Dekkers, K.; 4 J. v. d. Linden, K.; 5 P. de Bont, Dongen; 6 J. Wete- rings, D.; 7 M. Klein, K.; 8 L. Mos selveld, K.; 9 Schaafstra, K.; 10 L. v. Zon, Waalwijk; 11 M. Ververs, K.; 12 J. Aarts, D.; 13 D. Mateijsen, K.; 14 W. Zijlmans, K.; 15 M. Vera, Loon op Zand. Dofers 1957: K is Kaatsheuvel, D is Dongen, Ww is Waalwijk, Wp is Waspik, LoZ is Loon op Zand: 1 J. Bergmans D.; 2 A. Trommelen D.; 3 M. Lensveld K.; 4 H. Knippels Ww.; 5 H. Knippels Ww.; 6 C. van Rooij K.: 7 W. Zijlmans Wp.; 8 M. Ververs K.; 9 M. Brokx K.; 10 H. v. d. Linden LoZ; 11M. Brokx K.; 12 A. Heijs K.; 13 Fr. v. Woensel K.; 14 P. Schoenmakers K.; 15 J. Ver haren Ww. Duivinnen 1956: 1 H. Hesselmans K.; 2 W. v. d. Ven K.; 3 W. v. Geijn Ww.; 4 L. v. Geel K.; 5 C. Moreval K.; 6 L. Mosselveld K.; 7 Schaafstra K.; 8 J. v. d. Linden K.; 9 Jos. van Schaik Ww.; 10 A. Trommelen O.; 11 Schaafstra K.; 12 C. Labee K.: 13 P. Pijnenburg K.: 14 de Leijer Ww.; 15 P. v. d. Gouw Ww. Dofers 1956: 1 P. Stokkermans K.; 2 Jac. Vloemans K.; 3 Schaafstra K.; 4 Fr. Schoenmakers Ww.; 5 P. H. Pullens Wk.; 6 H. Knippels Ww.; 7 H. Hesselmans K.; 8 L. Hamers K.; 9 A. Montee K.; 10 A. van Eethen Pijnenburg K.; 2 J. v. Ree K.; 3 L. Mosselveld K.; 4 A. Pijnenburg K.; 5 A. Trommelen D.; 6 C. Labee K.; 7 J. Verhagen Ww.; 8 L. Mosselveld K.; 9 J. Weterings D.; 10 W. van Kuijk K.; 14 W. v. Heijst K.; 11 M. Vera LoZ; 12 Jos v. d. Pas Ww. Doffers 1954 en ouder: 1 Chr. v. Gompel LoZ.; 2 J. Weterings D.; 3 M. Ververs K.; 4 A. Heijs K.; 5 M. Brokx K.; 6 P. Stokkermans K.; 7 C. Labee K.; 8 A. Montee K.; 9 B. v. Riel K.; 10 L. Mosselveld K.; 11 W. v. Heijst K.; 12 H. Klis K.; 13 A. Trommelen D.; 14 J. v. Dongen K. Schoonste doffer oud: Chr. van Gompel LoZ; schoonste duif: Th. Netten K.; schoonste duif jong: A. Pijnenburg K.; schoonste doffer jong: Jos Bergmans D.; schoonste vogel van Kaatsheuvel: A. Pijnen burg. Ww.; 11 H. v. Esch LoZ.; 12 M. Lensveld K.; 13 L. v. Boxtel K.; 14 A .Trommelen D.; 15 Jos Bergmans Dongen. Duivinnen 1955: 1 J. v. Heeswijk K.; 2 J. Verhagen Ww.; 3 C. Labee K.; 4 J. Selders Wp.- 5 C. Verreggen Wp.; 6 Struijk Ww.; 7 A. Pijnen burg K.; 8 A. Verhagen Ww.; 9 M. Vera LoZ.; 10 P. Grootswagers K.; 11 Jos v. Schaik Ww.; 12 A. Trom melen D.; 13 Fr. v. d. Linden K.; 14 Jos Verhoeven D.; 15 Schaafstra K. Doffers 1955: 1 A. Heijs K.; 2 C. de Bondt K.; 3 Th. Gijsman Wp.; 4 J. v. Heeswijk K.; 5 A. Trommelen D.; 6 W. v. d. Gouw Ww.; 7 M. van den Heuvel Ww.; 8 J. Timmers Wp.; 9 J. Verhagen Ww.: 10 J. van Hees wijk K.; 11 A. Pijnenburg K.; 12 J. v. d. Pas Ww.; 13 J. Damen K.; 14 W. v. Heijst K.: 15 C. Labee K. Duivinnen 1954 en ouder: 1 A. ST. NICOLAAS OP BEZOEK. Het waren weer twee spannende dagen voor de jeugd, zaterdag en zondag, toen St. Nicolaas een twee daags bezoek bracht aan Kaatsheu vel en daarbij zijn rondgang niet be- beperkte tot het centrum, maar zich de grote moeite getroostte geheel Kaatsheuvel met zijn bezoek te ver eren. Zaterdag om half verliet de H. Man het Missiehuis, waar hij ge logeerd had, om zich naar het ge meentehuis te begeven, waar hij door loco-burgemeester J. Beerens welkom werd geheten. St. Nicolaas kreeg daar de gelegenheid in een kort woord zijn verlangens, Kaats heuvel betreffende, te uiten. Hij vond de maximumsnelheid voor hem een beletsel om zijn omvangrijk werk in de beperkte tijd te kunnen volbrengen; verder zag hij gaarne wat meer activiteit in de destijds samengestelde jeugdraad, om daar door de jeugdbewegingen ter plaat se meer mogelijkheid te bieden hun mooie werk te ontplooien. De heer Beerens sprak zijn teleur stelling uit, dat het hem niet moge lijk was de maximumsnelheidsbe perking op te heffen, daar dit bui ten zijn bevoegdheid ligt. Wat be treft de jeugdraad, gaf hij in over weging of de mogelijkheid zou be staan hierin meer activiteit te krij gen door zich met de leiding in ver binding te stellen. Hij wenste ver der de H. Man alle succes op zijn rondtocht en sprak de hoop uit dat de burgerij daarbij vooral de collec te zou gedenken, om zodoende ook het arme kind een prettige Sinter klaas te bezorgen. Voor het gemeentehuis stond de drumband en de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia reeds op gesteld en bekortte de wachttijd, die de kleintjes, die met honderden te hunkeren stonden om de H. Man te zien, zeer lang viel, met het spelen van bekende St. Nicolaas-wijsjes, die lustig werden meegezongen toen ze eenmaal een glimp van hem ge zien hadden. Lang behoefden ze toen niet meer te wachten. Op een zware schimmel gezeten, kwam de Sint, voorafgegaan door een half dozijn zwarte Pieten, van achter 't gemeentehuis te voorschijn. De drumband sloeg zijn roffels, de har monie zette een mars in en de grote tocht door Kaatsheuvel ving aan. Een vlijtige groep collectrices en collectanten liet de bussen ramme len en omstuwd door een ontelbare massa kinderen volgde de tocht door de plaats. Eerst werd het noordoos telijk deel bezocht, om op het Wil- helminaplein overgenomen te wor den door de drumband der Tirolers van St. Bernhard, die het zuidooste lijk deel voor hun rekening namen. Bij de Julianastraat stond de drum band en de harmonie van Apollo klaar, die het centrum met hun vro lijke muziek bijeenbliezen en ten slotte de H. Man onvermoeid in het Missiehuis afzette, om een weldadi ge rust te genieten en zich weer te sterken voor de toch van zondag door de parochie Berndijk. Om kwart voor 12 kwam daar de drum band en de harmonie van St. Jan de H. Man afhalen, om de grote rou te door de parochie Berndijk te be wandelen. Het prachtige weer dat beide da gen genoten werd, maakte het be zoek van de H. Man aan Kaatsheu vel tot een zeer bijzondere attractie, waarvan ten volle door de jeugd ge noten is. Alle medewerkenden, har monieën, drumbands, kajotters en K.J.M.V.-ers en K.J.M.V.-sters een woord van dank voor het opofferen de werk hierbij geboden. APOLLO SOLISTEN-CONCOURS. De grote belangstelling welke be staat voor het solistenconcours, dat de harmonie Apollo in januari en februari aanstaande gaat organise ren, spreekt 't best uit de vele aan vragen welke binnenkomen uit ge heel het land, zonder dat hiervoor inschrijfbiljetten verzonden zijn. Al leen op de geplaatste advertenties in de vakbladen, komen regelmatig zo veel aanvragen binnen, dat vermoe delijk niet alle aanvragen om deel name zullen kunnen worden geac cepteerd. AFSCHEID. Zaterdagavond nam Zuster Invio- lata (mej. Dina Pols) na een verblijf van 4 maanden in het moederland, weer afscheid van haar familie in Kaatsheuvel, om a.s. donderdag per K.L.M. naar Curacao te vertrekken, waar zij reeds 22 jaar bij het onder wijs werkzaam is. Wij wensen het vriendelijke zusterke, dat een ver vroegde vacantie- genoot om haar 83-jarigë vader te bezoeken, weer 'n vruchtbare werkkring in haar mis siegebied. WINKELIERS-ACTIE. De 2de trekking van de bonnen in de Veilig Verkeers-actie van de Kaatsheuvelse winkeliers heeft eerst woensdag a.s. plaats, zoals de kwali teitskoerier gemeld heeft. In ons nummer van vrijdag a.s. zullen wij de uitslag vermelden. „OETOCH KEK DAOR" KREEG LAATSTE UITVOOERING. Gisteravond heeft de 8ste Kaats heuvelse Revue „Oetoch kek daor" in zaal Piet v. Dun onder overwel digende belangstelling haar laatste opvoering beleefd. De zaal was bij zonder enthousiast en kwam tot een ovationeel applaus, toen het doek voor de laatste maal viel over dit hoogtepunt naar Kaatsheuvelse re vue-cyclus. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal P. v. Dun. Dinsdag 8.30 uur n.m. repetitie man nenkoor Semper Vivens, zaal ,,'t Hoventje". Woensdag 8 uur n.m. repetitie harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-Theater „Rassen haat", toegang 14 jaar. Donderdag 8 uur n.m. repetitie zangvereniging Bel Canto, zaal P. v. Dun. DE PRIESTERROMAN. Wie met het oog op eht onderwerp „Priesterroman" gedacht mocht heb ben een minder interessante KJMV- avond tegemoet te gaan, heeft zijn mening aan het eind van deze avond grondig moeten veranderen, want Pater Fredericus heeft van deze deze' avond een boeiende bijeen komst gemaakt. Allereerst beschreef hij de mens van deze tijd met zijn onrust, zijn te lakse houding tegenover de gods dienst, zijn angst voor de toekomst en die toch zijn honger naar God vertoont, wat blijkt uit de oplagen van de diverse priesterromans. Onder deze mensheid worden de verschillende typen priesters van diverse schrijvers gecreëerd. Wij zien dan de diep tot het kwaad ver vallen priesters van Graham Gree ne, de ëwoegende figuren van Coc- cioli en de zelfgenoegzamen van Felix Timmermans. Maar zelden wordt de ideale pries ter beschreven, ofschoon zij allen Wij doen nogmaals een her roep op onze correspondenten en adverteerders hunne berich ten en advertenties VROEGER in te zenden. Men zal ons zeer verplichten door te zorgen dat ze WOENSDAG in ons bezit zijn. Het is ons niet mogelijk alles donderdag te verwerken en op tijd gereed te zijn, gezien de uit bouw van ons, blad. In het andere geval zullen we genoodzaakt zijn in de toekomst velen teleur te stellen. Voor ons blad van maandag inzending zondagavond (nacht). Administratie. iets goeds in de wereld brengen, af gezien nog van het feit dat zij tot de dood hun geconsacreerde vingers en bevoegdheden behouden. Na de pauze kregen we nog een korte uiteenzetting, met enkele cita ten van de door velen verkeerd be grepen en scherp becritiseerde Whiskeypriest van Graham Greene. Verder werden naar de mening van Pater Fredericus de priesterro mans nog te weinig door de katho lieken zelf gelezen, wat vooral te wijten is aan de meestal te strenge" beoordelingen en daardoor streng voorbehouden geacht moeten wor den. Aan 't einde van deze interessan te avond sprak voorzitter v. Beek nog een kort dankwoord uit en wenste de spreker veel succes op Sumatra, waar hij over 6 weken zijn missiewerk gaat beginnen. DAMMEN. De op 7 februari van dit jaar op gerichte damvereniging E.K.D.V. (Eerste. Kaatsheuvelse Dam Vereni ging) heeft het voornemen tot de Provinciale Noordbrabantse Dam- bond toe te treden. De aanleiding hiertoe was een gesprek met dhr. Snijders, lid van het bestuur van deze bond en bekend Tilburgs hoofdklassespeler. Tot dit besluit heeft mede bijgedragen de simul taanseance tegen 8 leden van E.K. D.V., die in vijf kwartier door dhr. Snijders werd beëindigd. Alle par tijen op één na werden in een vlot tempo door hem gewonnen. De laatste partij werd een succes voor de heer Deudekom van E.K.D.V., die er als enigste in slaagde remise te behalen. De rest van de avond werd be steed aan een gezellig praatje aan de haard, waarbij vele aspecten van het damspel door de heer Snijders werden besproken, o.a. de theorie van de hekstellingspartij met de daarin voorkomende bevrijdingsac ties, een serie flankspel-studies, het geheim van de 4e lijn, de tempo-tel- ling, verbluffend diepe lokzetten, de openingsslagzet van Lochtenberg, geraffineerd combinatiespel, etc. Algemeen waren de aanwezigen onder de indruk van de rijkdom en diepte van 't zo ogenschijnlijk een voudige damspel. E.K.D.V. zal binnenkort enige wedstrijden spelen tegen Tilburgse verenigingen, teneinde ervaring op te doen voor de wedstrijden dfe straks in bondsverband zullen wor den gespeeld. Nieuwe leden voor E.K.D.V. kunnen zich aanmelden bij de secretaris, de heer J. v. Ber- kel, Horst 1 te Kaatsheuvel (café De Viersprong). Gilde St. Crispijn. Zaterdag j.l. hield de schuttersver eniging van het gilde St. Crispijn haar schuttersdag. Als bijzondere attractie' was dit jaar hieraan ver bonden het schieten naar de „ko ningstitel,, voor de schutterij. Om 7 uur kwamen allen in de zaal van Concordia bijeen om de spor tieve strijd aan te binden. Nadat aan ieder een 5-tal pijlen was uit gereikt, begon een spannende wed strijd met wisselende kansen. De heer P. Coomans kwam als triom fator uit het strijdperk, waarmee hij de koningstitel verwierf. Na de wedstrijd werd de aangebo den koffietafel alle eer aangedaan, waarna de avond in onderlinge ge zelligheid werd besloten. St. Nicolaas. Het centraal buurtcomité kreeg zondag j.l. St. Nicolaas op bezoek. Gezeten op z'n traditionele schim mel en omringd door zijn zwarte knechten, deed de Sint zijn tocht door de straten van het dorp, voor afgegaan door de Kon. Harmonie SoDhia's Vereniging en haar drum band. Dat de gehele Loonse jeugd pre sent was, behoeft nauwelijks gezegd en de zwarte knechten hadden han den te kort om hun pepernoten op hun bestemming te krijgen. R.K. Jonge Boerenstand. Op 22 januari a.s. hoopt de R.K. Jonge Boerenstand het feit te her denken dat de vereniging vóór 25 jaren werd opgericht. De R.K.J.B. wil dit feit niet onopgemerkt laten voorbijgaan, doch met enige feeste lijkheid te herdenken. Zo zal na 'n plechtige H. Mis van dankbaarheid op die dag een feestvergadering worden gehouden. Op de avond van die dag zal een revue worden opgevoerd, geschre ven door de bekende toneelschrijver Jan Vuisters uit Oisterwijk, welke revue bereids is ingestudeerd onder leiding van de heer M. Cools.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6