Waalwijkse en Langstraatse Courant GEMEENTERAAD DRUNEN GEMEENTERAAD LOON OP ZAND Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij An to on Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO' Grondaankoop voor aanleg van vloeivelden voor riolering. Belangrijke grondtransacties Gemeenteraad moet zjjn vergaderzaal prijsgeven Verhoging gastarieven Niet minder dan 24 punten telde de agenda die de gemeen teraad j.l. dinsdagavond te be handelen kreeg. Onder de voortvarende lei ding van burgemeester Mr. R. J. Th. v. d. Heijden wisten de vroede vaderen zich in ander half uur van deze omjvangrijke taak te kwijten. Verreweg de meeste voorstel len van B. en W. konden zonder discussie de algemene goedkeu ring der raadsleden wegdragen. Hoewel enkele voorstellen enige discussie en kritiek uit lokten, was toch het eindresul taat dat B. en W. al hun voor stellen zagen aangenomen. In ons blad van j.l. maandag hebben wij de volledige agenda met een uitvoerige toelichting op de diverse voorstellen opge nomen. Om niet in herhaling te vervallen, willen wij ons in dit verslag beperken tot vermelding van de besluiten die naar aan leiding van deze voorstellen ge nomen werden en tot een weer- bave van de opmerkingen en stemmingen waartoe sommige punten aanleiding gaven. De heer Snoeren was niet aan wezig. De notulen, ingekomen stuk ken en de voorgestelde verko pen van grond aan woningbou wers (zie ons vorig nummer) gingen vlot onder de hamer door. Vervolgens werd zonder op merking besloten tot aankoop, op voorlopige koopacte, van een aantal percelen in het uitbrei dingsplan ten Westen van de Marktstraat en Peperstraat, waarvoor de gemeente met een onteigeningsprocedure is aange vangen. De bedragen, waarover men met de eigenaars tot een akkoord is gekomen, zijn vast gesteld volgens de hiervoor gel dende schadevergoedingsregelin gen en op advies van een speci ale commissie; Het betreft hier percelen van de navolgende eigenaren en de daarbij vermelde koopsommen W. P. v. Beers Kaatsh. 13.800 J. M. Hamers 21.400 M. J. Hamers 4.000 H. M. v. d. Hoven 63.500 G. C. M. de Jong 7.300 L. Koeenen f 20.000 J. A. Kops 9.600 C. P. v. Laarhoven 14.720 E. A. v. Oijen 6.200 Sassen, Geffen 4.077 A. L. Zwaans, Kaatsh. 9.600 A. G. Zijlmans. 10.800 Totaal 184.997 Voorts nog 5 percelen van A. C. Jansen-Kemmeren 48.525 Het voorstel van B. en W. om een geschil met de Fa. P. A. Kra mer te Waalwijk over restitutie van circa 4000.van, een aan- neemsom, volgens dfe verreken- clausule in het bestek, ter be slissing voor te leggen aan de Raad van Arbitrage voor de Bouwmedrijven te Amsterdam; werd m. a. st. goedgekeurd. Zonder enige bemerking gin gen ook de voorstellen van B. en l W. om aan diverse scholen in deze gemeente bedragen toe te kennen voor aanschaffing van leermiddelen, voor verbouwing, inrichting en andere voorzienin gen, onder de hamer door. Voor de namen dezer scholen en de toegewezen bedragen ver wijzen wij naar ons vorig num mer. Verbouwing raadszaal. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet van 2752.25 voor verbouw van het gemeentehuis. Zoals uitvoerig in ons vorig nummer vermeld, is het de be doeling de raadszaal te verbou wen en daarin de afdeling finan ciën van de gemeenteadministra tie onder te brengen. De voorzitter licht nader toe dat hij reeds meermalen de raad er op attent heeft gemaakt dat hetj huidige gemeentehuis onvol doende huisvesting biedt aan de gemeentelijke diensten om effi ciënt te kunnen werken. Men wil nu de raadszaal verbouwen en in 2 delen splitsen. De tijde lijke huisvesting van de raad, zolang de plannen yoor 'n nieuw raadhuis niet verwezenlijkt kun nen worden, zal nader onder het oog worden gezien en naar een zo aangenaam mogelijke gelegen heid worden uitgezien. De heer Grootswagers zegt zich bezwaarlijk hiermede te kunnen verenigen. Hij acht het niet in overeenstemming met de waardigheid van de raad dat de ze uit de raadszaal in het ge meentehuis wordt verdrongen en wellicht naar het gebouw van Gemeentewerken moet verhui zen. Het is of men de knechten in het hoofdgebouw laat zetelen en de bazen naar de werkwinkel verwijst. De voorzitter meent dat de bezwaren voor de raad niet zo groot zijn. De vraag is vooral waar deze in die tijd zal moeten vergaderen en mogelijk komt hiervoor een huisvesting die ze- keil zo goed is als de veel te be perkte ruimte in de huidige raadszaal. Bovendien vergadert de raad slechts 1(F of 12 keer op een jaar, in de avonduren, ter wijl nu de raadszaal nodig is voor de afdeling financiën, waar voor ze permanent het hele jaar in gebruik is. De heer v. Kuijk had met de ze verbouwing nog liever ge wacht tot er weer een nieuwe raad gekozen wordt. Misschien moeten we er dan toch wel uit, aldus spr! De voorzitter meent dat dit aan de situatie niets verandert en de raad verklaart zich daarop z.h.st. met het voorstel van B. en W. akkoord. 8. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van de woning Kerk straat 42. De heer IJpelaar vraagt wie eventueel dit pand zal, slopen en of dit niet aan iemand uit de gemeente kan worden opgedra gen. De voorzitter zegt dat het hier particulier bezit betreft, waar over de gemeente niets te zeggen heeft. Als de gemeente sloop werk heeft, houdt zi^ daarvoor een inschrijving. De heer Elshout merkt op dat het een dubbel pand is. Kan de ene helft worden opgeruimd en de andere blijven hangen Zou de gemeente het niet kunnen kopen De voorzitter antwoordt dat het andere deel door de eigenaar bewoond wordt en men dat niet kan laten afbreken, voordat de situatie levensgevaarlijk wordt. De eigenaar wil het niet verko pen, deze heeft er een zaak in. Het is erg moeilijk hier een op lossing te vinden. D gemeente heeft al van alles geprobeerd, waarover spr. hier geen nadere uiteenzetting kan geven. Hij hoopt nog steeds dat er een op lossing bereikt zal worden. De raad keurt z.h.st. set voor stel goed. Verhoging gastarieven. 9. Voorstel tot verhoging van gastarieven. De nieuwe tarieven vermeldden wij reeds in ons vo rig nummer. De voorgestelde verhoging bedraagt 1 ct. p. m2. Wethouder v. Rooij licht na der toe dat deze verhoging nood zakelijk is geworden door ver hoging van de kolenprijzen door de Europese Gemeenschap. Daar kan men niet onderuit. Tot nu toe heeft men hier een tariefs- serhoging nog kunnen tegenhou den, maar nu gaat het te veeL verlies opleveren. De voorzitter meent dat men er hier nog vrij goed af komt m|et 1 cent verhoging, als men de persverslagen leest over an dere gemeenteraadsvergaderin gen. De heer Elshout zegt dat hij een paar jaar geleden er reeds op aangedrongen heeft de gro tere gezinnen een hogere korting op de gastarieven te geven. Toen is beloofd deze kwestie te zullen bekijken, maar vorig jaar is spr. weer met een kluitje in het riet gestuurd. En nu komt er inplaats van reductie nog 1 cent bij. Dit betekent voor grote gezinnen, die er toch al erg aan toe zijn, weer een verzwaring van lasten. Spr. heeft bij een 4-tal gasbedrij ven, die ook gas van de mijnen betrekken, de tarieven opge vraagd en daaruit is hem geble ken dat daar lagere tarieven en betere condities voor grote ge zinnen bestaan. Spr. moet dus constateren dat men hier niet aan de lage, maar aan de hoge kant is en kan zijn stem daarom niet aan dit voorstel geven. De voorzitter acht de bewe ring van de heer Elshout, dat deze met een kluitje in het riet werd gestuurd, nogal pijnlijk. De situatie is immfers zo, dat niet het gasbedrijf de reductie aan de grote gezinnen betaalt, maar de gemeente. De inkom sten die het gasbedrijf door deze reducties derft, worden door de gemeente aan dat bedrijf uitge keerd. Zou men een nieuwe re ductie ten laste van het gasbe drijf brengen, dan zou de verho- gingvoor andere gasverbruikers meer dan 1 cent moeten bedra gen. Zou de gemeente nog ver dere reductie bijpassen, dan zou het rijk verlangen dat men deze op andere uitgaven als subsi dies e.d. besnoeit. Spr. is van de moeilijkheden in grote gezinnen ten volle over tuigd, maar ook bij verhoging van broodprijzen e.d. wordt geen onderscheid gemaakt en de hier vastgestelde verhoging is zo be scheiden mogelijk gehouden. Tegenover de bewering van de heer Elshout dat de tarieven hier aan de hoge kant zijn, zou spr. de tarieven van tal van gemeen ten kunnen noemen, waaruit zou blijken dat hef tegendeel het ge val is. Maar dit is tenslotte geen maatstaf, het gaat om de nood zakelijkheid de tarieven aan de verhoogde kolenprijzen aan te passen. De heer Elshout wijst er op dat er jaren zijn geweest waarin door het Gasbedrijf flinke win sten werden gemaakt. Nu er een tekort is, moeten maar direct de tarieven omhoog. Hij zou het nog eens een jaar willen afzien. Laat men in het gasbedrijf ook aan bestedingsbeperking doen en proberen op andere uitgaven te bezuinigen en zo de eindjes aan! elkaar te knopen. De voorzitter zegt dat de des tijds becijferde winst achteraf maar winst op papier is geble ken. Men maakte bijv. een winst van 30.UOU.maar bracht daarbij het buizennet voor een bepaalde waarde als bezit op de balans, terwijl er eigenlijk een reserve had moeten staan voor tijdige vernieuwing. Dan zou er een verlies in plaats van winst zijn geweest. Als men met het woord bestedingsbeperking wil schermen, zou spr. willen op merken dat juist deze besterings- beperking oorzaak zou zijn dat het rijk niet akkoord zou gaan met een hogere uitkering door de gemeente ten bate van de grote gezinnen, wat voor de ge meente ernstige konsekwenties zou kunnen meebrengen in ver band met de uitkering uit het Gemeentefonds. De heer ElshSut blijft zich té gen verhoging verklaren en ver langt, daarbij gesteund door de heer IJpelaar, stemming over 't voorstel. Met 9 tegen 5 stemmen wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. Tegen stemden de he ren IJpelaar, Grootswagers, van Kuijk, Snaphaan en Elshout. Geen der leden had vervol gens bezwaar tegen het verlenen van machtiging aan B. en W. tot het aangaan van credietover- eenkomsten tot een maximum van 2.500.000.—, en evenmin tegen de wijziging van de begro ting 1957. Bij de aanbieding van de Ge meentebegroting voor 1958 stel de de voorzitter voor deze we derom door twee commissies te doen onderzoeken en daarvoor wederom de raadsleden aan te wijzen die aan de linkerzijde en die aan de rechterzijde in de raadszaal zijn gezeten. Hij stelt voor de termijn van onderzoek en het uitbrengen van rapport te willen bekorten tot 1 maand na toezending der ontwerp-begro ting. Een langere termijn acht spr. bezwaarlijk. Na het rapport van de commissie moet er im mers nog een antwoord van B. en W. en een raadsvergadering komen en met dat al' wordt mei zeer laat eer de begroting naar Ged. Staten kan. Op het ogen blik is zelfs de begroting voor 1956 nog niet goedgekeurd, ter wijl 1957 reeds bijna ten einde is. De heer Elshout vindt de ge stelde termijn vrij kort en voelt er niets voor de commissie aan een tijdslimiet te binden. Hij verlangst stemming over dit voorstel. Alleen de heren Elshout en Grootswagers verklaren zich bij stemming tegen de tijdslimiet van 1 maand. De overige leden hebben er geen bezwaar tegen. De aangeboden gemeentereke ning 1955 sluit voor de gewone dienst mlet een nadelig slot van 54.227.45 en voor de kapitaal- dienst met een nadelig slot van 319.862.71. De rekening 1955 van het gas bedrijf heeft, een batig slot van 8.466.85, die van de drainage- velden een nadelig slot van 7.703.69 en die van het woning bedrijf een nadelig slot van 33.754.67. Bij stemming worden de he ren v. Laarhoven, v. Ooijen en IJpelaar met resp. 9, 7 en 6 stemmen gekozen tot commissie van onderzoek. De voorstellen tot wijziging van keurlonen en leges ontmoe ten geen bezwaar. Bii het voorstel tot benoeming van leden van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg wegens periodieke aftreding deed de voorzitter voorlezing van een schrijven van de heer Bossers, waarin deze voorstelde om, in plaats van de heer Jansen, die niet meer benoembaar was, Ds. Haring als lid aan te bevelen, zodat ook het protestant-chris telijk volksdeel dezer gemeente in deze instelling vertegenwoor digd zou zijn. De voorzitter vond het jam mer dat de heer Bossers niet eerder met deze suggestie was gekomen, dan hadden B. en W. het in overweging kunnen ne men. Nu hebben deze reeds con tact opgenomen met die perso nen die zij op de voordracht ge plaatst hebben en kunnen zij hierin bezwaarlijk verandering gaan brengen. De raadsleden zijn echter vrij te stemmen wie zij willen. B. en W. willen wel toe zeggen bij een volgende vacatu re^ waarbij de aftredende niet meer in aanmerking komt, een candidaat uit prot.-christelijke kringen te stellen. De heer Bossers betreurt het zijn schrijven niet vroeger inge zonden te hebben, doch zo lang er nog niet gestemd is, acht hij het niet te laat. Hij zou deze stemming willen uitstellen tot een volgende vergadering. Intus sen zou dan met betrokken can didaten deze kwestie besproken kunnen worden. De heer Grootswagers zou in de vacature C. Hendriks mevr. Damen-Oerlemans willen voor dragen. Bij eerste stemming worden 12 stemmen uitgebracht op mej. M. Roestenverg, die door B. en W. was aanbevolen, 1 stem op Ds. Haring en op A. Dekkers. Bij de tweede stemming ver kreeg de heer C. Hendriks, die door B. en W. was aanbevolen, 8 stemmen, mevr. Damen-Oer lemans 5 stemmen en Ds. Ha ring 1 stem. Gekozen zijn dus mej. M. Roestenberg, die door B. en W. driks. De aanschaffing van een re serve-rioolwaterpomp bij de drainagevelden te Loonopzand, waarmee 6000.gemoeid zal zijn, wordt z.h.st. goedgekeurd, evenals de punten 19, 20, 21 en 22 van de door ons reeds gepu bliceerde agenda. Rondvraag. De heer Bossers informeert bij de rondvraag naar de stand van .zaken met betrekking) tot de wegverbetering Loonsedijk. De voorzitter zegt dat hier over met het gemeentebestuur van Sprang-Gapelle contact is opgenomen en men over een ge- eenstemming heeft bereikt. Over deelte van deze weg reeds over een ander deel wordt 't beraad nog voortgezet. De moeilijkheid zit hier thans in de financiering, maar naar spr.'s mening mag een gunstige oplossing worden verwacht. De heer Elshout is niet erg te spreken over de Jeugdraad. Ver schillende jeugdverenigingen be klagen zich dat zij op hun ver zoeken aan de Jeugdraad om fi nanciële steun na 2 of 3 maan den nog geen antwoord krijgen. Er schijnen in die Jeugdraad personen te zitten die weinig voor deze taak voelen. Er wordt weinig vergaderd. De jeugdver enigingen worden hiervan de dupe. Inplaats van hen te steu nen, is deze Jeugdraad een sta- in-de-weg. Zou men de leden die er weinig voor voelen, niet kun nen vragen hun plaats voor jeugdige personen beschikbaar te stellen met meer activiteit. VRIJDAG 29 NOVEMBER 1957 om MUI HEI ZÜIDE 80e JAARGANG No. 90 De raad van Drunen kwam maandag avond in openbare vergadering bijeen ten gemeentehuize, onder voorzitterschap van Burgemeester Snels. De raad was voltallig. De notulen werden onveranderd vast gesteld en de ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. De raad nam in deze vergadering ver schillende belangrijke besluiten, waaronder grondaankoop voor aanleg van vloeivelden voor de riolering, beschikbaarstelling van crediet voor uitbreidingsplan Braken-Oost, voor aanleg van straten en rioleringen, toe stemming tot wijziging der begroting 1957 in verband met extra subsidie etc. en be noeming van een leraar machinaal onder wijs aan de technische school voor schoen makers alhier. Dit laatste punt werd in geheime zitting behandeld. Op de voordracht van B. en W. stonden: 1 H. P. Spee Czn., Drunen en 2 G. A. van Huiten, Aalten. De raad benoemde met 6 stemmen voor de heer G. A. van Huiten met een proef tijd van 1 jaar. Aan de orde was ook het voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van gelden voor de bijzondere lagere jongensschool te Elshout voor aanschaffing van leermidde len. Het betrof hier leermiddelen voor het verkeersonderwijs. Het bedrag is f 135.75 plus een hetelucht oliekachel van f 550. De raad keurde dit goed. Verder was aan de orde: Voorstel tot wij ziging van de plaatselijke politieverorde ning. Hierover zegt het preadvies Door de Bond van caféhouders is een verzoek ingediend om het sluitingsuur ge durende het gehele jaar te willen bepalen op 24.00 uur. Aanvankelijk werd verondersteld, dat dit sluitingsuur voor de zaterdagen en zonda gen, alsmede voor de zomermaanden vol doende zou zijn. De laatste tijd blijkt echter, dat door de gewijzigde tijdsomstandigheden ook gedurende de wintermaanden aan een later sluitingsuur grote behoefte bestaat. Er worden steeds meer vergaderingen, lezin„ gen, bijeenkomsten e.d. gehouden. Daarbij komt nog, dat ook in de naburige gemeen ten het sluitingsuur is bepaald op 24 uur. Gezien het drukke verenigingsleven in onze gemeente en daarbij overwegende, dat voor eventueel drankmisbruik niet behoeft te worden gevreesd, hebben wij de eer Uw Raad voor te stellen de Algemene Politie verordening te wijzigen in die zin, dat het sluitingsuur voor het gehele jaar wordt be paald op 24 uur, echter met dien verstan de, dat voor de inrichtingen ten zuiden van het afwateringskanaal het sluitingsuur blijft gehandhaafd op 23 uur. De raad keurde dit zonder op- en aan merkingen goed. Punt vijf der agenda was het voorstel tot wijziging der tarieven voor het zwem; bad. De huidige tarieven van het zwembad dateren reeds van 15 juni 1951. Sinds deze datum zijn hier geen veranderingen in aan gebracht. Hoewel ons bekend was, dat de tarieven aan de lage kant waren, hebben wij tot op heden gemeend hierin geen ver andering te moeten brengen, dit met het oog op de plannen voor een nieuw zwem bad. De nieuwe tarieven zijn tegenover de oude tarieven slechts gering verhoogd, b.v. een gezinsabonnement is gekomen van f 10 op f 12.50; een éénmalig toegangsbewijs werd van f 0.20 op f 0.25 gebracht en voor kinderen van f 0.07 op f 0.10. Dit was voor de heer de Veer toch aan leiding om het met deze verhoging niet eens te zijn. Spreker vond het zwembad zo slecht, dat het beter was eerst eens de toestand van het bad te verbeteren alvo rens over verhoging te gaan praten. Spre ker vroeg ook aandacht voor het nieuwe zwembad. De heer van Sprang kwam de woorden van de heer v. d. Veer, speciaal voor wat betrof het nieuwe zwembod nog eens extra onderstrepen. De heer Fortuijn vroeg eveneens om spoed voor het nieuwe zwembad. Voor wat betrof het nieuwe zwembad was de voorzitter het met de heren eens dat dit een urgentie was. Voor wat de verhoging der tarieven betrof, meende de voorzitter te moeten opmerken dat deze noodzakelijk doorgevoerd diende te worden, temeer daar het maar een kleine verhoging betrof was het meer een gebaar dan een verho ging- De raad keurde het voorstel goed. Het voorstel tot wijziging van de keur lonen (verhoging binnen het raam van de algemene regeling der Kringgemeenten) keurde de raad eveneens goed. Het voorstel tot aankoop van grond no dig voor het aanleggen van vloeivelden ten behoeve van de riolering, werd een punt waarover zeer uitvoerig van gedachten is gewisseld. Het preadvies zegt hierover Zoals bekend, kan vermoedelijk op korte termijn een begin worden gemaakt met de uitvoering van de eerste phase van het rio leringsplan. Hieronder valt ook de aanleg van de vloeivelden ten zuiden van de Hoge Schijf. Ten einde tijdig de beschikking te heb ben over de nodige grond, hebben wij con tact opgenomen met de diverse eigenaren, t.w. A. Pijnenborg, G. v. d. Leest, C. van Loon, Wed. van Logten-van Engelen, J. v. d. Brand, W. van Logten, A. Pulles en J. J. Pulles. Al deze personen hebben zich in principe bereid verklaard hun grond af te staan en wel tot aan de weg, omdat de restpercelen tussen de weg en de vloeivel den voor hen van geen belang meer zijn. Bij deze onderhandelingen zijn wij uitge gaan van een grondprijs van f 0.35 per m2 en een schadevergoeding van f 0.40 per m2. Wij zijn van mening, dat deze prijs billijk geacht moet worden. Uiteraard heb ben diverse personen de voorkeur gegeven aan een ander perceeltje in pacht, in plaats van de schadevergoeding. In de gevallen waarin dit mogelijk zal zijn komt de schade vergoeding derhalve te vervallen. Op grond van het vorenstaande hebben wij de eer de raad voor te stellen te be sluiten tot aankoop van de nodige grond van bovenvermelde personen voor aanleg van de vloeivelden ten zuiden van de Hoge Schijf voor een grondprijs van f 0.35 per m2 en een schadevergoeding toe te kennen van f 0.40 per m2 in die gevallen, waarin compensatie door pachtgrond niet mogelijk is. Na de vrij vlugge beslissing die de raad de vorige maal heeft moeten nemen, had de heer de Veer de zaak van de riolering nog eens extra onderzocht. Speciaal de vloeivelden was een punt waarover de heer de Veer ongerust was. Spreker was bang dat het waar het nu zou komen te liggen een gevaar zou kunnen gaan opleveren voor de volksgezondheid en dat ook de bewoners van de Hoge Schijf straks last zouden gaan ondervinden van deze vloeivelden. De voorzitter stelde de heer de Veer ge rust. R1SA en volksgezondheid houden op deze zaken een zeer waakzaam oog, veel waakzamer dan het de gemeente en ande re instellingen soms lief is. De heer de Veer was op een en ander echter niet erg gerust, en zag gaarne een commissie uit de raad die een en ander onderzocht of betere voorlichting. De heer Ploegmakers had reeds in de vorige vergadering er voor gepleit om de vloeivelden naar de andere zijde van de weg te verleggen en dan verder van de weg af, want ook deze was op een en an der niet erg gerust. Spreker was bang dat men er nog spijt van zou krijgen dat men ze nu ging leggen vlak langs de weg. De heer Fortuijn kwam het punt van compensatie aansnijden voor hen die de gronden moesten afstaan. De raad was van oordeel dat compensatie met toewijzen van nieuwe pachtgronden waar mogelijk te ver kiezen was boven geldelijke schadeloosstel ling, ook al zou dit directe candidaten naar latere tijd doen verschuiven, wat een nood wendig gevolg zal zijn. Voor wat betreft het later eventueel plaatsen van een zuiveringsinstallatie, zou straks ook nog tot gevolg kunnen hebben dat het gezuiverde water direct zou kun nen worden afgevloeid in de bevloeiing zoals wij deze thans in Drunen kennen. Dit was een punt dat de heer van Sprang aan sneed en waarover eveneens van gedachte werd gewisseld. Over het algemeen was de raad het met het voorstel eens en de sug gestie van de heer R. van Drunen om ach ter Nieuwkuijk en Drunen gezamenlijk met de gemeente Vlijmen een vloeiveld aan te leggen werd om technische redenen van de hand gewezen. B. en W. kregen met de goedkeuring van dit raadsbesluit tevens de machtiging om alle benodigde gronden voor het aanleggen van een vloeiveld op de Hoge Schijf in be zit te krijgen. Het voorstel tot het indienen van een verzoek om verhoging van de algemene uit kering over 1958 ging vlot onder de hamer door. Op de ontwerp-begroting is voor de gewone dienst een tekort geraamd van f 56.000.-. Flierom zal om een verho ging van de algemene uitkering uit het ge meentefonds worden verzocht. Het voorstel tot de verlenging van de rekening-courant-overeenkomst met de bank van Nederlandse Gemeenten tot een cre- ditbedrag van f 135.000, keurde de raad goed. Verder was aan de orde vaststelling van de vergoedingen-aan de Bijzondere Lagere Scholen over 1956. Deze rekeningen kon den als volgt worden vastgesteld Jongensschool Drunen f 9.237.35 Meisjesschool Drunen f 9.369.18 Jongensschool Elshout f 4.091.85 Meisjesschool Elshout f 3.971.97 Verder was aan de orde, beschikbaar- stellen van een crediet voor aanleg van straten, riolering etc. in het uitbreidings plan Braken-Oost. Hiervan zegt het pre advies Bij besluit van 12 augustus 1955 en 18 april 1956 werden door de raad credieten beschikbaar gesteld voor de aanleg van straten in het uitbreidingsplan De Braken Oost. De bouwactiviteit op de Braken is echter, zoals bekend zal zijn, zeer groot en het is noodzakelijk, dat op korte termijn verschillende nieuwe straten worden aan gelegd, zodat de woningbouw geen stag natie zal ondervinden en de toekomstige bewoners van de in aanbouw zijnde huizen geen of in ieder geval zo weinig mogelijk ongemak zullen ondervinden. De raad verleende hieraan zijn goedkeu ring en de heer van Sprang drong aan op spoed Punt 12 der agenda was de perio dieke aftreding van de leden van de Woon ruimte-commissie. Alle zittende leden wer den herkozen. De uitslag der stemming was als volgt a. Vertegenwoordiger voor de hypo theekhouders: H. M. L. M. Schreurs 8 st„ Chr. Muskens 3 st. b. Vertegenwoordiger op algemeen so ciaal gebied C. J. van Drunen 8 St., C. Klijn 3 st. c. Vertegenwoordiger op sociaal agra risch gebied: A. A. P. Kamp 11 st. d. Vertegenwoordiger Standsorganisa ties: H. Maas 8 St., W. v. d. Velden 3 st. e. Vertegenwoordiger voor de huis eigenaren: F. Elshout 10 st., L. van Sluis- veld 1 st. f. Technisch deskundige H. de Wit 10 st., G. Merkx 1 st. Verder was aan de orde wijziging ge meentebegroting 1957. 1 Verlichting toren-uurwerk te Elshout ad f 2150; 2 Subsidie tuinbouw-cursus Els hout ad f 200; 3 Aandeel in de bosbrand- weer f 375; 4 Subsidie aan 't R.K. Kin dertehuis Rustoord te Oisterwijk f 250; 5 Verzoek Wit-Gele Kruis om de kosten van f 833.08 voor polio-inenting voor de ge meente te nemen. Al deze wijzigingen keurde de raad zon der op- of aanmerkingen goed. Tot slot was aan de orde het voorstel tot ruiling van woning Schanswijk 35 tegen woning en bijbehorende grond Wolfshoek 59. Hierover zegt het preadvies. Bij de aankoop van gronden „ten zuiden van de Schanswijk, een en ander in het kader van het uitbreidingsplan, is nog maals bekeken of een oplossing gevonden kan worden voor de woning van G. Klerks, Wolfshoek 59. Zoals U bekend, wordt de omgeving ter plaatse door deze woning geheel ontsierd, speciaal nu dit als toegang moet dienen tot de Norbertijnerstraat. Het zou dan ook al leszins aanbeveling verdienen, deze woning te zijner tijd af te breken. Ten einde in deze tot een oplossing te komen, hebben B. en W. met Klerks contact opgenomen. Eerst nu hebben deze onderhandelingen een be vredigend resultaat opgeleverd. Klerks is bereid zijn woning met bijbehorende grond, alsmede 2 perceeltjes ter grootte van pl.m. 34 are, gelegen in het uitbreidingsplan te Elshout aan de gemeente in eigendom over te dragen, in ruil voor de woning Schans wijk 35, thans bewoond door M-. Timmer mans. t De waarde van de woning met grond van Klerks is door deskundigen getaxeerd en vergeleken met de boekwaarde van de wo ning Schanswijk 35. Hieruit blijkt, dat deze ruil voor de gemeente, zowel als voor Klerks alleszins acceptabel is. De heer van Sprang vond het een uit stekende ruil en de raad keurde het voor stel goed. Hierna sloot de zitting.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5