Voetbal Plechtige onthulling en overdracht grafmonu ment opgericht ter nagedachtenis aan Willem Jannis van Nieuwenhuijzen. 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 31 DECEMBER 1957 11 Capelle Biljarten 11 9 1 1 10 6 2 2 10 ,6 2 2 10 b 1 3 11 5 1 5 12 5 1 0 11 4 2 5 10 3 3 4 11 4 0 7 11 3 1 7 11 2 3 6 10 2 1 7 le kis 104. 3—1 4—4 li 7 2 2 16 8 7 0 1 14 10 5 1 4 11 10 4 3 3 11 11 4 2 5 10 11 5 0 6 10 7 4 1 2 9 7 2 4 1 8 9 3 1 5 7 9 2 2 5 6 9 2 1 6 5 10 2 1 7 5 10 7 2 1 16 12 6 4 2 16 11 5 4 2 14 10 6 1 3 13 12 4 4 4 12 12 4 4 4 12 10 4 3 3 11 13 3 4 6 10 12 3 3 6 9 10 3 2 5 8 11 2 2 7 6 12 3 0 9 6 3 2 1 0 5 -2 -1 -2 95 95 53 9 1.79 65 65 44 4 1.47 65 65 34 8 1.91 85 85 40 13 2.12 65 58 43 9 1.34 85 85 38 6 2.23 85 51 29 6 1.75 65 65 34 13 1.91 65 65 43 6 1.51 65 56 38 9 1.47 75 75 29 15 2.58 55 27 33 4 0.734 De stand in klasse C ziet er thans als volgt uit: ZIJN LEVEN WAS DIENEN. Onder grote belangstelling had jl. zater dagmiddag de onthulling en óVerdracht plaats aan de lam. van Nieuwenhuijzen, van het opgericht grafmonument ter nagedach tenis aan wijlen de heer Willem Jannis van Nieuwenhuijzen, in leven onderwijzer aan de Koningin Julianaschool voor openbaar onderwijs alhier. Deze plechtigheid had plaats in de aula op de begraafplaats aan de Heistraat alhier. Toen te 2.30 uur tal van genodigden in de aula hadden plaats genomen, werd de fam. van Nieuwenhuijzen binnengeleid door leden van het comité t.w. de heren A. H. Kerst en J. Waverijn. On der de genodigden merkten wij o.m. op, le den van de Gemeenteraad van Sprang-Ca- pelle, de gemeente-secretaris de heef M. v. Prooijen, de ontwerper van het monument de heer Pt W. Toen, de uitvoerder van het monument de heer Verappe uit Waalwijk, oud-leerlingen en tal van andere personen. De onthullings- en overdrachtsrede werd gehouden door het lid van het Comité de heer J. Waverijn, die zich als volgt tot de familie en verdere aanwezigen richtte Heden, op de 28e december 1957, vrij wel staande op de scheiding van een jaar, dat voorbij ging, en van een jaar, dat komt, zijn wij met een bepaald doel hier bijeen weliswaar in een gebouw, dat nieuw is en dat voor heden niet zovele mensen bevatte, als thans het geval is, maar toch in een omgeving, welke wel zeer in het bijzonder in ons gedachten opwekt aan het verganke lijke aller aardse dingen. Wij zijn hier bijeen, omdat wij, voordat het jaar 1957 zal zijn besloten en zal zijn toegevoegd aan de achter ons liggende tij den, gestalte willen geven aan bijzondere, in ons levende gedachten, om vorm te geven aan nader aan te duiden in ons levende ver langens. Aan het jaar 1957 zal ieder van U zijn persoonlijke herinneringen hebben. Feiten en omstandigheden die aanleiding gaven tot vreugde, maar ook die, welke aanleiding gaven tot smart en droefheid. Wij, zoals wij hier tezamen kwamen, zijn bijeengekomen omdat wij werden bepaald bij een voorval, dat aanleiding gaf tot smart en rouw, welk vooral ons allen, maar wel in het bijzonder U, mevrouw van Nieu wenhuijzen met Uw kinderen en Uw ver wanten, zeer heeft getroffen. Immers, in het thans bijna afgesloten jaar overleed de heer Willem Jannis van Nieu wenhuijzen, rie, hoewel geboren op Zeeuw se bodem, met hart en ziel verbonden was aan een gedeelte van de Brabantse grond. Een man, die in de gemeente Sprang- Capelle, en wel zeer in het bijzonder in dat deel van de burgerlijke gemeente, omvat tende het voormalig dorp Capelle, een eigen plaats heeft ingenomen. Dat deze man, wiens nagedachtenis wij willen eren, een eigen plaats innam, bewijst de aanwezig heid van de meesten Uwer, die immers niet behoren tot de kring der familie-leden. Hij was een mens, die vele vrienden had. Wij mensen hebben er behoefte aan, om voor onszelf en voor na ons komende ge slachten, de tijd te bewaren, voorvallen en gebeurtenissen aan de vergetelheid te ont rukken. Wij leggen archieven aan, schrijven boeken en we richten standbeelden en mo numenten op. Wij willen een blijvende vorm geven aan vervliegende gedachten. En het is goed, dat wij dat doen, mits wij daarin mede gedenken aan de Grote Gever, die het ons gaf. Wanneer het leven ontvalt aan een onzer, die door woord en daad, de mid delmaat verre overtrof, dan hebben wij de plicht in dankbaarheid te gedenken, datgene wat wij in hem, die van ons werd wegge nomen, hebben ontvangen. Maar omdat de tijd vervliegt en wij slechts met moeite onze gedachten kunnen gevangen houden, daarom rest ons niets anders dan om te zien naar hulpmiddelen, die ons in staat stellen voor onszelf en voor anderen, waardering en vriendschap samen te vatten en uit te beelden. Om gestalte te geven aan onze hulde en onze waardering voor nu wijlen de heer Willem Jannis van Nieuwenhuijzen, daar toe zijn wij thans bijeen. Het is zonder meer duidelijk, dat een zodanige vormgeving, met kan plaats vinden zonder overleg en orga nisatie. Daarom werd het enkele maanden geleden goed gedacht om, na met U, me vrouw van Nieuwenhuijzen, gepleegd over leg, een comité in het leven te roepen, dat er naar zou streven, de in brede kring le vende gevoelens van dankbaarheid en er kentelijkheid jegens de heer van Nieuwen huijzen, in goede banen te leiden. Dat U, mevr., daartoe Uw toestemming agf, daar voor zijn wij en velen met ons, U zeer er kentelijk. Bedoeld comité, bestaande uit vertegen woordigers van personen en verenigingen, die in belangrijke mate hebben ondervon den, zijn weldaden, de vruchten hebben ge plukt van de rijke gaven, die hij naar hoofd en hart bezat, werd samengesteld uit de plaatselijke activiteiten, waarin de heer van Nieuwenhuijzen met alle kracht die in hem was, deelnam. Het bleek onmogelijk, daarin elke vorm van geordende samenleiding op te nemen en beperking was noodzakelijk, om het welslagen op zo kort mogelijke termijn te verzekeren. Leden van de muziekvereni ging Kunst na Arbeid, van welke vereni ging hij mede oprichter was, en welke ver eniging meer dan 37 jaren de zegen van zijn arbeid mocht ondervinden, waren bereid tijd af te zonderen om te helpen verwezen lijken het algemeen heersende verlangen om voor hun mede-bestuurslid en hun goede leidsman, een bescheiden monument, te zij ner gedachtenis op te richten. Leden van de Zangvereniging 't Rozeknopje waren onmid dellijk bereid mede te werken, om het be mind bestuurslid hunner vereniging, die meer dan 15 jaren het zijne had bijgedra gen voor het welzijn hunner vereniging, na zijn verscheiden op passende wijze blijvend te eren. Vertegenwoordigers van de ver eniging „Het Eendennest", tot de oprich ting van welke vereniging hij mede de eer ste stoot gaf, en welke vereniging dank zij zijn adviezen en werkzaamheden, thans be schikt over een eigen ijsbaan, zegden on middellijk hun medewerking toe. De ver eniging Het Groene Kruis, welke vereni ging in haar devies schrijft „door allen, voor allen", en die had ervaren, hoe en op welke wijze „één voor allen" soms met veronacht zaming van eigen welzijn, kon werkzaam zijn, en met de nauwgezetheid, welke hem eigen was, de soms zorgelijke financiën van deze vereniging beheerde, estelde eveneens leden van haar bestuur ter beschikking om het beraamde plan te doen slagen. De oudercoommissie van de openbare lagere school wilde op geen enkele wijze zich on betuigd laten en stond er uiteraard op deel te nemen aan de noodzakelijke werkzaam heden van voorbereiding. En aangezien hon derdtallen van personen, ingezetenen en niet ingezetenen van het voormalig Capelle en van de burgerlijke gemeente Sprang-Ca- pelle en van de burgerlijke gemeente Sprang-Capelle, in de meer dan 40 jaren, gedurende welke de heer van Nieuwenhuij zen, als onderwijzer werkzaam was, een groot gedeelte van hun opvoeding aan hem te danken hadden, en mede, dank zij zijn uitzonderlijke kwaliteiten als opvoeder en leraar, hun plaats in de maatschappij heb ben kunnen innemen, kon het niet anders, of deze allen hadden mede recht om deel te nemen aan de beraadslagingen, welke moes ten leiden tot de beslissing van de vraag, hoe en op welke wijze de nagedachtenis van een dusdanig leraar en opvoeder, in ere te houden. Hiermede wil niet gezegd zijn, dat an dere instellingen of organisaties zich afzij dig hielden. Het streven van het comité had ook hun warme belangstelling. Gij allen hier, geeft door Uw aanwezig heid blijk van het feit, dat U heden wilt hulde brengen en in stilte wilt gedenken aan het vele goede, dat ons door de heer van Nieuwenhuijzen is ten deel gevallen. De aanwezigheid van leden van de Raad der gemeente Sprang-Capelle en van leden van het dagelijks bestuur der gemeente bewijst, dat de plaatselijke overheid van de over ledene meer goeds heeft ervaren, dan alleen maar de nauwgezette vervulling van de taak als onderwijzer aan de openbare lagere school, welke taak hem krachtens arbeids overeenkomst was opgedragen. Voor Uw bereidwilligheid deze aula heden ter be schikking te stellen, is het Comité U zeer erkentelijk. Het comité is voorts mede met dankbaarheid vervuld jegens al degenen, die ieder op eigen wijze hebben bijgedragen om te komen tot de oprichting van het monu ment. Wel in het bijzonder geldt deze dank baarheid de ontwerper daarvan, aan wiens adviezen en raadgevingen het mede te dan ken is, dat het comité meent in de op zich genomen taak geslaagd te zijn. Wij zijn erkentelijk jegens de firma Ver appe te Waalwijk, die ons op loffelijke wij ze is tegemoet getreden en met wie de plaatsing van het monument op zeer be vredigende wijze is geregeld. De wijze van uitvoering stemt het comité tot uiterste te vredenheid en dezerzijds wordt gehoopt, dat het geheel ook zal kunnen wegdragen de goedkeuring van U, mevrouw van Nieu wenhuijzen en van Uw kinderen. Het monument zelve, bescheiden van om vang, is gemaakt van geglazuurde baksteen, aan drie zijden even hoog, elk dezer zijden aan de bovenzijde afgedekt met hardsteen. De achterzijde, hoger dan de beide zijkan ten en de voorzijde, is, in opgaande lijn, af gedekt met zes natuurstenen, elke steen uit beeldend, de afzonderlijke kernen, waaruit het Comité was samengesteld. Zangvereni ging, Het Groene Kruis, Oudercommissie, de vereniging het Eendennest, oud-leerlin gen en muziekvereniging. De volgorde de zer kernen, zoals ik U die noemde, is ge heel willekeurig. De ene heeft geen voor rang boven de andere. Tegen het vooraanzicht van de achterzij de is aangebracht een bronzen gebroken palmtak, een symbool, dat naar ik veronder stel, voor zichzelf spreekt. Het grondopper vlak is afgedekt geworden met wit marmer slag, ongeveer in het midden van welk op pervlak is geplaatst een hardstenen plaat, dragende de naam „Willem Jannis van Nieuwenhuijzen", datum van geboorte en datum van verscheiden. Aldus heeft het co mité getracht in het tastbare uiting te geven aan de in brede kring levende gevoelens. Met deze vormgeving had mogelijk kun nen worden voldstaan. Zelfs van een leven loos iets, van een brok steen, zo maar er gens gevonden in de natuur, kan een sprake uitgaan, als U het hoort. Als U er oog voor hebt. Het oog van de een zal het zien, het oor van de ander zal het niet horen. Daar om is gedacht, dat op het monument zelf, het woord niet mocht ontbreken, opdat het tot eenieder, die het ziet of die het zien zal, iets eigens zal te zeggen hebben. Tot een ieder, die er aan voorbij gaat, tot dien zal het zeggen: „Zijn leven was dienen". De heer van Nieuwenhuijzen was niet een mens, wien het er om te doen was „te ne men". Hij was er een, die diende en gaf. Voor hem bestond niet het probleem van de vrije tijdsbesteding. De vrije tijdsbeste ding is voor hem altijd geweest, het actief bezig zijn met zich te geven, met anderen van dienst te zijn. Voor hem was het zo ge zegde „heerlijk nietsdoen" er niet bij. Aldus werd in leesbare lettertekens mede duidelijk te verstaan gegeven, waarom dat monument werd opgericht. En met de op richting van dit monument heeft het comité en in het comité al degenen die het verte genwoordigt, gemeend tegenover al zijn die nen, deze daad te moeten stellen. Het is niet gebruikelijk, dat een comité zichzelf bedankt. Zo is het ook niet mijn bedoeling hiervan af te wijken, behoudens alleen dit ene, dat ik, namens al degenen wier wens het was te komen tot de daad van heden, dank zeg, aan de voorzitter van het comité, de heer A. H. Kerst, en aan de secretaris, de heer H. M. J. Kommers, voor alle moeiten die zij zich in deze getroost hebben. In de onderlinge verdeling der ver schillende werkzaamheden heeft het comité aan mij opgedragen heden tot U, geachte aanwezigen, te spreken en voorts en hier in ziet het comité de bekroning van zijn arbeid - aan U, mevrouw van Nieuwen huijzen en aan Uw kinderen, het monument, dat wij, met Uw goedvinden, zo aanstonds in ogenschouw zullen nemen, in eigendom over te dragen. Wij vertrouwen, dat U be reid gevonden zult worden, dit monument, als blijk van erkentelijkheid, te aanvaarden, uit de handen van de velen, die de midde len hebben samengebracht en wegen heb ben gevonden om te eren de nagedachtenis van hem, die van U, mevrouw, de echtge noot, en van U, zijn kinderen, de Vader was, en die, door weinig te nemen en door veel te geven, ver buiten de kring van zijn gezin tot een zegen is geweest, en wiens dienen, ons, tot wederdienst gewillig en bereid gemaakt heeft. De heer Waverijn verzocht hierna de fa milie alsmede de verdere genodigden en an dere belangstellenden het monument te gaan bezichtigen. Na bezichtiging van het monument kwam men weer bijeen in de aula en verkreeg Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen het woord. Ds. van Nieuwhuijzen bracht dank aan de heer Waverijn voor de woorden gericht tot zijn schoonzuster en haar kinderen. Ge heel naar het leven van mijn broer, aldus Ds. van Nieuwenhuijzen, is dit monument opgericht. Wij allen zijn U daar zeer dank baar voor. Indien het inderdaad waar is, dat zijn leven dienen was, dan heeft mijn broer een Christelijk leven geleid. Mijn schoonzuster en haar kinderen aan vaarden met grote erkentelijkheid aan het comité en andere personen en instanties die het hunne er toe hebben bijgedragen om de oprichting van dit grafmonument moge lijk te maken, dit monument opgericht ter nagedachtenis aan haar echtgenoot en zijn kinderen. De voorzitter van het comité, de heer A. H. Kerst, sloot deze plechtige bijeenkomst met een kort dankwoord tot de aanwezi gen voor hun aanwezigheid om deze ont hulling en overdracht bij te wonen. DUIVENTENTONNSTELLING. Dé postduivenvereniging De Luchtvaart alhier hield 26 december jl. in café De Wit te Brug haar jaarlijkse postduivententoon- stelling. De beoordeling der ingezonden dui ven geschiedde door de heer van Dongen uit Tilburg. De uitslag was als volgt Oude doffers: 1 H. Dalmaijer, 2 H. Ver- duijn, 3 M. van Peer, 4 J. v. Doornik, 5 A. Klootwijk, 6 C. Boer, 7 P. Nieuwenhuizen. Jarige doffers: 1 A. Klootwijk, 2 Blok, 3 P. Nieuwenhuizen, 4 A. Klootwijk, 5 M. v. Peer, 6 G. Treffers, 7 H. v. Campen, 8 M. van Peer. Oude duivinnen: 1 en 4 M. van Peer, 2, 3, 4, 5 en 8 A. Klootwijk, 6 H. Dalmaijer, 7 B. Pols. Jarige duivinnen: 1 D. J. v. Helden, 2 en 6 A. Klootwijk, 3 S. van Peer, 4 G. Boer, 5 P. Nieuwenhuizen. Jonge duivinnen: 1 A. Spierings, 2 J. Nieuwenhuizen, 3 C. Boer, 4 en 13 St. v. Peer, 5 en 10 A. Klootwijk, 6 J. Meter, 7 A. Ie Sage, 8 J. v. Doornik, 9 N. Nieuwen huizen, 11 B. Pols, 12 H. Verduijn. Jonge doffers: 1, 2, 6 en 10 M. v. Peer; 3 en 8 A. Klootwijk, 4 J. v. Helden, 5, 7 en 12 Blok, 9 G. Treffers, 11 M. Verdijun, 13 H. Verduijn, 14 St. v. Peer. Late jon gen: 1 H. Dalmaijer, 2 Blok, 3 St. v. Peer. De schoonste duif der tentoonstelling had de heer M. van Peer. TENTOONSTELLING KANARIE-VER. DE VOGELVRIEND. In het café van de heer Ph. van Tilborgh aan de Haven alhier heeft de Kan. vereni ging De Vogelvriend haar jaarlijkse tentoon stelling gehouden van kleurkanaries. De keurmeester heeft 2 dagen nodig gehad om uit een kerncollectie kleurkanaries de beste voor de dag te brengen. Ondanks de goede kwaliteiten is er niet met punten gesmeten. Op andere tentoonstellingen hebben de in gezonden vogels meer punten behaald dan op de alhier gehouden tentoonstelling. De uitslag luidde als volgt: E.K. Pigment: le prijs en kampioen J. Timmermans met Rooij-Brons 89 pt.; 2e Z. Molegraaf Rooij- Isabel 88 plus; 3e idem Rooij-Agaat 88 pt. E.K. Vetstof: le pr. Z. Molegraaf Zalm 87 plus, 2e C. Snijders Zalm 87, 3e id. Zalm 87 pt. Open klasse: le pr. J. Timmermans Rood-Agaat 88, 2e H. Snijders Or. Rood- Isabel 88 -3e J. Timmermans Goud Isa bel 88 - Bastaards: 1 Z. Molegraaf Krui sing Cap. x Kan., 2e J. Timmermans krui sing Sijs. x Kan. Derby: 1 Z. Molegraaf, Rood Isabel 88 plus, 2 H. Timmermans Or, Rood Agaat 85. Stamen: 1 Z. Molegraaf 349, 2 C. Snijders 348. Beste Bonte: 1 J. Paans, 2 Z. Molegraaf. 2e klas 207. Longa 5Gudok 8 14 WSC 3— Sarto 3 1—0 Zigo 3GSBW 2 3—4 2e klas 210. Haarsteeg 2—RKJVV 2 3—3 Baardwijk 3Wilhelmina 3 19 Heusdeii 2—RKDVC 3 1—0 BW 5—RKC 3 4—2 2e klas 211. Wilhelmina 4DSC 2 44 WSC 4Zwaluw 3 97 RKKSV—OJC 3 3—1 3e klas 307. Raamsdonk 3Waspik 2 05 Waspik 3Raamsdonk 2 17 Right 'Oh 3Duss. Boys 2 40 Be Ready 2—White Boys 2 3—1 3e klas 317. DVVC 2—Baardwijk 4 10—2 Berkdijk 4—RWB 3 uitgest. DESK 4Baardwijk 5 72 RKC 5—WSC 6 3—1 IJno Animo 3—DVVC 3 3—0 3e klas 318. RWB 4—RKDVC 4 0—5 RKDVC 5Vlijm. Boys 3 0—8 Vlijm. Boys 4— Heusden 3 24 Nieuwkuik 2RWB 5 40 Ir. H. Hopster gekozen als be stuurslid KNVB Afd. N.-Brabant Naar wij vernemen heeft de stemming onder de clubs van de KNVB Afdeling Noord-Brabant voor de vacature van het be stuurslid, dhr. Ploegmakers uit Herpen een zeer gunstige uitslag behaald voor de Nederlandse Katholieke Sportbond. De NKS had als candidaat de heer Ir. H. Holster naar voren gebracht. Deze is nu bij enkele candidaatstelling gekozen, zodat de ex-voorzitter van de KNVB nu een bestuursfunctie zal ver krijgen bij de „Brabantse". Nu maar afwachten wat de stemming voor het sectiebéstuur van de KNVB voor resultaat zal hebben. Ook ir. Hopster zal als candidaat hiervoor gesteld wor den, zodat het mogelijk zal zijn dat Hopster als bestuurslid (ver tegenwoordiger der 20 KNVB-af- delingen) terug in het hoofdbe stuur van de KNVB zal komen. SLECHT VOETBAL BRACHT W.S.C. ONVERDIENDE OVERWINNING TEGEN BAARDWIJK. tot succes leidde. Baardwijks rechts buiten kreeg op fraaie wijze de bal toegesneeld, een korte rush en met een strak schot sloeg hij de W.S.C.- doelman kansloos (11). Deze ge lijkmaker was het sein voor een ware belegering van hef W.S.C.- doel en elke W.S.C.-er zal verlicht hebben gezucht, toen de uitstekend leidende scheidsrechter halftime blies. In de rust hadden de W.S.C.-ers blijkbaar flink de les gelezen ge kregen, want er werd nu feller en met meer inzicht gespeeld, maar toch niet zo, dat men van een over wicht kon spreken. De aanval van W.S:C. bleef stuntelig te werk gaan en doelman v. Mierlo kreeg geen gevaarlijk werk té doen. De Baard- wijkers waren in deze fase van de strijd minstens even gevaarlijk, maar het juiste schot wilde niet ko men. Onverwachts nam W.S.C. op nieuw de leiding. Pulles werd op uitstekende wijze door v. Velthoven bediend en na een korte rush schoot de W.S.C.-rechtsbuiten vanuit een zeer moeilijke hoek raak (12). Ook bij dit doelpunt ging doelman v. Mierlo niet vrij uit. Baardwijk reageerde fel, maar hoewel v. d. Heuvel twee pracht kansen kreeg, slaagde hij er niet in de gelijkmaker op het scorebord te brengen, hoewel deze zeer zeker verdiend zou zijn geweest. W.S.C. kroop nog een keer door het oog van de naald, toen Mandemakers de bal uit een corner verkeerd op zijn schoen kreeg en hard op eigen doel schoot. Een wonderbaarlijke safe van doelman Pulles voorkwam het allerergste. Tot het einde toe bleef Baardwijk in de aanval, maar dat ene beslissende schot wilde maar niet komen. "o wist W.S.C. met jammerlijk slecht voetbal uit deze belangrijke wedstrijd toch nog twee kostbare punten mee naar huis te nemen, waarmee het veel meer kreeg dan het verdiende. De vele toeschouwers konden ook niet tot geestdrift komen en bijna de gehele wedstrijd door kon men een speld horen vallen. Zelfs het vrolijke spel van de harmonie St. Jan kon er niet in slagen het spel en de gemoederen van het publiek wat op te fleuren. Het was een kil en nogal vervelend sportevenement. Al met al heeft W.S.C. zijn kam pioenskansen door deze overwin ning aanmerkelijk vergroot, terwijl Baardwijk deze illusies voor dit sei zoen goed als kan opbergen. Competitie District Waalwijk van de K.N.B.B. V. Smits en J. Hoevenaars, terwijl Jo Swinkels en W. Herman de eer moesten laten aan resp. H. Kootkar en L. Blom. In deze ontmoeting was de uitslag 4—4. Ook de ontmoeting tussen 't Zwaantje 2 en Nooit Volleerd 2 ein digde in een gelijk spel. Jos Klerks en A. Verhoeven wonnen hier resp. van v. Herpt en H. Pulles, terwijl Jos Duquesnoy en H. de Vaan hun partijen verloren, resp. van W. Swinkels en C. Elshout. Uitslag 4-4. Tenslotte speelden in klasse C. Keesje 3 tegen Nooit Volleerd 3. Laatstgenoemden deden ditmaal voor hun grotere broers niet on der en wisten deze ontmoeting ook met niet minder dan 80 te win nen, door overwinningen van L. Slaats, H. de Munnik, A. Verkooyen en J. de Kuijper, op resp. J. Peij- nenburg en A. v. Hilst. De laatste ontmoeting in de afge lopen week ging tussen O.O.G. 2 en K.N.A. 3 en eindigde in een 44 gelijk spel. H. Muller en v. Gennip van O.O.G. 2 wonnen resp. van Stibbe en de Jong van K.N.A. 3, ter wijl v. Huiten en H. Bergmans van O.O.G. 2 hun partijen resp. verloren van Hamers en Emmers van KNA 3. Hier volgen de gedetailleerde uit slagen: Klasse C B.S.V. 1 Ad. v. Cromvoirt 400 400 18 123 22.22 145 145 15 34 9.66 145 145 33 22 4.39 115 115 28 16 4.1Ö G. de Kroon H. Lombarts R. Maas Keesje 1 J. Blom B. Kuys M. Kuys 180 136 18 32 7.55 145 79 15 21 5.26 130 62 33 18 1.88 A. v. Velthoven 115 99 28 12 3.17 Nooit Volleerd 1 Frans Slaats 180 180 32 38 5.62 Ad Slaats 160 160 33 26 4.84 L. v. Cromvoirt 145 145 31 21 4.67 J. Verheijden 145 145 33 19 4.39 't Zwaantje 1 M. v. Bracht P. v. Huiten André Hamers Sj. Dijkstra Klasse C Central 1 K. Teurlings A. Teurlings Tiny Teurlings M. Leenheers 360 322 32 49 10.06 285 243 33 53 7.36 160 118 31 23 3.80 130 81 33 21 2.48 210 118 20 18 5.90 145 -107 26 26 4.11 145 100 28 16 3.57 85 52 33 5 1.50 K.N.V.B. Afdeling Noordbrabant Uitslagen zondag 22 december, le klas 103. 'S Right 'OhWhite Boys VOVWaspik TerheijdenBe Ready Berkdijk Raamsdonk White Bo1 Right 'Oh' VOV DVVC DHV WVO 2 Waspik Be Ready VCW Terheijden AlemRossum OVH TGG Haarsteeg Rossum Alem RKOSC J. v. Arckel Emplina Sportver. '32 DSC Cone. SVD 3 Haaften le klas 106. TAC 2Uno Animio 2 Vlijmense Boys 2 Zigo 2—SET 3 Voab 2—RWB 2 Taxandria 3 Dongen 2 TAC 2 Uno! Animo 2 Baardwijk 2 Vlijm. Boys 2 RWB 2 Zigo 2 SET 3 RKTVV3 Hieronymus 2 DESK 3i Voah 2 y DESK 3 6—1 1—1 3—3 2e klas 205. Veerse B. 2Madese B. 3 Zo er in dit seizoen één wedstrijd is geweest die Baardwijk qua voet balcapaciteit en -ijver heeft ver diend te winnen, dan is het wel de thuiswedstrijd tegen lijstaanvoerder W.S.C. geweest. Dat het desondanks een weliswaar kleine nederlaag voor Baardwijk is geworden, is eensdeels het gevolg van het feit, dat er in de Baardwijk-voorhoede te weinig werd doorgedrukt en ge schoten, en anderdeels doordat de W.S.C.-achterhoede met kunst en vliegwerk het erngste onheil telken male wist te voorkomen. Baardwijk heeft vrijwel de gehele wedstrijd door het speelveld beheerst door 'n veel groter elan en een veel beter ploegverband. Over W.S.C. lag een grote matheid en de ploeg was geen schaduw van het elftal, dat op 2de Kerstdag R.B.C. zo uitstekend partij gaf. Van Veldhoven en Mandema kers, die gemeenlijk op zo voortref felijke wijze het middenveld be heersen, waren er volkomen uit en werden,keer op keer door hun te genstanders gepasseerd. De voor hoede hing als los zand aan elkaar en alleen Jac. Muskens trachtte zo nu en dan wat vuur in de aanval te brengen, waarin P. Blijlevens niets heeft laten zien en F. Pulles volko men heeft gefaald door nooit te zijn waar hij moest zijn en een aantal kansen door te lang treuzelen heeft om hals gebracht. In de achterhoede gebeurden vaak rare dingen en slechts door paniekvoetbal wist de ze linie telkens weer het allerergste te voorkomen. Bij Baardwijk vlotte het allemaal veel beter. Terstond na het begin was het al duidelijk dat de Baard- wijkers van zins waren revanche te nemen voor de bij W.S.C. geleden nederlaag. Er werd niet alleen met groot elan gespeeld, maar ook tech nisch waren de Baardwijkers in de meerderheid. De achterhoede met 'n prachtig spelende v. d. Sluis aan het hoofd, had een zacht eitje aan de weke W.S.C.-aanval. De middenli nie zat voortdurend achter de voor hoede aan, waar Klerkx en v. d. Heuvel zeer goede dingen deden. Bijna elke gespeelde bal was een prooi der Baardwijkers. De W.S.C.- ers namen een voor hun supporters ergerlijke afwachtende houding aan. Er werd geen enkele poging gedaan de bal in het bezit te krijgen, en zo men die al eens kreeg, dan werd er zo afgrijselijk geknoeid, dat men 't ergste mocht vrezen. Het zag er in- derdaad naar uit dat W.S.C. een 32 grandioze nederlaag tegemoet zou gaan. Keer op keer kwam 't W.S.C.- doel in de verdrukking en het mag een wonder heten dat de stand na 16 min. nog steeds dubbelblank was. Het eerste succes kwam aan de zij de waar men het allerminst mocht verwachten. Piet Blijlevens pikte op het middenveld een verdwaalde bal op, gaf door aan Pulles, die naar buiten uitweek en vanaf de doellijn 'n scherpe voorzet lanceerde, waar naar doelman v. Mierlo geen hand uitstak, zodat Muskens ongehin derd kon inkoppen (01). Even zag het er naar uit dat Baardwijk in de verdediging zou worden gedrongen, maar omdat W.S.C. verzuimde de teugels in handen te nemen, zag men alweer spoedig een Baardwijks 73 I overwicht, dat in de 33ste minuut DAVERENDE OVERWINNINGEN van B.S.V. 1, Ons Genoegen 1 en Nooit Volleerd 1. Prachtseries van Ad. v. Cromvoirt (123) en G. Roomer (84). Ons Genoegen 1 G. Roomer 320 320 20 84 16.00 Jan Passier 160 160 26 32 6.15 C. v. d. Zanden 145 145 28 37 5.07 J. Philippart 115 115 33 13 3.48 Klasse D Ons Genoegen 2 A. Pullens 105 105 54 11 1.94 Jos Schoondermark 65 19 14 14 13 11 11 10 9 8 7 7 5 De wedstrijden in klasse C van het district Waalwijk van de K.N. B.B. die in de afgelopen week zijn gespeeld, zijn door een drietal ver enigingen, n.l. B.S.V. 1, Ons Genoe gen 1 en Nooit Volleerd 1 wel op zeer overtuigende wijze, n.l. met 80 gewonnen. Daar was eerst de vereniging B.S.V. 1 die Keesje 1 ver sloeg. Hoewel Ad. v. Cromvoirt dit maal onder 't gemiddelde bleef van zijn voorgaande wedstrijden, scoor de hij in zijn partij tegen J. Blom een fraaie serie van 123 car. en wist zijn partij met het mooie gemiddel de van 22.22 te winnen. Een pracht partij speelde in deze Ontmoeting eveneens G. de Kroon, die met het fraaie gemiddelde van 9.66 en een h.s. van 34 zijn partij tegen B. Kuys in 15 beurten uit maakte. H. Lombarts won overtui gend van M. Kuys, terwijl R. Maas door zijn partij van A. v. Velthoven te winnen, zijn vereniging een prachtige 80 overwinning bracht. Nooit Volleerd 1 ontving ditmaal 't Zwaantje 1 en haalde eveneens de volle buit binnen. Fr. Slaats toonde ditmaal dat hij een speler van klas se is, zodat ditmaal M. v. Bracht het tegen hem moest afleggen. Ad Slaats won van P. v. Huiten, L. van Cromvoirt van André Hamers en tenslotte J. Verheijden van Sj. Dijk stra, waardoor ook Nooit Volleerd 1 een 80 zege kon boeken. 't Zwaantje 1 zal uit een ander vaatje moeten gaan tappen, wil de ze vereniging in deze competitie tot de kanshebbers blijven behoren. Maar, het kan nog! Central 1 ontving tenslotte Ons Genoegen 1, doch desondanks moest zij de overwinning aan de bezoekers laten. G. Roomer blijft nog steeds een biljarter van uitzonderlijke klasse, waartegen K. Teurlings dit maal niet opkon. Met het fraaie ge middelde van 16 en een h.s. van 84 won de speler van Ons Genoegen zijn partij glansrijk. Ook Jan Pas sier was er ditmaal heel wat beter in, en dit ondervond A. Teurlings, die nog heel wat caramboles moest maken toen Jan zijn partij uitmaak te. Na geruimen tijd door een bles sure op non-actief te hebben ge staan, was ditmaal ook Cor v. d. Zanden weer van de partij en hij deed het maar wat goed, door met een gem. van 5.07 Tiny Teurlings gedecideerd te verslaan. Tenslotte won J. Philipart van M. Leenheers, zodat Ons Genoegen huiswaarts keerde met 'n verdiende 80 over winning op de vereniging van de Gebr. Teurlings. In klasse D moest het 2de viertal van Ons Genoegen de overwinning laten aan K.N.A. 2. Alleen A. Pul lens won met slechts 1 car. verschil van B Heesbeen. Jos Schoonder mark, G. de Wit en L. v. Hilst ver loren resp. van J. de Brouwer, H. Rombouts en P. Hensen; 2—6 was hier de uitslag. K.N.A. 1 speelde in deze klasse gelijk tegen O.O.G. 1. W. v. Heesch en G. Ouwerkerk wonnen resp. van G. de Wit L. v. Hilst K.N.A. 2 B. Heesbeen J. de Brouwer H. Rombouts P. Hensen K.N.A. 1 W. v. Heesch G. Ouwerkerk Jo Swinkels W. Herman O.O.G. 1 V. Smits J. Hoevenaars H. Kootkar L. Blom 't Zwaantje 2 Jos Klerks Jos Duquesnoy A. Verhoeven H. de Vaan 65 65 62 54 8 1.14 57 47 13 1.18 59 47 6 1.27 85 84 54 12 1.55 75 75 54 7 1.38 85 85 47 12 1.77 75 75 47 9 1.59 130 130 31 18 4.19 115 115 35 17 3.28 115 88 29 19 3.03 85 60 38 8 1.60 115 105 31 22 3.40 85 60 35 10 1.70 85 85 29 9 3.00 95 95 38 11 2.50 115 115 58 11 1.98 85 76 60 11 1.26 115 115 43 16 2.67 130 122 45 15 2.71 Nooit Volleerd 2 Ed. v. Herpt W. Swinkels H. Pullens C. Elshout Klasse E Keesje 3 W. Kleijne J. v. d. Mast J. Peijnenburg A. v. Hilst 95 82 58 6 1.41 95 95 60 7 1.58 115 110 43 13 2.55 130 130 45 12 2.88 75 73 53 13 1.37 45 31 44 6 0.704 45 30 34 4 0.882 45 39 40 7 0.97 Nooit Volleerd 3 L. Slaats H. de Munnik A. Verkooijen J. de Kuijper O.O.G. 2 Th. v. Huiten H. Muller H. Bergmans H. v. Gennip K.N.A. 3 C. Hamers P. Stubbe Emmers N. de Jong B.S.V. Nooit Volleerd Ons Genoegen Keesje 't Zwaantje Poedelvrees Central gesp. 4 4 3 4 3 3 3 pnt. 22 20 18 12 10 10 4 N.S. BESTELLEN 60 DAF-AUTOBUSSEN. De Nederlandse Spjoorwegen hebben bij de DAF-fabrieken te Eindhoven zestig auto bussen ter waarde van ruim 114 miljöen gulden besteld. De bussen zijn bestemd voor stads- en interlokale diensten. Zij hebben de uitstap vóór de vooras, zo dat ze geschikt zijn voor één-mansbediening. Het betreft hier een geheel nieuw bus- chassis met een capaciteit voor 57 perso nen inclusief de bestuurder. De bussen wor den uitgerust met een motor van 120 p,k.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 11