1957 ut éleeécL I ft JS v WBÊm *5 4 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 31 DECEMBER 1957 4 ■w- - 1) Prinses Caroline van Monaco, dochter van Prins Rainier en Grace Kelly, werd begin januari 1957 ge boren. Het jaar begon goed voor het Prinsdom. 2) Op 2 januari reikte Z. Exc. Mi nister J. G. Suurhoff de eerste uit kering uit ingevolge de nieuwe ou derdomswet. 3) Vele bergbeklimmers kwamen in de Alpen in moeilijkheden. Op de Eiger kwamen 2 Duitse en 2 Ita liaanse bergbeklimmers in de groot ste moeilijkheden. Een der slachtoffers in zijn benarde positie. 4) De herdenking van de 350e ge boortedag van Admiraal Michiel Adriaansz. de Ruyter werd op vele plaatsen herdacht. Het Koninklijk Paar was aanwezig bij de herdenking in Vlissingen. 5) H.K.H. Prinses Margriet ont hulde op 9 april het koopvaardij- monument te Rotterdam. Het monu ment is ter nagedachtenis van de in de laatste oorlog omgekomen koop vaardij mensen. 6) De grote modekoning Dior over leed plotseling. Een van zijn laatste creaties: de „Ligne Sac". 7) De lente is in het land: bloem- bollentijd. 8) De „Statendam", het nieuwe fraaie schip van de Holland-Ameri- ka Lijn, werd door H.K.H. Prinses Beatrix officieel in gebruik gesteld. Afvaart van de Statendam uit Rot terdam. 9) H.K.H. Prinses Irene slaagde voor haar eindexamen Baarns Ly ceum. 10) Tijdens de wereldkampioen schappen wielrennen behaalde Ne derland een dubbel succes. Jan Derksen (rechts) werd wereldkam pioen sprint en Arie v. Vliet (links) tweede. t 11) H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard brachten een statiebezoek aan Zweden. H.M. Koningin Juliana en Z.M. Gus- tav Adolf van Zweden tijdens een rijtoer door Stockholm. 12) Het grootste spoorwegongeluk in Nederland na de oorlog vond plaats door een verkeerde wissel stand. Er waren zes doden te be treuren en vele gewonden. Het on geluk gebeurde bij Woensel. 13) HollandBelgië. Het vijfde doelpunt wordt door Carlier ge scoord. 14) De „Brigitte Toft" was 't eer ste schip, dat na het herstel van het Suezkanaal door het Suezkanaal voer. 15) Tengevolge van een ongeval werd de enkel van H.K.H. Prinses Beatrix gekwetst. Bij de opening van de Staten-Generaal was Prinses Beatrix aanwezig met haar been in gipsverband. Op de foto verlaat zij het Huis ten Bosch, vergezeld door H.K.H. Prin ses Margriet. j I 16) De zoon van de Graaf van Pa rijs, Henri de France, trad in het huwelijk met Maria Theresia von Würtemberg te Dreux. 17) De verkiezingen in Duitsland werden in de gehele wereld met grote belangstelling gevolgd. Adenauer kwam als winnaar uit de bus. I 18) Het steeds groter worden aan tal verkeersongelukken noopte de overheid tot snelheidsbeperking over te gaan. Het resultaat was een t marimum-snelheid van 50 km. 19) Op 28 september werd de Vel- ser-tunnel feestelijk geopend door H.M. de Koningin. Vlak na de ope ning namen honderden automobilis ten bezit van de tunnel. 20) De hele wereld werd wakker geschud door het bericht van da Russische spoetnik op 4 oktober. De ruimtevaart ging tot de mogelijk heden behoren. Helaas kwam het hondje, dat met de tweede spoetnik werd afgeschoten, niet levend op aarde terug. 21) Op 14 november stortte een Amerikaanse straaljager neer op de Palmkazerne te Bussum en maakte enige slachtoffers. De vrouw van een der in het kamp te Bussum gelegerde militairen in formeert naar de slachtoffers. 22) Te Amsterdam vond het con gres plaats van de Fondation Euro- peenne de la Culture, dat gepresi deerd werd door Z.K.H. Prins Bern hard en waaraan vooraanstaande persoonlijkheden deelnamen, o.a. Adenauer, Schumann en Spaak. Z.K.H. Prins Bernhard ziet men hier in gezelschap van de Fransman Robert Schumann. 23) De incidenten aan de grens van Syrië gaven aanleiding tot be zorgdheid over de internationale toestand. 24) Het laatste K.L.M.-vliegtuig met passagiers uit Indonesië komt op Schiphol aan, nadat in Indonesië anti-Nederlandse maatregelen wa ren genomen.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 4