WAALWIJK 3,6% lil FILMJOURNAAL a VAN LANSCHOT BANKBOEKJES DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 JANUARI 1958 ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 11 en zondag 12 januari Arts Edira. v. Rooij. Apotheek Nijman. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 12 januari 1958. 10 uur v.m.Ds. C. B. Schuur man van Baardwijk. Voorbereiding H. Avondmaal. N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 12 januari 1958. 10 uur v.m.: Ds. J. Vink. Bevestiging van ambtsdragers. 6.30 uur n.m.Ds. J. Vink. Voorbereiding H. Avondmaal. N. H. KERK BAARDWIJK. Zondag 12 januari 1958. 9 uur v.m.: Vicaris A. S.jolle- ma van Waalwijk-C. Dr. DE VETTEN BEËINDIGT PRACTIJK AAN HET ZIEKEN HUIS TE BOXTEL. Dr. A. L. de Vetten, verbon den als chirurg aan het St. Nico- laasziekenhuis alhier, die tevens deze functie uitoefende aan het St. Lidwina-ziekenhuis te Boxtel, heeft deze laatste practijk over gedaan aan dr. de Moulin, zodat hij m.i.v. 11 januari uitsluitend te Waalwijk als chirurg werk zaam zal zijn. GESLAAGD. Op de te Tilburg gehouden examens van de r.k. Leergangen voor het Staatspraktijkdiploma Bedrijfsadministratie I slaagde onze stadgenoot J. T. M. Geurtz; voor het Staatspraktijkdiploma Bedrijfsadministratie il slaagde W. v. d. Anker. TUINDORP BESOIJEN-WEST. Na enige tijd gestagneerd te zijn geweest in verband met on derhandelingen met de provin cie met betrekking tot de toe komstige noord-zuid verbinding ten westen van de gemeente, zijn de bouwwerkzaam,heden in het riante bouwplan Tuindorp Be- soijen-West thans weer in volle gang en er worden goede vorde ringen gemlaakt. In verband met de nieuwe noord-zuid verbin ding is dit plan enigszins gewij zigd moeten worden, maar dit fraaie gemeentedeel zal toch nog altijd ruim 100 moderne midden standswoningen omvatten. De belangstelling van kopers voor deze woningen kon groter zijn, maar verwacht mag worden dat, als dit plan zijn voltooiing na dert, zien nog meer gegadigden voor deze fraaie, ruime wonin gen zullen melden. 25-JARIG DIENSTJUBILEUM. In het bedrijf van de Ned. Sta len Veren Industrie Van Gent Co. N.V. werd de heer W. Bou- man uit Wijk en Aalburg gehul digd in verband met zijn 25-jarig dienstjubileum. De jubilaris werd toegespro ken door de directie, bedrijfslei ding en door een vertegenwoor diging van de afdeling, waarvan de heer Bouman chef is. „PUCK"BRENGT„TALOELAH" Dinsdag 14 jan. a.s. zal het to neelgezelschap „Puck" in het kader van het Kunp'tkringpro- grammla in Musis Sacrum een opvoering geven van „Taloelah", een blijspel in 3 bedrijven. Dat Puck met dit stuk een zeer goe de greep heeft gedaan, mag blij ken uit hetgeen De Maasbode over de opvoering van dit stuk schreef: „Puck" beschikt nog over een stuk, waarmee het mid den in de roos schoot. We be doelen „Taloelah", het bijzonder amusante blijspel van de drie whisky drinkende dametjes. Gaat er heen; 't wordt een ken nismaking om lang te heugen, dat weten we uit ervaring." We hebben daar niets aan toe te voegen en we geloven dan ook dat een bezoek aan Musis Sa crum dinsdagavond opnieuw 'n feestelijk gebeuren zal zijn. Het stuk wordt gespeeld met Nel Knoop, Sara Heyblom, en Aaf Bouber in de hoofdrollen. Zij worden voortreffelijk bijgestaan door Stine Lerou, Herman Bou ber, Jeanette van der Heijden, Cas Baas, Lucas Wensing en Eric van Ingen. Na afloop zal weer een extra bus naar Geertruidenberg rijden. OUDERAVOND. Op dinsdag 14 januari des avonds om 8 uur belegt de ver- kennersgroep St. Clemens een ouderavond in het Gemeen schapshuis te; Baardwijk. De vele ouders en genodigden die verleden jaar een dergelijke avond mochten meemaken, zul len zich nog goed die zeer ge slaagde bijeenkomst herinneren. Deze werd immers gekenmerkt door gezelligheid en gemoede lijkheid en had als hoogtepunt de-op de hedendaagse jeugd af gestemde rede van de enthousi aste spreker mr. Holla. Ook nu weer staat de ouders van de Baardwijkse verkenners zo'n genotvolle en nuttige avond te wachten. De welpen en de verkenners van de St. Glemens- groep zullen laten zien dat de tijd, in deze jeugdbeweging door gebracht, werkelijk geen verlo ren tijd is en dat' zij op <het ge bied van muziek, zang en dans flinke vorderingen hebben ge maakt. Als spreker van de avond is uitgenodigd mr. H. Velu, die ze ker wel iets tot de ouders heeft te zeggen. Als we dan nog vernemen dat de verkennersgroep nog enige verrassingen! in petto houdt, dan mlogen- wij wel aannemen dat 't succes van deze avond is verze kerd. Van de zijde van het groeps- comité vernemen wij verder dat de oude blokhut, voor zover de financiën het toelieten, geheel ferestaureerd is en nu in een ruikbaar onderdak voor welpen en verkenners is herschapen. Wanneer de hernieuwde blok hut op 25 januari plechtig in ge bruik zal worden genomen, waaraan nog een kleine actie zal voorafgaan, daar het nieuwe kind nog een naam moet krijgen, zal de St. Clemensgroep die haar bestaanrecht duidelijk heeft be wezen, trots kunnen zijn op dit unieke verkennersgebouw. „FEESTOOK VOOR U" IN WAALWIJK. De bekende conferencier Kees Manders viert dit jaar z'n vijfen twintigjarig artistenjubileum en dat is aanleiding tot een grote tournee door Nederland met het 1 eestprogramma: „Feest.... ook voor U". Aan deze feestelijke gebeurf tenis wordt medegewerkt door vele bekende sterren. In de eer ste plaats natuurlijk door de ju bilaris zelf, in Waalwijk zeer ze- ker geen onbekende. Naast hem staan o.a de populaire Jordaan- prinses Zwarte Riek, en er zal rii ,niemar.id in Nederland zijn die haar niet kent. De manier waarop zn haar publiek weet mee te slepen in een algemene vrolijkheid, behoeft verder geen aanbeveling. Joop de Knegt, de bekende zanger van het lied: Ik sta op wacht, is ook van de par tij. Dat er van deze jonge zanger al meer dan 135.000 grammo foonplaten verkocht zijn spreekt voor zichzelf. Verder is er bij de populaire kunstfluiter Jan Tromp, beter dan ooit in zijn nieuwe repertoir. Bert Visser by tallozen bekend en bemind vele radio-uitzendingen nnath de fenomenale tele- paath, voor wie zelfs de meest geheime zaken een open boek zijn, zal enige staaltjes van zijn kunnen demonstreren, terwijl ri S U Xersteld zal doen staan door zijn ongelooflijke vingervlugheid, waardoor hij de naam koning der zakkenrollers kreeg. Miss Alice, een meisje n,i Keen,,ruggcsraat van schuim rubber, die u enkele ogenblikken m £\d/nllozer,sPanning zal houden en Martin Kesseler, de accorde- on-virtuoos, die tevens de muzi kale illustratie verzorgt, com pleteren het gezelschap. Op zondag 12 januari a.s. komt het gezelschap naar Waal dijk. In^ de zaal „De Gecroonde Leersse Grotestraat 202, geeft het dan een voorstelling, welke wij hierbij aan de liefhebbrs van een paar uur aangename ont spanning van harte aanbevelen. GOUDEN BESTAANSFEEST R.W.B. Ter geleffenheid van het 50- Jarig bestaan zal het bestuur van de voetbalvereniging R.W B op zaterdag 1 februari a.s. reci piëren inr „..Hof van Holland" van 2.305.30 uur. „DE VROLIJKE TACKSWIPPERS". De carnavalclub „De vrolijke Tackswippers" geeft morgen avond in zaal „Thalia" voor haar leden en donateurs een balavond. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar de in dit num mer voorkomende advertentie. AGENDA. Bioscopen. Vrijdag, zaterdag en zondag. Musis Sacrum 8 uur: .Paris Palace Hotel", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Als Parijs ont maakt 18 jaar. In beide theaters op zondag de voorstellingen om 6 en 8.30 uur. Vrijdag. Hotel Verwiel 8.15 uur:„Doel- matige inkomistenbesteding". Voorlichtingsavond door het gezins-begrotingsinstituut (van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen). Zaterdag. Ned. Herv. Kerk Besoijen 7.30 uur: Zanguitvoering door de Chr. Gem. Zangver. „Hallelujah" en het Chr. Meisjeskoor „Ho- sannah" met solistische mede werking. Gemeenschapshuis 8 uur: In stuif: dansavond met muziek van „The H's Brothers". Biljarten WASPIK. Waspikse Biljartbond. Uitslagen van 30 december 1957. KOT 1—Altijd Raak 2 5—5 Altijd Raak 1HGL 1 S—2 Fotsers 1KOT 2 64 Programma 13 januari 1958. Vriendenkring 1Altijd Raak 1 HGL 1—KOT 1 Fotsers 1Vriendenkring 2 14 januari 1958. Altijd Raak 2—WK 1 Stand op 4 januari 1958, Altijd Raak 2 KOT 2 Fotsers 1 Altijd Raak 1 Vriendenkring 2 WK 1 Vriendenkring 1 KOT 1 HGL 1 strafpunten. WEER ZWARE STORM. Een nieuwe zware storm is naar de Nederlandse kust onder weg. In de loop van woensdag heeft zich namelijk wederom 'n diepe stormdepre'ssie bij Schot land ontwikkeld. Aangezien deze depressie naar de Noordzee koerste, werden woensdagavond waarschuwingen voor zware storm aan ons kustgebied uit gegeven. wedstr. pnt. 11 73 11 72 10 59 10 59 10 55 10 45 10 45 11 38 11 28 Speciaal voor spaarders en beleggers rvcvw l».Owv) Musis Sacrum „PARIS PALACE HOTEL". Een amoureus niemendalletje met veel pikante Franse saus overgoten en met Frangoise Ar- noul en Charles Boyer in de hoofdrollen. Een rijke industrieel, wiens vrouw een paar dagen op reis is, knoopt kennismaking aan met een manicure. Het meisje echter maakt ook een afspraak met een andere heer en geeft zich daarbij uit als de dochter van de indus trieel. Die andere heer is echter ook niet wie hij voorgeeft te zijn, zodat eigenlijk niemand is, wat hij is. Als het spul goed in de knoop zit, weet men er met be hulp van Amor nog een redelij ke punt aan te draaien, maar 't heeft allemaal heel weinig om het lijf. Luchtig en amusant. j Van vrijdag t.m. zondag. Toegang 18 jaar. Het voorprogramma van Mu sis Sacrum zal m.i.v. vandaag bestaan uit twee nieuwe film journaals. Het Nederlands nieuws is van Die Haghe-film, een on langs in het leven geroepen film- nieuwsdienst, en het buitenlands nieuws is van Fox Movietone van de beroemde Fox-Films. Luxor blijft de filmjournaals van Profilti draaien, zodat de „nieuws"-gierigen van twee ver schillende filmjournaals zullen kunnen genieten. Wat zullen we „bjj" worden „WIJ WILLEN GEORGE". De George, die wij heten te willen, is George Formby, de wat oudbakken komiek, die er echter nog steeds blijkt in te gaan als verse koek. Het nonsensicale verhaal speelt zich af in het ge fingeerde plaatsje Tangleton, waar George eigenlijk niets an ders doet dan wat liedjes zingen, maar zodra George zich op het terrein van het gemeentelijk be stuursbeleid begeeft, raken de poppen aan het dansen. Na veel verwikkelingen en gelach vanuit de zaal wordt George tenslotte voorzitter van de gemeenteraad.. Een luchtig geval, dat het wel zal doen in deze sombere tijd. Maandag en woensdag. Toegang alle leeftijden. Luxor „ALS PARIJS ONTWAAKT". De Franse filmindustrie heeft al bij herhaling bewezen in het maken van gangsterfilms min stens even knap te zijn als de Amerikaanse. De Franse cineas ten verstaan de kunst om hun criminele films de juiste sfeer en een warme menselijke toon te geven, twee zaken, die de Amerikanen nogal eens te veel aandikken, waardoor hun films dikwijls in overtuigingskracht te kort schieten. In „Als Parijs ontwaakt" weer zo'n onbeholpen titel van de Nederlandse filmvertalers wordt de geschiedenis verteld van de gangster Bob, die na een mislukte bankoverval heeft be sloten de misdaad te verruilen voor het hazardspel. Wanneer hij echter van twee vrienden hoort, dat er tijdens de paarden rennen in Deauville een groot geldsbedrag in de safe van het casino wordt bewaard, ontwik kelt hij met hen een degelijk plan om deze safe vele miljoenen francs lichter te maken. Het is een fraai plannetje, maar omdat er twee vrouwen in het spel zijn, krijgt de politie er tijdig de lucht van. Bob vergeet trouwens de hele overval, want hij is op het moment dat de overval moet ge schieden, druk bezig een gewel dige winst aan de speeltafel te maken. Een bijzonder spannende film met veel, sfeer en een zeer kun dig gehanteerde camera. Van vrijdag t.m. zondag. Toegang 18 jaar. „DE AVONTURIERSTER VAN BEIROET". Die avonturierster is de scho ne gravin Orlow, een geheimzin nige vrouw, die aan een olie maatschappij concessie heeft ver leend op haar grond boringen te verrichten. •Olie wordt er niet gevonden maar wel uranium. Daarmee is het hek voor alle mogelijke duis tere machten van de dam. Het wordt een zeer verbitterde strijd wie uiteindelijk over de gegevens over de vindplaats van het ura nium zal beschikken, waarbij de schone gravin van twee walletjes tracht te eten. Het zijn tenslotte de onverantwoordelijke elemen ten, die aan het kortste eind 1rekken. Dit sensationele verhaal is te gen de geheimzinnige achter- Ërond van het Midden-Oosten ijzonder boeiend verfilmd. Een sfeervol verhaal van mysterie en rekbare gewetens. Toegang 18 jaar. Maandag en woensdag. Dr van Beurdenschool in een vernieuwd gebouw Nadat de „Dr. van Beurden- school", beter bekend als de Handelsavondschool, vier maan den de volle gastvrijheid geno ten heeft van het dr. Mollercol- lege, betrekt ze nu, na de Kerst- vacantie, weer haar eigen ge bouw in de Mr. v. Coothstraat. Ofschoon aan het uitwendig ka rakter van dat gebouw, het voormalige HBS-gebouw, weinig gedaan is onder dat wei nige toch altijd nog te rekenen: herbestrating van de speelplaats, nieuwe goten, herbouw van de vroegere toiletgelegenheid tot bergplaats eh verbetering van de rijwielloods zal men het in wendige van het gebouw bijna niet meer terugkennen. Niet dat het inwendig bouwplan als zo danig veranderd is, neen, er is geen enkele muur omgehaald en geen enkele muur bijgezet. Ja toch, een ruimte is er bijgeko men voor de ketel van de cen trale verwarming. Want dit is wel een van de grootste veranderingen de ver vanging van de totaal versleten gasradiatoren door moderne ra diatoren van centrale oliestook- verwarming. De toiletten en de gangen zijn. nu voortaan ook bo ven vriespunt, zodat ijs er niet meer welig tieren kan, zoals voorbeen wel eens 't geval was. Behalve dat de verwarming her zien is, is het gehele gebouw van binnen opgeschilderd: frisse hel dere kleuren in de klassen en in de gangen. Dit vooral maakt dat de klassen bijna niet terug te kennen zijn, vooral enkele niet, waarin ook nieuw schoolmateri aal is geplaatst. Modern school materiaal: tafels met stoelen; tafels met eed lichtgekleurd for- mica-blad, gemakkelijk te ver plaatsen en ook te gebruiken bij examens. Bovendien zijn de vloe ren van alle* lokalen en ook van de gang boven belegd miet lino leum. Ook dit is lichtgrijs ge kleurd, zodat alle klassen nu een prettige indruk maken. Vooral s avonds, want de ouderwetse, aan een draad hangende groene schoollampekapjes zijn vervan gen door buisiampen tegen het plafond. Ook daardoor maken de lokalen nu een veel prettiger indruk, maar bovendien is de lichtsterkte veel beter. Stond tot nu toe het gebouw van de Han delsavondschool bekend als het slechtst verlichte schoolgebouw in de gemeente, nu zal het wel behoren tot de allerbest verlich te schoolgebouwen. Deze betere verlichting is natuurlijk voor 'n Handelsavondschool van groot belang, omdat alle lessen des avonds gegeven worden. We ge loven zeker, dat de heren oog artsen voortaan minder klanten zullen krijgen uit de Waalwijk- se jeugd Ooit voor de leraren en voor de administrateur is beter ge zorgd dan tot nu toe het geval was. Een van de lokalen is inge- ridht tot lerarenkamer, terwijl bovendien elke leraar in de klas de beschikking gekregen heeft over een behoorlijke tafel en 'n stoel. In de lerarenkamer is een grote conferentietafel met for- mica-blad geplaatst waaromheen een twaalftal armstoeltjes zijn opgestel.d Bovendien is het lo kaal huiselijker gemaakt dooi) het aanbrengen van vitrage en overgordijnen. Het administratie- lokaaltje is aangekleed met een klein eiken bureau, een schrijf machinetafel en een archiefkast. Laten we niet vergeten te ver melden, dat men niet bang meer behoeft te zijn als men de trap afloopt. In de bezettings- en de bevrijdingstiid waren uit de trap treden grote stukken gebroken; ook dit euvel is verholpen. Op het bestaande trapgeraamte zijn n.l. nieuwe treden gelegd, zodat men wel van ee;n nieuwe trap spreken kan. Het gemeentebestuur heeft door deze verbouwingen en ver beteringen zeker de dank ver diend van een groot deel van de Waalwijkse jeugd. Een tweehon derdtal jongelui immters, die de moeite nemen 's avonds te stu deren, zal nu voortaan gehuis vest zijn in een behoorlijke om geving. Hun studielust en hun gedrag kunnen niet anders dan daarvan een zeer gunstige in vloed ondervinden. De verschillende onderdelen van het werk zijn uitgevoerd door de fa. v. d. Waals (schil derwerk)fa. de Vogt (linoleum en gordijnen); de fa. Coppens (metselwerk); de fa. v. Huiten (timmerwerk); de fa. v. Dongen (verlichting)de N.V. Bronswerk te Breda (verwarming) en de fa. v. Woensel (loodgieterswerk). De werkzaamheden zijn uit gevoerd onder leiding van de gemeentelijke technische dienst. LAND- EN TUINBOUWNIEUWS. TUINIERS EN VOLKSTUINDERS. - spelend kind bij het oude kerkje van Puerta del Sol. Wij willen altijd te laat zijn, omdat wij daarmee altijd de eerste zullen zijn, als ge dat begrijpt. Maar misschien begrijpt ge dat niet en hebt ge liever iets, dat meer houvast biedt in zijn feitelijkheid. Ook dat kunnen wij u bieden, want wij nemen kennis van velerlei zaken. Dank zij het voorlichtings bureau voor de voeding, kunnen wij u een lekkere realiteit voorzetten, die u er eens te meer van zal overtuigen, dat wij veel te snel leven en dat het daardoor met onze magen ook niet meer je dèt is, hetgeen ge van onze beschaving al wist. Onze voorvaderen aten er heel wat uit gebreider van dan wij ons in onze stoutste kerst- en nieuwjaarsmaaltijden kunnen voorstellen. De maaltijden van de ridders en de gegoede burgerij in de middeleeuwen kenmerkten zich niet alleen door een grote hoeveelheid, maar ook door een grote ver scheidenheid van bepaalde soorten voedsel, waarbij vlees, vis, wild en gevogelte een overwegende rol speelden. De aardappel was toen nog onbekend. De slapste eter uit die dagen zou vandaag met vlag en wim pel wereldkampioen veel-eten kunnen wor den, want er werd behoorlijk gestouwd in die tijd. Vis werd veel vaker op tafel ge bracht dan tegenwoordig, omdat de vasten toen veel strenger werden toegepast dan thans, hoewel ons niet direct duidelijk is wat vis met vasten te maken heeft, want ook aan vis kan men zich - met uw wel nemen - ongans eten. En dit alles werd rijkelijk met wijn overgoten, waarbij de wijn soms gezouten werd om toch maar vooral een goeie dorst te hebben. Groenten waren aanvankelijk uit den boze, omdat zij „melancolycken oft quaden humoren" voortbrachten, maar in de 17e eeuw kwa men zij wat meer in de gratie. De aard appel kreeg pas in de 18e eeuw een plaats in de keuken van de rijken. Zalm werd nog niet met de nek aangekeken, zelfs de arm- sten moesten er niets va nhebben, omdat je er mee doodgegooid werd. Dit waren zo enkele grepen uit het voor lichtingsblad, maar wat ons het meest heeft ontroerd was, dat er door onze voorvaders en -moeders vooral veel gegeten werd. Daar staat ge natuurlijk even van te kij ken, maar ge zult u nog veel dieper scha men over die halve kerstgans of -konijn, waarboven ge onlangs hebt zitten puffen, wanneer wij u een opsomming geven van de gerechten, die deel uitmaakten van een feestmaal, dat in 1850 te Brussel gegeven werd ter gelegenheid van de opening van een nieuwe spoorwegverbinding. Het „eten tje" duurde van 2 tot 10 uur en bestond uitoesters; schildpadsoep; turbot met hollandse saus; engelse roastbeef; getruf- feerde braadhoenders; hors d'oeuvres; pas tei onder nat vlees; lamsribben met asper- getoppen; kalfszwezerik met toulousesaus; warme vleespastei; onder korst gebakken macaroni met milanese saus; poolse rijst schotel; koude patrijzen in 't rood; koude vis in gestold nat met tartaarse saus; tong- visriemen met salade onder italiaanse saus; reebokbout; bohemse fazanten; westfaal- se hesp; kapuinen met truffen in gelatine; straatburgse pastei; kreeften in struik; vier grote gebakken; kampernoelien onder korst; spaanse cardonen (een soort vis); gelei van ananas; charlotte russe (een soufflé); plom- bières-kreem; roomijs; fruit; koffie en li keuren; napolitaanse punch; hierbij werden nog geserveerd een half dozijn verschillen de wijnen en enkele merken champagne. Dat was eten, wat! En ruim honderd jaar later werd in het Paleis op de Dam ter gelegenheid van het staatsiebezoek van Z. M. de Koning van Zweden de volgende lunch geserveerd koud gerecht van een eendvogel; vruchten- sla; gekookte gelderse ham in korst; ma- derasaus; westlandse asperges; verse ana nas met slagroom. Da's al 1 Ach ja, in onze haast doen we ons hart en onze magen zoveel te kort. En daarom willen wij achterblijven en elke dag opgehouden worden. In een trattoria in Brescia. Aan het strand in La Coruna. Bij het oude kerkje in Puerta del Sol. Wij willen u niet inhalen, maar de laat ste blijven om de eerste te zijn. Ge moet daarom maar nooit te vast op ons rekenen. Met een bankboekje van Van Lanschot maakt U op eenieenvoudige manier 3,6% rente, zonder koersrisico, zonder kosten. En Uw geld blijft daarbij steeds gemak kelijk beschikbaar. Schriftelijk, telefonisch of aan onze kas kunt U de folder „Bankboekjes" aan vragen. Doe dat eens! U zult zien: een bankboekje van Van Lanschot is voor U een goede belegging. Bankrekening bankboekje9 beieggingeéepoeitoreêeóevimen beleggingevoor lichting kluieinrichting. 1737 BANKIERS '»-H«rtogenbo»ch, Hog* Stoonweg 27-31. Tolofeon 8851' Eindhoven, Keizersgracht 17. Telefoon 7442*. Tilburg, Stationsstraat 17. (toekomstig adrés). LB. 101 Nu de dagen weer beginnen te lengen be gint het hart van menig tüinliefhebber weer sneller te kloppen wanneer hij een rondje maakt door zijn nu nog schijnbaar levenlo ze tuin. Visioenen van een weelderige bloe menpracht en zware kroppen sla, ziet hij voor zijn geestesoog verschijnen. Maar ach, bij de buren kwam zo iets altijd voor. Maar bij hem? Neen. Toch deed hij alles aan zijn tuin. Hij gaf kunstmest en ook nog stal mest. De resultaten waren echter meestal pover. Behoort u ook tot één van die velen? Op vele tuinen heeft de grond een zeer onevenwichtige bemestingstoestand. Van be paalde voedingselementen is vaak een over maat of tekort, waardoor de opname van andere voedingsstoffen voor de plant be moeilijkt wordt. Het optreden van gebreks- ziekten is er meestal een gevolg van. Wellicht weet u niet van het bestaan af van het Bedrijfslaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek te Oosterbeek, het in stituut dat grote bekendheid geniet bij de ontwikkelde Nederlandse boeren en tuin ders. Een briefkaartje is voldoende. De onder- zoekkosten 4 pl.m. f 14. - kunnen geen bezwaar zijn. ontvangt gratis een uitge breid bemestingsadvies. Ongetwijfeld zal dit er toe bijdragen, dat het verpozen in uw tuin weer een aangename bezigheid voor u wordt. HET PIETRAIN-VARKEN. - Dit is een nieuw varkensras, dat in België in betrek kelijk korte tijd veel opgang gemaakt heeft. Dit ras is ontstaan na de eerste wereldoor log uit kruising tussen ettelijke rassen. Dit zwart-bont gekleurde varken heeft een korte brede kop met enigszins steil naar voren stekende oren. De schouders zijn dermate gespierd, dat men wel spreekt over „een varken met vier kammen". De rug is sterk gespierd en lang. Het kruis is breed, sterk gespierd en hel lend. De kammen zijn goed ontwikkeld. Het beenwerk is fijn en kort van stuk. De stand en gang zijn over het algemeen vrij correct. De vruchtbaarheid is vrij goed en de biggensterfte is laag. Zeer binnenkort zal een officiële proef van behoorlijke omvang in ons land opgezet worden.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6