WAALWIJK KAATSHEUVEL mum Heeft u uw vrouw al eens verrast met de nieuwe RANG rol rmrmrmrrmrn'öTmrmTmnnnnnrmTmTmTOTmrmnrrrt Kaatsheuvels Balletschool een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens e een frans recept tot een unieke ver- snapering voor jong en oud. GLAD, GLAD EN NOG EENS GLAD. Kunst aarde werk Het Geschenkenhuis Kees van Kooten Groot eindbal DE WERELD ROND i 25 7.- veel nieuw materiaal; sneeuw ploegen, automatische zand- en pekelbeladers en zandspreiders. Binnen het uur was gisteren het hele bestrijdingssysteem van de rijkswaterstaat aan het werk. Via de landelijke politie-telex konden de vijfhonderd ploegen- van-drie met zandauto overal in het land in actie worden gezet. De stagnatie nam tegen dei la te avond in het treinverkeer een zeer ernstige omvang aan. Alle treinverkeer op Arnhem werd gestaakt, doordat het beveili gingssysteem en de wissels on klaar zijn geraakt. De treinen! van Zevenaar naar Arnhem en Zutphen naar Arn hem' konden de Gelderse hoofd stad niet binnenkomen. De stag natie breidde zich inmiddels uit tot het Oosten van het land. Met name in Twente deden zich ern stige vertragingen voor door dicntgesneeuwde wissels. SAMENWERKING VAKCENTRALES. De samenwerking tussen de drie grote vakcentrales (NVV, KAB en CNV), die in feite reeds geruime tijd hersteld is, zal waar schijnlijk op 27 januari haar for mele bevestiging krijgen. ONTWIKKELINGSAVOND K.A.B, Maandagavond a.s. organiseert j de KAB in het kader van haar winterprogramma een ontwikke- j lingsavond voor haar leden in De" Gecroonde Leersse, die zal j worden verzorgd door het caba- retgezelschap van Ton en Joop v. Engelen m.m.v. Corry Mari- nee, Tineke Dikmans, Ria Snel, Frans Verwey, Ben Venmans, Chris van Leeuwen, Jan Leen- ders, Bart v. Heusden en Eddy Kent. Verder zal het woord wor den gevoerd door de bekende adiospreker Louis Beumer. Het gladde wegdek was giste- ren oorzaak van een meervoudi ge botsing bij het station. Een j vrachtwagen, die in de richting Besoijen reed, moest voor het passeren van een geparkeerd staande auto afremmen voor een De laatste nieuwe creaties van Sanpolo Ravelli Ruimte Het Ambacht Fris Bolero Grotestraat 220 Waalwijk Tel. 2512 uit de tegenovergestelde richting komende bus van de BBA. De wagen gleed door op het gladde wegdek, duwde de geparkeerde auto tegen de/ bus aan en botste daarna tegen een lantaarnpaal. Een achter de bus rijdende be stelwagen, die ook moest afrem men, begon eveneens te glijden en kwam tegen een boom langs de spoorsloot terecht. Het hele ingewikkelde geval beperkte zich tot wat materiële schade. Het verkeer in de Langstraat ondervond door sneeuwstorm en sneeuwophoping grote vertra gingen en moeilijkheden. FEESTAVOND K.J.M.V. Morgenavond organiseert de KJlMV in Hotel Verwiel haar jaarlijkse reestavond voor leden en donateurs. Er zal ook gele genheid zijn om te dansen. Aanvang 8 uur. LEDEN DER K.V.P. Zorgt dat gij allen a.s. zondag ter stemming gaat voor de gros lijst. Het gaat er om onze Burgemees ter een goede plaats te bezor gen op het stembiljet. Doet allen uw plicht! BURGERLIJKE STAND. Geboorten Carl J zv L v Haren-Wester- link Elisabeth Edv AA Lau- ilijsen-Schilders Wilhelmina G M dv M F Sell a I ken-M atth ij s- sen Adriana M F dv J A G v Ginneken-Severijns Jean P B M zv P II C Mombers-v Roomen Bernardus J G M zv B J M Koolen-Schoenmakers te Loon- opzand. Overlijden Adrianus Hilgerdenaar 61 jaar echtg A C v Beek Theodorus Henkelman 83 jaar wedr M W Muskens Johannes H Kipping 65 iaar Geertrui Maijers 1 dag te Sprang-Capelle. Huwelijksaangiften J C Möring 24 jaar en M A in 't Groen 23 jaar beiden alhier A W Witloks 49 jaar te Helvoirt en W J, M Abers 51 jaar alhier. Huwelijken C M Schoelitsz 21 jaar en S G Westerlink 22 jaar beiden alhier. Ingekomen A P van de Wiel van Drunen HM Dingemans van Loonop- zand CM van Grol van Vlis- singen JA van Hoof en gezin van Sparng-Capelle J W M Roost van Budel C G Domen van Driebergen-Rijsenburg J T W, de Jager van Pannerden A V Ingen van Oosterhout. Vertrokken M J Hesselberth naar Raalte H J M van Oldenbeek naar Tilburg L van Eeten naar Raamsaonk. AGENDA. Bioscopen. Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Rose Bernd", 18 jaar. Luxor 8 uur: „De vleugels van de vloot". 14 jaar. Dezelfde voorstellingen op zondag 26 jan. om 6 en 8.30 uur. Zaterdag. Gemeenschapsruis' 8 uur: In stuif; dans swingsextet The All Stars. OP EEN DANSOURSUS van DANSINSTITUUT ln zaal „THALIA" te Waalwijk leert U ln 18 weken GEZELLIG EN GOED DANSEN Reeds meer dan 10 jaar cursussen in Waalw^k. Dagelijks Inschrijving voor de nieuwe cursussen, welke begin februari aanvangen, bij de eigenaar van Thalia, ZATERDAG 1 FEBRUARI voor leerlingen en oud-leerlingen We zijn deze keer maar eens lekker thuisgebleven, want het weer is nogal vries-dooierig en over de grens zitten ze toch ook niet iedere dag te feesten en te lachen. Bovendien dachten we waarom niet eens de pen gesto ken in de rondborstige boezem van het eigen land om er een sappig, lacherig en levenswarm stukje uit te trekken En dat hebben we dan maar gedaan, maar het enige lachebekkie dat we er aan kregen, was die me neer uit Hank met z'n sus-huis. Voor de rest viel er over de wo ningbeweging nergens wat te la chen. De enige burgemeester, die nog een zij het wat aarzelend glimlachje ophield, was burge meester Teijssen van Waalwijk. Maar hij heeft dan ook een toe wijzing van 108 woningen gekre gen, en als daar nog de 100 van het plan „Continubouw Brabant II" bijgekomen zouden zijn, zo als was toegezegd, dan hadden de Wollukers op fluweel geze ten. De heks van de bestedings beperking heeft dit woning- bouwsprookje echter in de war gestuurd... Dus 108 woningen toch nog altijd een aantal om in deze tijd blij mee te zijn voor Waalwijk met 1400 wo ningzoekenden. Daarmee is de blijdschap in de Langstraat ook echter schoon op, want burge meester Snels van Drunen moet het met 34 woningen voor 300 woningzoekenden zien te klaren, terwijl de zaken in Loon- opzand nog beroerder liggen: 31 woningen voor 469 woning voor burgemeester v. d. Heijden zoekenden. Loco-burgemeester Berkelmans van Vlijmen komt er zo op het oog niet slecht af met 30 woningen voor 90 wo ningzoekenden, maar daar moet dan wel even bij verteld worden, dat in Vlijmen nog 45 noodwo ningen opgeruimd moeten wor den en dat er 10 woningen moe ten verdwijnen in verband met de aanleg van de nieuwe provin ciale weg. Burgemeester Prins- sen van Raamsaonk zit ook wel heel erg in de stiefmoederlijke hoek met 14 woningen voor 381 woningzoekenden, evenals zijn ambtgenoot in Geertruidenberg, mr. Faure, die er toch iets beter van afkwam met 19 woningen vooij 206 woningzoekenden. Wat de jongste magistraat van de Langstraat, burgemeester v. Erp van Waspik, met 2 woningen moet doen, weten we niet, maar hij moet er 50 woningzoekenden mee blij maken. Bovendien zit burgemeester van Erp met het ontstellende aantal van 165 krot woningen op een totaal van 700 woningen. De stille verwachting, dat de deur van de bestedings beperking op een kier zou ko men voor de gemeenten met een lager verzorgingspeil, is dus op een wel zeer grote desillusie uit gelopen. Het wordt burgemeester v. Erp wel heel erg moeilijk ge maakt. Zo hebben we dus de helemaal niet lacherige, maar wel lach wekkende figuur, dat 7 Lang- straatse gemeenten met een ge zamenlijk inwonertal van circa 62.000 zielen en 2900 woningzoe kenden tezamen voor 1958 een woningtoewijzing hebben gekre- gen van 238 stuks. En daarvan moeten dan eigenlijk nog worden afgetrokken de 165 krotwonin gen in Waspik en de 45 noodwo ningen in Vlijmen en de 10 wo ningen, die in Vlijmen moeten verdwijnen. Wilt u wel even de ze winst uittellen! Doen we er nu werkelijk wel verstandig aan om de beste dingsbeperking zo zwaar op het stuk van de woningbouw te la ten wegen? Doen we er niet veel beter aan om de ettelijke dui zenden werkloze bouwvakarbei ders zo gauw mogelijk weer het gereedschap in de hand te geven 'om een einde te maken aan twee zorgwekkende vraagstukken: de werkloosheid en de woningnood. En dan maar wat minder geld tegen straaljagers aangooien. Ieclere keer dat zo'n_ding zich aan diggelen vliegt en dat ge beurt nogal eens zitten we voor een miljoen in de boot, een miljoen, waarmee we in de wo ningbouw voor de geestelijke gezondheid van ons volk dus wonderen hadden kunnen doen. Voorlopig gaan we in de boe zem van het eigen land niet meer on zoek naar een lacherig stukje. JAARVERGADERING ST. JAN Op zondag 19 januari hield de Kon. Erk. Harmonie St. Jan in de zaal van café-restaurant Piet van Dun zijn jaarvergadering. In zijn openingswoord met het ge bruikelijke welkom aan de leden en de beste wensen voor het reeds in getreden jaar en een terugblik op het zeer geslaagde solisten-con- qours, deelde voorzitter van Dijk mede, dat de vereniging twee zilve ren jubilarissen telt nl. de heren de Man en H. Oosterwaal, van wie de huldiging op de komende statiedag zal plaats vinden. Zowel de geestelijke adviseur pas toor Rietra, als het bestuurslid Th. Musters konden wegens ziekte de vergadering niet meemaken. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde als hoogtepunten het reeds genoemde solistenconcours, 'n concert in samenwerking met Bel Canto en het herstel van de oude traditie -dauwtrappen-. Het memo reerde tevens het afscheid van voor zitter Soethoudt die door benoeming elders zijn functie moest neerleg gen en in wiens plaats de heer J. van Dijk gekozen werd. De pen ningmeester kon een niet onbevre digend geluid laten horen, hoewel uit zijn jaarverslag bleek, dat St. Jan zich de komende jaren nog voor zware lasten gesteld ziet, terwijl men het jaar na afwikkeling van enige lopende rekeningen, praktisch zonder geldmiddelen afsluit. Na een onderzoek door de kas- commissie werd de penningmeester over zijn beheer over 1957 gede chargeerd. Aftredend en herkiesbaar waren de heren L. van Gulik, penning meester en C. Oosterwaal en de Haar. Zonder tegencandidaten wer den deze functionarissen met grote meerderheid van stemmen herko zen. Namens het bestuur bracht de voorzitter het voorstel ter tafel om zaterdag 25 januari de jaarlijkse statiedag te houden, waarmee de vergadering eenstemmig accoord ging. In zijn toekomstplannen noemde de voorzitter verder de herdenking van het zevende lustrum; een daar aan verbonden jubileum-loterijeen vernieuwde donateursactie; de deel name aan het bondsconcours; de stichting van een uniformenfonds; 't komende bezoek van de harmo nie Excelsior uit Tilburg aan Kaats heuvel in de loop der komende maand enz. De rondvraag bracht nog enige in. teressante voorstellen, waaraan in de eerstvolgende bestuursvergade ring alle aandacht zal worden ge schonken. In zijn slotwoord deed de voor zitter een beroep op alle leden om alles te doen wat mogelijk is om ook 1958 te maken tot een goed jaar, waarbij hij de nadruk legde op het musiceren, doch tevens aller medewerking verzocht bij het on dernemen van de acties tot verste viging van de kaspositie. Met de christelijke groet sloot de voorzitter daarna de vergadering. EEN OMVORMING. STMT"1 -I,i i yr* De tijden veranderen en zo is het niet te verwonderen, dat ook instel lingen van de kerk, evengoed on derhevig aan de tijdsveranderingen wijzigingen ondergaan in meer mo derne zin. Kaatsheuvel had voor 25 jaren nog een bloeiende H. Familie en een niet minder bloeiende con gregatie. De tijden voor het houden van de bijeenkomsten, strookten in de laatste jaren niet meer met ver schillende gelegenheden, die plaats en omgeving bieden en het gevolg is geweest, dat de bijeenkomsten ge regeld minder bezoek kregen. Reeds een paar jaren geleden is daarom een hervorming van de H. Familie doorgevoerd, die nu in plaats van de zondagoefeningen eens in de maand een avondoefening houdt, met zo mogelijk telkens een andere spreker over een voor onze tijd ac tueel onderwerp. Het gevolg is een drukker bezoek geworden. Thans worden er ook plannen beraamd, om in dezelfde zin een nieuwe vorm aan de meisjescon gregatie te geven door ook een maal in de maand b.v. op elke 2e vrijdag een bijeenkomst te houden en dan niet uitsluitend voor onge huwde dames, maar ook voor ge trouwde vrouwen. Niet steeds zul len deze bijeenkomsten in de kerk worden gehouden, doch er zouden mogelijk b.v. twee buitenkerkelijke vergaderingen in opgenomen kun nen worden o.a. voor de vertoning van een goede film als: Abbé Pier re, Monsieur Vincent, Jeanne d'Arc, Bernadette en vele anderen. In deze zin richtte zich kapelaan H. Pas van de parochie St. Jan met goedkeuring en instemming van pastoor v. d. Spijker met een circu laire tot de parochianen, welke o.i. wel instemming zal vinden. 20 JAREN BESTAAN K.A.V. Ter gelegenheid van de viering van het 20-jarig bestaan van de af deling Kaatsheuvel van de K.A.V., zal op zaterdag 25 jan. in de zaal v. d. Gildenbond om half 8 des avonds 'n Lourdesfilm vertoond worden, waarin drie gebeurde won deren op de voet te volgen zijn. Deze filmvertoning is behalve voor de leden van de KAV ook toeganke lijk voor vrienden, kennissen en verdere belangstellenden, de leden van de KAB, doch niet voor kinde ren. EEN BUURTFEEST. Kaatsheuvel heeft nog één buurt die de traditie van voor een 10-tal jaren is trouw gebleven en jaarlijks zijn .buurtfeest' viert. Het is de wijk Roestenbergstraat met een gedeelte van de Vaartstraat, een wijk, die weet wat feesten is en het daarom elk jaar met veel gezelligheid doet. Het wijkbestuur heeft ook voor dit jaar de zaken weer degelijk voorbereid en zo zijn wij er van overtuigd dat zaterdag 25 januari om 7 uur heel „Euphonia" weer tjokvol zal zitten om in onderlinge buurtvriendschap de avond door te brengen. Er is gezorgd voor een 1ste klas pogramma, dat verzorgd wordt door 't Brabants Dans- en Cabaret gezelschap van Johnny Hermans, met Johnny zelf als conferencier en imitator, Peter Laurent als humo rist, Ad de Vries als ster van de avond en Joop Hendriks, Brabants meest gevierde accordeonist. Daarnaast wordt natuurlijk ge zorgd dat de kelen niet droog ko men staan, terwijl ook de inwendige mens nog versterking krijgt. Alles bijeen een avond, die niemand zal willen missen. JAARVERGADERING ZANGKOOR ST. JAN. Dinsdagavond hield het parochi aal zangkoor St. Jan in Euphonia zijn jaarvergadering met de gewone huishoudelijke agenda, waarbij de aftredende bestuursleden, de heren J. Emmers en L. Nieuwenhuijsen, in hun functies met algemene stem men werden herkozen. Uitvoerig werd door de voorzitter, de heer Th. v. d. Linden, de actie nieuwe le den te winnen voor het koor, voor enige weken reeds vanaf de kansel door de geestelijkheid ingezet, be sproken, waarbij het voorstel werd gedaan om een voor adspirantleden te geven cursus ook te doen volgen door de leden van het koor en deze cursus te stellen op de gewone re petitie-avond. Omtrent de jaarlijkse koorreis werd besloten zo mogelijk deze te maken naar het Wereldmuziekcon cours te Kerkrade in de maand au gustus, om daar de uitvoering te be luisteren van de Beethovenmis, die door 500 Duitse zangers, met bege leiding van het Bamburg Sympho- nie-orkest zal worden gegeven. APOLLO'S Kaatsheuvel staat een nieuwe pres tatie te wachten. Voor een paar we ken heeft een vol Apollo-theater versteld gestaan van de prestaties van de Balletschool van de parochie St. Jozef, onoder leiding van Mej. Greet de Cock. Toen reeds stond vast, dat een tweede uitvoering van een balletschool zou volgen, n.l. die van de Kaatsheuvelse Balletschool, <^§5er leiding van Mej. Elly de Jong uit Eindhoven, voor Kaatsheuvel en omgeving geen onbekende, daar zij reeds zeven achtereenvolgende ja ren de balletten instudeert van de Kaatsheuvelse revues en daarmee jaar op jaar een stijgend succes oogst. Reeds meermalen werd Mej. de Jong aangezocht om ook in Kaats heuvel een Balletschool op te rich ten, om daardoor de vrouwelijke jeugd vanaf de prilste leeftijd me thodisch tot goed ballet op te lei den. En Mej. de Jong, die ook in Eindhoven verschillende Balletklas sen verzorgt, heeft eindelijk aan de vele verzoeken gehoor gegeven en begon het vorig jaar, toevallig juist op dezelfde dag dat Mej. Greet de Cock in de St. Jozef parochie start te, met haar school in de zaal van de heer Piet v. Dun. De toeloop was direct zeer groot, doch om de zaak te kunnen overzien, moest Mej. de Jong het aantal gaan beperken tot 100 leerlingen, die zij indeelde in 4 klassen: meisjes van 6 tot en met 8 jaar, meisjes van 9 tot en met 11 jaar, meisjes van 12 tot en met 14 jaar, en een groep ouderen tot 16 jaar. Wat Mej. de Jong in dit eerste jaar met haar leerlingen bereikt heeft, zal zij op 3 en 4 februari a.s. in het Apollo-theater laten zien. In het programma, waarin zij ve le typisch landelijke dansen biedt, treden alle kinderen van haar bal letschool, zonder uitzondering, op en het gehele programma wordt daar bij uitsluitend door haar leerlingen verzorgd, uitgezonderd dat in een ballet, als fee een harer leerlingen (Mej. R. Hagen) uit Eindhoven op treedt. We kunnen het gehele program ma nog niet melden, maar zoals wij vernemen komt er een pinguinbal- let, een eskimoballet, een negerbal let, een muizenballet en meer an dere leuke balletten in voor en alles geheel gecostumeerd. Mej. de J. heeft geen kosten ge spaard, want de verlichting wordt* weer verzorgd door de heer Reich- ardt uit Roosendaal, wat het geheel weer 'n effect zal geven, dat sprook jesachtig zal zijn. De daarbij beho rende muziek is geheel passend voor het programma op de band op genomen. Ongetwijfeld zal er weer grote be langstelling voor deze balletuitvoe ringen bestaan, waarom wij het praktisch noemen, dat hiervoor twee avonden zijn vastgested. SOLISTENCONCOURS Met veel toewijding en zorg is door het werkcomité van de Kon. Erk. Harm. Apollo het solistencon cours voorbereid, dat op a.s. zondag 26 januari en zaterdag en zondag 1 en 2 februari is vastgesteld. Voor de echte muziekliefhebbers worden dit weer dagen van hoog spanning, vooral gezien de grote deelname, die naar dit concours uit- gaat en de kwaliteit die er op inge schreven heeft. Zeer bekende solis ten, duo's, trios en kwartetten uit het gehele land staan ingeboekt en zullen komen wedijveren om de mooie prijzen, die voor dit concours zijn toegezegd. Het programma luidt: Zondag 26 januari 12 uur: ope ning door de voorzitter van de Kon. Erk. Harm. Apollo, de heer André Schalken. 12.30 uur: aanvang van het con cours. Zaterdag 1 febr. 14.00 uur: aan vang concours. Zondag 2 febr. 12.30 uur: aanvang concours. Zondag 22.30 uur: uitreiking van de ere-prijzen en officiële sluiting. De jury, de wel een zeer zware taak te wachten staat, is samenge steld uit de heren P. v. Mever en A. Molenschot, een zeer deskundig duo, dat tot oordelen volkomen bevoegd is. Concourspianist is de heer Chr. Kuijten. Rest ons nog te vermelden dat de jongste deelneemster de jongedame Joke Jansen uit Rotterdam is, die als trompetiste reeds in de afdeling Uitmuntendheid uitkomt en nog maar 11 jaar oud is. Agenda. Zaterdag 7 uur n.m. KJMV- bal in het Apollo-theater, KRO- orkest. Zaterdag 7 uur n.m. Buurt feest Roestenbergstraat, zaal Euphonia. Zaterdag 7.30 uur n.m. Lour desfilm Gildenbond KAV- en KAB-Ieden. Zaterdag 3 uur n.m. Statiedag Kon. Erk."Harmonie St. Jan zaal P. van Dun. Zondag 12 uur v.m. opening solistenconcours Apollo in Apol lo-theater.! Zondag 12.30 uur aanvang so listenconcours Apollo-theater. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harmonie St. Jan zaal P. van Dun. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk.'Harmonie Apolio zaal W. Smit. Kadercompetitie K.N.B.B. In de kadercompetitie van de KNBB had dinsdagavond in het clubhuis van KOT bij de heer P. v. Dun de ontmoeting plaats Kaat.sheuvel-Ti 1 lm rg, waarin uit kwamen voor Kaatsheuvel de heren Wim en Cor Soeterboek en J. v. d. Kaa en,voor Tilburg de heren J. Franken, M. v. Kuijk en A. Franken jr., Kaatsheuvel won deze wed strijd met 42. Vooral de ont moeting van leermeester J. Fran ken met de leerling Wim Soeter boek was zeer spannend. Dat de leerling hierbij van de leermees ter won, mag de heer Franken zich als,een eer aanrekenen. De hoogste serie 157, die de heer Franken op tafel lei, waartegen de heer S. 124 stele als jhoogste serie, mag wel het bewijs zijn, dat de heer S. deze partij niet ge wonnen gekregen heeft. De uitslag was Wim Soeterboek (400) car. h.s.. brt. gm. 400 124 10 40.— Jan Franken (400) 302 157 10 30.20 Coij Soeterboek (250) 207 49 23 9.— M. van Kuijk (250) 250 40 23 10.87 Jan v. d. Kaa (175) 175 17 A. Franken jr. (200) '154 25 25 6.16 Stemming groslijst. Zondag a.s, heeft de stemming plaats voor de groslijst van de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van de KVP. In tegenstelling met de vorige groslijStstemmingen zal zondag a.s. zitting gehouden worden niet alleen in de Gildenbond, doch ook in het parochiehuis van Berndijk en wel in de Gildenbond van half negen tot half twee en in het parochiehuis in Bern dijk van half negen tot twaalf uur. Er moeten 8 stemmen wor den uitgebracht voor de geldig heid van uw stemming. HANDBALSPORT KAATSHEUVEL Handbalver. DESK. Wederom gingen j.l. zondag 2 teams van de handbal naar de veilinghallen te Breda, om daar weer eens een sportieve middag te beleven en dat is 't ook nu weer ten volle geworden. De dames van Desk kregen 3 wedstrijden te spelen, die zij met volle beleving hebben gespeeld. De wedstrijd K.S.B. DESK, 4 0. Ondanks het prettige, vlotte spel, kon onze voorhoede het zuivere schot niet krij gen, vele goed gerichte schoten gingen dan ook hoog over het doel. Ook de achterhoe de weerde zich danig bij iedere aanval, maar kon niet verhinderen dat de eindstand 4-0 werd. Tachos-Desk 2-1. Deze wedstrijd werd door beide vereni gingen goed gespeeld; bij de rust was de stand 1-1. Alles op alles ging het weer, waabij Tachos kans zag nog een puntje te scoren, waardoor de eindstand 2 1 werd. Desk-K.S.B. 2-1. Dit was 'n spannende wedstrijd, waarin onze dames evenals die van KSB zich vurig weerden bij iedere aanval. Het woordje „zakken" door onze aanvoerster, werd tel kens ten volle begrepen, waardoor de aan vallen van KSB telkens verbroken konden worden, of ongerichte schoten op het doel konden geven. Na 8 min. spelen kwam de stand op 1 - 0 in 't voordeel van Desk, maar enkele minuten daarna wist KSB de stand gelijk te maken. Na de rust wist Desk dank zij het vlotte spel van de voorhoede de stand op 2 -1 te brengen. Ook de ach terhoede liet steeds een zeer goed spel zien en weerde iedere aanval keurig af, zodat de eindstand 2-1 bleef. De heren van Desk kregen 5 wedstrijden te spelen. KSB-Desk 6-2. Deze wedstrijd had, gezien de sterkte van KSB, geen nederlaag behoeven te wor den, maar de voorhoede wist geen raad met de hun opgelegde kansen; aan de kwa liteit van de keeper lag het niet, want zeer veel schoten die het publiek reeds telde, wist hij nog te keren. Tachos I-Desk, 6-6. Deze spannende wedstrijd geeft met deze uitslag wel de beste krachtsverhouding weer. Juliana - Desk 6 - 8. Tegen het sterke Ju liana wist Desk de volle winst te behalen, door zeer goed samenspel van de voorhoe de werden veel schietkansen prachtig be nut. Desk - Roosendaal 8-11. Wisten de Desk-mannen de vorige wedstrijd tegen R'daal gelijk te spelen, nu moesten zij bei de punten aan R'daal laten, de achterhoe de was niet opgewassen tegen deze lange atleten. Desk-Juliana 9-11. Bij deze wedstrijd ging het om de derde plaats. Desk had reeds genoeg aan een gelijk spel, doch Ju liana heeft kans gezien om Desk onder zich te houden, waardoor dus de Desk-heren op de 4e plaats geëindigd zijn in deze zaal handbal-competitie. Al met al mogen de Dessers handballers en handbalsters terug zien op een paar prachtige sportdagen, waarin zij ook de no dige ervaring in 't zevenhandbal hebben opgedaan. Vooral de dames die 't zeven handbal practisch nooit gespeeld hadden en in 't begin aan de snelheid nog niet ge wend waren, kregen vooral in de laatste wedstrijden dit spel aardig te pakken. Nu is 't weer wachten op de tweede helft van de veld-handbalcompetitie. Vriendschappelijke wedstrijden worden er niet ingelast, daar dit verboden is door het N.H.V. Aspiranten Des. Ook voor jullie zijn er zaterdag gëen wedstrijden; wel is 't nor maal om 3 uur trainen. KEGELSPORT. Rondgang T.K.B. 1957 - '58 na afloop in Loon op Zand. Klasse IRoode Haan 1978; NOP 1954; Herinnering 1911; Zet 'm op 1872; Reünie 1839; R.E.K. 1829; K.I.K. 1719; Vriendenkring 1690. Klasse B Adam 1927; Alles Om 1926; De Natte Spons 1883; Alles of niks 1873; Eva 1744; 6 Irene 1742; NIOD 1735; Vr. Poedelaars 1708; 9 Onder Ons 1689; ROL 1591. Drietallen Roode Haan 1024; Renie 983; NOP 982;Alles of Niks 981; De natte Spans 976; et 'm op 931; Alles Om 925;

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 10