Waalwijkse en Langstraaise Courant Gemeenteraad. Waalwijk Uit Lmng voor: KOEKOEK-KLOKKEN J. OVERSBE i DE WERELD ROND Drunen Elshout Haarsteeg Vlijmen MAANDAG 27 JANUARI 1958 Uitgever: Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschilnt 2 x per week DE ECHO HEI ZUIDEN 81e JAARGANG No. 8 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8# 3.10 franco P-P. Advertentieprija: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dn VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Agenda en prae-adviezen voor de openbare vergadering der gemeente Waalwijk, te houden op donderdag 30 januari 1958 om half 8 ten ge meentehuize. 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehou den 27 december 1957. 2. Ingekomen stukken: a. Van de Ged. Staten; b. Van de Districts-Schoolart- sendienst: Verslag over het 4e kwartaal 1957; c. Controleverslagen rekenplich- tigen. 3. Voorstel tot vaststelling van een partieel uitbreidingsplan oost zijde Klooster weg. 4. Voorstel tot het aanvragen van rijksvoorschot ingevolge art. 56 der woningwet voor de bouw van woningen in het raam van de „Continubouw Brabant II". 5. Voorstel tot vaststelling van een regeling inzake het verlenen van tegemoetkomingen bij vrijwil lige beschikbaarstelling van woonruimte. 6. Voorstel tot het verlenen der ge vraagde medewerking ingevolge art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de St. Petrusscholen te Waal wijk. 7. Voorstel inzake afrekening der vergoeding ingevolge art. lOlbis der lager onderwijswet 1920 voor de vakleerkrachten der u.l.o.-scholen over 1955. 8. Voorstel inzake afrekening der vergoeding ingevolge art. 10 Ibis der lager onderwijswet 1920 voor de vakleerkrachten der u.l.o.-scholen over 1956. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet ter voorberei ding van een plan tot aanleg van ©en sportpark te Besoyen. 10. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 20 juli 1954 tot verhuring van een industriehal aan de Stahl Chemische Indus trieën N.V. alhier. 11. Voorstel tot onderhandse ver huring van een gebouw aan de „Stichting Gemeenschapshuis Baardwijk". 12. Voorstel tot verhoging van het crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten voor februari 1958. 13. Voorstel het toepasselijk verkla ren van de aan het rijksperso neel toegestane looncompensatie wegens de per 1 augustus 1957 ingevoerde huurverhoging op de secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand in Noord-Brabant. 14. Wijziging begroting 1957. Prae-advies: Vergoeding i.v.m. vrijwillige beschikbaarstelling woonruimte. Bij beschikking van 19 november 1957', nr. 48387, is door de gezamen lijke Ministers van Maatschappelijk Werk, van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, van Financiën en van Binnenlandse Zaken, Bezitsvor ming en Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie, een nieuwe regeling in het leven geroepen, inzake het toe kennen van een tegemoetkoming in de kosten van het vrijwillig beschik baar stellen van woonruimte. Evenals haar voorgangster - vast gesteld op 31 december 1948 - heeft de nieuwe regeling ten doel een doelmatige verdeling van de woon ruimte te bevorderen door de fi nanciële bezwaren, verbonden aan 't vrijwillig verschaffen van woon ruimte, geheel of grotendeels op te heffen. Indertijd n.l., op 28 juli 1949, is door de raad besloten om medewer king te verlenen aan de toepassing van de thans vervallen rijksregeling, door een gedeelte van de aan par ticulieren toe te kennen vergoedin gen voor rekening van de gemeente te nemen. De maximaal toe te ken nen vergoeding is bij de nieuwe rijksregeling aanmerkelijk ver hoogd, terwijl thans ook meerdere kostensoorten in de vergoeding be trokken kunnen worden. Krachtens de rijksregeling wordt aan de gemeenten een tegemoed- koming verleend in de kosten, wel ke door haar zijn vergoed: a. aan degene, die voorzieningen aan een onroerend goed laat aan brengen met het oogmerk aan meer gezinnen woongelegenheid te verschaffen dan waarvoor dit goed zich zonder het aanbrengen van deze voorzieningen zou le nen; b. aan degene, die teneinde mede te werken, dat méér woongele genheid ter beschikking komt, bij i hem in gebruik zijnde woonruim- j te vrij maakt en dientengevolge kosten moet maken voor verhui zing wederinrichting (hieronder niet begrepen de aanschaf van mèubilaire goederen) en/of op slag van meubilair. De tegemoetkoming bedraagt 75% van de door de gemeente werkelijk betaalde vergoeding, met dien ver stande, dat de tegemoetkoming van het Rijk aan de gemeente ten hoog ste kan bedragen: voor voorzieningen bedoeld sub a: 600.behoudens in zeer bijzon dere gevallen, waarvoor vooraf door de Minister van Maatschappelijk Werk een hoger bedrag is toege staan, voor verhuizing een bedrag, geba seerd op 75% van de plaatselijk voor inboedeltransport ten behoeve van gemeentepersoneel geldende prijs per kubieke meter (deze prijs is landelijk vastgesteld door de Ne derlandse Bond van Verhuizrs), voor inrichtingskosten een bedrag gelijk aan 50% van de huurwaarde der in gebruik genomen kleinere woning (woninggedeelte), vastge steld overeenkomstig de Wet op de Personele Belasting 1896, voor opslag van meubilarie goede ren een bedrag van f 75.- De gemeente is uiteraard vrij om te beslissen of zij medewerking aan deze regeling zal verlenen en in dien zij daartoe overgaat, te bepa len, welk bedrag zij ter beschikking zal stellen. B. en W. zijn van oordeel dat ook in deze gemeente niets moet worden nagelaten wat tot leniging van de woningnood kan bijdragen en stel len daarom voor om een regeling in het leven te roepen, welke voorziet in het toekennen van de bovenbe doelde tegemoetkomingen. Wat be treft de hoogte van deze tegemoet komingen, dient haars inziens de gemeente zich te conformeren aan de rijksregeling, hetgeen inhoudt, dat de gemeente maximaal onder staande bedragen vergoedt: a. voor voorzieningen aan de wo ning als boven bedoeld: 800. per perceel; b. voor verhuizingen: de plaatselijk voor inboedeltransport ten be hoeve van gemeentepersoneel gel dende prijs per m3; c. voor inrichtingskosten: 2/3 ge deelte van de huurwaarde der ingebruik genomen kleinere wo ning; d. voor opslag van Meubilair: 100 gulden. Prae-advies: Extra-crediet rekening-courant Bank Ned. Gemeenten februari '58. Bij besluit van de raad van 27 de cember 1957 werd het normale cre diet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten, dat 300.000.bedraagt, ver hoogd tot 1.965.000.zulks tot 1 februari 1958. In verband met het benodigde extra-crediet voor de maand februa ri is intussen een berekening opge steld en ingezonden aan de bank. Voor februari is een verhoging aan gevraagd tot 1.000.000.Dit be drag ligt aanzienlijk lager dan voor januari, hetgeen zijn oorzaak vindt in de diverse kasgeldleningen, wel ke intussen zijn gesloten. Deze laat ste zijn aangegaan tegen een lagere rente dan door de Bank voor Ne derlandsche Gemeenten in rekening courant in rekening wordt gebracht. Aangezien _na verzending van de aanvrage aan de Bank nog een kas geldlening van 100.000.is kun nen worden gesloten, ingaande 1 fe bruari a.s., zal voor februari slechts verhoging van het maximum-crediet in rekening-courant nodig zijn tot 900.000.—, dit is dus 600.000.— boven het normale crediet. B. en W. stellen voor het ont- werp-besluit inzake het bepalen van het maximum-crediet in rekening courant bij de N.V. Bank voor Ne derlandsche Gemeenten voor febr. 1958 op 900.000.aldus vast te stellen. medicijnen en tapijten hun lief de opbloeide als rozen in de Moorse tuinen van Granada. Ten avond zochten zij telkenmale hand in hand de verstilling van de Osse beemden en landouwen, en dat zij daarbij geen oog had den voor de rood-witte tralie hekken van ir. den Hollander, getuigt van het tijdloze waarop hun liefde was geënt. Barbara en Frans slipten dus onder het dalende traliehek van de n. s. door, want welk verliefd hart laat zich op zijn reis tegenhou den door de fantasieloze baan van een trein? En er zou niets febeurd zijn als zij aan de andere ant weer onder het traliehek waren doorgekropen. Maar mid den tussen de ijzers, die voeren naar de verlokkingen van Parijs, de exotische uitbundigheid van Capri en de blauwe nachten in de Spaanse tuinen, kwam over Frans, wat wij altijd „het" noe men. Midden in 't smalle straat je van ir. den Hollander stond het ïeven van twee jonge men senkinderen stil in een kus, die hen als raketten naar de zeven de hemel joeg. Een duizeling wekkende sprong in het heelal. De oude baanwachter, dit zien de, glimlachte even en op zijn doorgroefd, goedhartig gelaat brak even) de glans van verre da gen door, toen zijn leven nog niet gevangen zat tussen twee rood-witte traliehekken. Maar toen de twee jonge ruim.tevaar- S Het lot heeft duizend gezich ten, beste maandagse mensen, en daarom kan het soms gebeuren, dat we op ons smalle voet ganger als we nog altijd zijn levenspad lieflijkheden en teder heden ontmoeten, die bijna niet meer van deze wereld zijn. Had den wij ons vanwege de sombere Langstraatse burgemeestersge zichten niet voorgenomen om voorlopig niet meer in de gast vrije boezem van het eigen land op zoekj te gaan naar het jolige, warme leven? Jawel, maar we waren nog maar net 'n dagmars ver door het besneeuwde land naar Iokkender verten, toen twee mensenkinderen ons pad kruis ten, voor wie de haast en de technische foefjes van deze tijd niet die betekenis hebben, wel ke de nederlandse spoorwegen van ir. den Hollander er aan toe kennen. Twee koningskinderen, die voor het manakiale speelgoed van onze dagen een sublieme minachting aan de dag hebben gelegd en daarvoor door het ge mene volk naar het schavot zijn gesleept. En dit is dan de geschiedenis van Barbara en Frans uit Oss, waar tussen prozaïsche worsten, ders bleven staan waar ze ston- denij, tikte de oude baanwachter tegen zijn venstertje en riep: „Hé, wat moet dat daar!" Een domme vraag in dit geval. Van uit de verte kropen de vurige ogen van de trein snel naderbij en de baanwachter begon op nieuw te brullen. Maar de ko ningskinderen kusten voort. De baanwachter dook in zijn knop pen en handles. In het smalle straatje werden de-rustige groe ne ogen plotseling rode onheils- vonken. „De trein!" brulde de baanwachter, maar wie denkt er nog aan een trein, wanneer hij Mars al lang voorbij is. Kner pend en knarsend kwam het ijzer tot stilstand. Er verschenen ge- uniformeerde mannetjes met boekjes en balpennen, die de na men van de koningskinderen noteerden. Ze werden vooi' de rechter ge sleurd en de Officier eiste van elk 15.waarme de rechter het eens was, omdat ze 't trein verkeer ontwricht hadden. Voor deze magistraat in al z'n wijsheid en geleerdheid hebben wij toch niet meer over dan een meewarig glimlachje, omdat ner gens bij hem de gedachte is op gekomen, dat de moderne tech niek de liefde ontwricht. Barbara en Frans, gii komt beiden in ons gouden boek van de ongekroonde koningskinderen. HL K.V.P. AFD. DRUNEN bepleit meer eenheid bij de gemeente raadsverkiezingen. De K.V.P. afd. Drunen is van mening dat het nuttig is bij de a.s. gemeenteraads verkiezingen meer eenheid te betrachten. De gemeenteraad van Drunen. bestaat uit 11 leden en er zijn niet minder dan 6 lijs ten. Deze versnippering van de lijsten van de verschillende groepen en standen kan niet bevorderlijk zijn voor een goede en doelmatige vertegenwoordiging, aldus het KVP-bestuur afd. Drunen. Tevens zijn er stemmen opgegaan, dat bij de komende verkiezingen nog meer lijsten zullen uitko men en het KVP-bestuur meent mede op aandrang der leden van 'de KVP te moe ten waarschuwen tegen nog verdere ver snippering. Waar de verhoudingen zoals de ze thans in Drunen bij de gemeenteraads verkiezingen historisch zo gegroeid zijn, meent het bestuur geen stappen te moe ten doen, om de partijen tot elkaar te brengen, maar alleen door goede voorlich ting te moeten wijzen op de noodzaak van goede samenwerking en centralisatie van de verschillende groepen op een lijst. Het punt der gemeenteraadsverkiezing vormde vrijdagavond op een algemene ver gadering van de KVP in de foyer van de Hoge Braken een belangrijk onderwerp. Van verschillende zijden werd dit geval be licht, maar* eenparig was ook de mening van verschillende leden van de gemeente raad die ter vergadering aanwezig waren, dat meer eenheid nuttig kon zijn. Ondanks het aandringen van sommige leden zal het KVP-bestuur nog niet tot positieve daden overgaan, maar zich beperken tot voorlich ting en goede diensten. Op deze vergadering werd ook het woord gevoerd door de heer J. Reijnen, die uit voerig besprak de ontwikkeling van de bui tenlandse politiek sedert 1945. Hij besprak daarbij de blokvorming van Oost en West en de betekenis der onderontwikkelde ge bieden. Ook schetste spr. de betekenis van de Euromarkt en de Euratoom, alsmede de betekenis van de lagere publiekrechte lijke lichamen als provinciale staten en ge meenteraden. Er werden nog verschillende vragen ge steld, welke allen werden beantwoord. Men kwam deze avond ook nog tot de vorming van een werkgroep (kerngroep) welke bin nenkort haar werkzaamheden gaat verrich ten. Het was een zeer geanimeerde en vruchtbare vergadering. BRANDWEER. De Brandweer huldigde zaterdagavond op de jaarlijkse feestavond twee zilveren jubilarissen, n.l. de heren L. M. Musters en Chr. Klerks. Burgemeester Snels, die bij deze gelegen heid het woord voerde, dankte de beide heren die 25 jaar lang voor de vrijwillige brandweer hadden gewerkt, ook nog in een tijd dat met minder materiaal gewerkt had moeten worden. Spr. prees hun plichtsbe trachting en bovenal hun gemeenschapsge voel, die zij door hun lidmaatschap van de brandweer zo duidelijk aan de dag deden treden. Burgemeester Snels spelde beiden de herinneringsmedaille op van de Ned. Ver. van Brandweercommandanten. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer Portier, instructeur en ondercom mandant, die de jubilarissen dank bracht voor hun werk. Practisch geen enkele oefe ning werd door hun verzuimd. Spr. stelde hun tot voorbeeld van de jongere leden en sprak tevens de hoop uit dat de goede geest, welke thans bij de brandweer heerst, zal mogen blijven bestaan. Ook werd het woord gevoerd door de heer Ad Brok namens de brandweervereniging die de jubilarissen dankte voor de goede samenwerking en de goede samenwerking en de goede kame raadschap. De sprekers deden hun woor den vergezeld gaan van enkele mooie ge schenken. De heren Mus.ters en Klerks dankten de sprekers voor hun waarderende woorden. De feestavond was evenals andere jaren weer bijzonder gezellig. Zondagmorgen werd te zijnen huize de heer H. J. van Bladel nog gehuldigd. De heer H. J. van Bladel was ook 25 jaar lang lid geweest van de vrijwillige brandweer. In verband met het bereiken van de leeftijds grens was de heer van Bladel enige tijd ge leden uitgetreden. Burgemeester Snels, de ondercommandant de heer Portier, alsmed- de het bestuur der brandweervereniging waren hierbij tegenwoordig. De brandweer commandant de heer Fr. Elshout, die we gens ziekte beide dagen afwezig was, werd vertegenwoordigd door de ondercomman dant. CONCERT. De R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix gaf zondagavond in de Harmoniezaal van j café van Delft haar jaarlijks donateurs- I concert. De zaal was maar matig bezet, wat spijtig was voor zulk een uitermate boeiend concert. Naast de verschillende werken voor het orkest, kregen we ook te horen enkele trio's en kwartetten. Het ge heel stond o.l.v. de heer Ton Kotter. GESLAAGD. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaag de voor het candidaatsexamen veeartsenij- kundige de heer J. Vermeer. Geslaagde en familie proficiat. CURSUS. Onder auspiciën van de RKJB afdeling Elshout zal door de heer van Rosmalen te 's-Bosch een tuinbouwwerktuigencursus ge geven worden. Lessen in de jongensschool. Aanvang zeven uur. OUDERAVOND. A.s. woensdag zal door de meisjes van het Genovevagilde en de verkenners en welpen van de St. Jansgroep in de zaal van het parochiehuis een Ouderavond gegeven wor den. Om te voorkomen dat de spelers en speelstertjes te laat naar bed zouden gaan, worden de bezoekers verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn, zodat er precies om half 8 begonnen kan worden. Het programma omvat niet minder dan twaalf nummers. De gebruikelijke loterij ter versteviging van de kas, ontbreekt natuurlijk ook niet. Ook de districtscommissaris de heer Monthé zal aanwezig zijn. KERKELIJKE FANFARE. Door de bestuursleden van de kerkelijke fanfare zal in de loop van deze week weer bij de parochianen worden aangeklopt voor de jaarlijkse bijdragen van haar ereleden, donateurs en begunstigers. Het hoopt op een even royale steun als andere jaren. Zondag 2 febr. zal in café Klerks door de fanfare een balavond gehouden worden. De statiedag wordt gehouden op zaterdag 8 febr. en zal zoals gebruikelijk vooraf gegaan worden door een muzikale rondgang door de verschillende straten der parochie. AGENDA. Maandag, donderdag en vrijdag tuin- bouwwintercursus. Woensdag en zaterdag trainen tafelten nisclub. Dinsdag trainen RKJB. Donderdag volleybal. Donderdag repetitie gem. zangver. Zondag repetitie Kerkelijke Fanfare. Donderdag vergadering KVP café van Oyen om 8 uur. K. V. P. Voor de leden van de K.V.P. zal a.s. don derdag om 8 uur in café van Oyen een zeer belangrijke vergadering worden gehouden. De bedoeling is om bij voldoende belang stelling van de zijde der leden te komen tot saipenstelling van een KVP-candidaten- lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing Gezien het grote belang dat ook de parochie in het nieuwe college van gemeenteraads leden een behoorlijke en evenredige verte genwoordiging heeft is een talrijke opkomst van de parochianen zeer gewenst. TAFELTENNIS. Het eerste herenteam van de Smashers heeft op prachtige wijze revanche genomen op het eerste team van Cor du Buy uit Den Bosch. Moesten zij in het Bossche sta dion De Vliert een 6-4 nederlaag incas seren, op eigen terrein werd het een royale 9-1 overwinning. De heren A. Willems en J. Janssen wisten beiden drie punten in de wacht te slepen en de heer H. Willems 2. De overwinning in het dubbelspel werd 't negende Elshoutse winstpunt. Het tweede sloot de eerste helft van de competitie af met een eervolle overwinning op Animo te Vught. Door deze overwin ning staat dit team ongeslagen alleen aan de kop van de ranglijst. Smashers 4 verloor van Shooting Stars uit Nieuwkuijk met 2-8. In een hoofdredactioneel artikel trekt „Het Huisgezin" van zaterdag j.l. een heel boos en verontwaardigd gezicht tegen het Nijmeegse dagblad „De Gelderlander" Vanwaar deze scherpe boosheid van een Brabants, dus in wezen goed moedig blad? Niet, naar ik aanneem, omdat deze beide dagbladen elkaar in het abonnementen-vaarwater zitten. Neen, „Het Huisgezin" van drs. Joep Naninck is in rep en roer, om dat „De Gelderlander" een weliswaar eigentijds, maar daarom niet minder onnet streek je wil uithalen. Zoals u weet zal mr. E. Sassen in verband met zijn benoeming tot lid v. d. Eurotom-commissie zijn functie als Eerste Kamerlid neerleggen. Hij zal ivorden opgevolgd door onze bur gemeester, die Brabants plaatsver vanger is op de Gelders lijst, waarop mr. Sassen een plaats had. Dit klinkt ingewikkelder dan het is. De Bra bantse mr. Sassen werd destijds door de Gelderse Prov. Staten tot lid van de Eerste Kamer gekozen, terwijl de Gelderse burgemeester Ch. G. Kletser (Arnhem) door de Brabantse Prov. Scaten tot senator werd uitverkoren. Met dit foefje kropen zowel de Bra banders als de Gelderlanders dooi de mazen van de Prov. Wet van ISbQ, die bepaalt, dat een statenlid niet door de eigen statenleden tot lid va de Eerste Kamer han worden geko zen, zonder daarbij het Statenlid- maatschap te verliezen. De Braban ders, die graag na. Sassen in de Eer ste Kamer zagen, en de Gelderlan ders, die dezelfde wens koesterden ten aanzien van burgemeester Matser, gingen toen ruilen. De Gelderse Sta ten kozen mr. Sassen en de Brabant se Staten de heer Matser. Dat mocht wel Door dit kiestechnisch handig heidje konden mr. Sassen en de heer Matser toch lid blijven van de Prov. Staten, waarin zij beiden fractieleider waren. Voor beide senatoren werd ook een plaatsvervanger aangewezen, voor mr. Sassen een Brabandervoor de heer Matser een Geldersman. Al dus was de Gelders-Brabantse over eenkomst. En nu mr. Sassen dus gaai ver trekken, moet zijn plaats in de Eerste Kamer volgens recht en billijkheid worden ingenomen door een Braban der. Dit zou dr. M. van Heivoort, burgemeester van Boxtel, moeten zijn, maar omdat deze reeds lid van de Tweede Kamer is, komt de twee de plaatsvervanger in aanmerking, en dat is burgemeester Teijssen. Maar wat zegt „De Gelderlander nu? Niks te maken met afspraken en overeenkomsten, wij willen de Nij meegse hoogleraar prof. Groeneveld. Onze professor is veel beter dan jullie burgemeester zeggen deze Gel derse jongens, zonder deze chauvi nistische bewering overigens met be wijzen te staven. Er zouden boven dien al veel te veel burgemeesters in de Eerste Kamer zitten. Noch de kun digheid van prof. Groeneveld, noch het feit, dat al veel burgemeesters senator zijn, heeft met de zaak iets te maken, zoals „Het Huisgezin" heel juist opmerkt. Het gaat hier om een overeenkomst tussen de Gelderse en Brabantse K.V.P.-fracties en „De Gelderlander" geeft blijk van een wel zeer twijfelachtige mentaliteit, wan neer het deze zonder meer opzij wil schuiven. Of is het misschien zo, dat „De Gelderlander" zijn gezicht niet wil verliezen? Het blad heeft wellicht in argeloze onwetendheid over de ge sloten overeenkomst het bericht ge lanceerd, dat mr. Sassen zou worden opgevolgd door prof. Groeneveld, en ik acht het niet uitgesloten, dat het deze informatieve blunder middels een elke redelijke grond missende campagne, die in strijd is met de journalistieke waardigheid, in het kleed der waarheid wil hullen. Des te erger! Hoe dan ook, het botweg opzij schuiven van gesloten overeenkom sten doet met dit Nijmeegse onfat soen ook zijn intrede binnen de eigen landsgrenzen, hetgeen, om met de prins der vaderlandse dichters te spreken, een „misselyck teeken' is. HANNIBAL. 1 KEN iWW>W«l h.ii» m EEN ECHT VERTROUWD ADRES TONEEL. Door de toneelvereniging Ernst en Luim zal op de zondagen 26 jan. en 2 febr. tel kens in de zaal De Harmonie, haar tweede winteruitvoering worden gegeven. In no vember j.l. werd een toneelstuk opgevoerd dat een zeer dramatisch karakter droeg, maar thans is de keuze gevallen op een blij spel dat tot titel heeft: „Annemarie, zeg jij 't maar." Ernst en Luim heeft in 't verle den reeds vaak getoond heel wat in haar mars te hebben, daarvan getuigt haar re pertoire, waarop vele prachtige toneelwer ken voorkomen. Daarom lijdt het geen twij fel of ook dit blijspel, waarvan de regie be rust bij de heer P. van Oijen uit Waal wijk, zal weer volle zalen trekken. CULTURELE AVOND. De Culturele Vereniging Onzenoort hield op zondag 26 jan. in de aula van het klooster Mariënkroon weer een culturele avond verzorgd. Oorspronkelijk zou deze avond op zondag 12 jan. j.l. hebben plaats gehad, maar door onvoorziene omstandig heden kon deze toen geen doorgang vinden. Als spreker trad ditmaal op Mgr. Pessers, O.F.M., die vertelde van de ervaringen en de toestand in rood China. Vele jaren is genoemde bisschop on der de heidenen in China werkzaam ge weest. Door de rode terreur vervolgd is Mgr. Pessers in de gevangenis terecht ge komen en later zelfs ter dood veroordeeld. Hij wist echter vrij te komen en naar zijn vaderland terug te keren. Velen hebben ongetwijfeld met aandacht deze tragedie gevolgd. Het was een leerza me avond. CONCERT. Met welwillende medewerking van de fanfare Oefening en Uitspanning uit Wijk en Aalburg gaf zaterdagavond j.l. de Kon. Harmonie St. Caecilia in de zaal De Har monie voor haar donateurs en leden van de supportersclub een concertavond, waar voor de belangstelling ondanks het zeer slechte weer zeer groot was. Onder leiding van de heer S. Pijpers uit Den Bosch bracht St. Caecilia voor de pauze een zestal mu zieknummers op onberispelijke wijze ten gehore. Na de pauze werden door de fanfare Oefening en Uitspanning uit Wijk en Aal burg onder leiding van de heer Moors uit ".'lijmen eveneens een zestal hoogstaande nummers uitgevoerd. Deze fanfare die er onlangs in is geslaagd om in de hoogste af deling, n.l. de Vaandelafdeling een le prijs te behalen, wist het auditorium te boeien WINKELGALERIJ TEL. 2898 O n l"""~l'~*" i met de werken vol kleur en klank uitge voerd. Evenals directeur en leden van St. Caecilia, mocht ook Oefening en Uitspan ning met aan het hoofd directeur Moors na afloop van een zeer voldaan en dank baar publiek een hartelijk en welverdiend applaus in ontvangst nemen. Het was in alle opzichten een zeer ge slaagde en hoogstaande muziekavond. JAARVERGADERING HARMONIE. Zondag na de Hoogmis hield de Kon. Harmonie St. Caecilia in de zaal De Har monie onder voorzitterschap van de heer L. v. d. Plas haar jaarvergadering over '57. Na allen welkom te hebben geheten gaf de voorzitter een uitgebreid overzicht over het voorbije jaar. Daaraan kan worden ontleend dat het voor de harmonie een heel bijzonder jaar is geweest, met als hoogtepunten de ingebruikneming van de nieuwe uniformen en het belangrijke feit dat aan de harmonie het praedicaat Koninklijke werd verleend. Maar, zoals de voorzitter liet uitkomen, de ze hoogtepunten brengen ooi? verplichtingen mee. Zo zullen de muzikanten moeten to nen ook die naam waardig te zijn. Het is van groot belang dat de superieure afdeling waarin St. Caecilia zich bevindt ook in de toekomst behouden blijft, maar het handhaven daarvan zal alleen kunnen worden bereikt als de leden een grote ac tiviteit aan de dag blijven leggen. Dank bracht hij ook aan de dirigent, de heer Pij pers uit Den Bosch, die alles in het werk stelt om het corps nog hoger op te voeren. Uit het financieel verslag dat hierna door de secretaris de heer L. v. d. Heijden werd voorgelezen, bleek dat de uitgaven Steed9 groter worden en er zullen wegen moeten worden gevonden om hieraan het hoofd te kunnen bieden. De aftredende bestuursleden B. v. d. Berk en A. v. Halder, werden bij acclamatie her kozen. Nadat nog enkele punten van minder belang waren behandeld en de rondvraag aan de orde was geweest, sloot de voorzit ter de vergadering. UITVOERING R.K. BOERINNEN. Zondag 26 jan. presenteerden de R.K. Boerinnen en de R.K.J.B. het toneelstuk: Morgenrood, in drie belrijven, door A. Boe- re. Regie de heer J. Schoonen. Nadat de heer Kamp, districtsleider van de Jonge Boeren, de aanwezigen verwelkomd had, sprak hij zijn voldoening uit over de grote belangstelling, want de zaal was tjokvol. Het zware stuk werd op uitstekende wijze vertolkt. De hoofdrol, Christiaan Verstegen, door H. Klerks, werd op uitstekende wijze vertolkt. Maar eent moet toch genoemd

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1