WAALWIJK KAATSHEUVEL UITSLAG K.V.P. STEMMING PROVINCIALE STATEN f f I i 1 I ■a f 1 1 Dr. J. L HERMANS f i 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 JANUARI 1958 2 Neusden Sprang-Capelle Waspik GESLAAGD. Op 25 janauri j.l. slaagden te Tilburg voor het praktijkdiploma machineschrijven de volgende dames Franka Snels, Ria de Jong, Tiny v. Esch, Lia v. Zon, Joke Beerens en Toos van Dijk. Zij genoten allen hun oplei ding bij de Eerw. Zusters, le Zeine 7, Waalwijk. Op 25 jan., slaagden te Til burg voor het aldaar gehouden examen „Praktijkdipioma Steno grafie en Machineschrijven de volgende condidaten Steno: Nettie Suoss eri Ria v. Dalen, beiden uit Waalwijk. TypenCarla Paulides Sprang- Capefle en de heer Herman Gre- ve uit Waalwijk. Geslaagden genoten hun op leiding bij de heer L. v. d. Leur, Grotestraat 238 te Waalwijk. Dr. v. BEURDENSCHOOL. R.K. Middelbare Handelsavond school Waalwijk. Geslaagd voor Praktijkdiplo ma Boekhouden: K. Ketelaars te Waalwijk en voor Moderne Be drijfsadministratie (M.B.A.j J. v. Daalen te Waalwijk en C. Roe ien te Kaatsheuvel. NED. BOND VAN OUD-STRIJ DERS EN DRAGERS VAN HET MOB.-KRUIS Afd. WAALWIJK. Tijdens de onderlinge schiet wedstrijden, gehouden op don derdag 23 januari in de zaal van de Gecroonde Leersse is de wis selbeker in het bezit gekomen van 't lid A. v. d. Wiei. 't Heeft aan spanning niet ontbroken, want nadat alle schutters aan bod waren geweest, was de stand als volgt: 1 en 2 A. v. d. Wiel en A. de Leijer, elk met 56 punten (maxi mum 60)i2 N. v. Loon jr. 54 pt. 4 en 5 Fr. Schoenmakers en A. Rijken elk met 50 punten. Een beslissing tussen 1 en 2 was nodig, waarbij A. v. d. Wiel 54 punten wist te halen en daar mede in het bezit kwam van de wisselbeker. De Leijer bleeft slchts 1 punt achter, maar moest toch met 53 punten wachten op een volgende gelegenheid. Op donderdag 30 januari a.s. zal kapitein v. d. Veer een lezing houden over de toestand in het Midden-Oosten, in het bijzonder de ontwikkeling in deze gebie den na de revolutie in Hongarije. Kapitein v, d. Veer is geen on bekende in Waalwijk; reeds en kele malen werden door hem le zingen gehouden. Zijn helder be toog, zijn ruime visie op de toe stand en vooral zijn persoonlijke ervaringen zijn een waarborg voor een boeiende avond. Aanvang 8 uur fh de boven zaal van de Gecroonde Leersse. HUWELIJKSWEEK IN DE ST. ANTONIUSPAROCHIE. In de St. Antoniusparochie zal van 9-16 maart a.s. een Huwe lijksweek worden gehouden. De leiding van deze huwelijksweek zal in handen zijn van Pater Hu- bertinus o.f.m. cap. SENSATIONELE FANCY-FAIR VAN DE KAJOTTERS-DRUM- BAND OP 8, 9, 10 FEBR. a.s. De Kaj otters-Drumband gaat de Waalwijkse burgerij weereen paar gezellige dagen bezorgen. Zij wil hiermee haar kas weer vullen en Waalwijk overstelpen met een regen van fantastische prijzen Nu zal men geneigd zijn te zeggen: alweer geld! Maar daar kan de penningmeester en met hem het hele bestuur u een verklaring voor geven. Door de uniformering van het vorige jaar die dank zij de Waal wijkse Middenstand voor het grootste deel werd geschonken, was de kas tot op de bodem leeg. Het bestuur besloot ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van Waal wij ks Belang een groot concours te organiseren. Het waren een paar prachtige en succesvolle dagen, doch door de grote warmte was er weinig be langstelling. Er was dan ook een tekort van pl.m. 1400. Na aftrek van de garantie van het gemeentebestuur bleef er nog een groot bedrag over en dat had tot gevolg dat er een tekort ont stond. De gaten in de kas zijn gedicht, maar ze is en blijft leeg. Daarom' werd besloten 'n grootse fancy-fair te organiseren om de kas weer voor even te vullen, want er zijn weer grote plannen. Men wil n.l. overgaan tot uit breiding vaiy de uniformen en 't opleiden van een afdeling pij pers. Maar bij zo'n bezetting als op het moment zullen minstens 20 pijpers moeten zijn. En dat betekent- 20 pijpers, maar tevens 20 uniformen. Vandaar dat het bestuur u nu reeds uitnodigt tot een bezoek aan deze fancy-fair. U zult er zeker geen spijt van hebben. Want dank zij de vrijgevigheid en gulle medewerking van de Waal wijkse fabrikanten en winkeliers zijn een aantal prijzen bijeenge bracht, die ieders verwachting overtreffen. Op deze Fancy Fair zal men zien dat het bedrijfsleven meeleeft met de Drumband en dat Waalwijk 't centrum van de schoen- en lederindustrie is. On telbare schoenen, leer, onder- W g 3 s 8 (5 Raamsdonksveer stemmen en hebben zich daar mee candidaat gesteld voor de groslijst. De totaal uitslag in de kies kring Heusden luidt Zie lijst. KIESKRING HEUSDEN VOLGDE K.V.P.-ADVIES. A. Kamp en burgemeester J. Tejjssen candidaten voor groslijst. doKVD-11 hebben de leden van de KVP in de kieskring Heusden hun stem uitgebracht voor de samenstelling van de groslijst voor de a.s. Statenverkiezingen. Het door de KVP voor deze stem ming uitgebrachte advies luidde ,?ranïp' Drunen2. J. Teijs- uen' Yn-alwijk: 3- M. V. Wagen- g' .V,^nen; 4- A- Snels, Dru- nen; 5. Chr. yan Herpt, Herpt De kiezers' hebben dit politiek advies opgevolgd, want de heren A. Kamp en J. Teijssen verwier ven een grote meerderheid van zowel als boventuig, kleding, li keur levensmiddelen, huis'hou- de yke artikelen, sigaretten, cho colade, enz. enz., te veel om op te noemen, worden tegen fantas tisch lage prijzen verloot. Zondags een middag voor on- ze Waalwijkse jeugd met alles overtreffende attracties. Nu kan men reeds loten ver krijgen voor de grote loterij. En wat voor een loterij. Met elk lot hebt u vrij entrée tot de fancy- fair (eenmaal)., 3 maal kans. op een hoofdprijs, te weten een ra dio en een dames- of herenrij wiel en een keukenkachel en tal van andere prijzen. De prijs per lot slechts... 0.25. In de diverse stands zullen er prachtige prijzen te winnen zijn. Het Rad van Avontuur is de gro te trekpleister, hier worden de bovengenoemde prijzen voor be lachelijk en ongelooflijk lage prijzen verloot. Terecht zal op 8, 9 en 10 febr. a.s. in Waalwijk de roep gaan: 't Is weer raak, het kan niet op. De Drumband slaat alle prijzen. De loten zijn reeds verkrijg baar bij alle leden van 't corps of bij het secretariaat van de Kajotters-Drumband Thorbecke- laan 23, tel. 2929. De voorraad is beperkt en Wè zouden u willen adviserenvoor ziet u van loten en tot slot aa(n allen tot ziens op deze onverge telijke fantastische Drumband- fancy fair. BOEIENDE EN PRETTIGE GYMNASTIEKDEMONSTRATIE VAN O.W.S. De r.k. Waalwijkse Gymnas tiekvereniging O.W.S. gaf zater dagavond in De Gecroonde Leers se een boeiende en prettige gym- nastiekdemonstratie. Het ge deelte voor de pauze werd gevuld door de jeugd van 614 jaar, die het grootste deel van de vereni ging uitmaakt. De diverse oefe ningen en dansen werden vlot en op eèn uitstekende wijze afge werkt. Vooral de boerendans, de kringdans en het ballet deden bijzonder prettig aan en oogst ten dan ook een hartelijk ap- De Waalwijkse KVP-ers zijn heel zwak uit de bus gekomen en hebben maar heel weinig po litieke belangstelling getoond of heel veel gemis aan begrip van de betekenis ook van deze ver kiezingen, en we hadden om tal van redenen wel anders ver wacht Amper de helft van de ongeveer 1200 leden heeft zich de moeite getroost de toch zo korte gang naar het stembureau te maken om daar een belangrijke plicht te vervullen. Er zijn 1308 stemmen van de ongeveer 2400 die uitgebracht hadden kunnen worden genoteerd; droevig maar waar! Zij waren als volgt ver deeld A. Kamp J. Teijssen M. van Wagenberg A. Snels Chr. van Herpt Cen Ant.- Clem. Be- To trum par. par. so ij en taal 273 82 79 95 529 352 94 97 103 646 12 1 4 8 25 31 2 15 11 59 28 11 7 3 49 696 190 202 220 1308 plaus van de talrijke aanwezigen. Na de pauze was het de beurt van de oudere dames en heren en ook zij gaven een vlotte en gave demonstratie te zien, waar- Bij de goede techniek sterk op viel. Deze hele demonstratie heeft aangetoond op welke kun dige en prettige wijze het gym nastiekonderwijs in deze vereni ging wordt gegeven. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Rode step; rood-wit kinder wantje; witte shawl; zijden cein tuur en halsketting; pakje in legzolen; 2 muntbiljetten;' step; padvindersriem met sleutel; kin- derbrileen wit-grijs gestreepte shawl; wart hondje; vulpen; lipssleutel; rode portemonnee met inhoud. Verloren: Jongensjasje; rode step; fiets tas; verlovingsring; zwarte knip- portemonnee met inhoud; akte tas; damesbril; herenpolshorlo ge; aktetas met schoolboeken; gouden manchetknoop; rode por temonnee met inhoud; schakel armband. AGENDA. Maandag en woensdag, Musis Sacrum 8 uur: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden. Luxor 8 uur: „Kruitdamp", 14 jaar. Gecroonde Leersse 8 uur: Ont wikkelingsavond KAB m.m.v. 't cabaretgezelschap van Ton 'en Joop van Engelen. Dinsdag. Musis Sacrum 8 uur: Het Bra bants Orkest o.l.v. Hein Jordans m.m.v. Fran^oise Onfroy, viool (Kunstkring). Gemeenschapshuis 8 u.Sport- forum Ned. Kath. Sportbond. Donderdag. Gecroonde Leersse 8 uur: Ka pitein v. d. Veer houdt lezing over het Midden-Oosten (Bond van Oud-Strijders). RAADSVERGADERING. Openbare vergadering der gemeen te Loon op Zand op vrijdag 31 jan. 1958 om 7 uur, in de vergaderzaal van het gebouw gemeentewerken. Agenda. 1. Vaststelling openstaande notu len. 2. Ingekomen stukken: a. van Ged. Staten; b. van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Ad viezen der Vereniging van Nederlandsche Gemeenten: diverse rapporten inzake con trole van kas en boeken; c. van A. M. de Kort, Duikse- hoef 8 te Loon op Zand: een bezwaarschrift inzake zijn aanslag in de electrificatie- baatbelasting voor het jaar 1957. 3. Voorstel tot het verlenen van 'n crediet voor uitbreiding van het waterleidingnet in de onrenda bele gebieden. 4. Voorstel tot vaststelling ener verordening tot heffing van op centen op de hoofdsom der per sonele belasting. 5: Voorstel tot het geven en wijzi gen van straatnamen. 6. Voorstel tot het afwijzend be schikken op een door de N.V. Smarius' Import te Tilburg inge stelde beroep tegen de weige ring van een bouwvergunning. 7. Voorstel tot het doen van grond- transacties. 8. Voorstel tot het verstrekken van een algemene machtiging aan 't college tot het aangaan van kas geldleningen, rekening-courant overeenkomsten en andere kort- geldleningen gedurende het jaar 1958. 9. Voorstel tot het vaststellen van de 11e wijziging van de gemeen te-begroting voor het jaar 1957 (bouw 7 woningwetwoningen). 10. Voorstel tot het treffen van voorzieningen met betrekking tot de salariëring van het amb telijk personeel in dienst dezer gemeente. 11. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening, groot driehon derdduizend gulden, bestemd voor de financiering van de aan leg van de verbindingsweg KaatsheuvelDe Moer. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de vervan ging van bovengrondse leidin gen door ondergrondse kabels en de aanpassing daaraan van de straatverlichting te Loon op Zand. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het restant van de uitbreiding van het electriciteitsnet in de ge meente. 14. Rondvraag. VERENIGING HUISEIGENAREN. In de bovenzaal van café-restau rant „Euphonia" hield de vereniging van Huiseigenaren, aangesloten bij de Nederlandse Bond van Huis- en Grondeigenaren, zjjn jaarvergade ring. In zijn openingswoord liet de voor zitter, de heer Tuerlings, de voor naamste feiten van het voorbije jaar even de revue passeren, waarin hij meer bijzonder de aandacht schonk aan de laatste huurverhoging. Er wordt opgemerkt, dat de Bond van Huis- en Grondeigenaren in zijn actie feitelijk maar weinig zou hebben bereikt, maar dan is feite lijk uitsluitend gelet op de zwarig heden van de huidige wet Groot boek Woningverbetering verbonden, doch men laat dan na deze te zien tegen de achtergrond van het na oorlogse huurbeleid. De Bond heeft zich met hand en tand verzet tegen de blokkeringsvoorstellen op prin cipiële gronden en zal dit blijven doen. Binnenskamers mag echter worden gesteld, dat er zakelijk heel wat is bereikt en het oorspronkelij ke wetsvoorstel danig is uitgehold. Het oorspronkelijke ontwerp, vrucht van het compromis Romme-Drees, voorzag niet in de wet geregelde tussentijdse deblokkering en stelde ook de uiteindelijke afrekening op losse schroeven. Alles zou geschie den bij Algemene Maatregel van Be stuur op voorstel van de Ministers van Volkshuisvesting en Financiën. Thans zijn wettelijk vastgelegd zo wel de voorwaarden, waaronder tus sentijds tot deblokkering kan wor den gekomen, als de uiteindelijke afwikkelingsdatum. Er kan naar hartelust „geswitchd" worden en ook de rentevergoeding is redelijker dan zo op het eerste gezicht lijkt. De nominale 3% is feitelijk 5%, om dat ook rente wordt geboekt over uitgestelde belastingschuld. Tegen over de naar de mening van een der partijen oorspronkelijke opzet, een te vormen fonds, waaruit eigenaren, die zouden willen „verbeteren" mo gelijk zouden kunnen putten, staat nu het persoonlijk eigendomsrecht over de geblokkeerde bedragen met de mogelijkheid van „switchen". In het ergste geval is het nu geworden een gedwongen spaarregeling voor de huiseigenaren. Stelt men daar tegenover de huurbelasting, waar van destijds zelfs in een troonrede de invoering betekend zou hebben, 't bevriezen van de netto-opbrengst en dus ook van de waarde per mei 1940, dan mag gezegd worden dat de „veldslag" nog glorieus gewonnen is. Een succes, waarin de bond een zeer groot aandeel heeft gehad. Dan kreeg de secretaris-penning meester, de heer Beekmans, gele genheid notulen, jaarverslag en fi nancieel overzicht uit te brengen, waarop geen enkele bemerking bin nenkwam en waaruit bleek dat, on danks het feit dat door de aankoop van verschillende panden door de gemeente in verband met de uit voering van de werken in het uit breidingsplan, meerdere leden van de vereniging hun huizen kwijt zijn geraakt, is het ledental en ook het aantal ingeschreven woningen nog gestegen en bedraagt momenteel 91 leden met 385 woningen. Van de vereniging uit werden vijf aan schrijvingen gericht tot achterstal lige huurbetalers, allen met goed succes. Eenmaal werd de hulp van de deurwaarder en eenmaal van de kantonrechter ingeroepen, beide ke ren met gunstig gevolg. Er wordt op aangedrongen tijdig opgave te doen van eventuele achterstand, om dat dan de oplossing veel gemakke lijker wordt bereikt. Een kascom- missie, gevormd uit de heren Smit en Brekelmans, bracht na controle verslag uit bij monde van dhr. Smit, dat boeken en bescheiden keurig klopten, waarop de voorzitter de se cretaris-penningmeester dankte voor zijn accuraat beheer en over 't boek jaar dechargeerde. Dan besprak de voorzitter nog de aanmeldingspro cedure, waaraan reeds op 1 oktober 1957 moest zijn voldaan, ook voor woningen die niet in huur verhoogd zijn. De storting dient uiterlijk 31 juli 1958 plaats te vinden, doch hier omtrent worden nog gegevens en voorschriften afgewacht. Wie ver zuimde zijn aanmeldingsplicht te vervullen, zal hieromtrent vermoe delijk spoedig iets horen. Na ook omtrent de kwestie wo ningvordering nog het een en ander te hebben meegedeeld, werd met 'n korte rondvraag het officiële ge deelte van de vergadering besloten, waarop nog een zeer welkome trac- tatie volgde, die de thuisblijvers ge mist hebben. Gunning. Het bouwen van een landar- beiderswoning voor de heer P. Klijn aan de van Haestrechtstr. te Kaatsheuvel is na gehouden onderhandse aanbesteding ge gund aan de aannemer Jan de Kort te Kaatsheuvel onder ar chitectuur van de heer Hub. Prins. Groslijststemming. Ondanks de slechte wegen was de opkomst van de KVP-kiezers voor de stemming van de gros lijst voor de verkiezing van de Provinciale Staten zondag nog behoorlijk. Er werden 636 stem men uitgebracht waarvan slechts 4ongeldig en 632 geldig. De uit slag was: P. Coppens 619; Ir. H. v. Haa ren 621; J. Beerens 606; C,'van Beijsterveldt 607; Drs. J. Ver ster 611; P. van Iedsel 608; Me vrouw W. Janssen-Twaalfhoven 603; C. J. Simons 593; P. v. Zon Wanneer ouu-leerlingen van de R.K. H.B.S. alhier mij op on gedwongen wijze hun vroegere schoolbelevenissen komen ver- tellen, wordt altijd ook de naam van Dr. Hermans nog met eer bied en dankbaarheid genoemd. Men typeert hem dan, en zeer te recht, als een nobel mens en een uitermate begaafd docent. Ik zelf heb het genoegen ge had vierentwintig jaar in Waal wijk met hem te mogen samen werken en achtentwintig jaar lang m Tilburg. Dr. Hermans is donderdag j.l. vrij plotseling ge storven en het is mij een be hoefte in wijdere kring uiting te geven aan mijn gevoelens van hoogachting en waardering voor de overledene, van medeleven met de familie. Dr Hermans werd 11 februari 1887 te Brunssum geboren, stu deerde voor onderwijzer, behaal de de hoofdakte en de akte Duits l.o. en slaagde in 1913 als leerling van Dr. Moller voor de akte Ne derlands M.O. Daarna werd hij leraar aan de katholieke kweek school voor onderwijzers te Utrecht en leraar aan de Rijks xi.0.0. te Maastricht. Vervolgens werd hij directeur van de kweek school voor onderwijzeressen te Kcht en na het behalen van de akte Geschiedenis M.O. conrec tor van het St. Bonifatiuslyceum te Utrecht. In 1923 volgde de eer volle benoeming tot docent aan de cursussen van de R.K. Leer gangen ter opleiding voor de Middelbare akte Geschiedenis te Tilburg en te Utrecht, later ook te Roermond. Intussen had hij zich, op 35- jange leeftijd als, „student'' laten inschrijven in de faculteit ynnde Letteren en Wijsbegeerte te Nijmegen en behaalde, natuur- lijk glansrijk, in 1927 de docto- rale bevoegdheid in de Geschie denis, waarbij' hij vooral ook aan de filosofische zijde van deze wetenschap speciale aandacht besteedde. In hetzelfde jaar no digde Dr. Moller, Voorzitter van de Vereniging Ons Middelbaar Onderwijs in Noordbrabant, hem uit in de hogere klassen van de Hogere Handelsschool te Waal wijk geschiedenislessen te geven, welke uitnodiging hij dankbaar aanvaardde: les geven aan de rijpere jeugd was zijn lust en zijn leven. Het leraarschap was voor deze onbaatzuchtige mens niet enkel een eervolle, bezoldigde functie, maar ook en vooral een middel om bij te dragen tot de culturele verrijking en de gods dienstige vorming van de aan hem toevertrouwde jeugd. Zijn geschiedenislessen waren voor zijn leerlingen een geestelijke verademing, ook wel eens een bron van genot, als hij bijvoor beeld de wapenfeiten uit de tijd van Napoleon min of meer dra matisch voordroeg of interes sante bijzonderheden meedeelde uit het leven van historische per sonen. Zijn enorme belezenheid, zijn diepe kennis, zijn vaak hu moristische welsprekendheid, z'n kalm en beheerst optreden en vooral zijn innemende persoon lijkheid imponeerden zelfs de minst rustige leerlingen van de klas. Zij voelden, dat hij hart vpor hen had en zij wisten, dat niemand, die regelmatig de les sen .van Dr. Hermans had ge volgd, bang behoefde te zijn voor het vak geschiedenis op 't eind examen. Ondanks z'n uitgebreide werk kring wist hij nog tijd te vinden voor het samenstellen van een gedegen proefschrift over „Het aandeel van Engeland aan de vorming van het staatswezen der Noordamerikaanse Unie", een standaardwerk van 400 bladzij den compresse druk, met een verbazingwekkende rijkdom aan gegevens op historisch, staat kundig en godsdienstig terrein. Zijn promotor was niemand min der dan zijn hoogvereerde vriend Prof. Dr. Titus Brandsma, die kort na zijn promotie in 1941 door de Nazi's gevangen geno men werd en na een smartelijk lijden in het concentratiekamp van Dachau „gestorven" is. Dr. Hermans heeft precies een kwarteeuw les gegeven in Waal wijk (1927-1952) en heeft in zijn 33-jarig docentschap aan de R.K. Leergangen ongeveer 230 stu denten opgeleid voor de akte Geschiedenis M.O. Hij heeft weinig van het leven genoten en heeft er ook de tijd niet voor gehad. Het leed is hem helaas niet bespaard gebleven. Vooral de dood van zijn innig geliefde echtgenote in 1956 heef;, hem diep getroffen. Zijn steun vond hij toen in de aanhanke lijkheid van zijn kinderen, de ge negenheid van zijn kennissen en vrienden en de dankbaarheid van zijn oud-leerlingen, zijn kracht in de intense beleving van het katholiek geloof. Voor hem was de dood de poort tot het leven. De laatste woorden, die hij sprak, vóór hij zijn be wustzijn verloor, waren Ge loofd zij Jezus Christus. Voor iemand met zulk een hoge le vensopvatting geldt voorzeker Gelukkig de dienstknecht, die de Heer bij Zijn komst wakend vindt. Voorwaar, ik zeg u, Hij zal hem' stellen over al Zijn goe deren. Deze Evangelische woor den mogen de diepbedroefde fa milie tot troost zijn. R. I. P. De Vries. 24; J. van Riel 13; F. Mannaerts 24; L. v. Roosmalen 14; G. Naus 12; Mr. P. Pollen 11; A. v. Roer- mund 8; Mr. C. v. d. Mortel 22; A. Valks 4; Drs. A, van Rooij 41; J. Snoyink 15. worden Clara, de vrouw van Aart, een stads meisje. Deze rol werd door mej. A. Mom- mersteeg zeer voortreffelijk gespeeld; haar spel was te roemen, evenals van Antje, dochter van Christiaan en Stien, eveneens dochter van Christiaan, door A. de Laat en J. Hoorn. Beide dames speelden hun zwa re, maar mooie rol zeer goed De rol van Trien, gedienstige, werd door A. Boom eveneens vlot gespeeld. Bij de heren is de hoofdrol van Chris tiaan genoemd. De rol van Aart werd door A. Kiviets zeer vlot gespeeld. Zijn uit beelding was zeker te roemen. Verder de rol van Gijsbert Gries, man van Antje, door Fr. van Bokhoven; deze mooie rol werd zeer goed weergegeven. Zijn spel was zeer goed, evenals dat van Pleun Reggers door B. van Heivoort. Deze rol werd zeer goed ge speeld, zijn spel was zeer vlot. De rol van Sjef van Kaathoven, een onbekende, die door M. Kiviets Jzn. op bijzondere wijze werd gespeeld werd keurig uitgebeeld. Het applaus dat de speelsters en spelers kregen was wel verdiend. Na afloop dankte de heer Kamp namens speelsters en spelers voor de belangstelling. Hij bracht in het bijzonder dank aan de regisseur de heer J. Schoonen voor de uit stekende regie. Hij hoopte dat de Jonge Boerinnen en de Jonge Boeren zo met het toneel voort zullen gaan. ONTWIKKELINGSAVOND K.A.B. Hedenavond ontwikkelingsavond van de K.A.B. in café A. Klerks. Zeer belang rijke agenda, alle leden worden derhalve verwacht. thi J '„-lid--ij - GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 29 jan. 1958, des avonds acht uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen vergadering 27 dec. en 11 jan. j.l. 3. Ingekomen stukken. 4. Verzoeken van de Kleuterscholen om beschikbaarstelling van gelden ex art. 50 der Kleuteronderwijswet. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onbewoonbaarverklaring van de panden Hoogstraat 43, 45, 47 en 49. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aangaan van kasgeldleningen tot een max. bedrag van f 1.200.000,- voor het 2e kwartaal 1958. 7. Voorstel van Burg. en weth. tot ont eigening in 't belang der Volksgezondheid ten name van de gemeente van de percelen C no. 615, 616, 888, 889, 695. 8. Sluiting. PAARDENHOUDERSVERENIGING „ONS BELANG". Donderdag 23 januari j.l. hield de Ver eniging van Paardenhouders Ons Belang, gevestigd te Capelle haar ledenvergadering in het café van dhr. H. van Veen aan het Bruggetje. Wegens afwezigheid van de voorzitter de heer W. N. Kuijsten, opende de 2e voorzitter de heer J. Oerlemans deze vergadering en riep de aanwezige leden een hartelijk welkom toe. Vervolgens gaf hij het woord aan de secretaris-penningmeester de heer G. v. d. Hoeven, tot het lezen van de notulen der vorige vergadering, welke wer den goedgekeurd, waarna door de secr.- penn. het financieel verslag werd uitge bracht over het boekjaar 1957. Uit dit verslag bleek dat de vereniging op 31 dec. 145 leden telde met 190 verzekerde paarden. De ontvangsten bedroegen f 11776.59 De uitgaven f 10824.37 zodat er een batig slot is van f 952.22. Op het boekje te Sprang staat f 556.91, op dat te Capelle f 650.04, zodat het bezit der vereniging is f 2150.17. De boeken en bescheiden die waren na gezien door de heren G. Rekkers en H. de Bie, waren in orde bevonden; bij monde van dhr. de Bie werd de secr.-penn. dank gebracht voor het beheer, waarna de ver gadering de secr.-penn. decharge verleen de. De aftredende bestuursleden de heren W. N. Kuijsten, G. Achterberg en Min- naard, werden op voorstel en enkele leden bij acclamatie herkozen, waarna de heer Minnaard mede namens de andere herko- zenen de vergadering dankte voor het in hen gestelde vertrouwen en zich de functie wederom lieten welgevallen. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt; de waarnemend voorzitter sloot met een woord van dank voor de opkomst de zeer vlotte en geanimeerde vergadering. A. Kamp J. Teijssen M. van Wagenberg A. Snels Chr. van Herpt 529 646 25 59 49 1308 'S, 237 207 12 49 21 526 60 a Bk co 46 46 3 1 2 to B V co 2 SC SC 3 Q os X X O H 267 173 105 151 94 22 208 67 188 80 2167 210 142 76 106 74 19 177 61 177 73 2014 18 32 26 86 19 3 22 3 4 253 74 25 7 13 8 4 40 23 2 305 13 4 4 8 5 2 17 3 2 23 153 582 376 218 364 200 50 464 134 394 178 4892 GESLAAGD. De heer G. Couwenberg slaagde te Delft voor het candidaatsexamen Scheikunde. BENOEMD. De heer A. Bax, voorheen werkzaam op de gemeente-secretarie te Willemstad, is benoemd tot schrijver ter gemeente-secre tarie alhier. K.V.P. JONGEREN-ORGANISATIE. Het bestuur van de Jongeren-organisatie van de K.V.P. heeft de heer J. Reijnen uit Kaatsheuvel (kring-voorzitter tevens lan delijk penningmeester der jongeren-organi satie) uitgenodigd een lezing te komen houden over: „De noodzaak van de kath. politiek en van een jongeren-organisatie in het bijzonder." De avond zal gehouden worden in de benedenzaal van het voorma lige fraterhuis. PRO ECCLESIA UITGEREIKT. Alhier werd in tegenwoordigheid van de dames van de missienaaikring de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice op gespeld bij mej. M. de Kleijn, leidster van de Missienaaikring. Pastoor Bekkers reikte de onderscheiding uit. BOND VOOR VEILIG VERKEER. De oprichting van de afdeling R'veer van de Bond voor Veilig Verkeer is een feit. In de grote zaal van Huis ten Deijl heette de heer v. d. Mooren (de voorzitter kon niet aanwezig zijn), vele belangstellenden van harte welkom. Namens de burgemeester sprak de loco-burgemeester G. Nollen. Hij onderstreepte in zijn toespraak het grote belang van de verkeersveiligheid en wenste de afdelingen R'dorp (al eerder opgericht) en R'veer veel succes toe. De zeer leerzame en interessante verkeersfilm viel bij de aan wezigen zeer in de smaak. In de pauze maakten velen van de gelegenheid gebruik zich op te geven als lid van de nieuwe af de--1 ling. Dat het de bestuursleden niet aan ac tiviteit ontbreekt, blijkt uit het feit, dat reeds binnen afzienbare tijd gestart zal worden met een tweetal verkeerscursussen. Dit zal gebeuren in het theorielokaal van de voormalige marechausseekazerne aan de Prins Bernhardstraat. Hier is ook de ma quette, die voor het onderwijs zal gebruikt worden opgesteld. Op deze bijeenkomst werd ook nog het definitieve bestuur geko zen. Tenslotte werden de aanwezigennog nog verrast met een prachtige Noorse kleu renfilm. Be kieskringen Zevenbergen en Tilburg hebben andere lijst-aanvoerders gekregen Mr. Heere inplaats van burgemeester van Oers, en Mr. van Haaren inplaats van A. A ir Tfjgj als waren geadviseerd, n.l. respectievelijk Coppens.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2