De avonturen van Bim en Bam KAATSHEUVEL Apollo in uniform Tafeltennis DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 FEBRUARI 1958 Biljarten t *-aa i nomen; van Kivits kwam de bal bij linksbuiten Junggeburt die een af gemeten voorzet gaf naar rechts, waar Wim Walk klaar stond om on houdbaar in te schieten; 10. Dit doelpunt, dat reeds in de eerste mi nuut werd gescoord, inspireerde de thuisclub tot nog grotere activiteit. Wat echter niemand had verwacht, gebeurde hier; de bal kwam in de vierde minuut weer bij midvoor Timmermans terecht, zag Jungge burt in betere schietpositie staan, schoof hem de bal voor zijn voeten en tegen de harde schuiver die toen volgde was de Empelina-doelman niet bestand; 20. Een zeer goed begin, en gezien de meerderheid die de gastheren de monstreerden, zag het er naar uit dat dé score zeker nog zou worden vergroot. Niet alleen gaf de Haar steeg-achterhoede de Empelina- voorwaartsen geen schijn van kans, maar ook de voorhoede combineer de zo goed, dat de Empelina-backs somtijds raar naar hun vorm liepen te zoeken. In de tiende minuut wist de thuisclub de score weer te ver hogen uit een combinatie, waaraan de gehele voorhoede deelnam; de bal kwam bij Kivits die, geheel vrij staand, hard "en zuiver inschoot;- 3-0. Empelina trachtte de bakens te verzetten, maar de Haarsteegspelers gaven geen duimbreed grond toe, zelfs wist de thuisclub zich reële kansen te scheppen die niet van ge vaar waren ontbloot. Na 20 minu ten te hebben gespeeld, was het an dermaal raak; dit keer was 't mid voor Timmermans die zijn aandeel in de strijd leverde, door een goede kans feilloos te benutten; 4—0. Tot aan de rust werd er door beide par tijen niet meer gescoord, zodat met een flinke voorsprong voor de thuisclub werd gedraaid. De tweede helft heeft de bezoekers zeker teleurgesteld; de animo was geheel verdwenen en omdat de be zoekers zich in het geheel niet in spanden om de achterstand te nivel leren, werd het een vrij slappe ver toning; de strijd speelde zich hoofd zakelijk op het middenveld af en de doelen kwamen slechts sporadisch in gevaar. Toch kreeg de thuisclub de beste kansen de score te verho gen; tot tweemaal toe kwam mid voor Timmermans vrij voor 't Em- pelina-doel, maar schoot even zove le malen naast. Een onverwachte uitval leverden de gasten 10 min. voor het einde een tegengoal op; 't was de midvoor die, na te zijn doorgebroken, hard inschoot; 4—1. Hierna ging de wedstrijd als een nachtkaars uit en had Haarsteeg verdiend gewonnen. LOONOPZAND. Uno AnimoGemert 13. Het is Uno niet gelukt enige winst te behalen tegen Gemert. De overwinning van de bezoe kers was ook ten volle verdiend. Het was duidelijk te zien dat hier een ploeg aan het werk was die een kans maakt op de titel. Het samenspel was veel beter en men had een groter doorzettings vermogen, en bij Uno kwam hier nog veel aan te kort. Over de wedstrijd het volgende; Na eerst een minuut stilte in acht genomen te hebben voor de Engelse sportvrienden, mocht Uno aftrappen. Gemert krijgt al direct enkele mooie scorings kansen welke niet benut worden. Een schot van, de halfspeler van Noye gaat rakelings naast het doel van Gemert. Na 15 minuten een aanval van Gemert, die om gezet wordt in een doelpunt. Wel keerde doelman Aussems het schot, maar de achter hem val lende bal wordt over de lijn ge werkt, 01. Uno speelde veel te kort. Na een half uur kwamen de bezoekers aan een 20 voor sprong doordat een schot van de midvoor door Aussems wordt gewist. Direct daarop weer een schot van v. Noye rakelings langs de paal, maar Gemert komt ook weer terug. Een opge legde kans wordt meters naast geschoten en zodoende breekt de rust aan met een 20 voor sprong voor de bezoekers. Na de rust was het. spel meer verdeeld. Een feller Uno maar de afwerking was dikwijls zoek. Na 10 minuten komt de achterhoede van Gemert in 't nauw, maar de doelman kan nog net de bal over de lat tikken. Er komt de ene na de andere corner op het doel van Gemert, maar met kunst en vliegwerk wordt het doel schoon gehouden. Na een half uur maakt A. v. Noye 12. Alls was toen nog mogelijk. Gemert maakt 1-3 door een fout van de Uno ach terhoede, welke prompt wordt afgestraft. Met nog 1 minuut te spelen krijgt Uno"'n strafschop te nemen, welke ver naast wordt geschoten. Zo heeft Gemert een verdiende overwinning behaald en getoond grote ogen te gooien naar de begeerde titel. Uno Animo 2Zigo 2. In een goede en vlotte partij heeft het 2e elftal zich heer en meester getoond over Zigo uit Tilburg. Dit bewijst wel de 61 overwinning, welke zij heeft be haald en zij heeft zich hiermede in de kopgroep gehandhaafd. Baardwijk 4Uno Animo 32. Het derde elftal heeft het niet tot een overwinning kunnen brengen. Met 32 hebben zij de eer aan Baardwijk moeten laten, al was een gelijk spel zeker ver diend geweest. Volgende keer beter. Denk er aan om enkele uren vrij te maken voor de trai ning. Zonder training is goed voetbal niet mogelijk. VLIJMEN. Vlijmense BoysUDI 2—0. Zondag speelde Vlijm. Boys 'n wedstrijd tegen UDI, de ploeg, welke WSC benaderde voor de bovenste plaats. En wat velen niet verwachtten, is gebeurd. Vlijmen hield zich sportief, gaf zich geheel en won met 2--0 Vle ze spannende wedstrijd. UDT, de ploeg mét de gevaarlijke midvoor Jetten, werd door stopper Loen sen lam gelegd. Verder zorgden P. Parijs en K. Parijs voor de ge vaarlijke mannen in de voorhoe de van UDI en Vlijmen hield z'n doel schoon. De scheidsrechter riep de aan voerders bijeen en er werd ge tost. Vlijmen was de gelukkige en UDI trapt af. Vooraf werd 2 mi nuten stilte in acht genomen voor de verongelukte Engelse voetballers en officials. Vanaf de aftrap was UDI het eerst in de aanval, maar de eerste kans ging door buitenspel verloren. UDI bleef gevaarlijk, maar de verdediging van de Boys. met stopper Loensen aan 't hoofd, was op haar post. Vlijmen trekt ten aanval, speelt prachtig sa men en midvoor van Engelen, komt vrij, krijgt een kans en z'n schot is raak. 10. UDI trapt af, gaat op het doel van Vlijmen af maar Loensen kopt de bal uit het doel. Steeds was er een Boys- verdediger, die UDI in de weg stond. Hierin blonken vooral uit stopper Loensen met K. en P. Parijs. Bij een aanval van de Boys werkt de Wijs zich mooi vrij en wordt gehaakt. De vrije trap, door v. Helvoirt genomen, wordt door de doelman van UDI prachtig gekeerd. Vlijmen komt weer gevaarlijk opzetten, Verschuren krijgt een kans; een achterspe ler redt, de bal komt bij van Engelen, die in de handen van de doelman schiet. Vlij men neemt vanaf de aftrap de bal mee, maar weer redt de doelman van Udi en hiermede komt de rust, 1-0 voor de Boys. Na de rust pakt Udi even flink aan, maar Coensen is de zaak meester en zend de aan vallen retour en Vlijmen gaat op het doel van Udi af, maar meesterlijk redt de doel man van Udi. Vlijmen werkt zich los en van Engelen schiet... juist naast. In dezelfde minuut redde Parijs tweemaal door de bal uit het doel te koppen. Vlijmen komt terug, door een vrije trap van K. Parijs komt de bal bij Verschuren, deze plaatst naar van Helvoirtdie een schijnbeweging maakt en W. Verschuren makakte geen fout, 2-0. Nu is de overwinning van de Boys een feit. Udi probeert nog wel om de achter stand in te halen, maar in de stand kwam geen verandering meer. De Boys wonnen deze spjannende wedstrijd, die door een record aantal bezoekers werd bijgewoond. Wat WSC niet heeft gedacht, gebeurde in Vlijmen. Vlijmen speelde alsof er een kam pioenschap voor zichzelf op het spel stond. De leiding was goed. KAATSHEUVEL. Tafeltennisvereniging N.V.R. Het le damesteam van NVR kreeg j.l. dinsdag een uitwed strijd te spelen tegen Goirke 2 in Tilburg, de koplopers van de afdeling. NVR, die met 1 enkel jmntje minder de tweede plaats bzeet, kon, als deze partij tegen Goirke gewonnen zou worden, kampioen worden in haar klas, Doch het is hun niet gelukt. Behaalde zij bij de thuiswedstrijd een gelijk spel, nu verloor zij met 73 van de Tilburgse da mes. Weliswaar waren er ver schillende spannende game's bij, doch telkens gingen, met veel sorry-ballen, de punten naar Goirke, die deze avond 'n goede partij speelde. Wij mogen er wel even bij vermelden dat mej. D. Dingemans de Goirkese mej. B. Belterman versloeg, die j.l. zon dag kampioen in haar klasse van Tilburg werd. De andere teams waren afge lopen week vrij van wedstrijden. Kampioenschap 2e klasse Libre 57 - 58 District Waalwijk, Gewest Brab.-Zeeland. R. Maas van B.S.V. kampioen. In het clublokaal van de B.V. K.N.A. (café G. Ouwerkerk) werden in de afge lopen week de finales gespeeld om het per soonlijk kampioenschap 2e klasse libre '57- '58, van het District Waalwijk van de K.N. B.B. Daar H. Kuijs van de B.V. Keesje in de voor wedstrijden reeds rechtstreeks naar de le klasse was gepromoveerd, kon deze speler niet aan de finale-wedstrijden deelne men. De volgende spelers streden dus om de kampioenstitel: M. Teurlings (Central), Cor v. d. Zanden (Ons Genoegen), R. Maas en H. Lombarts (B.S.V.)Cor Elshout (Nooit Volleerd) en W. Pullens (Poedel vrees). De vereniging KNA komt een woord van lof toe, voor de wijze waarop ze deze finales heeft georganiseerd. Het materiaal was prima in orde en de vereniging heeft zich geheel ingezet, om de wedstrijden goed te doen verlopen. Wat de wedstrijden zelf betreft, deze zijn uiterst sportief gespeeld met als uiteindelijk resultaat dat R. Maas, de jonge speler van BSV, het kampioen schap wist te behalen met 8 matchpunten. Cor v. d. Zanden van Ons Genoegen be haalde eveneens 8 matchpunten, doch het algemeen gem., 4.64, van R. Maas bezorg de hem het kampioenschap, waardoor deze speler tevens promoveert naar de 1ste klas se en het district Waalwijk zal gaan ver tegenwoordigen op de Gewestelijke Kam pioenschappen voor deze klasse. Het voltallige districtsbestuur was aan wezig toen de voorzitter de heer Tom Bur- manje namens de KNBB de kampioensme- dalje uitreikte. Spreker wees in zijn hul- digingsspeech op de prestaties die in de kampioenswedstrijden door de jongere spe lers zijn verricht. In de 3e klasse was het een jonge speler die het kampioenschap be haalde en ook nu is het weer een jonge biljarter, die zich in dit kampioenschap de sterkste heeft getoond. Dit is voor de voor zitter een verheugend verschijnsel. Het toont n.l. dat er bij de jeugd krachten schuilen, die de biljartsport op hoog peil kunnen houden. Typerend noemde de heer Burmanje het feit dat beide kampioenen (3e en 2e klasse) lid waren van de B.V. B.S.V., de club van Ad van Cromvoirt, htegeen een bewijs is van de goede lessen, die deze eminente Waalwijkse biljarter zijn leerlingen geeft. Spreker feliciteert de jonge kampioen met het behaalde succes en na de hoop te hebben uitgesproken, dat hij op de Gewes telijke Kampioenschappen de eer van het District Waalwijk zal hooghouden, reikt hij de kampioensmedalje uit. Ook tot de in de voorwerdstrijden naar de le klasse gepro moveerde speler Kuijs van de B.V. Keesje, richt spreker woorden van hartelijke ge lukwensen en verzoekt het bestuur van Keesje (bij afwezigheid van de speler), de ze gelukwensen aan de gepromoveerde over te brengen. Tot de overige deelnemers richt de voorzitter zich in sympathieke woorden; hij prijst hunsportieivteit en wenst allen een volgende maal meer succes. Hij dankt K. N. A. voor de prima organisatie en de heer Ouwerkerk voor zijn uitstekend materiaal. Namens de deelnemers werd aan de kampioen een souvenir aangeboden, terwijl de organiserende vereniging KNA bloemen aanbood. De eindstand was als volgt 1 en kampioen R. Maas (BSV) car. brt. moy. h.s. pt. 729 147 4.64 32 8 2 Cor v. d. Zanden (Ons Genoegen) 690 193 3.56 41 8 3 M. Teurlings (Central) 654 164 3.98 31 6 4 H. Lombarts (BSV) 633 151 4.19 30 4 5 W. Pullens (Poedelvrees) 624 198 3.15 23 2 6 Cor Elshout (Nooit Volleerd) 600 211 2.84 21 2 R. Maas van BSV promoveert naar de le klasse. Cor Elshout van Nooit Volleerd on dergaat een halve degradatie. WASPIK. Waspikse Biljartcompetitie. Stand van de Waspikse Bil jartcompetitie op 3 febr. 1958. Copyr - t r'. i B Box 6 Copgnhcgen BIM EN BAM AAN HET OPRUIMEN. „Kijk es, op het mooiste plekje", zegt Bim, met een boos gezicht „ligt het vol met picnic-rommel, Moet je zien hoe dat daar ligt". „Dat is weer iets van de mensen", Fotsers, 1 KOT 2 Altijd Raak 2 Altijd Raak 1 WK 1 Vriendenkring 2 Vriendenkring 1 KOT 1 HGL 1 wedstr. pt. 15 97 15 94 15 93 15 88 15 77 15 71 i 15 61 16 53 15 46 Uitslagen van 27 januari; HGL 1Vriendenkring 2 46 Vriendenkring 1KOT 1 73 Altijd Raak 1Fotsers 1 46 KOT 2- Altijd Raak 2 4—6 WK 1Vriendenkring 2 73 Ibtslagen van 3 februari KOT 1—Altijd Raak 1 4—6 Vriendenkring 1KOT 2 64 Altijd Raak 2HGL 1 64 WK 1—Fotsers 1 3—7 Wedstrijden voor maandag 10 februari HGL 1Vriendenkring 1 Fotsers 1Altijd Raak 2 Vriendenkring 2KOT 2 Wedstrijden voor dinsdag 11 Altijd Raak 1—WK 1 Het was donderdag 6 februari een historische dag voor de kon. erk. harmonie Apollo. Voor een bijzon dere repetitie op die dag vastge steld, werden de nieuwe uniformen officieel aan de leden van 't corps overgedragen. De voorzitter, dhr. Andr. Schalken, deed dit in een toe spraak tot de verzamelde leden en het bestuur. Hij sprak: Geacht bestuur, directeur en leden. Het is mij een bijzonder groot ge noegen dat ik mij vanavond tot u richt bij gelegenheid van de offi ciële overdracht van de prachtige uniformen namens het bestuur, aan u, de werkende leden van Apollo. Wederom kan een bladzijde toe gevoegd worden aan de rijke ge schiedenis van Apollo. Een histo risch feit, inderdaad, want voor het eerst in het veeljarig bestaan van onze harmonie, is er nog meer har monie gekomen in onze gelederen, doordat we nu ook nog harmonieus gekleed gaan in de prachtige unifor men, die vanaf heden tot uwe be schikking zijn gekomen. Een kost baar bezit is weder toegevoegd aan de bezittingen van Apollo. Naast 't instrumentarium is thans de harmo nie zover gecompleteerd, dat er ei genlijk niets meer te wensen valt. Wij hebben nu eigenlijk alles wat een harmonie zich' maar kan wen sen: nieuwe instrumenten, 'n drum band, uniformen, de vaandelafdeling en een goede directeur. Met grote trots kunnen we nu naar buiten op treden, omdat het geheel er nu keu rig verzorgd uitziet. Dat wij thans de beschikking heb ben over dit prachtige stel unifor men, is te danken aan de activiteit en de prettige wijze van samenwer ken van het gehele bestuur. Hier door komt weer eens te meer tot uitdrukking dat het devies „door eendracht sterk" geen holle phrase is, maar dat door de wil tot samen werking en daarbij natuurlijk de daad bij het woord voegend, prac- tisch alles bereikbaar is, wat men zich ten doel stelt. Gij, werkende leden van Apollo, hebt dit zelf ge toond in de laatste jaren door hard en ijverig studeren in grondige sa menwerking met alles voor de zaak over te hebben. En zo hebt ook gij het vooropgestelde doel, de vaandel afdeling, bereikt. Ik doe wederom een beroep op u allen; blijft op de ingeslagen weg voortgaan, dan zullen nog vele suc cessen voor u zijn weggelegd. Ook op mijn medebestuursleden, die ik vanaf deze plaats mijn erken telijkheid en dank uitspreek voor de energie, waarmee de uniformen zaak is aangepakt, blijf ik een be roep doen tot grote activiteit en sa menwerking, en ook wij, bestuur, zullen nog veel plezier van onze harmonie beleven. Ook aan onze le verancier, de fa. Schraauwers, wil ik mijn erkentelijkheid uitspreken voor de keurige wijze, waarop zij de uniformen hebben uitgevoerd. Alvorens over te gaan tot uitrei king van de drie uniformen aan de heren, die thans nog in hun burger pakje in de zaal aanwezig zijn, zou ik eerst gaarne nog enkele wensen naar voren willen brengen, want nu wij in uniform naar buiten gaan optreden, worden er ook meer eisen aan ons gesteld, wat betreft onze houding en ons gedrag en dan leest de voorzitter de tien geboden voor, waaraan zich de leden in de toe komst hebben te houden. Hiermee klaar, nodigt de voorzit- ter het jongste Apollo-lid, de jonge heer Jos Muizelaar, uit, die hij zijn vader ten voorbeeld stelt als model lid der harmonie. Jan de Vries, het oudste lid, die reeds 55 jaren het Apollo-vaandel volgt, komt daarna aan de beurt en met trots aanvaardt deze trouwe Apollist zijn uniform, om er over 5 jaar zijn 60-jarig jubi leum in te mogen vieren. Als laat ste komt directeur Molenschot aan de beurt, die, zoals de voorzitter zegt, er trots op mag zijn Apollo in de Vaandelafdeling te hebben bin nengeleid. Spreker dankt de heer Muizelaar voor de toewijding, de energie en het vakmanschap, waar mee hij de leiding van Apollo voert en hij spreekt de hoop uit dat hij nog vele successen met 't corps zal behalen. De voorzitter van het V.V.V. bood daarna aan de voorzitter een mooi gegraveerde plaquette aan, ter herinnering aan de promotie in de Vaandelafdeling. De heer Schraauwers Sr. zeide aan de harmonie Apollo iets geleverd te hebben, waarvan hij hoopt dat het de harmonie nog tot groter succes sen zal voeren. Namens de werkende leden bracht de heer P. v. Dijk dank voor de overgedragen uniformen en namens de leden beloofde hij dat een ieder alles zal doen wat in zijn vermogen is, om te beantwoorden aan de ge stelde verwachtingen. Aan de voorzitter van de drum band, de heer Steenbergen, reikte de heer Schraauwers dan 'n pracht hoofddeksel uit voor de tambour- maitre, de hoop uitsprekend dat de drumband de medewerker van het corps zal blijven in dezelfde pretti ge verhouding, waarin steeds is sa mengewerkt. De heer Molenschot maakte van de gelegenheid gebruik om ook een woord tot zijn mannen te spreken. Eerst bracht hij dank aan het be stuur, dat op zo voortvarende wijze de zaak heeft opgelost en als hij zich dan tot de leden wendde, wees hij er op dat tegenover de aanvaarding van het uniform een verplichting staat, die vooral inhoudt dat er een prestige opgehouden moet worden. Hij verklaarde er trots op te zijn di recteur van Apollo te wezen en hij beloofde het bestuur, ook namens alle leden, dat zij hun best zullen doen om zodoende de toekomst met een ruime blik tegemoet te treden. meent Bam op verbolgen toon, „blikken, schillen en papieren, hoe krijgen we 't ooit weer schoon?" Daar komt Jumbo, Bim, nadenkend, krijgt opeens een goed idee „Jumbo", zegt hij, „is een uitkomst, want die weet wel raad daarmee!" Vlug hakt hij een jonge palmboom, Jumbo veegt de rommel aan „Kijk es hoe het nu weer schoon is", roept Bim, „Jumbo, goed gedaan!" BEGUNSTIGERSAVOND „APOLLO". Donderdag 13 februari presen teert de kon. erk. harm. Apollo een avond aan zijn begunstigers om hen op deze wijze dank te brengen voor de in het verleden en meer in het bijzonder bij de laatste actie van 't uniformenfonds bewezen medewer king. Na een populair concert, dat om half negen aanvangt, wordt de avond met een intiem bal besloten, dat om half tien begint. STATIEDAG. De Statiedag van de harmonie Apollo kreeg zaterdag j.l. wel een zeer bijzondere betekenis, toen het corps zich voor de eerste maal offi cieel in uniform aan de burgerij presenteerde. Geen woorden, dat er belangstelling was voor het in keu rige costuums gestoken corps. Daar bij was het weer bijzonder gunstig, zodat de harmonie zich niet tot een kleine trip behoefde te beperken. Bij Pastoor v. d. Spijker werd even een kleine serenade gebracht, dat spontaan met een kleine tracta- tie werd beloond. In eigen home bij hospes Smit teruggekeerd, volgde 'n gezellige avond. De tafel was bij zonder goed, er was gezellige mu ziek voor een dansje met een klein intermezzo - de huldiging van de heer Jan v. d. Heijden, die 40 jaar muzikant was en met een -medalje werd vereerd. De stemming bleef er tot het sluitingsuur, dat nog veel te vroeg kwam. GESLAAGD Voor het diploma Duitse Handels correspondentie van de Nederland se Associatie voor Praktijkexamens slaagde Mej. Ida Klijn. Zij genoot haar opleiding bij het Instituut Klomp-Vorselaars te Tilburg. BOERENGEZINSDAG. De Boerenorganisatie van Kaats heuvel viert woensdag 13 februari zijn jaarlijkse Boerengezinsdag, die met een H. Mis in de St. Jansparo chie wordt ingezet. Na de H. Mis volgt een tractatie en daarop de jaarvergadering met verslagen, be stuursverkiezing en een spreek beurt van Dr. Schouten over „Coö peratie en Organisatie". Met een toespraak van de geestelijk adviseur Pastoor v. d. Spijker en de rond vraag, sluit de morgenvergadering. In de namiddag krijgen we een amusante sportbeweging in de vorm van een voetbalwedstrijd tussen „oude" en jonge boeren. Om zes uur komt heel de boeren familie weer bijeen, om na een ge zonde tractatie op worstebrood en koffie in een „Bonte Avond" de ge zelligheid uit te vieren in een „bon te avond", door de jonge boeren en boerinnen verzorgd. „Kunst en Vermaak" presenteerde: „DE BOOG". In opdracht van enkele H.H. Pas toors uit West-Friesland heeft Tom Bouws; de bekende K.R.O.-mede werker, destijds dit stuk geschre ven. Het behandelt het probleem van een „geloofs-overgang"'door de hoofdfiguur in het spel van het pro testantisme naar het katholicisme. De schrijver is er in geslaagd de juiste sfeer te scheppen en heeft zo doende het amateurtoneel een stuk geschonken dat het spelen waard is: toneelkundig goed opgebouwd, mooi van taal en met een indrukwekken de climax. De toneelvereniging „Kunst naar Kracht" heeft met het opvoeren van dit spel een goede keus gedaan. Dit laatste zijn wij echter van hen gewend en het is derhalve een grote verdienste van deze vereniging, dat zij er zich van onthouden stukken te spelen die gerangschikt kunnen worden tot de zgn. „draken". Een euvel, waaraan dilettantenclubs zich zo vaak aan bezondigen! Over het algemeen werd er goed geacteerd. Eén persoon verdient ech ter een extra vermelding, n.l. dhr. Jos v. d. Assem, in zijn' creatie van „Jan Vermaas" (de hoofdrol). Deze uitbeelding kreeg van hem het vol le pond en een compliment is in de ze dan ook verdiend. Jammer dat een groot gedeelte van het publiek de strekking van het verhaal niet ten volle aanvoelde, maar daar kan noch de schrijver noch de spelende vereniging iets aan doen. Cultureel was het gebodene absoluut verant woord en men kan toch ook niet altijd met een blijspel komen. Waar blijft dan de opvoedende waarde die er van het toneel moét en kan uitgaan? De grime was bij de firma Wijn gaard uit Tilburg in goede handen. Het decor was stijlvol, terwijl de regie in handen was van de heer J. v. d. Hoven uit Waalwijk. Resumerend, kunnen we zeggen dat „Kunst naar Kracht" met ge noegen op deze uitvoering kan te rugzien. Het was, samen met de op voering van het spel „In het witte paard" een goed seizoen. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal P. v. Dun. Woensdag 8 u. n.m. Apollo-Thea- ter „Pioniers van het Westen", 18 j 8 uur n.m. repetitie Harm. Koninkl. Muz. Gez. Euphonia; 9 "uur v.m. H. Mis voor de Boeren gezinsdag; 10 uur v.m. tractatie en jaarverga dering N.C.B. in de Gildenbond; 1.45 uur n.m. voetbalwedstrijd oude en jonge boeren; 6 uur n.m. tractatie leden Boeren- organisaties in de Gildenbond; 7.30 uur n.m. Bonte Avond voor de Boerenorganisaties in de Gilden bond. Donderdag 8.30 uur n.m. Begun stigersavond Apollo in het Apollo- Theater; 8 uur n.m. repetitie Zangvereniging Bel Canto, zaal Piet v. Dun. EINDUITSLAG RONDGANG T.K.B. 1957/'58. 7 februari 1958. A-klasse 1. Rode Haan 3248 2. Herinnering 3228 3. N.O.P. 3202 4. Reünie 3030 5. Zet 'm Op 2998 6. R.E.K. 2985 7. K.I.K. 2874 8. Vriendenkring 2766 degr. B-klasse 1. Alles Om 3158 prom. 2. Alles of Niks 3128 prom. 3. Adam 3109 4. Natte Spons 3071 5. Eva 2939 6. Irene 2927 7. Onder Ons 2894 8. N.I.O.D. 2839 9. Vr. Poedelaars 2750 10. ROL n.a. Drietallen 1. Rode Haan 1703 2. N.O.P. 1615 3. Natte Spons 1589 4. Alles of Niks 1559 5. Zet 'm Op 1536 6. Reünie 1531 7. Irene 1487 8. Eva 1485 9. Alles Om 1485 10. Adam 1421 11. R.E.K. 1241 12. N.I.O.D. 1184 13. Herinnering n.a. 14. Onder Ons n.a. Persoonlijk heren 1. M. Kemmeren 757 kamp. 2. A. de Cock 691 3. P. Kemmeren 682 4. M. Vesters 680 5. J. de Beer 677 6. Th. v. d. Linden 666 7. L. Ceulen 665 8. G. Smulders RH 662 9. I. v. Hettema 657 10. W. Musters 655 11. J. v. d. Ven 649 12. A. v. Hest 646 13. A. Wieland 645 14. A .v. Boxtel 638 15. S. Heijs 636 Persoonlijk dames 1. Mevr. Tuerlings 638 kamp. 2. Mevr. Mutsaers 617 3. Mevr. Doorenbosch 600 4. Mevr. Bernaards 592 5. Mevr. Ceulen 581 6. Mevr. Maassen 578 7. Mevr. Akkermans 576

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 7