WAALWIJK GEC0STUMEERD CARNAVALSBAL Duo Black and White en The All Stars Uit de Langstraat 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 FEBRUARI 1958 6 Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond! 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 15 en zondag 16 febr. Arts H. G. Langemeijer. Apotheek Geers. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 16 februari 1958. Eerste Lijdenszondag. 10 uur v.m.: Ds. L. Schellevis. Bediening Heilige Doop. N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 16 februari 1958. 10 uur v.m. en 6.30 uur n.m. Ds. J. Vink. N. H. KERK BAARDWIJK. Loeffstraat 65. Zondag 16 februari 1958. 9, u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. GEREF. KERKDIENST. A.s. zondag 16 februari des n.m. 5 uur Geref. Kerkdienst in de Chr. H.B.S. voorganger in de ze dienst is DE INSTUIF. De zaterdag j.l. gehouden in- stuifavond, waarbij de muziek verzorgd werd door het ensem ble Joost van den Akker, ken merkte zich door de bijzonder prettige sfeer die er heerste. Nog steeds melden zich nieu we leden aan, zodat binnenkort het 400ste lid verwacht mag worden. A.s. zaterdag 15 februari orga niseert de Instuif een groots ge- costumeerd carnavalsbal, muzi kaal verzorgd door het orkest The All Stars en met als bijzon dere attractie het optreden van het zeer bekende) duo Black and White. Black and White, die regelma tig aan radio-steravonden mede werken, zullen niet hun fantas tische kolderliedjes en oer-ko- mische sketches de feeststem ming ongetwijfeld ten top voeren. Zie ook advertentie in dit nummer. GEMEENTERAAD WAALWIJK Vergoeding i.v.m. vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte. In de jongste vergadering van de raad is een regeling vastge steld inzake het verlenen van een tegemoetkoming bij vrijwillige beschikbaarstelling van woon ruimte. De door het rijk aan de gemeente te dien aanzien maxi maal toe te kenpen vergoeding bedraagt, zoals in het pre-advies nr. 10 'werd medegedeeld, 600.- per voorziening aan een onroe rend goed, behoudens in zeer bij- zondere gevallen waarvoor voor af door 'de Minister van Maat schappelijk Werk een hoger be drag is toegestaan. Bij circulaire van de Minister) van Maatschap pelijk Werk van 19 november 1957, Afd. G.V. (V.W.) nr. 48387 is er op gewezen, dat slechts in zeer incidentele gevallen en bij hoge uitzondering een verhoging van het maximumbedrag voor voorzieningen in overweging zal worden genomen. IMet de in de vergadering van 30 januari 1958 gedane suggestie om in dergelijke gevallen van gemeentewege eveneens een ho ger bedrag dan 800.toe te kennen, kunnen B. en W. zich verenigen. De redactie van het door de raad genomen besluit is daarom gewijzigd als is aange geven in het ontwerpbesluit, het welk de raad ter vaststelling wordt aangeboden. R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING. Algemene ledenvergadering op donderdag 13 februari a.s. des avonds om 8 uur in Hotel De Twee Kolommen. Agenda 1. Opening. 2. Ingekomen stukken. 3. Bestuursverkiezing (de he ren D. v. Oss en J. Zeegers tre den in overeenstemming met de statuten af; beide heren stellen zich herkiesbaar. 4. Financieel overzicht 19o7 met benoeming kascommissie. 5. Bespreking en mededelin gen over jaarlijkse uitgangsdag dames. 6. Bespreking reis naar Brus sel i.v.m. wereldtentoonstelling. 7. Sluiting regionale bijeen komsten op 10 maart a.s. te 's-Bosch. 8. Bespreking Middenstands forumavond, waaraan medewer king wordt verleend door Prot. Ariëns, Notaris van Gurp en de heren van Delft en van Well. 9. Rondvraag. 10. Sluiting roepen beelden nog werden ver duidelijkt, bleek dit te meer. De opmerking die enkele toe hoorders na afloop maakten:: als men zoits hoort en ziet, zou men er naar snakken er zelf ook eens 'n kijkje te kunnen nemen", typeert duidelijk hoezeer men van deze interessante en leerza me avond genoten had. HEROPENING BANKETZAAK. Dei oude winkel van de firma Schapendonk-Verheijden, Grote straat 38, steekt zich deze week in een nieuw kleed. Zaterdag om 3 uur zal de banketwinkel wor den heropend in een moderne banket-, ijs- en frituresalon. Na een grondige vernieuwing en de keurige afwerking, zowel van de winkelbetimmering als van de beschildering, zal dit bedrijf aan gepast worden aan de eisen wel ke thans gesteld worden. Om iets lekkers te kunnen ko pen, moet men niet meer naar het centrum behoeven te gaan, want in eigen omgeving moet men het ook kunnen kopen en dit geldt nu ook voor Besoijen. De winkel, die prachtig indirect is verlicht, geeft een mooie ge legenheid om even iets tc ge bruiken. •Op het gebied van banket is de heer Schapendonk gespeciali seerd, mede door de moderne in richting van zijn uitgebreide bakkerij, waar fabriekmatig al les wordt bereid. De moderne friturc-kache! zal de koper in staal stellen het heerlijke ban- ketbakkersfrite te gebruiken. De ijssoorten, welke hel gehele jaar door verkrijgbaar zijn, beloven iets fijns te worden voor de toe komst. De genoemde bakkerij stelt de firmer in staat gebak en koekjes aan de lopende band te produ ceren, daar alles machinaal en hygiënisch wordt gemaakt. Mo menteel heeft hij ook een prach tige nieuwe elektrische oven la ten inbouwen. Kortom', een be drijf dat er wezen mag. Zie eens de advertentie elders in dit blad en... loop er eens aan. Je kunt er smullen „DE SPULLEBAAS": EEN AAN GRIJPENDE ZWEEDSE FILM. Een bescheiden aantal film liefhebbers heeft dinsdagavond genoten van de prachtige en aan grijpende Zweedse film „De Spul- lebaas", welke in Musis Sacrum werd vertoond in het kader van het Kunstkringprogramma. In sobere, vaak ontroerende beel den tekent regisseur Ingmar Bergman een korte episode uit het zwervend bestaan van een armzalig circusje, dat als door 't noodlot gedreven voortzwalkt van stad tot stad, van dorp tof. dorp. De eigenaar is een doocjk; moe en deerniswekkend menS,f die het liefst het hele circusleven aan de kant zou zetten om rus tig bij vrouw en kinderen te gaan leven, maar zij wijst hem af en zo blijft hij onontkoombaar vast zitten in de greep van het circus, dat aan hem en, de overige artis- ten nauwelijks meer een bestaan kan bieden. Vale, grauwe en uit zichtloze armoede is het, waar mee hij elke: dag opnieuw wordt geconfronteerd. Naast hem staat INSTUIF R.K. JONG WAALWIJK met Zaal: Cantine Van Haren - Aanvang 19.30 uur Entree: 1. Ir MALIEPAARD SPRAK OVER ZIJN ZWERFTOCHTEN DOOR HET MIDDEN-OOSTEN. „Als iemand verre reizen doet, dan kan hij veel verhalen". Deze woorden, waarmee een alom bekend schoolliedje begint, heer ir. Maliepaard, toen hij .j.l. dinsdagavond in Thalia over zijn reizen kwam vertellen, ongetwij feld waar gemaakt. Wat heeft deze man veel ge reisd, wat heeft hij veel gezien en meegemaakt en wat kan hij daar smakelijk over vertellen. Jammer dat hij slechts enkele uren kon spreken, want met zijn rustic-sympathieke verteltrant zou hij zijn gehoor wel veel lan ger geboeid kunnen houden. Een „briljant spreker" zou men ir. Maliepaard niet mogen noemen; hij is geen man van bro- te woorden, maar een prettig spreker, waarnaar men graag wil luisteren, is hij zeker wel. Heel wat landen heeft hij al bezocht, maar het Midden-Oos ten, dat hij o.a. als landbouwkun dig expert in regeringsopdracht doorkruiste, heeft toch wel zijn grootste sympathie en belang stelling. Zijn liefde voor die lan den en hun bewoners kwam in zijn waarderende woorden sterk tot uiting, en toonde tevens hoe veel moois er toch wel te! genie ten valt voor iemand die daar de juiste kijk en het gevoel voor heeft. Ook uit de prachtige opna men (gedeeltelijk kleurenfoto's) waarmee de door spreker opge- zijn minnares, die al evenzeer verlangt dit grijze leven te ont vluchten, maar wanneer ze de kans wil grijpen, wordt ze op 'n ontstellende manier bedrogen. En zo blijft er voor deze twee mensen niets anders over dan verder te trekken, elke dag weer, naar een toekomst zonder een enkel lichtpunt. De visie van Bergman op dit grauwe bestaan is zeer subjec tief, maar ook zeer aangrijpend. Prachtig in deze film is vooral het gedetailleerde camerawerk en men moet de grootste bewon dering hebben voor hetgeen Berg man hier met een uiterste sober heid aan middelen heeft weten te bereiken. In het voorprogramma was 'n interessante en boeiende docu mentaire opgenomen over de be roemde schilder Utrillo. Ook deze Kunstkringavond was er een, die ons nog lang in herinnering zal blijven. K.A.V. AFD. BAARDWIJK. Maandag hield de KAV Afd. Baardwijk haar jaarvergadering. Met een hartelijk welkomstwoord onende de voorzitster, mevrouw Buijs, deze avond. Spreekster vond het jammer dat de op komst zo gering was,en zei dat de leden er niet genoeg van wa ren doordrongen dat een jaar vergadering zeer belangrijk is. Vervolgens gaf ze het woord aan de secretaresse mevr. Boom- Snels, die het jaarverslag voor las. Er was dit jaar zeer veel ge daan en het bleek dat er zeer veel nuttige avonden zijn gege- gen, waarvan de dames iets van mee naar huis hebben kunnen nemen. Ook de zieken, kraam vrouwen en de mannen uit 't ge sticht werden niet vergeten. Ook werden in het afgelopen jaar nog enkele verlotingen gehouden Daarna volgd het jaarverslag van de penningmeesteresse, me vrouw Thijssen-Boom en daar uit bleek dat alles netjes in orde was met een batig saldo van ruim 32.De boeken waren door de controlecommissie in orde bevonden. De voorzitster bracht dank aan het bestuur voor al 't werk dat in het afgelopen jaar is ge daan. Hierna ging men over tot de bestuursverkiezing. Aftredend was mevr. Thijssen-Boom, die zich niet meer herkiesbaar stelde en in haar plaats werd mevrouw Thijssen-Matheu aangesteld als penningmeesteresse. De voorzitster maakte bekend dat zij bezwaar had tegen het voorzitsterschap en in haar plaats werd mevr. Boom-Snels met algemene stemmen gekozen. Mevr. Buijs zal nu secretaresse worden. Als nieuw bestuurslid werd mevr. Koeken gekozen. Na de verkiezing werd nog een verloting gehouden en loten ver kocht voor een Lpurdesreis. Na nog wat gezellig bijeen te zijn geweest, werd de avond met gebed gesloten. „TACHOS". In het kader van carnaval speelt Tachos heren a.s. zondag een gecostumeerde handbalwed strijd tegen Juliana uit Tilburg, od 't Baardwijkterrein, aanvang 14.30 uur. Alle Waalwijkse sport mensen worden deze middag ver wacht met feestneuzen en mut sen om deze wedstrijd bij te wonen. GROTE CARNAVALSFEESTEN georganiseerd door „De Vrolijke Tackswippers". Een van de oudste carnavals verenigingen uit Waalwijk, n.l. „De Vrolijke Tackswippers", ge vestigd in Thalia, heeft dit jaar haar beste beentje voorgezet en een echt carnavalsfeest gedu rende de vastenavonddagen. Zondag a.s. om 7 uur zal de pret in een feestelijk versierd Thalia beginnen. Zondagavond is tevens een wedstrijd georga niseerd o.a. voor de mooist ge costumeerde heer en de mooist gecostumeerde dame en voor de mooist gecostumeerde groep, of paar. Een deskundige jury za! de beoordeling op zich nemen en daarbij tevens letten op de originaliteit van eventuele cos- tuums. Voor de le prijswinnaars zijn er aardige geldprijzen, doch ook de 2e prijswinnaars wacht een leuke verrassing. De vereni ging heeft niets nagelaten- om er echte carnavalsdagen van te ma ken. Voor de goede orde zij me degedeeld dat degenen die aan de wedstrijd willen deelnemen, zich tot 8.30 uur 's avonds bij '1 bestuur kunnen opgeven. Voo1- prima dansmuziek staat een ge renommeerd orkest borg. Alles bijeen zijn alle factoren aanwe zig om in Thalia bij „De Vrolijke Tackswippers'' en drietal pret tige dagen door te brengen. WSC VIERT CARNAVAL 1958. Op maandag 17 februari a.s. gaat WSC weer haar traditionele carnavalsfeest vieren. In Hotel Verwiel zal het er weer gezellig naar toe gaan, als dè\ voorberei dingen het gewenste effect heb ben, iets waaraan we niet twij felen. 'Het KRO-orkest verzorgt de muziek weer en er zijn vele en mooie prijzen. Zoals gewoonlijk is het bal al leen toegankelijk voor leden, do nateurs, leden van de suppor tersvereniging en van de hand balvereniging en adverteerders van „Goal". BUURTVER. HOEKEINDE HIELD EEN ENTHOUSIAST CARNAVALSBAL. Op enthousiaste wijze werd ge durende het jaarlijkse carnavals bal van „Den Hoek" de eerste Prins begroet, toen hij met een feestelijk uitgedost gevolg de feestzaal betrad. Vanaf de aanvang van dit zeer geslaagde bal was er een prima stemming, doch toen om 9.11 uur Prins Jonnus I zijn intocht hield, werd deze uitbundig en de feest vreugde hield onverminderd aan tot het sluitingsuur. Piet v. d. Hoven en zijn orkest zorgden voor prima muziek en de groep van hofdames en -heren met aan het hoofd de Prins leid den via polonaises de gehele zaal naar een uitbundige stemming op een onvergetelijke avond. Drunen Elshout Vlijmen i vrijd worden van de duivel en anders niet. Ik heb je kind gezegend en dat hielp niet, omdat jullie je niet overgeven aan de God van de Pater, en omdat heel je hut, een hut is van de duivel; al die boze dingen moeten in de rivier gegooit worden. Toen is onze zwarte priester er heenge gaan en heeft gedaan, zoals ik het hem gezegd had en nadat alles was ontruimd, de hut was gezegend, de ouders en het meisje nog eens, begon het kind weer ge woon te praten. En de volgende dag kwam ik haar tegen en ze groette me zoals ieder een en was weer blij. Nu komen vader en moeder ook naar de Catechismus. Deze duivelse kracht, die we zo vaak ontmoeten, is werkelijk een realiteit, waar we niet de gek mee mogen steken, min stens niet tegenover de zwarten. De geestenwereld vooral die van 't wa ter hier ter plaatse is een realiteit. Onze kok vertelde me pas nog dat de wond aan zijn been nooit meer genezen zou, want zijn vader had hem eens deze verwensing toegedaan. Zijn vader had hem gezegd, omdat je je eerste geld dat je verdiend hebt bij de blanken, niet aan mij hebt ge geven, zal die wond aan je been nooit meer genezen. De jongen gelooft daarin. Als hij integendeel zich wat beter verzorgde, zou die wond zo beter zijn. Een vrouw die zich aan 't water aan 't wassen was, werd gestoken door 'n insect. Haar voet zwol normaal, maar de uitleg die zij er aan gaf, voor de pater, was de boze geest, want water heeft me gestoken. Gisterenmiddag kwam een vader en moeder met hun jongen naar de missie. Nette mensen, hij werkt aan de bebos sing van sommige streken. Vader wou de pater eens alleen spreken. Komt niet veel voor, in 't algemeen mag dat iedereen we ten. „Pater mijn jongen hier was op 't water, hij zag een vrouw in het water; hij groette haar en zij groette niet terug. Mijn jongen zegt; dat is de duivel! Wat zegt U daarvan Pater?" Ik nam de jongen terzijde, het was een leerling van onze school. Ik vroeg hem of hij de catechismus kende. Ik stelde hem enige vragen: wat is een engelbewaarder, kunnen ze hem zien, kunnen we God zien, kunnen we de duivel zien?! De jongen wist overal op te antwoorden, zo goed dat hij het verhaal van de duivel van zich afzette en gerust werd. Ook vader en moeder werden gerust. Ik heb hun ge zegd, dat ik wel eens in de hut kom kijken, of ze geen fetichen hebben. Neen, daar de- 1 den ze niet aan. De laatste tijd wemelt het van de boze geesten. Dat komt ook wel, althans in hun gedachten, omdat het water gedaald is vanwege het droge seizoen waarin we nu zijn. Op vele plaatsen langs de rivier en zelfs langs de beken en beekjes, ziet men kleine, van enige takjes gemaakte offertafeltjes, waarop men enige dingen, zoals bananen schillen, kippenveren etc. legt, om de geest van 't water te bevredigen, opdat hij niet in hun hut komt. U ziet, dat de heidense gebruiken van fetichen, het dragen van armleten, het ge loof in de boze geesten nog veelvuldig 1 plaats vinden, ook bij onze christenen. Goeie christenen weigeren altijd te be kennen dat zij nog aan zulke dingen doen, ook als je hen erop betrapt. Het touwtje om de hals, om het beentje, of armpje van het kind, is om de ziekte tegen te gaan en dat simpele, gewone touwtje, is gekocht of gekregen bij de filicheur. Ik heb deze lui nooit bezig gezien, je komt er niet in, ze weten de pater geloofd daar niet in. Ze antwoorden gewoon, dat is iets van I ons. - Zo, dat was over die spoken. Mag ik aan het slot van deze brief alle men sen van Berndijk en Kaatsheuvel en omge ving heel hartelijk dank zeggen, voor de goede en vele giften voor onze missie. De Kets blijft mij zeer dierbaar; vaak vertel ik aan de negers hoe goed daar de mensen zijn voor de missie. Heel hartelijk dank ook voor Uw gebed en medeleven. Met hartelijke zomerse groeten aan mijn I dierbaar Holland. Pater J. DONDERS C.S.Sp. ZONDAGSDIENST ARTSEN. a ZATERDAG 15 FEBRUARI ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 3 uur tot maandag morgen 8 uur, uitsluitend voor spoedge vallen. Zaterdag 15 febr. en zondag 16 febr. Arts P. v. d. Wouw. GESLAAGD. Op het onlangs de Tilburg gehouden examen voor het practijkexamen Neder landse Handelscorrespondentie slaagde on ze dorpsgenoot Jan de Wit. TAFELTENNISVER. DRUNEN. Op een pas gehouden vergadering van deze jonge club werd het bestuur als volgt samengesteld Voorzitter de heer Beeloo; vice-voorzitter de heer v. Meurs; secreta resse mej. v. Broekhoven; penningmeester esse mej. v. Bijnen en algemeen adjunct de heer Dörner. De trainingsavonden wer den vastgesteld iedere maandag, woensdag en vrijdag. DONATEURSAVOND HARMONIE DE VOLHARDING. A.s. zaterdagavond houdt de Harmonie De Volharding in de zaal van café Elshout haar jaarlijkse donateursavond. Na een con cert dat voor het grootste gedeelte bestaat uit zeer populaire werken, volgt na de pauze het optreden van het cabaretgezelschap Harrie v. d. Bosch uit Tilburg met de show „Brabants Bont". Men mag weer een prima en gezellige avond verwachten. K. A. V. De KAV afdeling Drunen hield dinsdag avond in de zaal van café Elshout een film avond. Deze avond was zeer druk bezocht en er werden enkele zeer interessante films vertoond over de Missie. Natuurlijk was er ook een verloting, die bijzonder slaagde en ontbrak het gebruikelijke kopje koffieniet. INSTRUCTIE-AVOND R.K.J.B. De culturele adviseur, de heer Fr. La- mers, zal a.s. zaterdagavond voor de leden van de RKJB en Boerinnenbond in de zaal van café van Delft een instructie-avond ge ven. Deze instructie-avond houdt verband met de culturele dag, welke deze maand in Vught wordt gehouden. CARNAVAL IN DRUNEN. Met de Carnavalsdagen zal Zijne Ko ninklijke Hoogheid Prins Dwerg, de eerste regerende vorst van Dwerg, Duin en Scheet entoehehoren in Drunen de septer zwaaien. A.s. zondagmiddag om elf minuten voor 4 zal de Prins met zijn gevolg aankomen bij café Remise. Hier zal hij worden afgehaald door de beide harmonieën, de Rijvereni- ging, de verschillende carnavals- en buurt- groepen en de jeugd. In optocht gaat men dan naar het gemeentehuis, waar de Prins door het gemeentebestuur zal worden ont vangen, om dan tevens het bestuur voor drie dagen over te nemen. Zondagavond zal de Prins zich voorna melijk met de jeugd bezighouden in de in stuif, terwijl de Prins met zijn gevolg ook nog andere oorden van plezier en vertier zal gaan bezoeken. Dit is het eerste jaar dat Prins Carnaval Drunen aandoet. Het enthousiasme waar mede de laatste tijd gesproken is over deze eerste algemene carnavalsviering in Dru nen doet de verwachting ontstaan dat dit eerste algemene carnavalsfeest een feest zal worden van gezelligheid en zotheid. De Hoge Braken heeft zondagavond de Instuif met gecostumeerd bal. De Harmoniezaal van café Elshout heeft zondagavond gecostumeerd carnavalsbal, met prijzen voor de mooiste groepen etc. Ter Hunen is iedere avond Vasten avondbal met Jaap Meijer, accordeonist en pianist. In de Harmoniezaal café Elshout is het op maandag- en dinsdagavond vastenavond feest met gelegenheid tot een dansje. De Tempo Boys zorgen daar voor muziek en gezelligheid. De Hoge Braken heeft ook maandag en dinsdag vastenavondfeest voor jong en oud. Al met al moet worden vastgesteld, dat Drunen zich opmaakt om vrolijk, gezellig en op gepaste wijze het feest der zotheid te vieren. PEER GYNT. De Culturele Kring had dinsdagavond in De Hoge Braken Henk Zoutendijks poppen theater op bezoek, voor de opvoering van het spel: Peer Gynt, van Ibsen. De voorlaatste avond van dit seizoen is voor de Culturele Kring een zeer geslaagde en mooie avond geworden. Het spel Peer Gynt, naar de oorspron kelijke Noorse sage, hield allen geboeid. De bijzonder fraaie opvoering, entourage en belichting, hebben hieraan wel zeer meege werkt. Het verhaal van Peer Gynt, de ge lukzoeker, die steeds maar weer door zijn verkeerde daden dat geluk verspeeld, heeft deze avond velen gegrepen. De avond werd geopend door de heer v. d. Loo, voorzitter van de Culturele Kring, terwijl de heer Zoutendijk aan het begin van deze avond nog even in het kort ver telde de betekenis van het poppenspel dat jammer genoeg1 soms door velen verkeerd wordt beoordeeld. AGENDA. Zaterdag 15 febr. 8 uur Donateursavond Harmonie De Volharding. 7.30 uur Instructieavond RKJB, zaal café van Delft. Zondagl6 febr. 3,49 aankomst Prins Carnaval,nabij café Remise. 7 uur Carnavalsbal zaal café Elshout. 7 uur Carnavalsbal Ter Humen. 7.30 uur R.K. Instuif Hoge Braken. BILJARTEN. Maandagavond hield de biljartclub K. O. T., gevestigd in café M. van Huiten, haar jaarlijkse feestavond, welke zoals gewoon lijk ook deze keer weer goed geslaagd is. Voor afwisseling werd er ook zowel door de dames als door de heren een barakwed strijd gehouden, welke de volgende uitsla gen te zien gaven Dames Mevr. v. Sluisveld le prijs; mevr. de Roos 2e prijs; mej. v. Wijk 3e prijs; mevr. v. d. Wiel 4e prijs; mevr. van Son 5e prijs; mevr. van Huiten 6e prijs; mevr. Joren 7e prijs; Heren: M. van Hui ten le prijs; B. Tabbers 2e; Jan v. d. Wiel 3e; G. v. d. Aa 4e; Tom de Hart 5e prijs. OLIEBOLLEN-ACTIE. Door de leden van de Verkenners, de Welpen en het Genoveva-gilde, zal a.s. za terdag een oliebollen-actie gehouden wor den, waarvan de opbrengst moet dienen ter versteviging der kas. Men komt eerst aan huis de bestelling opnemen, om dan later warme oliebollen thuis te bezorgen. Aller steun is deze actie zeker waard. ZITDAG. In aansluiting op de gehouden ouders- avond over beroepskeuze voorlichting, zal er voor de ouders uit Drunen en uit Els- hout zaterdag 22 febr. een zitdag worden gehouden, waarop de heer v. Loon of de i heer v. d. Meijden, de ouders een meer persoonlijk advies kunnen geven. Opgave tijdig aan de hoofden der scholen. CARNAVAL. Behalve de bekende carnavalsviering in t parochiehuis, zal ook dit jaar in de café's van mej. C. Klerks en dhr. G. van Oyen, groepswedstrijd gehouden worden. Maandag zullen drie groepen optreden in café van Oyen en dinsdag in café Klerks. Voor beide avonden zijn waardevolle prij zen beschikbaar. Toegang voor het publiek tegen 25 ct. Aanvang 8 uur. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 14 februari 1958 des nam. 7 uur( precies) ten raad- huize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van een vaste geld lening groot f 238.000. ten behoeve van de woningbouw. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van de aanleg van een brandput in de Meliestraat. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van voorschotten voor het jaar 1958 aan de besturen van de bijzondere kleuterscholen a. op de vergoeding ingevolge art. 73 der kleuteronderwijswet; b. op de vergoeding ingevolge art. 126 der kleuteronderwijswet. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot a. indiening van een verzoek aan de Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, om toepassing van artikel 55 quater van de L.O. wet 1920 voor het jaar 1958 voor de openbare school voor g.l.o.; b. tot vaststelling van het bedrag der exploitatievergoeding per leerling voor het jaar 1958 ten behoeve van de bijzondere scholen voor g.l.o. en v.g.l.o. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van voorschotten aan de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon en voortgezet lager onderwijs op de exploitatievergoedingen voor het jaar 1958. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling ingevolge art. 101 bis der L.O.wet 1920 a. van het getal wekelijkse lesuren vak onderwijs jaar 1958 van het openbaar g.l. o.; b. van de voorschotten te verlenen aan de besturen van de bijzondere scholen voor g.l.o. en v.g.l.o. op de vergoeding vakon derwijs jaar 1958. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920 aan het bestuur der R.K. jongensscholen te Vlij men voor de aanschaffing van leermiddelen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onbewoonbaarverklaring van de woningen plaatselijk gemerkt Haarsteegse- straat no. 18 en Heidijk 8. VOLLEYBALSPORT EVER READY. De Vlijmense Volleybalclub speelde met haar eerste en tweede team voor de com petitie. Het tweede speelde 3 comp.-wed- strijden en won er twee: Bavob II - Ever Ready 2 0 2; SDO I Ever Ready 2 0-2; Sagitta I - Ever Ready 2 2-0. Het eerste team speelde twee wedstrijden en met veel moeite werden beide wedstrij den gewonnen: VCV II - Ever Ready I 1-2; VCT I-Ever Ready 11-2. Vooral deze laatste wedstrijd was spannend; in de laat ste set werd de stand 14-16 in het voor deel van Ever Ready, welke daardoor haar voorsprong op de eerste plaats behield. VOETBAL VLIJM. BOYS I - RODA II. Zondag spelen de Vlijm. Boys een wed strijd tegen Roda uit St. Oedenrode. Dit is voor de Boys geen onbekend elftal; het wint de meeste wedstrijden door zijn grote wilskracht. Daarom kan zondag een span nende wedstrijd worden verwacht, daar nu meer combinatie zal gespeeld worden als bij een normale competitiewedstrijd. Boys doe zondag allen uw best en houdt de pun tjes thuis. CARNAVAL. Zondag begint in Vlijmen de carnaval In halen van Prins en gevolg. Ontvangst van de Prins op het gemeentehuis, waar de ere- wijn zal worden aangeboden. Bij de rond gang zijn de groepen vertegenwoordigd en er zijn mooie groepen, die iets extra zullen uitbeelden. Maandag en dinsdag groepen- wedstrijd. De jeugd heeft nu ook haar offi cieel programma: Maandag 17 febr. grote optocht; 13.45 uur verzamelen op het Plein, tussen de bomen voor de winkels. Groep I komt te staan bij het Zwarte Schaap en zo in volgorde; 14.15 uur vertrek van de op tocht. Naast de bezemwagen is de EHBO ook vertegenwoordigd voor de kleine kleu ters; 19.30 uur meisjes kinderfilm in de bioscoop, jongens cabaret in het Patronaat; toegang in beide zalen alleen op vertoon van de extra kaart; 22 uur sluiting en trac- tatie. Dinsdag 18 febr. Lampion-optocht; 18.30 uur verzamelen op het Plein, dezelfde op stelling als maandag; 19 u. vertrek optocht; 19.30 meisjes Cabaret in het Patronaat, jongens kinderfilm in de bioscoop; 22 uur sluiting en tractatie. Route Maandag: Plein, Akkerstraat, Ach terstraat, Marktveld, Nieuwe weg, Wolput richting Centrum bij hopeloos Korte Hei- straat, weer door de Catharinastraat bij café Boom de Akker op, café Den Braai, Pastoriestraat, Pastorie speech door de Prins, dan naar Pastoor v. Akenstraat, Ju- lianastraat naar het gemeentehuis. Ontvangst op het raadhuis, daarna naar het Patronaat voor de prijsuitreiking. Kinderen beide avonden door de ouders afhalen om 10 uur 's avonds bij de zaal.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6