De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL Cartonnagefabriek „Noord-Brabant" opende nienwe fabriekshal r VRIJDAG 14 FEBRUARI 1958 81e JAARGANG No, 13 Vlijmen Haarsteeg Heusden BURGERLIJKE STAND HEUSDEN Sprang Capelle - 't Waren geen „vette" jaren tusen de '35 en '40, toen het car tonnagebedrijf van „Jos" Vrin ten en zoon Jan nog in de kin derschoenen stond. „Jos" had zijn „kinderschoenenfabricage", waarin nauwelijks een kostje te scharrelen viel, opzij gezet, want zoon Jan was in de cartonnage- affaire gestapt, eerst als verte genwoordiger van de cartonna gefabriek de Jong uit Tilburg, om nadien als compagnon hier mede samen te werken. Jos zag meer toekomst in dit bedrijf met niet zo'n overdrukke concurren tie en na een paar jaar besloot men zelf met de fabricage te be ginnen, met Jan als leider van de zaak en „zelfs" als bekende figuur in Kaatsheuvel, op de baan. De aanvang was eenvou dig, de productie nog niet groot, maar voldoende om zachtjesaan de zaak uit te breiden, tot de groei de enge mogelijkheden van de Marktstraat te machtig werd en uitgezien moest worden naar ruimere accomodatie. Intussen was vader Vrinten gaan hemelen in 1952 en in datzelfde jaar trad de heer Theo Lofmann als com pagnon in de zaak. De zaak bleef groeien en men zag geen moge lijkheid meer de steeds groeien de productie in de beperkte ruim te klaar te krijgen. Het gevolg was, dat in het aan Kaatsheuvels' industrieterrein grenzende in dustrieterrein van de gemeente Sftrang-Capelle in de Dick-Fle- mingstraat grond werd aange kocht voor de bouw van een in dustriehal. die ook voor de naas te toekomst voldoende mogelijk heid tot verdere uitbreiding zou bieden. Architect Dankers ont wierp het plan, dat door de Fa. Gebr. v. d. Hoven uit Kaatsheu- vel werd uitgevoerd. Een hal van 12 meter breed en 50 meter lang, met Parbutex constructiedak, 'n overvloedige verlichting, ruim kantoor, schaftgelegenheid, toi letten en kleedkamers en alles wat tot een goede accomodatie van een modern bedrijf behoort. De Fa. Dekkers-v.d Vliet had alles wat tot zijn bedrijf behoort, verzorgd; de firma Kin uit Oos- terhout de centrale verwarming en de fa. v. Wijlen de elektrische s installatie. Muskens Woningin- richting gaf in vloerbedekking en stoffering het bedrijf een ver- zorgde aankleding. iMaandag 10 februari was als datum van de officiële opening bestemd en deze dag werd naar Rooms gebruik met een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan, bijgewoond door de firmanten en het voltallige personeel, ingezet. Bouwpastoor v. Oort las aan een der zijaltaren een H. Mis tot de zielerust van vader Vrinten. Om 2 uur betrad pastoor v. d. Spijker met zijn beide kapelaans als assistenten het nieuwe ge bouw om het in te zegenen en Gods zegen over het bedrijf af te smeken. Pastoor v. d. Spijker sprak daarna de aanwezigen toe, wenste hen geluk en sprak de hoop uit dat de zegen Gods op de zaak zou blijven rusten. Terwijl tal van bloemstukken werden binnengedragen en een stroom van belangstellenden de hal vulde, waaronder 't gemeen tebestuur van Sprang-Capelle met gemeentesecretaris en ge meente-architect, verzocht dhr. Vrinten aan loco-burgemeester Winkelman de zaak te openen. Dokter Winkelman deed dit met een woord, waarin hij het toene men van de industrie in zijn ge meente schilderde. „Sprekende namens het ge meentebestuur van Sprang-Ca pelle", aldus spr., „spreek ik er mijn grote voldoening over uit, dat ik vandaag hier sta, waar voor enkele jaren nog slechts 'n landweg en een eenvoudige ak ker aanwezig waren. Het is voor ons bestuur een reden tot blijd schap, dat haar initiatief tot het stichten van een industrieterrein aanleiding is geweest voor een aantal industrieën zich op dit terrein te komen vestigen. Deze industrieën zijn gedeeltelijk van andere gemeenten afkomstig, hetgeen voor ons geen verschil maakt. De industrie welke zich thans in onze gemeente komt vestigen, n.l. het cartonnagebe drijf van de firma Vrinten, be stond reeds een aantal jaren in Kaatsheuvel en is als zodanig 'n gevestigde zaak met een uitste kende naam. Zij vervaardigt in hoofdzaak schoendozen en be vindt zich dus in het centrum van haar afnemers. Ik herhaal, het is voor ons een reden tot gro te tevredenheid, dat thans weder een industrie zich in onze ge meente heeft gevestigd en ik zou op deze plaats nogmaals met klem de aandacht er op willen vestigen, dat het beslist onjuist is, dat Sprang-Capelle een uit sluitend agrarische gemeente is. Wij hebben weliswaar een ge deeltelijk agrarische bevolking en in voormalig Capelle 'n bloei end tuinbouwgebied, maar daar naast vindt een groot gedeelte van onze bevolking haar werk in de industrie van Sprang zelf en van de omliggende gemeenten. Het heeft ons vaak met bitter heid vervuld, dat de centrale overheid uitmaakt welke plaat sen als industriecentra in aan merking komen en welke niet, d.w.z. als zij uitmaakt welke plaatsen zich verder moeten ont wikkelen en welke maar verder moeten blijven zoals zij ziin. De ze gang van zaken heeft bij ons een weerstand opgeroepen en wij zijn van plan met alle ons ten dienste staande hulpmiddelen er naar te blijven streven Sprang- Capelle ook als industrieplaats verder tot ontwikkeling te bren gen. Het is daarom met des te meer voldoening dat wij zien dat steeds meer industrieën zich in onze gemeente vestigen en ik geef u de verzekering dat wij van onze kant alles zullen doen wat in ons vermogen ligt om het ver blijf alhier voor U zo aangenaam mogelijk te maken. Met de aanstaande CARNAVALS DAGEN rustig genieten van nieuwe platen in Café „De Viersprong" Kaatsheuvel. Nadat vijf jaar geleden dit in dustrieterrein is tot stand geko men, vestigde zich achtereenvol- fens op dit terreineen schoen- abriek, een fabriek van klein- banket, nogmaals een schoenfa briek, een smederij, een carton- nage fabriek, een fabriek voor earosseriebouw, terwijl zich nog gaan vestigen een fabriek voor onderdelen van luxe-keukenuit- rustingen, een werkplaats annex verkoopcentrale voor landbouw werktuigen en tractoren. Het ter rein is thans welhaast volge bouwd en het gemeentebestuur ziet zich dan ook voor de taak geplaatst te zorgen, dat er bin nen afzienbare tijd een uitbrei ding aan het industrieterrein ge geven wordt, waarvoor de plan nen reeds in vergevorderde staat van voorbereiding zijn. Wij zien dat de firma Vrinten zich op uiterst moderne wijze ge- installeerd heeft. Het gebouw, de machines, de verwarming enz. voldoen aan de hoogste eisen, zo dat we in waarheid kunnen spre ken van een uitstekend en zeer modern bedrijf. Geachte firma Vrinten, wij wensen u van ganser harte een voorspoedige gang in zaken en wij hopen dat u zich thuis zult voelen in de gemeente Sprang Capelle. Dat uw zaak moge groei en en bloeien en dat wij nog vele jaren op aangename wijze mogen samenwerken. Uit de PROVINCIE Assurantie kantoor Chr. C. Robben Voor een hartig hapje met CARNAVAL naar Snackbar PIET VAN DUN D'aar eet ge U weer mens 1 Het is mij een vreugde en een eer op verzoek van de directie thans deze fabriek officieel voor geopend te verklaren. Nadat de erewijn was aange boden, spreekt de heer Jan Vrin ten een dankwoord tot pastoor v. d. Spijker en loco-burgemees ter Winkelman. Hij herdenkt dan in een kort woord zijn va der, die hem een goede leerschool gegeven heeft van werklust en toewijding en hij spreekt er de hoop bij uit, dat de productie, die thans tot 12.000 stuks per dag gestegen is, de voldoening en goedkeuring zal blijven wegdra gen van de talrijke afnemers die hem genoodzaakt hebben tot de ze uitbreiding. Bóeren-Gezinsdag 1958. De boeren van Kaatsheuvel hielden woensdag hun jaarlijk se Gezinsdag, feitelijk het jaar lijkse Boerenfamiliefeest, waar- oj) geen enkele boer wil ontbre- j ken. Dat was al te zien in de H. Mis, die om 9 uur door de. gees telijke adviseur, pastoor v. d. Spijker, in de parochiekerk van St. Jan tot intentie van de N.C.B. werd opgedragen en waarin do leden van de R.K.B.B. de twee stemmige Mis van Elb. Franssen zeer verdienstelijk uitvoerden. Direct na de Hoogmis ving in de grote Gildenbondszaal de jaar vergadering aan, geopend door voorzitter A. in '1 Groen, die in z'n welkomstwoord namens Mgr. Bekkers dank bracht voor de milde bijdrage van de afdeling in de aanbieding van de bis schopsstaf verder ook nog dank bracht voor de graaninzameling ten bate van de beide seminaries en de Lourdesreis voor zieke le den van de vereniging. Secretaris de Rooij gaf daarna de notulen van de laatste verga dering en een uitvoerig jaarver slag, dat staande de vergadering door de kascommissie werd ge controleerd en correct in orde werd bevonden, waarop de pen ningmeester voor zijn beheer over 1957 werd gedechargeerd. I MOOI SUCCES VAN ROZENJACHT. Het Kruisbooggezelschap Rozenjacht ge vestigd in café P. Gever nam deel aan het tournooi van de Langstraatse Schutters- bond op de banen van het Kruisbooggezel schap Recht door Zee te Schijndel. Rozenjacht behaalde met het eerste vier tal de le prijs in afd. A met 87 pt., terwijl de heer J. v. Beijnen het koningskruis en de heer A. van Vugt het ereteken behaalde, beiden met 27 punten. R.K. TONEELVER UTILE DULCI. Zondag 9, maandag 10 en dinsdag 11 febr. presenteerde de R.K. Toneelver. Utile Dulci in het Patronaat haar tweede winter - uitvoering. Opgevoerd werd het prachtige toneelstuk „Om de Kavashoeve", door Hans van Assem en Ben Heuer. Utile Dulci heeft met dit stuk een goede keus gedaan, want alle drie de avonden was de zaal tjokvol en de speelsters en spelers komen allen zeker een extra compliment toe. Bij de dames had mej. Peijnenburg de hoofdrol en gezien de korte tijd dat zij het toneelspel beoefend, heeft zij de zware en grote rol voortreffelijk gespeeld. De overige damesrollen, als mej. de Vaan, mej. Mommersteeg en mej. van Kuijk, speelden allen zeer vlot en droegen allen bij tot een goed geheel. Bij de heren moet zeker eerst genoemd worden dhr. M. Nicols jr., die de hoofd rol vervulde en hij deed dit op uitstekende wijze; zijn spel was te roemen; de verdere heren als Marie Meesters, Jo Schoonen en de Vaan en J. Verbunt, zijn alle spelers die het vak verstaan. Zij speelden hun mooie rollen voortreffelijk. Na afloop dankte de voorzitter alle aan wezigen voor de steun, in seizoen '57 - '58 ontvangen en hij hoopte het volgend seizoen weer op de medewerking te kunnen reke nen; verder dankte hij de spelers voor de grote opoffering om het stuk in te studeren. Ook dankte hij de regisseur Jo van Erp en de werkers van het décor, dat er prima uitzag en een pluimpje kregen de jeugdige jongeheren Luijben en Verbunt, voor de verlichting. DECLAMATIE-AVOND. In de aula van het klooster Mariënkroon zal de aldaar gevestigde Culturele Vereni ging Onsenoort zondagavond weer een cul turele avond houden, die ditmaal verzorgd zal worden door eigen leden. Op het pro gramma staat n.l. een declamatie-avond; deze avonden zijn in de negen jaren dat de vereniging nu reeds bestaat een traditie geworden en de deelname is ieder jaar bij zonder groot. Ook de leden van de vereni ging zijn op deze avonden bijna allen pre sent om de verrichtingen van de eigen le den te aanhoren en gade te slaan. Nu er dit jaar een declamatiecursus aan vooraf is gegaan, zal met nog grotere belangstelling naar de verrichtingen worden gezien. Zoals ieder jaar gebruikelijk is, zal er ook nu weer een deskundige jury aanwezig zijn om het gebodene te beoordelen. Ongetwijfeld staat de leden weer een hoogstaande cul turele avond te wachten. Naast deze culturele avonden heeft de vereniging haar activiteiten deze winter uit gebreid; zo worden er muziekavonden ge houden, waarop de leden in de gelegen heid worden gesteld goede muziek te be luisteren, waardoor zij hun muzikale ken nis kunnen verrijken. Er worden op deze avonden vele meesterwerken ten gehore gebracht, waarbij uitleg van de te spelen werken wordt gegeven. Deze avonden zijn niet opgezet als cursus waarin het lerend element overheerst, maar eerder willen zij de deelnemers en daaronder ook hen die weinig verstand van muziek hebben de ge legenheid geven te leren luisteren en ge nieten van de schoonheid van de muziek. Wel is het bestuur voornemens om bij vol doende deelname aan het einde van het seizoen een muziekavond voor eigen leden te verzorgen. Reeds verschillende malen bereikte het bestuur een dergelijk verzoek, om daaraan tegemoet te komen is er een commissie benoemd, die een en ander zal onderzoeken. Mocht blijken dat zo'n avond kans van slagen heeft, dan zal hiertoe wor den overgegaan. Ook wordt door de voorzitter van de film kring 's-Hertogenbosch, dhr. A. G. Nieu- wendijk, een filmcursus georganiseerd; de ze cursus bestaat uit 8 lessen en bevat de volgende onderwerpen: 1 Het begrip van de film; 2 Montage, regie en scenaria; 3 Licht, geluid, camera en dialoog; 4 Film en pu bliek; 5 Film en jeugd; 6 De documentaire film; 7 Het experiment in de film; 8 De film in andere landen. De leden wordt hier een unieke gelegenheid geboden zich des kundig te laten voorlichten op 'n verschijn sel dat zo'n grote plaats inneemt in onze samenleving. BILJARTEN. Voor de competitie van de KNBB speel de dinsdagavond in café W. v. d. Loo, ge vestigde büjartclub DES een wedstrijd tegen De Engel I uit Vught. De uitslag was DES - De Engel I K. v. d. Loo - J. Bevers 230 - 58 J. v. Bokhoven A. v. Mierlo 160 38 A. Treuren J. Maas 140 75 P. v. d. Loo-J. v. Rooij 110-59 Hoogste serie K. v. d. Loo 72 car.; hoog ste gem. K. v. d. Loo 17.60. Door deze fraaie overwinning heeft DES haar tweede plaats op de ranglijst behou den. trjfe: GEMEENTERAAD. Openbare vergadering vande Raad der gemeente Heusden op vrijdag 14 febr. '58, des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Beëdiging nieuw benoemd verklaard raadslid. 3. Notulen vergadering 29 jan. jl. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van Burgemeester en wet houders tot het aangaan van een geldle ning met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. 6. Voorstel van Burgemeester en wet houders tot het aanvragen van rijksvoor schotten voor de bouw van woningwetwo ningen. 7. Voorstel van Burgemeester en wet houders tot aankoop van de percelen Zus- tenteeg 1 en 3. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de studiebijdrage- verordening. 9. Sluiting. over de maand januari 1958 Geboren Adriana Maria Ernesta An na Clara dv L H v d Sterren en M M v Uijtert - Gijsberdina Wilhelmina dv W P Goedhart en N S de Groot - Lambertus Adrianus Maria zv A M Verschuur en P E D v Laarhoven - Marina Francisca An- tonia dv C W v Alphen en A C v Gemert - Sibertus Augustinus zv A H Schuurman en G Ch v d Werf - Anna Johanna Maria dv F Steur en J C v d Linden - Hendrika dv H v d Oever en W M G Gest. Gehuwd M J v Miltenburg 41 j te Gemert en E J M Buijs 36 j alhier - L Boender 26 j te Geldermalsen en E L Prin- se 25 j alhier - H Looijen 23 j en J C Juinen 21 j beiden alhier. Overleden Johannes van Geffen 77 j echtg v H v Eggelen - Huibert Jan de Waal 90 j wedn v H v Duist - Adriana v Ooijen 83 j wed v A de Hart - Pieter Johannes Verschuren 75 j echtg v A M J v Delft - Lodewijk Hendrik Jacobs 78 j wedn v S Koromo. KERKDIENSTEN ZONDAG 16 FEBRUARI 1958. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur. NIEUWE FABRIEK. Jl. maandagmiddag werd alhier de op het gemeentelijk industrieterrein in de Dick 1 lemmingstraat gebouwde nieuwe fabriek van het Cartonnagebedrijf der fa. A. Vrin- ten en Zonen officieel geopend. De firma Vrinten en Zn. heeft hier een zeer modern bedrijfspand betrokken dat aan alle eisen voldoet. In tegenwoordigheid van het col lege van B. en W. en vele belangstellenden uit de zakenwereld had de ingebruikneming plaats. Van vele zakenrelaties enz. waren ook telegrafische gelukwensen ingekomen. De gemeente is met deze nieuwe fabriek weer een mooie industrie rijker geworden. UITVOERING A TEMPO. Voor de tweede maal geeft de Mandoline club A Tempo a.s. zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond haar uitvoering, met een programma van muziek, zang en toneel. Gezien het succes van vorige week zaterdag wordt ook nu weer een volle zaal verwacht. <*1 SCHAAKVER. „DE VRIJE PION". De plaatselijke schaakvereniging De Vrije Pion speelde 8 febr. jl. in het stationskof- hiehuis van de heer P. Pruijssers haar 3e competitiewedstrijd voor de N.Br. Schaak bond tegen het sterke 2e team van de grote Bossche schaakvereniging. Was de ontmoe ting tegen Caissa I uit Rijen in november 1957 vol spanning, de thans gespeelde wed strijd gaf een climax. De eerste uitslagen lieten dit niet vermoeden. Vrij spoedig capi tuleerde de 7e bordspeler van de vrije Pion, 0-1. De 8e bordspeler van Capelle, die uit drukke werkzaamheden naar de wed strijd was geprest, bracht evenwicht door een mooie snelle zege, 1-1. De le bord speler van de Vrij Pion wist na het behalen van een klein voordeeltje dit zo consequent en secuur uit te buiten, dat zijn tegenstan der, een hoofdklassespeler, bij het omleggen van zijn koning er zijn bewondering over uitsprak, 2-1. Capelle's 5e bordspeler be schaamde de grote verwachtingen niet. Daar werd een hete strijd gestreden, zowel in spiratie als transpiratie waren noodzakelijk om de zege te doen aantekenen, 3-1. De teamleider liet zich een pionnetje ontfutse len en liet zich verder door een blunder van de royale kant zien. Dit kon geen stand hou den, 3-2. Het wordt traditie dat het team hieruit nieuwe kracht put. Helaas moet de 9e bordspeler na dappere strijd zich ge wonnen geven, 3-3. Aan het 6e bord ont wikkelde zich een spannende strijd die re sulteerde in een stelling van een gelijk aan tal pionnen met paard tegen loper. Na het spelen van het vastgestelde aantal zetten volgde een remisevoorstel, hetgeen op ad vies van de wedstrijdleider werd aangeno men, 3 V2 - 31/2Bij nadere analyse ten on rechte, want de Vrije Pion-speler had de winst in handen. Wat een Bossche bof. De 10e bordspeler van de Vrije Pion leverde een langdurige fanatieke strijd, die zeker meer dan een verliespunt had mogen op leveren, 316-41/2. Jammer van zo'n mooie partij schaak. Aan het 4e bord had de spe ler van Capelle met listig en voorzichtig spel een surplus van twee vrij-pionnen zorg vuldig gekweekt. Een verloren partij voor de tegenstander. Maar deze wist niet van op houden en meende: 't kan verkeren. On vermurwbaar, niet te stuiten door Bosch ver nuft, volgde de opmars naar de promotie- velden. Juist voor het bereiken van dit be slissend doel strekte de tegenstander zijn ko ning, 4V£ - 4'/2. Het 3e bord liet een eind stand zien van Toren en 4 pionnen tegen Toren en 3 pionnen. Alle pionnen waren aaneengesloten op dezelfde vleugel. De Bossche speler wilde, met een pion minder, gaarne genoegen nemen met remise. Van de zijde van Capelle wordt evenwel de volle winst opgeëist en zal arbitrage beslissing moeten brengen. Wanneer - hetgeen mag worden verwacht - deze partij voor de Vrije Pion gewonnen wordt verklaard, is 't de grote verdienste van de 3e bordspeler van de Vrije Pion, dat hij na felle strijd het hoofd koel wist te houden, de zenuwen geen plaats gaf en met onverwoestbare energie een goede stelling wist op te bouwen en deze wist te behouden. Vrije Pionners, dat was goed werk. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: De Vrije Pion - De Bossche Schaakclub W. Goedhart - J. C. v. Geel 1-0 J. Benschap - P. de Goede 0 - 1 R. v. Dalen-W. Hillenaar afgebroken S. Y. Oerlemans - Mr. A. Verhulst 1-0 Dr. C. H. K. Winterwerp - S. Smit 1-0 H. J. Smith-H. Dapper Yi-Vi H. Weistra-A. de Nijs 0- 1 W. Kieboom - F. Egelie 1-0 H. v. Oversteeg - A. Vriens 0-1 J. M. Mesman-A. Harmsen 0-1 4Vl-M ORANJEVER. WILHELMINA. De Oranjever. Wilhelmina alhier, kwam jl. dinsdagavond in het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers in algemene le denvergadering bijeen. De voorzitter de heer L. Poldervaart, sprak een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en deelde mede, dat het hem en het bestuur een ge noegen deed, dat zovele leden waren opge komen om deze vergadering bij te wonen. Andere jaren is dit wel eens anders ge weest, aldus spr. Wellicht is het sluitstuk der agenda niet vreemd aan deze grote opkomst, meent de heer Poldervaart. Na het openingswoord van de voorzitter worden door de secretaris de heer Kom- mers de notulen der vorige vergadering ge lezen, welke na lezing onveranderd worden vastgesteld, waarna terstond het jaarverslag wordt voorgelezen. In dit verslag werd met vreugde gewaagd van de zeer goede gang van zaken in de Oranje-vereniging. Het ge hele doen en laten van de vereniging pas seerde de revue en de secretaris mocht dan ook een woord van dank in ontvangst ne men voor het opmaken van dit verslag. Na deze beide verslagen werd de verga dering een beeld gegeven omtrent de finan ciële toestand van de vereniging. De heer Sterrenburg lichtte enige posten toe. Ook de voorzitter gaf enige inlichtingen omtrent enkele onderdelen van dit verslag. Vele le den zijn niet bekend met de gang van za ken in onze vereniging. Wij organiseren niet enkel oranjefeesten aldus de voorzitter, doch de vereniging toont ook haar belangstelling bij bijzondere feesten in de gemeente of bij een nationale ramp. Het is goed, dat men dit eens onder de aandacht brengt van de leden. Ik wil, aldus de heer Poldervaart, meedelen, dat onze vereniging destijds een belangrijk bedrag heeft afgestaan voor het rampenfonds. Ook bij het jubileum van de plaatselijke vereniging van het Groene Kruis werd een groot bedrag aan deze ver eniging overgemaakt. U ziet, dames en he ren, dat wij medeleven met vele gebeurte nissen, zowel van plaatselijke aard als van buiten onze gemeente. Spr. bracht dank aan de heer Sterren burg voor zijn keurig verslag en voor het beheer der gelden over het afgelopen jaar. De kas-controlecommissie, die bestond uit de heren A. van Vuuren en S. Vos, heeft haar bevindingen schriftelijk vastgelegd en deelt mede dat de boeken en verdere be scheiden bij het gehouden onderzoek in or de zijn bevonden. Ook deze heren dankt de voorzitter voor hun werk. De bestuursverkiezing ging eveneens vlot. De aftr. leden t.w. Mevr. Poldervaart, M. de Rooij en E. Nieuwenhuizen werden op voorstel van de heer de Jong bij acclamatie herkozen. Als leden der controle commissie voor het jaar 1958 werden aangewezen de heren C. Wagemakers Hoofdstr. 55 en W. Wagemakers Heistr. 139. Bij de rondvraag werden enige suggesties gedaan aan het bestuur der Oranjever. en de voorzitter deelde mede, dat op een t.z.t. te houden bestuursvergadering deze sugges ties nader zullen worden besproken. De huish. vergadering werd hierna ge sloten waarbij dank werd gebracht voor de goede opkomst der leden. Hierna voerde de toneelgroep van de Gem. Zangver. 't Rozeknopje alhier voor de leden op het toneelstuk „Het hing in de lucht." Ook dit gezelschap bracht kleur aan deze vergadering en na afloop dankte de voorzitter de leden dezer groep en haar regisseur de heer de Bas hartelijk voor de medewerking aan deze vergadering ver leend. Aan de leden der toneelgroep bood de voorzitter een grote taart aan en de regis seur mocht een doos sigaren in ontvangst LEDENVERGADERING SIRENA. Het fanfarekorps Sirena hield j.l. dins dag in café 't Bruggetje haar alg. jaarl. ledenvergadering. De voorzitter de heer v. Eeuwijk, opende deze vergadering met een hartelijk welkomstwoord tot de leden en hoopte, dat de agenda vlot zou wor den afgewerkt. De secretaris de heer Hoe- venaars gaf een overzicht der vorige leden vergadering en gaf vervolgens in een keu rig opgesteld verslag een jaaroverzicht van de werkzaamheden van het fanfarekorps. De voorzitter bracht dank aan de secre taris voor het werk besteed aan het opma ken der notulen en het jaarverslag. Ook de penningmeester de heer Dekkers kon een gunstig financieel verslag aan de vergade ring overleggen. De kas-controlecommissie bestaande uit de heren P. Wagemakers en C. Oostrijk deelde mede dat men de boe ken en verdere bescheiden bij de penning meester had nagezien en dat alles in orde was bevonden. De voorz. dankt de penningmeester voor zijn beheer over het afgelopen jaar en de commissie voor het nazien der boeken. Bij de vervolgens gehouden bestuursver kiezing werden de aftredende leden van 't bestuur t.w. de heren D. van Oversteeg en A. Dekkers herkozen en namen onder dank zegging voor het in hun gestelde vertrou wen hun benoeming wederom aan. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat men ingevolge de bepalingen van het subsidie-reglement dit jaar naar 'n concours dient te gaan. Voorts deelde spr. mede, dat men in verband met de aankoop van instrumenten en uniformen een bazar hoopt te houden einde 1958. Gelet op de genoemde feiten, aldus de voorzitter, zal men dit voorjaar geen uitvoering meer kun nen geven. Aan het slot der vergadering dankt de voorzitter de leden voor hun op komst en voor de vlotte afwerking der di verse agendapunten. VOLKSONDERWIJS AFD. SPRANG-CAPELLE E.O. De afdeling Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs hoopt op 18 en 19 febr. ajs. een tweetal propaganda-avonden te houden in de zaal van café De Witte Brug, aan de Nieuwevaart alhier. De voorzitter dezer ver eniging de heer L. Poldervaart, hoopt op beide avonden een kort propagandawoord te spreken en wel over de volgende onder werpen: Waarheen met de „verzuiling?" en „In Holland geen kunstmanen". Medewer king aan deze beide avonden verleent de bekende Volksonderwijs-toneelgroep uit Go- rinchem, met de opvoering van het toneel stuk „In het kleine geluk", een blijspel in 4 bedrijven door M. G. Sauvajon. I'-';-:;'''. -■ PRISMA KANDIDAATSTELLING PROVINCIALE STATEN. De kandidaten voor de verkiezingen van de Provinciale Staten, die op 26 maart a.s. zullen worden gehouden, zijn bekend. Gis teren zijn de lijsten van de verschillende partijen en groeperingen op de hoofdstem - bureaus van de negen kieskringen Inge diend. KIESKRING I DEN BOSCH Katholieke Volkspartij 1 v. d. Hurk C. A., Heesch; 2 v. d. Ee- renbeemt, F. H. J. M., 's-Hertogenbosch; 3 Hovenier, J. W., Schijndel; 4 Handgraaf, J. P. N„ 's-Hertogenbosch; 5 Loeffen, J. L. Vorstenbosch; 6 De Bekker, L. A. M., Em- pel; 7 Breukel, H., Dinther; 8 Siepman, J. L. Th., 's-Hertogenbosch; 9 v. d. Meijden, H. C., Dinther; 10 Jongmans, S. H. M., St. Michielsgestel; 11 Vermulst, A. G. M., 's-Hertogenbosch. Partij van de Arbeid 1 Janssen, mej. C. J., 's-Hertogenbosch; 2 Willems, J. M., Oisterwijk; 3 van Lienden, C. J., Eindho ven; 4 Kaasjager, W. W., 's-Hertogen bosch; 5 Dingemans Wierts, A. G. A. Woudrichem; 6 van Stuijvenberg, A., Eind hoven; 7 Tomas, B., 's-Hertogenbosch; 8 Labordus, L. W., 's-Hertogenbosch; 9 Mol, N. J. J., Eindhoven; 10 op 't Hof, J., 's-Hertogenbosch; 11 Buijs, A., Tilburg; 12 Willemsen, A. H. S., 's-Hertogenbosch. V.V.D. 1 Klozen, J. H., Breda; 2 Advokaat, A. P. T., Eindhoven; 3 Noorman, E., Bergen op Zoom; 4 Hagens, J., Hooge Zwaluwe; 5 mej. Manus, Margarethe B. C., Oss; 6 Matthijsen, J. M., Helmond; 7 Schlemper, geb. van Gijn, H. J. Vught; 8 Toxopeus, E. H., Breda; 9 van Strien, L., Eindhoven; 10 Fentener van Vlissingen, geb. Wisselink, A. M., Helmond; 11 Munsterman, H., Oss; 12 de Vries, geb. van Haaften, C. H. J, H. J., Eindhoven; 13 Winkelman, H., Sprang; 14 Donken, C. M., Eethen; 15 van Wulffttn Palthe, J., Valkenswaard. Protestants Christelijke Groep 1 van der Put, D. W. Zevenbergen; 2 Slot, J., Eethen; 3 Schouten, D., Waalwijk; 4 Koster, J., Raamsdonksveer; 5 Finze, A. J. F., Eindhoven; 6 Wink, J. C., Wijk en Aalburg; 7 Kramer, A. B., Breda; 8 van Oosten, C. D., Klundert; 9 Korteweg, A., Zevenbergen; 10 Combee, B., Eindhoven; 11 Lewin, G. A., 's-Hertogenbosch; 12 Bax, G. A., Andel; 13 Bouman, C. B., Wer kendam; 14 Visser, J. C., Werkendam; 15 Weijer, K, J., Eindhoven; 16 van Caem, C. H., Sprang-Capelle; 17 van der Stelt, C., Werkendam; 18 Buiten, G. Eindhoven; 19 Pellekaan, J., Almkerk; 20 Schipper, K,, Waspik. KIESKRING HEUSDEN Katholieke Volkspartij 1 Kamp, A„ Drunen; 2 Teijssen, J., Waalwijk; 3 Snels, A., Drunao; 4 van Wa genberg M., Vlijmen; 5 van Herpt, Ch., Heusden. Partij van de Arbeid 1 Dingemans-Wierts, A., Woudrichem; 2 van Lieenden, C. J., Eindhoven; 3 Willems, J. M„ Oisterwijk; 4 Geysen, J., Oss; 5 van Stuyvenbergen, A., Eindhoven; 6 van Delen, W. J., Eindhoven; 7 Ippel, C., Werkendam; 8 Buys, A., Tilburg; 9 van Chaam, Ch., Waalwijk; 10 van Peer, Chr., Sprang-Ca pelle; 11 Deurloo J. G., Heusden; 12 van Oord T. G., Werkendam; 13 Brink J. A., Heusden. Staatkundig Gereformeerde Partij 1 Schreuders, J. G. N., Veen; 2 Fokker, H., Eindhoven; 3 Blootshoofd, J., Werken dam; 4 Ros, A., Sprang-Capelle. De lijsten van de VVVD en de Prot. Chr. groep zijn dezelfde als in de kring 's-Bosch. HYPOTHEKEN vanaf 5% KAATSHEUVEL Dr. van Beurdenstraat 26 w

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 9