VROOM DREESMANN WAALWIJK 27s 34' Geneenteraad Waalwijk •prijzen 1 1 woeus Bezwaren tegen service-station te Besoijen I DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 FEBRUARI 1958 4^ 75 »)Y TILBURG - HELMOND De raad van Waalwijk werd vrijdagavond in een speciale zit ting bijeengeroepen om te beslis sen over het aangaan van geld leningen, aangeboden door de Bank van Ned. Gemeenten, n.l. 466.000.plus 281.000.- uit de opbrengst van» de Eerste Nat. Woningbouwlening '57140.000 eveneens uit genoemde lening en tevens nog een vierde lening van de Tweede Nat. Woningbouwle ning 1957, waarvan het bedrag nog niet vast staat, doch dat floor de voorzitter werd geraamd op zeker 3 a 4 ton. De raad ging vanzelfsprekend met bet aangaan van deze lenin gen accoord, ofschoon de heer van Leeven het jammer vond dat de gemeente nu lange tijd vast zit aan deze leningen met hoog rentepercentage van 6 Hij vreesde n.l. dat de hoge kosten van deze leningen straks in de huurprijzen tot uitdrukking zul len komen. Hij stelde daarom voor indien mogelijk de leningen met het lager renteper centage aan te wenden voor wo ningbouw en die met hogere per centages voor andere doeleinden te gebruiken. De voorzitter kon hem echter op dit punt volkomen geruststel len door mede te delen dat de huurprijzen geen invloed zullen ondergaan door deze 6 procent leningen, aangezien het Rijk een brug slaat om het verschil te nivelleren. Een ander punt, waar da raad meer tijd voor nodig had om tot 'n beslissing te komen, was een voorstel tot verkoop van bouw terrein te Besoijen. De heer v. d. Hoven informeerde of het col lege van B. en W. het betreffen de bouwterrein wel een gunstig punt achtte voor de bouw van een service-station. Hij kon zich n.l. niet voorstellen, dat een zo volkomen zakelijk gebouw in die omgeving zou passen. De heer Eibers vond 't even min een juiste plaats om daar een benzinestation te bouwen, en de heer v. Leeven wees op de aanwezigheid van twee andere pompstations in de onmiddellij ke omgeving, n.l. van de Firma Schoondermark en v. Alphen. Hij meende dat een plaats aan de nieuwe verkeersweg meer ge schikt zou zijn. De heer Mombers was van oordeel, dat wellicht aari de over zijde van de spoorlijn, n.l. bij 't industrieterrein, het nieuwe ser vice-station beter geprojecteerd kon worden. Ook de heer van Leeven acht te dit punt minder geschikt. De voorzitter vroeg aan de raad aandacht voor het bijzon dere aspect van het terrein dat de gemeente wil vekopen, n.l. het terrein op de hoek van de Floris V-laan en de Burgemees ter Verwielstraat, aan de weste lijke zijde. De gegadigde heeft zich tot de gemeente gewend om een plaats aan te wijzen en heeft niet persé om dit bepaald terrein gevraagd. Elke instantie, die hierbij rechtstreeks of zijdelings betrokken is, heeft, zich accoord verklaard. Naar het oordeel van het gemeentebestuur doet de bouw van dit service-station geen schade aan architectonische 'en stedebouwkundige opvattin gen en is'als zodanig volkomen verantwoord. De voorzitter kon de naam van de gegadigde niet noemen, doch kon wel meedelen dat een van de plaatseliike ser vice-stationhouders hierbij be trokken is. De heer v. d. Hoven bleef bij zijn standpunt, dat het plan in het kader van hef uitbreidings plan schade berokkent. Nadat ook de heren Mombers, Eibers en Kemperman te kennen hadden gegeven niet ingenomen te zijn met dit plan, stelde de voorzitter aan de raad voor deze kwestie tot de volgende raads zitting aan te houden, zodat de leden'dan nog nader inzage kun nen krijgen in het schetsplan dat hiervan gemaakt is. Hiermede stemde de raad in. De overige agendapunten wer den zonder' op- of aanmerkingen aangenomen. R.K. MIDDENSTANDS- VERENIGING. In 'Hotel De Twee Kolommen had donderdag een algeméne le denvergadering plaats van de R.K. Middenstandsvereniging al hier. De voorzitter de heer A. Meijs, opende de vergadering en wens te alle leden alsnog een zalig en voorspoedig Nieuwjaar. Als eerste punl stelde hij aan de orde de jaarlijkse retraite te Vught van 2225 februari a.s. en spoorde de leden aan hieraan deel te nemen. Te 's-Bosch zal op 10 maart a.s. de sluiting van de regionale bijeenkomsten plaats hebben in het Casino. Prominente sprekers zullen hier het woord voeren. Spr. noemde de namen van Prof. Romme eiV Mr. Diepenbrock. De bijeenkomst zal worden omlijst door het Kamerorkest van Het Brabants Orkest. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende heren v. Oss- v. Buren en Zeegers herkozen. Het financieel overzicht 1957 sloot met een batig saldo, iets wat niet zo dikwijls voorkomt. Als leden voor de kascontrole werden benoemd de heren de Visser, v. Geffen en Dinslage. De reis voor de dames van de Middenstand in de moederdag- maand wordt weer gehouden. Gepland is een bezoek aan een fabriek in Oss. Ook de reis naar de wereld tentoonstelling .te Brussel komt ter sprake. Per circulaire zal nog naar deelname worden geïnfor meerd. Het Forum, waarop professor Ariëns, notaris v. Gurn en de heren v. Delft en v. Well de kwestie van ,,de zaakopvolging' ofwel „Vader-Zoon" zullen be spreken, zal beslist interessant worden. Het gaat hierbii om het juiste overnemen van de zaken door de kinderen. Het Forum, dat op 18 maart a.s. wordt ge houden, zal worden ingeleid door prof. Ariëns. Op een circu laire, die wordt toegezonden, kunnen de vragen worden opge geven. De voorzitter maakt melding van een komende enquête om trent de verplaatsing der markt, waarop elke middenstander van Waalwijk zijn visie kan geven. Tevens doet hij het voorstel om binnenkort een lezing te laten houden over de Euromarkt. Be sprekingen hierover zijn gaande. Hierna wordt deze geanimeer de vergadering door de voorzit ter gesloten. HET GILDE ST. CRISPIJN EN ST. CRISPINIANUS VAN VAN BESOIJEN. Vorig jaar vierde het Gilde St. Crispiin en Crisüinianus van Besoiien in het kader van de stadsfeesten bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de ver eniging Waalwijks Belang, haar 120-iarig bestaan. Dit 120-jarig jubileum was echter met de fees ten van laatstgenoemde vereni ging vervroegd. Zodoende kon 't Gilde van haar Federatiebestuur toestemming krijgen een gemo tiveerd gildefeest te houden. Dankbaar is hiervan een goed gebruik gemaakt en heel Waal wijk heeft dan ook van 'n prach tige optocht en: een prima gilde- manifestatie geprofiteerd on danks de verzengende hitte van die dag. Het juiste tijdstip van het 120- jarig bestaan is oktober a.s., de maand waarin het gilde teert. Mede door dit feit ligt het in; de bedoeling van het gildebestuur op 18 mei a.s. een groot natio naal schutterseoncours te gaan houden voor de schutters van gilden, schutterijen en schietver enigingen, waaraan iedereen zal kunnen deelnemen. De organisatie beperkt zich echtei; tot een echt schietcon- eours^ alleen voor schutters, dus niet voor complete gilden. Op deze wijze zal het misschien, mo gelijk zijn de grote kosten, die genoemd gilde het vorig jaar ge had heeft, te bestrijden en zich zo weer in het gildemateriaal te kunnen steken, waarvan het vo rig jaar bij de voorbereiding van dë grote gildedag gedroomd heeft. Eep feest van dergelijke allure wordt niet georganiseerd om stroppen te halen. Nadere bijzonderheden hiero ver volgen nog. Deze publicatie is vroegtijdig, dan kunnen de di verse schutters hiermede reke ning houden. HEROPENING HOTEL-CAFÉ-RESTAURANT JOS. MOONEN. Het oude en voor velen ver trouwde Stationskoffiehuis be staat niet meer; dat wil zeggen qua inferieur, want de verbou wing, vernieuwing en verbete ring' (zie ons vorig nummer) welke Jos. Moonen dit pand heeft laten ondergaan, hebben vari de oude, gezellige zaak een ruim, licht, modern hotel-café-restau- rantbedrijf gemaakt met een bij zonder prettige sfeer. Het is qua inrichting ongetwijfeld het mo dernste horecabedrijf in onze ge meente en het is vooral met het oog op de toenemende toeristi sche belangstelling voor Midden- Brabant, een niet onbetekenende bijdrage tot de gemeentelijke toeristische accomodatie, die he laas nog onvoldoende is. Zowel de restaurantruimte als de keuken van dit nieuwe bedrijf zijn berekend op het ontvangen van grote gezelschappen. Ook de lögeergelegenheid onderging een verbetering, want het aantal kamers werd met 3 uitgebreid en gebracht op 10. Door zijn gun stige - langs de hoofdweg Til- burg-Den Bosch en riante lig ging een verruimd terras op het zonnige Zuiden) zal het bedrijf van de heer Moonen zich onge twijfeld in een ruime belangstel ling van vakantiegangers mogen verheugen. Ook voor buspassa giers zal het bijzonder aantrek kelijk zijn in deze prettige om geving de wachttijd te korten. Verder ligt het in de bedoeling van de heer Moonen om week kaarten verkrijgbaar te stellen, waardoor het mogelijk zal zijn om dagelijks tegen een zeer aan trekkelijke prijs van een voor treffelijke maaltijd te genieten. Deze mogelijkheid opent vooral voor lien die 's middags in Waal wijk overblijven, zeer smakelij ke perspectieven. Uit dit alles blijkt wel, dat de heer Moonen de eisen welke de ze tijd stelt en de mogelijkheden die hij biedt, zeer goed heeft ver staan. Talrijk waren dan ook de gelukwensen, die de heer Moo nen en zijn gezin donderdagmid dag bij de officiële heropening van zijn bedrijf in ontvangst mochten nemen. Wij voegen de onze gaarne daarbij en kunnen u aanraden uw carnavaleske schreden eens naar de Burgem. v. d. Klokkenlaan te richten. GOUDEN BRUILOFT IN DE CRISPIJNSTRAAT. Reeds nu kunnen wij de gou den bruiloft aankondigen, van 't echtpaar Wilhelmus Pennings en Eilsabeth Lammers, Crispijn- straat 64, op 3 maart a.s. Een buurtcoinité, bestaande uit de heren M. Schellekens als voorzitter, W. v. Weert, J. Ver meulen, C. Schaafstra, G. de Jong, J. Swinkels, M. v. Rijswijk en Muskens, zal trachten dit ju bileum voor het gouden paar te maken tot een feest voor het ge hele zuidelijke deel der straat. Ook aan de jeugd wordt gedacht. De voorbereiding is al vergevor derd. Het zal trachten het gou den paar een onvergetelijke dag te bezorgen. Er wordt al hard aan de versiering gewerkt. Het gouden paar, resp. 74 en 70 jaar oud, heeft nooit een noe menswaardige ziekte gekend. Dat ze nog kras zijn, bewijst hun vele wandelen. Als het weer het toelaat, trekken zij er op, uit en schrikken niet voor een afstand te voet terug. Veelal bréngen zij een bezoek aan hun kinderen (8) die allen gehuwd zijn. De dagen worden daar doorgebracht met de kleinkinderen (25). De heer Pennings werkte ge durende 32 jaar bij de fa.t M. D. v. d. 'Hammen alhier, zonder één dag werkloos te zijn geweest; hij fat daarna nog pl.m. 5 jaar zijn rachten aan de schoenmakerij van R. Pullens; nadien werd hij gepensioneerd. Moge het feest dat wordt voor bereid, hen nog lang heugen, en dat hen nog een lang leven be schoren zij. Raamsdonk Chr. Herv. Kiesvereniging. Vrijdagavond vergaderde de Chr. Hist. Kiesver. in de Ulo school. De agenda vermeldde naast de samenwerkingsplannen voor de gemeenteraadsverkiezin gen, een toespraak door de heer Kramer uit Breda over het on derwerp „Leven wij in de ge- meenscnap of worden wij ge leefd." Belangrijke schenking. De kerkvoogdij der Herv. Ge meente Raamsdonk ontving een schenking van wijlen W. Boom van 1947.97 en de gemeente Raamsdonk van 421.09. Er werd besloten met dit ver kregen geld een der orgels te elektrificeren. Bond van Oudstrijders. De Ned. Bond van Oudstrij ders afd. Raamsdonk zal op 22 februari in zaal Nieuwenhuizen een kringschietwedstrijd hou den. Hieraan nemen deel de af delingen Oosterhout, Drunen en Waalwijk. Naast de korpsprijzen zullen ook prachtige prijzen op de personele haan verschoten worden. Aanvang 4 uur. R,K. Tuinbouwver. „St. Bavo". In café Nieuwenhuizen had de oprichting plaats van een R.K. Tuinbouwver. afd. „Sint Bavo'' Raamsdonk. Tot voorzitter werd benoemd de heer Adr. Kamp. L. Hooijmaijers werd secretaris en Bart Versehure bestuurslid. Pas toor v. Herpt werd benoemd tot geest, adviseur. Als spreker trad op de heer v. Opstal uit Tilburg, secretaris van de Tuinhouwhond. Hij gaf een uiteenzetting over heit organisatieleven van de tuin bouw.'Ook het bestuur van de Boerenbond was aanwezig en de heer J. v. Horen uit Waspik, de voorzitter van de Kring Lang straat. Met een elftal leden is deze nieuwe afdeling kunnen starten. Verkeersexamen. Zeventien leerlingen van de jongensschool en 15 leerlingen van' de meisjesschool alhier zul len deelnemen aan het a.s. ver keersexamen, dat waarschijnlijk op 13 maart zal plaats hebben. Voor de - oefeningen mogen deze leerlingen gebruik maken van de verkeersmaquette op het po litiebureau te Raamsdonksveer. Raamsdonksveer Nieuwe zaak. Op vrijdag 14 februari is al hier een aeheel naar de eisen des tijds ingerichte slijterij en wijn handel geopend door dc fa. Rom- bouts aan de Julianalaan. Uitvoering „Clubje" te Almkerk. Voor een stampvolle zaal heeft het „Clubje" uit Raamsdonks veer te Aimkerk de klucht„Als de klok waarschuwt" opgevoerd bij gelegenheid van de uitvoe ring' van de fanfare „Nooit Ge dacht". Machineschrijven. Voor het examen machine- schrijven, dat te Raamsdonks veer werd gehouden, slaagden de dames J. Verhulst. B. v. d. Made, T. v. Strien, A. Jansen, W. Ravestein en T. Langerwerf. Wielercomité. Het wielercomité in Raams donksveer, dat vorig jaar werd ontbonden, is nu weer opgericht. Dit seizoen, en wel op de 2de Pinksterdag, zal een wielerwed strijd worden georganiseerd voor profs en onafhankelijken, ama teurs. nieuwelingen en aspiran ten. Het ontbreekt dit nieuwe comité dus niet aan activiteit. CABARETAVOND. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK. VRAAG NAAR ARBEIDSKRACHTEN SCHOEN- EN LEDER Stikkers - stiksters Handschoenstiksters Bijtuigers Overleersnijders Doorzetters Overhalers Aankloppers Afmaker-Zolenschuurder Zoolleerstanzers Ophalers VRIJE BEROEPEN Vr. Kantoorbedienden Bankbediende HUISH. DIENSTEN Dagdienstbode Dagmeisje halve dagen. Werkster halve dag p. week Werkster 2 dagen p. week VOEDING- EN GENOTMIDD. Bakkersknecht PERS. IN ALG. DIENST: Hulp in cantine AANBOD VAN ARBEIDSKRACHTEN BOUWNIJVERHEID Metselaars Timmerlieden Voegers Opperlieden Grondwerkers HOUT-KURK-STRO Meubel-woningstoffeerder KLEDING-REINIGING Maatkleermakers SCHOEN- EN LEDER Stikmeester Snijmeester Werkmeester Houtenhakkenafd. Leersorteerder Huidensorteerder Magazijnmeester Sjouwers looierij METAALNIJVERHEID Machinebankwerkers Metaaldraaiers Kabelmonteur Automonteur PAPIERNIJVERHEID Dozenhechter VERKEER Chauffeurs HANDEL i L.l. Winkelbediende (textiel) PERS. IN ALG. DIENST: Magazijnbediende Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau Waalwijk, Grotestraat 339, tel. 2131 Deze opgave is geldig vanaf maoqndag 7 fcbr. t.m. zaterdag 22 febr. 1958. I ALLEEN GELDIG WOENSDAG 19 FEBR. GEEN SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN Stalen ledikant, slee mode) met voetbord. BuTswerk groen, hout- 1 werk crème, 2-per- soons120x190 46.-, 1-persoons, N 80x190 33." Dames- of herenhor- logeband, van prima roestvrij staal of goud kleurig Alinox. Keuze uit diverse motieven. Zeer voordelig Schuimplastic kussentje, halfrond model. Keuze uit leuke kleuren 75' Mousse nylon herenanklets, van prima kwa- liteit, sterk en elastisch, direct droog na het wassen. In diverse mooie dessins. Nu «fl 85 Onze Stoffenafdeling brengt een groot assor timent zephir en bra- bants bont, waaron der leuke kleuren bleu en rose voor kleuter jurkjes, moderne wieg- bekleding, keukengar nituur enz., 80 m jq cm. br. p. m. Voor heerlijke warme voeten onze bekende kameelharen dames-, heren- en kinderpan toffels, met soepele sterke rubberzolen. Maten: 41-46 1.95, 36-40 1.60, 30-35 1.45, 25-29 1.25, OjQc 23-24 70 Aantrekkelijke effen damespyjama, met gebloemde kraag en zakken. In de kleuren geel. raf, blauw, zalm, oudrose, groen of bleu. Maten O 50 42 t/m 48 O Prima uni zwanen dons, voor dames-, he ren- en kinderpyjama's. Fraaie nieuwe kleuren. Extra voordelige aan bieding, 80 cm breed, per meter 1.20, 70 cm breed, A 05 per meter I Prima wollen deken, in modern jacquard dessin. Kleuren groen, grijs en geel. Verpakt in plastic hoes. Heerlijk warm en buitengewoon voordelig, 170 x 220 21.75, 4 "750 150x 200 I Een aardige gavroche brengt charme aan Uw kleding. Verkrijgbaar in vrolijke en zeer aparte dessins en kleu ren. Tevens groot ge noeg voor QPc hoofddoekje O 3 DEN BOSCH Modern tafellampje, met aardewerk voet in zwart of wit. Het fleu rige kapje is van afwas- bare Acella. Verschil lende kleurencombina ties. Geheel 75 gemonteerd Zuiver wit porselei nen eetservies, voor 6 personen, eerste keus met fraaie decors, in moderne bloem- of goudstempel naar keuze Koffietaai, de echte Zaanse, 250 gram Rose zalm (Pink), prachtkwaliteit, Qyj per blik 7T1 3 blikken 2.75, De heer Vorstenbosch pleitte voor een andere woning voor de huurder van pand 8, doch meende dat de huur te hoog zou wor den. Na veel voor- en tegenwerpingen van diverse raadsleden, was de overgrote meer derheid voor opknapping van dit pand door de eigenaar. De heer v. Ooijen vroeg waarom eigenlijk de rapporten van V.G.D. en T.D. werden genegeerd. Hun uitspraak zal toch wel deugdelijk zijn! De heer Vorstenbosch blijft tegen deze rapporten en verlangt stemming. De voorzitter zegt dat de rapporten erg duidelijk zijn. De raad beslist bij stemming (8 voor en 5 tegen) de panden als onbe woonbaar te verklaren Enkele punten buiten de agenda worden behandeld De Sportcommissie wordt gekozen, waar in zitting hebben de heren v. Meerendonk, Overdijk, van Son en de Vaan. Zij zullen de belangen der voetbalver. Nieuwkuijk direct opnemen en de terreinkwestie zien te regelen. De tunnel of het viaduct aan de Burg. v. d. Venstraat in de nieuwe prov. weg. Volgens Ir. de Wijs is een onder- of overgang technisch daar onuitvoerbaar. Een hoge brug eist lange opritten. Bij de onder gang ligt het laagste deel onder N.A.P., dus moet er een pompgemaal bijkomen. De nieuwe parallelweg komt hierbij in 't ge drang. De kosten zullen pl.m. f 1.000.000 bedragen. De heer van Helvoirt zegt dat als 't niet kan, dit een ramp voor Vlijmen zal zijn. De voorzitter antwoordt dat gevraagd zal worden of ir. de Wijs in de eerstkomen de raadsvergadering aanwezig wil zijn om een en ander toe te lichten. Het gaat om Vlijmens toekomst en het is van zeer groot belang. In de rondvraag breekt dhr. Wijkmans een lans voor de terugbetaling van de aan- sluitingskosten op de waterleiding voor de verafgelegen woningen ('t Ven); G.S. zou den dit hebben afgekeurd. De heer Blauw hof geeft uitleg van deze kwestie en zegt waarom G.S. niets hebben geantwoord. De onrendabele gebieden worden door het 5- jarenplan (Marshall) van water voorzien. De heer Overdijk wilde ook terugbeta ling. Hij zag er graag een raadsvoorstel van, opdat deze gedupeerde mensen hun geld op de een of andere wijze terug kregen. Wijk mans zei dat het niet onrechtvaardig was, dat de gemeente het geld terug gaf aan deze lieden en liefst op korte termijn. Na nog enkele kleine punten besproken j te hebben, sloot de voorzitter de vergade ring, om nog even de raad in gehmeime zitting voort te zetten. meegewerkt hadden tot het welslagen van deze avond. In zaal Huis ten Deijl heeft de afdeling „Ons Belang" een cabaretavond gehouden, t.b.v. het Sanatoriumfonds der onder-offi cieren. Onder de vele aanwezigen waren burgemeester Prinsen en wrn. commandant majoor Uilenreef. Buitengewoon was de medewerking die het afdelingsbestuur mocht ondervinden. Vele zakenlieden uit R'veer, Oosterhout, Made, G'berg, Tilburg en Breda verleen den hun steun. De zaal was door de heer Weterings gratis ter beschikking gesteld. Adjudant van Rosmalen heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder de burgemees ter en majoor Uilenreef. Het cabaretgezelschap „De lachbrekers" zette de avond grote luister bij en na af loop verzorgde de band „South Jazz' de dansmuziek. Het enthousiasme van de aan wezigen was zo groot dat men niet tevre den was toen sergeant-majoor Gerrits be kend maakte, dat het bestuur zou proberen in 1958 weer zulk een avond te organi seren. Men wilde spoedig een herhaling De heer Gerrits brdtht namens het hoofd bestuur dank aan de burgemeester, aan majoor Uilenreef, aan de correspondent van de Sanatorium-stichting, adj. van Rosmalen, aan Serg. Zwanenberg en aan allen die VANDAAG IS MORGEN. Met dit stuk traden vier clubs uit R'veer voor het voetlicht. Het was een toneelspel van Herbert E. Bates, in drie bedrijven. Kosten noch moeite waren gespaard om van dit stuk iets moois te maken en men is hier ten volle in geslaagd. Het stuk stelde hoge eisen aan de spelers, maar regisseur van Onzenoort had hen voorbereid op een manier die het welslagen verzekerde. Al viel er verschil in kwaliteit te constateren, toch hebben alle spelers zeer voldaan. Bij zonder goed was Julia (Annie Zijlmans). Haar uitspraak en mimiek waren af. Jac. Sanderson (André Vissers), officier bij de. RAF, toonde zich ook nu weer zijn vriend. Radwanski (G. Fijneman)Pools vliegeroffi cier, beheerste zijn spel tot in de puntjes. Zijn voordracht was voortreffelijk. Een pluim voor het hele gezelschap is meer dan verdiend. R'veer heeft getoond op het cul turele vlak tot iets in staat te zijn. De spe lers ontvingen grote waardering van het publiek, dat in zeer grote getale was opge komen. De voorzitter der K.K.K.de heer van Tilburg, bracht dank aan allen en bood de dames bloemen aan. Hij hoopte in de toe komst deze groep nog meerdere malen te zien optreden.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 3