Uit do Langstraat 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 FEBRUARI 1958 6 MILTVUUR. Zondag is bij de landbouwer v. N. aan de Tweede Zeine milt vuur uitgebroken. De ontsmet tingen werden door de gemeente werken ver r ie'li. Het cadaver is naar de destructor te Son ver voerd. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Diverse handschoenen; arm band; kinderrijwielset boten in blokje; blauwe pet niet bont- rand; kinderdriewieler; etui in. potloden; bibl. leesboek; vulpen in étui; laag model damesfiets. enVerloren: Drunen Diversa, handschoenen; Bruine jongenspet; branie schooltas; zwarte dame-portemonnee met inhoud; oorbel; damesshawl rn. franjes. AGENDA. Theater Musis Sacrum r Maandag en dinsdag 8 uur „Piloot Quux in Afrika", toegang alle leeftijden. Luxor theater Maandag en dinsdag uur: „De gevangenen van de woes tijn", toegang alle leeftijden Zaal Hotel Verwiel Vrijdag 7.4a uur alleen violen, en 9 uur het gehele'W aalwijk.se Orkest. Vlijmen Haarsteeg Heusden Sprang-Capelle Sprang Capelle Waspik Raamsdonk CARNAVAL. Langs Dwerg, Duin en Scheet en over de toebehorende landerijen, galmt sinds gistermiddag het carnavalslied. Prins Dwerg den eerste gaf zondagmiddag even na zijn aankomst, toen hij van Burgemeester Snels de sleutels kreeg aangeboden, daarvoor het sein. Lol, leut en humor vieren drie dagen in het rijk van Prins Dwerg hoogtij. Het was de eerste maal dat Prins Carna val in Drunen zijn intrede deed. De belang stelling was algemeen en enorm. Of de wij ze van inhalen zondagmiddag de juiste was, willen wij in het midden laten en wij slui ten ons aan bij wat de Prins ten gemeente huize zei: Er is in Drunen met een traditie van carnaval vieren gebroken en het is nog tasten hoe de nieuwe traditie op te bouwen. Burgemeester Snels ontving de prins met zijn gevolg zeer hartelijk. Dat een zo hoog bezoek als een prins door de gemeente met sobere middelen moest worden ingehaald, daarvoor verontschuldigde spreker zich. Het gemeentebestuur was amper tweemaal 24 uur geleden op de hoogte van s Prinsen komst. Bij wijze van gezagsoverdracht overhan digde Burgemeester Snels de Prins de sleu tels, daarbij de wens en de hoop uitspreken de dat men op gepaste wijze carnaval zou vieren. Bekend zijnde met de omstandighe den en wetende dat in den Dwerg met het schepnet vroeger veel dikkoppen werden gevangen, overhandigde Burgemeester Snels de Prins een schepnet, waarmede als hij er geen dikkoppen mee ging vangen er dan misschien wel anderen mee op het droge kon helpen. Verwacht werd immers dat tel kens de regeringsperiode van de Prins het natte het van het droge meestal won. Prins Dwerg I dankte Burgemeester Snels voor diens vele en vriendelijke woorden. De Prins stuurde onmiddellijk Burgemees ter Snels voor drie dagen met vacantie, maar verzocht de Burgemeester deze va cantie in ieder geval in zijn rijk tussen Duin, Wwerg en Scheet door te willen bren gen, indachtig de spreuk: zoekt niet in de vreemde, wat eigen land U biedt. De prins dankte Burgemeester Snels hartelijk voor zijn fraaie geschenk en riep alle inwoners van zijn rijk op drie dagen wijs te zijn en gek te doen. Dit werd het sein voor een uitermate gezellig carnavalsfeest met zang, dans en costumering. Vastenavond-zondag. De lol, de leut, de vreugde en de humor in het rijk van Prins Dwerg de eerste, is er algemeen. In de avonduren ontlaadde deze vreugde zich op talrijke gecostumeer- de bals, die plaats vonden in de Hoge Bra ken, in de Harmoniezaal van café Elshout, in hotel Royal en in Ter Hunen. Overal verscheen men in prachtige en originele costuums en zag men fraaie groepen. Waar de prins verscheen met zijn gevolg en de raad van elf, steeg de vreugde ten top. Tot vanavond is er even rust tussen Dwerg, Duin en Schut, om dan weer op te laaien in de vastenavondbals en feesten die overal worden gegeven. BENOEMD. Op de laatst gehouden vergadering van de regionale brandweer Midden-Brabant te Tilburg, werd de heer H. H. Portier, on dercommandant van de brandweer alhier, benoemd tot lid van de technische commis sie van het opleidingscentrum voor brand weerpersoneel, uitgaan de van de voornoem de regionale brandweer. UITVOERING. De Kon. Erk. Harmonie De Volharding gaf zaterdagavond in de zaal van café Els- hout haar jaarlijkse donateurs-uitvoering. Het orkest o.l.v. Joh. Verhoeven, gaf een prima concert. Op het programma stonden verschillende populaire nummers en het concert viel dan ook bijzonder in de smaak. Na de pauze bracht het cabaretgezel schap Harrie v. d. Bosch uit Tilburg, on der de titel „Branbants Bont" een uiter mate vrolijk en gezellig programma. De voorzitter dankte deze avond in een algemeen woord de donateurs voor hun steun, welke naar hij hoopte ook dit jaar weer gegeven zou worden. De belangstel ling en de liefde voor de muziek nemen overhand toe en dit jaar zal de harmonie weer op concours gaan. Een avond die voor 100 geslaagd is en waarvan allen voldaan huiswaarts keer den. H.K.W.-JAARVERGADERING. De HKW afd. Drunen-Elshout hield af gelopen week haar algemene jaarvergade ring. Uit het jaarverslag bleek dat de afde ling in 1957 18 nieuwe leden inschreef. De afdeling telt thans 74 leden. Het streefge tal in de algemene ledenwervingsactie is voor Drunen 100. Nieuwe leden wervings acties zullen daarom dit jaar nog volgen. De voorzitter de heer A. v. d. Wiel werd met algemene stemmen herkozen. Aan deze jaarvergadering was tevens een feestverga- dering verbonden en men bleef nog ge ruime tijd gezellig bijeen. DE HEER M. VAN HULTEN 25 jaar lid v. d. Gem. Inst. Maatsch. Zorg. De heer M. van Huiten was deze week 25 jaar lid van de Gemeentelijke Instelling Maatschappelijk Zorg. Van deze instelling, welke in deze vorm sinds 1954 bestaat, is de heer van Huiten penningmeester; voor- dien was hij secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. Op een vergadering van de Gem. Inst. Maatschappelijke Zorg werd de heer van Huiten deze week gehuldigd. Burgemeester Snels die speciaal ter vergadering was ge komen, noemde de heer van Huiten een stille en harde werker in dienst van de ge- 'meenschap. Dat deze uitermate moeilijke en vertrouwenspositie vooral in de dertiger jaren steeds met toewijding en verantwoor delijkheidsbesef is verricht, kenmerkt de man die het deed. Als blijk van waardering bood Burgemeester Snéls de heer van Hui ten een fraai wandbord aan. Mevr. v. Hul- ten, die ook in de hulde werd betrokken, kreeg bloemen. De heer van Huiten dankte tot slot voor de waarderende woorden, al was hij zich er van bewust nooit meer gedaan te hebben als zijn plicht. Spreker liet zijn gedachten nog eens gaan ovér het werk als secr.-penn. van het Burgerlijk Armbestuur en merkte daarbij op dat het de laatste jaren onder de nieuwe omstandigheden wel wat gemak kelijker .werkt. Spreker bracht ook dank aan de andere leden van de instelling, voor de goede verstandhouding en samenwerking welke er steeds heeft geheerst. Onder het genot van een kopje koffie bleef men nog even gezellig bijeen. Bóeren-gezinsdag te Vlijmen. Huldiging jubilaris en inzegening nieuw pakhuis. Donderdag werd te Vlijmen de Boerengezinsdag gehouden, die in alle opzichten is geslaagd. Op die dag werd tevens het nieuwe pak huis van de C.H.V. ingezegend en de heer M. v. Wagenberg gehuldigd in verband met zijn 25-jarig voor zitterschap van de N.C.B. Na de H. Mis gingen allen naar het nieuwe pakhuis, alwaar de in zegening plaats vond door pastoor Heesakkers. Eenieder was in de ge legenheid het nieuwe pakhuis te be zichtigen. Hierna werd in hotel Prinsen een koffietafel aangeboden; daarbij waren tegenwoordig Ir. Steenbergen, directeur van de CHV uit Veghel en de heer Jochems, di recteur van het bijkantoor te Den Bosch. De heer Steenbergen zette in een korte toespraak de noodzaak uit een van een goede coöperatie in deze - tijd van centralisatie, als middel tot behoud van de economische zelf standigheid der boeren. De heer Jochems wees op de vele moeilijk heden die vooral de zaakvoerder, de heer P. v. Son en de boeren uit Vlij men zich hebben getroost bij de ex ploitatie van de oude molen als pak huis. Om 11 uur begon de jaarvergade ring van de Boerenleenbank. De di recteur, de heer M. v. Engelen, heet te in zijn openingswoord in het bij zonder welkom de Zeereerw. Heer Pastoor en de heer Jansen, assistent van de R.H.N.D. Uit zijn inleiding bleek de snelle groei die er op de Bank in Vlijmen plaats heeft. De omzet bedroeg het afgelopen jaar 25 miljoen gulden. Er werd een winst gemaakt van 8.875. Hiervan werd 3500 gereserveerd voor 't nieuwe bankgebouw en 2000 voor de be lastingen. Van de rest werd een groot deel uitgekeerd als subsidie aan diverse verenigingen. Met de aanbouw tot het bouwen van een nieuw bankgebouw kan worden be gonnen, daar de goedkeuring is ver kregen. Als lid van de raad van toe zicht werd dé heer H. Boom met al gemene stemmen herkozen, waarna de vergadering werd gesloten. 's Avonds om half 8 was de gehele boerenstand bijeen in 't Patronaats gebouw, alwaar de huldiging plaats vond van de heer M. v. Wagenberg, die 25 jaar voorzitter is van de NCB. De heer P. Dekkers opende als voor zitter de avond en sprak namens de N.C.B. tot de heer en mevr. Van Wagenberg woorden van felicitatie en dank voor alles wat deze harde sociale werker belangeloos voor de boerengemeenschap van Vlijmen heeft gedaan. Achtereenvolgens voerden het het woord pastoor Heesakkers, dhr. M. v. Engelen namens de studieclub en ,de Boerenleenbank, de heer Jo chems namens de C.H.V. en de heer Dusomos namens de R.K.J.B., dhr. P. Achten namens het gemeentebe stuur en dhr. Jansen namens de Rijkslandbouwconsulent en de streekverbeteringscommissie. Ge noemde sprekers lieten hun woor den vergezeld gaan van passende cadeaus en bloemen. Na afloop dankte de jubilaris voor de hartelijke woorden tot hem en zijn echtgenote gericht en sprak de hoop uit nog geruime tijd in het be lang van de boerengemeenschap Ivan Vlijmen te kunnen werken. Hierna werd door de R.K.B.B, en R.K.J.B. het toneelstuk „Morgen- rood" opgevoerd, onder regie van dhr. J. Schoonen. Wederom oogstte i zij een mooi succes. Onder de pauze had een verloting plaats ten bate van de Lourdes-reis 1 van de Boerinnenbond. Carnaval te Vlijmen. Zondag 16 febr. omstreeks half 1 was er een bijeenkomst op 't Plein voor het opstellen van de stoet en het inhalen van Prins-carnaval met zijn gevolg. De harmonie Concordia stond weer aangetreden met een flinke groep jeugdige muzikanten. Vanaf het Plein werd getrokken naar café G. Gevers, waar de Prins werd ingehaald. Bij aankomst in ca fé Gevers, arriveerde de Prins met gevolg, die hartelijk werd toege sproken door de voorzitter van de Raad van Elf. De Prins stelde het andermaal op prijs te zijn uitverko ren om weer in Vlijmen carnaval te houden en hoopte dat men evenals andere jaren veel pret en leut zou hebben. Vervolgens werd naar het gemeentehuis getrokken, waar de Prins met gevolg en Raad van Elf door de loco-burgemeester, de heer Berkelmans, werd verwelkomd. We gens het gure weer had de verdere hulde en overdracht van de sleutel plaats in het gemeentehuis; daar werden hartelijke woorden gespro ken en de ere-wijn gedronken. Dan trok de stoet naar het terrein van de Vlijmense Boys, achter café H. Boom, waar een grote voetbal wedstrijd plaats vond en waarvoor grote belangstelling bestond. Verder was er in diverse café's gelegenheid tot dansen, waarvoor grote animo bestond. Het was een gezellige dtukte. Vlijmense BoysRhode 35. Wedstrijdverslag volgend num mer. TONEELAVOND. In de zaal De Harmonie gaf de R.K. Jeugdbeweging alhier donderdagavond een goed verzorgde toneelavond. Deze avond werd door de beweging gratis aan de Haar- steegse bevolking aangeboden als tegenpres tatie voor de gulle bijdrage van de z.g. enveloppeactie. Welwillende medewerking werd voorts nog verleend door het Kath. Meisjesgilde, dat het geheel aardig comple teerde. Voor de aanvang werden de aan wezigen door de aalmoezenier kapelaan Se- verijnen hartelijk welkom geheten, die hun een gezellige avond toewenste. Als hoofd schotel stond op het programma het prach tige toneelstuk in 3 bedrijven: „De vreem de Hopman" van Arie v. d. Lugt. Met élan, vaardigheid en durf brachten deze jonge dilettanten dit prachtige stuk ten tonele. Met aandacht en vol bewonde ring sloegen de vele vaders en moeders en verdere belangstellenden de verrichtingen op het podium gade en een hartelijk applaus bewees hun volle instemming. Ook de dames van het K.M.G. wisten de sympathie van de aanwezigen te winnen, door enkele liedjes en declamaties op keu rige wijze ten gehore te brengen. Een lang durig applaus aan het slot van de avond bewees hoe het gebodene in de smaak was gevallen. Aalmoezenier-kapelaan Severijnen sprak in zijn slotwoord er zijn tevredenheid over uit dat zovelen waren opgekomen; hij zag daarin het bewijs dat de bevolking het werk van de beweging ten zeerste waar deert. Hij dankte de heer W. v. Bokhoven die als regisseur en grimeur was opgetreden en verder alle medewerkenden. RECTIFICATIE. In het vorig nummer hebben wij abusie velijk vermeld dat de vijfde culturele avond georganiseerd door de Culturele Vereni ging Onsenoort, de eigen leden zouden op treden in de vorm van een declamatieavond. Dit bleek achteraf gezien een foutieve me dedeling te zijn, daar zondagavond in wer kelijkheid als spreker optrad de heer Th. v. Woerkum, met als onderwerp „Folklore in de Kempen". Een verslag van deze avond volgt in het volgend nummer. FEESTAVOND. Nu met de carnavalsdagen de H. Vas tentijd is aangebroken is er ook een einde gekomen aan de feestavonden, die door bij na iedere vereniging in de wintermaanden worden gehouden. Vaak bereikte ons een verzoek een verslagje te schrijven over een statiedag of teeravond, maar omdat ze hij- na allen op hetzelfde neerkomen laten wij ze maar allen tegelijk in het kort de revue passeren. In de laatste maanden van 1957 waren het vooral de carnavalsverenigingen. De Klapeksters, De Vrolijke Hutters, Vrij en Blij en De Vrijbuiters, die het er een avond genoeglijk van namen, vooraleer zij aan de instuderingen voor de carnaval van heden begonnen en gezien de uitgelaten stemming die deze clubs eigen is, ging het er meestal zeer luidruchtig naar toe. De kaartclubs deden het wat kalmer aan, maar gezien de aanwezigheid van de dames en een accordeonist die voor de muziek zorg de, ging het er ook hier gezellig naar toe. De leden van onze onvolprezen EHBO ver gaten voor één avond de zorg voor de even mens en namen het er eens gezellig van. De Boerinnenbond deed het in een meer ernstige trant, maar ook de Kerstviering van deze vereniging bevatte een vrolijk ge deelte dat verzorgd werd door eigen leden. Ook de Boerengezinsdag, een jaarlijks terugkerend gebeuren voor de leden van de alhier bestaande boerenorganisaties wordt gewoonlijk feestelijk gesloten. In de voor middag werden na een H. Mis en een wel voorziene koffietafel door enkele sprekers, belangrijke onderwerpen behandeld, maar in de avonduren kwamen de leden met hun dames weer bijeen voor het bijwonen van een amusementsavond met als hoofdschotel het prachtige toneelstuk De Verschoppeling. De toneelclubs Ernst en Luim en Kunst en Genoegen, die het Haarsteegse publiek een aantal gezellige avonden hebben bezorgd, reserveerden na afloop van het seizoen één avond voor zichzelf en daar het hier allen toneelspeelsters en spelers waren, behoeft het geen betoog dat voordrachten hier hoog tij vierden. De statiedagen die van oudsher in het teken van ieders belangstelling staan, zijn die van de mannenzangvereniging Vriendenkring en de Kon. Harm. St. Cae- cilia en daar op deze dagen personen in uitgelaten stemming zijn, die hun vrije tijd aan zang en muziek besteden, valt het te begrijpen dat hier aan jolijt geen gebrek was. De handboogschutterij Claudius Civilis en het Gilde St. Ambrosius beiden gevestigd in café De Sport, beginnen hun feestdag met het jaarlijks Koningschieten; eerst strij den de mannelijke leden om de fraaie prij zen, maar ook de dames strijden dapper mee. Is de prijzenbuit eenmaal binnen dan wordt de inwendige mens versterkt en het verdere gedeelte van de avond in gezellig heid doorgebracht. Ook het kruisbooggezelschap Onderlin ge Vriendschap begon de jaarlijkse feest avond met het koningschieten; dit gebeurde op een zaterdagmiddag op de binnenbanen maar des avonds werden de bogen verge ten en maakten zij plaats voor muziek en geestrijk vocht. De leden van de visclub die zich in de zomermaanden toeleggen op het vangen van voorn en brasem, lieten tij dens de feestavond duidelijk merken ook nog wel iets anders te kunnen dan vissen. Zang en muziek waren hier de hele avond niet van de lucht. De biljartclubs waren wel zo verstandig eerst de onderlinge com petitie te beeindigen; het uitreiken van de prijzen op donderdag j.l. in café W. v. d. Loo ging echter gepaard met een geza menlijke feestavond en ook hier ging het er zeer gezellig naar toe. TEWATERLATING van het 20.000 ton metende tankschip „Tabana". Op zaterdag 22 febr. a.s. des voorin, om pl.m. 9 uur zal het 20.000 ton metende tankschip Tabana van de scheepswerf De Haan en Oerlemans N.V. alhier te water worden gelaten. Het is 't eerste schip van een serie 20.000 tonners, welke op de scheepswerf alhier zullen worden gebouwd. Het grootste tot nu toe van de scheeps werf alhier te water gelaten schip mat 12 duizend ton. De totale lengte van de Tabana die a.s. zaterdag te water zal worden gela ten bedraagt meer dan de normale breedte van de Maas bij Heusden. Met remvlakken en peurankers zal men trachten de vaart van het schip af te remmen en het in het verlengde van de rivier te trekken. Ongetwijfeld zullen weer zeer velen naar de oevers van de Maas gaan om dat zeer interessante schouwspel gade te slaan. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 21 fe bruari 1958 des nam. te 7.30 uur, ten ge meentehuize. Agenda 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Toekenning looncompensatie i.v.m. huurverhoging per 1 aug. 1957 aan het ge- meentepersoneel over het eerste halfjaar '58. 5. Toetreding tot de gemeenschappelijke regeling betreffende behandeling van ge meentelijke personeelsaangelegenheden. 6. Verpachting gemeente-eigendommen. 7. Verhuur van het genot van de jacht op enkele gemeente-eigendommen. 8. Overname onderhoudsplicht gedeelte Wittedijk. 9. Intrekking raadsbesluiten van 31 ja nuari 1958 tot wijziging van het bouwplan woningwet-woningen 1958 en tot onder handse aanbesteding van 15 woningwetwo ningen en het aanvragen van voorschotten uit 's Rijks kas ingevolge art. 56 der Wo ningwet t.b.v. 18 woningwetwoningen.. 10. Aangaan geldlening groot f 115.000 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage. 11. Overdracht van woningwetwoningen met voorschot verlening aan de Woning- bouwstichting Sprang-Capelle. 12. Herziening voorschotten, verleend aan de Woninghouwstichting Sprang-Ca pelle voor de voor de tweede wereldoorlog gebouwde complexen woningwetwoningen A en B. 13. Verlenen garantie voor de betaling van particuliere bijdragen in de kosten van inenting tegen poliomylitis. 14. Subsidiëring Stichting Algemene en Individuele Blindenzorg (A.I.B.) te Amster dam. 15. Aanbieding gemeenterekening over het dienstjaar 1956 en benoeming commis sie tot onderzoek dier rekening. 16. Wijziging gemeente-begroting voor het dienstjaar 1957. 17. Goedkeuring begroting 1958 der gemeentelijke instelling voor maatschappe lijke zorg. 18. Vaststelling gemeente-begroting voor het dienstjaar 1958. 19. Wijziging gemeente-begroting 1958. 20. Vaststelling bedrag ex art. 55 bis der Lager-Onderwijswet 1920. 21. Voorlopige vaststelling der exploi tatie-kosten van de school voor openbaar g.l.o. te Capelle ex art. 55bis der Lager On derwijswet 1920 over 1956. 22. Verlenen van voorschotten op de vergoeding der exploitatiekosten van de bij zondere scholen voor g.l.o. alhier over 1958. 23. Verlenen van een voorschot op de vergoeding van een vakonderwijzeres aan de bijzondere school voor g.l.o. aan de Hei straat over 1958. 24. Verlenen van een voorschot op de gemeentelijke vergoeding ex artikel 73, le en 2e lid, der Kleuteronderwijswet aan de Stichting voor Prot. Chr. Kleuterscholen te v.m. Sprang. 25. Verstrekking kasgeldlening aan de Ned. Herv. Kerk te Sprang. 26. Mededelingen. 27. Rondvraag. 28. Sluiting. DE MARGRIETRUITERS. Woensdag 19 en donderdag 20 febr. a.s. hopen de Margrietruiters hun jaarlijkse ruiteravonden te houden. Ter gelegenheid van het 12J£-jarig bestaan hebben zij ge tracht iets aparts te krijgen. Zij menen hier in geslaagd te zijn. Een toneelgroep uit Raamsdonksveer hoopt hiervoor zorg te dragen, die een klucht brengen van Pot- asch en Parlemoer met vakantie, waarbij de aanwezigen in de pauze worden getrac- teerd. PROF. MR. P. S. GERBRANDY KOMT SPREKEN. Op vrijdag 28 februari a.s. des avonds half acht, hoopt Prof. Mr. P. S. Gerhrandy, lid van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal, voor de A.R. Kiesvereniging alhier, in de zaal van de Chr. Volksbond, een spreekbeurt te komen vervullen. Toegang vrij. UITVOERING A TEMPO. Voor een volle zaal gaf de Mandoline- 1 club A Tempo j.l. zaterdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond haar tweede uitvoering. Na een kort welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen door de heer A. Versteeg, gaf A Tempo onder leiding van haar directeur de heer P. van Iersel uit Waalwijk een achttal muzieknummers met zang, die vlot en keurig werden uitgevoerd en zeer in de smaak vielen. Door een aantal leden van A Tempo werd vervolgens een vrolijke klucht opgevoerd, getiteld: „Tante Coba schept orde". Ook dit nummer van het programma werd in alle opzichten keurig verzorgd en hierbij bleek dat A Tempo op uitstekende wijze een avond weet te vullen waarvan de bezoekers kunnen gemeten. Bij afwisseling werd ook accordeonmuziek ten beste gegeven. Tot slot werd een door dhr. P. Borsten vervaardigde muzikale schets gebracht, on der de titel: „Rij maar an ossewa", waar voor het toneel een echt Zuid-Afrikaans beeld kreeg, wat het succes van dit num mer met zijn leuke Z.-Afrikaanse liedjes, niet weinig verhoogde en het geheel nog meer tot zijn recht deed komen. Een verlo ting deed menige bezoeker nog met een welkome verrassing naar huis gaan. Het was weer een als vanouds geslaagde uitvoering, die A Tempo zeker nog meer populair zal maken. UITVOERING GEZELLIGHEID. De toneelvereniging „Gezelligheid" al hier komt voor de tweede maal in dit sei zoen, thans met een vrolijk spel, op de planken. A.s. zaterdagavond 22 februari en zaterdag 1 maart a.s., zal door Gezellig heid in de zaal van de Chr. Volksbond worden opgevoerd de klucht in drie bedrij ven van Hans Nesna, getiteld: „Je moet er niet mee spelen". De inhoud van dit komische spel is wel bijzonder geschikt de liefhebbers een vro lijke avond te bezorgen. De inhoud van het stuk komt in 't kort hierop neer, dat de hoofdpersoon, Max Dilleman, een jong ad vocaat, door een tante uit Amerika in staat gesteld zal worden zich een praktijk te be ginnen, echter onder voorwaarde dat hij over 5 jaar op zijn 25e verjaardag met haar pleegdochter zal trouwen. De bruidschat zou een half miljoen dollar bedragen. Gedurende de 5 jaar toont de jongeman zich dan een vrouwenhater en de dol-ko- mische voorvallen die zich afspelen in de weken die aan de komst van zijn bruid voorafgaan, doordat deze wordt verwisseld om een huwelijk allene om 't geld te voorkomen, zijn zo talrijk en ingewikkeld, dat de bezoekers tot het laatst in spanning gehouden worden, vooraleer de ontknoping en het gelukkige slot komt, maar al die tijd zeker zullen kunnen gieren van 't lachen. Het stuk vergt veel van de spelers en speelsters, maar we zijn er van overtuigd dat Gezelligheid het stuk, onder de be kwame regie van de heer Dekkers, naar behoren zal weten te vertolken, zodat de bezoekers kunnen rekenen op een bijzon der aangename avond. LEZING NUTSDEPARTEMENT. Voor het departement de Langstraat der Mij. tot Nut van 't Algemeen hoopt op don derdag 20 februari a.s. in het café De Wit te Brug, Dr. A. J. van Leusen, de bekende radiospreker, een lezing te houden over het onderwerp: De geestelijke achtergrond van het ziek zijn. Dr. van Leusen zal met dit onderwerp zeer zeker aller belangstelling weten te trekken. We mogen dan ook ieder Nutslid aanraden deze lezing bij te wonen, terwijl ook andere belangstellenden van harte welkom zijn. Aanvang 8 uur. OUDERAVOND. SCHOOL MET DE BIJBEL. Het bestuur der school met de Bijhei aan de Heistraat hoopt op woensdag 19 febr. a.s. in het schoolgebouw een Ouderavond te houden. Van half 7 tot half 8 bestaat ei gelegenheid het werk der leerlingen te be zichtigen. Het programma van deze avond is als volgt samengesteld 1 Opening; 2 In leiding door de heer C. v. 1: Kruijt over het onderwerp Tucht; 3 Toespraak door Ds. G. Torenbeek; 4 Een muzikale versnapetmg. Na de pauze volgen mededelingen. Voorts worden de agendapunten: Oiize nieuwe aan winst en Weet U het goede antwoord, be handeld. Het gehele programma wordt al- gewisseld met samenzang. Opening Carnaval 1958. Onder een bewolkte hemel, waar bij toch nu en dan de zon zich even liet zien, kwam zondag om kwart voor twaalf de Raad van Elf en het dagelijks bestuur op het gemeente huis bijeen voor een openbare raads zitting. Tijdens deze vergadering werd op plechtige wijze Prins Bart den Derden van Maonenblussers- laand door burgemeester v. Erp ge ïnstalleerd. De burgemeester heette hen een hartelijk welkom toe, waarna de voorzitter van de carnavalsvereni ging een toespraak hield. Hierin bracht hij dank aan het gemeente bestuur voor de spontane ontvangst en vertelde een en ander over de wijze waarop zij de carnavalsdagen zullen gaan doorbrengen. In zijn toespraak richtte hij zich ook tot de oud-voorzitter van de vereniging, de heer P. van Dongen. Hij zei het te betreuren dat deze grote pionier van de Waspikse car navalsviering, wegens werkzaamhe den elders, niet langer hun voorzit ter en geestelijke vader kon blijven, maar, zo sprak hij, in de analen der vereniging zult gij als de grote ani mator van dit volksfeest bij uitstek blijven aangetekend. Ten slotte bracht spreker grote dank aan al len die op enigerlei wijze hebben meegewerkt en nog steeds meewer ken om Carnaval 1958 tot een suc ces te maken. De heer H. Tabbers, secretaris der vereniging, las vervolgens 't pro tocol van benoeming voor, waarna burgemeester v. Erp de installatie van Prins Bart III van Maonenblus- serslaand verrichtte, en sprak in zeer juist gekozen woorden een fees telijke rede uit. Hij zag de Prins als de scheidsrechter, maar vooral als aanvoerder der carnavalsviering. Hij noemde de keuze van deze Prins een gelukkige keuze, „de juiste man op de juiste plaats". De Prins richtte zich hierop in 'n bijzonder vlotte en vooral geestige rede tot zijn onderdanen. t Om feestvierend Waspik te helpen feesten, las een der narren daarna de proclamatie van de Prins voor, waarin elf punten hiertoe waren sa mengevat. De heer v. Dongen werd vervol gens onderscheiden met de hoogste ridderorde, n.l. die van de Maonen- blussersspuit. De Prins in hoogst ei gen persoon overhandigde de ver sierselen, aan deze ridderorde ver bonden. Het gemeentebestuur bood 't uit gebreide gezelschap een glas yvijn aan, waarna een heildronk op de Prins werd uitgebracht. Hiermee werd de raadszitting besloten en ging de Prins met zijn gevolg, bege leid door de harmonie en de drum band, een bezoek brengen aan café Zijlmans in Waspik-Boven. Intussen was de jeugd van Was pik samengestroomd op het Markt plein, om deel te nemen aan de kin deroptocht. Deze goed georganiseer de kinderoptocht werd een waar succes. Het was een aller grappigst geheel. De optocht trok naar Was pik-Boven om Zijne Koninkl. Hoog heid me tzijn gevolg af te halen. Bij de terugkeer op het Raadhuisplein van de gehele feestelijke stoet, werd de levensgrote carnavalspop Monus op zijn voetstuk voor het raadhuis geplaatst. Na deze plechtigheid ging 't naar café De Statie (het stamcafé van de Maonenblussers), waar de Prins een défilé afnam. Hierna kregen Prins Bart en al zijn trouwe volgelingen enige uren rust, om 's avonds in de feestelijk versierde zalen, onder grote belang stelling het carnavalsfestijn voort te zetten. CONTACTAVOND JEUGDWERK*" De in Waspik gevormde jeugdraad wel ke in onze plaats werkzaam is om het jeugd werk nieuw leven in te blazen, organiseer de in hotel van Iersel en in de kleuterschool te Waspik-Boven twee ouderavonden. Er bleek voor deze avonden veel belang stelling te bestaan, wat voor de jeugdraad een geruststellende zekerheid betekende, dat ook de Waspikse ouders het gemis van een jeugdbeweging als een leemte beschou wen. En nu de belangstelling van de kant van de ouders zo groot is zal de jeugd raad binnen niet al te lange tijd met de bouw van een nieuw jeugdhuis beginnen. Er bestaat echter ook nog een leidsters- en leidersprobleem. In het welkomstwoord dat pastoor Rovers tot de aanwezigen richtte zei hij o.m. dat het hem deugd deed dat er nu eindelijk eens iets voor de jeugd ging ge beuren. Rector van Helden, diocesaan aalmoeze nier v. d. vrouwelijke jeugdbeweging, sprak hierna over het doel en de noodzaak van een jeugdbeweging in een parochie. Hij zei hierbij o.m. dat het op voedings recht op de eerste plaats bij de ouders berust en dat het jeugdwerk deze taak niet wil overne men, maar slechts wil aanvullen. Verder wees spreker er nog op dat het onderwijs vaak te verstandelijk is georiënteerd en dat hier tegenover het jeugdwerk vooral be oogd de jeugd in een gemeenschap te leren leven en daarin ook leiding te leren geven. Burgemeester Van Erp, voorzitter van de jeugdraad, onderstreepte de zienswijze van Rector van Helden en spoorde allen aan om gezamenlijk datgene op te brengen wat ter realisering van de bestaande plannen met betrekking tot het jeugdwerk nodig is. Ook verzocht spreker eventuele bezwaren of ideeën direkt bij de betreffende instantie bekend te maken. JAARVERGADERING BOERINNENBOND. i In de zaal van café C. van Iersel hield de Waspikse Boerinnenbond haar algemene jaarvergadering. Tijdens deze vergadering las de secretaresse het jaarverslag voor, ter wijl de penn.esse de financiële kant be lichtte. Na enkele mededelingen door de voorzitster en een tractatie aan de leden hield de Konsulente van de Boerinnenbond, mej. A. Coxen een lezing met lichtbeelden over „Libanon en 't H. Land". CON AMORE GAF BONTE AVOND. De Waspikse Mandolinevereniging Con Amore gaf zaterdag 15 febr. jl. in de kleu terschool te Waspik-Boven een „Bonte Avond met voor elk wat wils". Een goed stukje muziek, een amusant toneelwerkje en wat zang wisselden elkaar af. Alles bij elkaar een bonte en gezellige mengeling van amusement en luim, die bij de aanwezigen goed in de smaak viel. De grote mannen achter de schermen waren A, Sterk voor de muzikale en W. Smits voor 't toneelmatige gedeelte. ENTRE NOUS VIERDE GOUDEN JUBILEUM. De Waspikse toneelvereniging Entre Nous heeft haar gouden bestaansfeest ge vierd. 's Morgens werd in de parochiekerk van de H. Bartholomeus een H. Mis opge dragen. Tijdens de morgenbijeenkomst in hotel van Iersel werden o.a. twee gouden jubilarissen en oprichters der vereniging ge huldigd, t.w. de heren P. Kuijten en G. Roo- vers (vicevoorzitter)Tijdens de receptie kwamen velen hun gelukwensen aanbieden o.a. Pastoor Roovers, Kapelaan Ras, de Rector en Prior van het Carmelietenkloos- ter te Waspik-Boven en twee zusters van 't klooster der Dochters van O.L. Vrouw van het H. Hart en verder diverse vertegen woordigers van plaatselijke verenigingen. Namens Burgemeester Van Erp, die we gens familieomstandigheden verhinderd was sprak loco-burgemeester L. Kuijsters. In hartelijke bewoordingen antwoordde de voorzitter der vereniging de heer G. Kamp Verder spraken tijdens deze receptie nog de oud-leden Kamp en de Winter en na mens de echtgenoten en verloofden der le den mevr. J. van Dongen-Vermeeren. 's Avonds bracht de harmonie nog een serenade aan de vereniging, waarmee zij al zo lange tijd zo nauw samenwerkt. FRAAI TONEEL DOOR 'T CLUBKE. In de zaal Nieuwenhuizen speelde 't Clubke 't vrolijke mysterie: „Als de klok waarschuwt" van J. F. Feenstra. Dit spel speelt in 't Friesland van pl.m. 1900. De speelsters en spelers kweten zich op voor beeldige wijze van hun taak. Het spel van de heren v. d. Waals b.v. als de robuste kapitein Brouwer, was een lust voor het

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6