Waalwijkse en Langstraaise Courant Uit si© Langstraat STASSAR is SORTERING DdlflpO bevrijdt ELEFUNKEN 4Ê> voor radio en televisie Maar méér brillen heeft STASSAR Stassar Opticien Waalwijk VRIJDAG 21 FEBRUARI 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 15 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract- advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Drunen Vlijmen Uw Rheumatische Pijnen wijken voor een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts - iedere das die kleine dosis. Haarsteeg Heusden Capelle Raamsdonk Raamsdonksveer Provinciaal Nieuws EXPOSITIES VAN ABBE-MUSEUM. Ten behoeve van belangstel lenden geven we hieronder de tentoonstellingsagenda van het stedelijk van Abbe-Museum te Eindhoven over febr. en maart. 15 februari24 maart: Teke ningen van Paul Citroen. Het betreft hier een keuze uit de reeds veelbesproken tentoon stelling, welke reeds in Den Haag, Amsterdam en Arnhem te zien is geweest, aangevuld met recente werken. 19 februariO—24 maart: Mise rere, aquatint-handdrukken van G. Roualt. De 58 prenten tellende suite: Miserere is geïnspireerd op „de tijd van bitterheid en erger nis waarin wij schijnen te leven" (Roualt) en het verlossende lij den van Christus. De meeste onderwerpen date ren uit de jaren 1914—1918. Het waren oorspronkelijk tekenin gen in oost-indische inkt. De kunsthandelaar Vollard liet ze op koperen platen over brengen. Het drukken van de platen werd in 1927 voltooid. Eerst in 1947 werden de drukken uitgegeven door Etoile Filante te Parijs. De tentoongestelde prenten zijn afkomstig uit de verzameling Guëpin te Eindho ven. 22 februari24 maart: Schil derijen en tekeningen van Pa trick Bakker. Patrick Bakker werd in 1910 te Apeldoorn geboren. Hij over leed in 1932 te Amsterdam. Op zijn 19e jaar begon hij te schil deren, onvervaard en bijna over moedig met een voorkeur voor pure onvermengde kleuren. De jeugdige durf en zwier gaven zijn werk een eigen plaats in de Nederlandse schilderkunst rond 1930. Een overzicht van 't werk van deze jong gestorven kunste naar is voor het laatst te zien geweest in 1938, bij gelegenheid van een tentoonstelling in een kunstzaal te Utrecht. Daarvoor was bij de kunsthandel Goud stikker, Amsterdam, 'n herden kingstentoonstelling ingericht (1934) en wijdde het Museum Boymans een tentoonstelling aan de schilder (1936). Patrick Bak ker was met een werk vertegen woordigd in de tentoonstelling Het Hollandse Stilleven 1550 1950, die in 1957 in het Stedelijk v. Abbelmuseum was ingericht. Aanwinsten 1956. Fernand Leger: L'Accordéon 1926, olieverf op doek 120 x 90 cm. Hendrik Chabot: Zeegezicht (Walcherse periode) olieverf/ triplex, 93J/2 x 103V2 cm. Geer van Velden: Compositie, olieverf op doek, 85 x 80 cm. Serge Poliakoff: Compositie 1956, olieverf op doek, 89 x 120 cm. Door ons erkende dealer: Firma ELEM H. v. d. HEUVEL Grotestraat 267 Waalwijk i DE ECHO \M HEI ZUIDEN ZONDAGDIENST ARTSEN. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen. Zaterdag 22 en zondag 23 febr. Arts P. v. d. Wouw. INSTUIF. Voor de R.K. Instuif komt zondagavond Henri d'Albert. Enkele weken geleoen kwam Henri d'Albert vertellen over zijn be levenissen als clochard in Parijs Thans zal hij vertellen over zijn belevenissen in Ma rokko. ZILVER PRIESTERFEEST. Pater Wilbertus de Wit die thans in Dru nen rust van zijn langdurige missiearbeid, zal naar wij vernemen op 11 maart a.s. her denken dat hij 25 jaar geleden priester ge wijd werd. Dit zilveren priesterfeest zal met Beloken Pasen op zondag 13 april worden gevierd. LOURDES-AVOND. De verschillende acties welke door de Jonge Boerinnen en de Jonge Boeren ge voerd zijn voor de Lourdes-reis. wordt a.s. dinsdagavond in café Elshout besloten met het houden van een Lourdes-avond. VERGADERING ST. ISEDÜRUS. De Onderlinge Veeverzekering St. Ise- dorus houdt a.s. dinsdag 25 febr. des avonds om half 8 haar algemene jaarvergadering. JAARVERGADERING K.I.-VER. De K.I.-vereniging Drunen-Elshoul zal op vrijdag 28 februari in café Klerkx te Els- hout haar algemene jaarvergadering houden. Op deze vergadering zal waarschijnlijk Dr. Brus enkele technische films vertonen. Die dag is er vanaf 6 uur gelegenheid tot het bezichtigen van de stierenstal. CARNAVAL. De eerste officiële Carnaval, waarbij de Prins ook een bezoek bracht aan Drunen, is bijzonder goed verlopen. Het plezier was algemeen en de verschillende gelegenheden hadden over de drukte niet te klagen. R.K. VROUWENGILDE. A.s. dinsdag 25 febr. zal voor de leden van het R.K. Vrouwengilde Pater v. Wijn hoven Spreken over het communisme. On der de titel: Wat wil het communisme en hoe werkt het?, zal pater v. Wijnhoven deze avond zijn gehoor een en ander ver tellen over de beweging. Een zeer interes sant en vooral actueel onderwerp dat iedere vrouw ook moet interesseren. Aanvang 8 u. AGENDA. Vrijdag 21 febr.: 8 uur Bestuursvergadering van de Sup portersclub Drunen, Hotel Royal. Zondag 23 febr. 11.30 uur Repetitie Harmonie Volhar ding, zaal café Elshout. 11.30 uur Repetitie Harmonie Beatrix, zaal café van Delft. 2.30 uur RKDVC II-RKTVV II. 7.30 R.K. Instuif Henri d'Albert, zaal Hoge Braken. CARNAVAL. Maandag en dinsdag werd de Carnaval te Vlijmen voortgezet met groepenwed- strijden. Negen groepen namen aan de wed strijd deel. Om 6 uur werd begonnen en 10 café's moesten worden bezocht. In de café's was voor de groepenwedstrijd grote belang stelling. Het vaststellen van de uitslag van de groepenwedstrijd werd voor het publiek dit jaar een extra verrassing. Er werd een formulier uitgegeven in de vorm van een voetbalpool en wie de uitslag in de beste volgorde had geraden ontving een prijs. De uitslag van de groepenwedstrijd van maan dagavond wasle prijs De Kikkers; 2e Groep Noten; 3e de Tobbers; 4e de Kwas ten; 5e Parels van Carnaval; 6e de Uitslo vers; 7e de Leeuwerikken; 8e Het vijfde rad; 9e Met muziek door het leven. De uitslag van dinsdagavond: le prijs De Tobbers; 2e de Kwasten; 3e Parels van Carnaval; 4e De Kikkers; 5e Groep Noten; 6e de Uitslovers; 7e De Leeuwerikken; 8e Het vijfde rad; 9e Met muziek door het leven. Waarom er niet morgen reeds mee be gonnen? Iedere dag verder leven in on dragelijke pijnen betekent voor U een verloren dag. U weet uit eigen ervaring, hoe die pijnen Uw hele gestel ondermijnen. En 't gaat van kwaad tot erger, tenzij ge de bloedzuiverende organen die nieuwe stimulans geeft, waardoor 't bloed weer jeugdig snel door de aderen vloeit... Zaterdag en zondag, 22 en 23 febr. wor den in verschillende café's op de bandre corder de uitbeeldingen en zang en muziek ten gehore gebracht van de groepen van maandag en dinsdag. Dan kunnen de groe pen zich zelf horen, waarvoor zeker evenals andere jaren grote belangstelling zal zijn. BILJARTSPORT. Klasse C libre: OBK I - Poedelvrees 1 1-7; klasse D libre: OKK 2-H. v. Bra bant 3 4-4; Poedelvrees 2 - Excelsior 1 4-4; klasse E libre: DVS 4-OBK 3 6-2. KINDERCARNAVAL. Eerste optocht bijzonder geslaagd. Onder zeer grote belangstelling werd maandagmiddag te Vlijmen een optocht ge houden, waaraan door ruim 900 kinderen werd deelgenomen. Om 2 uur werd de stoet opgesteld op het plein en trok men, vooraf gegaan door de Prins en gevolg op ponny's en de Raad van Elf in een ponnywagen, door verschillende straten van het dorp be geleid door de harmonie Concordia. Aange komen bij de pastorie sprak de jeugdige Prins, Pastoor Heesakkers toe en bood hij hem het erevoorzitterschap van het Vlijmen- se kindercarnaval aan. Vervolgens trok de stoet tussen de sneeuwbuien door naar het gemeentehuis, waar het comité, de Prins en zijn gevolg en de Raad van Elf in de raadszaal werden ontvangen door loco-bur gemeester Berkelmans. Na deze officiële ontvangst trok de stoet, die bestond uit 24 groepen welke in aan merking kwamen voor een prijs, naar het Patronaat voor de prijsuitreiking. Onder het zingen van liedjes wachtte men in het Patronaatsgebouw op de komst van de gro te raad van elf en Prins Boruh van Slus- trum II, die de prijzen zou uitreiken. Een luid hoera steeg op toen het gezelschap aan kwam. Dokter Martens dankte namens het comité, de heer Broeren, het onderwijzend personeel, de Eerw. Zusters en alle mede werkenden, maar in het bijzonder pastoor Heesakkers die steeds achter het comité heeft gestaan voor het slagen van deze eer ste kinder-camavalsoptocht. Dokter Martens kan slecht zichzelf dan ken, maar namens heel Vlijmen is een dank woord voor dit jeugdcarnaval onder zijn leiding, wel op zijn plaats. De jeugdige Prins dankte hierna de jury voor het beoordelen der groepen en nodig de zijn prinselijke grote broer uit om de prijzen uit te reiken. De Prins deelde in zijn toespraak mede dat alle groepen een prijs kregen. Hij wilde alleen volstaan met het bekend maken van de eerste vijf prijs winnaars der groepen. De le prijs werd behaald door de groep der Klaprozen, Jong geleerd oud gedaan; groepleider Th. Bruurmijn ontving een wisselbeker, geschon ken door de Bierbrouwerij H. Hut. A. Corman 2e prijs, Oude Harmonie Concordia; 3e prijs De Jonge Polder Bijters; 4e prijs de Bierblazers; 5e prijs Jong ge leerd, oud gedaan. Verder kregen alle kinderen een tracta- tie. 's Avonds werd in de bioscoop een film vertoond en in het Patronaat een af wisselend programma gegeven, waarvan vooral de clown en de acrobatiek bij de jongens bijzonder in de smaak vielen. Deze eerste carnavalsoptocht is in Vlijmen in alle opzichten geslaagd. Het volgend jaar zal zeker een nog grotere deelname zijn. KRUISBOOGSPORT. Zaterdagavond j.I. werd op de binnen banen van het kruisbooggezelschap Onder linge Vriendschap, dat gevestigd is in café W. v. d. Loo, de vierde onderlinge koppel wedstrijd gehouden, waaraan door alle schutters werd deelgenomen. De uitslag was als volgt 1 Sj. v. Bijnen - L. Koensen 143 pt.; 2 M. v. Ravenstein - mevr. v. d. Dungen 141 pt; 3 W. v. d. Loo-J. de Vaan 138 pt.; 4 F. v. d. Dungen-B. v. Engelen 131 pt.; 5 P. v. d. Loo - H. v. Bladel 129 pt.; 6 W. Koks - K. v. d. Loo 127 pt. De stand is thans: 1 Sj. v. Bijnen-L. Koensen 563 pt.; 2 W. v. d. Loo-J. de Vaan 559 pt.; 3 M. van Ravenstein - mevr. v. d. Dungen 558 pt.; 4 Fr. v. d. Dungen - B. v. Engelen 550 pt.; 5 P. v. d. Loo-H. v. Bladel 549 pt.; 6 W. Koks - K. v. d. Loo 541 pt. Op zaterdag 1 maart a.s. zal de vijfde wedstrijd plaats vinden. Zondag j.I. nam Onderlinge Vriendschap deel aan een toernooi dat te Schijndel door de aldaar bestaande vereniging Recht door Zee werd gehouden en wist daar een prachtige beker te winnen. VIERING CARNAVAL. De carnavalsviering heeft zich alhier dit jaar beperkt tot het houden van groepen- wedstrijden op maandag- en dinsdagavond. Om de kas wat te vullen was er zondag in twee café's gelegenheid om te dansen; van deze gelegenheid maakten de jongelui druk gebruik om veelal gecostumeerd een dansje te maken. Voor de groepenwedstrijden bestond ook dit jaar weer veel publieke belangstelling, alle café's waren druk bezet om de ver richtingen van de groepen gade te slaan. Maandagavond was de uitslag als volgt: 1 De Vrolijke Kornuiten, leider N. Siegers 357Yi pt.; 2 Van alles een bietje, leider J. Koks 350 pt.; 3 De tinnen soldaten, leider C. v. Esch 322 pt.; 4 Hij zou nog gère eens meedoen, leider A. Beekmans 319 pt.; 5 De Boemelaars, leider W. v. d. Bosch 312 pt.; 6 Allen één met Carnaval, leider W. van Gestel 310 pt.; 7 Vrolijke carnavalsvier ders, leider G. Ketels 302Vi pt.; 8 In kan nen en kruiken, leider P. Koks 290 pt.; 9 Dorus op Carnaval, leider P. Rechtold 280 punten. Dinsdagavond was de uitslag als volgt: 1 Maanbelevenissen, leider J. Koks 380 pt.; 2 Door dik en dun, leider N. Sie gers 342 pt.; 3 De onderwereld van Parijs, leider G. Keetels 334 pt.; 4 Orkest van Driekske Pummel, leider A. Beekmans 322 pt.; 5 De Vrijbuiters op Carnaval, leider C. van Esch 315 pt.; 6 Het hoedje van papier, leider W. van Gestel 311 pt.; 7 De ronde vaar Haarsteeg, leider W. v. d. Bosch 309 pt.; 8 Het is krimpen aan de lek, leider P. Koks 298 pt.; 9 Terug van de maan, leider P. Pechtold 269 pt. CULTURELE AVOND. In de recreatiezaal van de Abdij Ma- riënkroon hield zondagavond de aldaar ge vestigde Culturele Vereniging Onsenoort haar vijfde culturele avond van dit seizoen, waarvoor de belangstelling ondanks de carnavalsviering zeer groot was. Als spreker trad ditmaal op de heer Th. van Woerkum met als onderwerp „Folklore in de Kem pen." Pater Arnoldus opende de bijeen komst met de Chr. groet en een hartelijk welkomstwoord; hierna gaf hij een kort overzicht over de nog te houden avonden. Zo zal zondag a.s. de jaarlijkse declamatie avond voor eigen leden plaats vinden en gezien de declamatiecursus die hieraan is voorafgegaan, mag zeker worden aangeno men dat deze avond bijzonder zal slagen. Voor zondag 9 maart staat een muzikale avond op het programma en er zal nog een zangavond worden gehouden. Het Kamer orkest van het zo bekend geworden Bra bants Orkest zal het seizoen sluiten. Over oude gewoonten en gebruiken uit het Kempische land sprak hierna de heer Theo van Woerkum. Spreker begon met 't schetsen van de jachtige tijd waarin wij leven en daarom is het goed van tijd tot tijd eens te verpozen in een was rustiger sfeer, een sfeer waarin aandacht wordt be steed aan het verleden van ons gewest. Op smakelijke en vaak suggestieve wijze heeft de heer van Woerkum zijn gehoor weten te boeien met zijn vertellingen over de oude zeden en gebruiken van het Kempische volk. Zijn vertellingen over de gewoonten van deze bevolking waren zo levenswarm en echt en hij wist de gebeurtenissen zo voor de geest te halen dat het leek of het heden ten dage nog zo het geval is, maar, aldus spr. ook heeft de moderne tijd het Kem pische volk niet onberoerd gelaten en be gint de folklore die door haar voorouders zo is bewaard te verdwijnen. Na zijn uit eenzetting over de voornaamste gebruiken, sloot spr. het eerste gedeelte van de avond met het voordragen van een aantal ge dichten, waarvan de voornaamste waren: Het Kempische land; De droom van een oud moedertje; Hoe het Sientje verging, en Humor in de Kempen. Na de pauze be perkte spr. zich tot het voordragen van de echte Kempische humor. Voor de wijze waarop hij dit deed ontving de heer van Woerkum telkens een warm applaus. Zijn optreden was geestig en amusant en de tal rijke aanwezigen keerden na afloop allen tevreden huiswaarts. GEMEENTERAAD HEUSDEN. Toewijzing van 8 woningwetwoningen. De raad der gemeente Heusden kwam vrijdag 14 februari in openbare vergadering bijeen. De heer Ad. Buijs was wegens ziekte afwezig. Na opening door de voorzitter, de Edel achtbare heer A. van Delft, werd het nieuw benoemd raadslid de heer J. F. van Diem, beëdigd. Na de vaststelling van de notulen van de vorige vergadering, kwamen de ingekomen stukken aan de orde. Deze bestonden hoofd zakelijk uit goedkeuringen van Ged. Staten van vroeger genomen raadsbesluiten. Punt 5. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten een geldlening aan te gaan met de N.V. Bank voor Neder landse gemeenten tot een bedrag van f 177.000, ter financiering van de laatst gebouwde woningwetwoningen. Punt 6. Besloten werd tot het aanvra gen van rijksvoorschotten voor de bouw van de 8 woningwetwoningen welke de ge meente Heusden zijn toegewezen. Tevens werd aan B. en W. machtiging verleend om rijksvoorschotten aan te vragen ingeval nog meerdere woningen aan de gemeente Heus den zouden worden toegewezen. Punt 7. Op voorstel van B. en W. werd besloten de panden Zustersteeg 1 en 3, welke eigendom zijn van de heer J. Kou- wenberg te Drunen, aan te kopen voor de prijs van f 450. - Punt 8. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de studiebijdrageverordening. Op vragen van de heer te Vruchte of er reeds een studiebijdrage verordening be stond en waaruit de wijziging bestond, ant woordde de voorzitter dat in 1948 reeds een studiebijdrageverordening werd vastgesteld, welke thans bijna in zijn geheel was gewij zigd, zodat men deze wijziging haast als een hernieuwde vaststelling zou kunnen beti telen. De Raad hechtte zijn goedkeuring aan deze wijziging. Punt 9. Verder waren nog ingekomen enkele verzoeken om vergoeding reiskosten ex art. 13 der L.O. wet 1920, n.l. van de heer V. Nefkens, waarvan 3 kinderen de Christelijke school te Genderen bezoeken en van de heer A. W. Johanessen, welke eveneens een kind heeft dat de Chr. school te Genderen bezoekt. Besloten werd aan de heer Nefkens 100 en aan de heer Jo hanessen 80 der reiskosten te vergoeden. Hierna volgde sluiting. AANRIJDING. De heer G. C. van Herpt uit Heusden kwam zondag j.I. na een aanrijding met een wielrijder in de Kasteeldreef tussen Nieuw- kuijk en Drunen zodanig met zijn bromfiets te vallen dat overbrenging naar het Groot ziekenhuis te 's-Bosch noodzakelijk geacht werd, nadat hij ter plaatse van de H.H. Sa cramenten der stervenden was voorzien. AFD. SPRANG-CAPELLE PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield op donderdag 13 febr. een vergadering in het gebouw der Chr. Landbouwhuishoudschool aan de Nieu- wevaart alhier. De vergadering werd ge opend door de presidente der vereniging mej. Rijken, die alle dames een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder heette zij welkom de spreker van deze avond Ds. Ben der, die helemaal uit Friesland was geko men om voor de afd. Sprang-Capelle een lezing te houden over het boek „Het ge schonden geweten. Mej. Rijken deelde me de, dat de verwachtingen over deze boek bespreking hoog gespannen waren, daar men van Ds. Bender al eens meer een boekbespreking heeft medegemaakt over het boek „Tranen over Johannesburg". Na het openingswoord van de presidente, werden staande gezongen 3 coupletten van 't Bondslied der Plattelandsvrouwen en wer den vervolgens de huishoudelijke zaken af gewikkeld. Allereerst over reizen en uitgaan. Mej. Rijken deelde mede, dat er in Engeland een aantal dames zijn die deze zomer een 10- daags bezoek aan ons land zullen brengen en de gast zullen zijn van plattelandsvrou wen in deze provincie. Wie als gastvrouw wil optreden en kennis wil maken met de Engelse taal dienen zich voor 1 maart a.s. op te geven. Kennis der Engelse taal is vereist gesteld. Kosten zijn hieraan niet verbonden, aangezien de Engelse dames al les zelf bekostigen. Verder besprak men de Bondsreis naar Zeeland van 20 - 23 mei a.s. of 2 3 dagen naar Overijssel van 3-6 juni. In 't volgend nummer van de Plattelandsvrouw zal men over deze reizen meer vertellen. Dan is er nog een 1 daagse reis naar Moordrecht, al waar men een tapijtenfabriek kan bezichti gen en verder een excursie naar Scheve- ningen Den Haag of Gouda. Voor deze reis gaven zich reeds 38 dames op. Voorts werd medegedeeld dat de alge mene vergadering der Ned. Plattelands vrouwen zal worden gehouden op 6 juni te Utrecht, terwijl de Provinciale vergadering wordt gehouden op 20 mei te Heeze bij Eindhoven. Voor deze vergadering staat op het programma een bezoek aan de Ploeg- fabrieken alwaar een employé van de Phi- lipsfabrieken een uitleg zal geven. Mej. Rij ken deelde voorts mede, dat op 5 maart a.s. een dag in Sprang-Capelle wordt gehouden van de Coöp. Boerenbond. Op deze streek- dag zal het woord worden gevoerd door mej. Stork van het Landbouwcomité voor Streekverbetering. Deze dag wordt gehou den in het Bondsgebouw te Sprang. GAAF HUIDJE Het beste Vervolgens werd het woord gegeven aan Ds. Bender om zijn boekbespreking te hou den over het boek „Het geschonden gewe ten". Spr. nam de aanwezigen in gedachten mee op reis naar Mexico in Zuid-Amerika. De Staten zijn aldaar feodaal, wel onder een bestuur maar met verschillende wetten. Wat in de ene staat wel mag, kan onmogelijk in een andere staat. De schrijver van het boek is iemand die van Protestant is overgegaan naar het Katholicisme, maar dit is in zijn boek niet te merken. Het is een goed boek vol van problemen. Het beschrijft het leven van een priester gedurende de jaren 1939 -1940. Een mens met goede en met slechte neigingen, geen heilige en geen held, maar die in die moeilijke periode, het land was vol communistische woelingen en de godsdienst moest uitgeroeid, priesters moesten dood, toch getracht heeft zijn priesterlijk werk van preken, biecht aanho ren, dopen, huwelijken inzegenen enz. te doen. Deze priester is dikwijls ternauwer nood aan de dood ontsnapt. En dan de an dere figuur, de commandant van de politie- troepen, die belast was met het opsporings werk, speciaal dat der priesters en daar geen voldoening in vond, omdat hij een te goed mens was. Maar al te dikwijls domi neerde in hem het goede en hij deed vol gens zijn superieuren zijn werk niet „hard" genoeg. Spr. betoogde, dat er in elk mens iets goeds is, zoals er ook in elk mens veel kwaads steekt. Niet als je tot de een of andere kerk behoort ben je 100 goed en hebt ge het ware gevonden. De scheidings lijn loopt niet verticaal, aan de ene kant de goeden en aan de andere kant de bozen. Neen deze loopt horizontaal. God laat zijn zon schijnen over goede en kwade mensen en laat het regenen over rechtvaardigen en onrechtvaardigen. In elk mens tot welke richting hij behoort, politiek of godsdienstig, steekt iets goeds en veel kwaads. Een mens is een vat vol tegenstrijdigheden. Als men het moeilijk heeft, leeft men intenser en bij de scherven ontdekt men vaak het be tere willen in de mens. Zo was dit boek een aansporing om veel te vergeven aan de naaste en te hopen op veel vergeving, die nodig zal zijn bij ons heengaan van deze aarde. Mej. Rijken dankte Ds. Bender voor het zeer leerzame referaat en sloot de verga dering met allen een wel thuis toe te wen- POPPENKASTVOORSTELLING. Zaterdag 22 februari a.s. organiseert de Oudercommissie van de Openbare Kleuter school in de Schrevelstraat voor kinderen tot 14 jaar een poppenkastvoorstelling, j waarvan de baten ten goede komen aan de schoolkas van genoemde school. Voorts zal er die middag een grabbelton en een post kantoortje aanwezig zijn. Daar de school te klein is om alle kinde ren in een voorstelling te bergen, zullen er twee voorstellingen worden gegeven, n.l. van half 3 tot half 4 voor de kinderen wo nende ten noorden van de spoorlijn en van 4 tot 5 uur voor kinderen woonachtig ten zuiden van de spoorlijn. „Jan Klaassen" zal deze middag zijn beste beentje voorzetten en in een tweetal stukjes de kinderen kos telijk amuseren, n.l. in „Jan Klaassen is verkouden" en „Jan Klaassen koopt een voetbal". Indien alle ouders hun medewer king verlenen zullen de kinderen zeker een aangename middag hebben, die voor herha ling vatbaar is. De Oudecommissie zal er U dankbaar voor zijn. i. J Glazen Vistasan punctual corrected (Ziekenfondskortingen worden direct afgetrokken) EIERVERENIGING. In café Nieuwenhuijzen hield de Eierver. Raamsdonk een zeer druk bezochte leden vergadering. Voorzitter C. Langerwerf open de en heette in 't bijzonder welkom dhr. Jansen, die deze avond een lezing met film zou geven. Uit het jaarverslag bleek, dat over '57 geleverd waren 164.797 kippeneieren met een gewicht van 9.534,2 kg. De opbrengst was f 20.343.95. In totaal werden 3245 eendeneieren aangevoerd met 'n gewicht van 243,5 kg en een opbrengst van f 237.56. Er werden geleverd 478 slachtkippen, waarvoor werd uitbetaald f 2002.10. 't Batig saldo op 1 jan. was f 86.20. Tot leden der kascommissie werden be noemd G. Knaap, A. Knaap en J. de Bont. De bestuursleden H. Kemmeren en Th. v. d. Berg werden herkozen. Hierna volgde de lezing van dhr. Jan sen. Hij besprak de vernieuwingen en de gemaakte vorderingen der laatste jaren wat betreft de rassen en kruisingen der kuikens. Dit om goede dieren te verkrijgen. Een on derzoek naar deze stammen en rassen wordt gehouden in Putten (G.) Als favoriet noem de spr. de kruising van witte haan met rode Islander. Vervolgens besprak hij de voeding die vooral in Horst en in Maasheeze werd onderzocht. Deze proeven wezen uit, dat men na de 14 weken geen overgangsvoer meer moet geven, maar direct ochtendvoer kan gaan voeren. Tot slot besprak hij ver schillende ziekten bij kuikens, alsmede de geneesmiddelen hiervoor en vertoonde toen twee filmpjes, n.l. over pseudo-vogelpest en Elk ei is een goed ei. Een tractatie op wor stenbrood besloot deze nuttige én leerzame avond. AANBESTEDING. Resultaat van de op 15 febr. j.I. gehouden openbare aanbesteding voor de bouw van een Chr. U.L.O. school te R'veer. D. van Oversteeg en Zn., Sprang-Capelle f 111.160 W. M. Verhagen, id. f 114.232 G. Verduijn, R'veer f 119.200 Fa. Jos. Leijten Zn., R'donk f 125.300 L. A. Soffers, Hoogerheide f 130.000 P. A. Lodewikus, Oosterhout f 131.500 H. v. Kastel, Zevenb.hoek f 132.000 H. G. Spuijbroek, R'donk f 132.480 C. J. van Geel, Langeweg f 132.710 N.V. Lodewikus Bouwmij. R'veer f 135.000 Fa. J. Stevens Zn., Terheijden f 135.728 J. A. v. Alphen, Oosterhout f 135.800 A. D. v. d. Korput, Wagenberg f 136.000 Fa. A. Balemans Zn., Rijen f 139.000 W. v. Turnhout, Zevenbergen f 140.199 Fa. J. Knoop, Made f 140.500 Fa. C. J. Kerstens Zn., R'veer f 141.614 A. G. Kramer, Genderen f 142.800 Gebr. Broekhoven, Oosterhout f 143.000 S. Heil, Made f 143.980 A. Koek, Fijnaart f 144.539 A. J. Herwig, Willemstad f 145.000 Fa. J. Andries Zn., Dongen f 149.637 H. Stoop Co., Oosterhout f 155.152 J. Broeke, Terheijden f 156.700 Fa. v. Etten Zn., Breda f 169.500 BILJARTEN. In hotel de Witte Leeuw alhier vindt momenteel een zeer interessante biljartwei- strijd plaats tussen een 6-tal biljarters, n.l. de heren C. Nieuwenhuizen R'dorp, B. Hut G'berg, Lambregts en Kops R'veer en Ver- wijmeren en J. de Boer, Made. De moyen nes van deze spelers liggen tussen 5 en 10. Het aantal car. is bepaald naar gelang het gemiddelde van een speler. Zo speelt b.v. de heer Verwijmeren 110, terwijl de heer Lambregts 180 car. bij elkaar moet verza melen. Een event, stand kan nog niet wor den bepaald, want er zijn nog maar enige partijen gespeeld. Elke woensdagavond is er dus voor biljartliefhebbers gelegenheid om eens een kijkje te gaan nemen neus, keel,borst van vastzittend slijm Wij waarschuwen voor het kopen van Teïefunken radio-en televisietoestellen bij niet erkende Teïefunken dealers, daar deze toestellen niet door ons gegarandeerd worden. Imp. N.V ELECTJÏ ICITEITS MAATSCHAPPIJ AEG Amsterdam - hrederiksplein 26 tel. 62911 (8 lijnen)

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5